deze autokranf genoemde ■■P Toyota Corolla: 30 jaar en de meest verkochte met de S 10 Pick Up Chevrolet naar ons land Opel brengt meer veilig heid en hogere uitrusting In modellenprogramma voor 1996 Als u de in autobedrijven in 't oog houdt zit u altijd goed! DE OPEL DEALER. BETAALBAAR BETER I r* ia® Auto Hendriks Goes bv I r Woensdag 25 oktober 1995 DE BEVELANDER 28 ü’/j m T GG PR 87 1 TD vanaf 64.300,-- L OPEL8 ja fris bij. Kenmerkend voor alle nieuwe Omega's is een wat slan- 3- of 5-deurs Hatchback, een 4-deurs sedan of een 5-deurs Stationwagen, in XL of zeer complete GX- uitvoering, terwijl voor extra sportieve automobilis ten bovendien een sportieve 3-deurs GTSi lever baar is. Als meest succesvolle en werkelijk wereld wijd verkochte auto voldoet de Corolla uiteraard aan de zwaarste veiligheids- en milieu-eisen. En met een prijs vanaf 29.485,- heeft hij veel te bie den. Geen wonder dat de klantentrouw onder Toy- ota-rijders tot de hoogste in ons land behoort. Als 23 automobilisten al voor een Corolla kozen, dan bevind je je als nieuwe Corolla-rijder in goed gezel schap! Oh, wie de vooruitgang weleens met eigen ogen wil zien: Het Nationaal Automobiel Museum is nog geopend tot 29 oktober. En de Toyota- dealer is zelfs zes dagen per week het hele jaar door open. standaard full-size airbag) en centrale vergrendeling met radiografisch geregelde af- MONTEREY 'Shift on the Fly' is een Ameri kaanse aanduiding voor een handige voorziening op een ter reinwagen. Het betekent dat de Bij de CD versie zijn nu beide voorstoelen elektrisch in hoogte verstelbaar. De Omega CD 'Comfort' is vervangen door de CD 'Business', met standaard onder meer een alarminstallatie, telefooninbouwkit voor hands free GSM toestellen en een neerklapbare rechter voorstoel. Handig als schrijftafel! De prijslijst van de Opel Omega CALIBRA De veelgeprezen sportcoupé van Opel blijkt ook in Nederland een echte 'stayer'. De Calibra is vanaf heden standaard voorzien van twee airbags. Daarnaast zijn alle types, met uitzondering van het instapmodel voorzien van metallic/mica lak en airconditio ning. De Calibra is leverbaar begint nog steeds bij 52.800,- vanaf 55.850,-. voor de Sedan GL en de Station- Als speciale uitvoering in de Cali- wagon Travel. bra-reeks treedt de 'Black Magie' Color Edition aan. Deze intigre- rend zwarte beauty is direct her kenbaar aan Bijzondere aandacht geldt de uit voeringen met de machtige zes cilinder turbodieselmotor: deze zijn verlaagde zijn 1500 gulden in prijs ver onderstel en champagnekleurige laagd. Er is nu al een Omega 2.5 16-inch BBS velgen in 'DTM- look'. De prijs is niet minder aan lokkelijk: 63.950,-. Verder wordt het 1996 model nieuw dashboard inclusief middencon sole, een verfraaide interieurbe- airconditioning kleding en standaard airco. Prij- leverbaar: voor zen: vanaf 94.950,- voor zowel de 3.1 TD als de 3.2 V6 in RS- uitvoering. Toyota viert dit najaar de 30e verjaardag van de succesvolle Corolla. Dat is en wordt gevierd. Want het is niet alleen zeldzaam dat een auto deze leef tijd haalt, de Corolla mag ook de meest populaire auto ter wereld worden genoemd. Hij wordt op basis van internationale onderzoeken kwalitatief als 's werelds beste in zijn klasse beschouwd, en met zo'n 23 miljoen gebouwde exemplaren is het ook de meest geproduceerde auto uit de autohistorie. Immers: van 's werelds andere meest succesvolle modellen, de T-Ford en de VW Kever, werden ca. 15 miljoen en 20 miljoen exemplaren gebouwd. De Toyota Corolla wordt momenteel in meer dan 130 landen verkocht en mag zich in een onverminderd grote belangstelling van consumenten verheugen. Het jongste model is zelfs mooier, beter en aan trekkelijker dan ooit, en biedt bijvoorbeeld zelfs standaard stuurbekrachtiging. Waardoor de Corol la ongetwijfeld verder zal groeien als het meest opmerkelijke succes in de autowereld. Op het gazon voor het prachtige Nationaal Automobiel Museum in Raamsdonksveer was het onlangs een bijzondere bijeenkomst. De drie meest populaire auto's ter werekd ontmoetten elkaar: een zwarte T- Ford ('leverbaar in alle kleuren, als het maar zwart is') uit begin deze eeuw; een Volkswagen Kever uit de jaren '60 en een Toyota Corolla uit 1995. De T- Ford was de eerste auto die op een lopende band werd vervaardigd; hij bezorgde met name het Ame rikaanse volk haar mobiliteit. De VW Kever, die nog mondjesmaat wordt geproduceerd, was bij uitstek dè auto uit de jaren vijftig en zestig waarin eerst 'heel' Europa en daarna de gehele wereld reed. Hij behield z'n oervorm en basisconcept, maar werd elk jaar beter en comfortabeler. En dan de Toyota Corolla, de meest succesvolle auto ter wereld. Bij na 30 jaar oud, na z'n introductie in 1966. In de loop der jaren grondig gewijzigd, met een aantal modelaanpassingen en de verandering van achter wiel- naar voorwielaandrijving. Maar al die tijd een synoniem gebleven voor een uitstekende gezins- en zakenauto die tegen een aantrekkelijke prijs en de laagst mogelijke kosten comfortabel en uiterma te betrouwbaar vervoer biedt. Dat maakt de Corol- tor. De Nederlandse consument kan kiezen uit een la nog steeds zo populair. Toen Toyota Motor Cor poration in 1966 de Corolla uitbracht, was hij bedoeld als een betaalbare kwaliteitsauto die pri ma tegemoet kwam aan de wensen van Japanse èn andere automobilisten. De export nam al snel een grote vlucht; in 1970 was de Toyota Corolla al de op één na meest succesvolle importauto in de Verenigde Staten. De produktie-aantallen namen snel toe: van 12.180 stuks in 1966 via 460.319 in 1970 naar zelfs 856.623 in 1980. In juni 1976 werd de 5-miljoenste Corolla gebouwd, in maart 1983 de 10-miljoenste. Momenteel zweeft de jaarlijkse pro- duktie van de Corolla op rond 600.000 exemplaren. In ons land wordt de Corolla eveneens sinds 1966 verkocht; er zijn er sindsdien al ruim 200.000 afge leverd. De Toyota Corolla wordt al lang niet meer alleen in Japan gebouwd: hij wordt momenteel gefabriceerd en geassembleerd in Japan, Austra lië, Nieuw Zeeland, Zuid Afrika, Kenia, Indonesië, Maleisië, de Filipijnen, Thailand, Pakistan, Trinidad Tobago, Venezuela, Canada, de Verenigde Sta ten en Turkije. In dat laatste land worden Corolla's geassembleerd sinds vorig jaar, met motoren Bij de foto: Een topontmoeting tussen succes volle modellen die in de historie van de auto mobiel werden uitgebracht de T-Ford naast de Volkswagen Kever en de Toyota Corolla, die dezer dagen dertig jaar op de markt is. TIGRA Never change a winning Team, «■pnii'-y - deurs. De GSi is zijn nieuwe gedaante beschikbaar vanaf ƒ31.650,- en de 'Optie' versie kost 2000 gulden extra. CORSA De Opel Corsa staat al geruime tijd rotsvast op de eerste plaats in zijn klasse en blijft zich ver heugen in een steeds groter wor dende vriendenkring. Belangrijke nieuws is de verschijning van een afgeslankte en derhalve flink aantrekkelijker gesprijsde Corsa GSi. Deze is voortaan geba seerd op de Sport met 1.6i-16V motor Petit Point bekleding en antracietgrijze bumpers. Daar naast is er nu ook een GSI 'Optie' met standaard lichtmetalen wie len, elektrisch bedienbare en verwarmbare buitenspiegels en een transparant schuifdak. Ver der verschijnt er in de Corsa- serie een aantal nieuwe types, zoals de Swing 1.4i-16V en de Eco met 1.5 dieselmotor. Verder krijgen nu ook alle Corsa diesels een elektronische startblokke ring. Een full-size airbag aan bestuurderszijde is voortaan standaard in elke Corsa Joy, GLS, Sport en GSi. De Corsa- prijslijst begint onveranderd bij 23.900,- voor de Eco 1.2 3- T bougies zijn een ander kenmerk van deze krachtbron; zij behoe ven niet eerder dan bij 160.000 kilometer te worden vervangen. De S 10 Pick-up is een echte all rounder: comfortabel op de weg, uiterst praktisch in gebruik, voor zien van een hoog niveau aan veiligheidsvoorzieningen en een uitgebreide standaard uitrusting waaronder ABS, full-size airbag voor de bestuurder, stuurbe krachtiging en nog veel meer. De Chevrolet S 10 Pcik-up is in Nederland leverbaar vanaf 29.000,- op grijs kenteken (dus BPM-vrij) inclusief BTW en Ver wijderingsbijdrage. Deze prijs geldt voor de 2.2 liter basisversie met normale cabine en korte wielbasis. Aan de andere kant van het prijzenscala bevindt zich de 2.2 liter LS Extra met verleng de cabine en lange wielbasis, die voor 41.300,-, in de lijsten staat. Traditiegetrouw is september een belangrijke maand voor de automobielbranche. Nieuwe modellen maken hun opwach ting, andere modellen worden aangepast. Bij Opel staan de meeste schijnwerpers nu uiter aard gericht op de geheel nieu we Vectra. Toch valt ook bij het bestaande programma veel nieuws te melden. Met ongetwij feld als beste bericht het feit dat de prijzen van nagenoeg alle Opel-modellen, ondanks de toe genomen uitrusting, niet of nau welijks zijn verhoogd. ASTRA Neerlands nummer één blijft onveranderd divers in zijn moge lijkheden, dankzij het nog steeds stijgende aantal verschillende uitvoeringen. Alle modellen heb ben nu een elektronische start blokkering, terwijl de GLS en de Club Stationwagon nu ook elek trische raambediening voor heb ben gekregen. Bij de CDX gaan voortaan alle zijruiten elektrisch bediend op en neer. De Opel Astra blijft leverbaar vanaf 29.950,- voor de driedeurs hatchback met 1.41 benzinemo tor. Voor bijna dezelfde prijs 29.950,-) staat per onmiddel lijk ook het actiemodel Astra Sprint bij de Opel dealers. Deze uitsluitend als driedeurs hatch back verkrijgbare uitvoering heeft standaard de 1.6i-motor en is in zeer beperkte oplage beschikbaar. Een andere toevoeging aan het programma, maar met een meer permanent karakter, is de Astra Season. Kenmerkend zijn onder meer de bumpers en de buiten spiegels in carrosseriekleur, mistlampen voor, centrale por- tiervergrendeling. In hoogte ver stelbare bestuurdersstoel en een toerenteller. De Astra Season kost als 1.4! 31.950,- in drie deurs uitvoering: voor de vijf- deurs versie wordt géén meer prijs berekend. Postbus 57, 4460 AB Goes - Klein Frankrijk 314461 ZN Goes tel. 0113-216210* - fax 0113 - 223624 I afkomstig uit de Britse motorenfabriek in Deeside. In de tweede helft van 1998 start ook in het ver enigd Koninkrijk de produktie van de Corolla, die dan in Burnaston als tweede model naast de Cari na E zal worden gebouwd. Daartoe wordt momen teel, voor circa 200 miljoen Pond, een produktielijn geconstrueerd, die een capaciteit krijgt van 100.000 Corolla's per jaar. Deze modellen zullen grotendeels bestaan uit Europese onderdelen en bestemd zijn voor met name de Europese markten. De tijd dat consumenten genoegen namen met een auto in één kleur ligt al decennia achter ons. Ze eisen keuze uit modellen en uitvoeringen en bij Toyota rekenen ze bovendien op de best mogelijke kwaliteit. Juist door steeds in te spelen op verande rende eisen en wensen van consumenten overal ter wereld en door superieure kwaliteit te bieden heeft Toyota met de Corolla zoveel naam gemaakt Natuurlijk benadrukt de zekerheid van 3 jaar/100.000 km garantie de kwaliteit op een aan sprekende manier. Maar even belangrijk is de uit komst van consumentenonderzoeken en van onderzoeken door officiële instanties als bijvoor beeld de Duitse TÜV. Het onderzoeksbureau J.D. Power bestempelde de Corolla bijvoorbeeld als de meest betrouwbare auto in Engeland; in de ver enigde Staten neemt de Corolla al vele jaren eer volle posities in de JD Power Top 10 en ook de TÜV (Duitse test te vergelijken met de Nederland se APK-keuring) concludeert telkens weer dat er in zijn klasse geen betrouwbaarder auto is dan de Toyota Corolla. Die kwaliteit wordt erkend door automobilisten in de meer dan 130 landen waar de Corolla wordt verkocht. Het meest succesvolle model wereldwijd is de Corolla Sedan, maar in Europa wordt juist vaker gekozen voor de Hatch back. Met enkele kleine aanpassingen is die Hatchback zojuist nog weer iets aantrekkelijker gemaakt, en dit model van de 7e generatie is nu bij de Toyotadealers te zien. De Toyota Corolla is er met keus uit drie motoren: een schone en zuinige 1.3 liter met veel trekkracht, een maar liefst 84 kW.114 pk sterke 1.6 liter (beide uiteraard zestien- kleppen motoren) èn een solide 2.0 liter dieselmo- OMEGA Het internationaal succesvolle vlaggeschip van Opel is met ingang van het nieuwe modeljaar vierwielaandrijving tijdens het rij- op tal van fronten nog verder ver- den kan worden in- en uitge- fijnd. Het grootste nieuws is de schakeld. Met ingang van model- introductie van een electronische jaar 1996 kan dat met dè Monte- klimaatregeling (ECC). Deze is rey, de top-terreinwagen van standaard op de Omega CD-ver- Opel, sies en de MV6. Op de overige modellen is ECC leverbaar tegen gekenmerkt door een de bescheiden meerprijs van 1.355,-. Overigens blijft de 'eenvoudige' eveneens leverbaar: voor slechts 990,- zitten ook Omega GL- en Travel-rijders er immers Van 15 september 1995 tot en met 31 januari 1996 kunt u uw Opel aanbieden voor een uitgebreide Winterplan-controle. Uw Opel dealer controleert uw Opel op de volgende 11 vitale punten: kachelradiateur radiateur radiateurdop thermostaat waterslangen slangklemmen waterpomp ventilatorriem koelvloeistof accu expansievat. Als deze onderdelen in orde zijn of geconstateerde gebreken (uitsluitend na over leg met u) zijn hersteld, onvangt u het Opel Winterplancertificaat voor slechts 29,50 (inclusief BTW)Het Opel Winterplancertificaat is geldig tot en met 31 maart 1996 en garandeert u kosteloos herstel van eventuele defecten aan alle genoemde onderdelen, inclusief eventueel verlies van koelvloeistof, voor zover deze defecten niet het gevolg zijn van ondeskundige behandeling of een ongeval. Het Winterplancertificaat is onder bepaalde voorwaarden in heel Europa geldig. dus bij de Tigra modelreeks ver andert er niets. Afgezien van een nieuwe kleur, het niet direct ker type stuurwiel (met uiteraard onopvallende Pineapple Yellow, en een nieuw type radio in alle centrale vergrendeling modellen. Ook de prijzen zijn radiografisch geregelde stabiel: de Tigra blijft beschik- standsbediening. baar vanaf 34.950,-(zie foto). hun beurt weer onderverdeeld in 'Full Size’ en ’Compact’ pick-ups. In dit laatste marktsegment, jaar lijks goed voor een miljoen voer tuigen, dient de Chevrolet S 10 Pick-up te worden gerangschikt. Vorig jaar werden van dit type in de VS zo’n 250.000 stuks ver kocht. Chevrolet levert de S10 Pick-up in Nederland standaard met een uiterst robuuste 2.2 liter benzinemotor. Hij levert een maximum vermogen van 88 kW (120 pk) bij 5200 toeren per minuut, terwijl het maximum kop pel ter grootte van 176 Nm reeds bij 2800 toeren wordt afgegeven. De viercilinder motor is voorzien van lichte aluminium cilinderkop met hydraulische klepstoters. Het elektronische brandstofinjec- tiesysteem omvat een injector per cilinder en het inlaatsysteem is uitgerust met twee luchtinla ten, hetgeen de verbranding in de cilinders versoepelt. Platina I Na een geslaagd debuut op de Detroit Motor show vorig jaar, maakt de Chevrolet S 10 Pick-up nu offi cieel zijn opwachting op de Europese automobiel- markt. De ver wachtingen zijn hoog gespan nen. Pick-ups zijn namelijk al vele jaren een doorslaand succes op de Amerikaanse thuismarkt. Steeds vaker blijken zijn het favoriete vervoermiddel van jon ge, sportief ingestelde automobi listen die geen hekel hebben aan wat onderscheidend vermogen in het alledaagse verkeer. Aan gezien dit ook bij ons een groei ende doelgroep vormt, ligt de veronderstelling voor de hand dat de stoere Chevrolet S 10 Pick-up zijn rol als trendsetter naar Europa zal uitbreiden. Te meer omdat zelfs de prijs sportief mag worden genoemd: de S10 Pick-up is in Nederland op grijs kenteken leverbaar vanaf 29.000,- gulden inclusief BTW. In de Verenigde Staten werden vorig jaar ruim 6 miljoen zogehe ten ’light trucks’ verkocht. Naast terrein- en ruimtewagens (ter plaatse aangeduid als ’Sport Üti- lities en ’All Purpose Vehicles’) bestond deze categorie bijna voor de helft uit pick-ups. Deze worden door de Amerikanen op

Bevelander | 1995 | | pagina 28