.WAT EEN STREEK.WAT EEN STREEK.WAT EEN STREEK. Levende Kerststal in kerk te Heinkenszand Diploma voor her intredende dames Aanmoedingsprijs voor de Zeeuwse Kraamzorg Verbeeck en Woudenberg in Podium 't Beest Goes Kerstmis op de kinderboerderij! Glijbaan en stoeltjes voor peuterspeelzaal Dreumesland Kerstfeest Bethel kerk LAST MINUTE T0P-10 545? 895? 695? 695? Waarschuwing voor flessen landbouwgif langs Westerschelde 'r I y 8 9 Verkeersveiligheidsproject beloond 6 f- 3 5 ALGARVE 7 BENIDORM ~--s,nc' 608- 10 FLORIDA1 9-daagse vliegreis, inclusief (41* 9 Woensdag 21 december 1994 DE BEVELANDER WINKELCENTRUM DE BUSSEL OF BEL 01100-11444 LA NORMA 10 daagse busreis incl. appartement,2 Expositie Ree Dance Night in 't Beest GRANCANARIA, FUERTEVENTURA vliegreis inclusief LANZAROTE inclusief appartement, vertrek 29 december, 5 en 12 januari, al voor:w^» a t Rikt wee tiet! aan dit geweldige gebeuren. nieuwe glijbaan en twintig nieu- bedrijven uit de regio. I Bij de foto: Ab Brouwer Foto: Carol Winkel. \vif4TERSPOR^NFRANKR|Jj^ I Istanbul •^ÜCHT* HUURAUTO KOM LANGS BIJ D-REIZEN VAKANTIEWINKELS, BEUKENHOF 13 IN GOES Diensten rond kerstfeest in de Bethelkerk, Tulpstraat 2 te Goes: Op 24 december wordt een kerstnachtdienst gehouden die om 22.30 uur begint. Voorganger is ds. N.M. Dijk en de organist is Rudy Gorsse. Verder verleent medewerking dhr. Ad Brouwer uit Kapelle. Ab Brouwer kreeg o.a. orgellessen van Gommert de Kok en Stoffel Gunst en trom- petles van Paul C. v. Belzen. Na de middelbare school studeerde hij trompet aan het Sweelinck Conservatorium te Amsterdam. Regelmatig is hij te zien en te horen bij uitzendingen van de Evangelische Omroep. Als free lance trompetist speelt hij vaak ont- dezer een welkom steuntje in de rug. De heer S. Bruinooge, medewerker van het ROVZ, stelt dat deze aanmoedigingsprijs een onder deel vormt van het stimulerings plan van het ROVZ. Het stimuleringsplan moet ertoe leiden dat in het jaar 2000 het aantal verkeersslachtoffers met 25 procent verminderd is. levensgrote kerststal opgesteld. Deze stal is geheel zelf gemaakt en zal blijven staan tot Drie Koningen, 6 januari. Beheerder en vrijwilligers wensen iedereen een fijn kerstfeest en een geluk kig. 1995 en nodigen u graag uit eens te komen kijken tijdens de bezoekuren, die zijn op woens dag, zaterdag en zondag van 13.30 tot 16.30 uur. ALLE prijzen bij deelname van min. 2 personen. Bij meer dan 2 personen vaak nóg goedkoper! vertrek 2 januari, al voor: 495? en 6-daagse skipas, prijs bij 4 pers., vertr. 13 en 20 jan., al voor: 4-daagse vliegreis inclusief a fl TllPl^liC hotel met ontbijt, vertrek 3, IUl\l»wG 6,10 of 13 januari, al voor: middel zijn afkomstig uit een van deze containers. Bij zoekakties zijn in de buurt van het schip enkele flessen gevonden. De komende tijd moet men langs de hele Westerschelde alert zijn op het aanspoelen van deze flessen. Als iemand een fles vindt moet die niet worden geopend. Bij melding aan Rijkswaterstaat wordt deze dan opgehaald. Ook met andere aangespoelde lading- resten wordt geadviseerd voorzichtig te zijn. Telefoon Rijkswaterstaat Goes: 01100 - 32240, Terneuzen: 01150- 86800 en Vlissingen 01184- 27000. "Kwast en Mes": dat is de titel van het theaterstuk dat donderdagavond 22 december, morgen, wordt gebracht in Podium 't Beest te Goes. Uitvoerenden zijn Herman Verbeeck en Helmert Woudenberg. Twee namen die nauwelijks of geen aanbeveling nodig hebben. Woudenberg o.a. als regisseur en met zijn verteltheaterstukken, Verbeeck recentelijk bijvoorbeeld met zijn prachtige solobewerking van Elschot's 'Kaas'. En nu dus samen in een stuk van Charles Dyer als twee ouder wordende homosexu- elen. Charlie en Harry drijven samen een beschei den kapperszaak. Hun relatie staat op springen: een feest van verwijten, leugens en wreedheden. Hoe harder ze proberen van elkaar los te komen, hoe meer ze verstrikt raken in hun wederzijdse afhankelijkheid. Een Stringbergiaanse hel? Ten dele. Want 'Kwast en Mes' is ook een komedie. Een bikkelharde dan, vol grijnzende en grimmige humor. Het hoofdthema is niet homoseksualiteit, maar het eeuwige probleem van het koppel: het samenleven, het verlangen naar waardering, tederheid, vriendschap en liefde. Dit keer niet, voor de zoveelste maal, een gevecht tussen man en vrouw, maar tussen twee mannen. En dat geeft er wel een bijzonder karakter aan. Aanvang 20.30 uur. Entree 15,-; CJP 2,50. Niet alleen in de Vlaamse Kem pen treft men in de dagen rond Kerstmis levensgrote kerststal len aan. Dichtbij huis is het tradi tie dat er een levensechte Kerst stal wordt opgesteld in de r.k. kerk te Heinkenszand. Ook dit jaar zal dat het geval zijn. Vol gens een reeds jarenlange tradi- tië vindt u namelijk op tweede kerstdag in de katholieke kerk van Heinkenszand een (levende) kerststal. In deze stal treft u een echt kindje Jezus aan, vergezeld van een onvervalste Jozef en Maria. Verder zijn er levende die ren, drie heuse koningen en eni ge stoere herders. Voor een bezoek aan deze kerststal zijn mensen van alle gezindten (en 4-daagse vliegreis inclusief hotel met ontbijt, vertrek 3, 6,10 of 13 januari, al voor: gebogen over de vervaardi ging van wel zeer unieke koenkelpotten. Hoe uniek, dat in verband met een traktatie bij verklappen we echt nog niet, café-petit restaurant "de Kruik" Dit jaar zal voor het eerst in de koenkelgeschiedenis van Yer- seke, het Hofvarken Jewan- nes meerijden. Jewannes is een telg uit de bekende var- kensfamilie van 't Leven (met stamboom). Zijn vader Gom mert van 't Leven was berucht in heel Zuid-Beveland e.o. en dat niet alleen vanwege zijn blaas. Zijn bijnaam was "d'n Deze bedrijven zijn Total, EPZ, Hoechst, Eurogas, Timmerfa briek De Mol en Attent de Jon ge. Rijkswaterstaat waarschuwt voor kunststof flessen met landbouwgif die in de Wes terschelde zijn terecht geko men. Als een fles gevonden wordt moet men die niet ope nen en kontakt opnemen met Rijkswaterstaat. Enkele tientallen witte, ronde, kunststof flessen met daarin één liter Suffex BW 425 zijn in de Westerschelde geko men toen het Russische con tainerschip Pioner Onegi donderdag 8 december in de problemen kwam. Het schip maakte zware slagzij en ver loor een twintigtal containers die aan dek stonden. De fles sen met onkruidbestrijdings- vooral kinderen) op maandag 26 december om 11.00 uur van har te welkom in de parochiekerk van de Heilige Blasius te Hein kenszand. Tijdens deze ongedwongen bij eenkomst wordt er een kerstver haal voorgelezen. Daarnaast zullen er enkele leuke kerstlied jes worden gezongen. Tot half januari exposeren Jenny Flikweert en Berry van der Haar respectievelijk aquarellen en foto's in het gebouw van het vroegere Ree aan de Zuster straat 11 te Goes. Het thema van de tentoonstelling is "Bloemen". bij het Residentie-orkest, het Bach-orkest, koorconcerten en diverse koperensembles. In februari 1994 nam hij deel aan een 14-daags concerttournee van het Holland Koor naar Israël. Op kerstmorgen 25 december is er om 10.00 uur een feestelijke dienst met medewerking van: Ds. N.M. Dijk predikant van de Vrije Evangelische Gemeente Goes. Het gemengd koor "Halleluja" o.l.v. Peter van der Klooster en de organiste is dan mevr. D. v.d. Vrie-Nijsse. U bent van harte welkom. enige echte Yerseksche Koenkcelpot Fanfare weer door Yerseke. Na een bestaan van bijna drie jaar bruist de Fanfare als nooit tevoren. tact opnemen met Hr. J. Hissink van de Janneke Dierxschool te Middelburg, tel. 01180-23518. De dames hopen snel een func tie te krijgen bij het bedrijfsleven in Zeeland. Bij de foto: Bovenste rij v.l.n.r.: Marianne Huizer, Hen riette Koedoot, Wilma Rijk, Henriëtte van der Staay. Onderste rij: v.l.n.r.: Els Fer- mont, Debbie Gerrits, Maaike Bimmel, Carmen Martinus. en bij bakkerij Filius. 14.30 uur: Mini-concert met Ode bij café-petit restaurant "de Kruik". De kinderen krijgen hier een versnapering aange- verenigingsgebouw boden. 15.00 uur: Hofconcert met Ode bij bakkerij Filius aan het Kerkplein. Ook hier weer een versnapering voor de kin deren. 15.30 uur: Al Huheel concert bij A.H., compleet met medewerking heeft verleend Ruugboénder". Om Jewannes Ode en een versnapering voor Op zaterdag 24 december 1994 zal er in podium 't Beest een dan- ce-night plaats vinden onder het motto No sleep 'till x-mass. Voor dat je jezelf twee dagen vol gaat duwen met kalkoen en goedkope Duitse wijn kun je al de overtolli ge energie uitje lijf dansen op de No sleep 'till X-Mass dancenight, 't Beest wordt voor één nacht verbouwd tot een beukende kerststal. Het is de bedoeling dat er zo breed mogelijk gedraaid wordt, zodat de meest uiteenlo pende muziekstijlen aan bod kunnen komen. Van jaren '70 hoerendisco tot ninetiesgrunge- funkrappunkmetalhouse. Dus geen Frank Sinatra en John Len non, maar wel: Senser, Sister Sledge, Helmet, Beastie Boys, Smashing Pumpkins, Donna Summer, Cypress Hill, Therapy, Body Count, Soundgarden, Nine Inch Nails, Blur, James Brown, Biohazard, Urban Dance Squad, Biosphere, The Specials, Sonic Youth, The Orb, Underworld, The Prodigy en de iets minder bekende Devil Dogs, Groove Collective, Weezer enz. enz. enz. enz. Gelukkig heb je twee dagen de tijd om bij te slapen. Vrolijk Kerstfeest. D.J.'s Wilfred en Leo. Zaal open: 21.30 uur. Entree 5,-/CJP 4,-. Sinkelaan-Kaaistraat-de Kruik-Noordzandstraat-Kerk- plein-bakkerij Filius-Paarden- markt-Oude Torenstraat- Albert Heyn-Oude Toren- straat-Vierstraat-Lepelstraat- slijterij de Drie Sterren-Dreef- "De Haven". De Eerste Yersek sche Koenckelpot Fanfare bedankt hierbij alle sponsors en idereen die op welke manier dan ook zijn of haar Acht enthousiaste herintredende dames kregen dezer dagen hun certificaat uitgereikt van de nieu we secretaresse-opleiding aan de Janneke Dierxschool te Mid delburg. Drie maanden lang zijn zij intensief opgeleid in o.a.: WP 5.1, Lotus 1.2.3, notulen, be- drijfscorrespondentie Neder lands, Engels, Duits en kantoor- praktijk. Nu presenteren zij zich wederom op de arbeidsmarkt! Voor meer informatie kunt U con- VAKANTIEWINKELS ir i ÏS inclusief appartement, vertrek 1,4,8 of 11 januari, al voor: 8 of 15-daagse vliegreis J TEkl EDI EE inclusief appartement, vertrek I wil wl\i I w 6,9 of 13 januari, al voor: de kleine Koenkelaars. 16.00 uur: Unplugged Koenkelcon- cert met speciale Ode aan Jewannes bij slijterij De Drie Sterren. Tevens gelegenheid tot het aanschouwen en aaien van Jewannes. Voor de kinde ren is er heerlijke warme cho colademelk. 16.30 uur: Einde van de traditionele oudejaar- sommeganek van de Eerste Yerseksche Koenkcelpot Fan fare bij verenigingsgebouw "De Haven". Route: (kan indien nodig onmiddellijk, direct en a la minuut gewijzigd worden bij eventuele calami teiten). Dreef-Bernhardstraat- (twee Bij de foto: De stichting Pro vinciale Kraamzorg Zeeland neemt de aanmoedigingsprijs Verkeersveiligheid in ont vangst. zorgsters de fijne kneepjes van het autorijden onder moeilijke omstandigheden werd bijge bracht. De cheque ter waarde van 1000,- werd door Koos Meulenberg van de ROVZ aan geboden aan Tjeerd de Jong, hoofd dienst Kraamzorg. Kraam- zorg-verpleegkundige José Mul ler van de Stichting Provinciale Kraamzorg Zeeland, die mede verantwoordelijk was voor de opzet van deze training, vertelde dat de kraamzorg in 1995 door gaat met deze verkeersveilig- heidstraining. De aanmoedi gingsprijs zag ze daarbij als een appartement, vertrek 5,8 of 15 januari, al voor: WW» IW VRITI j 4 of 21 januari, al voor: WWW» fCCTA HEI CAI 8 of 15-daagse vliegreis Wvln MCI» wV I» inclusief appartement, vertrek 7,10,14,17,2124,28 en 31 januari, al voor: 7 dagen autohuur, vertrek 9 januari t/m 16 februari, al voor: Vanaf heden staat er op de kin derboerderij "De Hollandsche Hoeve" te Goes weer een Peuterspeelzaal Dreumesland we stoeltjes. De aanschaf daar- te's-Heerenhoek is kort geleden van was mogelijk dankzij de in het bezit gekomen van een financiële steun van enkele De Stichting Provinciale Kraamzorg Zeeland ving dagen aanmoedi gingsprijs voor de verkeersvei ligheid die beschikbaar werd gesteld door het Regio naal Orgaan Verkeersveilig heid Zeeland (ROVZ). De stichting ont ving deze prijs voor haar initia tief om jonge kraamverzorg sters een auto- veiligheidstrai- ning te laten volgen ter verho ging van de verkeersveiligheid. In totaal volgden dit najaar 36 kraamverzorgsters deze training, die in het centrum van Goes en Terneuzen werd verzorgd door het Verkeers Veiligheidscentrum Rozendom (VVCR). Het Regio naal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland liet zich niet alleen lovend uit over deze training maar prees de lokatie, die beschikbaar was gesteld door beide gemeentes. Niets vermoe dende omstanders werden geconfronteerd met deze prak tijkcursus waarin de kraamver- Onder dit motto "trekt" op te eren zal tijdens de rond- zaterdag 31 december a.s. de gang bij elke landingsplaats echte Yerseksche een Ode aan Jewannes wor den gebracht. De "Velwach- ters" Ko en Kee, m/v, zullen de stoet weer vooraf gaan en delen aan het publiek de com- Voor dit driejarig bestaan zijn plete uitgave uit van alle koen- door de Koenckelpotcompo- kelliederen c.q. partituren. Nu nisten drie extra nieuwe liede- terug naar zaterdag 31 ren aan het repertoir toege voegd. Te weten "Koenkulle- kil", van de hand van Rini de Keyzer en Rene Goud. "D'n Ruuhun Roaver", van de hand van Kees Bakker. En als klap op de jaarlijkse vuurpijl, '"t Rikt wee tiet", van de hand van Marius Dijkwel. Tevens heeft de blazencommissie, onder terug naar zaterdag december: Programma: 13.30 uur: Vertrek van de Fanfare vanaf verenigingsgebouw "de Haven" aan de Dreef. Hier worden ook alle kinderen ver wacht met hun koenkelpot. 14.00 uur: Concert met Ode in het verzorgingstehuis "Vrede lost". Tevens vindt hier ook Marijkelaan-Rotonde een kinderconcert plaats. Bij maal)-Molenlaan-Kakeldans- leiding van Piet de Regt, zich het verlaten van "Vredelost" Damstraat-Vredelust-Dam- ontvangen de kinderen (met straat-Zeeburg-Burgemeester koelkelpot) twee bonnen. Dit W'» MIENTJE5 VERFBOETIEK. ■m.

Bevelander | 1994 | | pagina 9