SPORT Bevelanden in ’t kort CULTUUR KORT Budodag te Goes Hockeydames en veteranen gesponsord door Volvo De Groene en Berco 10 Jaar gymnastiek voor gehandicapten bij OKK I r X - DE BEVELANDER Woensdag 5 april 1995 16 Zingen Bethelkerk Dansavond Bingodansant Stichting Hulp Gehandicapten De gaven van de Geest v.v. Yerseke v.v. Hansw. Boys k.v. Tjoba Galerie De Hoekweide CHC bezoekt minister Pronk Directeur VSB-Bank SSV '65 Kleur en beweging Open huis in Expositie keramiek Gezinshuis Goes Collecte Woord en Daad Voorjaarstocht Vrolijke Tippelaars Over wonen van ouderen gesproken Spoorliefhebbers bijeen in M'burg v.v. Arendskerke Turnwedstrijden in Goes-Zuid Fancy Fair Christenen voor Israël Slechthorenden VV 'De Patrijzen' v.v. Wemeldinge s.v. Robur Cursus Ouderen NCVB, afd. Goes Lezing vereniging Women's Aglow Schrijfavond Amnesty Borstvoeding Avondruilbeurs Kindertheater Het Kindertheater-Kwartaai Bor- Concert Brassband sele wordt zaterdag 8 april afge- Het comité dat zich inzet voor sloten in Lewedorp met een behoud van de kerk in 's-Heer voorstelling door het Theater Arendskerke organiseert zondag "Snater" met "Pierewaaien". De voorstelling waarin de fantasie de vrije loop krijgt, begint om 14.00 uur in de Jeugdsoos. De voorstelling is afgestemd op jeugd tussen de 4 en 10 jaar. Entree 3,50. After Care Goes I A f. J "De In De Bethelkerk aan de Tulp- den hartelijk welkom in het gebouw van de St. Alg. Maatsch. Werk (voorm. P.M.D.) Zonne- bloemstr. 53 te Goes. een bijeenkomst van de NCVB, afd. Goes in de Oosterkerk. Op deze avond die in de "stille week" valt willen we door middel van een liturgie aandacht beste den aan de Lijdenstijd en Pasen. Medewerking en samenstelling van liturgie van Mevrouw S. Rid- der-van Meggelen uit Grijpsker- ke. Belangstellenden van harte welkom op deze avond, aanvang 20.00 uur. kunnen ook brieven afgehaald. van Betsy de Jonge, keramiste en docente handenarbeid. De reden dat men deze werken kan bezichtigen zijn van maandag tot en met donderdag 9.00 tot 12.00 uur en 13.00 tot 16.00 uur, don derdagavond 19.00 tot 20.00 uur, vrijdagmiddag gesloten. zand. Maar liefst 17 vrouwen werken mee aan deze keramiek- maakt door: Corrie Reinhoudt, Nelly Grimm, Lianne Grimm, De ontspanningsvereniging Ova uit Wilhelminadorp houdt zater dag 8 april weer een dansavond met bingo. De avond wordt gehouden op het adres Poel- voordestraat 9 te 's-Gravenpol- der. Zaterdag 8 april a.s. is er,in het wijkcentrum "de Spinne" te Goes een bingodansant voor de dona teurs van de Stichting Hulp Gehandicapten uit Zeeland. Ook niet-donateurs zijn deze avond hartelijk welkom. Deze avond is er gezellige muziek afgewisseld met een aantal rondjes bingo, waar mooie prijzen mee te win nen zijn. De toegang voor deze avond is gratis, inclusief koffie met een verrassing en hapjes in de loop van de avond. De aan vang is om 19.00 uur en de zaal is open om 19.00 uur. De kaar ten kunt u reserveren op tele foonnummer 01100-21186 (ook voor inlichtingen e.d.). In aansluiting op de serie lezin gen over de Gemeente van God worden er nu twee lezingen ver zorgd over de gaven die in de Gemeente van God worden uit geoefend. De tweede en laatste lezing is op vrijdag 7 april. Het onderwerp is dan: "Een gave: een teken of een dienst?" Hierbij komt het juiste en onjuiste gebruik van de gaven aan de orde. Er is na de lezing gelegen heid tot het stellen van vragen. Deze lezing wordt gehouden in het Buys Ballotcollege aan de Bergweg 4 te Goes. Aanvang is 20.00 uur. Inlichtingen: 01106- 3882/3956. Spreker is C. van Wettum. Iedereen is van harte welkom. team-toernooi en een budogala. Het evenement begint om 12.00 uur met de kennismaking en het Programma zaterdag 8 april: Zaterdag staat de laatste thuis wedstrijd van Yerseke 1 op het programma tegen A.Z.V.V. 1 dat nog steeds in de race is voor het kampioenschap. Een zware klus dus voor de gastheren. De wed strijdbal wordt geschonken door autobedrijf "Yerseke". verworven uit lidmaatschapsgeld en sponsoring. Overigens is Vol vo Nederland in het algemeen de laatste tijd zeer betrokken bij de hockeysport. Zo heeft men de landelijke sponsoring op zich genomen van de veteranen die middels hun vereniging zijn aan gesloten bij de Ned. Hockey Bond. Programma jeugd 8 april: Wal cheren A2 - H. Boys A1 14.30 uur; H. Boys D1 - Wemeldinge D1 10.00 uur; Patrijzen E3 - H. Boys E1 10.00 uur; Kapelle F - H. Boys F 10.00 uur. Senioren 9 april: Lewed. Boys 4 - H. Boys 2 10.30 uur; J.Ambon 4 - H. Boys 3 10.30 uur. Bij de foto: De kleine groep van toen bestaat inmiddels uit dertig enthousiaste mannen en vrouwen. VERWACHT: 21 april: Concert door de Maastrichter Staar (Grote Kerk; 20.00 uur). Zaterdag 8 april: Tjoba 1 ont vangt deze middag Ado 1 uit 's- Gravendeel. Een ploeg waar in de zaalkompetitie 2x van werd verloren. Het eerste heeft tegen deze ploeg dus nog wat goed te maken en zal dat zeker ook pro beren te doen. Tjoba 2 dichten we een kans toe om de volle winst in eigen huis te houden tegen de reserves van Sportlust, zodat de koppositie behouden blijft. Tjoba 3 krijgt de reserves van Ado op visites, die in de zaalkompetitie het derde 2x de baas bleven. Een puntendeling is daarom al een goede presta tie. Thuiswedstrijden: 15.30 uur: Tjoba 1 - Ado 114.00 uur: Tjoba 2 - Sportlust 2; 12.30 uur: Tjoba 3 - Ado 2; 14.00 uur: Tjoba 6 - BKC 2; 10.00 uur: Tjoba A2 - Top A1; 11.30 uur: Tjoba C - Swift C2; 11.30 uur: Tjoba E - Animo E; 9.30 uur: Tjoba F1 - Stormvo gels F1; 10.30 uur: Tjoba G - Stormvogels G. Voor inlichtingen en aanmelding nieuwe leden: Ko de Schipper, telefoon 01107- 1672. EVENEMENTEN IN GOES PERIODE 6 APRIL T/M 13 APRIL 1995 MUZIEK-FILM-TONEEL-THEA TER 6 april: 't Beest, 20.30 uur: "Living with an idiot", Russische film van Rogorjkin. 7 april: 't Beest, 20.30 uur: "Harige Machines" door Ko van de Bosch. 8 april: 't Beest, 22.00 uur: Concert door "Swindle en Gore Fest". 11 april: Grote Kerk, 13.30-14.30 uur: Carillonbespeling door stads beiaardier Sjoerd Tamminga. 12 april: Bibliotheek, 14.00-14.45 uur: Voorlezen voor kinderen van 5-8 jaar. 12 april: Gemeente-archief, 20.00 uur: Oude film over De Bevelan den en Zeeland. EXPOSITIES: april: Lunchcafé: Pastel- en olieverf schilderijen van mevrouw Wan- dergem uit Goes (info: 01100-28795). t/m 22 april: Galerie Bekenes: Diverse technieken van Alie Bekenes (info: 01192-2489). t/m 23 april: Galerie De Hoekweide: Werken van Lutgart Verdonck (info: 01198-1152). t/m 29 april: Galerie van den Berge: "Bruiklenen van het M.l. T.(The Museum of Immaginary Totality) van Thorvaldur Thorsteinsson (info: 01100-50499). t/m 5 mei: Stadskantoor: "Kleur in beweging", tentoonstelling van werken van de in 1993 overleden Goese kunstschilder W. Wisse (info: 01100-49740). t/m 6 juni: Museum voor Zuid- en Noord-Beveland: Naïeve schilderij en met Zeeuwse onderwerpen van Kees de Back (info: 01100- 28883). t/m 30 juni: Gezondheidscentrum "Magnolia": Schilderijen van Rie Baaw (info: 01100-49000). hele jaar: Galerie llona: Naïeve schilderijen van Ilona Schmit en sie raden van U. en S. Zöllner - Krumme (info: 01192-1242). hele jaar: Galerie Jan Boer: Olieverven van Jan Boer (info: 01198- 2031). t/m 30 juni: Medisch Centrum "De Pijlers": Werken van Safian Ashot (info: 01100-27104). 9 april weer een concert. Deze keer met de Brassband Excelsi or. De aanvang is 16.00 uur. Kaarten bij de entree van de kerk. Entree volwassenen vijf gulden, kinderen 2,50 en kin deren tot en met drie jaar gratis. Tot en met 23 april is in galerie De Hoekweide te Wolphaartsdijk werk te zien van Lutgart Ver donck. Zij studeerde schilder kunst en restauratie in Gent, woont in Antwerpen en haar werk vertoont een persoonlijke schriftuur. Het is figuratief en abstract, persoonlijk en toegan kelijk. Te zien van donderdag tot en met zondag van 13.00-17.00 uur en op afspraak via tel. 01198-1152. De Zeeuwse afdeling van het CHC, de vereniging voor gelovi ge homo’s en lesbiennes bezoekt op 9 april a.s. gezame- lijk de themadienst van de jeugd- kerk van Heinkenszand waar minister Pronk zal (s)preken. Aansluitend op de kerkdienst, die ’s middags zal plaatsvinden, is er een gezamelijke maaltijd bij een van de leden thuis. Voor meer informatie over deze aktivi- teit of over het CHC is het alge meen kan men bellen naar het secretariaat van het CHC: 01194 - 9544. Dezer dagen is bij de VSB Bank tot districtsdirecteur Bevelanden benoemd de heer A.Z. Salomé. De heer Salomé houdt kantoor in de VSB Bank aan de Grote Markt 40 te Goes. Tot het district Bevelanden behoren behalve dit kantoor ook de kantoren van de VSB Bank in Kapelle, Heinkens zand en Wolphaartsdijk. Voetbalprogramma zaterdag 8 april: Op het programma staat de uitwedstrijd naar Smerdiek, aan vang 14.30 uur. Het is een kandi daat voor degradatie naar de afdeling. Dus dat betekent oppassen, want een kat in 't nauw kan vreemd springen. Het kan nog een pittige wedstrijd worden daar in St. naartensdijk. Het verdere programma: SSV 2 - Bruse Boys 3 14.30 uur; SSV 3 - Wolfaartsdijk 2 12.45 uur; SSV 4 - Nieuwdorp 3 14.30 uur; Hoede- kenskerke 3 - SSV 5 12.45 uur. Jeugd SSV 65: SSV A1 - Jong Ambon A1 11.15 uur; Rillandia B1 - SSV B1 11.15 uur; SSV C1 - Kloetinge C1 11.15 uur; SSV D1 - Vlissingen D1 10.00 uur; Kloetinge D3 - SSV D2 10.00 uur; Kloetinge E2 - SSV E1 9.00 uur. SSV F vrij. Tot en met 5 mei is in het Stads kantoor te Goes de expositie "Kleur en Beweging" te zien. Het betreft werk van de Goese kunst schilder W. Wisse, tot zijn pen sioen in 1972 leraar op de Ambachstsschool (nu Groot Stelle). De tentoonstelling is tij dens kantooruren van 09.00- 17.00 uur van maandag tot en met vrijdag van publiek toegan kelijk. verstek laat gaan, of het nu spor ters of begeleidster zijn." In totaal zitten er dertig verstandelijk gehandicapte mannen en vrou wen op de bank na te hijgen van de eerste oefeningen. De war ming up bestond vooral uit lopen." Daarna gaan we meestal aan de slag met ballen, matten, of andere eenvoudige materia len. De hal biedt jammer genoeg niet zo’n grote variatie, dus pro beren we dat met veel creativiteit op te lossen. Zo doen we veel aan balspellen, estafettes en rit mische gymnastiek." Een paar keer per jaar treedt de groep naar buiten. Zo doen ze op 8 april mee aan een provinciaal korfbaltoernooi. "Het komt vaak op Goes neer. Ten eerste hebben we een grote groep, ten tweede timmeren we goed aan de weg, en verder heb ben we natuurlijk heel veel hulp van de studenten van Ter Welle. Zonder hen zou het bijna niet te doen zijn." Ella Huijskens is, net als de andere dames, al zo lang De Goese Mixed Hockey Club (GMHC) heeft er weer een nieu we sponsor bij: Volvo garage De Groene uit Goes heeft een drie jarig sponsorcontract getekend en is daarmee de nieuwe officië le sponsor van één van de vete ranenteams van de hockeyclub. Daarnaast heeft Damesmode- zaak Berco haar contract ver- Vrijdag 7 april a.s. houdt Gezins- het gemeentehuis te Heinskens- huis Goes 'open huis' op het adres Montgomerystraat 63-65 te Goes. De verbouwing is ach- tentoonstelling^ Keramiek ge- ter de rug en de nieuwe gezins- huishoudbeurs hebben er intus sen hun draai gevonden. Het Marijke Wullems, Martine Raes, Nel Hageman, Janny Vahlen- kamp, Ineke v.d. Bijl, Jeannet Nouse, Jolanda Goetheer, Inge Martens, Trix "Woord en Daad" houdt komen de weken collectes in de diverse plaatsen op Zuid-Beveland. De opbrengst is bestemd voor een lepra-project in India en dan met name in de stad Nalgonda. Le pra wordt beschouwd als een ziekte die in India moeilijk op te sporen is, temeer omdat mensen erdoor buiten de maatschappij komen te staan. Men is daarom ook gestart met een groot scheepse voorlichtingscampag ne. Op zaterdag 8 april organiseert de w.s.v. De Vrolijke Tippelaars uit Vlissingen haar voorjaars tocht onder auspiciën van de K.N.B.v.L.O. Kring W. Brabant- Zeeland. De start is vanaf Klub- huis Zeeland Sport, Baskenburg- plein, Vlissingen. Er is ruime par keergelegenheid aanwezig. De afstanden zijn 5,10,15,25 en 40 km. Starttijden 40 km om 9.00 uur, de 25 km om 10.00 uur en de overige afstanden tussen 10.00 en 13.00 uur. Ook dit jaar is er weer voor een mooie route gezorgd en voor diegenen die de tocht met sukses volbrengt is er een medaille. De medische ver zorging is in handen van E.H.B.O. afd. Vlissingen. Nadere informatie is mogelijk op het sekretariaat: Mevr. A. Meerman, Westerzicht 90, Vlissingen, tel. 01184-64753. Programma zaterdag 8 april: Het 1e elftal speelt de belangrijke wedstrijd tegen Apollo 1en zal alles op alles moeten zetten, om de kansen voor het kampioen schap in eigen hand te kunnen houden. Het 2e elftal zal bij SSV 3 ook moeten winnen om zo de kansen in eigen hand te kunnen houden. Wolfaartsdijk 1 - Apollo 1 aan vang 14.30 uur; SSV 3 - Wol faartsdijk 2 aanvang 12.45 uur; Wolfaartsdijk 3 - Apollo 2 aan vang 12.45 uur; Kruiningen 6 - Wolfaartsdijk 4 aanvang 12.45 uur; Krabbendijke 4 - Wolfaarts dijk 5 aanvang 14.30 uur; Wol faartsdijk B1 - Yerseke B1 aan vang 11.15 uur; Wemeldinge C1 - Wolfaartsdijk C1 aanvang 10.00 uur; Wolfaartsdijk D1 - ColpL Boys D1 aanvang 10.00 uur; Wolfaartsdijk E1 - Robur E1 aanvang 10.00 uur; Goes E2 - Wolfaartsdijk E2 aanvang 11.15 uur; Mevo E2 - Wolfaartsdijk E3 aanvang 11.15 uur; Kloetinge Fb - Wolfaartsdijk Fa aanvang 11.15 uur; Wolfaartsdijk Fb - Apollo Fa aanvang 11.15 uur. Het Oosterschelde College in Goes start voor de bewoners van Goes-west met het projekt "Over wonen van ouderen gesproken". Eerder werd hetzelfde projekt uitgevoerd met oudere bewoners uit de Goese Polder. In zes bij eenkomsten krijgen ouderen de kans te spreken over hun woon situatie. De ochtenden zijn er op gericht kritisch te kijken naar eigen woning en woonomgeving en zo te komen tot een wensen lijst van noodzakelijke aanpas singen in woning en omgeving. Op deze wijze kan bereikt wor den dat gezamenlijk wensen kunnen worden voorgelegd aan gemeente, woningbouwvereni ging en andere instanties. De gemeente staat positief tegen over dit initiatief. De ochtenden hebben behalve een leerzaam ook een gezellig karakter. De bij eenkomsten worden gehouden in buurthuis 'De Westkant', Evertsenstraat 15 in Goes. Deel name kost totaal 60,-. Wie mee wil doen, kan zich aanmelden bij het Oosterschelde College, Zus terstraat 11 in Goes, 01100- 31170. Op vrijdag 7 april a.s. houdt de Nederlandse Vereniging van Belangstellenden in het Spoor- en tramwegwezen (NVBS), sec tie Zeeland, haar maandelijkse bijeenkomst. De heer Zuidweg uit Krabbendijke toont dia's over de Nederlandse Spoorwegen vanaf begin jaren tachtig tot nu. Plaats van samenkomst is de Zeeuwse Bibliotheek te Middel burg, de aanvang is om 19.45 uur. Belangstellenden zijn van harte welkom! Programma 8 april: 2e Klas A. De laatste thuiswed strijd voor v.v. Arendskerke 1 en wel tegen het reeds gedegra deerde Zwaluwe 1Dat moet op papier een leuke wedstrijd kun nen worden om definitief het 2e klasseschap te kunnen behou den. Succes mannen a.s. zater dag op Sportpark 's-Heer Arendskerke om 14.30 uur. Res. 1 e klas: 's-Heer Arendsker ke 2 - Meeuwen 3:12.45 uur. Zaterdag 8 april wordt in Sport- jeugd van groep 3 t/m 6 en is punt Zeeland te Goes een groot- geheel gratis. De kennisma- schalig Budo-evenement gehou- kingslessen worden gegeven den. De organisatie is in handen door ervaren judoleiders die hun van derdejaarsstudenten van Cios Goes. Het evenement bestaat uit drie onderdelen: een spieren gericht worden gebruikt. De oefeningen worden nauw keurig afgestemd op de patiënt(e) in zijn/haar situatie. Om 14.00 uur zijn belangstellen- Postzegel beurs in Krabbendijke De filatelistenvereniging Bevelanden" houdt op zaterdag middag 8 april van 13.00 tot 17.00 uur een postzegelbeurs in de grote zaal van café "De Koop handel" aan de Dorpsstraat 82 te Krabbendijke. Rond drie uur wordt de clubveiling gehouden. De te veilen kavels liggen vooraf ter bezichtiging uitgestald. De kavellijsten zijn in de zaal ver krijgbaar. De toegang is gratis, zowel voor de ruim 400 leden als óók voor belangstellenden. Het verzamelen van postzegels neemt nog steeds toe in onze regio, gezien het stijgende aantal leden van de filatelistenvereni ging "De Bevelanden". lengd met eveneens een periode van drie jaar. Berco is de spon sor van het eerste Damesteam van Goes. Om het verlengde contract extra luister bij te zetten heeft de heer R. Berks, directeur van Berco, de dames in nieuwe bodywarmers gestoken. De GMHC telt bijna 300 leden. De inkomsten van de club worden Op zaterdag 8 april organiseert turnvereniging sv Volharding de VB-accountants verenigings- wedstrijd categorie D en E voor meisjes en dames uit het rayon Zuid- en Noord-Beveland. Er wordt zowel in groepsverband als individueel geturnd met ver plichte oefenstof. Het is de tweede wedstrijd in deze categorieën, waarin zal worden uitgemaakt welke groe pen en individuele turnsters mogen deelnemen aan de finale op 20 mei a.s. De deelnemende verenigingen zijn W.I.K. uit Wemeldinge, Olympia uit Kapel le, Atlas uit Heinkenszand, Spar ta uit Krabbendijke en sv Volhar ding uit Goes. Aanvang wedstrijd om 09.00 uur in sportzaal 'De Poel’ aan de van Hertumweg te Goes-Zuid. Publiek is van harte welkom, de toegang is gratis. Op zaterdag 8 april a.s. van tien uur ’s morgens tot vier uur 's mid dags houdt de openbare basis school De Tweemaster een grootse Fancy-fair. Er zal van alles te doen zijn: er zijn spelle tjes, er is een rommelmarkt, u kunt meespelen met ’’Dinges”, er is een stekjesbeurs, u kunt zich vakkundig laten schminken, de kinderen verzorgen "De Twee- mastershow”, en er is heel wat lekkers te drinken en te eten. Alle leerkrachten, en heel veel ouders en leerlingen helpen mee om van deze dag een groot suc ces te maken. De opbrengst is dit keer helemaal bestemd voor de inrichting van het schoolplein van de nieuwe school. De school wil graag goed speelmateriaal kunnen aanschaffen voor op het schoolplein. Een ieder is van harte welkom in De Tweemaster op zaterdag 8 april, in het gebouw aan de Kuyperlaan 1 in de Goese Polder. Consulente mevr. Beij-Dekker meldt dat de jubileumkrant 'Jerusalem 3000' bij haar ver krijgbaar is. De krant is een uit gave van 'Christenen voor Israël' te Nijkerk. De krant kan worden besteld via tel. 01103-1641. Tevens is een actie gestart onder de naam "Help de kinde ren van Jerusalem. De afdeling Zeeland van de Nederlandse Vereniging voor Slechthorenden organiseert een bijeenkomst op 11 april a.s. om 14.30 uur in de Zeeuwse biblio theek, Kousteensedijk te Middel burg. De Stichting Landschaps- verzorging Zeeland houdt een dialezing over 't in stand houden van de kleine landschapsele menten in de provincie Zeeland. Leden en belangstellenden zijn van harte welkom. als de groep bestaat betrokken bij de gehandicaptengym. Tien jaar om precies te zijn. Dinsdag 28 maart (eigenlijk twee dagen te laat) viert de groep dat op een voorlopige manier. Het bestuur van OKK zal overigens wel in de buidel tasten: een zeer gewenste soundmixer, en een bescheiden feestje zal symbolisch worden overhandigd. Het feestje vindt overigens pas over enige tijd plaats. "Het aardige van de groep is dat ze van overal komen, niet allen uit Goes, maar ook uit de omliggende dorpen. En verder is er een enorm leef tijdsverschil. De jongste (Heleen) is twaalf, en de oudste (Betsy) is 57 jaar oud. Toch merk je dat in een groep als deze bijna niet. Iedereen komt hier met veel ple zier, een groot deel al tien jaar onafgebroken." Aanstaande zondag staat voor Patrijzen de uitwedstrijd tegen Unitas uit Etten-Leur op het pro gramma. Dit mag bijvoorbaat al gezien worden als een zeer lasti ge klus voor Patrijzen want Uni- tas behoort tot de toppers in de derde klasse en zeker gezien het resultaat in de eerste wedstrijd, een 4-0 nederlaag in eigen huis, lijkt dit een bijna onmogelijke opgave. Toch kan een hoop werklust van Patrijzen-zijde dit voorgaande resultaat doen ver geten en een beter resultaat opleveren dan de door velen ingecalculeerde nederlaag. Zeker in deze cruciale fase van de competitie, zit er voor Patrij zen niks anders op dan zeker voor een puntje te gaan. Met na deze wedstrijd nog 2 wedstrijden te gaan met daarbij volgende week de uitwedstrijd tegen Ter- neuzen is het belang van ieder puntje wel duidelijk. We hopen in ieder geval op een mooie spor tieve wedstrijd met voor Patrijzen een positief resultaat. Het volle dige programma voor het aan staande weekend: Zaterdag 8 april: 11.15 uur: Veere dames - Patrijzen dames; 12.45 uur: Patrijzen B1 - Zeeland Sport B1 10.00 uur: 's-H. Arendskerke C1 - Patrijzen C1; 11.15 uur: Patrij zen D1 - WIK D1; 10.00 uur: Noormannen E1 - Patrijzen E1; 10.00 uur: Patrijzen E2 - Zeeland Sport E2; 10.00 uur: Patrijzen E3 - Hansw. Boys E1; 10.00 uur: Apollo F - Patrijzen F. Zondag 9 april: 14.30 uur: Unitas '30 1 - Patrijzen 1; 14.30 uur: Patrijzen 2 - Hontenisse 2. Patrijzen 3 Vrij. 12.30 uur: Patrijzen 4 - Renesse 4. Thuis: Wemeldinge 1 - Hein kenszand 1, 14.30 uur; Wemel dinge A1 - D.F.S. A1, 11.15 uur; Wemeldinge B1 - V.C.K. B1, 11.15 uur; Wemeldinge C1 - Wolphaartsdijk C1, 10.00 uur; Wemeldinge meisjes - S.V.D. meisjes, 10.00 uur; Wemeldinge Fa - Kloetinge Fa, 10.00 uur. Uit: Heinkenszand 2 - Wemeldinge 2, 14.30 uur; Kruiningen 3 - Wemeldinge 3, 14.30 uur; Kloe tinge Dames 2 - Wemeldinge Dames, 11.15 uur; Hansweertse Boys D1 - Wemeldinge D1, 10.00 uur; S.V.D. E1 - Wemel dinge E1, 10.00 uur; Robur Fb - Wemeldinge Fb, 11.15 uur. Op het moment van inleveren van dit programma was de uit slag van de wedstrijd tegen Renesse van afgelopen zondag nog niet bekend. Bij winst blijft Robur in de race om de titel. Zondag de wedstrijd tegen kop loper Clinge. We zijn benieuwd, de slotfase is bijzonder span nend. Robur weet zich in ieder geval verzekerd van deelname aan de nacompetitie door de periodetitel. Programma zater dag 8 april: Zaterdagsenioren: Robur 1 - Oostkapelle 3, aan vang 12.45 uur; Robur 2 - Kloe tinge 5 aanvang 14.30 uur. Jeugd: Robur B1 - Kruiningen B1 11.15 uur; Dauwendaele D3- Robur D1 -10.00 uur; Wolfaarts dijk E1 - Robur E1 aanvang 10.00 uur; Robur Fa - Kapelle Fa aanvang 10.00 uur; Robur Fb - Wemeldinge Fb aanvang 11.15 uur. Zondag 9 april: Clinge 1 - Robur 1 aanvang 14.30 uur; Kwadendamme 2 - Robur 2 aan vang 12.30 uur; Robur 3 - Kwa dendamme 3 aanvang 10.30 uur. Iedereen kan lid worden van onze vereniging. Jong en oud, goed of slecht, er is plaats voor iedereen. Meldt u aan als lid! Aanmelden bij J. Koens, tel. 21872 of bij J. Quinten, tel. 51074. In overleg met de Werkgroep Oudereneducatie en de Stichting Welzijn voor ouderen, begint het Oosterschelde College op woensdagmorgen 19 april in Kapelle met een kursus voor ouderen. De kursus heeft als titel "Denk eerder aan later”. De kur sus is bestemd voor 55-plussers die het belangrijk vinden om vroegtijdig stil te staan bij allerlei zaken die te maken hebben met ouder worden en de eindigheid van het leven. De kursus omvat acht ochtenden en wordt gehou den in De Vroone. De kosten bedragen 50,-. Door na te den ken met elkaar, gesprek, infor matie van de kursusleidster en de komst van gastsprekers zal er heel wat opgestoken kunnen worden. De informatie wordt gebundeld en kan zo een per soonlijk document worden voor de deelnemer. De informatiemap is bij de prijs inbegrepen. Wie mee wil doen of verdere informa tie wil, kan zich aanmelden bij het Oosterschelde College, Zus terstraat 11, Goes, 01100- 31170. open huis wordt gehouden tus sen 15.30 en 17.30 uur. Het Gezinshuis maakt deel uit van de Stichting Agogische Zorgcentra- Moerland, Jo Ie Zeeland, welke vijf gezinshui- Raes, Nicole de Koeijer, Riek zen in beheer heeft. Gezinshui- van Sluijs, Martha Sandee en zen zijn kleinschalige 24-uurs Jetie Heuckelbach, onder leiding voorzieningen voor jongeren die om uiteenlopende redenen (nog) niet in een pleeggezin zijn geplaatst. Op woensdag 12 april a.s. is er Reuma patiënten De heer Phernambucq van de Thuiszorg Walcheren houdt voor de Reumapatiëntenvereniging Midden-Zeeland een lezing over gezinszorg en kruiswerk. De lezing is in 'De Stenge', Stenge- plein 1 te Heinkenszand, aan vang 19.30 uur, op maandag 10 april. Alle leden, eventueel ver gezeld door 1 begeleider, zijn van harte welkom. Ciosdiploma reeds hebben. Ook hebben wij gezorgd dat er judo- pakjes zijn, zodat iedereen kennismakingsproject, een judo- gewoon mee kan doen. Ook zijn er lessen gegeven op lagere scholen om alvast een beeld te geven wat het precies inhoudt, toernooi. Het Budo-gala begint De kinderen die aan de introduc- om 19.30 uur en is om ongeveer tie meedoen, zullen op het gala 21.30 uur afgelopen. Het Budo- ook een demonstratie geven van gala houdt in dat er op die avond wat ze op die dag hebben allerlei Budo-sporten worden geleerd. Het judotoernooi is gedemonstreerd zoals Judo, Jiu- bestemd voor alle opleidingsin- jitsu, Aikido, Karate, enz. De demonstraties zullen worden verzorgd door grote namen uit de Budo-sport, zoals Europees kampioen Jiu-jitsu Anco Bulk en Judo Kata-specialist Richard de Women's Aglow Fellowship Goes houdt woensdag 12 april haar maandelijkse samenkomst in Hotel Terminus. Vrouwen uit alle kerken en kringen die willen groeien in hun geloof, zijn harte lijk welkom op de Aglow-morgen, met zang, Woord en lofprijs. Spreekster: Dieke Hemminga uit Amsterdam. Onderwerp: "Alleen Jezus Christus is de Vredevorst". Aanvang: 9.45 u. vanaf 9.00 u. koffie. Kinderoppas is aanwezig. Inlichtingen: 01188 - 2357, 01182-2835. Maandag 10 april a.s. is er een 'Hoe en wanneer beginnen met schrijfavond van Amnesty Inter- het geven van bijvoeding?' is het national voor mensen die vanwe- onderwerp van de informatie- ge hun geloof, politiek, hun ras, avond over borstvoeding, die La taal, geslacht of etnische Lèche League organiseert op afkomst, vervolgd worden of woensdag 12 april a.s. Belang- gevangen zitten. Van 19.00- stellenden zijn welkom om 20.00 20.00 uur in het zaaltje van de uur aan de Jacob Catsstraat 62 R.K. kerk te Lewedorp. Voor- in Middelburg. Voor nadere infor- beeldbrieven zijn aanwezig. Er matie of het huren van een elec- worden trisch kolfapparaat kunt u bellen: 01189-3156 of 01189-1691. Deze week is het tien jaar gele den dat te Goes de basis werd gelegd voor gehandicaptengym. De groep bestaat momenteel uit een 30-tal actieve deelnemers en neemt binnen het Zeeuwse een bijzondere plaats in op de staalkaart van sportclubs. De deelnemers komen niet alleen uit Goes maar uit de hele regio. Reden om even stil te staan bij dit bijzondere tweede lustrum. "We volgden destijds een cursus recreatiesport verstandelijk gehandicapten, en we Zochten een stage. We dachten dat een groepje sporters in Goes wel wat was. Kort daarop adopteerde sportvereniging Oefening Kweekt Kunst de groep. Intussen bestaat de gehandicaptengym 10 jaar." Elly Huijskens vertelt enthousiast over het ontstaan van de groep. Coby op 't Hof en Els Goovers leggen de groep alvast uit wat ze die avond gaan doen. Alida de Waard ontbreekt bij wijze van uitzondering. "Het komt zelden voor dat er iemand stituten van Nederland, zoals ClOSsen ALO's politie-opleidin- gen, universiteiten en militaire- teams. Die gaan strijden om de titel studenten kampioen 1995. "Maar het belooft vooral een heel Bijl. Het kennismakingsproject is gezellig tournooi met top-judo te bestemd voor alle lagere school- worden,aldus de organisatie. programma: 14.30 uur: Yerseke 1 - A.Z.V.V. 1; 14.30 uur: Se- rooskerke 2 - Yerseke 2; 12.45 uur: Rillandia 2 - Yerseke 3; 14.30 uur: Yerseke 4 - Kloetinge 4; 12.45 uur: Yerseke 5 - Kruinin gen 4; 12.45 uur: Kloetinge 7 - Yerseke 6; 10.30 uur: Zwart Wit '28 2 dms. - Yerseke 1 dms.; 11.15 uur: Yerseke A1 - Goes A2; 11.15 uur: Wolfaartsdijk B1 - Yerseke B1; 11.15 uur: Hein kenszand C1 - Yerseke C1; 10.00 uur: Yerseke D1 - Dau wendaele D1; 10.00 uur: Kloetin ge msjes. - YersekeD2; 10.00 uur: Yerseke E1 - Kruiningen E1 11.15 uur: waarde Fa - Yerseke Fa; 10.00 ur: Yerseke Fb - Waarde Fb. Vrijdagavond 7 april wordt weer iedere verzamelaar verwacht die wat te ruilen of te verzamelen heeft van o.a. munten, oude ansichten, postzegels en andere objecten. Deze avondruilbeurs wordt gehouden in Café-pension ”De Goede Verwachting” te Lewedorp. De zaal is geopend vanaf 19.15 uur. After Care Goes, voor borstope- ratie-patiënten, houdt dinsdag 11 april een bijeenkomst waarop mevr. A. de Jong-Janssen een lezing houdt over haar werk. 'Mensendieck' is een bewegings- straat 2 te Goes wordt zondag 9 therapie die gebaseerd is op april a.s. weer een zangdienst gewone dagelijkse bewegingen, gehouden. Medewerking verle- zoals lopen, staan, bukken, tillen nen de zanggroep van de Baptis- enz., waardoor klachten verhol- tengemeente uit Boxtel, organist pen kunnen worden, doordat de Rudy Gorsse en Ds. N. Dijk. Aanvang 18.30 uur. Na afloop gelegenheid tot samenzijn in de foyer. w v w z'4>

Bevelander | 1995 | | pagina 16