.WAT EEN STREEK.WAT EEN STREEK.WAT EEN STREEK. Goes Modestad 1994: een Winnaar vorig jaar zoekt sponsors Jan van der Weijde naar H.P. Ass. Financieringen verhuisd naar Goes ,a„ar225, 1 Jacht- en ruitersport- beurs Zeelandhallen Ecco Kids: fijne stappers in de jeugdwinkel van Rial Mooie combinaties op modeshows van Lady M De Goese Loper ondanks regen druk betreden de Nacht van Almere schitterend modesamenspel TUSSENHAVEN Prijswinnaars Kapelse Dag ABN AMRO mogen ontvangen". Afgelopen woensdag vond bij de ABN AMRO aan de Biezelingsestraat in Kapelle de prijsuitreiking plaats. Voor de jury was het een moeilijke opgave om uit de vele kleurplaten de drie mooiste te kiezen. Uiteindelijk werd gekozen voor de volgende prijswinnaartjes: 1e prijs Anneleen Nieuwenhuyse, 2e prijs Frederique Deventer, 3e prijs Monica van der Weele. Alle winnaars ontvingen een Florij- nenvlootrekening met inleg en een ABN AMRO Spaarbeer. De heer I. de Klerk diezelfde middag eveneens de prijzen uit voor de Ajax-prijsvraag. Uit de goede inzendingen werden na loting de Retourtje Parijs 4 'w Van 30 sept. t/m 2 oktober a.s. M| Woensdag 21 september 1994 9 DE BEVELANDER iliee^nüuM te Vliegtickets. Regel 't op het postkantoor Disco Goes-Oost kunnen PP- Goes, Grote Markt 14-16, tel. 01100 - 51333 til Informeer naar onze 2750 andere bestemmingen. Telefonisch boeken is mogelijk. Kort geleden heeft H.P. Assurantiën en Financie ringen een nieuwe vestiging betrokken aan de Voorstad 18 te Goes. Twee jaar geleden zijn de heren Hollestelle en Van Peene voor zichzelf begonnen in Bergen op Zoom. Een grote stap was dit niet, omdat beiden al vele jaren ervaring hadden een van Lange afstandsloper Jan van der Weijde uit Kapelle is weer op sponscrjacht. Vrijdag 7 en zater dag 8 oktober is hij één der favo rieten voor de Nacht van Almere. Vorig jaar werd de Kapellenaar winnaar van deze 24-uurs loop. Hij slaagde er toen in binnen een etmaal een afstand van dik 184 kilometer af te leggen. het accent op Tenson. De Flint- stones paradeerden ook voorbij in de collectie van Mexx. Op ori ginele wijze werd de schoenmo de van Verburg gepresenteerd en De Muynck Optiek leverde een originele bijdrage door de brilmonturen te verwerken in hoeden van gaas. Mooie suède kleding bracht Cartell. Papago presenteerde zich zeer duidelijk met de mooie collectie van o.a. het label Donaldson. Bij de Damesmode van Bliek vielen de mooie jassen op, temeer aange zien er uitstekende combinaties mee zijn te maken. Van Hot Legs zagen we veel feestkleding in zwart-wit, terwijl men bovendien een vlotte collectie Westernkle- ding toonde. Verder bracht Ber- co sportieve en zeer draagbare damesmode. Lammy-coats maakten deel uit van de collectie Dies Kosten. Sieraden van Galary d'Or spron- schepje op te kunnen doen. Terecht, want vorig jaar werd hij opvallend winnaar. Er waren veertien deelnemers aan de 24- uursloop. Zeven ervan haalden de finish. Jan werd winnaar. Een opmerkelijke prestatie, mede gezien zijn leeftijd. De Kapelle naar is 49 jaar. "Maar ik voel me prima en hoop nog altijd eens de 200 kilometer in de Nacht van Almere vol te maken", zo vertel de hij ons. Ik denk er dan ook nog niet aan om te stoppen met lopen. Wel heb ik afgelopen jaar wat minder kilometers afgelegd. Daartegen over heb ik meer het accent op krachttraining gelegd". Jan van der Weijde heeft zojuist een vakantie in Zwitserland achter de rug. En natuurlijk: ook daar werd weer gelopen. Verder heeft hij tot dusver vier marathons in eigen land gelopen. "Volgend jaar hoop ik 'n vijftigste marathon te lopen", aldus de Kapellenaar. Voor het overige draait Jan en De wervelende men niet alleen bekijken, maar ook de eigen hond kan deelnemen. Voor de kunstliefhebbers zijn er diverse jachtschilders en boogschiet- monstraties. melde sporten beoefenen. Interessant voor de bezoeker rokken en pantalons, ook met vele soorten kragen zodat er voor elk wat wils te koop is. Opvallend mooie japonnen pri ma afgewerkt en natuurlijk ook in de mooie frisse kleuren van deze najaarsmode en grote keuze van de bekende merken Setter en Knippers. Rokken en broeken die een uit stekende combinatie vormden met de diverse pullovers en blou ses. Combineren is met deze goed op elkaar afgestemde col lectie mogelijk voor elke smaak. Ook voor de kinderen weer een prima op elkaar afgestemde col lectie: Stoere prints voor jongens op de diverse sweatshirts en vro lijke kleuren en dessins voor de meisjes. Broeken voor de meis jes en de jongens om prachtige combinaties te kunnen maken. Van schoenmode Wenna-prima bijpassende schoenen bij de dames en de kinderen; een uit stekend op elkaar afgestemde collectie. laire demonstraties die wor den gegeven. Zo kan men genieten van: valkerijdemon- stratie, jachthondentraining-, Rial Schoenmode op het adres Lange Vorststraat 83-85 te Goes heeft dezer dagen zijn collectie jeugd- en kinderschoenen ondergebracht in een speciale hoek. Een winkel in een winkel dus eigenlijk, waarbij het merk Ecco Kids een vooraanstaande plaats inneemt. Men treft er een mooie collectie van dit gerenom meerde merk aan. Maar ook voor andere kinderschoenen met Westhavendijk 140 Goes, tel. 01100-12473 X' \\ifr KdikAk|Lk11z Overzicht van gevonden dieren die in de week van 9 sept. tot 16 sept. naar Dierenasiel Tussenhaven in Goes zijn gebracht: Getijgerd met oranje en wit, omg. Nisse; zalmkleur/grijs/witte poes, Heernisseweg Goes; zwarte kat met witte vlekken, Brugstraat Wilhelminadorp; lap jespoes met veel wit, Troelstralaan Goes; jonge rode kater paars/roze bandje, Kapelle. Op 17 juni liep in Nisse een grote getijgerde kater weg, 11 jaar oud en op 3 sept. werd hij in Heinkenszand gevonden en naar het asiel gebracht. Hij is nu weer veilig terug bij zijn vrouwtje. Bent U uw huisdier kwijt of is er bij U een kat of hond aan komen lopen, meld dit dan, binnen drie dagen bij het Dierenasiel in Goes! tel: 01100- 12473. Openingstijden Dierenasiel "Tussenhaven”: Dinsdag t/m vrijdag 10.00 u. - 11.30 u„ 13.00 u. - 15.30 u.; woensdagavond 18.00 u. - 20.00 u.; zaterdag 10.00 u. -13.00 u.; zondag en maandag gesloten. Adres: Westhavendijk 140 4463 AE Goes. Wijkvereniging "De Brak" Tulp straat 47 te Goes houdt op zater dagavond 24 september een dis co voor de jeugd van 11 tot en met 15 jaar. Aanvang 19.00 uur tot 22.00 uur. Entree 1,-. Inlich tingen: Eddy en Coby van de Broecke tel.: 01100-23389. in de verzekeringen en financieringen. De heer Hollestelle zit zelfs al meer dan 25 jaar in het vak. "Toen het voormalige reisburo van Van Fraassen aan de Voorstad te koop kwam, hoefden we niet lang na te denken,” aldus dhr. Van Peene. "Het is een mooi ruim pand en het is voor iedereen goed bereikbaar.” Bij H.P. Assurantiën Financieringen kunt u terecht voor leningen, hypotheken en alle soorten verzekeringen. ”Wij doen zaken met verschillende banken en verzekeringsmaatschappijen. Het grote voordeel hiervan is dat we de klant altijd een voor hem geschikt produkt kunnen bieden,” aldus de heer Hollestelle. Veel mensen komen bij H.P. Assurantiën Finan cieringen voor een hypotheek-totaaladvies: het adviseren van een passende hypotheek, het bemiddelen in de aankoop van een huis en het zorgdragen voor alle bijkomende zaken. Ook po pulair is de H.P.-Pakketpolis, waarbij u de moge lijkheid heeft uw verzekeringspakket per maand te betalen. Nieuw is echter de doorloop-hypotheek, welke erg interessant is voor mensen met een eigen huis en een lening vooral nu het nieuwe kabi net van plan is de rente-aftrek van het consumptief krediet af te schaffen. Mocht u iets willen weten over een hypotheek, lening of verzekering, dan kunt u altijd gratis bellen met H.P. Assurantiën Financieringen, maar langskomen kan natuurlijk ook! tie van één der deelnemers op de slotdag. Goes had drie dagen lang de loper uitliggen: van don derdag tot en met zaterdag. Indi vidueel hadden de winkels in de binnenstad aardige aanbiedin gen en bovendien had de Goese Middenstands Centrale, die een en ander organiseerde, een mooi prijzenpakket beschikbaar gesteld. De uitslag van deze wedstrijd hopen we binnenkort te melden. slotte kwam de 3e prijs, een Ajax Baseballpet op het hoofd van Pascal van Liere. Daarnaast ont vingen alle winnaars naar keuze een musiccassette of een Com pact Disk met Europese Tophits. Tijdens de prijsuitreiking vertelde de heer I. de Klerk, dat door het grote aantal reacties op beide wedstrijden de deelname aan de Kapelse Dag voor ABN AMRO bijzonder succesvol was verlo pen. ging UNO, tevens een uitge breid overzicht geven van alle benodigdheden om bovenver gen sterk in het oog. Verder natuurlijk ook hele mooie mode van AnneMarel, die er steeds uit springt door thematische opzet. Zelfs bruidsmode maakte deel uit van de presentatie van Goes Modestad. Incognito tekende daarvoor met een collectie die men zelf kan samenstellen, inclusief aangepaste schoenen voor de feestelijke dag. Als spon sors van de modepresentaties fungeerden BMW Zwartepoorte, Volkswagen Van Strien en Clou Schoenmode. Dyon Caractère leverde de modellen en verzorg de de coördinatie op professio nele wijze, terwijl de organisatie zelf in handen lag van de heren R. Wirtz, J.H. Steutel, R. Berks en S. Witkam, Deze laatsten leverden achter de schermen een bijdrage aan het succes. De conclusie was na afloop dat Goes Modestad alleszins voor herhaling vatbaar is. legt de Loper" een succes genoemd. Want regen en wind konden veel bezoekers van de binnenstad er niet van weerhou den op pad te gaan. Het was opmerkelijk dat er erg gericht werd gekocht. Zo luidde de reac- Tijdens de Kapelse Dag konden jongeren bij de ABN AMRO- stand deelnemen aan een twee tal wedstrijden: een Ajax-prijs- vraag voor jongeren tussen de 10 en 25 jaar en voor de kleintjes een kleurplatenwedstrijd. De heer I. de Klerk, directeur van ABN AMRO Kapelle, vertelt hierover: "Het aantal deelne- mer(tje)s was overweldigend. Tot de sluitingsdatum op 9 sep tember ontvingen we enkele honderden kleurplaten en Ajax- wedstrijdformulieren. Ik heb de indruk, dat de hele Kapelse jeugd de afgelopen weken zich gebogen heeft over beide wedstrijden. Het was echt fantastisch om zoveel reacties te seis waren keurig verzorgd door Hairshop Carola uit 's-Heer Arendskerke. De showende dames werden opgemaakt door Schoonheids salon Jacqueline uit Heinkens zand. Veel aandacht is er ook dit seizoen weer besteed aan de inkoop. Bij Lady "M" mode weet men uit jaren ervaring wat de vaste klanten willen en wordt er gJet op prijs en natuurlijk op kwaliteit. De kleuren van dit najaar zijn hoofdzakelijk bruin en beige. Maar dan in combinatie met andere kleuren zoals rood, groen en blauw zodat het een kleurig en fris geheel belooft te worden dit najaar. Een grote collectie met prachtige pullovers met verschillende kra gen en kleuren om te combine ren met de broeken of de rokken. Een groot aantal uni-pullovers maar ook vele met ingebreide motieven. Blouses die ook weer volledig zijn afgestemd op de volgende winnaars bekend: de 1 e prijs, een voetbal met origine le handtekeningen van de spe- De Nacht van Almere is in de wereld van de lange afstandslo pers een begrip. Ook bij andere sporters overigens. Het gaat om 't Reewild, Handboogvereni- opgeluisterd door twee jacht- hoornblazersverenigingen. Om de bezoeker niet alleen te amuseren maar ook te infor meren, zullen verschillende organisaties en verenigingen als de KNJV, de SBNL en de Delta Federatie op gezette tij den een lezing verzorgen. Tevens zijn alle middelbare scholen uit Goes en omgeving uitgenodigd de beurs te bezoeken en wordt er een spe ciaal voor hen een op jongeren gerichte lezing gehouden door de K.N.J.V. De eerste jachtbeurs Benelux in de Zeelandhallen te Goes, een evenement dat niet alleen voor de jager, maar voor een ieder iets interessants te bie den heeft! Openingstijden: vrijdag 30 september 12.00 - 22.00 uur; zaterdag 1 oktober 10.00 - 18.00 uur; zondag 2 oktober 10.00 - 18.00 uur. Toegangs prijs 10,-; kinderen 6-12 jaar 3,50. Info Jachtbeurs Bene lux: Zeelandhallen Goes, tel. 01100-21020. Iers van de kampioensselecfie van Ajax, gingnaar Patrick Sön ke, Oscar Geleijnse ontving de 2e prijs, een Ajax sjaal en ten- j een sportspektakel waarvan de opbrengst bestemd is voor de Multiple Sclerose Stichting. Deelnemers aan de lange afstandsloop worden veronder steld met minstens 500 gulden sponsorgeld achter de hand aan de start te verschijnen. Dankzij veel bedrijven, instellingen en particuliere sponsors uit Zeeland kon Jan van der Weijde vorig jaar met méér dan het dubbele geldbedrag aan de start komen. En dit jaar hoopt hij er nog een Van vrijdag 30 september t/m zondag 2 oktober zullen de Zeelandhallen in Goes hèt ont moetingspunt zijn voor tal van zijn het grote aantal spectacu- jacht-, ruiter- en hengelsport- liefhebbers uit de Benelux. Dit voor Zeeland unieke eve nement zal naast stands van overkoepelende organisaties prepareer-, wildbereid-, hand- als de Koninklijke Nederland- boogschiet- en vliegvisde- se Jagersvereniging, Neder- landse Organisatie voor Jacht Jack Russelraces kan en Grondbeheer en uit Vlaan deren de Kon. Sint Hubertus Club maar ook verenigingen als de Nederlandse Vereniging voor Preparateurs, Vereniging worden dedagen muzikaal een bekend label heeft Rial meer mee aardige prijsjes in de wacht plaats gemaakt. "Vroeger kon je slepen. Daartoe dient een plaat op het gebied van kinderschoe- te worden ingekleurd. De actie nen een paar modellen laten loopt tot eind oktober. Voor het zien. Je kunt momenteel spreken overige heeft Rial naast Ecco van een echte en complete col- Kids ook nog andere bekende lectie. En wat zeker zo belangrijk merken kinderschoenen in huis, is: de kinderschoenen zijn van waarbij we de namen noemen dezelfde kwaliteit als de volwas- van Kangaroos en Micio. sen schoenen. Want ze zijn op dezelfde gedegen wijze gemaakt", zo vertelt de heer L. Rovers van Rial. Het concept van de volwassen schoenen is bij Ecco Kids dan ook: het moe ten schoenen zijn die lekker lopen, een uitgekiende construc tie hebben, waarbij uitstekende materialen worden gebruikt. Dat wil zeggen: zacht en soepel, maar tegelijkertijd robuust en sterk genoeg om de meest bizar re weersomstandigheden te kun nen doorstaan. Rial heeft al een reputatie waar het gaat om schoenen van kwaliteit voor zowel dames als heren. Met de nieuwe afdeling hoopt men ook de jeugd van fijne stappers te kunnen voorzien. Tegen de ach tergrond van de opening van de afdeling, heeft Rial een leuke najaarsactie op touw gezet. De kinderen die een paar Ecco- schoenen bij Rial Schoenmode hebben gekocht, kunnen daar- In twee modeshows heeft Lady "M" mode te Heinkenszand haar vaste klanten en belangstellen den weer kennis laten maken met de nieuwste kleuren en modellen van de mode voor het najaar en winter van 1994. De modeshows in de eigen zaak trokken weer veel belangstellen den naar de Dorpsstraat in Hein kenszand. Zoals gebruikelijk liet men weer voorbeelden zien van de komen de mode voor dames en kinder kleding. Voor de dames veel mogelijkheden tot het maken van prachtige combinaties, zodat ieder naar eigen smaak een gar derobe kan samenstellen. Voor de kinderen de sweatshirts en pantalons van de merken Spetter en Locker, die bij vele vaste klanten worden gewaar deerd door hun uiterlijk, kwaliteit en goede prijs. Het nieuwste op gebied van de dames en kinder schoenen werd getoond door Schoenmode Wenna. De kap- Vorige week legde Goes zijn loper weer uit. Het werd deze keer een uitzonderlijk natte loper, vanwege de regen en herfst die zich ongekend vroeg aankondigden dit jaar. Niettemin werd de jaarlijkse actie "Goes regelmatig zijn trainingsrondjes tussen Kapelle via Yerseke en Hansweert. Misschien vertrekt hij binnenkort nog even naar de Marathon van Amsterdam. Hij heeft nog een 25 kilometer stra tenloop in het Westbrabantse Zevenbergen op het programma staan. En natuurlijk de befaamde Nacht van Almere. De start daar van is vrijdagmiddag 7 oktober om 17.00 uur. "Een parcours met veel vals plat. Maar wél leuk om te lopen en met veel publiek. Het is 1450 meter lang, zodat ik 't zo'n 130 maal krijg af te leggen". Wat de Kapellenaar betreft mag het regenen en waaien. "Want slecht weer ligt me wel. Vorig jaar heeft 't 's avonds constant gehoosd. En dat werkte in m'n voordeel". Wie Jan van der Weijde met een sponsorbedrag voor de MS- stichting naar Almere wil laten gaan, kan contact met hem opnemen in Kapelle, tel: 01102 - I 42566. "Prima organisatie en een schit terende happening". Dat waren enkele van de reacties op de modeshows die in Goes werden gehouden in het kader van de manifestatie Goes Modestad. Zoals bekend werkten veertien modezaken uit het Goese mee aan de gezamenlijke presenta tie. Deze werd vorige week gehouden als onderdeel van de actie "Goes Legt de Loper Uit. Zowel donderdag als vrijdag werd in een tent op de Grote Markt een indruk gegeven van de veelzijdige mode die de modezaken van Goes hebben te bieden. Het unieke daarbij was dat kon worden gesproken van nauwe onderlinge samenwer king. En juist dat element zorgde ervoor dat het een geslaagde manifestatie werd, zo was het oordeel van degenen die eraan meewerkten én van de vele belangstellenden. Ondanks de regen en wind was er veel belangstelling voor zowel de shows 's middags als in de avonduren, waarbij met name de show op belangstelling trok. Deze avondshow bood avondvullend programma groep van Diesel en spannende acts, aan de mode aangepaste muziek (van Pavarotti tot Coun try) en uitstekende belichting. Het feit dat de stroom even uit viel in de modetent, maakte het er vrijdagavond alleen maar spannender op. Maar dat was snel verholpen. Ondanks de lengte van de modepresentatie hoefde men zich geen moment te vervelen. Dat kwam door de veelzijdigheid van het gebodene. Begrijpelijk als men weet dat aan de modeshow werd meegewerkt door veertien zaken. Dat waren: (in alfabetische volgorde): Anne Marel, Berco, Bliek Modes, Dies Kosten, Gallary d'Or, Hot Legs, Incognito Bruidsmode, Livera, Mexx, Youth Store, Papago, Steutel Mannenmode, De Muynck Optiek, Verburg Schoe nen en Wim Robijn, mode voor mannen. Het zou op deze plaats te ver voeren om alle gepresenteerde mode te belichten. Niettemin wil len we graag enkele mode-items noemen. Zo zagen we veel vrijdagavond veel gilets, lange laarzen en Western stylemode met goede combina tiemogelijkheden. Wim Robijn kreeg de handen op elkaar met maar liefst drie uur mode, heel zijn uitgaanskleding, lange jas- verrassend en in snel tempo sen, terwijl hij tevens ondermode gepresenteerd. De show werd showde. Romantische nachtkle- o.a. ondersteund door de dans- ding toonde Livera. Steutel legde -

Bevelander | 1994 | | pagina 9