SPORT Bevelanden CULTUUR KORT in ’t kort Vervoer jeugd vv Kapelle verzekerd dankzij ASK ASK B.V. uit Vlissingen Oost een bedrijf dat zich bezig houdt met o.a. Staal- constructie's, Grond en Milieuwerken en met vesti gingen in o.a. België, Duits land en verder nog vennoot schappen in Nederland heeft de jeugd van de Voet balvereniging Kapelle een personenbus beschikbaar gesteld om daarmee naar uitwedstrijden te rijden. Dit is voor de voetbal lende jeugd toch een sublieme actie mede doordat er altijd een gebrek is aan ouders die in het weekend voor vervoer kunnen zorgen", aldus het bestuur. v.v. Volharding Ovezande in nieuwe trainingspakken Woensdag 29 november 1995 DE BEVELANDER 16 4 I I Sinterklaas-jazz Galerie De Bock Flippo-ruilbeurs Avondruilbeurs Gouden O.N. voor J. Goedee De Piek Bingo Goes-Oost v.v. Bevelanders vv Wemeldinge v.v. Kapelle Verzorgen van Kuipplanten S.V. Heinkenszand vv Goes S.V. Robur Kerstmarkt Ter Valcke v.v. Hansw. Boys Galerie De Marge Vogeltentoonstelling O.G.V. Senioren-bingo Sint op Aerobic Samenzang Rilland Wipschieting Ravenstein te Kloetinge Live in Klompekot Leuk om te Doen Kerstmarkt te Kortgene V.V. Kloetinge Advents-zangdienst Seminars KvK Prijsuitreiking kleurwedstrijd Dubbeldekker terug v.v. Arendskerke Thema-avond bijstand Live in De Pompe Piss Off in Vrijbuiter Kerstmarkt Heinkenszand v.v. Kruiningen K.V. Togo NVVH Goes K.V.K. Tovaal thuis tegen LSRG KV Tjoba VV "De Patrijzen" SSV'65 Voorlichting afsteken van vuurwerk v.v. Yerseke Curcussen uiterlijke verzorging St. Nicolaastocht Collecte Diabetes vv Luctor '88 M I I 1 Zondag 3 december kunnen de liefhebbers van jazz weer terecht in Bolsjoi aan de Grote Markt in Goes. De Salt Lake Jazz Band speelt daar vanaf 15.00 uur. Het live-optreden staat in het teken van Sinterklaas, zo meldt Johan Tilroe van de Bevelandse jazz formatie. 30 nov./1 dec. 't Beest 20.30 uur: 'Exotica', film van A ton Egoyan. 2 dec. 't Beest 21.00 uur: Concert 'Dead Moon', the godfathers of punk. 3 dec. Prins van Oranje 15.00 uur: 'Wie is er bang voor Zwarte Piet', poppenkastvoorstelling voor peuters en kleuters. 5 dec. Grote Kerk 13.30 - 14.30 uur: Carillonconcert door stadsbei aardier Sjoerd Tamminga. 6 dec. Bibliotheek 14.00-14.45 uur: Voorlezen voor kinderen van 5 - 8 jaar. 7 dec. 't Beest 20.30 uur: Theatergroep 'De Hoovers' met Project Dostojewski-Camus. EVENEMENTEN IN GOES PEPIODE 30 NOVEMBER T/M 7 DECEMBER In galerie De Bock aan de Vroon- landseweg te Kapelle wordt van 1 tot en met 30 december een tentoonstelling gehouden van een groep kunstenaars, onder wie Corrie Olthof, Nellej Madou- let en Gui Jansen. Zij stellen resp. schilderijen en beeldhouw werk tentoon. Geopend vrijdag en zaterdag van 10.00 - 17.00 uur. In wijkgebouw De Westkant aan de Evertsenstraat te Goes wordt zaterdag 2 december een flippo- ruilbeurs gehouden. Geopend van twee tot vier. Entree twee kwartjes per persoon. In ”De Goede Verwachting” te Lewedorp kunnen verzamelaars vrijdagavond 1 december weer terecht voor de maandelijkse ruilbeurs. Aanvang 19.15 uur. De heer J. Goedee (80 jaar) uit Kloetinge is afgelopen zondag onderscheiden met de ereme daille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Het leven van de heer Goedee heeft in het teken gestaan van licha melijke opvoeding. Tallozen, van kleuters tot ouderen, hebben dit ervaren of ervaren het nu nog steeds. Zijn werkterrein beperkte zich niet alleen tot Goes, maar strekte zich uit over heel Zee land. Zo was hij onder andere de initiatiefnemer voor de oprichting van de afdeling Zeeland van de Koninklijke Vereniging van Lera ren in de Lichamelijke Opvoe ding. Op 2 december zal eer een "tri bute to Frank Zappa” plaatsvin den in De Piek, Hellbardierstraat 13 te Vlissingen. Hiervoor is de band ’’Studio Tan” uitgenodigd om op te treden. De aan vang is 22.00 uur en de entree bedraagt 10,-. Vrijdag 1 december kan er weer vanaf 21.00 uur gejamd worden. De buurtsoos Goes-Oost houdt donderdag 30 november weer een bingomiddag in ”De Jan Lighthart” aan de Bergweg, aan vang 13.30 uur. Entree leden gratis, anderen f 1,50. Er worden zes ronden gespeeld. Programma voor 2 december: 14.30 uur Bevelanders 1 - SSV 1; 12.45 uur Bevelanders 3 - DFS 2; 12.45 uur Bevelanders 4 - Oostkapelle 5; 12.45 uur GPC 5 - Bevelanders 5; 10.00 uur Sint Nicolaasmorgen voor de D, E en F Pupillen in de Kantine!! 15 December: 19.30 uur Klaverjas sen in de kantine. Programma zaterdag 2 decem ber: Thuis: Wemeldinge 1 - Zaamslag 1 14.30 uur, Wemel dinge 3 - Duiveland 2 14.30 uur Beker; Wemeldinge B2 - Yerse- ke B2 11.15 uur; Wemeldinge D1 - Yerseke D1 10.00 uur. Uit: Kapelle 3 - Wemeldinge 2 14.30 uur Beker. Het eerste team van de v.v. Vol harding uit Ovezande kan zich laten zien in zijn nieuwe trai ningspakken. Ze zijn kort gele den geschonken door Lion Keu kens en Veranda Palace. Beide bedrijven zijn gevestigd in het zelfde pand aan de Livingstone- weg te Goes. Hun namen staan nu ook samen op de rug van de trainingsjassen. De eigenaren van deze bedrijven, respectieve lijk Sjaak de Baar en Sjaak de Jonge, hebben jaren samen in de hoofdmacht van Volharding gespeeld en dragen de vereni ging nog steeds een warm hart toe. Op de foto: (staand) Sjaak de Baar (Lion Keukens), Jan van Zunderen (leider), Sjaak de Jon- Op de foto poseert Kapelle C2. Staande van links naar rechts: Sebastiaan Verduyn, Marijn Verhuist, Coen Jansen, Pieter Wondergem, Thomas Hooge- boom, Trainer Jacco v. Dam- Zaterdag 2 december: 14.30 uur: WHS 1 - Kapelle 1; 14.30 uur: Kapelle 2 - WHS 2; 14.30 uur: Kapelle 3 - Wemeldinge 2; 14.30 uur: Kapelle 4 - Yerseke 6; Kapelle 5 vrij; 12.45 uur: Kapelle A1 - Middelburg A2; Overige jeugd vrij. Op donderdag 30 november organiseert K.M.T.P. Groei en Bloei afd. Goes om 19.30 een avond over kuipplanten in het A.O.C. Fruitlaan (Stationspark 39) te Goes. Dhr. H. de Bos uit Maarssen zal vertellen, hoe we zonder problemen, weer volop van de bewaarde planten van afgelopen jaar kunnen genieten. De avond is bestemd voor leden en belangstellenden, aan laatst genoemden wordt een vergoe ding van 2,50 gevraagd. Nadere informatie, seer. P. Bou- deling: 0113-215330. Programma 2 dec.: 12.45 uur: Arnemuiden 5 - Heinkenszand 2; 14.30 uur: Middelburg 4 - H'zand 3; 12.45 uur: H'zand 4 - Oostka pelle 4; 11.15 uur: H'zand A1 - SSV A1. Aanstaande zondag moet Goes 1 uit naar Beek-Vooruit. Na het kleine verlies tegen Terneuzen 0-1 begint nu het tweede deel van de competitie. Thuis won Goes met 6-0 van Beek-Vooruit, maar na die goeie start is Goes ver teruggevallen. Goes zal in dit tweede deel van de competitie alles op alles moeten zetten om zo spoedig mogelijk die onderste plaatsen te verlaten. Maar wan neer onze Rosa Boys onder lei ding van trainer Hugo Barends opnieuw goed beginnen moet het mogelijk zijn om met drie punten terug te keren naar Goes en dat is hard nodig willen we niet opnieuw degraderen en dat is met deze groep toch echt niet nodig. Goes 2 moet uit naar Taxandria 2. Thuis werd met 3-0 gewonnen en wij hebben er alle vertrouwen in dat Jan Rooze en zijn jongens opnieuw voor een goed resultaat zullen zorgen. Het volledige programma is: Pro gramma vv Goes 2 en 3 decem ber: Zaterdag 2 december: 11.15 uur Krabbendijke B1 - Goes B1 11.15 uur Kapelle C1 - Goes C1 10.00 uur Kapelle D1 - Goes D1 Zondag 3 december: 14.30 uur Beek-Vooruit 1 - Goes 111.00 uur Taxandria 2 - Goes 2; 12.30 uur Zierikzee 4 - Goes 3; 10.30 uur Goes 4 - Kwadendamme 1 12.30 uur Ouwerkerk 3 - Goes 5. Nieuwe leden kunnen zich aan melden bij A.M.A. de Koning, tel: 0113-220865. EXPOSITIES t/m 30 nov. Stadskantoor: Foto's van Adrie Koopman uit Goes en schilderijen van Rob Louws uit Kattendijke (info: 0113 - 249740). t/m 30 nov. Galerie APZ Zeeland: Schilderijen van Ronald Debbaut uit Goes. t/m 13 jan. Museum voor Zuid- en Noord-Beveland: 'Hedendaagse Ikonen', expositie door Elly den Engelse (info: 0113 - 228883). t/m 23 dec. Galerie Van den Berge: 'Work in Progress', een lustrum tentoonstelling met werken van 10 kunstenaars (info: 0113- 250499). t/m 4 jan. Gezondheidscentrum 'De Pijlers': Fotowerk van Adriaan Hamelink uit 's Heer Hendrikskinderen. t/m 6 jan. Galerie 'De Hoekweide': Schilderijen van Yon Nicolas, Anneke Peereboom en Paula Evers (info: 0113 - 581152). hele jaar Galerie llona: Naïeve schilderijen van Ilona Schmit (info: 0113 - 621242). hele jaar Galerie Jan Boer: Olieverven van Jan Boer (info: 0113 - 582031). Zondag wacht Robur opnieuw een zware kluif. Sluiskil, bepaald niet de eerste de beste, komt op bezoek. Wie naar de ranglijst kijkt geeft Robur geen schijn van kans. Een kat in het nauw maakt echter rare sprongen en het zou ons niet verbazen als juist tegen deze sterke tegenstander een puntje wordt gepakt. Onze vereniging staat open voor iedereen. Wie tegen een bal wil trappen is welkom. Meldt u aan bij J. Quinten, tel. 251074 of in de kantine tijdens de wedstrijden in het weekend. Laatste kans de enig echte Sint met zijn knecht aan huis te laten komen. Inlich tingen bij Mevr. Quinten, tel. 223289. Programma zondag 3 december: Robur 1 - Sluiskil 1, aanvang 14.30 uur; Luctor 3 - Robur 2 (beker), aanvang 12.30 uur. Robur 3 en Robur 4 zijn vrij, evenals alle jeugdteams, i.v.m. het St. Nicolaasfeest. Op zaterdag 9 december wordt er voor de derde maal een grote, sfeervolle kerstmarkt georgani seerd in verpleeghuis Ter Valc ke. De markt begint om 10.00 uur en zal rond 17.00 uur afge sloten worden. Op deze dag zul len zo'n 30 standhouders hun creatieve kwaliteiten laten zien. Er is voor iedereen wat wils. Ook voor de kinderen is er volop ver tier. Alle standhouders hebben zoveel mogelijk artikelen in de kerstsfeer gemaakt zodat er volop kerstkadootjes ingeslagen kunnen worden. Ook voor de inwendige mens wordt gezorgd o.a. door de verkoop van heerlij ke oliebollen. Gedurende de hele dag zal er live muziek verzorgd worden. Iedereen is welkom. En een bezoek loont de moeite, aldus Gidia Bal namens de orga nisatie. A.s. zondag de topper tegen Zeelandia I. Een belangrijke wedstrijd voor de Boys die zeker niet verloren mag gaan, omdat Zeelandia een directe concurrent is in de strijd om de promotie- plaatsen. Het zal zeker een lasti ge wedstrijd worden voor de Boys, omdat Zeelandia een ploeg is met veel strijdlust en bovendien spelen ze goed ver zorgd voetbal. De wedstrijd op sportpark 't Eerste Sluusje' in Hansweert begint om 14.30 uur. De wedstrijdbal is geschonken door Hough Koeling. Senioren 3 december: H. Boys 2 - Kortgene 1 (beker) 14.30 uur; Zierikzee 5 - H. Boys 4 10.30 uur. Jeugd 2 december: H. Boys Dl - 's Heer Arendskerke D1 10.00 uur. In galerie De Marge aan de Westhavendijk te Wilhelmina- dorp is komende tijd werk te zien van onder meer Nico van Welze- nes, Paula van Buren, Jan van Trirum, Jacqueline van Trirum en Ploon Baleur. Het gaat om Zeeuwse schilderkunst. Tevens toont de galerie een collectie oude Engelse poppen. De gale rie is geopend donderdag en vrij dag van 11.00 - 18.00 uur; zater dag van 10.00 -17.00 uur. Op 1 en 2 december houdt O.G.V. haar jaarlijkse Vogelten toonstelling in "De Pompweie" te Kortgene. Er zijn een honderd- vijftig tal vogels te bewonderen, maar zeer speciaal is de zangaf- deling van harzerkanaries die voor het eerst gehouden wordt. De zaal is open op 1 december vanaf 19.00 uur en op 2 decem ber van 10.00 tot 17.00 uur; toe gang gratis. Wijkvereniging "Goese Polder" organiseert op donderdag 30 november a.s. een senioren-bin go. In verband met Sinterklaas is de entree gratis en krijgt ieder een een gratis kopje koffie of thee. De aanvang is 14.00 uur. Deze bingomiddag wordt gehou den in wijkgebouw "de Spinne" te Goes-Noord. Vanuit Wissenkerke wordt ons bericht dat Sinterklaas daar woensdagavond 6 december eregast is tijdens de start van de aerobiclessen in de gymnastiek zaal, welke door Thalatta Aero bics worden verzorgd. Sint heeft Thalatta laten weten graag wat meer beweging te hebben. De lessen zijn voor het overige alleen voor dames (vanaf veer tien jaar). Wie de vorderingen van de Goedheiligman in de gymzaal wil bekijken, dient om half acht aanwezig te zijn. Dan beginnen de aerobiclessen. Inl. tel. 0113-372732. Zondag 3 december, eerste Advent, zal in de N.H.-Kerk van Rilland een zangdienst worden gehouden. Medewerking verle nen Revivals en de muziekver eniging Rillandia. Het gaat om een gezamenlijk initiatief van de r.k. parochie en de Samen op Weg gemeente. F Zaterdag 11 november werd er door 51 schutters op de liggende wip geschoten bij "Schutterij Ravenstein" te Kloetinge. Naast de normale prijzen waren er ook extra prijzen, waaronder een radio. De uitslag was als volgt: Wip 1:1e Hoofdvogel: R. Schrik, Diana; 2e Hoofdvogel: R. Schrik, Diana; 1e Zijvogel: J. Harink, Diana; 2e Zijvogel: L. v. Dijke, St. Sebastiaan; 3e Zijvogel: J. Lan sen, Ravenstein; 4e Zijvogel: T. v.d. Maale, Ravenstein; 1e Kal: H. Goetheer, Juliana; 2e Kal.: B. Bos, St. Sebastiaan; 3e Kal: R. Schrik, Diana en 4e Kal.: J. v.d. Guchte, Zorgvliet. Wip 2: 1e Hoofdvogel: L. de Jonge, A.D.L.M.; 2e Hoofdvogel: T. Ponsaert, Diana; 1e Zijvogel: E. Smit, Diana; 2e Zijvogel: T. v.d. Maale, Ravenstein; 3e Zijvogel: R. Schrik, Diana; 4e Zijvogel: T. Ponsaert, Diana; 1e Kal: J. Rijk, A.D.L.M.; 2e Kal.: J. v.d. Guchte, Zorgvliet en 3e Kal.: E. Smit, Dia na. Vliegende Vogel: 1. Gerry Smitskamp, Ravenstein; 2. R. Schrik, Diana. In café 't Klompekot aan de 's- Heerenhoeksedijk onder Ove zande wordt zaterdag 2 decem ber live muziek gemaakt. Re ward brengt Ierse en Schotse folkmuziek. Aanvang 22.00 uur. Novib is op zoek naar vrijwilli gers. Er wordt een werving gehouden onder het motto "Leuk om te doen", mede naar aanlei ding van het gelijknamige Avro- programma. Wie interesse heeft ontwikkelingssamenwerking daadwerkelijk te ondersteunen, kan in onze regio contact opne men met de heer H. Muller, tel. 0113-561557. Dorpshuis de Pompweie organi seert in samenwerking met diverse ondernemers uit Kortge ne een gezellige kerstmarkt. Vrijdag 8 december vanaf 19.00 uur tot 22.00 uur en zaterdag 9 december vanaf 15.00 uur tot 22.00 uur kunt u als bezoeker kerstgeschenken kopen of leuke kerstideeën opdoen voor de kerst van 1995. Als opening van deze kerstmarkt organiseert de Pompweie een lampionoptocht voor de kinderen met als afsluiting warme choco mel voor alle kinderen. Door veel strijd en inzet wist Kloetinge afgelopen zaterdag het op dat moment nummer twee staande Achilles Veen met 2-0 te verslaan. Met de steun van het publiek werd het een ware hap pening. Naar de supporters luis terend willen zij dit a.s. zaterdag nog eens dunnetjes over doen wanneer de mannen van Paul Telussa op het Wesselopark aantreden tegen Strijen. Een tegenstander die vorig seizoen door haar regelmaat kampioen in de tweede klasse A werd en Kloetinge toen achter zich liet. Op dit moment staat Kloetinge drie punten voor op Strijen en wonnen beide teams hun laatste wedstrijd. Strijen zal er alles aan willen doen om deze achterstand a.s. zaterdag te nivelleren. Kloe tinge daarentegen kan zich door een overwinning een veilige plaats in de middenmoot verwer ven. Strijdbaar als zij op dit moment zijn zullen zij hiervoor gaan. Het thuispubliek zal dan weer als twaalfde man achter hun gaan staan. Vooraf aan deze wedstrijd speelt Kloetinge 2 tegen Roda Boys 2. Dit team o.l.v. Kees Bastiaanse is in hun klasse weer toonaangevend het geen zij a.s. zaterdag graag aan U willen laten zien. Programma zaterdag 2 decem ber a.s.: Kloetinge 1 - Strijen 1 14.30 uur; Kloetinge 2 - Roda Boys 2 12.30 uur; Nieuwland 3 - Kloetinge 3 (beker) 14.30 uur; S.V.D. 2 - Kloetinge 4 (beker) 14.30 uur; Kloetinge 5 - Apollo 2 12.45 uur; 's-Gravenzande Dames - Kloetinge Dames 1 12.30 uur; Kloetinge Dames 2 - Zeeland Sport dames 11.1)5 uur; Kloetinge B2 - Hoedekenskerke B1 11.15 uur; Volharding E1 - Kloetinge E2 10.00 uur. Voor de overige jeugd kunnen nog bekerwedstrijden worden ingelast. Als dit zo is horen jullie dat van jullie trainers/leiders. Zondagavond 3 december vindt er in het gebouw van het Leger des Heils een adventszang- dienst plaats. Deze dienst zal het karakter dragen van het bekende BBC-programma "Songs of Prai se". Het muziekkorps en de zangbrigade van het Leger des Heils zullen aan deze dienst hun De het Ravelijn de Groene Jager 72 begint om 18.30 uur. Iedereen is van harte welkom. Dinsdag 12 december houdt de Kamer van Koophandel te Mid delburg een seminar over finan ciering van de onderneming. Aan de orde komen de rol van de accountant, de bank, het onder nemingsplan, e.d. Inl. mevr. Adri Kievit, tel. 0118-673540. Daar kan men zich ook melden voor een seminar over arbeids- en ontslagrecht dat maandag 11 december wordt gehouden. Dar seminar wordt in Vlissingen gegeven. Evenals voorgaande jaren is er tijdens het spaarfeest bij de Rabobank 'Borsele-Oost' een kleurwedstrijd georganiseerd, met als thema van dit jaar de Leeuwekoning. Afgelopen vrij dag was de prijsuitreiking hier van in het kantoor re 's-Graven- polder. De prijswinnaars: Geralda Ruis- sen uit 's-Gravenpolder, Jessy Eist uit Driewegen, Nicole Stel ling uit 's-Gravenpolder en Wille- mijn Beeckman uit Kwadendam me. Vrijdag 1 december komt de dubbeldekker Prins Willem- Alexander weer in de vaart op de veerverbinding Kruiningen-Perk- polder. De lijn wordt vanaf dat moment onderhouden met de Willem-Alexander en de Prinses Christina. De dubbeldekker Prin ses Juliana wordt dan weer inge zet op de lijn Vlissingen-Bres- kens. Tot vrijdag 8 december is zij daar samen met de Koning Beatrix beschikbaar. De dubbel dekker Koningin Beatrix gaat op die dag uit de vaart ter reparatie van de slijtage Aan het voortstu wingssysteem aan de stuur- boordvoorzijde om voor de kerst dagen weer in bedrijf te komen. Tijdens de reparatieperiode wordt de enkeldekker Prinses Margriet als tweede veerboot op de lijn Vlissingen-Breskens inge zet. Zaterdag komt koploper S.H.O. uit Oud-Beyerland op bezoek in 's-Heer Arendskerke. Alweer een wedstrijd in de terugronde van de competitie: ook een wedstrijd die eigenlijk niet verloren mag worden om de aansluiting niet helemaal te missen. Hopelijk zijn van schorsingen en blessures in deze fase van de competitie 'de meeste' achter de rug, aanvang 14.30 uur, Sportpark Arendsker ke. Wedstrijdballen voor deze wedstrijd: geschonken door Chin. Ind. Rest. "Happy Garden" te Heinkenszand en Heftruck Service "De Vlieger" te Lewe dorp. 's-H. Arendskerke 3 - Dau- wendaele3. Beker om 12.45 uur. Afdeling Noord-Beveland houdt donderdag 30 november een thema-avond over de nieuwe Bij standswet die 1 januari n wer king treedt. De avond begint om half acht in dorpshuis "De Brug" te Colijnsplaat. Er is discussie en er worden vragen beantwoord, iedereen is welkom, zo meldt Greetje Geelhoed. In Café De Pompe te Goes spe len vrijdagavond 1 december Big Billy en De Baby's, aanvang 22.00 uur. De toegang is vrij. In dezelfde Pompe spelen vrijdag a.s. vanaf 16.00 uur Dionysus Daughter en Trachini. Toegang eveneens vrij. In café De Vrijbuiter speelt vrij dagavond vanaf 22.30 uur de Goese punkformatie Piss Off. De formatie van vier man brengt alternatieve muziek: van Sex Pistols tot Dead Kennedy's. De band bracht onlangs twee demo's uit. Tevoren is vrijdag a.s. de band te beluisteren in het programma Barracuda van Radio Goes. Entree in café De Vrijbuiter tijdens het optreden gratis. Evenals vorig jaar organiseert de werkgroep ZWO (Zending Werelddiakonaat Ontwikkelings samenwerking) te Heinkenszand een kerstmarkt. Deze wordt gehouden in de Dorpskerk aan de Dorpsstraat 71 op zaterdag 2 december van 10.00 tot 15.00 uur. Een tiental ideële werkgroepen en organisaties, presenteren zich met leuke spullen voor de Sinterklaas en Kerst. Tevens is er een koffie- en boekenkraam. Voor de kinderen is er een grab belton en een speciale speel hoek, terwijl bezoekers kunnen genieten van live muziek, die ten gehore wordt gebrachte door verschillende muzikanten. De jongeren verzorgen rond de kerk een sponsorloop, waarbij de opbrengst eveneens bestemd is voor goede doelen. De toegang is gratis. Zaterdag begint al weer het returnprogramma van de compe titie. In Middelburg wacht Krui ningen een lastige klus. Een technisch goede tegenstander die echter op fysieke inzet geklopt kan worden. Dat moet dan maar gebeuren om de pun ten te pakken. 14.30 uur: Middel burg - Kruiningen; 14.30 uur: Zaamslag 4 - Kruiningen 2 (beker); 14.30 uur: Kruiningen 3 - Hoedekenskerke 2 (beker); 12.45 uur: SNWK 3 - Kruiningen 5 (comp.). De tegenstander van Togo 1 is deze week Valto uit De Lier. Togo ontmoette deze ploeg al vele malen en het moet mogelijk zijn tegen Valto de winstpunten te veroveren. Togo 2 speelt tegen Stormvogels 3, geen gemakkelijke tegenstander. Togo 3 komt binnen de lijnen tegen Ondo 4, tegen dit team heeft het derde zeker kansen. Togo 4 en Togo 5 spelen allebei in Goes resp. tegen Ondo 6 en Atlas 3. Met een beetje geluk is de winst ook hier voor Togo. Spannend wordt de ontmoeting van de A-ploeg tegen Blauw Wit A1. Programma Sportpunt Zeeland: 9.50 uur Blauw Wit A1 - Togo A; 10.10 uur Togo F - Swift F3; 13.10 uur Togo 5-Atlas 3; 14.20 uur Togo 4 - Ondo 6; 15.30 uur Togo 2 - Stormvogels 3; 16.45 uur Togo 1 - Valto 1 Uitwedstrijden: 9.45 uur Seolto E - Togo E; 13.55 uur Good Luck C1 - Togo C1; 17.50 uur Ondo 4 - Togo 3. Voor meer inlichtingen over korf balvereniging TOGO kunt u bel len met Ineke Schipper, tel: 0113 - 230473, nieuwe leden zijn van harte welkom! De afdeling Goes e.o. van de NVVH houdt op donderdag 30 november een koffie-ochtend in het Lunchcafé op de Grote Markt. Mw. J. Janssen uit Kapel le, advocaat, komt deze morgen uitleggen wat er in de advocatuur allemaal omgaat. Na de pauze is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Belangstellenden zijn hartelijk welkom. Aanvang 9.30 uur. Zaterdag worden de onderstaan de wedstrijden gespeeld. De thuiswedstrijden van KVK wor den gespeeld in Sportcentrum Groene Woud te Kapelle. KVK 1 - Luctor 2 15.50 uur; Seolto 4 - KVK 2 11.45 uur; Swift A2 - KVK A1 15.10 uur; KVK A2 - Animo A2 14.40 uur; KVK B - Atlas B 13.45 uur; Tjoba C - KVK C 11.00 uur; KVK E - Animo E 13.00 uur. Door Happy Hobby Lepoeter wordt de wedstrijdbal geschonken. Deze zal aan de scheidsrechter worden aangebo den door twee E-pupillen. Aanstaande zondag 3 december sluit de Goese Rugbyclub Tovaal de eerste helft van het seizoen af met een thuiswedstrijd tegen LSRG uit leiden. Bij winst op de Leidse studenten hebben de Goesenaren nog een kleine kans om de play-offs te bereiken. Het duel wordt gespeeld op sport park Het Schenge in Goes en de kick-off is om 14.00 uur. De wed strijdbal wordt geschonken door Hotel Vredebest uit Wemeldinge. Voor informatie over de Goese Rugbyclub Tovaal, waar de jeugd vanaf 8 jaar terecht kan, kan men zich wenden tot Jan Moelker, Havenweg 13 in Nieuw- dorp, telefoon: 0113-612580. Zaterdag 2 december Sportpunt Zeeland: Voor Tjoba 1 staat de Zeeuwse derby tegen Animo 1 uit Souburg op het programma. Deze wedstrijd wordt gespeeld in de sporthal in Vlissingen om 14.00 uur. Een belangrijk duel voor beide ploegen, want de win naar blijft meedoen om de bovenste plaatsen. Deze wed strijden zijn spannende potjes. Ook dit keer zal de uitslag erom spannen. Een gelijkspel moet voorhet eerste mogelijk zijn. Tjo ba 2 gaat in Maasland op bezoek bij ODO 3. Ook voor deze wed strijd geldt: met een puntende- ling naar huis komen is al een goed resultaat. Thuiswedstrijden: 14.25 uur Tjo ba 6 - Scheldevogels 3; 15.35 uur Tjoba 7 - Swift 5; 12.05 uur Tjoba 8 - Top 4; 13.15 uur Tjoba 9 - Scheldevogels 4; 11.00 uur Tjoba C - KVK C; 9.20 uur Tjoba G - Zuidwesters G. Voor inlichtin gen en aanmelding nieuwe leden: Ko de Schipper, telefoon 0113-371672. De return tegen het Zundertse Moerse Boys is voor Patrijzen de eerste wedstrijd in de 2e helft van deze competitie. Moerse Boys is inmiddels uitgegroeid tot de belangrijkste titelkandidaat in de 3e klasse en het ziet er dus naat uit dat het voor Patrijzen een zware dobber zal worden. Toch zal Patrijzen voor een punt je gaan en dat dat ook mogelijk is, is wel in de eerste wedstrijd gebleken waarin achteraf gezien verdienstelijk gelijk werd gespeeld. Voor Patrijzen zal het in ieder geval weer zaak zijn om de zaak energiek aan te pakken en Moerse Boys niet in hun spel te laten komen. Als Patrijzen achterin de gelederen dan geslo ten weet te houden dan zit er zeker een goed resultaat in. U kunt nog met de bus mee. Het programma voor het aanstaande weekend: Zondag 3 december: 14.30 u.: Moerse Boys - Patrij zen 1. Patrijzen 2: Vrij. 12.00: beker Patrijzen 3 - Zonnemaire 1. De eerste uitwedstrijd van de tweede helft van de competitie is naar Bevelanders 1 uit Kamper land; gelijk weer een zware klus voor de Boys van Leendert Geel hoed. De thuiswedstrijd werd verloren met 4-1; dus er leven heus wel revanchegedachten. Zijn alle geblesseerde spelers weer fit en in vorm, dan hopen we het beste er van. Verdere programma: Krabbendijke 4 - SSV 5, 14.30 uur; Heinkenszand A1 - SSV A1, 11.15 uur; SSV B1 - Yerseke B1, 11.15 uur; Dau- wendaele G2 - SSV G2, 10.00 uur; SSV G1 - Zierikzee G1 13.00 uur. Bekerwedstrijden SSV'65: Tern. Boys 4 - SSV 2,14.30 uur; SSV 3 - Nieuwdorp 2,12.45 uur. Maandagavond 4 december vindt in jeugdhonk "The Bronx" in de Spinne een informatie-avond plaats over het afsteken van vuurwerk. Buro Halt en de brand weer geven deze avond informa tie over de gevaren en wetgeving van vuurwerk. Het begint om 19.30 en is gratis. Zaterdag wordt begonnen met het tweede deel van de competi tie en daarom speelt Yerseke wederom een uitwedstrijd en gaat Yerseke 2 thuis in de slag met W.H.S. 2 een ploeg waarte gen in het begin een gelijkspel werd behaald. De bal wordt geschonken door Oliehandel den Toonder. Volledige pro gramma: 14.30 uur: Serooskerke 1 - Yerseke 1; 14.30 uur: Yerse ke 2 - W.H.S. 2; 14.30 uur: Yer seke 4 - Hontenisse 114.30 uur: Kapelle 4 - Yerseke 6; 12.30 uur: Serooskerke dms. - Yerseke dms.; 11.15 uur: SSV'65 B1 - Yerseke B1; 11.15 uur: Wemel dinge B1 - Yerseke B2; 10.00 uur: Yerseke C1 - Arendskerke Cl10.00 uur: Kapelle E1 - Yer seke E1. Het Oosterschelde College gaat vanaf heden haar afdeling Uiter lijke Verzorging ook inzetten voor de bijscholing van mensen die in deze branche werkzaam zijn of willen worden. Ineen gloednieuwe brochure worden zeven cursussen aangeboden, die komende winter en voorjaar zullen worden uitgevoerd. Het gaat om grime, visagie, manicu ren en lang haar. Ook worden alvast nog meer nieuwe cursus sen aangekondigd waaronder body-painting, sportmassage en speciale kniptechnieken. De dagopleiding Uiterlijke Verzor ging houdt op 31 januari en 7 februari open dagen. Het tele foonnummer van het Ooster schelde College is (0113) 231170. Zaterdag 2 december organi seert Wandelcomité Kasporgo uit Goes haar jaarlijkse St. Nico laastocht in 's-Gravenpolder. De start en finish zijn in café "De Smidse" 's-Gravenstraat 37. Inschrijven kan vanaf 13.15 uur en de start is om 14.00 uur. De afstanden zijn 5 of 10 km. Telefo nische informatie: 0113 227179. ge (Veranda Palace), Hans Boonman, Eric de Jonge, Jim Vermeule, Albert van Steenber gen, Jan Davidse, Kees Huizen, Rachid Robijn, (zittend) Hans Vermeule, Danny Slootweg, John Moison, Remco van de Waart, André Traas, Carl Looy, Chris de Nooijer (trainer), Arjan van Bremen (materiaalman). me. Zittend van links naar rechts: Hans Schoonacker, John Berk, Sander v. Hoepen, Sofian Abali, Bjorn Beenhak ker, Bert Joosten, Tim Jansen, G U i do PI oemFoto: Roel Slis. De collecte "Geef 's voor diabe tes" die van 12 tot en met 18 november in 's-Heer Hendriks kinderen is gehouden, heeft 685,90 opgebracht. Het cam- pagne-thema was diabetes en hart- en vaatziekten. Dit is een mogelijk bijkomende complicatie van het hebben van diabetes. Met de opbrengst financiert het Diabetes Fonds Nederland wetenschappelijk onderzoek rond diabetes mellitus (ook wel bekend als suikerziekte) en com plicaties. Programma zondag 3 december: Luctor 1 -Zundert 1 14.30 uur; w Steen 2 - Luctor 2: 14.30 uur; Luctor 3 - Robur 2 12.30 uur. medewerking verlenen. adventszangdienst aan ■x - - -z- z V MS- 5.8 55fS?5&lOfU^ W 4»

Bevelander | 1995 | | pagina 16