I Survival B2-groep v.v. Goes SPORT Bevelanden in ’t kort CULTUUR KORT Goese Rugbyclub Tovaal maakte trip naar Frankrijk Open Rapid schaak toernooi in Goes Feest s.v. Wissenkerke TOGO-G start goed! Zomerkorfbaltoernooi TOGO op zaterdag 12 juni J. v. Steenbergen leidt na 1e ronde Tovaal Cup DE BEVELANDER Woensdag 9 juni 1993 15 Le Bastion A A Receptie v.v. Goes Zomerconcert Pedagogiek in Deeltijd De Hogeschool Rotterdam start in het studiejaar 1993/1994 in Zeeland bij voldoende belang stelling in september een oplei ding Pedagogiek. Op zaterdag 12 juni wordt in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek (Kousteen- sedijk, Middelburg) in de vorm van enkele korte colleges voor belangstellenden informatie ge geven over de studie Pedago giek. De bijeenkomst begint om 10.30 uur en duurt tot 12.00 uur. Avo-collecte Windhonden-ren Rozenkruisers bijeen Rebirthingkursus in Driewegen COC-vrouwen Sportprijs Zeeland Zangavond Bethelkerk Toertocht Hoechst Bachkoor in kerk ’’Ouderendienst” Avondvierdaagse Krui ningen: 14-17 juni Tweekampdag voor senioren - junioren en NIS-atleten Party in De Piek Sponsoring Bijdrage voor Dorpshuis Baarland Tovaaloprichters tegen huidige selektie Informatie TM Podium Kunstuitleen Manhuistuinconcert Avondvierdaagse te Veere Muziekproject bij Schengehof Bevelanders-Feest Op van dit ’t en En Passant”, schilderijen van Ilse Naomi T L v.v. Goes houdt zaterdag 12 juni een receptie in het clubgebouw van sportpark ”Het Schenge” te Goes. Dit in verband met de pro motie naar de eerste klas van de KNVB. Het is de eerste maal in het 98-jarig bestaan van de ver eniging dat men in de 1e klas zal gaan spelen. De selectie staat zaterdag tijdens de receptie cen traal. Men kan de spelers gaan feliciteren tussen 15.00 en 17.00 uur. Zaterdag 12 juni geeft het Mid delburgs Kamerkoor een Zomer concert in de foyer van de concert- en gehoorzaal te Mid delburg. Medewerking verlenen de pianist Leen de Broekert en hoboïst Jacques de Gaaf. Aan vang 20.30 uur. Kaarten kosten tien gulden. Het programma is opgebouwd rondom Nederland se polyfonisten van deze eeuw, onder wie Edward Stam, Johan Wagenaar en Henk Badings. In de week van 13 tot en met 19 juni wordt de landelijke Avo- collecte gehouden. De Avo stelt zich tot doel gehandicapten in onze samenleving een kans te geven om een zo normaal moge lijk leven te leiden. De vereni ging zet zich al meer dan 65 jaren in voor mensen met een handicap. Ook in onze regio wordt aan de aktie meegedaan, zo meldt ons mevr. G. de Bondt- Hoekstra namens de Avo. Het motto luidt dit jaar: "Gehan dicapten doen net zo goed mee”. Start om 18.30 uur bij ”De Kar- re” aan de Markt in Kruiningen. Inschrijfgeld f 4,50 per persoon. Deelnemers ontvangen iedere avond een routebeschrijving. Op zaterdag 12 juni organiseert de Zeeuwse Windhonden Ren vereniging een nationale ren, de wedstrijden beginnen om 12.00 uur en de finales worden om 15.00 uur gelopen. De toegang is gratis. Deze ren zal worden gelopen op de wedstrijdbaan van de vereni ging in het recreatiegebied ”De Oude Zeedijk” te Goes. Maandag 14 juni geeft het Ro zenkruisers Genootschap een lezing in de Aula van de Zeeuw se Bibliotheek aan de Kousteen- sedijk te Middelburg, aanvang 20.00 uur. De titel luidt: ’’Zeven bewustzijnstoestanden”. Ieder een die belangstelling heeft voor de Universele Leer is welkom. Het is de op één na laatste le zing van dit seizoen. Hieraan wordt deelgenomen door Belgi sche, Utrechtse, Zuidhollandse, Brabantse en Zeeuwse vereni gingen. In totaal 15 deelnemen- strijd eindigt om 16 uur. De dag wordt afgesloten met een gezellige feestavond. De senioren van de Goese Rug byclub Tovaal maakten onlangs hun jaarlijkse trip. Na eerdere bezoeken aan Tsjechoslowakije en Engeland verbleven de Goe- senaren dit jaar enkele dagen in Frankrijk. In de buurt van Parijs werd gespeeld tegen R.C. Mon- tesson, waar Tovaal een 38-13 nederlaag leed en het grootste gedeelte van de trip was Tovaal te gast bij R.C. Castelneuvien in Chateauneuf zur Loire. Dit alles werd georganiseerd door Mervo-Sportief uit Roo sendaal. Kreidler - Import - Export - On derdelendienst John Bos, Mid- delburgsestraat 28, Goes. Massee en Zn. B.V. Keuken - badkamer - sanitair, Verrijn Stu- artweg 8-10, Goes. Missett Zeeland B.V. Schilder- en Wiebrens, Adriaanse EVENEMENTEN IN GOES PERIODE 10 JUNI T/M 17 JUNI 1993 Muziek - film - toneel - theater 10/11 juni: ’t Beest, 20.30 uur, ’’The long day closes”, Engelse film van Terence Davies. 12 juni: Bibliotheek, 14.00-14.45 uur, Voorlezen voor kinderen van 5-8 jaar. 12 juni: Bocht van Guinea, gehele dag, Vrijbuitersfestival. 15 juni: Grote Kerk, 13.30-14.30 uur, Carillonbespeling door stadsbei aardier Sjoerd Tamminga. 16 juni: Ambachtscentrum, 14.30 uur, ’’Joris en Reuzeneus”, door poppentheater ”Sim Bolus”. Reserveren: 01100-12031. 17 juni: Grote Kerk, 19.30-20.30 uur, Beiaardconcert van Jan Bezuy- en uit Ouddorp. Op zaterdag 12 juni en opvol gend 5 donderdagmiddagen is er de mogelijkheid om kennis te maken met Rebirthing. De dag duurt van 10 tot 17 uur en de middagen zijn van 13.30 tot 16.30 uur. De kursus wordt gegeven door Irene Roozenburg. Plaats is Meditatiecentrum Driewegen, Hooglandsedijk 1, Driewegen. Voor meer informatie, opgave of folder bel of schrijf naar: I. Roo zenburg, Achterhaven 2, 4461 ZX Goes, tel. 01100-11377. EXPOSITIES Hele jaar: Galerie llona, Schilderijen en andere werken van llona Schmit e.a. (info: 01192-1242). Vanaf 5 juni: v.d. Spiegelstraat, 7-15-19-21 en 27, Fort Ad Hoe of ”De opbouw van de Afbraak”, beeldende kunstmanifestatie georgani seerd door ”Trechter5”, m.m.v. W. de Bles, H. Borsten, M. McNama ra en R. de Muynck (info: 01100-12227). Juni: Lunchcafé, Aquarellen, portretten, stillevens van Marian Ge rards (info: 01100-28795). t/m 12 juni: Binnenstad Goes, van Loo (info: 01198-1720). 5 t/m 26 juni: Galerie Bekenes, Eigen werk van Alie Bekenes (info: 01192-2489). t/m 28 juni: Oosterscheldeziekenhuis, Olieverfschilderijen van Hetty de Wette uit Burgh Haamstede (info: 01100-34566). t/m 30 juni: Gezondheidscentrum Magnolia, Schilderijen en beelden van Maria Bemelmans (info: 01100-49200). t/m 3 juli: Museum voor Zuid- en Noord-Beveland, Schilderijen van P.C. Wondergem (info: 01100-28883). 13 juni t/m 10 juli: Galerie v.d. Berge, Stock-Works, zomertentoonstel- ling met werk van: W. Blokland, E. v. Duyl, J. Laxdal, D.Th. Magnus son, J.P. Muilwijk, W. Speekenbrink, F. Dijkstra, C. v.d. Haak, Z. Karolyi, D. Meijer, P. Terhorst en M. Zalme (info: 01100-50499). Op vrijdag 11 juni organiseert de vrouwenwerkgroep COCOV van het COC Midden-Zeeland een reggaeavond voor vrouwen. Dit houdt in dat de hele avond mu ziek van Bob Marley, UB40, In ner circle en vele anderen gedraaid zal worden. De toe gang is voor iedereen gratis en de avond begint om 21.00 uur in Topturnster Monique Slootmaker ontving uit handen van sportge- deputeerde Gert de Kok de aan moedigingsprijs Jong Zeeuws Sporttalent. Aan deze prijs is een geldbedrag van 5.000,- verbonden. Monique Slootma ker, op dit moment Nederlands beste turnster, werd samen met tennisster Kelly Bouman en atle te Anjolie Wisse voor de sport prijs genomineerd. De uitreiking van de sportprijs vormde het hoogtepunt van het jaarlijkse Sportgala van de Zeeuwse Sportraad dat op 14 mei plaats vond in Kapelle. Volgend jaar is de gemeente Middelburg gast- gemeente bij het eerste lustrum van het Zeeuwse Sportgala. In de Bethelkerk aan de Tulpstraat 2 te Goes wordt zon dag 13 juni een zangavond ge houden, aanvang 18.30 uur. Medewerking verlenen ds. N. Dijk, het koor Halleluja onder lei ding van Peter van der Klooster en organ iste mevr. De Vrie. senaren gebrand op een goed resultaat tegen R.C. Castelneu vien. Direct vanuit de kick-off van Jan ’’Piccalilly” Vergouw trok Tovaal in de richting van de trylijn van de tegenstander en scoorde de gehavende Jan- Joost Wiebrens de eerste try. Jan Moelker benutte de conver sion: 0-7. R.C. Calneuvien kwam sterk terug, maar halverwege de eerste helft kwam de bal na een snelle ingooi van Tonnis van der Tuin op Daan van Gorp bij Sjoerd Wartena en voor de Fran sen het goed en wel in de gaten hadden, stond Tovaal op een 0-12 voorsprong. Bart Spaas drukte vlak voor en direkt na rust een try, waardoor de Goesena- ren op een riante 0-26 voor sprong kwamen. Op advies van voorzitter Hans Markusse scha kelde Tovaal een tandje terug, waardoor R.C. Castelneuvien simpel terug kon komen tot 5-26. De gastheren putten echter zo veel moed uit deze treffer, dat ze binnen een kwartier terugkwa men tot 22-26. Onder aanvoe ring van de onvermoeibare Stoffel van Iwaarden en Jan- Willem-Joost Adriaanse zette To vaal net op tijd aan voor een slo- toffensief. Op aangeven van Stefan Pruimboom slalomde Re né Markusse onnavolgbaar door deCastelneuviendefensie, waar na Michiel Sinke en Jan Moelker hun club op een 22-33 voor sprong brachten. De uitgebluste spelers van R.C. Castelneuvien geloofde het daarna wel. Na afloop werd de 3e helft ge vierd in het clubhuis van de gast heer en 's avonds werd het verbblijf van de Goese rugbyers feestelijk afgesloten met een var ken aan het spit. Op de terugweg naar Nederland werd een rondrit gemaakt door Op zaterdag 12 juni a.s. organi- Dinsdag 15 juni geeft het Bach- koor ’’Holland” een concert in de Nieuwe Kerk te Middelburg, aanvang 20.00 uur. Na het succesvolle optreden in Goes, is dit het tweede en laat ste concert van het bekende koor, waarvan de leiding in han den is van Charles J. de Wolff. Naast zang, kan men luisteren naar enkele orgelsoli. U wordt uitgenodigd zondag 13 juni a.s. de ’’Ouderendienst” bij te wonen in het kerkgebrouw van de Vrije Evang. Gem. in Wemel- dinge. Aanvang 10 uur. Het ou derenkoor ’’Zingen is leven” uit Kapelle o.l.v. dhr. A. Zuurveld verleent medewerking. Ds. J.W. Delwig em. predikant, zal spre ken over het onderwerp ”Oud en wijs genoeg?” Deze dienst is niet alleen bestemd voor oude ren. De boodschap die gebracht wordt in woord en lied, is ook bestemd voor de jeugd. Oude ren en jongeren zijn hartelijk welkom. Tijdens de onlangs gehouden eerste pyramideschieting op de staande wip van de verenigde sociëteiten Kwadendamme wer den in rekordtempo alle 15 grote blokken geveld door de 50 aan wezige schutters. Voor de strijd om de Totalcup worden er echter óók nog kleinere zogenaamde Interlandblokjes gebruikt welke met twee punten gehonoreerd worden. Mede door die blokken is J. v. Steenbergen van Willem Teil Ovezande, door drie van de ze blokjes te schieten, leider van het klassement. De uitslag van de Grote Blokken is: 1e en 12e blok John Repkes Victoria, 2e blok Leo de Jonge A.D.L.M., 3e en 5e Adrie de Jonge eveneens A.D.L.M., 4e en 8e Peter Repkes Victoria, 6e W. Nije Zorgvlied, 7e en 14e Heston Boonman W. Teil, 9e P. Stouthamer ook Zorgvlied, Hillebrand, Yvonne Joziasse en Josien Kole. Ook René Lin- denbergh en Silvie Uitterhoe- ve horen bij dit team. Van maandag 14 tot en met don derdag 17 juni wordt in Kruinin gen de NWB-avondvierdaagse gehouden. Wandelaars kunnen zowel individueel als in groeps verband meelopen. Men kan da gelijks lopen over 5 of J0 km. het COC-gebouw aan de Eigen- haardstraat 2 in Middelburg. 16.00 uur met een prijsuitreiking worden afgesloten. Er zal wor den gespeeld volgens het zgn. ’’Zwitsers systeem”. Aantal ron den: 9. Tempo: 15 min. p.p. De indeling zal per computer plaats vinden. Er wordt gespeeld in de catego rieën clubschakers, huisscha- kers en jeugd tot 18 jaar. Voor elke categorie is een aantal geldprijzen beschikbaar. Op zaterdag 12 juni organiseert AV’56 een aantal tweekampen voor senioren en junioren A/B/C/D. Het programma gaat om 11.00 uur van start. De volgende nummers staan op het programma: een sprinttwee- kamp voor senioren en junioren A/B. Een springtweekamp voor junioren C/D. Een werptwee- kamp voor junioren C/D en tenslotte een aantal middenlan ge afstandnummers voor senio ren en junioren. Voor NIS-atleten is er een werp- tweekamp en een sprinttwee- kamp georganiseerd. De wedstrijden vinden plaats op de kunststofbaan van sportpark ”Het Schenge” te Goes. Op de foto ziet men een van de ze activiteiten het mountain-biken. Dit weekend werd mogelijk ge maakt door de volgende sponsors: De B2-groep van v.v. Goes is in het weekend van 22-23 mei op Survival geweest. Dit weekend in de omgeving van de Ambléve in de Ardennen be stond uit in de vrije natuur kam peren, mountain-biken abseilen - bergbeklimmen en ka noën op de benedenloop van de rivier de Ambléve. In jongerencentrum ”De Piek” te Vlissingen wordt zaterdag 12 juni een Heavy swingbeatparty gehouden met medewerking van de rap- en hiphopgroepen Ruff en Full Color en de DJ’s Ben en Ali. Aanvang 21.00 uur; entree f 5,00. Het is de laatste party seizoen in ”De Piek”. De ”s.v. Wissenkerke” gaat feestvieren in verband met het 40-jarig bestaan. Het feestweek end wordt gehouden op vrijdag 11 en zaterdag 12 juni a.s. Op vrijdagavond 11 juni vindt de offi ciële receptie plaats voor geno digden op het sportpark te Wissenkerke, waar tevens een feesttent staat opgesteld. Aan vang 19.30 uur. Tijdens deze re ceptie zal het jubileumboekje, dat is samengesteld, officieel worden uitgereikt aan o.a. de mannen van het eerste uur. De uitgave van dit boekje is mede mogelijk gemaakt door de "Ra bobank Noordbeveland” en de middenstandsvereniging ’’Wissenkerke-Geersdijk”. zaterdag 12 juni worden ruim 200 oud-leden verwacht, die aan de reünie willen deelnemen. Ook worden er een paar onder- De geslaagde trip van de Goese Rugbyclub Tovaal werd mede mogelijk gemaakt door Drukkerij Capello, De VSB, Reijnhout’s Kaashandel uit Kortgene, Bouw markt van Maris uit Kapelle en Total Raffinaderijen Nederland. Foto: Staand v.l.n.r. Hans Mar kusse, Jan Vergouw, Sjoerd Wartena, Ronald Muller, Ad van Sprang, Jan Moelker, Pier ’’Fotootje” Uitterhoeve, René Markusse, Erwin van Maris. Geknield v.l.n.r.: Tonnis van der Tuin, William Hoek-van Dij- ke, Michiel Sinke, Stoffel van Iwaarden, Arthur Hogesteger, Daan van Gorp, Jan-Joost ’’Schrammetje” Jan-Willem-Joost en Bart Spaas. Liggend: Ste fan Pruimboom. Op die dag wordt door de Goese korfbalvereniging TOGO op het sportveld ”Het Schenge” te Goes weer het jaarlijkse zomer- toernooi gehouden. Parijs en een stop gemaakt bij de rommelmarkt van Clig- nancourt. Het Juliana Welzijn Fonds heeft aan de Stichting Dorpshuis Baarland i.o. te Baarland een bij drage gegeven van f 30.000,- voor de bouw en inrichting van een nieuw dorpshuis. Het Juliana Welzijn Fonds geeft jaarlijks ruim f 20 miljoen steun aan projecten op het gebied van maatschappelijk welzijn. Per jaar worden ruim 1000 zowel kleine als grote projecten op de hoofdterreinen ’’hulp en zorg” en "sociaal-cultureel werk” on dersteund. Een bijdrage van het Fonds is niet structureel, maar bedoeld als aanvulling op reeds aanwezige middelen. Zo’n bij drage kan nét de ontbrekende schakel zijn in de financiering van een project. Dat maakt het nuttig rendement vaak stukken groter dan de bijdrage zelf. Eddie Hollestelle en Marco van Iwaarden hebben op 2e Pinksterdag het sterk bezette Jeu de Boules Kaas/Wijntoer- nooi van de Petanque- vereniging "Reehof” uit Tilburg gewonnen. Er deden 54 doublet- tes mee, met o.a. de Nationale jeugdselectie. Het Goese echt paar Uschi en Johan v.d. Have heeft het eerste 55+-toernooi van de Jeu de Boulesclub Le Bastion Goes gewonnen. Ze de den dit door sterke tegenstan ders uit Breda, Oosterhout, Bergen op Zoom en Middelburg te verslaan. Als tweede eindigde het Middelburgse echtpaar Jo en Frits de Kaart, met als derde Annie Lalleman en Thijs de Lang van ”Le Bastion”. Het dou blet Maas-v. Beelen van 1e Bom- maquet uit Roosendaal eindigde als vierde. In verband met de slechte weersomstandigheden werden de finalepartijen niet meer gespeeld. Op zaterdag 12 juni a.s. organi seert de Goese Schaakvereni ging voor de 4e maal het Open Rapid-schaakkampioenschap van Zuid- en Noord-Beveland voor zowel club- als huisscha- kers. Het tournooi zal worden ge houden in wijkgebouw ”De Spinne” te Goes en begint om 10.30 uur. Aanmelding voor deel name kan plaatsvinden vanaf 10.00 uur. Het tournooi zal rond Op de heenreis werd een be zoek gebracht aan Versailles. Het verblijf in Chateauneuf zur Loire was fantastisch. Op de eer ste dag was er direkt een specia le ontvangst bij de burgemeester, waarbij tal van geschenken werden uitgewis seld en de Ricard rijkelijk vloei de. Triporganisator Daan van Gorp kijkt met plezier terug op de ontvangst door de spelers van R.C. Castelneuvien: ”De gastvrijheid was enorm. Vanaf het moment dat we in het 7000 inwoners tellende stadje aan de Loire arriveerden tot aan het ver trek was er een programma ver zorgd dat eigenlijk hoofdzakelijk bestond uit eten en drinken en zelfs de mairie was zeer vereerd met onze komst”. Tussen de feesten door werd er nog een kanotocht gemaakt op Loire en een wedstrijd Aanstaande zaterdag 12 juni sluit de Goese Rugbyclub Tovaal het seizoen traditiegetrouw af met de wedstrijd tussen de ’’oprichters” en een huidige se lektie. De wedstrijd wordt gespeeld sportpark Het Schen ge in Goes en de kick-off is om 15.00 uur. Na afloop is er een barbecue bij het clubhuis van de Goese Rugbyclub Tovaal bij de ingang van sportpark Het Schenge. Straalbedrijf, ’t Zand, Koewacht. Assurantie-kantoor De Koning - Financieringen - Verzekeringen - Hypotheken, Leliestr. 113, Goes. Auto Make-Up Service Zeeland - Carcleaning - Autowasserette, v.d. Spiegelstraat 96, Goes. Drukkerij Capello - Voor al uw drukwerk op kleding en papier, Deesstraat 1, 's-Heer Arendskerke. Jeugd Sponsor Stichting v.v. Goes en de Activiteiten- Commissie v.v. Goes. TM Centrum Zeeland houdt maandag 14 juni weer een infor matieavond over Transcedente Meditatie in het centrum aan de Kloetingseweg 5 te 's-Heer Abts- kerke. Tevens is er dinsdag 15 ju ni een dergelijke avond in zaal 1 van de Zeeuwse Bibliotheek aan de Kousteensedijk 7 te Middel burg. Aanvang beide avonden om 20.00 uur; entree vijf gulden. De info is bedoeld als inleiding op de TM-cursussen. Deze wor den zowel voor bedrijven als par ticulieren opgezet. Inl. bij leraar Wim Kooy, tel. 01103 - 1904. km. Start en finish van deze vrije toertocht zijn op het bedrijfster rein van Hoechst in Vlissingen- Oost (havennummer 9890). De start is om 10.00 uur. De 120 km-rit brengt de deelne mers via de Zeelandbrug van Zuid-Beveland naar Schouwen- Duiveland en vervolgens over de Stormvloedkering en Walcheren weer terug. De 75 km rit gaat over Zuid-Beveland, Noord- Beveland en Walcheren. Op elke rit zijn minimaal twee controle-/ verzorgingspunten aanwezig. Voor elke deelnemer is er een leuke herinnering. Er is voldoen de kleed- en douchegelegen- heid aanwezig. Het inschrijfgeld bedraagt 7,50 per persoon. Voor verdere inlichtingen: Henk de Jong (tijdens kantooruren 01196-89375, privé 01100-20890) of Lianne Toorenaar (tijdens kan tooruren 01196-89375, privé 01106-1737). korfballertjes van 5-7 jaar heb ben maar 1 partij verloren. TOGO-G sluit ’t korfbalseizoen af op 12 juni met ’t eigen TOGO- zomertoernooi op sportpark ”Het Schenge” in Goes. De korfbalvereniging TOGO organi seert dit toernooi in ’t kader van het 60-jarig bestaan. Op de foto staan de trainsters Marjan Hillebrand en Suzan Dronkers met Robbertjan Huy- bregtse, Nadine Hillebrand, Amanda Boelman en Eefje Verschoore. Zittend: linge wedstrijdjes gespeeld, waarin deze mensen zich onder ling nog met elkaar kunnen me ten. Aanvang 14.00 uur. Om 15.00 uur, wordt de wedstrijd Wissenkerke 1 - Middelburg A1 gespeeld. Na afloop begint het gezellig samenzijn, met om 18.00 uur een koud buffet dat tot ca. 20.00 uur duurt. Om 20.00 uur zal de feestavond opge luisterd worden door de band ’’Mayday” uit Wissenkerke. Tij dens de feestavond zal de trek king plaatsvinden van de grote verloting, die in het kader van het 40-jarig bestaan is georgani seerd. Op zaterdag 1 mei j.l. zijn alle junioren naar ”De Kuip” in Rotterdam geweest waar zij de wedstrijd Feyenoord-F.C. Den Bosch hebben bijgewoond, ter wijl dezelfde dag de aller jongsten naar de diergaarde "Blijdorp” zijn geweest. De oud- leden die zich nog niet aange meld hebben, krijgen hierbij de laatste mogelijkheid van hun aanwezigheid blijk te geven. In het Podium ’’Twee Maal Twee Kwadraat” aan de Lange Zelke 91 te Vlissingen is tot en met 25 september een installatie te zien van beeldend kunstenaar Martin Zwennis. Het werk is onderge bracht in het souterrain van de openbare bibliotheek. Ope ningstijden: woensdag tot en met vrijdag van 12-17 uur donderdag van 18-20 uur. 10e J. Harinck Diana, 11e Jac. Doene Victoria en 15e en laatste Hans Breemer van Juliana. Het bijzondere van deze pyramide schieting is dat daar de vogels (blokken met gekleurde plui- I men) in pyramide vorm op ijze ren pennen rondom de wip I geplaatst zijn en in volgorde naar gelang het aantal schutters in waarde oplopen. De stand na de eerste ronde is 1e met 6 pun ten J. v. Steenbergen Willem Teil Ovezande, 2e Willem Nije Zorg vlied Ellewoutsdijk 5 p., 3 allen met 4 p. A. de Jonge A.D.L.M., P. Repkes Victoria beiden Kwaden damme, J. Platschorre Zorgvlied Ellewoutsdijk en A. Dekker Doel naar Hoger Wolphaartsdijk. De volgende pyramideschieting om de Totalcup is vrijdag 18 juni a.s. aanvang 19.00 uur op het sport veld te Kwadendamme. We hebben u vorige week mee gedeeld dat TOGO-F kampioen is geworden. We kunnen nu mel ding maken dat ook TOGO-G er- in geslaagd is deze titel binnen I te halen. In april speelde TOGO- In de serie ’’Manhuistuinconcer ten ’93” is op zondag 13 juni a.s. de eer en het genoegen aan de Christelijke Oratorium Vereni ging Goes én aan het Koper enensemble "Paul van Belzen”, aanvang 12.00 uur. COM. Goes en Koperensemble zullen een aantal werken geza menlijk uitvoeren en tevens in af zonderlijke werken te beluisteren zijn. Met de vaste be geleidster Janny Dieleman aan de piano, brengt de oratorium- vereniging een viertal liederen ten gehore in zettingen van Claude Goudimel en Izaak Ruis- sen. Van Dietrich Buxtehude klinkt het: ’’Alles was ihr tut”. Samen met het koperensemble staan op het programma: ”Nun danket alle Gott” van Johann Pachelbel, het ’’Tollite hostias”, slotkoor van het Oratorio de Noël van Camille Saint-Saëns en het ’’Gloria” uit de Sinfonia Sacra van de in 1923 geboren Ameri kaanse componist Daniël Pinkham. Dit - in 1958 gecomponeerde - verrassend sprankelende werk werd al verschillende malen door C.O.V. en Koperensemble uitgevoerd, o.a. bij het 15-jarig jubileum van het Koperensem ble ’’Paul van Belzen”. De Wandelsportvereniging Zand uit Middelburg organiseert in samenwerking met de Wijk- vereniging Zanddijk voor de 6e maal de avondvierdaagse te Veere. Deze wordt gehouden van dinsdag 15 juni t/m vrijdag 18 juni a.s. De afstanden die per avond gewandeld kunnen wor den zijn 5 of 10 kilometer. De start is om 19.00 uur vanuit 't Praetuus’, het wijkgebouw van de Wijkvereniging, Frans Naere- boutstraat 1, naast het gym nastieklokaal te Veere. Het startburo is geopend vanaf 18.00 uur. De laatste avond is de start voor de 10 kilometer wandelaars om 17.45 uur en voor de wande laars van de 5 kilometer om 18.45 uur, dit in verband met de intocht en het bloemendefilé, dat om 19.30 uur vertrekt vanaf het Bastion te Veere. Deze in tocht zal muzikaal worden bege leid door het drum bugle corps Blue Spirit uit Middelburg. Voor verdere informatie kan men kon- takt opnemen met de telefoon nummers 01180-37572 Of 01181-1306. de verenigingen met ca. 70 ploegen. Gespeeld wordt in alle katego- rieën vanaf 5 jaar tot en met de veteranen. Vanaf 10 uur wordt er in 15 pou les gespeeld en de laatste wed- i de gespeeld tegen R.C. Castelneu vien. Na de nederlaag tegen R.C. Montesson waren de Goe- De openbare basisschool ’’Schengehof” heeft een mu- ziekproject opgezet. Dit mede in verband met het 100-jarig bestaan van de brassband Ex celsior uit 's-Heer Arendskerke. Op donderdag 10 juni is er ter af sluiting een concert, waaraan wordt meegewerkt door een aantal kinderen en moeders. Bij goed weer wordt het concert ge geven in de openlucht op het schoolplein. Bij slecht weer in het Arendshuis, aanvang 18.45 uur. Iedereen is welkom. Na het zeer geslaagde ope ningsweekend gaan de festivitei ten ook dit weekend weer in volle hevigheid verder. De play backshow van het 2e elftal van v.v. ’’Bevelanders” stal met de j ’’Dollie Dots” de absolute show. I A.s. vrijdag maakt de showband g zijn allereerste kompetitie mo- van Juliana uit Middelburg een nokorfbalwedstrijd. Deze nieuwe rondgang door Kamperland. Aanvang 19.00 uur. Aansluitend vindt er op het sportveld een hondendemonstratie plaats. Om 21.00 treedt de showband van Juliana nog een keer op. Tevens vindt de eerste trekking van de grote verloting plaats met als j hoofdprijs een vliegreis naar Spanje of Portugal. A.s. zaterdag begint om 14.00 uur de jeugd- zeskamp op het sportveld, 's Avonds is er vanaf 18.30 uur een I groot veteranentoernooi met aansluitend een grote barbecue. -.L- i

Bevelander | 1993 | | pagina 15