Nieuw tenue voor derde team van de sv Apollo De Goese Golf wordt Ouderenbiljart B.B.C.B. Blessures, maak Het doel van de fysiotherapie Café Juliana sponsort SPORT Bevelanden in ’t kort CULTUUR KORT er geen sport van r (elfereroasteB TUSSENHAVEN Colijnsplaat 100 Zeeuwse voetballertjes in Kerstvakantie op stage Voor bijna honderd Zeeuwse voetballertjes gaat 28 en 29 december een droom in vervul ling. Onder leiding van de Zeeuwse internationals Danny Blind (33) en Peter van Vossen (26) doen de spelertjes in de leeftijd van tien tot vijftien jaar mee aan een tweedaagse voet balstage. Net als in 1993 liep het ook nu weer storm voor het tweedaagse voetbalkamp van Danny Blind en Peter van Vos sen dat dit keer in Nieuwdorp wordt gehouden. Het betekent dat de afgelopen weken een flink aantal Zeeuwse voetbaltalentjes teleurgesteld moest worden. "Maar we willen een optimale begeleiding voor de deelnemers en daarom konden we op dit moment niet meer spelers kwijt", aldus Danny Blind, die -net als Peter van Vossen- blij is om op Zeeuwse bodem met Zeeuwse voetballertjes aan het werk te kunnen. ook 'n groene golf Delta" Gezond en verantwoord schaatsen voor één tientje Woensdag 21 december 1994 20 DE BEVELANDER Kerstviering Anbo Kerst Kwadendamme Volkskerstzang Vrienden van de Piek Geheugenkursus in 's-Gravenpolder fase Ban k. v. Tjoba Tele-Taxi Ludieke kerst in Rilland 't Wienkeltje open k.v. Togo Piss Off in café De Vrijbuiter Goes Kerstexpositie "Komt allen tesamen" Kerst Bonte Koe Historische kalender van Goes Zeeuwse Kunstkring in Middelburg Oud papier H'zand Ing. D. de Kok verlaat Goese brandweer Curiosa Het recreatieteam van volleybal- Het gemengd koor "Sint Caeci- lia" luistert de St. Jansmis op die op kerstavond, 24 december, om 21.00 uur begint in de parochie kerk van Kwadendamme. Voor ganger is Pastor Buijsen, het koor wordt geleid door Rinus Steenbakker en organist in de parochiekerk is Wim Schouwen burg. Vrijdag 23 december wordt in de Barbesteinkerk in Heinkenszand weer de jaarlijkse volkskerstzang gehouden! Medewerking wordt verleend door: het Chr. Gem. Koor "Ons Genoegen", het inter kerkelijk koor "de Keysingers", het katholiek jongerenkoor en een kinderkoor, samengesteld uit kinderen van de verschillende basisscholen. De aanvang is 19.30 uur. De Vereniging Vrienden van de Piek zal op vrijdag 23 december haar eerste ledenvergadering in de Piek houden. Na afloop zal er aansluitend een optreden van The Emmerroyts plaatsvinden. Leden van de vereniging hebben gratis toegang en voor niet-leden is de entree 10,- (en dan ben je tevens gelijk lid van de Vrienden Vereniging). Aanvang is 21.00 uur. Het programma voor de Zeeuw se voetballertjes begint woens dag 28 december tussen half negen en negen uur 's ochtends Het recreatieteam bestaat uit de volgende spelers: van links naar rechts voorste rij: W. Minnaar, P. de Wild, E. Dourleyn en P. de om belangstellenden uit te nodi gen zich als lid en gebruiker van de baan en overige faciliteiten te laten inschrijven. In januari wordt gestart met een grootscheepse ledenwerfcampagne. Vooruitlo pend daarop kan alvast worden gemeld, dat men zich niet in de club behoeft in te kopen door bv. aankoop van een certificaat/aan- deel. Fysiotherapie is in wezen al een oud gebied van het mechanisch handelen, omdat het gebruik maakt van fysische hulpmidde len en vaardigheden. Fysiothera pie als beroep is nog relatief jong omdat het pas de laatste decennia als onderdeel van de algemene geneeskunde geldt. De fysiotherapeut beschikt over een groot aantal vaardigheden en hulpmiddelen om zijn vak uit te oefenen, t.w.: Op bijgaande foto de selectie in de nieuwe outfit: Staand v.l.n.r.: Jo de Nooyer (bestuur), John Kopmels (Nijsse Assurantiën), Gees van Dort, Cor Bal, Anton van Liere, Mario Schaalje, Ad v.d. Berg, Frank Geldof, Wim Meijer. Zittend v.l.n.r.: Theo Braam (lei der), Soep Hanssens, Jacco Vis ser, John Moerdijk, Rinus v.d. Borgt en Peter Jobse. naar de 2e plaats; ook 's-Hee- renhoek 1 is door zijn grote uit slag weer in de top 6 terugge keerd. Lewedorp 1 is door zijn verlies iets teruggevallen, maar kan de koppositie nog net handhaven. P.M. van Hoeve (sport)fysio- therapie, 's-Gravenpolder. EVENEMENTEN IN GOES PERIODE 22 T/M 29 DECEMBER 1994 MUZIEK-FILM-TONEEL-THEA TER 22 december: 't Beest, 20.30 uur: Winterfilmfestival: 'Wildgroei', film van Frouke Fokkema met o.a. Hilde van Mieghem en Thom Hoffman. 22 december: 't Beest 20.30 uur: 'Kwast en Mes' door Herman Ver- beeck en Helmert Woudenberg. 23 december: 't Beest, 20.30 uur: Winterfilmfestival: 'The age of inno cence', film van Martin Scorsese met o.a. Michelle Pfeiffer. 24 december: 't Beest, 22.00 uur: No sleep 'till x-mas, 'Dance-night'. 26 december: R.K. Kerk, 15.30 uur: Kerstconcert Zeeuwse Koor school, o.l.v. Evert Heijblok. 27 december: Grote Kerk, 13.30-14.30 uur: Carillonbespeling door stadsbeiaardier Sjoerd Tamminga. 28 en 29 december: 't beest, 20.30 uur" Winterfilmfestival: 'Naked', film van Mike Leigh en 'Florille', film van Paolo van Vottorio Taxiani. De rijkdom van het geheugen ontdekken, leren hoe je geheu gen werkt en leren beter te ont houden zijn de belangrijkste onderdelen van de geheugen kursus die op woensdagmorgen 18 januari in het dorpshuis van 's-Gravenpolder van start gaat. De kursus is een aktiviteit van het Oosterschelde College die in overleg met de Stichting Welzijn voor ouderen wordt aangebo den. Het gaat om acht woens dagochtenden van 9.30 - 11.30 uur. De kosten voor deelname bedragen slechts 45,-. Inl.: 01100-31170. Westhavendijk 140 Goe: tel. 01100-12473 X DE MASSAGETHERAPIE Doel van de massagetherapie is om de vicieuze cirkel te doorbre ken van pijn naar verhoogde spierspanning naar meer pijn en naar nog meer spierspanning. Massage heeft invloed op de spierspanning, verklevingen en op de circulatie (bloedtoevoer, lymfe en veneuze afvoer). EXPOSITIES Hele jaar: Galerie llona: Naïeve schilderijen van Ilona Schmit en sie raden van U. en S. Zöllner - Krumme (info: 01192-1242). december: Lunchcafé: Diverse technieken van mevr, de Witte-de Regt (info: 01100-28795). t/m 19 dec.: Galerie 'Bekenes': Olieverven en aquarellen van Jannie de Witte-de Regt (info: 01192-2489). t/m 29 dec.: Galerie 'Mi Parti': 'Dressing Domestic Dreams', meubel- objecten in combinatie met verlichting en woningstoffering: extra 'Boxes Beyond Beauty', dozen en kisten in speciale vorm (info: 01100-31819). t/m 31 dec,: Centrum 'de Pijlers': Schilderijen van Jacky Hoogerheide (info: 01100-27104). t/m 31 dec.: P.Z.Z.: Schilderijen van Teunn Nijkap uit Kats. (info: 01100-37723). t/m jan. 1995: Bibliotheek: 'Reizen met kunstenaars', kunstboeken uit de collectie van Johann Deumens (info: 01100-13620). t/m 11 jan. 1995: Oosterscheldeziekenhuis: 'Honderd Gulden Expo sitie', werken van diverse Zeeuwse kunstenaars (01100-34566). t/m 14 jan. 1995: Museum voor Zuid- en Noord-Beveland: 'Meneer, dat mag u niet fotograferen', foto's uit de Tweede Wereldoorlog door Charles Breyer (info: 01100-28883). t/m 27 jan. 1995: Stadskantoor: Expositie leden stichting Goese Kunstmarkt (info: 01100-49740). t/m 31 jan. 1995: P. v. Oranje: Schilderijen van de Armeense kunste naar Safian Ashot (info: 01100-15154). Oefenwedstrijden zaalkompeti- tie. Voor zaterdag 24 december zijn er geen kompetitiewedstrij- den in de zaalkompetitie gepland voor de landelijk spelende ploe gen. Van de gelegenheid maken Tjoba 1 en 2 gebruik om oefen wedstrijden te spelen tegen Swift 1 en 2 in de sporthallen in Goes. Programma: 13.30 uur: Tjoba 2 - Swift 2; 14.45 uur: Tjoba 1 - Swift l. DE FYSISCHE THERAPIE Doel van de fysische therapie is om pijn te verminderen, de loka le doorbloeding te stimuleren en de zwelling te resorberen. Men onderscheidt hierin de: -electro- therapie; - ultra-geluidtherapie; - thermotherapie/lichttherapie (warmte); - hydrotherapie (water). wordt gesponsord door Café Juliana uit Colijnsplaat. Alle spe lers van het recreatieteam wer den in het nieuw gestoken. Het team, dat bestaat uit zowel dames- als herenspelers, speelt wekelijks op zaterdagochtend te Goes in recreatief verband com petitie tegen andere recreatie- teams. Lekker ontspannen bezig Op 1 januari a.s. gaat de Tele- Taxi in de 12 gemeenten van de Oosterschelderegio rijden. Het gaat om een van deur-tot-deur- vervoersysteem voor gehandi capten en ouderen. Op 21 december, heden, vindt in De Vroone te Kapelle een informa tiebijeenkomst plaats voor de organisaties van gehandicapten en ouderen voor wie de Tele-taxi gaat rijden. Deze bijeenkomst begint om 19.30 uur. Vorige week is in Goes officieel de eerste boom geplant op het terrein van de Goese Golfbaan. Daar zullen komende tijd enkele tienduizenden bomen en strui ken worden geplant, zodat er ook kan worden gesproken van "een groene golf". Tevens vond vorige week de officiële oprich ting plaats van de Vereniging Goese Golf Club. De eerste boom werd geplant door ir. H.J. Snoep, regioconsul Zuidwest Nederland van de Nederlandse Golf Federatie. In de schaduw van het woonproject Het Goese Meer is de bouw van wat een magnifieke champion's golfcourse gaat worden, in volle gang. Het volledige complex bestaat uit 18 holes plus 9 korte holes, driving range met over dekte afslagplaatsen, puttinggr een en een clubgebouw. De dri- Muziekvereniging "Rillandia" wil op donderdagavond 22 decem ber van 19.00 tot 20.00 uur op ludieke wijze de inwoners van Rilland laten genieten van het komende Kerstfeest. De spelen de leden van de fanfare zullen in kleine groepjes, begeleid door fakkeldragers, op iedere hoek van de straat traditionele kerst liederen ten gehore brengen. Terwijl er gespeeld wordt, bellen leden bij u aan en vragen om een bijdrage. "Rillandia" kan uw giften goed gebruiken. Er is niet voldoende geld in kas voor alle wensen van de vereniging. De kinderen van Wilhelminadorp hebben in de afgelopen zomer akti- viteiten ontplooid in het kader van de "Jeugd Vakantie Week". Het thema was "Kunst" en daarom hebben ze kunstwerken gemaakt. Deze kunstwerken werden aan het eind van de week openbaar ver kocht. De opbrengst, f81,- schonken de kinderen aan het asiel. Maar het asiel in Goes kreeg niet alleen het geld, maar ook een kunstwerk waar alle deelnemende kinderen aan meegewerkt had den. Dit hangt nu in het asiel ter bezichtiging. Bestuursleden van het asiel namen het kunstwerk in ontvangst, (zie foto). In het asiel is momenteel de bekende Dierenbeschermingskalender Tweede Kerstdag en dinsdag 27 december is 't Wienkeltje van Wullumpje te Hoedekenskerke voor publiek geopend. Bezoe kers zijn er welkom tussen 12.00 en 16.30 uur. Naast het bezichti gen van het museumpje, kunt U er uiteraard ook het traditionele snoep kopen, zoals Ulevellen, kaneelstokjes en ouwe wuufjes. Speciaal tijdens deze dagen zijn er nu ook eigen gebakken Zeeuwse Babbelaars (in diverse smaken) en Lollies (flokkers) te koop. Wees er snel bij er is een beperkte voorraad. U kunt onder wolken van stoom, rijdend door het winterse landschap met de Stoomtrein Goes-Borsele een bezoek aan Hoedekenskerke brengen, maar uiteraard ook per fiets of auto gekoppeld aan een ritje door de Zak van Zuid-Beve- land. Vertrektijden Stoomtrein vanuit Goes beide dagen om 11.00 en 14.30 uur. Tijdens de kerstvakantie staan maar een beperkt aantal wed strijden op het programma: voor Togo 4 en 5 resp.: Swift 5 en Seolto 4, allebei moeilijke tegen standers. Togo A1 speelt tegen koploper Swift A2, dus dit kan DE BEWEGINGSTHERAPIE Doel van de bewegingstherapie is om het normaal functioneren van de patiënt te herstellen. Invloed wordt uitgeoefend op het bewegingsapparaat en het hart, longen en bloedvatenstelsel. Men maakt hier onderscheid in een 2-tal bewegingsvormen t.w.: a) het passief bewegen (patiënt ondergaat het bewegen/fysiothe- rapeut voert de bewegingen uit); b) het actief bewegen (patiënt voert de beweging uit). Daar naast maakt de fysiotherapeut onderscheid in een 2-tal soorten van aanspannen van de spier, t.w.: a) statische contractie (aan spanning zonder beweging); b)dynamische contractie (aan spanning met beweging). Om de zijn staat voorop bij deze teams. Volleybalvereniging "Delta" heeft echter ook competitieteams die in de NeVoBo-competitie uitko men en wekelijks de strijd aan binden voor een plaats in de bovenste regionen. Vrijdagochtend 23 december speelt vanaf 22.00 uur in café De Vrijbuiter te Goes en de nog vrij jonge formatie "Piss Off". De band beweegt zich op het enigs zins provocerende pad en bestaat uit Pieterjan Catsman, Peter Harthoorn, Lars van der Ploeg, Koen Bruynes en Jasper Meerman. De Algemene Bond voor Oude ren afdeling Goes heeft een geslaagde kerstviering gehou den, waaraan door circa 130 mensen werd deelgenomen in De Prins van Oranje. Muzikale medewerking werd verleend door het bejaardenkoor "Zang- lust" o.l.v. mevr. N. Bevelander, die zowel het koor en de samen zang begeleidde op de piano. Koor- en samenzang werden afgewisseld door declamatie, o.l.v. mevr. J. Damme en dhr. G. Harinck speelde met veel enthousiasme kerstliederen, die spontaan door de aanwezigen werden meegezongen. Na het muzikale gedeelte werd een kerstverhaal verteld. De middag werd besloten met een brood maaltijd. Na afloop kreeg ieder een een kerstgroet mee naar huis in de vorm van een kerst stukje of een pak kaarsen. Op zaterdag 24 december a.s. wordt in het kerkgebouw De Hoeksteen, Noordhoeklaan 90, te Goes -een kerstzangavond gehouden onder het thema "Komt allen te samen". Aan het programma wordt meegewerkt door het gemengd koor "U zij de glorie" en het jeugdkoor "Telling Voices". Daarnaast is er decla matie, meditatie, solozang en natuurlijk veel samenzang. De zangavond begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. Ieder een hartelijk welkom. Het derde team van de sv Apollo uit 's-Gravenpolder was aan een nieuwe outfit toe. Wederom was assurantiekantoor Nijsse uit Goes bereid om de spelers te voorzien van een nieuw tenue. met de ontvangst in Motel Goes. Diezelfde ochtend staat er al een uitgebreide training op het pro gramma in Nieuwdorp en ook 's middags wordt er getraind. Tij dens die trainingen worden de voorronden van de penaltybo- kaal afgewerkt. T ussendoor wordt er gegeten in Motel Goes. Het vervoer van en naar Goes en Nieuwdorp gebeurt met een spe ciale bus. Na het avondprogramma in Motel Goes gaat om uiterlijk half elf het licht uit, zodat de deelne mers - die trouwens uit heel Zee land komen - de volgende och tend weer uitgerust aan de slag kunnen voor de slotdag. Die laat ste dag wordt er natuurlijk weer intensief getraind, er is een spre ker over sportblessures, maar het slot van de stage staat toch vooral in het teken van de finale van de strijd om de penaltybo- kaal waarbij ook de ouders van de voetballertjes van harte wel kom zijn. Rond vijf uur 's mid dags zit de tweedaagse stage er op. Tijd voor de bijna honderd deelnemertjes om moe en vol daan huiswaarts te keren, dro mend van 1995, want de volgen de voetbalstage van Danny Blind en Peter van Vossen staat al weer in de steigers Uitslagen en stand na 14 weken: Yerseke - Goes 3: -621-32; Lewedorp 1 - Goes 2: -31/-43; Goese Polder 2 - Ovezande: - 21/+39; 's-Heerenhoek 2 - Eras mus: -25Z-34; Heinkenszand - 's- Heerenhoek 1+72Z+88; Wemel- Tweede Kerstdag organiseren de Gezamenlijke Kerken van Goes en het Leger des Heils een gezellige kerstmiddag en - avond. U bent van harte welkom in de Bonte Koe, Beestenmarkt 4 te Goes vanaf 14.00 uur tot 21.00 uur, met om 18.00 uur een koffiemaaltijd. Er zijn ook enkele muzikale gasten aanwezig deze middag. De toegang en ook de maaltijd is gatis. Heeft u proble men met vervoer, bel: 12511 of 12814. Voor informatie: tel. 33904. gramma, Sportpunt Zeeland, 24/12: 9.05 uur: Togo D - Storm vogels D; 10.55 uur: Togo A1 - Swift A2; 12.05 uur: Togo 5 - Seolto 4. Uitwedstrijden, 24/12: 8.30 uur: Top F1 - Togo F; 10.50 uur: Animo B2 - Togo B. Uitwed strijd, 31/12: 13.20 uur: Swift 5 - Togo 4. Voor meer inlichtingen over korfbalvereniging T.O.G.O. kunt u bellen met Ineke Schip per, tel. 01100-30473. Neef. Achterste rij van links van rechts: J. Holm, E. Muldfer, J. de Boer en Yvonne en Maurice Ver gouwen, de eigenaars van Café Juliana uit Colijnsplaat. Heb je interesse in volleybal kom dan eens langs om te kijken. Mee doen mag natuurlijk ook! Voor méér informatie kun je terecht bij A. Dourleyn, tel.nr. 01199-5587 of S. Kwekkeboom, tel.nr. 01108-2022. bewegingstherapie gestalte te geven worden vele oefenvormen gebruikt, zoals: -mobiliserende oefeningen (rekkingsoefenin- gen); - spierversterkende oefe ningen (weerstand/krachtoefe- ningen); - coördinatie oefenin gen; - houdingsoefeningen; - konditionele oefeningen; - ont spanningsoefeningen. Drukkerij RVH-druk geeft in samenwerking met de Gemeen telijke Archiefdienst van Goes een kalender voor het jaar 1995 uit. In een twaalftal historische foto's krijgt u een beeld van het Goes uit het begin van deze eeuw. Op deze manier maakt u een kleine rondgang door de stad en ziet u iedere maand weer een ander stadsbeeld. Al deze foto's worden begeleid door dui delijke onderschriften. Er wordt ook nog iets verteld van de histo rische achtergrond. De prijs van deze historische kalender bedraagt 15,-. Deze kalender is verkrijgbaar bij de Gemeente lijke Archiefdienst, Wijngaard straat 3 te Goes. Haast is gebo den, want de oplage is beperkt. Op dinsdag 27 december, in de Kerstvakantie, kan de jeugd in de leeftijdscategorie van 11 tot 16 jaar, weer gaan schaatsen op de kunstijs baan te Geleen. Uiteraard zijn de ouders ook welkom. De ijsclub "De Poel" uit Goes staat, evenals vorig jaar, garant voor een vlekkeloze organisatie. De Zeeuwse Sportraad ondersteunt de ijs club met de promotie. Het programma waaraan men deel kan nemen bestaat uit schaatsinstructie, een mini- elfstedentocht en vrij schaat sen. Om aan de schaatsin structie deel te kunnen nemen moet men wel op noren kunnen schaatsen. Ook is het goed om regenkle ding mee te nemen. De baan in Geleen is namelijk niet overdekt. Voor het vervoer zijn twee bussen gereser veerd. Dit betekent dat er totaal 98 personen mee kun nen naar Geleen. U kunt zich opgeven voor de schaatstrip door u schriftelijk aan te mei den bij de Zeeuwse Sport raad. Hierbij moet u naam, adres, leeftijd, telefoonnum mer en opstapplaats vermel den. Voor de opstapplaatsen en de daarbij behorende ver- Om lid te worden betaalt men eenmalig een bedrag van 1.000,-. en de jaarcontributie is vooralsnog vastgesteld op 1.500,- voor een volwassen lid. Geïnteresseerden kunnen zich nu al op de lijst laten zetten om in januari de mailing te ontvangen. Het nieuwe postadres van de Goese Club is: Postbus 32, 4460 AA Goes, Faxnummer 01100- 29554. gespeeld, +196 car.; 5. 's-Hee renhoek 1: 13 gespeeld, +148 car.; 6. Goes 1: 13 gespeeld, +145 car. Door de verliescaramboles (40) is Goes 1 teruggevallen naar de 6e plaats. Heinkenszand is door dinge - Goese Polder 1; -39A20;zijn grote overwinning gestegen Kruiningen - Lewedorp 2: +44/+51Goes 1 - Krabbendijke: -5/+42. Stand: 1. Lewedorp 1: 13 gespeeld, +348 car.; 2. Hein kenszand: 13 gespeeld, +297 car.; 3. Kapelle 1: 13 gespeeld, +283 car.; 4. Lewedorp 2: 13 Van 24 december t/m 8 januari a.s. houdt de Zeeuwse Kunst kring weer haar Kerstexpositie in de Vleeshal in Middelburg. De exposerende kunstenaars zijn: Miems van Citters, Leen van Duivendijk, Saskia Eggink, Hansje den Hollander, Els Holle- brandse, Jan Jongschaap, Juul Kortekaas, Margreet Leijdekker, Renee Mink, Gerda Rutters, Rein Schregardus, Fransje v.d. Swan, Anneke Schenk, Gastex- posAant: Jenny Verplanke. De expositie wordt officieel geopend op vrijdag 23 december a.s. om 17.00 uur door mevrouw J. van Dijk-Sturm, wethouder van Cul tuur van de gemeente Middel burg. De expostie is geopend van zaterdag 24 december t/m zondag 8 januari dagelijks van 11.00-17.00 uur. De Zeeuwse Kunstkring is een vereniging van beeldend kunstenaars, opgericht in 1958. De vereniging heeft ten doel: "De ontwikkeling van de beeldende kunst, in het bijzonder in de provincie Zeeland, en de belangen van de beeldende kun stenaars te behartigen". gebreid binnenprogramma dat zich afspeelt in Motel Goes, waar het ruim honderd koppend tellen de gezelschap ook zal overnach ten. Natuurlijk is er veel tijd inge ruimd voor het stellen van vra gen aan Danny Blind en Peter van Vossen, maar de deelne mertjes krijgen ook alles te horen over sportblessures en er is een voetbalkwis waarmee de echte sportkenners in het gezelschap aardige prijzen kunnen winnen. Behave Danny Blind en Peter van Vossen werken ook Maurice van Ham (SK Beveren) en doel man Ruud Pennings (VV Veere) mee aan de stage, die mede mogelijk is dankzij een flinke schare vrijwilligers en een groot aantal sponsors. Bovendien heb ben Blind en Van Vossen nog een paar verrassingen in petto. "En dat moeten voorlopig ook verrassingen blijven", zegt Peter van Vossen met een geheimzin nige glimlach op zijn gezicht. Naar verluidt hebben de beide Zeeuwse Ajacieden nog wat clubgenoten warm gemaakt voor een bezoekje aan Zeeland... In verband met de feestdagen zal door de muziekvereniging Euterpe te Heinkenszand het oud papier een week eerder wor den opgehaald. In plaats van op de laatste zaterdag van de maand wordt het nu opgehaald op zaterdag 24 december a.s. Met het ophalen wordt een drie voudig doel bereikt: het milieu wordt ontlast, de huisvuilophaal- dienst ook en de verenigingskas sen zijn er goed mee, aldus secretaris T. Duinkerke van Euterpe. trektijden kunt u kiezen uit de volgende mogelijkheden. Op 27 december wordt er om 07.30 uur vertrokken vanaf het parkeerterrein bij café "Ruimzicht" in 's-Heer Hen- drikskinderen, via Kapelle rond 07.45 uur (carpoolplaats Vierwegen) en Krabbendijke rond 07.55 uur (Oude Rijks- weg/J.W. Frisostraat) gaan we naar Geleen. We zullen om ongeveer 18.00 uur terug zijn. De kosten voor deze dag zijn slechts tien gulden per persoon. Dit is inclusief bus- en entreekosten. Voor een lunch en schaatsen dient u zelf te zorgen. U kunt de schaatsen eventueel huren in Geleen. Na schriftelijke opgave, wat vóór vrijdag 23 december moet gebeuren, kunt u op de dag zelf betalen. Regel is: "Wie het eerst komt, wie het eerst maalt". Mochten we op natuurijs kunnen schaatsen, dan vervalt de busreis naar Geleen. Als u twijfelt kunt u bellen naar de Zeeuwse Sportraad, telefoonnummer 01180-40700. U kunt uw aanmeldings-brief sturen naar de Zeeuwse Sportraad, Postbus 8073, 4330 EB Mid delburg. In de collegevergadering van 13 december is een ontslagverzoek van de heer ing. D. de Kok, brandweercommandant, onder werp van bespreking geweest. Het college van burgemeester en wethouders heeft besloten aan het verzoek van de heer De Kok tot ontslag per 1 januari 1996 te voldoen. Tevens is besloten te voldoen aan zijn ver zoek om met onmiddellijke ingang zijn werkzaamheden neer te leggen. Dit betekent dat met ingang van vandaag, 13 december, de heer De Kok zijn werkzaamheden als brandweer commandant heeft beëindigd. In het souterrain van de Zeeuw se Bibliotheek te Middelburg is tot en met 28 januari a.s. een tentoonstelling te zien van curio sa uit de privé-verzameling van Jaap van Velzen uit Middelburg. De expositie draagt de naam "Tis dat ze er een boek over hebben; curiosa tussen 1860 en 1940".. Bij de tentoonstelling hoort een boekje waarin themagewijs de tentoongestelde boeken worden toegelicht b.v. bijzondere gebeurtenissen en levensge schiedenissen, literatuur op reis, sportieve en andere bezigheden. Geopend maandag van 17.30- 21.00 uur, dinsdag tot en met vrijdag van 10.00-21.00 uur en zaterdag van 10.00-13.00 uur. een pittige partij worden. Pro- vereniging Delta uit Colijnsplaat En werken zullen ze, want naast het theoretische gedeelte staat dagelijks zo'n drieënhalf uur trai ning op het programma waaron der een uitgebreide warming-up, basistechnieken, passen en trappen, een partijvorm en de strijd om een heuse penalty- bokaal. Verder is er nog een uit- ving range ligt er inmiddels bij als prachtig opgemaakt (gras)bed, waar alleen de natuur zijn werk nog moet doen. Er wordt van uit gegaan dat deze oefenbaan in het komende voorjaar bespeel baar in gebruik genomen kan worden. Ook de bouw van de baan vordert gestaag en als alles volgens plan verloopt gaat de baan in het late voorjaar 1995 open. De organisatie achter het feitelijke gebruik van het golf- baanprojekt heeft inmiddels vorm gekregen. Toekomstig Manager van de Exploitatie- maatschappij Goese Golf B.V. wordt A.H.E. van de Velde; de statuten voor de vereniging zijn inmiddels opgemaakt door Nota riskantoor Frantzen Van Bisse ren in Goes en er is een Vereni gingsbestuur samengesteld. Alles is dus in stelling gebracht

Bevelander | 1994 | | pagina 20