Kapelle 2 in nieuwe outfit Sponsor voor B.C. Kolibri SPORT Bevelanden in ’t kort CULTUUR KORT Eindstrijd 5e klas libre kleinbiljart District Ko Kasse Nieuwdorp nu ook Europees kampioen Rallycross Provinciaal Bowlstoernooi in sporthal 's-Gravenpolder Woensdag 11 oktober 1995 31 DE BEVELANDER I Golden Carillo Vakantie-ochtenden de Goese Polder Muntenruildag Fanclub Maribelle Culinair mosselfestijn Jerusalem 3000 Jeugdfestival v.v. Hansw. Boys Wienkeltje en dierenpark geopend Windhonden De Piek Koffieochtend Nivon NCVB Wissenkerke Culturele ochtend Herfst op Walcheren SSV'65 Tjoba oefent tegen nat. korfbalselectie Galerie Mi Parti K.v.K Avond voor spoor- en tramliefhebbers Bejaardensociëteiten Disco in Goes-Oost ZMF-Vlag voor milieu vriendelijk bouwen Kindertheater Rijn en Trijn s.v. Robur v.v. Kapelle Paddestoelen Bingo Sint Maarten Concert Plet Jeegers Clarinet Choir v.v. Kloetinge 5 Jaar Knutselhonk Expositie Suriname Ontspanningsmassage vv "De Patrijzen" Concert Kattendijke Als 'special guest1 van Ten Sharp en Noord-Zeeland gebruikt het netwerk om ondernemers weg wijs te maken in de diensten en produkten die zij kan leveren. Zo krijgt de lezer informatie over begeleiding bij export, het star ten van een bedrijf, juridische zaken en de Ondernemings- beurs. Ook het voorlichtingspro gramma met alle bijeenkomsten en cursussen die de Kamer in de tweede helft van 1995 organi seert, is op Internet te vinden. Inclusief een aanmeldingsformu lier, waarmee ondernemers zich via de computer kunnen aanmel den voor de seminars. De Kamer van Koophandel-pagina's zijn op Internet te vinden via: www. Zee- landNet.nl/KvK. Het e-mail-adres van de Kamer is: KvK/Zeeland- Net.nl. Voor alle jongens en meisjes van 4 tot en met 10 jaar organiseert de Hervormde Buitengewone Wijkgemeente Goes en omstre ken enkele vakantieochtenden in de herfstvakantie. De kinderen kunnen allerlei leuke dingen doen zoals knutselen, spelletjes doen en zingen en natuurlijk wor den verhalen uit de Bijbel ver teld. De kinderen zijn welkom in de 'Levensbron', Mansholtlaan 1 (bij ZLM gebouw). Het program ma begint om half tien. De data zijn 16, 17 en 18 oktober. De Numismatische Kring Zee land houdt zaterdag 14 oktober een grote Muntenruildag en ten toonstelling in "De Schakel" aan Bachtensteene 14 te Middel burg. Geopend voor publiek van 10.00-16.00 uur. Er is volop han del. Tevens wordt iedere bezoe ker een munt aangeboden en men kan gratis munten laten taxeren. nieuwe sponsor, die bereid was om te investeren in het nieuwe tenue voor de jeugd. Inmiddels heeft B.C Kolibri alweer ruim 60 jeugdleden. Als uw kind belang- Op donderdag 19 oktober zal in sporthal "De Zwake" te 's-Gra- venpolder een provinciaal Bowls-toernooi gehouden worden. De start van het toernooi is om 10.00 uur en verwacht wordt dat de finale om ca. 16.15 uur gespeeld zal worden. Er zijn 72 inschrijvingen van Zeeuwse beoefenaars van Bowls. De toe gang voor bezoekers is gratis. Bowls is in Nederland een sport in ontwikkeling. Deze sport wordt vooral in Australië en Enge land, zowel binnen als buiten, gespeeld. Indoor wordt gespeeld op een baan van ca. 30 meter lang en 4 meter breed. De ballen van ongeveer 2 kilo hebben een excentrisch zwaartepunt waar door zij automatisch met een bocht rollen. De bedoeling is om met zoveel mogelijk ballen, maximaal 4, zo dicht mogelijk bij het doelballetje te komen. In veel ouderensociëteiten wordt het spel "koersbal" gespeeld, ook wel genoemd "short-bowls". Bij koers- bal zijn de ballen veel lichter en is de baan 8x2 meter. De orga nisatie van dit toernooi is door de St. Promotion Bowls Neder land, Bowlsvereniging De Zwake en de St. Welzijn Ouderen Borsele. de traint strijden. Op de foto staand v.l.n.r.: Gert Jan Lepoeter, Peter de Waard (trainer) Riny Leyte, Sander v. Rijswijk, Harm v. Dijk, Francis Kant, Pieter Lindenberg, Dir. Istimewa, Mevr. Kwekke- stelling heeft voor badminton, kom dan eens vrijblijvend kijken op de vrijdagavond tussen 18.30 - 20.00 uur in Sportpunt Zeeland te Goes. boom. Onder: van links naar rechts Michel Buyck, Dirk Jan v.d. Mey, Jeroen Korstanje, Joost Luteyn, Rene Pauwe, Rob: Oostrom, Arnold Slabbekoorn; (foto: Roel Slis). De Volendamse zangeres Mari belle heeft ook op Beveland fans. Reden voor Jolanda Min naar om een fanclub op te rich ten. Belangstellenden kunnen zich bij haar aanmelden als lid, kosten vijftien gulden per jaar. Daarvoor krijgen de fans drie fanclubboekjes per jaar. Inl.: 01106-2884 (0113-562884). Onder dit motto organiseert Educatief Toerisme Oranjezon op woensdag 19 oktober een middag te Oostkapelle. Er wordt een film over mosselen vertoond en deelnemers kunnen vervol gens zelf in de keuken aan de slag om een mosselbuffet te maken. Uiteraard is er deskundi ge leiding in de leskeuken. Inl. 0118-581507. De nieuwe cadeaugids van de stichting "Help Israël" staat in het teken van 3000 jaar Jerusalem. De nieuwe gids is in onze regio verkrijgbaar bij mevr. Beij-Dek- ker, Berkehof 2 te 's-Gravenpol der, die als consulente optreedt. Informatie over de activiteiten en cadeau-mogelijkheden via tel: 0113-311641. Van dinsdag 17 tot en met don derdag 19 oktober wordt in de Stadsschouwburg en Concert zaal te Middelburg een drie daags Jeugdfestival gehouden. Het gaat om een groot theater- feest voor kinderen tot 12 jaar met clowns, muziek, sprookjes, mime, verteltheater, dans, pop penspel, marionetten, karaoke, houseparty enz. Voorverkoop via tel. 01180-11500/0118-611500. JEUGD SSV'65 Bekerwedstrijd Zierikzee A2 - SSV A1 12.45 uur; Kloetinge B2 - SSV B2 11.15 uur; Kloetinge C2 - SSV C1 11.15 uur; competi tie: SSV D1 - Zierikzee D1 10.00 uur; Kloetinge E2 - SSV E2 9.00 uur. G voetbal AZVV G1 - SSV G2, 10.00 uur of 11.15 uur. A.s. zondag speelt H. Boys 1 thuis tegen Graauw I. Na de slechte prestatie van de laatste thuiswedstrijd tegen Zeeland Sport I, hebben de Boys nog wat recht te zetten tegen Graauw. Het zal echter niet makkelijk wor den tegen een stugge ploeg als Graauw. Het is in ieder geval te hopen dat de supporters een leu kere wedstrijd te zien krijgen dan de laatste thuiswedstrijd. Hansw. Boys heeft de punten hard nodig om de aansluiting met de kop te behouden. De wedstrijdbal is geschonken door Marien Paau- we en de wedstrijd begint om 14.30 uur. Het 2e elftal staat een hele zware taak te wachten tegen Cortgene I. De wedstrijd in Cortgene begint om 14.30 uur. Senioren 15 okt.: Cortgene II - H. Boys III, 12.30 uur. H. Boys 4 - Lebo 4, 12.30 uur. Junioren 14 okt.: Waarde D1 - H. Boys Dl, 10.00 uur; Krabbendijke E1 - H. Boys El, 10.00 uur. Tijdens de Herfstvakantie zal vanaf zaterdag 14 tot en met dinsdag 17 oktober de Stoom tram Goes-Borsele rijden. In Hoedekenskerke is op genoem de dagen "Het Wienkeltje van Wullempje" te bezoeken en ook het Dierenpark van de stichting Dierplezier zal dan zijn geopend. Het parkje zal zelfs bij goed weer de hele week zijn geopend van 14.00-17.00 uur. Het museum- winkeltje is geopend za.-dinsdag van 14.00-16.30 uur. Inl. bij mevr. Bolier, tel. 0113-639353. Op zaterdag 14 oktober a.s. organiseert de Zeeuwse Wind honden Renvereniging haar jaar lijkse Clubkampioenschappen. De ren begint om 12.00 uur; de finales worden om 15.30 uur gelopen. Toegang gratis. Deze ren zal worden gelopen in het rekreatiegebied "De Oude Zee dijk" te Goes, gelegen naast de atletiekbaan. Zaterdag 14 oktober zal er een optreden in De Piek, Hellebar- dierstraat 13 te Vlissingen plaatsvinden van de formatie Check Out The Zydeco. De aan vang is 22.00 uur en de entree is 10,-. Vrijdag 13 oktober is er weer een Piekcafé om 21.00 uur. Zondag 15 oktober is er in de Legerdiek van 11.00 tot 12.30 uur de koffieochtend van de Nivon-afdeling Goes. Leden en ook belangstellenden zijn van harte welkom. In. tel. 0113- 213216. Woensdag 18 oktober komt de NCVB Wissenkerke m 19.30 uur bijeen in het Dorpshuis. Ds. de Goeij uit Sint-Maartensdijk komt vertellen over "Orgaantransplan- tatie en Ethiek". Gasten zijn van harte welkom. Op 19 oktober is er weer een cul- turele-ochtend in Ter Valcke. Mevrouw Mol wil dan Zeeuwse verhalen vertellen, wat zeker zal aanspreken. De aanvang is om 10.00 uur en voor het genot van tweemaal een kopje koffie of thee, krijgen we graag twee gul den. Als u vervoer nodig hebt kunt u op maandag 16 oktober tussen zes en acht 's avonds bel len met tel.nr. 233607. Dit is dus het vernieuwde nummer. Stichting Educatief Toerisme Oranjezon en VVV Domburg- Oostkapelle organiseren op 17 en 24 oktober a.s. een diapre sentatie en wandeling door het waterwingebied Oranjezon onder Vrouwenpolder. Bioloog Richard Struyk leidt de excursie door Walcherens bos en duin in de herfst. Inl. 0118-581342 of 581507. Na de eerste wedstrijd van de competitie die verloren werd, zijn de volgende wedstrijden met succes verlopen voor SSV1. Met de routine van een paar oudere spelers die de veelal andere jeugdige spelers goed terzijde staan, is er een team dat wil werken voor de punten en mis schien nog wel voor meer ver rassingen kan zorgen. Op deze zaterdag komt Krabbendijke 1 op bezoek. Dat het deze competitie moeilijk heeft. Maar iedere zater dagmiddag kan verrassend ver lopen. Aanvang wedstrijd 14.30 uur. Het tweede team van SSV'65 speelt deze middag ook thuis. De mannen van Peter Kor- zuise spelen om 12.45 uur tegen Spui 2. SSV 3 speelt ook in de top van hun klas en gaat deze middag naar buurman Wolfaarts- dijk 3, spelen om 12.45 uur; Brouwershaven 3 - SSV 4 14.00 uur, Apollo 3 - SSV 5 12.45 uur. Op vrijdag 13 oktober ont vangt Tjoba de nationale korf balselectie in Sportpunt Zee land te Goes. Dit ter voorberei ding op de wereldkampioen schappen in India in november a.s. Om 20.15 uur speelt de A- selectie tegen de B-selectie. Om 20.50 uur speelt de B- selectie tegen Tjoba 1 om 21.25 uur de A-selectie tegen Tjoba 1. Het gaat om 3 wed strijden van een half uur. Een unieke kans om anderhalf uur topkorfballers aan het werk te zien! De toegangsprijs be draagt 5,- per persoon van 16 jaar en ouder. Voor personen tot 15 jaar kost de toegang 2,50. Bij Galerie Mi Parti aan het Plein 30 te 's-Heer Hendrikskinderen is van 8 oktober tot en met 19 november een tentoonstelling gewijd aan het thema "Terug naar de kust". Exposanten zijn Carien Poissonnier en Ingeborg van Damme. De titel duidt op gemeenschappelijke jeugdherin neringen. Te zien zijn sieraden en meubels, waaronder kleinere objecten die verband houden met de zee. De mogelijkheden om via de computer toegang te krijgen tot informatie nemen door de storm achtige groei van Internet snel toe. De Kamer van Koophandel in Middelburg speelt daarop in: ze heeft sinds kort haar eigen plaats op de electronische snel weg. Internet is met zo'n vijf mil joen aansluitingen en circa 40 miljoen gebruikers het grootste en snelst groeiende computer netwerk ter wereld. De Kamer van Koophandel voor Midden- Echtparenavond Donderdag 12 oktober organi seert de afdeling Vrouw-zijn van de Evangelische Omroep een Echtparenavond in de Marana- thakerk aan de Bergweg 43a te Goes, aanvang 20.00 uur. Auke en Tjitske Lemstra snijden het thema "Communicatie in het huwelijk" aan. Vrijdag 13 oktober a.s. houdt de NVBS weer een avond voor spoor- en tramliefhebbers in de Zeeuwse Bibliotheek te Middel burg, aanvang 19.45 uur. De heer Wielemaker uit Blaricum geeft een dialezing over spoor wegen in Cuba en Italië. Ieder een die belang stelt in railvervoer is welkom. De jeugd van de badmintonclub Kolibri gaat nieuw het competi- tieseizoen '95-'96 in. Administra tie- en belastingadviesburo Dek ker b.v. uit Middelburg, is de In café Kombinne aan de Dorps straat te Wemeldinge wordt zaterdag 14 en zondag 15 okto ber de eindstrijd afgewikkeld van de 5e klas libre kleinbiljart van het District Walcheren-De Beve landen. De organisatie is in handen van BVB uit Wemeldinge. Medaille en diploma's worden uitgereikt door Districtswedstrijdleidster Nel Quakkelaar. Wedstrijdleider is Jan Schouten. De volgende speler(sters) zijn via voorwed- Woensdag 18 oktober wordt in De Griffioen te Wolphaartsdijk een feestelijke middag gehou den door de gezamenlijke Bejaardensociëteiten in de gemeente Goes. Aanvang 13.30 uur. Medewerking verlenen Ko uit de Broeder- en Zusterpolder, alsmede het Seniorenorkest. Wie de middag wil bijwonen dient zich zo snel mogelijk op te geven bij de eigen soos. Hedenavond, woensdag 11 oktober, houdt het Oosterschel- decollege Goes een info-avond over de cursus "Meer Durf en zelfvertrouwen". Deze cursus die ook wel assertiviteitscursus wordt genoemd zal daarna van start gaan; De cursus omvat 12 bijeenkomsten. Tijdens de infor- matie-avond worden belangstel lenden ingelicht over het doel en werkwijze van de cursus. Ook kan men dan vast kennis maken met de andere gegadigden en de cursusbegeleiding die bestaat uit Ellen Kengen en Judith Straver. De informatie-avond is gratis. Belangstellenden worden ver zocht zich vooraf aan te melden, de avond begint om 19.30 uur en is rond 21.30 uur afgelopen. Inl. 0113-231170. Wijkvereniging Goes-Oost houdt op zaterdag 14 oktober haar eer ste disco-avond van dit seizoen voor de jeugd van 11 tot en met 15 jaar in wijkcentrum "de Jan Lighart" aan de Bergweg 12. Entree 1,-. Aanvang: 19.00 uur, einde 22.00 uur. Inlichtingen bij Eddy of Coby, tel: 0113 - 223389. De ZMF reikte op vrijdag 29 sep tember de eerste Vlag uit aan Levien de Putter van architecten bureau De Putter Laban. Levien de Putter krijgt "De Vlag" voor al zijn inspanningen om in Zeeland het milieubewust bou wen van de grond te krijgen. Levien de Putter heeft met zijn ontwerp voor het project van 10 milieuwoningen in Goes-Over- zuid aan een aantal criteria vol daan. De woningen maken gebruik van passieve zonne- energie doordat de woningen op het zuiden zijn georiënteerd. Extra isolatie is toegepast voor buitenwanden, dak en grond- vloer. De (regenwater-) afvoeren zijn van PPG (géén PVC), de dakpannen van gerecycled materiaal. Het gebruik van tro pisch hardhout, lood of PVC wordt zoveel mogelijk vermeden. Daarnaast worden nog vele andere milieumaatregelen, afhankelijk van het milieuthema per woning, gerealiseerd. Vluchtelingenwerk Goes organi seert voor alle kinderen uit Goes en omgeving een kindertheater op woensdag 18 oktober a.s. Cir cus Rijn en Trijn is een echt fami- liecircus. Rijn en Trijn voeren u binnen in de eeuwenoude sprookjessferen van potsenma kers en kunstenmakers waarin het onmogelijke mogelijk wordt. De voorstelling begint om 14.30 uur in het wijkgebouw "Jan de Lighthartschool" aan de Berg weg 12 te Goes en is voor kinde ren van 3 tot en met 12 jaar. Kaarten te bestellen a 4,- bij Vluchtelingenwerk Goes tijdens kantooruren. Telefoon: 0113- 213601. Zondag opnieuw een zware opgave voor de mannen van trai ner Ad Vermeulen. In en tegen IJzendijke gaat Robur proberen één of drie punten mee naar Goes te nemen. We hopen op het laatste. Tegen Axel uit ging Robur onverdiend de boot in, een puntendeling had een juiste uitslag geweest. Het programma voro het komend weekend luidt: Zaterdag 14 oktober: Dauwen- daele D4 - Robur D2, aanvang 10.00 uur; Robur E1 - Apollo E1 aanvang 11.15. Zondag 15 okto ber: IJzendijke 1 - Robur 1, aan vang 14.30; Zeeland Sport 3 - Robur 2, aanvang 10.30; Robur 3 - Volharding 2, aanvang 10.30; Robur 4 is vrij. Na het verlies van 3-1 tegen Yer- seke, afgelopen zaterdag, is het voor Kapelle 1 van belang dat ze a.s. zaterdag tegen Tholense Boys weer met een geheel fitte ploeg "aan de start" kunnen ver schijnen. In deze thuiswedstrijd moet het mogelijk zijn om zeker 1 punt te pakken. Voorafgaand zullen alle spelers van de 1e selectie een nieuwe sporttas ont vangen van hun sponsor HAPRO, hetgeen voor de spe lers misschien een stimulans is om er een spannende wedstrijd van te maken. Het volledige pro gramma volgt hieronder: 12 oktober: 18.30 uur: Kapelle D1 - Zld. 14 meisjes. 14 oktober: 14.30 uur: Kapelle 1 - Tholense Boys 1 (P.M. Nefs); 14.30 uur: Tern. Boys 2 - Kapelle 2; 14.30 uur: Kapelle 3 - Wemeldinge 3 (C.J. Breker); 14.30 uur: Borsse- le 2 - Kapelle 4; 12.45 uur: Kapelle 5 - S.K.W.K. 3; 12.45 uur: Kapelle A1 - Steen A1; 11.15 uur: G.P.C. B2 - Kapelle B2; 11.15 uur: Rillandia C1 - Kapelle C1; 10.00 uur: Kloetinge D1 - Kapelle D1; 10.00 uur: 's-H. Arendskerke E1 - Kapelle E1; 10.00 uur: Lewedorpse Boys E2 - Kapelle E2 (Ter. Lewedorp). 17 oktober: 18.00 uur: Kapelle B1 - R.C.S. B119.30 uur: Kapelle A1 - R.C.S. A1. Belgisch en Nederlands kam pioen rallycross, was hij al. Hij voegt er nog een aan toe. De belangrijkste. Ko Kasse uit Nieuwdorp, is op de Estering in Buxtehude (Hamburg) Europees kampioen gewor den in de -1400cc klasse. De overwinning in de race, was voor Jos Boone uit Vrouwen polder in een AX Gti. Achter Boone hét gevecht om het Europees kampioenschap 'tussen twee andere Citroën- coureurs, Ko Kasse en zijn grootste rivaal, de Oostenrij ker Manfred Beck. Drie titels in één jaar. Het is nog niet eer der in de historie van vijfen twintig jaar rallycross voorge komen dat er een Nederlander drie kampioenschappen in één jaar haalt. De snelle Zeeuw is de tweede Neder landse rallycrosser, na Cees Teurlings in 1975! met een Europese titel in de rallycross. Door de Boswachterij van Wes- terschouwen worden dagelijks in de herfstvakantie (14-22 okto ber) paddestoelen-ontdekkings- speurtochten gehouden. Dage lijks kunnen tussen 11.00 en 17.00 uur routebeschrijvingen met opdrachtjes worden afge haald bij De Rotonde (P-terrein) in Westenschouwen. De wande ling is uitgestippeld door natuur- gids Jan Midavaine van het Insti tuut voor Natuurbeschermings- educatie, I.V.N. Neem een spie geltje en een vergrootglas mee om op deze natuur-ontdekkings- tocht, die geschikt is voor alle leeftijden, de vragen en opdrachtjes te kunnen doen. Verzorgingshuis Sint Maarten in de Groe organiseert op vrijdag 13 oktober a.s. een Grote Bingo- middag voor de bewoners van het verzorgingshuis en de bewo ners in de wijk Goes-Zuid. De bingo vindt plaats in het restau rant van Sint Maarten in de Groe en vangt aan om 14.30 uur. De kosten bedragen 3,50 per per soon, inclusief 10 kaarten en kof fie of thee en cake. Er zijn weer mooie prijsjes te winnen. Sint Maarten in de Groe is gelegen aan het Laandtje van Westdorp 1, bij de Watertoren in Goes- Zuid, ingang via de Beuken- straat. Op 15 oktober a.s. speelt in het verenigingsgebouw van muziek vereniging Ons Genoegen (Dij- kwelseweg 10 Kapelle) het Piet Jeegers Clarinet Choir. Het con cert dat ze deze avond verzor gen is de try-out voor een CD- opname die binnenkort plaats vindt. Het Piet Jeegers Clarinet Choir behoort tot de top-ensem- bles van Europa en bestaat uit 17 professionele klarinettisten. Het orkest is in 1985 opgericht door Piet Jeegers, klarinetdocent aan o.a. het Koninklijk Conserva torium te Brussel. De bezetting gaat van es-klarinet tot contra- bas-klarinet. Door toepassing van deze verschillende klarinet ten wordt een enorme klankkleur verkregen. Onze eigen klarinet docent Gerrit-Jan Verhage maakt ook deel uit van dit orkest. Op het programma staan onder andere werken van Vivaldi, Bach en Grieg. Het concert begint om 20.15 uur en de entree bedraagt 5,00 p.p. A.s. zaterdag spelen zowel Kloe tinge 1 als Kloetinge 2 een uit wedstrijd. Kloetinge 1 gaat naar Amsterdam om daar aan te tre den tegen de Ajax-amateurs. Hoewel deze tegenstander over een knap voetbaltechnisch elftal beschikt, zijn zij nog puntloos.Toch zal Kloetinge alles uit de kast moeten halen om de drie punten mee naar huis te; nemen. Wanneer de kansen beter benut worden dan tegen Kozakken Boys, zal dit zeker luk ken. De mannen van Kees Basti- aanse blijven in Zeeland en spe len hun uitwedstrijd tegen Tho lense Boys. Met de nodige inzet moet deze "klus" te klaren zijn.' De dames van Kloetinge gaat het nog niet voor de wind. Deze jonge ploeg onder leiding van Dos Santos is nog puntloos. Iedere week gaat het al beter en zij kunnen a.s. zaterdag wei eens de eerste punten pakken tegen de nieuwkomer DVO’32! Zij kunnen Uw steun hierbij goed gebruiken. De junioren spelen bekenwedstrijden. De moeite waard om het Wssselopark té bezoeken. Programma zaterdag 14 oktober a.s.: Ajax - Kloetinge I, 14.30 uur; Tholense Boys 2 - Kloetinge 2, 14.30 uur; Kloetinge 3 - Hoedekenskerke 2, 14.30 uur; G.P.C. 2 - Kloetinge 2,14.30 uur; S.V.D. 3 - Kloetinge 5,14.30 uur; Kloetinge 6 - Arnemuiden 4, 12.45 uur; Kloetinge 7 - Kruinin- gen 5, 12.45 uur; Kloetinge Dames 1 - DVO'32 dames, 14.3Q uur; Kloetinge dames 2 vrij. Wal cheren A1 - Kloetinge A1 (vr.), 12.45 uur; Kloetinge A2 V Wemeldinge A1, 12.45 uur; S.K.N.W.K. B1 - Kloetinge B1) II. 15 uur; Kloetinge B2 - S.S.V. B1, 11.15 uur; Yerseke C1 - Kloetinge C1, 11.15 uur; Kloetin ge C2 - S.S.V. C1, 11.15 uur; Kloetinge D1 - Kapelle D1, 10.00 uur; Kloetinge D3 - Kwa- dendamme D1, 10.00 uur; Yer seke E1 - Kloetinge E3 10.00 uur; Kloetinge E4 - Goes E2, 9.00 uur. Zaterdag 14 oktober a.s. is het feest in De Griffioen te Wol phaartsdijk in verband met het 5- jarig bestaan van het Knutsel honk. Om half twee begint een bingo-middag, gevolgd door een disco-danswedstrijd voor kinde ren van 4 tot en met 15 jaar. Tevens is er die middag een ver loting. Zowel met bingo, als met de danswedstrijd en de verloting zijn mooie prijzen te winnen. Ein de van de middag ong. 16.30 uur. Entree ƒ1,50, incl. bingo kaarten. Inlichtingen: tel: 0113581247 of 0113581039. EVENEMENTEN IN GOES PERIODE 12 OKTOBER T/M 19 OKTOBER 1995 12 okt. Prins van Oranje 20.00 uur: 'Antigone' door toneelgroep Ivon- he Lex. 12 okt. 't Beest 20.30 uur: 'Maria Magdalena' solo van Frida Pittoors. 12 en 13 okt. 't Beest 20.30 uur: 'The Kingdom’, film van Lars von Trier. 12 okt. Bibliotheek 16.00-17.15 uur: Voorlezen voorkinderen van 4 t/m 6 jaar. 13 okt. Prins van Oranje 20.00 uur: 'Theatertour 1995' door de Ned. Popgroep 'Ten Sharp'. 13 okt. Bibliotheek 16.00-17.15 uur: Voorlezen voor kinderen van 7 en 8 jaar. 14 okt. Prins van Oranje 20.00 uur: Rod Mason's Hot Five Oude stijl Jazz. 17 okt. Grote Kerk 13.30 - 14.30 uur: Carillonconcert door stadsbei aardier Sjoerd Tamminga. 19 okt. 't Beest 20.30 uur: 'Written on the wind', toneelproduktie van Riek Swarte. 16 t/m 20 okt. Sportpunt Zeeland: Sportherfstweek. 17 t/m 20 okt. Ambachtscentrum: Herfst-doe-week. se duo Golden Carillo optreden. Annie Golden (ex-zangeres van The Shirts) en Frank Carillo (ex- gitarist van de Peter Frampton Band) zullen nummers spelen van hun cd 'Toxic Emotion1, die qua stijl naadloos aansluit op de kwaliteitsmuziek van Ten Sharp. EXPOSITIES t/m 19 nov. Galerie 'Mi Parti': 'Terug naar de kust (1Objecten en Sieraden van Ingeborg Vandam me en Carien Poison nier, (info: 0113 -231819). t/m 15 okt. Lunchcafé 'De Bult': Schilderijen van mevr. Nooren uit Breda (info: 0113 - 214034). t/m 27 okt. Stadskantoor: Schilderijen van Nico van Welzenes uit Goes, (info: 0113 - 249740). t/m 31 okt. Museum voor Zuid- en Noord-Beveland: 'Van mot tot slot', expositie over kastelen op De Bevelanden (info: 0113 - 228883). t/m 2 nov. Galerie 'De Hoekweide': Schilderijen en tekeningen van Klaas Boonstra, (info: 0113 - 581152). tot 16 nov. Oosterscheldeziekenhuis: Expositie 'Poëtisch getekend', tekeningen, aquarellen, pastels en lino's van Jacques Th. Wonder gem uit Kapelle. (info: 0113 - 234692). hele jaar Galerie llona: Naïeve schilderijen van Ilona Schmit en sie raden van U. en S. Zöllner-Krumme. (info: 0113 - 621242). In de Wandelkerk van de Lange Jan te Middelburg is tot en met 20 oktober a.s. een tentoonstel ling te zien die is gewijd aan Suri name en de relatie die van ouds her bestaat met Zeeland. Er wordt historisch materiaal getoond, maar ook informatie over de verschillende bevol kingsgroepen in het land dat 20 jaar geleden onafhankelijk werd maar al bijna 400 jaar geleden bezocht werd door Zeeuwen en andere Nederlanders. Te zien maandag tot en met zaterdag van 10.00 - 17.00 uur en op don derdag tot 21.00 uur. Toegang gratis. In Centrum Namaskara in Kapel- le-Biezelinge wordt een cursus ontspanningsmassage gegeven. Centraal hierin staat: Respekt voor jezelf en de ander! De cur sus is bedoeld voor degenen die even tijd voor zichzelf willen nemen en/of kennis willen maken met masseren. Met ondermeer oefeningen, visuali saties en massages worden de 4 woensdagavonden (die om de veertien dagen plaats vinden) en een zaterdag echt genieten en ontspannen. (Start: 14 okt.). De leiding is in handen van Didi van Loon, biodynamisch massage therapeut. Voor informatie tel: 0118-625526. De laatste thuiswedstrijd ligt voor Patrijzen alweer een aantal weken achter zich maar aan staande zondag mogen ze weer aantreden in eigen huis tegen het Zevenbergse Virtus. Deze ploeg was de verrassing van het vorig seizoen maar komt dit sei zoen wat slecht op gang. Dat betekent voor Patrijzen niet dat Virtus is in deze wedstrijd de mindere zal zijn. Virtus door de jaren heen voor Patrijzen een moeilijk te bestrijden ploeg gebleken die vooral fysisch erg sterk speelt. Patrijzen is dus dui delijk gewaarschuwd. Hard wer ken zal ook nu weer de remedie zijn. We hopen in ieder geval dat het thuispubliek getracteerd wordt op een mooie en sportieve wedstrijd waarbij natuurlijk de punten dit keer wel in 's-Heeren- hoek blijven! Het volledige pro gramma voor het aanstaande weekend, zaterdag 14 oktober: 12.45: Patrijzen A1 - Veere A1. Zondag 15 oktober: 14.30 u.: Patrijzen 1 - Virtus 1; 10.30 u. Zeelandia 2 - Patrijzen 2; 12.00 u.: Patrijzen 3 - Noormannen 2; Vlissingen 6 - Patrijzen 4. strijden geplaatst: 1. Perry Bos, O.B.K. 1.37 Promotie; 2. Ko Traas, De Smidse, 11.15; 3. Bas Mopison, H.I.O., 1.09; 4. Eddy de Kort, V.E.G.A.B.V. 1.06; 5. Richard Peter, V.E.G.A.B.V. 1.02; 6. Yvonne Jasperse, V.E.G.A.B.V. 0.91; 7. Gerard Schaap, O.K.K. 0.90; 8. Henk den Heijer, Avontuur, 0.85. Reserves: 1. Maria Boonen, Del ta, 0.94; 2. Mieke de Ridder, V.E.G.A.B.V. 0713. Ria de Wis- pelaere, V.E.G.A.B.V. 0.70. Het tweede elf tal van de v.v. Kapelle is dezer dagen in een nieuwe outfit gestoken door Istimewa, een electro- technisch bedrijf uit Vlis- singen-Oost. Kapelle 2 speelt in de reserve derde klas KNVB en wordt gevormd door zeer jon ge en talentvol le spelers, aan gevuld door enkele oudere routiniers. Peter Waard net team en men heeft goede hoop deze competitie bij de bovenste drie te kunnen eindi gen, zo meldt Roel Slis namens de vv Kapelle. Momenteel heeft het team zes punten uit drie wed- Op vrijdag 13 oktober om 19.30 Durf en uur geeft het muziekgezelschap Zelfvertrouwen Oefening en Uitspanning een concert in het Blokhuis te Katten- Hedenavond, woensdag dijke. Dirigent Ad van Nieuwen- huijze voert de toehoorder door een afwisselend repertoire van overwegend lichte muziek. Het concert wordt speciaal gegeven voor donateurs en komt in plaats van een eerder afgelast open- lucht-concert. Ook andere belangstellenden zijn van harte welkom; de toegang is gratis. Op het programma staan o.m. het saxofoontrio van de Saxophone Jubilee van Harm Evers en een cornetsolo in "for Susanna (van zal vóór de pauze het New York- Terry Kenny)". Verder worden gespeeld de van André Rieux bekende Second Waltz, met een saxofoon- en trombonesolo, en The Young Verdi. The "Cream of Clapton" is een afwisselende mix van drie nummers van de beken de gitarist, gearrangeerd door Ron Sebregts. "Drie kampioenschappen ha len. Dat had ik in mijn hoofd begin van het jaar. Het is toch gelukt en nog wel in de laatste meters. Zeker ook dankzij de steun en adviezen van mijn sponsors en de belangstelling van vrienden, bekenden en ook onbekenden. Zonder hun steun had ik het nog niet geweten. Europees kampioen zijn. Dat voelt in ieder geval fantastisch", liet een breed lachende Kasse weten. Ci troën Nederland (Amster dam), JDK (Carrosserie-bouw België), TOTAL (Oliehandel Dekker uit Grijpskerke). Aan nemingsbedrijf Hoondert ('s-Heerenhoek), Profilex schokbrekers (Stolwijk), Arese Tuning (Zwanenburg) en Bart Ebben uit Mook zorgden er gezamenlijk voor dat Ko Kas se uitstekend geprepareerd en voorbereid zijn drie titels kon binnenhalen.

Bevelander | 1995 | | pagina 31