.WAT EEN STREEK.WAT EEN STREEK.WAT EEN STREEK. Ze maken 't bont in San Francisco Bibliotheek te Goes Julien Schoenaerts in Podium ’t Beest Leon de Winter in Pompe- Session o SINKESfl KOMEJAN 10 Jaar Wim Robijn Mode voor mannen Grote schoonmaakactie Wildbeheer te Kapelle Zaterdag 18 maart wordt in ons land de vijfde Nationale Natuur- Schoonmaakdag gehouden. De Wildbeheereenheid Kapelle en omstreken speelt daarop in met een schoonmaakactie welke zich concentreert op natuurgebieden in de gemeente Kapelle, een stuk zeedijk tot en met Hans- weert en de zeedijk tussen Wemeldinge en Kattendijke. Aan de actie wordt medewerking verleend door een aantal scho len uit de gemeente Kapelle. Totaal zullen naar schatting hon derd scholieren op pad gaan om samen met de jachthouders van de wildbeheereenheid rommel te ruimen. Het gaat om een actie die wordt ondersteund door de KNJV in het kader van het Europees natuurbeschermingsjaar. Voor de actie hebben zich, naast de Yerseke op 11 maart Tumult in Driewegen rond vrouwelijke kostgangers "part 2" Heropening Lunchcafé De Bult na verbouwing Koffie en bolus gratis op Zeeuwse Avond Rilland Keuken groter, entree verbreed i Vrijdag en zaterdag in ’t Durpsuus LEON DE WINTER I SKapeHe 2 vanaf ■f965,- oes Met Engel Reinhoudt en Ambras meeat <rfuHen£e£ij£e i a at V Met medewerking van scholieren Schrijver Boekenweekgeschenk Met Apologie van Sokrates V postkantoor 1 1 T i. ng< Je regelt 't op het Cw>- Woensdag 8 maart 1995 7 DE BEVELANDER bhwJniettttiï btteeVcMÜiiws 4?. boekhandel en uitgeverij DE KOPEREN TUIN Gasthuisstraat 12-14, Goes 01100- 31072 in de Openbare Bibliotheek Goes vrijdag 17 maart 20.15 uur Oostwal 34, Goes 01100- 13620 Taxaties Woonhuizen Taxaties Bedrijfsonroerend goed SB Aankoop Bemiddeling Hypotheken Verzekeringen 99 Verkoop Bemiddeling Boekenbeurs Alleenstaand? Toegangskaarten X, 3 -r^/- t J dediging die door de Griekse wijsgeer werd uitgesproken op dit proces, dat door rijke en invloedrijke Atheners tegen hem aanhangig werd gemaakt. Ande re punten van de beschuldiging waren dat hij een verderfelijke invloed zou hebben op de jeugd van Athene en zich niet zou gedragen volgens de wetten van de stad. Ondanks zijn subliem betoog, werd Socrates toch ter dood veroordeeld. Deze pleitre de werd later door Socrates’ leerling Plato op schrift gesteld. Vooral de inhoud van zijn rede is merkwaardig: Socrates probeer de hierin niet de aanklachten tegen zijn persoon rechtstreeks te weerleggen. In plaats daarvan analyseerde hij de personen en het systeem die hem aanklaag den en motiveerde hij hun gedra gingen. Deze rede is dan ook exemplarisch voor de filosofie van Socrates en omwille van zijn inhoud en vorm nog steeds aktu- eel. Aanvang 20.30 uur. niet anders op, dan haar te gaan zoeken. Het boek is opgedragen keurige straat hoort volgens moeder een auto. Om dit te kun nen bekostigen besluiten zij twee ’’vrouwelijke” kostgangers in huis te nemen. Dit brengt natuurlijk allemaal heel wat drukte met zich mee en tot overmaat van ramp komen ook nog Leen en Gerrit (broer en zus) logeren. Wat dit allemaal teweeg brengt in huize Hofman moet u zelf komen zien. De spelers dit jaar zijn: Adrie Korstanje, Joke Goeree, Truida Pieterse, Pieter Goeree, Marjo- lijn Raas, Jan Geldof, Antoinnet van 't Zelfden, Bram Koeman, Maarten Goeree, Mary van Sab- ben en Piet Platschorre, souf- fleuse is Truda Haserkens. Aanvang van het stuk is vrijdag 10 maart 19.30 uur en zaterdag 11 maart 19.00 uur met bal na in ’t Durpsuus te Driewegen. F r Goes - Gasthuisstraat 3 tel: 01100-51000 Middelburg - Damplein I tel: 01180-89000 1 >1 .1 t F Vraag naar onze 2750 andere bestemmingen. B - OPENBARE BIBLIOTHEEK GOES In de beide zalen van Hotel Wal cheren wordt zaterdag .11 maart een grote boekenbeurs gehou den. Het is de tiende maal dat de beurs voor 2e handsboeken wordt gehouden. De beurs is geopend tussen 12.00 en 17.00 uur. Toegang gratis. MAKELAARDIJ IN ONROEREND GOED, HYPOTHEKEN EN VERZEKERINGEN periode aan de filmacademie, die hij afbrak omdat hij de oplei ding eenzijdig vond, kwam hij met de verhalen- is. wordt dit jaar gedrukt in een record-oplage van exemplaren. Leon de Winter heeft een stormachtige carrière koffiestrippen, kaarten cadeaubonnen geïntrodu- 18.00 uur, dinsdag tot en met zaterdag van 9.00-18.00 uur en op donderdag, koopavond tot 21.30 uur. ”De Kerkestraat is een keurige straat”. Dat is de titel van het blij spel dat vrijdag 10 en zaterdag 11 maart a.s. in Driewegen voor het voetlicht wordt gebracht. Het is een stuk in drie bedrijven, geschreven door J. Hemmink- Kamp. Het gaat om een familie met vader, moeder, oma en twee kin deren die pas zijn verhuisd naar de keurige Kerkestraat. Bij die en beluisteren in Rilland op de 11e maart. Tijdens de avond zijn er uiteraard cd's en muziekcas- settes te koop. zijn keer Rein en de Vriendenkring Kapasi houdt zaterdag 11 maart weer een ont- moetingsavond voor alleen staanden in wijkgebouw "De Spinne" te Goes. Aanvang 21.30 uur. Inl. tel. 01100-30616. Deze kosten 15,- en CJP/65+ 12,50 (inclusief koffie en bolus!!!) en zijn verkrijgbaar bij de VVV-kantoren te Yerseke en Sint Maartensdijk, in het gemeentehuis in Kruiningen en eventueel nog aan de zaal. Tele fonisch kaarten bestellen kan via de nummers: 01130-95326 (bureau burgerzaken van de gemeente) en 01135-1552 (Jac ques Boonman). (Foto Camile Schelstraete) den. Die uitbreiding van de acti viteiten is mede mogelijk doordat Ronnie vanaf deze zomer ook hele dagen in het bedrijf actief is." Lunchcafé De Bult voert een uitgebreide menukaart met onder meer belegde broodjes, warme croissants, stokbroodjes, uitsmijters, pannekoeken en warme maaltijden. Dat alles uiteraard ook vergezeld van een lekker kopje koffie als tussen doortje. Het lunchcafé heeft als noviteit en ceerd. Een leuke surprise om te ontvangen of weg te geven dus. Vanaf heden heeft de Bult verder Robijn een andere vorm van modeshows aan. Hij wil cultuur - zoals poëzie, fotografie en muziek - verenigen met mode. Daarop wordt in de brochure alvast een voorschot genomen. Naast zakelijke informatie nemen onder meer gedichten en foto's een belangrijke plaats in. Modespecialist Jos Berry gaat in op 'de nieuwe kleren van het Nano-tijdperk'. Mede in verband met het jubi leum is op verzoek van Wim Robijn door patisserie Van Opdorp een exclusief gebakje ontwikkeld: het Robijntje. Bezoe kers aan de zaak worden erop getracteerd. Het Robijntje is tij dens een feestelijke jubileumbij eenkomst gepresenteerd. Dat gebeurde tegelijk met de uitgifte van het magazine, dat de korte maar veelzeggende titel '10' draagt. Aan die presentatie werkten onder anderen de groep Timeless en verspringer Frans Maas mee. Zij worden gekleed door Mode voor Mannen. Het literair samenwerkingsver band Openbare Bibliotheek Goes en boekhandel De Kope ren Tuin mag weer tevreden zijn. Het is gelukt, om Leon de Winter naar Goes te halen, de schrijver van het Boekenweekgeschenk 1995. Op vrijdagavond 17 maart wordt hij in de Openbare Biblio theek geïnterviewd door journa list Ernst Jan Rozendaal. Het thema van de Boekenweek 1995, van woensdag 15 t/m 25 maart, is de Tweede Wereldoor log. Het geschenk, geschreven door Leon de Winter, heet 'Serenade'. Hoofdpersoon in ‘Serenade’ is de joodse componist Benny Weiss, die zijn geld verdient met reclame-melodieën; auditief afval, zoals hij het zelf zegt. Hij woont in een riant huis in een Hil- versumse villawijk, heeft een journaliste als vriendin, maar is niet tevreden. Hij wordt daarop vooral gewezen door zijn moe der, die hem iedere dag opbelt om het wereldnieuws - in het bij zonder het joodse - met hem door te nemen. Hij noemt haar het genie van het detail. Als art sen hebben geconstateerd dat zij een dodelijke ziekte heeft, zonder haar daarvan op de hoogte te stellen, verdwijnt ze plotseling en zit er voor de zoon laat lezen. De stijl is anders dan in zijn eerste werk. De laatste romans hebben een gemeen schappelijk thema: het (leren) omgaan met een joodse identi teit. Leon de Winter is ook literair recensent voor Vrij Nederland en stelde samen met Chris van der Heijden in 1994 een pamflet op met de titel: 'Handleiding ter bestrijding van extreem rechts.' Leon de Winter, schrijver van Boeken weekgeschenk 1995, vrijdagavond 17 maan, 20.15 in de Openbare Biblio theek Goes; kaarten 5,- zijn vanaf heden verkrijgbaar bij de organisato ren: De Openbare Bibliotheek Goes en boekhandel en uitgeverij De Koperen Tuin. seld met veel deuren, opens laande balkonnen, wegvlie gende japonnen, eetbare par kieten en bruisende champag ne. Daarbij komen nog zwoele passiebloemen en tenen met zand er tussen. Al met al een avond die u niet kunt en mag missen! Rinus Scheele van de toneel groep vertelt: "Zo'n avond komt natuurlijk niet alleen tot stand door onze toneelvereniging zelf. Geluk kig hebben we de medewer king van diverse bedrijven en zaken uit Yerseke en omge ving. Sponsors zijn dit jaar: Mientjes verfboetiek, Yerseke; Drukke rij Zoeteweij, Yerseke; Slijterij De Drie Sterren, Yerseke; Woninginrichting Pauwe, Yer seke en Goes; Handelsonder- neming D. v.d. Jagt, Yerseke; Modehuis van IJsseldijk, Yer seke en de VVV Yerseke. De voorverkoop in Wemeldin ge is heden gestart bij slagerij de Bourgraaf, Daniëlstraat 1 te Wemeldinge. Op de avond van de voorstelling vanaf 19.00 uur aan de zaal. De voorverkoop in Yerseke start op dinsdag 7 maart. Kaarten verkrijgbaar bij: V.V.V. Yerseke, Kerkplein 1, Yerseke en Slijterij De Drie Sterren, Lepelstraat 11Yer seke en natuurlijk op de avond van de voorstelling vanaf 19.00 uur aan de zaal (als er dan nog kaarten verkrijgbaar zijn!) Dit jaar spelen mee in "Nee, m'n liev'n, noe nie": Jan Pikaar, Rinus Scheele, Wim Nieuwdorp, Bram Bliek, Carla Griep, Jannie Poleij, Ria Nieuwdorp, Joke Elenbaas, Conny Dijkwel, Philip Dijkwel en Mary-Ann Willems. Souffleuses: Ria Schipper en Ina Pikaar. Grime: John Keu- keiaar. Decor: Dick Polder vaart, Jan van Putten en Adri- aan van Damme. Regie: Marieke van Pamelen. scholen en jachthouders, ook andere vrijwilligers aangemeld, zo vertelt Dick Commee die namens de WBE Kapelle e.o. de actie helpt coördineren. De schoonmaakactie wordt gespon sord door de gemeente Kapelle, Voordeelmarkt C 1000, Drukkerij Herselman en hoofdsponsor de Rabobank. Zij helpen door het beschikbaar stellen van gelden en diensten. Het gebied van de WBE Kapelle e.o. omvat circa 4000 hektaren. enthousiaste muzikanten uit het Oost-Zeeuwsvlaamse land, die oude liedjes en volksverhalen brengen van de kanten van Hulst, smeuïg aan elkaar gepraat door Piet Scheerders. Verder bestaat de groep uit Hans van Bellen (gitaar), Rob van Bel len (viool) en Jos Neve (zang/accordeon). Engel Reinhoudt zingt en ver haalt op een bijzondere wijze over karakteristieke personen en gebeurtenissen in het Beveland- se dialekt. Bij toeval is gebleken dat Engel en Ambras een schit terende kombinatie vormen (ze hebben ook gezamenlijk een CD uitgebracht). U kunt het zelf komen bekijken Is bont nog steeds te bont? Of heeft bont het oma-imago afgeschud en ben je er juist super hip mee? Sinds kort heeft Yerseke er een bont-atelier bij. Het atelier wordt gerund door de toneel groep "Kom t'r us ni kiek'n" uit bovengenoemde plaats. De openingstijden wijken véél af van de normale winkeltij den. Het is namelijk een avondwinkel/atelier, die dit jaar slechts drie avonden geo pend zal zijn. De eerste presentatie zal zich afspelen in een al reeds nieuw geopend filiaal in Wemeldinge en wel op zaterdag 11 maart a.s. Plaats van handeling: het dorpshuis, zaal open 19.00 uur. Aanvang presentatie 20.00 uur tot circa 11.00 uur. Entree 8,- inclusief pikante bontshow. De andere twee presentaties zijn te zien op zaterdag 18 maart en zaterdag 25 maart a.s. in het hoofdfiliaal: dorps huis "De Zaete" te Yerseke. Aanvang van beide avonden om 19.30 uur. Entreekosten 12,50 p.p. inclusief pikante bontshow en als klap op de vuurpijl maakt de formatie "Lets Dance" uit Goes het bont, met een muzikale hap pening na afloop van de pre sentaties. U begrijpt natuurlijk al lang dat het hier gaat om de zo langza merhand overbekende voor stellingen van de toneelgroep "Kom t'r us ni kieken" uit Yer seke. Dit jaar is gekozen voor een stuk uit het repertoire van het "theater van de lach" van de bekende acteur John Lanting. De titel van het stuk is: "Nee, m'n liev'n noe nie" (wat som migen misschien wel bekend in de oren zal klinken). De plaats van handeling is het bontatelier van de heren Kleij- burg en Blom. Hier spelen zich de meest doldwaze en pikante gebeurtenissen af. Afgewis- Goes, Grote Markt 14-16, tel. 01100 - 51333 eetverslaving. Hele nachten leest hij het werk van Spinoza, aan De Winters vorig jaar overle- Tenslotte raakt hij verzeild in een den moeder, maar hij ontkent, wereld van geheimen en dubbel- dat 'Serenade' autobiografisch zinnigheden. 'Hoffman's honger', Het boekenweekgeschenk dat werd ook vertaald en in 1993 in vier delen uitgezonden op 766.000 VPRO-televisie. De regie was in handen van Leon de Winter zelf. 'SuperTex', uit 1991, gaat over gemaakt. Hij werd op 25 februari de 36-jarige Max die, na de dood 1954 geboren in Den Bosch, in van zijn vader, het succesvolle een joods gezin. In 1973 schreef SuperTex-imperium, een keten hij de novelle 'Revolutie.' Na een van goedkope confectiekleding leidt. Max is rijk, geliefd bij velen, maar ongelukkig: tijd voor thera- ambachtelijk pie. Ook dit boek werd vertaald. In 1992 kwam 'De ruimte van bundel 'Over de leegte in de Sokolov' uit^dat zich gemakkelijk wereld' (1976). Deze werd spoe dig gevolgd door 'De (verwor ding van de jongere Dürer' (1978): dit boek werd verfilmd. In 1981 verschenen behalve het toneelstuk 'Junkieverdriet' ook 'Zoeken naar Eileen W'. en de novelle 'La place de la Bastille', die ook beide verfilmd zijn. In 1986 kwam 'Kaplan' en in 1990 'Hoffman's honger', waarmee Leon de Winter buitengewoon veel succes verwierf. Deze roman heeft de vorm van een spionageroman. Daarin is Felix Hoffman een ongewone held, die treurt om zijn gestorven kinde ren. Hij lijdt aan slapeloosheid en Hoewel de jam-sessie van 3 februari in café "De Pompe" te Goes uiteindelijk en mini-festi val werd, mag men toch spre ken van een succes. Behalve een hoop bekende bands waren er ook nieuwe bezettin gen te zien, zoals The Gain en Bar-B-Rwin, die er hun debuut maakten. De opkomst van Zeeuwse popmuzikanten was echter zó groot dat niet ieder een aan bod kwam. Daarom is er meteen maar besloten om op vrijdag 10 maart een twee de sessie te organiseren. Die gaat er echter iets anders uit zien. Het eerste deel van de avond is gereserveerd voor de bands die op 3 februari niet aan bod kwamen en de rest van de tijd wordt besteed aan het echte Jam-gebeuren. Dus, kom je met de hele band? Geef je dan tijdig op en zorg dat je er op tijd bent, want te laat is jammer i.p.v. jammen. Net als vorige keer staan er een drumstel en een complete backline. Gitaren, pedalen en snoeren moet je zelf meene men. Voor opgave en/of infor matie kun je bellen naar: Oor Vrijenhoek, tel. 01131-2493. Wim Robijn Mode voor Mannen in Goes bestaat tien jaar. Onder meer reden voor het samenstel len van een speciale brochure. Daarin gaat Wim Robijn in op de ontwikkeling van zijn zaak, gevestigd in een karakteristiek pand aan de Korte Kerkstraat in hartje Ganzestad. Een ontwikke ling, die uiteraard een nauwe samenhang heeft met het ver loop van de mannenmode in de afgelopen tien jaar. Volgens Wim Robijn heeft zijn Mode voor Man nen langzaam maar zeker bekendheid verworden. Het aan tal topmerken in de collectie is gegroeid. Robijn: "Ik heb hier de top van zuidwest-Nederland hangen. Dat durf ik wel te zeg gen en het is niet opschepperig bedoeld. Ik ben de enige die veel topmerken in één winkel ver koopt. Daar ben ik best trots op. Je krijgt een merk heus niet cadeau." In het fraaie magazine - naar een ontwerp van reklame-adviesbu- reau Touch! - kondigt Wim een speciaal weekmenu, steeds wisselend. Het lunchcafé aan de Oostwal geniet sinds enige tijd verder bekendheid vanwege de exposities die er regelmatig wor den gehouden. Momenteel hangt er werk van mevr. Van Vossen-Teunis uit Wemeldinge. De heropening van het lunchcafé ging vergezeld van veel geluk wensen voor Linda en Ronnie en de nodige bloemen van de vele vaste klanten. De zaak is geo pend op maandag van 12.00- Donderdagavond 9 maart, mor gen dus, brengt de Vlaamse acteur Julien Schoenaerts in Podium ’t Beest ”De Apologie van Sokrates”. In Vlaanderen en Nederland trok hij alom volle zalen met deze beroemde verde digingsrede van Socrates. Schoenaerts speelde deze tekst voor het eerst in 1970 als theatervoorstelling. Sindsdien bleef hij de eeuwenoude nala tenschap, weliswaar met ruim tussenpozen en in steeds wisse lende vorm, aan het publiek doorgeven. En elke keer werd Schoenaerts overal bejubeld. ’’Socrates bemoeit zich met din gen die hem niet aangaan en die ongeoorloofd zijn, daar hij navorst wat onder de aarde en in het hemelruim gebeurt, het kromme recht praat en precies dit alles aan anderen leert”. Zo luidde de aanklacht tegen Socra tes toen hij in 399 voor Chr. voor de rechtbank verscheen. ’De apologie van Socrates’ is de ver- Lunchcafé Bult aan Oostwal Goes is langs bouwd. Op zaterdag 11 maart a.s. organiseert de Werkgroep Kulturele Eve nementen Rei- merswaal weer de, inmiddels al traditionele, "Zeeuwse Avond" met gratis koffie en een Zeeuwse bolus in het dorpshuis "Luctor et Emergo" te Ril land. Aanvang: 20.00 uur. De optredende gasten deze Engel houdt Zeeuwsvlaam- se volksmuziekgroep "Ambras". De werkgroep is ervan overtuigd dat ze hiermee veel mensen een plezier doet. Daar komt bij dat op deze wijze een bijdrage geleverd wordt aan het in stand houden van het Zeeuws dialekt en een stukje Zeeuwse kuituur. Noch Engel, noch Ambras behoeven een uitgebreide intro- duktie. Eerst bestreken ze bei den hun eigen gebied: Ambras in Oost Zeeuws-Vlaanderen en Engel in De Bevelanden en Wal cheren. Sinds enkele jaren heb ben ze elkaar (ook tijdens een Zeeuwse Avond) gevonden en toeren ze nu met veel succes gezamenlijk door Zeeland. Ambras bestaat uit een viertal De de te on- ver- Linda en Ronnie Rijk die drie en een half jaar gele den koffieshop De Oostwal overnamen en er het lunch café openden, hebben de zaak onder meer een stuk toegankelijker gemaakt. De zaak is twee weken geslo ten geweest. Het resultaat van de jongste aanpassingen is, dat er een brede entree is ont staan, waar ook rolstoelen en kinderwagens ruim baan heb ben. De keuken is uitgebreid, men is gestart met de verkoop van soft-ijs en ook wat eetmoge- lijkheden betreft zijn er aanpas singen en uitbreidingen. Linda Rijk vertelt: "In de toekomst wil len we meer mogelijkheden bie den om koude schotels te serve ren. Verder willen we ons, naast de bestaande activiteiten, wat meer gaan richten op het verzor gen van familiefeestjes, recep ties en diners. Het bezorgen van lunchpakketten bij bedrijven behoort ook tot de mogelijkhe- i I ik •4: miiwiij T

Bevelander | 1995 | | pagina 7