.WAT EEN STREEK.WAT EEN STREEK..WAT EEN STREEK. Vakantiebeurs '96 Jaarbeurs Dubbelconcert 't Beest Deze week twee theater Try out Theaterconcert Stef Bos te Yerseke C0611 Expositie Safian Ashot in Ter Valcke te Goes met Daryll-Ann en Slide 1600 exposanten uit 100 landen voorstellingen "de Prins Rentree Les Chouchoux op de Zeeuwse podia Op vrijdag 12 f" januari de landse Les choux rentree op de Zeeuwse podia. De band kent een bijna nieuwe samen stelling en een nieuw repertoi re. In de jeugd soos van Geersdijk zal de vernieuwde band voor het I eerst te horen zijn voor het 1 publiek. Van het optreden zal tevens een opname gemaakt wor den, die medio februari te ver krijgen zal zijn. De aanvang is 22 uur en de toegang is gratis. Les Chouchoux (spreek uit: lè sjoe-sjoe) brengt muziek die varieert van Ierse folk tot Fran se Musette. De band speelt Dolle Beursdag Winbela in De Stenge H'zand Vanaf heden tot en met zondag 14 januari Met Lenette van Dongen en Joost Prinsen TUSSENHAVEN 12 Januari concert in Geersdijk n Op dinsdag 16 januari a.s. \f\f\f Zeeland op vakantiebeurs r dcerenasDeD iv; 5 DE BEVELANDER Woensdag 10 januari 1996 7 ALS ELKE SECONDE TELT iilf AU AU 7 Bij de foto: Marianne Harmsen met Max. Op de foto: Stef Bos (foto Bart Beckers). 1 De Provinciale VVV Zeeland zal aanwezig zijn op de grote Vakantiebeurs in Utrecht. De Stichting Toerisme Recreatie A VN heeft in hal 3 van de Jaar beurs een Nederland-paviljoen ingericht met als thema "Lekker weg in eigen land". In dit pavil joen bevindt zich het Zeeuwse eiland, waar de Provinciale VVV Zeeland en de regionale promotiestichtingen van Schouwen-Duiveland, Walche ren en Zeeuwsch-Vlaanderen zich presenteren (standnum- mer 42). Doel van de beurspre sentatie is de bezoeker kennis te laten maken met de uitge breide vakantiemogelijkheden van Zeeland in het algemeen en de diverse regio's in het bij- Mall Export Prijs 1993 en Het Gouden Hart van de stad Rotter- komt het thema Vrijheid in alle geledingen aan bod. En liefde, en dood. Ze wordt aan de piano ondersteunt door Madijn Bree- baart. Kaarten kosten 22,50; zonder. Ook worden de nieuwe Gidsen voor Vakantie Vrije Tijd '96 van de diverse provin cies gezamenlijk gepresen teerd. De provincie Zeeland en PTT Telecom startten afgelo pen zomer een prief met een multifunctionele chipcard, de zgn. Zeelandkaart. Uniek is dat naast gebruik in openbare tele fooncel, de kaart ook als betaalmiddel kan fungeren op parkeerterreinen èn regionale Zomerbus. Tevens biedt de kaart aantrekkelijke extra's, waaronder kortingen op pro- Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag 10.00 - 11.30 uur, 13.00 - 15.30 uur; zaterdag 10.00 -13.00 uur; zondag en maandag geslo ten. Opgeven vermiste en gevonden dieren in Noord- en Zuid- Beveland: Stichting Amivedi, mevr. Dekker, tel. 342401. Hedenavond, woensdag 10 januari, treedt Stef Bos op in Yerseke. Hij presenteert in De Zaete een try- outvoorstelling van zijn nieuwe theaterconcert "Schaduw in de nacht". Aanvang 20.00 uur. De organisatie is in handen van de werkgroep Culture le Evenementen Reimerswaal. Kaarten kosten 20 gulden, voor pashouders is de entree 15,-. Jac ques Boonman vertelt over het concert in Yerseke: "Stef Bos heeft enkele jaren geleden zijn allereer ste try-out voor zijn allereerste theaterconcert ook in Yerseke gespeeld! Na zijn zeer suksesvolle pro gramma's "Tussen de Liefde en de Leegte" en "Vuur" is hij reeds geruime tijd bezig aan zijn nieu- Op de foto: Les Chouchoux (foto Dirk Jan Gjeltema). (zang), Theo Helder (bas), Col lin Hoondert (drums), Frank Balkenende (gitaar), Niek van Raaij (harmonica). deze werken "muziek" uitstralen. "Abstract in my art is like Holy Westhavendijk 140, Goes Tel. 0113-212473 Rabobank 320.596.699 x oor- Ar- kun- "Oom Joost leert zijn neefjes zin gen". Dat is de titel van de fami- liematinee die zondag a.s. Joost Prinsen in Goes verzorgt. Wat is het nadeel van een goede pia nist? Hoe verheffen wij een Sin tot kunstwerk? Waarom gooien we goede lied- het toneel van veel optredens van internationale muziek- en dansgroepen. In het Wereldpaviljoen is een groot terras waar bezoekers onder het genot van een hapje en een drankje naar de diverse shows kunnen kijken. Het programma van het Wereld Paviljoen wordt dagelijks op de beurs bekend gemaakt. Ook zijn er in de congreszalen doorlopend videopresentaties en dia-experiences over diverse landen en bestemmingen. Op de Vakantiebeurs '96 zijn twee kinderclubs aanwezig waar kinderen onder toezicht naar hartelust kun nen spelen terwijl hun ouders een bezoek brengen aan de beurs. De Vakantiebeurs is geopend van 09.30 uur tot 17.30 uur. Dit jaar heeft de beurs ook weer twee avondopeningen op donderdag- en vrij dagavond. Dan is de Vakantiebeurs geopend van 09.30 uur tot 21.30 uur. De toegangsprijs bedraagt 17,50 per persoon. Op donderdag en vrijdag na 17.00 uur 12,50. Kinderen van 4 tot en met 11 jaar en 60-plussers 12,50. Kinderen tot 4 jaar gratis. Op de Vakantiebeurs '96 is voor 5,- het Vakantiebeurs Magazine te koop. Dit magazine geeft handige tips voor beursbezoek en biedt ver der een compleet beeld van alle exposanten. De Vakantiebeurs '96 is per trein zeer gemakkelijk te bereiken. Voor de Vakantiebeurs '96 is Rail Idee met korting op trein en toegang van kracht. (foto Jaap J. Hetschel). maakt Zuidbeve- band Chou- haar my art is a Son, Father gave me direction how to Saint, Father, sische en Nederlandse periode. Son and Holy Spirit." Zijn werken stralen een religieu ze sfeer uit. Voorts legt hij graag verband tussen muziek en zijn schilderkunst. Vanaf 1993 tot heden is Safian in Nederland. Hij beziet ons land als architect en kunstschilder. In de korte tijd dat voornamelijk eigen nummers afgewisseld met covers van onder andere The Pogues, Havelinas en Michelle Shocked. Les Chouxhoux is (v.n.r.): Mar- nix Dalebout (zang, mondhar monica), José v.d. Boomgaard Hoe geven we in drie minuten standing aan een programma van een uur? Waarom kent u de liederen niet-die u denkt te ken nen? Antwoord op deze en vele ande re vragen krijgt u in dat pracht programma vol Nederlandse liedjes van Joost Prinsen en Dick van der Stoep: "Oom Joost leert zijn neefjes zingen". Kaarten kosten ƒ12,50, pashouders betalen 7,50 en kinderen tot en met 12 jaar betalen 6,25 entree voor deze muzikale familievoor stelling. we programma. Hij vindt het leuk weer een try-out in Yerseke te komen doen. Wij denken dat we de fans van Stef Bos daar een groot plezier mee doen". De veelzijdige Stef Bos (componist, tekst schrijver, toneelspeler, vertaler en cabaretier) ver wierf grote bekendheid als zanger/schrijver van prachtige Nederlandtalige nummers zoals "Papa", "Radio" en "Breek de Stilte". Hij heeft in korte tijd een aantal CD’s uitgebracht, waarvan de laatste "Vuur" zijn naam definitief heeft gevestigd. Ook zijn gelijknamige theaterconcert maakte afgelopen sei zoen grote indruk in Nederland en België. Stef is een artiest die op een bewogen manier liederen zingt. Hij ontroert, geeft opinies en slaat een brug naar het gevoel van zijn publiek. Meestal kiest hij voor direktheid en eenvoud, maar niet persé. Gevoelsmens Stef Bos heeft hiermee al vele men sen aangesproken en zal dat ook zeker met zijn nieuwe propramma "Schaduw in de Nacht" doen. Het is een programma over de heldenmoed van de eenzame vechter, de deemoed van een toneel meester, de weemoed van een zoeker, de hoog moed van de schoonheid en de moed om op te geven. Hij wordt in dit nieuwe programma begeleid door een combo van vier musici. Dinsdag 16 januari organiseert de Winbela, ondernemersvereni ging van Heinkenszand een Dolle Beursdag in de Stenge te Heinkenszand van 10 tot 16.00 uur. Er is een groot aanbod van goederen waaronder kleding, doe-het-zelf en hobbyartikelen, fietsen, horloges, sieraden, wenskaarten, schoenen, zonnebril len en brilmonturen en huishoudelijke apparatuur. Vanzelfspre kend tegen zeer scherpe prijzen enz., indien van toepassing met behoud van garantie en service. Jukten van PTT-Telecom, VVV-uitgaven, entrees van toe ristische attracties, boekingen van arrangementen, e.d. De kaart is te koop bij VVV-kanto- ren, Primafoons, postkantoren, NS-stations en diverse overige verkooppunten in Zeeland. Momenteel werkt PTT Telecom aan een oplaadbare versie, die waarschijnlijk de eerste helft van '96 beschikbaar komt. Door de ruime toepassingsmo gelijkheden en klantvriendelijk heid kan dit betaalsysteem bij dragen aan de kwaliteit van het toeristisch produkt. Om die reden besteedt de Provinciale 1/1/1/ in de Zeeland-stand dan ook aandacht aan deze chip card. het Stadhuis en de Maria Mag- hij hier is, heeft hij gelegenheid dalenakerk te Goes. Safian zijn indrukken van ons land weer Ashot is in 1963 in Yerevan te geven. Hij richt zich met name (Armenië) geboren. Hij heeft op kerken en kloosters. Zo schil- daar gestudeerd voor architect derde hij onder meer "Karmel" in en volgde een opleiding aan de Drachten en de "St. Adelbertab- kunstacademie. Hij heeft reeds dij" in Egmond-Binnen. Verder vele exposities in Armenië, Rus- maakt hij de serie zo, omdat land, Zwitserland en Nederland achter zijn naam staan. In de tentoonstelling komen drie tijd- Spirit", zegt Safian, "Realism in vakken tot uiting waar hij heeft gewoond: de Armeense, de Rus- Het bestuur, de beheerder en alle medewerksters van Dierenasiel Tussenhaven wensen u een diervriendelijk 1996! In het afgelopen jaar zette de trend zich voort dat er minder honden en meerkatten naar het asiel werden gebracht. In 1994 kwamen 362 katten in het asiel, dit afgelopen jaar waren het er 404, terwijl er in 1994 155 honden binnenkwamen en in 1995 waren dat er nog maar 128. Dit is voor het asiel in Goes niet zo gunstig, want de verzorging van katten kost veel meer geld, dan dat we voor het houden van hon den in het asiel moeten betalen. Een hond wordt alleen maar ingeënt en getatoueerd, terwijl een kat ook nog wordt gesteriliseerd of gecas treerd. Gelukkig hebben alle gemeentes op Noord- en Zuid-Beveland besloten om het asiel in Goes de subsidie toe fe kennen waar we al zolang om gevraagd hebben. Maar ook aan dat bedrag zullen we tekort komen, dus is het van belang dat de inwoners van onze regio het asiel blijven steunen. Stelt u maar eens voor waar al die katten en honden moeten blijven als het asiel noodgedwongen zou moeten stoppen. Per jaar vangt het asiel 276 gevonden katten op, hiervan zijn er in het afgelopen jaar maar 33 door hun baasjes opgehaald. Dat betekent dat het asiel voor 243 katten een nieuw tehuis gevonden heeft. Hierbij zitten de 140 jonge katjes, die men in de tuin of in de schuur had gevonden. DUS.... LAAT NU UW POES OF KATER DOOR DE DIERENARTS HELPEN, NIEMAND ZIT MEER OP AL DIE JONGE KATJES TE WACHTEN!!! WILT U TOCH EEN JONG KATJE? LAAT U DAN BIJ HET ASIEL INSCHRIJVEN, WANT ER KOMEN, ONDANKS DEZE OPROEP, NOG HEEL VEEL JONGE KATJES IN HET ASIEL TERECHT. In het begin van dit nieuwe jaar zijn we op zoek naar nieuwe vrijwilli ge medewerkers en medewerksters. Er is toch nog veel verloop, om dat veel mensen vanuit het vrijwilligerswerk sneller een baan vinden. Wij verwachten van de nieuwe kracht, dat hij/zij minstens twee och tenden per week, van 8.00 - 11.30 uur ons komt helpen met het schoonmaken van de dierverblijven. We houden natuurlijk desge wenst rekening met de schooltijden. Het lukt ons steeds weer een leuk team samen te stellen, omdat het werken in een asiel heel gezel lig kan zijn. U kunt ons ook steunen door donateur te worden van het asiel, voor een minimum bijdrage van f 12,50 per jaar kunt u zich bij ons al opgeven. Dit jaar krijgen onze donateurs de acceptgiro in het voor jaar weer in de bus. En we zijn nog op zoek naar mensen, die in de eerste week van oktober willen helpen met de jaarlijkse Dierenbe- schermingskollekte, al loopt u alleen maar uw eigen straat, soms organiseren mensen een klein clubje en doen dan gezamenlijk een wijk of dorp. Het afgelopen jaar werd een recordbedrag opgehaald, terwijl er in enkele dorpen in het geheel niet is gekollekteerd. 75% Van de opbrengst is voor het dierenasiel. Alle dieren die door het asiel geplaatst worden, krijgen enkele maan den na plaatsing “nazorg". Mensen van de Dierenbescherming gaan bij de nieuwe baasjes op bezoek, dat zijn vaak hele gezellige uurtjes. Ook hiervoor kunnen zich nog mensen opgeven. Tel. 212473. Momenteel zit het asiel vol met honden en jammer genoeg zit ook Max er nog, de Pekinees van 10 jaar. Ondanks dat hij het eigenlijk best naar zijn zin had hier tijdens de kerstdagen in het asiel, zouden wij het toch wel prettig vinden als hij naar een leuk nieuw tehuis kon. Hij is heel gemakkelijk in het gebruik. Verder zijn twee Beauceron- reuen van anderhalf jaar, een lieve 4,5 jaar oude vrouwelijke Mechel- se Herder, een kruising Bouvier (die echt mooi is door zijn lelijkheid), een Mechelse Herder, een teef van een jaar en twee maanden, nog op zoek naar een nieuwe baas. Heeft u een hond of een kat en u kunt er om een of andere reden niet meer voor zorgen en u wilt dat dit dier goed terecht komt, neem dan eens kontakt op met het asiel. Een dier dat door het asiel geplaatst wordt, blijft van het asiel en kan dus niet van de een naar de ander geschoven worden. Het is niet de bedoeling dat er dan nog mee gefokt wordt en dat als het daar onverhoopt niet goed gaat, dat men het dier altijd terug moet geven. Het geeft het dier een veiligere toe komst. Bij de foto's: Joost Prinsen (foto Marco Sweering) en Lenette van Dongen (foto Giulio Dannetta). Zaterdag 13 januari presenteert Podium't Beest te Beest. Maar het leukste moet nog komen: in de Goes weereens een dubbelconcert met in de biografie van Darryl-Ann beweert ene Ferry Rose- hoofdrol de formaties Daryll Ann en Slide. boom (manager?) dat er nog nooit iemand teleur- The Serenes zijn niet meer, maar de geest van gesteld is thuisgekomen van een optreden van deze band Jpeft voort in Slide. Slide maakt frisse en Daryll-Ann. Mocht dat vanavond toch gebeuren, afwisselende popmuziek, refererend aan Afghan dan krijg je je geld van hem terug. Gewoon even Wigs en The Posies. Hun eerste single "One good komen kijken dus. Zaal open om 20.30 uur, aan- Reason" was 'single van de week' bij Villa '65. vang 21.00 uur. Entree f 12,50/passen f 10,-. Kwam Daryll-Ann maar uit Amerika, dan was de Bij de foto: Daryll-Ann. band wereldberoemd en dan hoefden die jongens nooit meer te werken. De pest (of misschien juist het geluk) is dat Daryll-Ann niet uit Amerika komt, maar uit Nederland en dan moet je twee keer zo goed zijn als Live, Hootie the Blowfish of Michael Jackson om een beetje op te vallen. "Seaborne West", het vorig jaar verschenen debuut-album van Daryll-Ann is een juweeltje van inventieve gitaar pop die Darryl-Ann in Engeland eventjes net zo groot maakte als Oasis en Pulp. Vijf sterren (=magistraal) in de Nieuwe Revu, 4 sterren in de 'Q', "adembenemend debuut" volgens 'Melody Maker'. Ook op de planken darrelt Daryll-Ann als een lentelammetje in het rond, vrolijk en mooi als de Beatles, Byrds, Tom Petty en soms de Jay hawks in hun beste dagen. Leuk bandje voor 't De van sprong meense stenaar Safian Ashot expo seert tot en met 29 februari a.s. in Ter Valcke te Goes. Van Ashot was al eerder op en kele lokaties in Goes werk te zien. De expo sitie in Ter Valcke is vrij te bezoeken van maandag tot en met zondag van 10.00 - 20.00 uur. De expositie om vat een twaalf tal olieverf schilderijen. Onderwerpen zijn onder meer Vandaag, woensdag, begint in de Jaarbeurs te Utrecht de Vakantiebeurs 1996. Er worden tussen de 150.000 en 200.000 bezoekers verwacht, onder wie uiteraard ook belangstellenden uit Zeeland en Beveland. Het motto van de Vakantiebeurs '96 luidt: "De wereld was nog nooit zo groot". De beurs duurt tot en met zondag 14 januari a.s.. De hele internationale reisbranche is aanwezig. Er zijn cir ca 1600 exposanten uit honderd landen. De Vakantiebeurs is uitgegroeid tot het grootste toeris tische consumenten-evenement van Europa, en heeft voor het eerst in haar geschiedenis de beschikking over 8 hallen van de Jaarbeurs. Dit is ten opzichte van de laatstgehouden Vakantiebeurs in januari 1995 een groei met 2 hallen. Voor vele Nederlanders is de Vakantiebeurs hét jaarlijkse oriëntatiepunt. In januari zijn de nieuwe gidsen van alle reisorganisaties uit en maakt iedereen plannen voor de vakanties in het komende jaar. Op de Vakantiebeurs komt het bezoek ideeën opdoen en informatie verzamelen bij alle landenverkeersbu- reaus, verkeersbureaus verre bestemmingen, tour operators, VVV's, reisagenten, vervoersmaat schappijen, hotelketens, autoverhuurbedrijven, camper- en caravanverhuur bedrijven, bungalow parken en luchtvaartmaatschappijen. De interna tionale reisbranche geeft allerlei informatie over bestemmingen en mogelijkheden. De exposanten besteden heel veel aandacht aan hun standpre- sentatie in de sfeer van het land. Ook serveren veel exposanten regionale hapjes en drankjes. Een bezoek aan de Vakantiebeurs is ook al een beetje in vakantiesfeer komen. Voor de hedendaagse toe rist zijn de vakantiemogelijkheden bijna onbeperkt: van een kanotocht op de Linge tot groepsreizen door Afrika, Azië of Midden- en Zuid-Amerika. Bestemmingen in Zuid-Afrika of aan de Vlaamse Westkust, of sportieve surfkampen. Vakanties op maat naar Griekenland, Cyprus, Madeira, de Azo- ren zowel per charter als lijndienst. Creatieve vakanties in Frankrijk, een trektocht door Nepal,, alleengaande-reizen, nieuwe bestemmingen in Gambia, treinreizen door heel Europa, campingrei- zen, dagtochten in Appelscha. Bestemmingen in Ijsland en Noorwegen, diepzeeduik-mogelijkhe- den op tropische eilanden, kamperen in Flevoland, trektochten naar gletsjerparken in Zuid-Chili, city trips, in een slaaptrein dwars door China, naar de wereld van Walt Disney in Florida, of een lekkere luie vakantie aan het strand in Spanje. De Vakan tiebeurs '96 wordt gehouden in 8 hallen van de Jaarbeurs. Op dit enorme oppervlak is de Vakan tiebeurs sectorgewijs ingedeeld op land en soort vakantie waardoor de bezoeker makkelijk zijn weg vindt. De Vakantiebeurs '96 heeft ook dit jaar tradi tiegetrouw het Wereldpodium waar op gezette tij den spectaculaire modeshows en de Vakantie beurs Quiz plaatsvinden. Het Wereldpodium is ook Het Uit-programma van "De Nieuws van de Dag. Lenette ont- Prins van Oranje" te Goes ver- ving voor dit programma de Pali meldt voor deze week twee voor stellingen. Vrijdag 12 januari staat Lenette van Dongen in de dam. In haar nieuwe programma Goese schouwburg met haar nieuwe cabaretsolo "Nee, nee en nog niet eens nee!". Aanvang 20.00 uur. Zondag 14 januari is er een familiematinee met Joost Prinsen en pianist Dick van der voor pashouders 17,50. Stoep, aanvang 15.00 uur. Lenette van Dongen werd met haar eerste soloprogramma 'Mag het wat zachter' door pers en publiek enthousiast ontvan gen. 'Solo op hoog niveau' kopte Het Parool, 'haar tirades hebben terklaasrijm zo'n vaart en zijn zo leuk dat je nauwelijks tijd hebt om eens lek- jes de prullenbak in? Wat is het ker uit te lachen', schreef Het geheim van Harrie Bannink? HKr’. L

Bevelander | 1996 | | pagina 7