Verrassende dessins en draagcomfort centraal Een kleurrijke wereld vol trends in tijd Stoere en romantische mode in drie thema’s Lengte maxi, kleuren in donkere tonen Mannen in grijs, bruin en blauw F Na schoenen nu ook kleding Woensdag 14 september 1994 DE BEVELANDER 33 I 1 Quasimodo Brei mode Buffalo Bill Rapido IW' Er Dr. Martens zoekt I Laag over laag tot het enkellange gilet i Voor de stijlbewijste man opent Matinique de deur naar een nieuwe kleding- en modewereld. Het sleutelwoord van de herfstcollectie is natuurlijk: natuurlijke kleuren en stoffen voor de man die zich op zijn gemak wil voelen waar hij ook is, tijdens zijn werk of in zijn vrije tijd. Er zijn minder kleuren in de collectie en ze zijn donkerder en neutra ler. Belangrijkste kleuren zijn grijs, bruin en blauw met lichtere tinten als accent. Elke kleur past bij de andere en geeft de collectie zijn natuurlijke eenheid. In zijn totaliteit is de collectie meer casual en mannelijker met minder aandacht voor soepele, lichte stoffen en getailleerde, minder soepe le kleding. Veel items zijn in 100% katoen, bijvoorbeeld de rechte broeken zonder bandplooi in de nieuwe "military" stijl. Naast de jaarlijkse herfstcollectie en de gebruikelijke basiskleding stukken introduceert Matinique ook nieuwe items. Ten eerste "The Shirt". Een basismannenhemd van zeer goede kwa liteit, met veel aandacht voor detail en stijl. Het shirt is verkrijgbaar in twee verschillende modellen en er is keuze uit vijf perfecte stoffen. Om deze shirts goed te laten zien, heeft Matinique een opvallend dis play ontworpen, een hoog smal rek waarop wel 150 shirts getoond kunnen worden in een kleine ruimte. Een geweldig shirt voor elke prijsbewuste man die zich lekker wil voelen en er perfect uit wil zien. Ten tweede heeft Matinique het accessoiresprogramma uitgebreid met sjaals, riemen en stropdassen in natuurlijke materialen, en in kleuren die in harmonie zijn met de rest van de collectie. Er zijn nog meer accessoires in de maak. "Accessoires" zullen in de toekomst dan ook een steeds belangrijker rol spelen in de Matinique-look. Kreymborg is voorbereid op een strenge winter. Er zijn kollekties ontworpen rondom drie thema’s: Highlands, Nostalgie en New Romantics. Highlands bestaat uit een kollektie met zowel dames- als herenmode, waarvan de sfeer doet denken aan Schotse hoogvlaktes, nevelige heu vels en wuthering heights. Zeer functionele kleding die in laagjes over elkaar heen gedragen wordt. Poloshirts, overhemden, bodywarmers, T-shirts met lange mouwen en kolberts uit de Highlandkol- lektie kunnen allemaal met elkaar gekombineerd worden, zodat iedereen zijn eigen stijl kan creëren. Bij Highlands wordt gebruik gemaakt van grove garens, struktuurstoffen, feston-stiksels en brede berberstrepen. Veel kleding uit de dameskollektie is rijk aan details: franjes, rafels en feston-steken. Stretchpantalons en lange rokken helpen, samen met de zachte volumineuze materialen die een handgemaakte uitstraling hebben, mee om het sil houet van de winter te bepalen. Nostalgie is het tweede thema voor de heren dit najaar. Deze kollektie heeft een zeer Engels aan doende stijl. Tweed jasjes, jacquard truien en rib- cord broeken geven een sfeer van een landhuis met bibliotheek, Chesterfieldstoelen, een knappe rend haardvuur en blaffende jachthonden. De trui en hebben prachtige ingebreide dessins, er zijn jacks met leerapplikaties, zachte polo’s en panta lons met struktuurstoffen. De kleuren zijn afkomstig van de herfst: roodbruin, granaatrood, oker, cog nac en diverse groentinten. New Romantics is in dezelfde sfeer ontworpen als de Nostalgie kollektie, maar dan voor dames. Vic toriaanse supervrouwelijkheid staat hier voorop in combinatie met dandy-achtige volantblouses. Als jasjes zijn er lange blazers tot over de heupen en capecoats in een grote verscheidenheid aan vor men en kleuren. De mantels zijn lang, warm en opvallend; vaak tot aan de enkels met brede revers en grote opgestikte zakken. Eén blik op de nieuwe collectie toont intrigerende creaties. Bijvoor beeld ‘Quasimodo'. Glitterende glas-in-lood effecten op de wijzer plaat en beelden van de Notre-Dame op de band. Een Swatch genoemd naar de man die zo onlosmakelijk verbonden is aan de befaamde kathedraal. Het model ‘Poncho' lijkt geweven in alle moge lijke Zuidamerikaanse dessins en doet je belanden in het land van ‘El Condor pasa'. Back to our roots! De ‘Pearl Shell' is een Swatch Scu ba waarmee je wel 200 meter diep op zoek kunt gaan naar... parels. In de wijzerplaat is een schitterend hologram verwerkt en het bandje is van zeewaterbestendig parelmoerglanzend leer. De wereld verandert met de minuut. Iedere dag wanneer de aarde om haar as roteert, lijken ook gebeurtenissen een andere wending te krijgen. Swatch, dat kleine wonder van precisie, registreert al die trends en buigt ze om tot nieuwe creaties. De nieuwe najaars/winter- collectie bewijst dit. Een kleurrijk geheel vol trends. Kijk naar de interessante kleding met een nieuwe rubberen coating, korte sportieve jassen en lange wollen jassen. Het kleurenpalet van deze herfst begint met zachte in elkaar over gaande kleuren bruin in kombi- natie met naturelkleuren zoals zandkleur, beige, wit en ecru die aansluiten op de vorige In-Wear kollekties. Later in de herfst worden de kleuren donkerder: warme grijs tinten en beiges ondersteund door opvallende blauwe kleuren. En als het bijna winter is komen zwart en wijnrood erbij. ren te koop. De ware fan kan zich voortaan van top tot teen in Dr. Martens hullen, want in elk kledingstuk zijn typische Dr. Mar- tens-symbolen verwerkt. Om te beginnen zijn bijna alle kleren doorgestikt met het bekende gele stiksel. En dikwijls komt de schoen er in een of andere vorm in voor. Er zijn bijvoorbeeld T- shirts met een opdruk van vlie gende DM-schoenen of met de tekst 'sole mate' en 'Sole brot hers'. Er zijn sokken met het DM- logo of het AirWair-embleem en T-shirts en boxershorts met zoolprints, alsof er zojuist een Dr. Martens schoen overheen gewandeld is. Het ontwerpen van de kleren is in goede handen bij het Engelse duo Red or Dead. Tien jaar gele den begonnen zij met de ver koop van zelfbewerkt en beschil derde Dr. Martens schoenen. Natuurlijke tinten vormen de basis van de Setterlai- ne collectie. Daarbij moet gedacht worden aan groen (onder andere bottle en mos) en bruin. Terug is de grijze tint: van muisgrijs tot antraciet. Naast deze ecologische kleuren zijn bordeaux en rood bepalende kleuren. Belangrijk in de collectie zijn de pullovers. De halsvormen lopen sterk uiteen van polo tot serafino en Kenzo. De coll als halsvorm is een groot thema. De dessinering is veelal zeer subtiel. Ook hier zijn Azteken motief en patchwork belangrijk. Daarnaast is gekozen voor combinatie- dessineringen. Dit uit zich ondermeer in vlakverde lingen en als accent sieraden. Maar bijvoorbeeld ook kabels gecombineerd met ajour of ton sur ton. Of pullovers met een duidelijke linnenlook (tweed- garen). De kwaliteiten zijn zeer duurzaam merinos en zuiver scheerwol, alswel katoen en modals al dan niet uitgevoerd in mengingen. De luxe pull overs zijn voorzien van prachtige prints. Daarnaast is er voor het geven van accenten bijvoorbeeld gewerkt met echt leer. Bij de zeer brede collectie pullovers is een schitterend assortiment bijpassen de rokken. Grote variëteit is ook terug te vinden bij de vesten en spencers. Deze zijn er in tal van varianten zoals grof gebreid, zeer fijn (merinos wol) tot jacquards. En uiteraard zijn er modieuze gilets opgenomen en jasvesten compleet met capuchon en houtje-touw- tje sluiting. Deze uitvoeringen benadrukken het laag over laag- effect. Als luxe variant op de vesten kan het blazer- vestje worden aangemerkt. herfst-garderobe. Zo zijn er coll-blouses met split ten of bijvoorbeeld asymetrische panden en een 'taille'-belijning, in uni- of dessin. De kwaliteit is veelal jersey. Ook zijn er langere blouses, die tevens dienst kunnen doen als 'blazer'. De collectie blousons, uitgevoerd in wolkwaliteiten, heeft een duidelijk frisse uitstraling. De bovendelen van Set terlady worden gecompleteerd door blazers, gevoerde jassen - met een zeer subtiele visgraat- en poncho's. In de collectie blazers is de tendens naar langere blouses in omgekeerde vorm aanwe zig. In de groot-confectie collectie van Setterlady is een duidelijke plaats ingeruimd voor het tuniek- pak. De onderdelen zijn vaak uitgevoerd in uni, ter wijl de bovendelen gedessineerd zijn. De japonnen zijn jonger. De dessins van deze belangrijke groep zijn opvallend maar subtiel. De kwaliteiten zijn ver rijkt met angora. De deux-pièces zijn onder andere uitgevoerd als jersey rokken met chanel jasjes. Tot slot zijn er ook zeer fraai uitgevoerde pantalons met chanel jasjes. Om hoogstaande techniek te verenigen met design, heeft Swatch een perfecte formule. Vakmanschap ‘pur sang’. Van ontwerp tot pro- duktie. Swatch blijft altijd op zoek naar nieuwe ideeën en materialen. De band biedt steeds weer creatieve mogelijkheden. Dit kun je niet alleen zien, maar ook voelen! Zo heeft de sportieve ‘City Run’ een band gemaakt van grof geweven T-shirt materiaal. En de band van de ‘Mariachi’ heeft hetzelfde leer als de legendarische Buffalo Bill cowboy-boots! Ondanks alle vernieuwingen en veranderingen is de prijs van dit Zwitserse horloge nog steeds even laag als 10 jaar gele den! Een Swatch is al verkrijgbaar vanaf f 85,-. Alle 81 nieuwe najaars- en wintermodellen zijn te bekijken bij de Swatch-dealer. het hogerop Als schoen is Dr. Martens al jaren een begrip. Ooit begonnen als gezondheidsschoen en daar na lange tijd geassocieerd met punkers en krakers ("het kra- kerskistje"), vandaag de dag is Dr. Martens er voor iedereen en staat voor een lifestyle in lopen: robuust, tijdloos, maar vooral comfortabel. Dr. Martens schoe nen worden dan ook gedragen door politieagenten en verpleeg sters, maar evenzeer door trend gevoelige popsterren en super modellen. En hoewel er intussen meer dan 150 modellen zijn, is de Dr. Martens-schoen altijd direct herkenbaar aan zijn dikke rubberen zool en de gele stik sels. Een lifestyle beperkt zich natuur lijk niet tot schoenen alleen. Sinds kort zijn in de Nederlandse winkels voor het eerst echte Dr. Martens mannen- en jongenskle- Laag over laag is sterk aanwezig in de herfst/winter-kollektie van In-Wear. Veel aandacht is er voor het nieuwe kombineren van lang en kort. Bijvoorbeeld een lange blouse of jurk met een kort vestje tot in de taille. Een andere belangrijke trend is het kombine ren van kontrasterende zware en lichte stoffen. Bijvoorbeeld een’ hele dunne rok met een hele dik ke gebreide trui. Het nieuwe silhouet met de smalle schouders is er in nauw sluitende tops. Een belangrijke lijn die nog geaccentueerd wordt in kombinatie met een losvallen de, wijd uitlopende rok of een rechte rok of jurk. Let ook op de jurken in kontrasterende mate rialen die op een nieuwe manier aan elkaar genaaid zijn. Er zijn bijvoorbeeld jurken met gebreide tops en zacht gedrapeerde rok ken - zonder ook maar te verhul len dat de jurk van twee verschil lende stoffen is gemaakt. "Destroyed" is de nieuwe look en is te zien in veel nieuwe bedrukte stoffen en motieven. Velours is ook heel belangrijk, vaak voorge wassen voor een casual gevoel, gebruikt voor soepele, ongevoer de jasjes en ruimvallende broe ken. Zachte tweeds worden gekombineerd met gebreide tweeds; geweven en gebreide stoffen worden samen op een nieuwe en verrassende manier gedragen. De witte blouse blijft heel belang rijk - of het nu een oversized mannenhemd is of een heel vrouwelijke, gedrapeerde blou- Later maakten ze daar ook bij passende kleding bij. Het maken van een 'echte' Dr. Martens-kle- dinglijn was voor hen dus eigen lijk werk dat ze altijd al deden. Om de kleding een duidelijk eigen uiterlijk mee te geven liet Dr. Martens ook een eigen ruit- motief ontwerpen, de Mc Marten tartan, herkenbaar door het gele streepje. Net als voor de Dr. Martens- schoenen geldt ook voor de kle ding dat ze praktisch, comforta bel en tijdloos moet zijn. Verder zitten er in de collectie praktische overhemdjassen van dikke onverslijtbare katoenen twill met overal zakken en een heel scala aan accessoires: riemen met een Dr. Martens logo, petten in een Mc Marten ruit, sokken met allerlei dessins en zelfs modern ondergoed, zoals een hansop en de lange onderbroek. se- met ruches, volants en lange manchetten. En de supervrou welijke blouses die we ooit alleen 's avonds droegen, zien we nu overdag op kantoor! Voortbordurend op de trend van nieuwe kombinaties en "crossovers", zijn er soepele jas jes in "fusion" stoffen, zoals zwa re vervilte jersey, maar altijd ele gant genoeg voor het werk. En het zachte, gebreide jasje neemt de plaats in van het oude ver trouwde jasje. De trend van soe pele pakken voor het werk zet door met bijvoorbeeld een heel casual soepel jasje met een kor te (boven de knie) wijduitlopende rok. Geen zware ongemakkelijke kleding voor het werk deze herfst, maar veel gilets, kort èn lang. Het kledingprogramma van In- Wear blijft sterk en biedt veel alternatieven in sportieve en ele gante stijl. oude mannenpak, uitgevoerd in krijtstreep met een vrouwelijke belijning. Blazers: aandacht voor belijning, licht getailleerde langere blazers Pantalons: sigarettenmodel met omslag, maar ook de wijdere rechte pijpbroek Jurken: tube achtige jurken enkellang met dubbele sluiting of overslag, overgooiers en schortjurken Blouses: ruitenshirts als jas gedragen, combinatieblouses met oog voor detail Gilets: uit eenlopend van het korte oude mannenpakvestje in krijtstreep De modecollecties van Setterlady en Setterlaine vallen dit najaar op door verrassende dessins en draagcomfort. Beide uitgangspunten lopen als een rode draad door de - complete - collecties van deze modemaker. Alles mag in kleur en dessin. De mogelijkheden tot combineren zijn onuitputtelijk. Daarom oogt de collectie zeer gevarieerd. De kleu ren sluiten aan op de internationale modetrends en zijn overwegend warme herfsttinten. Bruin en groen, maar ook bordeaux nemen een speciale plaats in. De dessins zijn onder te verdelen in patchwork, Azteken motief en abstract. De hoofdthema's van de Setterlady collectie zijn uitgevoerd in jersey-kwaliteiten. De stoffen munten mede daarom uit in draagcomfort. De pantalon- en rokken-collectie munten uit door hun perfecte afwerking en de toevoeging van extra accessoires. De lengte van de rok is langer - tot 85 centimeter - en de rok is wijder. Ze zijn veelal uitgevoerd met een ceintuur in de kleur van de stof. Maar ook andere accessoires als knopen sluiten aan bij de stof en het dessin. Sterk punt in de Setterlady-col- lectie is en blijft het grote aantal combinatiemoge lijkheden. Want de rokken en pantalons zijn perfect afgestemd op de collectie bovendelen. Dit betekent optimale vrijheid voor het samenstellen van de Lange gebreide mouwloze ves ten en rokken met een tube-ach- tig recht silhouet. V-hals pull overs en mouwloze vestjes afge werkt met de festonsteek in onregelmatige breisels met reliëfeffecten. Het geheel heeft een gerecycled uiterlijk. Qua styling en kleurbeeld is de Rapido-collectie compleet geïn tegreerd in de Clarisse-collectie. In de nieuwe najaarscollectie van Clarisse en Clarisse Plus komen we veel non-colours tegen. Bruintonen en zwart spe len eveneens een grote rol. De lengte is maxi, het silhouet voor deze winter lang en sluik het zogenaamde potloodsilhou- et. Veel patchworkverwerkingen: meerdere stoffen in één creatie. Combinaties van compacte, zware stoffen met lichte stoffen als voile, crêpes en viscose. Rustieke, haast 'armoedige' materialen. De grote trend is het Ur 0- FZ

Bevelander | 1994 | | pagina 33