.WAT EEN STREEK.WAT EEN STREEK..WAT EEN STREEK. Ruilbeurs Zeeland in Las Vegas de deuren open s Meisjes maken kennis met electro-techniek Face-lift voor café- bar De Harpoen Yerseke i r EUROMUNT GOES ■f 995,- i Asielzoekerscentrum Goes met Aanmelding open voor Vrijbuiter Festival Mbta ra Nieuwe show De Dijk in Zeelandhallen Goes Mevr. Korstanje winnares Kado Kans-Festival Golff Middelburg Bluestown Dorpshuis Kruiningen Avondje ontspannen met Evergreens te Yerseke CM Technica 1O-ers op bezoek in Goes Sylvia en Lisette namen zaak over 79.00 99.00 25.00 '39 a 50 GULDEN 1995 vanaf t Op zaterdag 22 april a.s. m U 6 1 4 j a Woensdag 5 april 1995 DE BEVELANDER 7 bheeAtueuittt 0 1 FDC postkantoor I Proof FDC muntset 1995 Tevens te koop gevraagd partijen - verzamelingen en gouden munten legitima verplicht Toegangskaarten C. ra Schuttershof 11A-4461 DZ - 01100-14721 V - I Voorprogramma Dia-avond van Vogelvrienden Je regelt 't op het iy- OXraJE.~T~ S L" I te? it t JU I Vrijbuiter Festival 1995 is in aan tocht. De bands die graag willen deelnemen kunnen zich aanmel den. Demo's, en bio's, en foto's, kunt u opsturen naar: Vrijbuiter Festival, Oude Vismarkt 14461 AE Goes. De sluitingsdatum is 15 april. Het Vrijbuiter Festival zal plaatsvinden op 10 juni a.s. Het Vrijbuiter Festival is ontstaan als straat-manifestatie. Na al die jaren is het festival uitgegroeid aan. Bijzonder leuk en toch ook van betekenis is het feit dat de interesse van deze verzamel- hobby zo groot is onder alle leef tijden, bij mannen en vrouwen en de vakarbeider en de scholier staan met de notaris en de loco- burgemeester met z'n vieren te glunderen bij weer een nieuw modelletje "en ze kopen het alle vier". Kortom er is weer reden genoeg om zaterdag 8 april de ruim 100 tafels langs te lopen in het Dorpshuis in Kruiningen. De zalen gaan voor het publiek om 9.30 uur open. En het hapje en het drankje is uiteraard weer goed verzorgd, want daar heb je tussendoor ook wel behoefte aan. her- Dat Kennis Slager bodem, Dragline, in The Duke. Solo is het podium voor de leuk ste band van Nederland, de Mevrouw Korstanje winnares geworden Deze kosten 7,50 en zijn ver krijgbaar bij de VVV-kantoren te Yerseke en Sint Maartensdijk en in het gemeentehuis in Kruinin gen en op de avond zelf, ook nog aan de zaal. Telefonisch kaarten bestellen kan via de nummers: 01130-95326 (buro burgerzaken van de gemeente) en 01135- 1552 (Jacques Boonman). handige kruidenrekjes. Bij de foto: de winnares ont vangt in de Golff Supermarkt te Biezelinge uit handen van de bedrijfsleiding de kadoche- que, hoofdprijs van de spaar actie. is koffiemelk Vraag naar onze 2750 andere bestemmingen. -z~„. l hoofdrollen voor de Hot Haar lemmerdijk Horns. Gevarieerd is ook de instrumentkeuze. Opval lend zijn met name dobro, con trabas, accordeon en Wurlitzer piano. Stuk voor stuk instrumen ten die nooit eerder op Dijk-pla- ten waren te horen. Het van dit album afkomstige nummer "Als Ze Er Niet Is", stond hoog geno teerd in de hitlijsten en bezorgde de groep het grootste hitparade- succes tot nu toe. Vóórdat de Dijk het Podium betreedt, is het eerst de beurt aan de Zeeuwse formatie Blof. Deze Nederlandstalige rockband brengt hoofdzakelijk eigen werk ten gehore. In hun luisterrijke De Vogelvrienden uit Goes hou den vrijdag 7 april een clubavond met dia-vertoning in de grote zaal van het Heer Hendrikhuis te 's-Heer Hendrikskinderen. De avond wordt verzorgd door de heer Cees Scholtz uit Zaandam. ted in huis. Van Walcherse Aanvang 20.00 uur. Ook niet- leden zijn welkom. De toegang is gratis. Eerst werd De Harpoen echter grondig aangepakt. Met name het interieur van de zaak in hartje Yerseke werd vernieuwd. Gepro beerd werd onder meer middels andere verlichting, indeling en aankleding een eigen sfeer te scheppen. Er kan darts worden gespeeld en kort naar om bij Stelle tot een groot spektakel. "Er heb ben onder andere grote bands gestaan waaronder: Gorefest, Eat Roadkill, Sjolmord en andere vele Zeeuwse bands, maar daar naast hebben ook talloze topacts op het podium gestaan. Bands zoals: Gin on the Rocks, Spo-de o-dee, Beatcream, Scabs Motor psycho en natuurlijk ons eigen, nu grote, Gorefest", aldus Kees Sorber. er is zelfs ruimte om 'n dansje te maken. Feestjes en partijen behoren bij De Harpoen-in-nieu- we-opzet eveneens tot de moge lijkheden. Er is een grote keuze aan (Belgische) bieren, er is een kleine kaart met snacks e.d. en de bediening is persoonlijk en i vlot. Zaterdag 22 april komt één van Nederlands meest succesvolle bands naar Goes. Het gaat om De Dijk. Deze formatie geeft een concert in de Zeelandhallen, aanvang 20.15 uur. Vanaf sep tember vorig jaar trekt de groep met een geheel nieuwe show door het land. Tijdens het con cert in Goes presenteert De Dijk, behalve de bekende klassiekers, ook materiaal van hun recente album "De Blauwe Schuit". Op dit album etaleert de band een breed scala aan stijlen, uiteenlo pend van vette funk/southern rock tot polka, chanson en zelfs wals. Muziek van overal, samen gebracht en bijeengehouden door het sensueel swingende onmiskenbaar eigen Dijk-geluid, met daarin ook ditmaal weer Bluesmasters die net een CD uit hebben met o.a. Magic Frankie en Hans Dulfer en gespierde bluesrock is te vinden in Miller Time waar de Belgische Smo king Beaucoup speelt. Liefheb bers van ZZ Top en Stevie Ray Vaughan zullen zeker te vinden zijn in Rockdesert waar Bluespo- wer speelt. De band rond Will Sophie was op de bluesroute in Goes een van de hoogtepunten. All Round blues in De Bommel met de Bulldog Blues Band. In Allassio staat Slide Area, de nieuwe band met leden van Champagne Charlie nu met zan geres Annemiek v.d. Kraats, One Schotch One Bourbon speelt acoustisch in Desafinado en de Engelse bluesman Philip James speelt in De Herberg zijn uitstekende Chicagoblues. Lief hebbers van Robert Johnson etc. kunnen hun hart ophalen in Seventy waar Nakka Sixpack spelen. De passepartouts die in voorver koop zijn geven toegang tot alle deelnemende café's. Iedere band speelt drie sets en er wordt een blokschema gehanteerd, waardoor het mogelijk is alle bands aan 't werk te zien en te horen. wordt een kleurrijk springkus sen in de vorm van een kas teel opgezet; - op het podium in de recreatiezaal treden afwisselend voor u op: Tama Tama uit Zaïre op akoestische gitaar, Seppohra uit China met haar waaier-act en Alexander uit Georgië brengt klassieke gitaarmuziek ter ore; - voor het bedrag van 1,- kunt u uw naam in het Chinees laten cal- ligraferen door een Chinese kunstenaar; - tijdens deze dag worden er Oosterse hapjes geserveerd en kunt u rond half zes een maaltijd genieten a 3,50 in de eetzaal, deze maaltijd is georiënteerd op het Verre Oosten; - de hele dag zal een stand van Amnesty International, voorlichting van het Centraal Opvangbureau van Asielzoekers en een stand van de Wereldwinkel aanwezig zijn en; - ter afslui ting van de dag zal om 20.00 uur voor ons optreden de Zaï- reese band 'B.G.B. Musica'. ATra MNMo «MN». MMtMWF WW"'..» markt". De laatste tijd worden er schaalmodellen aangeboden met een detaillering en afwerking die ongekend goed is en voor een relatief lage prijs, veel van dat fraais wordt geproduceerd in China en onder meerdere bekende internationale merkna men op de markt gebracht. De Nederlandse producenten spe len een belangrijke rol mee in dit autowereldje op schaal. De meest populaire schaal is duide lijk 1:43 voor de luxe auto's en 1:50 voor de vrachtauto's. Behal ve op een aantal nationale en internationale ruilbeurzen treft u ook bij enkele zeer gespeciali seerde winkels in Nederland een ongelooflijke collectie modellen Op zaterdag 8 april a.s. is het weer zover... het Asielzoe kerscentrum Bergzicht te Goes wordt wederom openge steld voor belangstellenden. Op deze dag wordt men op een leuke en informatieve manier in contact gebracht met andere culturen. Deze feestelijke dag wordt om 14.00 uur geopend door de directeur C.F. Wiessner. Het Asielzoekerscentrum biedt u op 8 april a.s. de vol gende activiteiten: - Expositie van China, Tibet en Nepal; - een expositie over het Boed- disme van Nichirin Shoshu en daarnaast wordt een doorlo pende diapresentatie aange boden; - de kinderen krijgen door medewerkers van de 'schminkstand' een Oosters uiterlijk aangemeten; - door bewoners en vrijwillige mede werkers worden op vaste tij den rondleidingen gegeven door het hele centrum; - aan de voorkant van het gebouw bijzonder enthousiast en zeer leergierig. Aan het eind van de middag werd door de afdeling elektrotechniek een plus/min indicator ofwel een laagspan- ningszoeker aan de club aange boden. Het was voor de derde maal dat jongeren uit Oudelande een praktijkles volgden aan de school voor voorbereidend beroepsonderwijs in Goes. De eerste maal waren ze te gast bij A’S 1 CS tevens omdat het een van de laatste aktiviteiten is, bestaat - bij voldoende belangstelling - na afloop van het concert, de mogelijkheid om nog enkele uur tjes te blijven dansen op muziek van.... uiteraard 'The Ever greens'! allebei. verzame len van miniatuurautomodellen is inmiddels in vele landen een populaire en volwassen hobby geworden wat ook blijkt op de Zeeuwse ruilbeurs waar u ook spontaan in verschillende vreemde talen wordt aangespro ken. De Kruiningse beurs kent een flink aantal trouwe bezoe kers, ook van buiten de provin cie, o.a. uit België, Duitsland, Frankrijk en zelfs regelmatig uit Engeland. Kwaliteit voor een vriendelijke prijs is momenteel een gunstige ontwikkeling in de hobby. Een aantal Nederlandse en internationale producenten hebben hun aandacht van de "speelgoedmarkt" duidelijk ver legd naar de "verzamelaars- bij elke 15,- besteding een gra tis kanskaart. Bij inlevering van deze kanskaart waren er vele mooie prijzen te winnen, zoals boodschappenpakketten, gezichtsbruiners, elektrische staafmixers, epi-lady, en leuke gewoon gezellig muziek te maken met een aantal liefheb bers. Dit is de doelstelling nog steeds, maar in de loop van de jaren heeft de groep zich verder bekwaamd en maakt nu muziek op een niveau dat voor amateurs het hoogst bereikbare is. The Evergreens hebben door hun enthousiasme en kwaliteit een vast publiek om zich heen weten te verzamelen. Overal waar ze komen, trekken ze volle zalen; of het nu voor een jazz-concert is of voor een dans avond, het maakt niet uit! The Evergreens brengen ook van avond een onvergefelijke show met muziek van Count Basie tot BZN oftewel van jazz tot top-40 muziek. Bij wijze van proef en 5 „W Goes, Grote Markt 14-16, tel. 01100 - 51333 KW in het grote Kado- Kans-festival dat afgelopen weken door de Golff-super- markten, waar van er meerde re in onze regio zijn te vinden, werd gehou den. In de Golff-super- markt te Kapel- le-Biezelinge kreeg de win nares een kadocheque uitgereikt. Deze is goed voor een lang week- end of midweek in een zesper- soons bungalow van 'Gran Dora do'. Er was veel belangstelling voor de spaaractie die Golff afgelopen weken hield. De klan ten van Golff ontvingen bij aan koop van bepaalde artikelen, en liedjes leggen de mannen van Blof een neo-romantisch levens gevoel aan de dag. Onlangs ver scheen hun debuut-cd "Naakt onder de Hemel" die in eigen beheer werd opgenomen. Blof bestaat uit: Paskal Jakobsen (zang/gitaar), (piano/zang), (bas/zang) en Bas Peter Henk Tjoonk (drums). Toegangskaarten zijn verkrijgbaar bij onderstaaneje adressen. Goes: VVV, Stations plein 3, tel. 01100-20577; Zee landhallen, tel. 01100-21020. Middelburg: Music House, Lange Geere 5, tel. 01180-24073, Kapelle: Boekhandel Lectori, Biezelingsestraat 4, tel. 01102- 44128. En verder alle VVV- bespreekburo's. (Foto Jaap Vrenegoor) de afdeling bouwtechniek timme ren, daarna in het praktijklokaal van mechanische techniek en nu dus elektrotechniek. 'Technica 10' is een landelijke stichting die al zo'n 10 jaar vanuit Utrecht wordt geleid. In Zeeland zijn naast Oudelande nog negen clubs werkzaam. De meisjes kunnen daar regelmatig een kur- sus volgen van zes tot acht weken afhankelijk van het onder werp. Zeven meisjes van de club Technica 10 uit Oudelande kwamen geleden Goes Groot nader kennis te maken met electrotech- niek. De meis jes, in de leef tijd van 10-12 jaar waren door de praktijklera- ren de heren Pieters en De Bokx uitgeno digd om een praktijkles te volgen. Na een korte uitleg werd gewerkt aan de montage van een lamp met stopkontakt en schakelaar. Zowel het trekken van de draden alsook het monteren van stop kontakt en schakelaar werd door de meisjes beoefend onder toe ziend oog van de begeleidsters en praktijkdocenten. Het comple te werkstuk werd daarna aange sloten op een 220 volt voeding en via het stopkontakt werd een televisie toestel aangesloten. De jongeren uit Oudelande waren kennismaken! In Goes zijn bij de VVV en in café De Pompe passepartouts ver krijgbaar voor de Bluesroute die vrijdag 7 april wordt uitgezet in Middelburg. De Bluesroute start vrijdagavond om 22.00 uur. Er nemen 16 bluesbands aan deel in even zoveel café's in de bin nenstad. Het aanbod is zeer gevarieerd: van Muddy Waters tot ZZ-Top. Verder speelt bij voorbeeld Rob Hoeke, de legendarische booggie woogie- pianist uit de sixties en bekend van zijn grote hit Margio, in Elec tro. Ook in de Tympaan piano- klanken van Mr Boogie Woogie, één der grootsten van de nieuwe lichting en al vele malen te gast op het Amsterdam Blues Festi val. Van eigen bodem, Crosshead, de energieke band uit Schouwen presenteert de nieuwe CD in Entree. De Blues- busters uit Engeland zijn te vin den in De Mug en iets verderop, in Schuttershof, speelt de Dicky Greenwood Band (voor de Ste vie Ray freaks!). In de Caroussel de Fake Brothers Blues Band, American heeft Take it for Gran- Lisette Maas en Sylvia Stroosnijder hebben kort geleden café- bar 'De Har poen', aan de Vierstraat 4 te Yerseke opend. gebeurde met een feestelijke receptie. De zaak onder ging een ingrij pende face-lift. Sylvia en Liset te hebben 'De Harpoen' over genomen van Adri Danker. Sinds medio maart zijn de klanten al aar dig vertrouwd kunnen raken met de nieuwe opzet. Overigens zijn de nieuwe eigenaars geen onbekenden in het vak. Beiden hebben al zo'n twaalf jaar ervaring in de horeca en vonden het tijd, toen de gelegenheid zich voordeed een eigen zaak te ope nen. «few ts «W W dwg Weekend of Midweek metnt pmmxn bumpto* Kom nu voordelig Kom nu voordelig kennismaken’ kennómaLWS Zaterdag 8 april komen de vele verzame laars van miniatuurauto's weer naar het Dorpshuis in Kruiningen voor de voor- jaarseditie van de Ruilbeurs Zeeland. Alle beschikbare ta- felruimte is weer ingeno men om die duizenden automodelle- tjes in verschil lende schalen aan te bieden. Ruilen of kopen: het kan nog Het Zaterdag 8 april treedt in dorps huis De Zaete te Yerseke de Big Band The Evergreens op. De avond begint om 20.00 uur en is georganiseerd door de Werk groep Culturele Evenementen Reimerswaal. Het is de op één na laatste avond in het theater programma van Reimerswaal. Het slot is op zaterdag 29 april a.s. in Rilland, waar dansgezel schap "Opus One" uit Amster dam een voorstelling heeft van Porgy and Bess. Maar eerst dus zaterdagavond in Yerseke The Evergreens. Jacques Boonman vertelt namens de organisatie: Ruim 20 jaar geleden werd deze eerste Zeeuwse Big Band opge richt door Jacques Laroes. Oor spronkelijk was het doel om k TL A

Bevelander | 1995 | | pagina 7