Tovaal-leden de lucht in SPORT Bevelanden in ’t kort Info Sportraad over Sport en Voeding Indoor Zeeland: ruitersport op hoog niveau in Goes 11 V I h«im DE BEVELANDER 19 Woensdag 3 januari 1996 K.V. Togo actualiteit dus”. Tineke verbaast zich erover dat de Tineke de Groot: presentatrice ’De Week van... V 1 Zingen in Bethelkerk Aquarellen in De Grenenhoek Bijeenkomst te Goes MS-vereniging Hobby- en verzamel- beurs Kortgene Receptie v.v. Arendskerke Feest vv Luctor Treinmodel-ruilbeurs Concert Kattendijke Dit winterseizoen zendt de AVRO iedere middag, van maandag tot en met vrijdag, na het journaal van vier uur op Nederland 1 gedurende een half uur het programma ’De Week van uit. Tineke de Groot praat daarin met een bekende Nederlander over alles waar normaal gesproken geen tijd voor is. Zij laat vooral de onbekende kanten van haar gast zien. k.v. Tjoba Budget Nieuwjaarsconcert Kattendijke De vijf programma’s worden in één dag opgenomen, hetgeen zelfs voor een ervaren televisiepresentatrice als Tineke de Groot een zware opgave is. „Toch vind ik het heer lijk om te doen, omdat ik een grote interesse heb voor de theater- en muziekwereld. Zelf heb ik geen toneel- en muziektalent. Daarom ben ik zo nieuwsgierig naar mensen die dat wèl hebben”, aldus Tineke. s.v. Robur Sport- en spelinstuif in De Stenge Kinderdag bij de Levende Steen Dressuur Clinic Basis Geknakt riet de opening, dan een videofïlmpje, gevolgd door een gesprek van 6 a 8 minuten. Vervolgens het ’weetje Nieuwjaarsbal in De Pompweie Show Hengstencompetitie v.v. Kloetinge Info Reiki „Misschien heeft nog niemand het aangedurfd, omdat er ondanks alle voordelen toch een gevaar aan vast zit, namelijk dat de hoofdgast niet in de smaak zou kunnen vallen bij een aantal kijkers. Het is nu mijn uitdaging om het programma zo interessant te maken dat die groep toch blijft kijken en dat er door de bredere gesprekken misschien vooroordelen worden weggenomen. En als je eens een aflevering hebt gemist, dan kun je de volgende morgen om elf uur de herhaling zien. In feite zijn we vijf uur per week op de televisie!” Snert-puzzel wandeltocht Nieuwjaarsreceptie van Nivon After Care Goes Bijeenkomst van Women's Aglow „Het bijzondere van dit programma Wat kunnen de kijkers allemaal is dat je in totaliteit twee en een verwachten in ’De Week van half uur kunt praten met één gast”, Tineke de Groot: „Eerst hebben we zegt Tineke de Groot. Dat kan Joop Braakhekke zijn, Jomanda, Peter Lusse of Jasperina de Jong. Alle maal mensen van wie over het alge meen één specifieke kant bekend is geworden. In ’De Week van wordt de aandacht gevestigd op de wat minder voor de hand liggende eigenschappen of bezigheden van zo iemand. Tineke vindt het een fantastische formule: „Gewoon eens rustig luisteren naar wat iemand te vertellen heeft! Dat komt nog maar zo weinig voor op televisie. Je komt op allerlei onderwerpen waar normaal gesproken geen tijd voor is en dat is het leuke ervan. Wij proberen de onverwachte kan ten van iemand naar boven te halen. Passies, liefhebberijen of opvallende interesses. Zo blijkt Peter Faber bijvoorbeeld een bege nadigd tangodanser. En Mare Klein Essink iemand die dol is op koken en verwoede pogingen doet om met acupunctuur van het roken af te komen”. Groene fusie van de week’, waarin boeken of slot hebben we een heel ’kleine cd’s besproken worden die heel zij- week van waarin we iemand delings met de gast te maken heb- aan het woord laten die iets heel ben. In het tweede gedeelte praten bijzonders in die week beleeft. Een we met één of meer ’gasten van de gast’. Mensen die op een of andere manier met de hoofdgast te maken hebben. Daar komen iedere keer formule nog niet eerder ’gedaan’ is. heel verrassende dingen uit. Tot Hl I» De onbekende kanten van bekende Nederlanders 8 i 5 f Zondag 7 januari wordt weer een dienst in De Bethelkerk te Goes gehouden onder het motto "Zin gen in de Bethelkerk". Overigens zijn deze zangdiensten voortaan verplaatst van de tweede naar de eerste zondag in de maand. Aanvang 18.30 uur. Medewer king verlenen de heer J. Verduijn uit Wemeldinge, Theo van Theij- lingen uit Goes en organist Rudy Gorsse. Tot en met 8 februari is in De Grenenhoek aan het Groene Weidje te Goes werk te zien van Hans de Brouwer. Het gaat om aquarellen die vooral zijn afge stemd op de natuur. De expositie is vrij te bezoeken tijdens de openingstijden van de winkel en wel van half tien tot half zes, tevens op donderdag, koop avond. Maandag gesloten. De Multiple Sclerose-vereniging rayon de Bevelanden organi seert voor leden, familie en belangstellenden op dinsdag 9 januari a.s. een nieuwjaarsbij eenkomst in Verpleeghuis Ter Valcke te Goes; aanvang 's mid dags kwart vóór drie. Deze mid dag zal in het teken staan van onderlinge contacten en het uit wisselen van ervaringen. Vanaf heden kunnen deelne mers zich melden voor de Hob by- en verzamelbeurs die op 9 maart a.s. weer wordt gehouden in dorpshuis De Pompweie te Kortgene. De organisatie is in handen van de heer J. de Looff, bij wie belangstellenden zich zo snel mogelijk dienen op te geven. Inl. en opgave: tel. 0113- 301496. Deelname is gratis. Het adres van de heer de Looff: Burg. Snellenstraat 5a, 4484 CX Kortgene. De v.v. Arendskerke houdt op 6 januari a.s. zijn nieuwjaarsrecep tie. Leden en andere belangstel lenden zijn welkom vanaf 17.00 uur, zo laat het bestuur weten. Zaterdag 6 januari worden bij de vv Luctor ’88 te Heinkenszand de nieuwe kleedlokalen officieel geopend. Dat gebeurt om 16.00 uur. De hele dag zijn er activitei ten voor de jeugd. De Nieuw jaarsreceptie begint om 17.00 uur. De in Goes gevestigde stichting Trein-Modelruilbeurzen organi seert zaterdag 6 januari een beurs in "De Distel" aan de Kade 46 te Roosendaal. De beurs is geopend van 10.00 tot 15.30 uur. Er is een testtafel aanwezig met zes sporen. Getoond wordt ver der de nieuwe video van Rail Art. Inl. tel. 0113-220493. Entree drie gulden, kinderen één gulden. Op zondag 7 januari a.s. geeft het Muziekgezelschap Oefening en Uitspanning te Kattendijke haar jaarlijks Nieuwjaars-koffie- concert. Onder leiding van diri gent Ad van Nieuwenhuijzen zal een gevarieerd programma ten gehore gebracht worden. Het concert vindt plaats in Het Blok huis te Kattendijke en begint om 11.30 uur. Zoals gewoonlijk is de toegang (en de koffie) gratis. Op de volle winst wordt gere kend, zodat het eerste zich weer volop gaat mengen in de strijd om de titel. Tjoba 2 krijgt Vrien denschaar 3 op visite. Ook deze ploeg is lager geklasseerd. We verwachten ook hier de volle winst, zodat het tweede een vei liger positie in kan nemen. Tjoba 3 bindt de strijd aan tegen het onderaan staande Zuidwesters 2 uit Souburg. Dat mag voor het derde geen enkel probleem zijn. Thuiswedstrijden: 16.25 uur Tjo ba 1 - Vriendenschaar 1; 15.10 uur: Tjoba 2 Vriendenschaar 3; 14.00 uur Tjoba 3 - Zuidwesters 2; 20.05 uur Tjoba 7 - Animo 6; 10.20 uur Tjoba F-Top F3. Voor inlichtingen en aanmelding nieu we leden: Ko de Schipper, tele- Zaterdag 6 januari: Tjoba 1 start het nieuwe jaar met een thuis wedstrijd tegen Vriendenschaar 1 uit Hardinxveld. Een ploeg die iets lager op de ranglijst staat. Foto: Machiel van der Baan van Vliegwerk Holland BV, Joep Filus, Ramon en Chantal Meyer na afloop van hun rondvlucht boven Midden-Zeeland. Stormvogels 1 uit Westkapelle is de eerste tegenstander voor Togo 1 in het nieuwe jaar. Storm vogels staat precies gelijk met Togo op de ranglijst, het belooft dus een spannende wedstrijd te worden. Togo 2 speelt ook uit, tegen Seolto 2 in Vlissingen, misschien kan Togo 2 hier enke le punten pakken. Togo 5 komt binnen de lijnen tegen Top 5, een sterke tegenstander. Programma Sportpunt Zeeland: 10.10 uur Togo F - Top F2. Uit wedstrijden: 10.10 uur Swift E2 - Togo E; 12.40 uur Togo G3 - Togo G; 13.30 uur Ondo C1 - Togo C2; 13.35 uur Seolto 2 - Togo 2; 18.00 uur Top 5 - Togo 5; 18.20 uur Stormvogels 1 - Togo 1. Voor meer inlichtingen over korf balvereniging Togo kunt U bellen met Ineke Schipper, tel: 0113 - 230473. Nieuwe leden zijn van Onder aanvoering van Anne van Olst komt ook een Deens team naar de Goese Zeelandhallen. Van Engelse zijde is de belang stelling zo groot dat de organisa tie zich genoodzaakt ziet om deze afvaardiging behoorlijk in te krimpen. Ook Belgische en Duit se hippische sportbonden sturen een afvaardiging naar de Zuid- Bevelandse centrum gemeente. Nederland beschikt op wat de dressuur betreft over een brede subtop. Vandaar ook dat de organisatie heeft gemeend dat de nationale dressuur ZZ licht en ZZ zwaar niet op het programma mocht ontbreken. Naar blijkt een juiste beslissing gezien de enor me belangstelling, vooral van de zijde van Nationale Junioren en Young Riders selectie, voor deze rubrieken. Dankzij de belangeloze mede werking van ruim tweehonderd vrijwilligers uit heel Zeeland en Brabant is het mogelijk een eve nement als Indoor Zeeland te organiseren. Bestuur, parcours- hulpen, stalwacht en iedereen in de organisatie werkt voor zijn plezier aan dit niet meer weg te denken jaarlijks hippisch festijn. Hun bijdrage vormt een belang rijk deel van het budget. ling voor deze landelijke rubrie ken. Uit alle windstreken stro men de aanmeldingen binnen. vóór 6 januari bij de Zeeuwse Sportraad, Patrick Vader, 0118- 640700. Het muziekgezelschap Oefening en Uitspanning houdt op zondag 7 januari zijn traditionele nieuw jaarsconcert in het Blokhuis te Kattendijke. De aanvang is om 11.30 u. en de koffie is klaar! Gespeeld worden onder meer de Hymnus Antverpiae, gecompo neerd in 1992 door Jan van der Roost voor het jaar dat Antwer pen Culturele Hoofdstad van Europa was. In The Cream of Clapton enkele nummers van de beroemde gitarist met zeer uit eenlopende emoties. In het ge voelige Air Nostalgique en de Blues for Brass worden solo’s gespeeld door Johan Geluk op tenorsax en Carola Hartman op cornet. Verder staan op het pro gramma het eigentijdse ’I will survive’ in een arrangement van Ron Sebregts en mars Bravura van Wim Laseroms. CURSUS REKREATIE SPORT LEIDER A De Zeeuwse Sportraad start begint februari a.s. met de cur sus Rekreatie Sportleider A. Een cursus bedoeld voor iedereen die leiding wil geven aan activi teiten en groepen. Centraal in deze cursus staat het les- en lei dinggeven, organiseren van acti viteiten en het kennismaken met vele takken van sport. De cur susduur is 80 uur en 25 uur sta ge, minimumleeftijd 17 jaar. Informatie of aanmelding vóór 15 januari telefonisch bij de Zeeuw se Sportraad, Patrick Vader, 0118-640700. Oefenmeester Ad Vermeulen zal ook in het seizoen '96/97 aan onze vereniging verbonden blij ven. Beide partijen waren het spoedig eens over de verlenging van het contract met één jaar. Voor zondag 7 januari is ingelast de bekerwedstrijd Robur 2 - Hansweertse Boys 1 aanvang 12.30 uur. Ook Robur 1 komt in actie op deze dag. Er wordt vriendschappelijk gespeeld uit tegen Zeelandia 1Aanvang 12.00 uur. Vergeet u onze Nieuwjaarsreceptie niet? Deze wordt gehouden op zondag 7 januari in onze kantine. Voor eenieder die onze vereniging een warm hart toedraagt. Aan vang 16.00 uur. Ramon Meyer en Joep Filius gezamenlijk ongeveer eenderde van het totale aantal loten voor hun rekening en daarvoor wer den ze door Machiel van der Baan van Vliegwerk Holland BV beloond met een rondvlucht boven Midden-Zeeland. Tijdens de rondvlucht werd van zelfsprekend ook het rugbyveld op sportpark het Schenge in Goes vanuit de lucht bekeken, evenals de woonplaatsen van Woensdag 10 januari wordt in De Stenge te Heinkenszand een sport- en spelinstuif voor de jeugd gehouden. Leeftijd tussen 4-12 jaar, aanvang 13.30 uur, einde om 15.30 uur. Jongelui dienen gymschoenen en eventu eel sportkleding mee te nemen. Ervaren recreatie-sportleidsters hebben de leiding. Het aanbod is gevarieerd: van badminton tot estafette. De organisatie vertelt: "Een al even belangrijke groep vormen onze sponsors. Zonder hun financiële inbreng zou het even eens onmogelijk zijn dit evene ment te realiseren. Wij prijzen ons dan ook gelukkig met het feit, dat een groot aantal bedrij ven en instellingen de uitstraling van een evenement als Indoor Zeeland op zijn juiste waarden weet te schatten en hun naam als sponsor hieraan willen ver binden. Mede door deze finan ciële injectie zijn we in staat om de ruiters een aantrekkelijke prij- zenpot in het vooruitzicht te stel len. Het prijzengeld bedraagt ruim 85.000 gulden. Vorig jaar voldoende om een groot aantal topruiters naar Zeeland te trek ken. Wij zijn er van overtuigd dat het dit jaar niet anders zal zijn." De Levende Steen-gemeente houdt donderdag 4 januari (mor gen) een Kinderdag in het gebouw aan de Beatrixlaan 32 te Goes. De dag is bestemd voor kinderen tussen de 4 en 12 jaar. Aanvang 10.00 uur, einde rond 15.00 uur. Het programma is gevarieerd: van toneelspelen tot koekjes-bakken. Entree 2,50; voor meerdere kinderen uit een gezin korting. Inl. Jellie Visscher, tel. 216745. Niet alleen het springen, maar ook de dressuur krijgt met de rubrieken Prix St. George's, Intermediair I, Grand Prix en Kür op Muziek de volle aandacht tij dens Indoor Zeeland. Blikvan gers zijn hier Jeannette Haazen, Met het winnen van de wereldti tel dressuur door Anky van Grunsven en de zilveren team- medaille tijdens het EK voor Nederland, is de belangstelling voor deze discipline enorm gestegen. Vandaar ook dat er tij dens Indoor Zeeland veel aan dacht aan wordt besteed. Vrijdag 5 januari presenteren de zusjes Barbara en Mischa Koot een show Pas de Deux. Tineke Bar tels zorgt op woensdag 10 janu ari, de dag van de hengstencom- petitie, voor een stukje extra ont spanning. In een clinic zal zij de verschillende facetten van de dressuur belichten. Leida Strijk zorgt met een dressuurshow voor een passende afsluiting van deze competitie. Indoor Zeeland staat bekend om zijn brede opzet. Voor de top van nationale spring- en dressuurrui ters wordt ruim baan gemaakt, maar ook de landelijke ruiters uit de basisorganisaties hebben hun eigen plaats in het program ma. Indoor Zeeland biedt deze ruiters en amazones een unieke kans om hun krachten te meten met de internationale cracks. Want ook de ruiter-elite maakt van deze gelegenheid dankbaar gebruik om hun jonge talentvolle paarden in de landelijke rubrie ken te testen. Zij strijden even eens mee om de traditionele Gouden en Zilveren Mossels, het eremetaal waar het zeventien jaar geleden allemaal om begon. Een succesformule, wat blijkt uit de overweldigende belangstel- Dezer dagen is een dubbelnum mer verschenen van het tijd schrift Geknakt Riet, een uitgave van de stichting Petra. Deze stichting richt zich op hulpverle ning aan vrouwen met incest- ervaringen en traumaverwer king. Een abonnement kost 45 gulden per jaar. De stichting Petra is gevestigd in Middelburg op het adres Turfkaai 29-31, tel. 0118-629046/641535. Zaterdag 6 januari organiseert De Pompweie te Kortgene een Nieuwjaarsbal met medewerking van het trio Fleur dat voor live muziek zorgt. Aanvang 20.30 uur, entree vijf gulden. De Zeeuwse Sportraad organi seert een tweetal informatie avonden over het onderwerp "Sport en Voeding". De eerste avond is maandag 8 januari en vindt plaats in Het Zuiderbaken te Middelburg. Sport, Lichamelij ke inspanning. Wie is er in deze tijd niet van overtuigd dat je je lichaam in conditie moet houden. Beweging en een uitgebalan ceerde voeding spelen daarbij een belangrijke rol. Voedings- kundige en diëtiste Carlien Harms zal op praktische wijze de deelnemers aanwijzingen geven voor een goede en verantwoorde voeding bij sport, ongeacht het niveau waarop de sportprestatie wordt geleverd. Een informatieve bijeenkomst voor sporters, trai ners en begeleiders. Aanmelden Indoor Zeeland heeft de paarde- sportliefhebber meer te bieden dan topsport. Uiteraard zal ook nu weer de paardesport de hoofdmoot vormen. Maar er zijn ook voldoende mogelijkheden om zich tijdens dit hippisch eve nement ook op andere wijze te ontspannen. Een gezellig stro- dorp, diverse demonstraties, muziek, modeshows en een kin dertuin vormen onderdelen van het omlijstingsprogramma. En natuurlijk niet te vergeten het rui- terbal, waar zo'n tweeduizend bezoekers, samen met de rui ters, er een onvergefelijk feest van maken. Een aantal jaren geleden is men er in geslaagd om de Nationale NHS/KWPN Hengstencompetitie naar Zeeland te halen. Een kom petitie waarin goedgekeurde vier- en vijfjarige dekhengsten de kans krijgen om zich als sport paard te bewijzen, leder jaar trekt deze dag dan ook duizen den bezoekers, waaronder veel fokkers uit Nederland en België, naar Goes. Dit groot aantal belangstellenden en de enorme sfeer heeft Indoor Zeeland een voortreffelijke naam bezorgd. "Als organisatie zijn we er dan ook best een beetje trots op dat we er ook dit jaar weer in zijn geslaagd om deze competitie voor de meest talentvolle jonge vaderpaarden naar de Zeeland hallen te halen," aldus Thiry. Deze competitie vindt plaats op woensdag 10 januari. Evenals vele andere verenigin gen neemt de Goese Rygbyclub Tovaal ieder jaar deel aan de grote Club Actie. Ook dit jaar bracht deze actie de Goese rugbyers weer het nodige extra’s op, waarmee de verre uit wedstrijden en de ontvangsten van buitenlandse tegenstanders enigszins kunnen worden bekos tigd. Voor de leden die de mees te loten verkopen, is er altijd een leuke prijs. Dit jaar namen A.s. zaterdag bent u van harte welkom op het Wesselopark waar de gehele dag activiteiten plaats vinden. De diverse com missies zijn in deze gedwongen rustperiode wat veldvoetbal betreft zeer actief om het de leden naar de zin te maken. Zo organiseert de Pupillen Ouder Commissie, kortweg genoemd P.O.C., allerlei activiteiten voor de jongste leden en heeft de evenementencommissie weer de traditionele snertloop voor a.s. zaterdag op het programma staan. Inschrijving voor alle leden en belangstellenden vanaf 11.00 uur. De start vindt eerder dan normaal plaats en wel om 12.00 uur. Dit wordt gedaan doordat de mogelijkheid bestaat dat a.s. zaterdag de bekerwed strijd Kloetinge - Arendskerke om 14.30 wordt gespeeld. Beide verenigingen zijn hier voorstan der van en zullen hiervoor dan ook een verzoek aan de KNVB doen. Wanneer de weergoden ons goed gezind zijn wordt er a.s. zaterdag dus weer om het "echt" gevoetbald op het Wesse lopark. Uit het verleden is geble ken dat Arendskerke voor Kloe tinge steeds een moeilijk te bestrijden tegenstander was. Zo snoepte Arendskerke vorig sei zoen nog drie punten van Kloe tinge af. Hoe beide elftallen heb ben overwinterd kunt u a.s. zaterdag zelf beoordelen. Voor beide teams zal winst belangrijk zijn om dit seizoen nog een prijs te kunnen pakken. Bovendien is het een mooie opsteker om de tweede helft van de competitie in te gaan. Na afloop van deze wedstrijd houdt het bestuur van Kloetinge van 17.30 tot 18.30 in het clubgebouw haar jaarlijkse nieuwjaarsreceptie voor de leden, sponsors, supporters en andere genodigden. Programma 6 januari a.s.: Snert loop inschrijving vanaf 11.00 uur en start om 12.00 uur; Kloetinge 1 - Arendskerke 1 bekerwedstrijd om 14.30 uur; Nieuwjaarsrecep tie in clubgebouw vanaf 17.30 uur. Dinsdagavond 9 januari wordt op het adres Noordhoeklaan 3 te Goes een informatie-avondf gehouden over Reiki. Reiki is het Japanse woord voor universele levensenergie. De avond wordt verzorgd door Reiki-master Han- neke Dijkhuizen, lid van de Reiki Alliance en de Ned.Ver. van Rei- ki-masters. Aanvang 19.30 uur. Inl. tel. 214259 te Goes. Deelnemers van Beveland zijn welkom tijdens de Snert-puzzel- wandeltocht die zaterdag 6 janu ari wordt georganiseerd door WSV 't Zand uit Middelburg. Het is een tocht voor het gehele gezin; vijf kilometer lang. De rou te loopt door de binnenstad van Middelburg. Vertrek tussen half twee en twee uur in Wijkgebouw "De Vergulde Baars” aan de Baarsjesstraat 42 in de wijk 't Zand-Stromenwijk. Inl. tel. 0118-628602. Per 1 januari is er een naamsver andering: Nivon-afdeling Goes zal voortaan verder gaan onder de naam Nivon-afdeling Zee land. Reden hiervoor is dat Nivonleden verspreid over de gehele provincie Zeeland wonen. Nivon afdeling Zeeland houdt zondag 7 januari zoals gebruikelijk de nieuwjaarsrecep tie in de Roompot te Kamper land. Om half twee ontvangst met koffie en cake, verder een gezellig samenzijn en men kan deelnemen aan het kegelen. Leden en ook belangstellenden zijn van harte welkom. Tel. inlich tingen 0113-213216 of 0113- 214459. Dinsdagmiddag 9 januari zijn belangstellenden hartelijk wel kom op de maandelijkse bijeen komst. Aanvang 14 uur in het gebouw van de Stichting Alge meen Maatschappelijk Werk (voorheen P.M.D.) Zonne- bloemstr. 52 Goes. De organisatie is er weer in geslaagd een sterk deelnemers veld naar Goes te halen. Getuige de deelname van de Nederlan ders Jos Lansink, Emiel Hendrix, Bert Romp, Eric van der Vleuten, Peter Geerink, Wil Schellekens, Wout-Jan van der Schans, Roe lof Bril en Jack Neefs en de Duit ser Ulrich Kirchhoff. Bovendien is de kans groot dat Piet Rayma- kers voor het eerst in de ring ver schijnt met de paarden van zijn nieuwe werkgever, Jewel Court Stud uit het Belgische Wuustwe- zel. Paarden waarmee Albert Voorn vorig jaar tijdens Indoor Zeeland zich nadrukkelijk in de kijker wist te rijden. Met Jewels Dominard won hij de Gouden Mossel in de klasse ZZ. Ook de Belgische Hippische Sportbond stuurt een afvaardiging naar de Bevelandse Ganzestad. En natuurlijk niet te vergeten de Zeeuw good-old Simon den Exter. Al vele jaren steelt de net vijftig jaar geworden ruiter uit Kortgene door zijn spectaculaire wijze van rijden de show. En hoewel ook voor Simon de jaren gaan meetellen, is hij nog steeds in staat 'om het publiek op de banken te krijgen. de kersverse Nederlandse NVDR kampioene in de Zware tour Leida Strijk, Barbara Koot en de Canadese Penny Zavits (vorig jaar winnaar van zowel de Grand Prix als de Kür) en echt genoot Johan Rokxs. En natuur lijk niet te vergeten de kandida ten voor het Young Riders-team, waaronder Imke Bartels en Mischa Koot. Women's Aglow Fellowship Goes, houdt woensdag 10 jan. haar maandelijkse samenkomst, in hotel Terminus, te Goes. Vrou wen uit alle kerken en chr. krin gen en zij die graag meer willen leren van Jezus: De Redder, zijn hartelijk welkom. Spreekster: Gerda Hajer uit Dordrecht. Onderwerp: God wil graag ver borgen "knopjes" in ons leven tot bloei laten komen. Aanvang: 9.45 u. vanaf 9.00 u. koffie. Kin deroppas is aanwezig. Inlichtin gen: 0118-602835, 0118- 602886. Met ingang van 1 januari is er een onderwijsfusie tot stand gekomen, waarbij het AOC in Goes betrokken is. De stichting Agrarisch Opleidingscentrum Zeeland is samengegaan met de vereniging tot bevordering van tuinbouwonderwijs op IJs- selmonde en omstreken. De nieuwe stichting draagt thans de naam Opleidingscentrum Hol- land-Zeeland en is gevestigd te Goes. Het nieuwe instituur OCHZ verzorgt opleidingen voor 1955 studenten en circa 1000 cursisten. Er werken totaal 170 mensen. De opleidingslocatie in Goes heeft voortaan Groen Col lege Goes. Vorige week is in Goes de zeventiende Indoor Zeeland van start gegaan, een groots opgezet concours hippique, dat intussen de CSA-CDA-status heeft gekre gen. Indoor Zeeland wordt gehouden in de Zeelandhallen en duurt tot en met 15 januari a.s. Algemeen secretaris Ron Thiry vertelt namens de organisatie: "Dat de organisatie ook op het internationale vlak in korte tijd een goede naam heeft opge bouwd blijkt niet alleen uit de enorme belangstelling van de zij de van de ruiters, maar ook uit het feit dat op verzoek van de NVDR op 6 januari extra dres- suurproeven voor Young Riders aan het programma wordt toege voegd. Ook de competitie Spe cial Olympics voor gehandicap ten vindt tijdens Indoor Zeeland plaats. Bovendien maakt het aangespannen rijden voor het eerst officieel deel uit van het programma. Met deze extra dimensie is Indoor Zeeland het grootste indoor-sportevenement in de provincie. Ja, met de deel name van 1.900 combinaties in 75 rubrieken met 3.200 starts, qua omvang zelfs het grootste hippisch indoor evenement van Nederland. Het congres en eve nementengebouw leent zich uit stekend voor de organisatie van dit concours hippique. De ruiters komen graag naar Goes. Het deelnemersveld is er dan ook naar." beide jeugdspelers Kats en Elle- woutsdijk. Voor informatie over de Goese Rugbyclub Tovaal kan men zich wenden tot Hans Mar- kusse, Simone Veilhof 19, 4463 JB Goes. Telefoon: 0113- 2156048. ft'

Bevelander | 1996 | | pagina 19