NIEUW! OP PRAXIS KUN JE BOUWEN Fusie in Zeeuwse De Verrassing! 49, üwiis geestelijke gezond heidszorg op komst Gezin te Reimerswaal 60.000e NPV-lid 1 I NU OOK ALLIBERT BADKAMER MEUBELEN Horeca-kursus voor werkzoekenden Beveland Beren voor "De Zunneguus HLLIBER’B zeeshow in fCo r KUNST- KERSTBOOM 180 cm hoog I DE BEVELANDER 18 Wot Zuidweg 20A, Zonnemaire. Tel. 01112-1318. Vrijdag koopavond. Maandag gesloten. S Wellicht wordt Vrijdag 23-12 ekstra koopavond Zaterdag 24-12 tot 17.00 uur geopend De Spinne 11-52 Goes Tel. 01100-31098 Albert Joachimikade 37 Goes Tel. 01100-33220 nu voor K 1/2 prijs Woensdag 21 december 1994 - j ZUIDHOF A De Anemoon I Een sfeervolle gouden kerst met i romantische kerstarrangementen en 1 exclusieve kadoartikelen Het team van Zuidhof, >1 De Anemoon, wenst u Prettige Feestdagen j I en een Fleurig 1995 f uw meubelaankoop een stuk aantrekkelijker door de verrassing die Paauwe voor u in petto heeft. Want ook tijdens deze december- actie geeft Interieur Paauwe weer wat weg!! Daarnaast ontvangt u sowieso een flesje h Paauwe-wijn om de nieuwe aanschaf op gepaste wijze in te wijden. Als het aan Paauwe ligt beleeft u dan ook veel genoegen aan de DecemberMeubelShow. ’t Is een ware openbaring om nu binnen te stappen bij Interieur Paauwe en de nieuwste collecties te ontdekken! Als ver volg op de succesformule, die begin dit jaar is ingezet heeft Paauwe de collectie in de eco-trend sterk uitgebreid. Een stijl met een lichte, zonnige uitstraling, met een warm vriendelijk karakter. Mede door het gebruik van natuurlijke mate rialen als sisal, erle, katoen, teak en beu ken, in hun oorspronkelijke kleuren. Een stijl die zich gemakkelijk laat kom- bineren met zowel klassieke als moderne woontrends. Afgebeeld een volledige hoekcombinatie met vele mogelijk heden geheel voorzien van losse hoezen, die er gemak- kehjk af te halen zijn. ft Hoogwaardige kwaliteit scherpe prijzen en ■W. IV INGEN BLOEMSIERKUNST ook volgend jaar nog doorlopen. De afdeling Reimerswaal heeft het 60.000-ste lid aangebracht. De familie Minnaard-v.d. Burgt uit Krabbendijke heeft de tussen stand van de aktie op 60.000 gebracht. (Vrijdag 16 december is de familie in het zonnetje gezet. Hierbij waren ook de ledenwerver en een afvaardiging van het landelijk bureau en hoofdbestuur aanwezig. De ver eniging hoopt dat dit hoogtepunt weer een stimulans zal zijn voor die vele ledenwervers in het land om met goede moed door te gaan. Het Regionaal Bureau Onderwijs (RBÖ) organiseert in samenwer king met het Arbeidsbureau een kursus voor mensen uit de Beve- landen die werk zoeken in de horeca, maar daar niet voor zijn opgeleid. Het gaat om een kur sus van 16 avonden die begint op dinsdagavond 10 januari. De kursus wordt gegeven in het Zeeland College in Middelburg. Naast de lesavonden doet men praktijkervaring op in de vorm van stage. Deelname aan de kursus is gratis mits men als werkzoekende staat ingeschre ven. Wel moet een borg betaald worden voor o.a. het boek dat gebruikt wordt. Reiskosten wor den vergoed en voor eventuele kinderopvang is een regeling mogelijk. De aandacht in de kursus gaat allereerst uit naar de funktie van gastheer of gastvrouw. Voor de kursist betekent dat het leren omgaan met klanten, het zich eigen maken van klantvriendelijk gedrag, het aanbieden van mogelijkheden en opnemen van bestellingen, het serveren van dranken en etenswaren en het af rekenen. De besturen van de Stichting Regionale Instelling voor Ambu lante Geestelijke Gezondheids zorg Zeeland, de Stichting Zeeuwse Instelling Beschermd Wonen en de Stichting Psychia trische Zorgvoorzieningen Zee land hebben overeenstemming bereikt dat de bestaande samen werking moet leiden tot fusie per 1 januari 1996, dus over een jaar. Volledige integratie van de drie organisaties zal ten dele in 1996 en 1997 plaatshebben. Er is tot fusie besloten omdat de komende jaren alleen dan een kwalitatief goede patiëntenzorg in de geestelijke gezondheids zorg is te waarborgen. Het leidt tot een helder en één duidig behandelaanbod, doelma tig en klantvriendelijk. Er wordt Volgens Joan de Quartel van het RBO is de kennis en vaardigheid die nodig is voor het uitoefenen van goed gastheer- of gast- vrouwschap van toenemend belang in de horeca: "Men pro beert zich te onderscheiden door bijvoorbeeld culinaire produkten, maar daarnaast is vooral de sfeer die een zaak uitademt heel belangrijk. In hoge mate wordt deze bepaald door de gastheer of gastvrouw." Vervolgens wordt ook uitgebreid aandacht besteed aan het werken in de keuken en de kennis die daarvoor nodig is. Het gaat dan om voedingsleer, basistechnieken in de keuken, hygiëne enz. Het belang van deze kennis en vaardigheid is onlangs nog eens onderstreept door een onderzoek waaruit blijkt dat Nederlanders steeds vaker èn kleinere dingen gaan eten buiten de deur. Het certificaat dat de kursist krijgt aan het eind van de kursus is dan ook een waar devol papier en een ruggesteun bij het vinden van werk. Belang stellenden kunnen zich aanmel den bij het R.B.O., Postbus 2102, 4460 MC in Goes. Tel. 01100-50320. Op 1 oktober jl. is de Nederland se Patiënten Vereniging gestart met een ledenwerfaktie. Inmid dels heeft de vereniging het 60.000-ste lid kunnen inschrij ven. Dit betekent dat er binnen twee maanden ruim 2.500 leden bijgekomen zijn en de aktie loopt nog steeds door. Deze groei is met name te danken aan de inzet van de gemeentelijke/regionale afdelin gen van de NPV. Ook wordt er gewerkt met geschenken die nieuwe leden en de ledenwer vers krijgen. Op veel plaatsen in het land zal de ledenwerfaktie zorg op maat geboden. Een bestuurlijke begeleidingscom missie, samengesteld uit verte genwoordigers van de drie part ners, zal het fusieproces begelei den. De uitwerking daarvan is opgedragen aan de gezamenlij ke directies die vóór 1 januari 1996 nadere invulling geven aan een'aantal punten zoals het soci aal plan, de behandelorganisa- tie, de financieel economische aspecten en de organisatorische en juridische consequenties. Een belangrijk uitgangspunt is dat de gefuseerde instellingen als één organisatie een open communicatie met andere part ners in de geestelijke gezond heidszorg aangaan. Getalsmatig zullen er geen gedwongen ont slagen vallen. Donderdag 1 december is het kinderdagverblijf "De Zunne- guus" te Goes uitgebreid met een berenfamilie. De heer J. van Beveren, vestigingsmanager PTT Post Goes reikte deze beren uit in het kader van een speciale actie rondom de nieuw verschenen decemberpostze- gels. Met deze actie worden 100 kindertehuizen in het land ver blijd met in totaal 100 reuzebe- ren en 1000 kleine speelgoed- beertjes. PTT Post doet deze geste naar aanleiding van het uitkomen van de nieuwe decemberzegels. Deze zijn sinds maandag 28 november weer bij alle grote en kleine postkantoren te koop. Het zijn net als vorige jaren postze gels van 55 cent, in "velletjes" Vriendelijk, vrolijk verleidelijk! r van 20 stuks. Men kan daarmee voordelig de kerst- en nieuw jaarswensen binnen Nederland versturen. Ook na de december maand zijn ze gewoon te gebrui ken, maar dan moet worden bij betaald tot het normale (brief)tarief. Dit jaar zal de besteller die de wenskaarten bezorgt er heel anders uitzien dan men tot dus ver gewend was. Want vanaf 1 december zijn alle bestellers door PTT Post helemaal in het nieuw gestoken. Het blauw-grij- ze 'Uniform" dat nog uit 1983 dateert, maakt plaats voor meer eigentijdse bedrijfskleding in de kleuren rood, bruin en een toefje blauw. De besteller is daarmee voor het publiek beter herken baar. o RICHTING ROTTERDAM

Bevelander | 1994 | | pagina 18