BMW 728i met 6 cilinders vanaf najaar leverbaar 60 Plussers te gast bij Citroën Van Fraassen De Mégane: opvolger van de Renault 19 Ford 'options' slaat aan I Miljoenste Fiat Punto Fly Mazda: festival bij Autobedrijf Rijk te Goes Ford Wagon voor zelfde prijs als de sedan Nadat Ford al eerder het prijsverschil tussen de 4- en 5-deurs versies van de Escort had laten ver vallen, wordt nu ook de Escort Wagon vpor diezelfde prijs geleverd. Consequent heeft Ford besloten ook de Wagonver- sies van Mon deo en Scorpio te leveren voor dezelfde prijs als de vier deurs, respec tievelijk de vijfdeurs hatchback, waarbij het prijsvoordeel voor de klant op kan lopen tot 3500,-. Ford haakt hiermee in op de stij gende populariteit van station wagons in vooral de middenklas se en het daarvoor liggende lüxesegment. Steeds meer kie zen de kopers voor de aantrek kelijke combinatie van luxe en comfort met praktische inzet baarheid en veelzijdigheid die vooral de Wagons van Ford al jaren bieden. I i i Middenklasser in vijf versies Nieuwe Hyundai Lantra wordt in september leverbaar Mazda 323 i ZWARTEPOORTE UW BMW DEALER «4 F* JS Woensdag 6 september 1995 DE BEVELANDER 25 haalde Mondeo weer bekroond Hele familie 8$ Tweede airbag I i- L Bevela nd-Mobiel (Advertentie) BMW MAAKT RIJDEN GEWELDIG. auto moet begin september niet I De Mondeo, een Ford waarvan de Wagon steeds populair is geweest, is op weg een der meest bekroonde Fords aller tij- in de stad. Eind juli was "de Patan" gast te Goes. Het gaat om de vereniging van bezitters van achterwiel-aangedreven Ci troens. Alle deelnemers kwamen naar het Zeeuwse in auto's die ouder waren dan zestig jaar. Want eerst in het jaar 1934 stapte den te worden. Werd deze fraaie en praktische middenklasser in het eerste jaar van zijn bestaan gekozen tot Auto van het Jaar 1994 en tot Auto 1 - en kreeg hij in vele landen allerlei andere prij zen - nu is hij door een deskundi ge jury ook nog gekozen tot Zakenauto van het Jaar 1995. Ook van de Scorpio heeft de Wagonversie steeds sterk ge scoord. Deze supercomfortabele en uiterst praktische uitvoering kreeg bij de recente modelver- nieuwing een even revolutionair en aantrekkelijk uiterlijk als de Scorpio Sedan, maar in de ach terzijde van de Wagon, met zijn opmerkelijk lichtpartijen en pavil- joen-achtige beglazing, bleven de karakteristieke trekken van de al zo gewaardeerde stilering sterker bewaard. kwaliteit in al z'n aspecten. De bijzondere eigenschappen op het gebied van wegligging, pas sieve veiligheid en bedienings gemak maakten het model 19 tot een referentiepunt in het onder ste deel van de middenklasse. Zeven jaar later brengt Renault opnieuw de cyclus in gang door de Renault 19 te vervangen door de Mégane. Deze auto zal niet alleen alle kwaliteiten van de Renault 19 moeten optimalise ren, maar bovendien de innova tieve aanpak van Renault in het competitieve M1-segment moe ten illustreren. De Renault Méga ne mag dan ook gezien worden als de eerste representant van een generatie waarin perfectie centraal staat. Om dat te kunnen realiseren heeft Renault gekozen voor een uitgebreid leveringsprogramma, dat ambitieus en innovatief is. Met de Mégane introduceert het merk niet slechts één nieuw Het nieuwe Options-programma van Ford heeft een gevoelige snaar bij het Nederlandse publiek geraakt. Ruim 4200 geïnteresseerden hebben tijdens de intriductiecampagne via het speciale gratis 06- nummer om meer informatie gevraagd. Opvallend was dat 65 procent van de bellers momenteel in een auto van een ander merk rijdt. Ook bij de Ford- dealers kwamen veel potentiële klanten informeren naar het unieke Options-programma. Options maakt het voor de klant mogelijk om voor delig elke twee jaar in een nieuwe Ford te rijden, omdat Ford een minimumwaarde voor de auto garandeert als de klant over twee jaar weer een nieuwe Ford uitzoekt. Dit bedrag wordt van de nieuwprijs afgetrokken en de klant lost alleen het verschil af en betaalt uiteraard een rentevergoe ding. Onderzoek onder de geïnteresseerden heeft aan het licht gebracht dat steeds meer mensen gewon nen raken voor de gedachte te betalen voor het varianten: de 730i, 740i en 750i. Door de komst van de zescilin der, de 728i, zal de marktpositie ongetwijfeld verder uitgebouwd worden. De zeer krachtige en soepele, nieuwe 2,8-liter motor met zes cilinders, gewichtsbesparend uit gevoerd in aluminium, debuteer de begin dit jaar. Hoe goed deze motor zich in het vooronder voelt, wordt duidelijk na een blik op enkele technische gegevens van de - in Nederland standaard met automaat uitgeruste - 728i: 141 kW/193 pk, 280 Nm maxi maal koppel reeds bij 3950 tpm, acceleratie van 0 tot 100 km/h in 9,6 seconden, topsnelheid 225 km/u en een verbruik van slechts DIN 9,1 liter per 100 km. Renault heeft de opvolger van de Renault 19 onthuld door de eer ste officiële foto's van de auto vrij te geven. Tegelijk met die onthul ling is ook de naam van de nieu we middenklasser bekendge maakt: Mégane. Met die naam sluit Renault een periode af van ruim dertig jaar, waarin modellen voornamelijk werden aangeduid met een getal. De Mégane maakt op de Internationale Auto- mobieltentoonstelling in Frank furt zijn debuut met twee van liefst vijf te lanceren versies: de Mégane -een vijfdeurs hatch- back- en de Mégane Coupé. Met de lancering van de Renault La guna in 1994 rondde Renault de volledige vernieuwing af van haar modellenprogramma. Die vernieuwing werd in 1988 in gang gezet met de lancering van de Renault 19. De nauwgezet heid van ontwerp en fabricage markeerde Renaults entree op het gebied van integrale kwali teitszorg. De Renault 19 werd dan ook het eerste model waarbij de nadruk kwam te liggen op Autobedrijf Zwartepoorte bv M A. de Ruyterlaan 8-16 4461 GE Goes Telefoon: 01100-28545 Fax:01100-32626 Industrieweg 27-29 4382 NA Vlissingen Telefoon: 01184-14400 Fax: 01184-17562 Schaepmanlaan 3 4623 XV Bergen op Zoom Telefoon: 01640-39393 Fax:01640-39999 De Mondeo onderstreept daar mee zijn belangrijke positie in het zo druk bezette zakelijke seg ment van de markt. De Mondeo Wagon heeft een sleutelrol gespeeld bij het verwerven van deze felbegeerde trofee. Zeeland heeft zich afgelopen jaren steeds meer ontwikkeld als provincie waar het voor old timers, goed toeven is. Zo ook afgelopen zomer toen verschei- dene clubs van klassieke auto's Goes "aandeden" voor een nos talgische rit door de Bevelandse dreven en voor een rendez-vous alleen overal in Europa in de showrooms staan maar ook leverbaar zijn. Dit jaar zal Hyundai 6000 Lant- ra's naar Noord-Amerika ver schepen, 33.000 naar Europa en nog eens 33.000 naar de geza menlijke andere exportmarkten, waarvan Australië de belangrijk ste is. Dat gaat dus om een export van 72.000 auto's. Vol gend jaar wil Hyundai 138.000 auto's uitvoeren, maar dan gaan er 51.000 naar Noord-Amerika, 44.000 naar Europa en 43.000 naar de gezamenlijke andere exportmarkten. pakket is voor 245 gulden ook op de 121 CabriYes! versie lever baar. Die Mazda 323 uitvoerin gen zijn tijdens het FlyMazda festival bij Autobedrijf H.J. Rijk b.v. verkrijgbaar met zeer aan trekkelijk geprijsde accessoires- pakketten. Daarnaast kan speci aal voor deze gelegenheid nu ook gekozen worden voor de chi que kleur 'Silver Stone'. Autobe drijf H.J. Rijk b.v. levert de zeer succesvolle Mazda 626 in zowel de Sedan- als de Hatchback 1.8i LX versies tijdelijk in de gedistin geerde kleur 'Noble Green'. Bovendien is een sportief pakket leverbaar dat bestaat uit lichtme talen 15 inch velgen, brede 195/55 banden, 'wooden look' accenten op dashboard en por- tierpanelen, een mahoniehouten De twee zending is inmiddels uit Korea vertrokken. Ook werd begin juni gestart met de export van de nieuwe Lantra naar Euro pa. De eerste partij omvat auto's voor zeven Westeuropese mark ten, waaronder Nederland. Deze eerste zending zal snel worden gevolgd door andere, want de Dezer dagen konden de Neder landse Hyundai-dealers kennis maken met de nieuwe Lantra. Deze auto, die groter en ruimer is dan zijn voorganger, zal in september in ons land leverbaar worden. Tevens wordt de prijs bekend. De nieuwe Lantra gaat 29.950,- kosten, stuurbekrach tiging inbegrepen. De nieuwe Lantra maakt een aanzienlijk royalere indruk dan het voor gaande model. Belangrijker dan de grotere buitenmaten is echter het opvallende ruime interieur. autogebruik - in plaats van voor het autobezit - en dus niet de totale aanschafprijs op tafel te hoeven leggen. Ook blijkt dat vooral de Nederlandse parti culiere autokoper het een geruststellende gedach te vindt na afloop van de Options-overeenkomst een vrije keuze uit drie opties (vandaar de naam 'Options') te kunnen maken. De eerste optie is, dat de auto wordt ingeruild en er een nieuwe Ford bij de dealer wordt uitgezocht, met de zekerheid dat de auto minimaal het door Ford gegarandeerde bedrag oplevert - als de auto meer waard blijkt, dan mag de klant het positieve saldo houden. De twee de optie is de auto terug te geven, waarmee de overeenkomst wordt beëindigd. Tenslotte kan de tevreden Ford-rijder ook de auto in kwestie kopen voor die door Ford gegarandeerde minimumwaar de, ook al is de auto op dat moment meer waard. Tijdens de vier weken van de campagne - waarin ruim 25.000 Options-brochures over de toonbank gingen - hebben al meer dan 400 klanten besloten een nieuwe Ford via Options te gaan rijden. pookknop en eveneens maho niehouten stuurwiel inclusief naaf. Alle kopers van een Mazda 626 model 1995 kunnen, onge acht de uitvoering, tijdens het Fly Mazda Festival profiteren van een airco-aanbieding. Autobe drijf H.J. Rijk b.v. bouwt, zolang de voorraad strekt een aircondi- tioning-systeem in ter waarde van 4.150 gulden voor maar liefst 1.150 gulden! Een voordeel van 3.000 gulden. Iedereen die tijdens de actieperiode van 13 september tot en met 2 oktober een Mazda koopt bij Autobedrijf H.J. Rijk b.v., kan rekenen op een gratis kofferset ter waarde van 1.000 gulden! Bij de foto: De Mazda 323 F met Fly Mazda-pakket in de kleur Silver Stone. I s l I Citroen over op de produktie van de bekende Tractions Avants. Tijdens het bezoek van De Patan werd een stop gemaakt bij Citroën-garage Van Fraassen aan de Voorstad. Onze fotograaf was er bij en maakte er bijgaan de sfeeropname in zomers Goes. Een andere factor die geleid heeft tot de veelvuldige bekro ning van de Ford Mondeo, is de veiligheidsfilosofie van Ford, die in dit model als 'Dynamic Safety Engineering' voor het eerst tot in de uiterste consequentie werd toegepast. Met de standaardisa tie van de airbag aan bestuurder- zijde en de optie voor de bijrijder op alle modellen, heeft Ford zich weer eens in de voorste linie op veiligheidsgebied geplaatst en de concurrentie krachtig met de neus op de feiten gedrukt. Maar veiligheid houdt bij Ford niet op bij een standaard airbag. Daar om biedt Ford momenteel voor het uitermate lage bedrag van 390,- een veiligheidspakket aan dat niet alleen een airbag aan passagierszijde omvat, maar (op Escort en Mondeo) ook een set hoofdsteunen voor de achterbank. De Fiat Punto, de compacte mid denklasser van het Italiaanse merk, heeft inmiddels een aantal belangrijke mijlpalen gezet. En is zelfs doorgedrongen tot de recordboeken van de autowe reld. Deze maand rolde namelijk alweer het miljoenste exemplaar van de band. Dat gebeurde in Fiats Mirafiori-fabriek in Turijn. Het was om precies te zijn een metallic groene vijfdeurs Punto, een 75 ELX. Op zich niet zo ver wonderlijk trouwens, want juist die versie is in Italië het meest populair. De Fiat Punto heeft de grens van een miljoen geproduceerde auto's letterlijk in recordtijd over schreden. Er worden er dan ook 2640 per dag van gebouwd. Bin nen twintig maanden na zijn Europese debuut was het dus al zover. Tot nu toe was dat record overigens in handen van de Fiat Uno. Die deed er destijds vieren twintig maanden over om de magische grens van het miljoen te doorbreken. Met het bereiken van die mijlpaal treedt de Punto toe tot een exclusieve club van Fiat-modellen, waarvan er ook een miljoen of meer zijn gebouwd. De 127 werd van '71 tot '83 model, maar een complete modellenfamilie waarmee aan nagenoeg alle behoeften van het segment tegemoet wordt geko men. Als eerste vertegenwoordi gers van het Mégane-gamma zullen de vijfdeurs hatchback en de Mégane Coupé wordt uitge bracht. Daarna zullen, binnen een tijdsbestek van twee jaar, nóg drie innovatieve modellen volgen, te weten een monospace (uniek in het M1-segment), een vierdeurs sedan en een cabrio let. Het Mégane-gamma zal dus uit vijf auto's bestaan die sterk van elkaar verschillen wat betreft vormgeving, karakter en techni sche eigenschappen. De Méga ne en Mégane Coupé profiteren van een sterk rond en ellipsvor mig design, dat Renaults wens onderstreept een breuk teweeg te brengen met de traditioneel comformistische wijze van vorm geven. Op deze creatieve ma nier wil Renault haar succes zeker stellen op de markten waar de concurrentie steeds heviger wordt. Mazda-dealer Rijk te Goes houdt van 13 september tot en met 2 okto ber een groot festival onder het motto "Fly Mazda". Er zijn aantrekkelijke aanbiedingen, er is een wereldreis te winnen, video camera's en er zijn leuke attenties voor bezoekers. Tij dens het festi val wordt een compleet beeld gegeven van het programma van Mazda en de aanbiedingen daarin. De meest compacte Mazda is de 121. Deze 1.3i 16V GLX uitvoering kent van huis uit een omvangrij ke standaarduitrusting maar kan speciaal tijdens de Fly Mazda dagen worden voorzien van een Yes! pakket. Dat bestaat uit een toerenteller, brede 175/60 ban den, 14 inch wielen, elektrische raambediening, centrale deur vergrendeling en radiovoorberei- ding inclusief twee luidsprekers en antenne. Dit pakket extra's vertegenwoordigt een waarde van 1745 gulden maar kost tij dens het Fly Mazda Festival slechts 245 gulden. Een voor deel dus van 1500 gulden! Cabriolet liefhebbers komen ook aan hun trekken want ditzelfde Dat is ook aanzienlijk luxueuzer uitgevoerd en nog weer comple ter uitgerust. Daarbij komen de sterkere motoren: met keuze uit een 1.6 en een 1.8 liter zestien- klepper. Bij elkaar is de nieuwe Lantra zo onmiskenbaar een flin ke tree in zijn klasse gestegen. De auto komt in september op de Nederlandse markt. Greenib Car bestelde er voor de rest van het jaar tweeduizend van, hetgeen meteen de grootste order was die de fabriek uit Europa kon noteren. Dit jaar gaat het om de sedan, in twee uitvoeringen en j met keuze uit twee motoren. Vanaf 1 januari 1996 komt daar i een stationwagon bij. Hyundai- importeur Greenib Car heeft een fors aantal Excels besteld om I een einde te maken aan de levertijden voor auto's in de meest favoriete kleuren. Het gaat om 2000 Excels. De eerste zending is al aangekomen in Rotterdam en zal de komende weken worden gedistribueerd. Deze trend, al eerder zichtbaar in andere Europese landen, zet zich nu ook in Nederland in toe nemende mate voort. Ford denkt de aantrekkelijkheid van de Wagons met de financiële gelijk- trekking nog in aanzienlijke mate verhoogd te hebben. Deze waarden stemmen bijna overeen met die van de vroegere 735i, destijds het middenveld van het brede 7-serie scala, zijn de acht- en twaalf-cilinder Gesproken over zijn voorgan gers: De instapmotor in de grote BMW van de ë0er/70er jaren was de 2500,150 pk sterk, waar van er ongeveer 95.000 gebouwd werden. De 728 respectievelijk de 728i, waren er al eenmaal eerder. Vanaf 1977 tot en met 1986 werden bijna 103.000 eenheden van de eerste 7-serie met deze cilinderinhoud geproduceerd. Van de vorige 7- serie rolden er maar liefst 310.000 van de band. Het groot ste aandeel daarvan kwam voor rekening van de 6-cilindermodel- len. De standaarduitrusting van de 728i verschilt, m.u.v. de lichtme talen wielen, niet van die van zijn achtcilinder broer, de 730i. Dus omvat o.a. automatische trans- geproduceerd en 5.330.000 exemplaren De Fiat 600 werd van '55 tot '70 geproduceerd en haalde 2.695.000 exemplaren De Uno is er vanaf '83 en tot eind juni rolden er al 6.244.000 exemplaren van de band De Panda wordt vanaf '80 gebouwd en tot eind juli rolden er 3.546.000 exemplaren van de band De Tipo lijkt op weg naar de twee miljoen; hij is er vanaf '88 en haalde tot juni al 1.896.000. Overigens valt er over het suc ces van de Punto nog veel meer te melden. Zo werd hij onder andere verkozen tot Auto van het Jaar '95. Maar zijn erelijst is veel langer: Deens Auto van het Jaar, Goldenes Lenkrad in Duitsland, Auto van het Jaar in Portugal, de Grand Prix van de Oostenrijkse automobielindustrie, de Value for Money-prijs in Griekenland, de Car Design Award '94 in Zwitser land en Beste Compacte Auto '95 in de UK. Ook de Punto Cabrio sleepte overigens de nodige prijzen in de wacht. Opvallend hoogtepunt was de goede score van de Punto in vei ligheidstesten door de ADAC en AMUS in Duitsland. missie, airconditioning, wortelno- tehout inleg in dashboard en por tieren, multi funktioneel stuur wiel, derde remlicht en alarmsys teem. Er zal ook een Executive uitvoe ring van de 728i te leveren zijn. Deze is standaard extra uitgerust met o.a. metallic lak, lederen bekleding, dubbel glas, elek trisch verwarmde voorstoelen, koplampsproeiers, elektrisch bediend zonnescherm achter en handbediende zonneschermen voor de achterportierramen. De consumentenprijzen van deze nieuwe aanwinsten in de 7- serie zijn: BMW 728iA 129.800,-; BMW 728iA Execu tive 149.800,-. (handgescha- kelde versie op speciale bestel ling zonder meerprijs mogelijk). De daaropvolgende achtcilin ders, de 730iA en 730iA Executi ve, staan in de prijslijst voor resp. 149.800,- en 179.800,-. Vanaf medio oktober 1995 zal de nieuwe 7-serie van BMW worden uitgebreid met een zescilin- der-model, de 728i. Het succes van de BMW 7- serie blijkt uit het feit dat de verkoop in Nederland met maar liefst 399% is geste- .~*2! - gen t.o.v. vorig jaar (periode tot 20 juni), ter wijl het totale topsegment met 95% toe nam. BMW is daarmee met grote afstand leider in het seg ment met een marktaandeel van 34%. Verantwoordelijk voor dit succes n I WW

Bevelander | 1995 | | pagina 25