bijna enz. Informatie: (01 13) 2141 10 Platogo op de planken in De Prins te Goes In weekblad De Bevelander vindt iedere lezer weke lijks een schat aan informatie over de meest uiteenlopende onderwerpen als auto's, wonen en werken, uitgaan, mode, mededelingen van de overheid enz. Geestelijke gezondheids zorg Zeeland gebundeld in nieuw centrum Emergis Met "Het regende die dag" Diaklankbeeld op open dag HBO Verpleegkunde op 20 januari te Vlissingen 7g Hobbyhal de Graaf Gemeente Noord-Beveland i INFORMATIERUBRIEK OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN van De Bevelander is onderdeel van de Zeeland Combinatie. Een groep huis-aan-huis bladen die weke ijks verschijnt in geheel Zeeland en Goeree-Overflakkee in een oplage van 175.220 exemplaren. Eén opdracht is genoeg voor al deze bladen. Fusie PZZ, Riagg en ZIBW De Zeeuwse lezer kan zich uitstekend vinden in het brede redaktionele en advertentionele aanbod van deze bladen. Dat advertentiekwaliteit niet duur moet zijn komt tot uiting in de mm-prijs. 96 Woensdag 17 januari 1996 21 DE BEVELANDER BOUWPLANNEN UITBREIDEN WONING PATRIJZENLAAN 15 TE KAMPERLAND BEKENDMAKING WET MILIEUBEHEER GEMEENTE NOORD-BEVELAND ONTWERP-VERGUNNINGEN AMBTSHALVE WIJZIGING 1 GOEREE-k^, Ouddorp' Middelharms' OVERFLAKKEE ihaven iroin OudeTonge Bnjims! rr philii Dombuq Westkapeii Tholer Zouieland? Bergen op Zoom Middelburg lYerseke ZUID-BEVELAND Vlissingen* ^Borssele Breskens .Bath Kloosterzande erneuzen Sluis ^ardenburg* Axel J ■W" 1 praktische vorming op school met een oriëntatiestage in het eerste jaar en een stage in het tweede jaar. Het derde en vierde studiejaar worden voor het groot ste gedeelte bepaald door de praktijkleerperiode, nl. het stage lopen. De deeltijd HBO-V is bedoeld voor diegenen, die naast een (volledige) dagtaak, de opleiding tot verpleegkundige willen vol gen. Tevens biedt het diegenen die al gediplomeerd zijn in één of meer velden, de mogelijkheid bevoegd te worden voor alle vel den van de gezondheidszorg. Dit se speelde zelf jarenlang toneel en heeft al vele seizoenen een toneelstuk van Platogo geregis seerd met groot succes". Korte inhoud: Als Guus Holman in Den Haag een sollicitatiege sprek heeft gehad met de onder- wijsinspecteur mr. De Corte, begint het plotseling te stortrege nen. Guus wordt aangesproken door een niet onaardig uitziend vrouwtje. Vanwege het nood weer vraagt ze Guus of ze even mag schuilen onder zijn paraplu. Hoe kan Guus dat weigeren? Ze raken aan de praat en besluiten samen een hapje te gaan eten in het restaurant "De Hel". Daar ontmoet Guus Holman wederom mr. De Corte, die in de veronder stelling raakt dat de dame in het gezelschap van Guus zijn echt genote is. Als Guus Holman een aantal maanden later bericht krijgt dat mr. De Corte hem wil bezoeken in verband met de sol licitatie, is hij in alle staten. Wat nu? Als blijkt dat Guus met een andere vrouw in "De Hel" is geweest, zal hem dat niet in dank worden afgenomen. Niet door zijn vrouw, zijn inwonend nichtje, zijn huishoudster, de kel ner en wat dacht u van mr. de Corte? Guus besluit de tuinman in ver trouwen te nemen, maar of dat nu wel zo'n goed idee is? "Het regende die dag" is een dolkomi sche klucht, met veel woordspe lingen, die u zeker niet mag mis sen. De rollen worden gespeeld door: Herman Clement, Diana Dorre- paal, Ina van der Hart, Arie Hage, John de Kraker, Dré de Koning, Yvonne Langejans, Huib Mol en Jacqueline Vos. Het geluid wordt verzorgd door Dan ny Geys, soufleusse is Anneke Hage en de regie is in handen van Addy Flipse. Tijdelijke wijziging openingstijden gemeentehuis. In verband met het heien van de symbolische eerste paal van het nieuwe gemeentehuis, is de gemeentesecretarie vrijdagmiddag 19 januari 1996 gesloten vanaf 13.00 uur. 27 eer s in Iter >ru- 17 28 sin- en art: 20 en- 23 in tel- jek Veere. WALCHEREN DUIVELAND Zienkzee op ac- sns en in ims as tot ;ht. 10 ge- on- 13- oe- 750 ml voor 30,25 272 Itr. van 102,75 voor 99,55 Bernhardstraat 36 Kortgene 0113-301533 OOST ZEEUWSCH-VLAANDEREN >tavenisse 1 THOLEN laamste^ •Rerfesse^ SCHOUWEN WEST ZEEUWSCH-VLAANDEREN Oostburg- i ||l»« <Wissenkerke NOORD BEVELAND 4jaxtgene Bouwaanvragen Uitbreiden recreatiewoning Patrijzenlaan 15 te Kamperland; bouw 2 woningen, Hamerstedestraat 35 en 39 te Kats. Positief afgewerkte meldingen bouw tuinhuisje De Hoge Weie 12 te Colijnsplaat Informatie omtrent de in deze rubriek genoemde bouwplannen kan worden verkregen bij mw. I. Wattel ter gemeentesecretarie, afdeling grondgebied, Hoofdstraat 79 te Kortgene, tel. 0113-301553. toezicht op de Raad van Bestuur. De Raad van Toezicht bestaat uit negen leden waarvan de heer J.P. Balkenende tot voorzitter is benoemd, mevrouw M. Zomer tot vice-voorzitter en de heer L.P. Westhoff tot secre taris. De heer M.A. Bierens is benoemd tot voorzitter van de Raad van Bestuur en de. heer J.J.L. Broeken tot vice-voorzitter. Iedereen die om hulp vraagt krijgt eerst te maken met ASK (aanmelding, screening en con sultatie). ASK is de entree tot alle voorzieningen. De provincie is in drie regio's verdeeld: Zeeuwsch- Vlaanderen, Walcheren en het Oosterscheldegebied. Emergis kent 28 vestigingen verspreid over die regio's. Op uitgebreide schaal vindt men ambulante behandeling en begeleiding plaats, vele duizenden contacten per jaar; daarnaast zijn 336 klini sche bedden, 56 dagbehande- lingsplaatsen en 126 plaatsen voor beschermd wonen. Verder zijn er voorzieningen voor bege leid wonen, dagactiviteitencentra en maatschappelijke opvang (crisisopvang en dak- en thuislo zen). Crisisdiensten springen in wanneer onmiddellijke hulp geboden is, 24 uur per dag. Er wordt nauw samengewerkt met andere instellingen zoals bijvoor beeld de psychiatrische afdelin gen van de algemene ziekenhui zen. Emergis heeft circa 800 mensen in dienst. De heer Volkmann heeft een bouwplan ingediend hetwelk voorziet in het uitbreiden van de woning Patrijzenlaan 15 te Kamperland. Realisatie daarvan gaat evenwel gepaard met een overschrijding van de minimale per- ceelsgrensafstand van 2 meter. Burgemeester en wethouders achten de voorgestane overschrijding uit planologisch oogpunt evenwel aanvaardbaar en overwegen daaraan dan ook medewerking te verle nen. Daarvoor dient toepassing te worden gegeven aan het bepaalde in artikel 3, leden 4. sub a en 5 van het bestemmingsplan "De Banjaard (2e herziening)". Voordat over het verlenen van de ingevolge bovengenoemd artikel mogelijk zijnde vrij stellingen voor het overschrijden van de perceelsgrens afstand, een beslissing wordt genomen ligt het bouwplan, ingaande donderdag 18 januari 1996, gedurende twee weken (tot en met woensdag 31 januari 1996) voor belanghebbenden ter gemeentese cretarie (afdeling grondgebied), Hoofdstraat 79 te Kortgene, ter inzage. Eventuele bedenkingen tegen het voorgestane bouwplan kunnen gedurende de hierbo ven genoemde termijn schriftelijk kenbaar worden gemaakt bij het college van burge meester en wethouders van Noord-Beveland, Hoofdstraat 79, 4484 CD Kortgene. De directeur van de Centrale Dienst Gemeentewerken te Serooskerke, namens de gemeentebesturen van de bij de dienst aangesloten gemeenten, gelet op de desbe treffende bepalingen van de Algemene wet bestuursrecht en de Wet milieubeheer (Wm), maakt het volgende bekend: Per 1 januari is Emergis, Cen trum voor Geestelijke Gezond heidszorg ontstaan uit èen fusie van de Stichting Psychiatrische Zorgvoorzieningen Zeeland, Riagg Zeeland en de Zeeuwse instelling voor Beschermd Wonen. Een nieuwe organisatie voor geestelijke gezondheid, die alle inwoners van Zeeland, ongeacht leeftijd of cultuur, dicht bij huis van dienst wil zijn. Voor op staat dat de hulpvrager zo lang mogelijk zelfstandig in zijn eigen omgeving blijft. Emergis behandelt, begeleidt en verzorgt. De organisatie is opgebouwd uit zes sectoren Volwassenenzorg, Langdurige Zorg en Wonen, Ouderenzorg, Kinder- en jeugd psychiatrie, Verslavingszorg en Maatschappelijke Opvang. De sectoren zijn toegesneden op de verschillende categorieën hulp vragers maar werken nauw samen. Doel van de fusie is samenbundeling van krachten om meer mogelijkheden te creë ren dan elk van de instellingen afzonderlijk zouden kunnen bie den. Dit betekent binnen de geografische en budgettaire beperkingen die er zullen blijven, de best mogelijke hulp bieden op zo goed mogelijk bereikbare plekken. Er is gekozen voor een platte organisatiestructuur: Raad van Bestuur, sectordirectie en hoofden voorzieningen. Daar naast is er een Raad van Toe zicht, verantwoordelijk voor het Wemeidinge [Goes Zaterdag 27 januari speelt de Goese toneelvereniging Platogo de première van het spel "Het regende die dag". De voorstel ling wordt gegeven in De Prins van Oranje te Goes en begint om 20.00 uur. Kaarten kunnen nu al telefonisch worden gereserveerd via 227825 en 214093. Ze kos ten tien gulden, voor pashouders en 65-plus 7,50. Jacqueline Vos vertelt erover: "Het is een ondeugend spel van onschuldige aard in drie bedrij ven, geschreven door Jos Joos- ten. Na de première-uitvoering treedt Platogo in diverse plaat sen in Zeeland op voor buurtver enigingen en op uitnodiging. Op 10 februari a.s. geeft Platogo een voorstelling voor de bewo ners in de omgeving van Wemel- dinge. Dit jaar is de regie van het toneelstuk weer in handen van mevrouw Addy Flipse. Een oude bekende van Platogo. Addy Flip- V St Annaland Burgemeester en wethouders: 1zijn voornemens een oprichtingsvergunning te verlenen aan Wisse Kramer v.o.f., met betrekking tot de machinefabriek tevens ingenieursbureau aan Oostzeedijk 4 te Colijnsplaat; 2. hebben ambtshalve gewijzigd de op 12 oktober 1976 aan P.J. van der Maas verleen de milieuvergunning met betrekking tot het varkensfok- en mestbedrijf aan Groeneweg 2 te Wissenkerke. De wijziging zal onder meer bestaan uit het toevoegen van algemene voorschriften en voorschriften met betrekking tot geluid, bovengrond se olietanks en afval. De stukken met betrekking tot de (ontwerp-)vergunning onder 1. liggen vanaf 18 janu ari tot en met 14 februari 1996 en de stukken met betrekking tot de ambtshalve wijzi ging onder 2. liggen vanaf 18 januari tot en met 28 februari 1996 voor een ieder ter inza ge ter gemeentesecretarie, Hoofdstraat 79 te Kortgene, elke werkdag tijdens kantooru ren, alsmede 's avonds na telefonische afspraak (0113-301553). Gemotiveerde bedenkingen tegen de ontwerp-vergunning onder 1. kunnen tot en met 14 februari 1996 schriftelijk bij het college van burgemeester en wethouders worden inge diend. Degene die schriftelijke bedenkingen indient, kan verzoeken zijn of haar persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Het verzoek dient tegelijkertijd met de schriftelijke bedenkingen te worden gericht aan burgemeester en wethouders van Noord-Beveland. Indien daarom wordt verzocht, kan tot en met 14 februari 1996 over het ontwerp van de vergunning van gedachten worden gewisseld tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en overige aanwezigen. Ingevolge artikel 20.11 Wet milieubeheer staat tegen de ambtshalve wijziging onder 2. tot en met 28 februari 1996 beroep open bij de Afdeling bestuursrechtspraak voor - degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van de gewijzigde vergunning; - de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van de gewijzigde vergunning; - degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het wijzigen van de ver gunning ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van de gewijzigde vergunning. De wijziging wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 8:81 Awb juncto artikel 36 Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de gewijzigde vergunning dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift dient te wor den gezonden aan de Afdeling bestuursrechtspraak en het verzoek om schorsing of een voorlopige voorziening aan de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Bij de Centrale Dienst Gemeentewerken zijn aangesloten de gemeenten Amemuiden, Brouwershaven, Domburg, Mariekerke, Noord-Beveland, Valkenisse, Veere en Westkapelle. Kortgene, 17 januari 1996 De burgemeester van Noord-Beveland, M.L. Everaers. De sector Hoger Gezondheids zorg Onderwijs van de Hoge school Zeeland houdt op zater dag 20 januari a.s. een Open Dag. Deze vindt plaats van 10.00 u. tot 14.00 u. in het gebouw van de Hogeschool Zeeland, Edison- weg 4 te Vlissingen. Informatier ondes vinden plaats om 10.00 u, 11.00 u, 12.00 u en 13.00 u. Tijdens deze Open Dag geven personeelsleden en studenten informatie over de Hogere Beroepsopleiding tot Verpleeg kundige, over de deeltijd HBO-V en de Managementopleiding voor Middenkaderfunctionaris sen. Er is een diaklankbeeld over houdt dus in dat de deeltijd HBO- de diverse beroepsvelden van j de verpleegkundige en de oplei ding tot verpleegkundige. In de praktijklokalen worden demon straties gegeven van verpleeg kundig handelen. De bezoekers kunnen nader kennismaken met de inhoud van de vakken ago- giek en drama, waarbij gebruik wordt gemaakt van video-appa- ratuur. Er is ook informatie over schoolboeken en vakliteratuur over de gezondheidszorg. Stu denten die in het buitenland sta ge hebben gelopen, vertellen over hun ervaringen. De reguliere HBO-V duurt vier jaar. Het eerste en tweede jaar bestaan uit een theoretische en V bedoeld is voor verpleegkundi gen én voor niet-verpleegkundi- gen. Personen met een verpleegkun dige opleiding, een paramedi sche opleiding of een sociaal- agogische opleiding zijn toelaat baar tot de Managementoplei ding voor Middenkaderfunctiona rissen. Deze opleiding duurt twee jaar. De lessen vinden plaats op één dag in de week. Enkele onderwerpen zijn: metho disch werken als leidinggeven de, belangenbehartiging van cliënten, onderhandelen over voorwaarden, verantwoordelijk heid en kwaliteit en instellingsbe leid. De Beve|o"d®dk<.^ s’* -SKÓoo i«ers Kruinröaen

Bevelander | 1996 | | pagina 21