3-Uurs Jubileumcross van Zeeuwse Handbalclubs SPORT Bevelanden in ’t kort CULTUUR KORT MC De Sproeier Wemeldinge Michiel Houwing OKK Goes Ned. kampioen turnen 5-kamp «Ml 'm* M MM MM ■■MH ■wt Mr gas- slaan de handen ineen Sgravo-dames spelen volgend seizoen in promotieklasse Nieuwe excursiefolders Natuurmonumenten uit Int. jeugdrugby toernooi van Tovaal in Goes Int. veteranentoernooi van v.v. Kloetinge 10.00 Wedstrijden en Jazz- demonstraties van OKK IPO Certificaatskeuring gebruikshonden te Baarland Woensdag 26 mei 1993 DE BEVELANDER 17 Pinkstercross met extra dimensie I f F Promotie voor v.v. Yerseke? Aquarellen en schetsen Wandeltocht Goes-West Sport-instuif Evangelische boek en muziekwinkel voor gehandicapten Vrouwen in de bijstand Mannenavond COC Concert Kamermuziek Hansweertse Boys Slotavond Alliance VVV Kortgene Concert Apollo in Wissenkerke Pinkstermarkt te Kortgene Kiddo Actiondag NVVH do ,^;;oyLa;jc.- Succesvolle jaarmarkt in Wolphaartsdijk MMMMM MlMiBI IMMMMM Pinksterdienst Rommelmarkt in Hoedekenskerke Fietspuzzeltocht De volleybalda- De winnende nummers zijn: 1769, 3523, 3553, 3616, 3830. Inl. de Mevrouw Wessels (info: van Ui de volleybalsport én met Sgravo. Wie meer informatie wil hebben, kan bellen met José Brusket, tel. Michiel Houwing (13) is Nederlands kampioen ge worden tijdens de finale-wedstrijden turnen van het K.N.C.G.V. (5-kamp, 12/13-jarigen). Michiel Houwing, lid van OKK uit Goes, was uiteindelijk de beste op het toestel, ringen. Daarnaast scoor de hij op de 4 andere toestellen (paard, mat, brug en rek) hoog genoeg om uiteindelijk als kampioen uit de bus te komen. Trainer Harry Stapel en trainster Astrid van Breukelen waren beiden blij verrast met de opgetreden progressie. ”We heb ben afgelopen jaar duidelijk getraind op de tech nische verbetering van de oefeningen, en dat is er nu goed uitgekomen”, aldus Harry Stapel. Er de den 20 jongens mee in deze landelijke finale. De zaterdag vóór Pinksteren is op Kloetinge al vele jaren gere serveerd voor het Internationale Veteranentoernooi. Inzet van dit toernooi is de 5e Lentecup. Er wordt gespeeld in 3 poules van elk 5 deelnemers. Deelnemers in poule A zijn: Z.P.R. (Bergen op Zoom), Oude Maas (Ridder kerk), Zeeland Sport (Vlissin- gen), Kloetinge C, P.T.T. (Goes). In poule B spelen: Jong Ambon (Middelburg), Kloetinge B, Apol lo (’s-Gravenpolder), Eendracht Zele (België), Koewacht. In pou le C komen uit: Kapelle, C.V.V. (Rotterdam), Bruse Boys, Kloe tinge A, Sluiskil. De wedstrijden De aanvang ervan is om 9.00 u 's ochtends. Om de spanning te doorbreken worden er demonstraties gege ven door drie groepen binnen OKK nl. de jazz-groepen, de geestelijk gehandicapten groep en een selectiegroep. Alle be langstellenden zijn welkom. Bij de foto: Start Recreatie- klasse 2e Pinksterdag 1992 EVENEMENTEN IN GOES PERIODE 27 MEI T/M 3 JUNI 1993 MUZIEK - FILM - TONEEL - THEATER 27 mei Ter Valcke 10.30 uur Concert door het Zuid-Bevelands Dames Koor. 27/28 mei ’t Beest 20.30 uur ’Bashu’, Iraanse film van Beiza. 29 mei De Villa 20.00 uur Kamermuziekconcert door bariton Ira Spaul ding uit New York en pianist Dido Keuning; werken van Brahms, Co peland en Negro Spirituals. 29 mei 't Beest 22.00 uur Concert door de Engelse bands ’Billy Chil dish and the blackhands’ 'Singing Lions’. 1 juni’t Beest 20.30 uur ’Trust’, film van Hal Hartley. 1 juni Grote Kerk 13.30-14.30 uur Carillonbespeling door stadsbeiaar- dier Sjoerd Tamminga. 2 juni Ambachtscentrum 14.30 uur "Joris en Reuzeneus”, door pop pentheater "Sim Bolus”. Reserveren: 01100-12031. N.B.: Wegens Pinksteren zijn er deze week geen Manhuistuincon certen. In verband met het teruglopend ledental is Het Nederlands Handbal Verbond een landelijke ledenwerfcampagne gestart on der de naam "Break-Out”. Het doel van deze campagne is om in ieder geval het ledental op peil te houden en later in de campagne te komen tot leden winst. Het is de bedoeling dat de deelnemende verenigingen van deze aktie een meerjarenplan- aangelegd, nog maar enkele ja ren gelden. De slufter, waar het zeewater achter de duinen kan komen, is nog geen jaar oud. De natuur geeft verder vorm vaan het eiland. In april 1987 werd de Philipsdam gesloten en vielen eb en vloed weg op het Kram mer Volkerak. De slikken en gor zen langs de rand kwamen voorgoed droog te staan. Het water werd zoet. Het zout in de bodem en het water is echter niet in één keer verdwenen. Planten die van zout in de bo dem houden en planten die juist zoet water nodig hebben groeien er nu door elkaar. Ontzettend veel vogels, maar ook konijnen, hazen en reeën leven er, nu het niet meer regelmatig onder wa ter staat. De excursies door de Dintelse Gorzen bij Steenbergen zijn heerlijke zwerftochten langs de kreken van dit uitgestrekte gebied. Leden van Natuurmonu menten kregen in natuurbehoud al een overzicht van de excur sies in Nederland. Voor niet- leden of leden die speciaal in bepaalde terreinen geïnteres seerd zijn geeft Natuurmonu menten folders uit. Daarin staat wat informatie over de terreinen waar de excursies gehouden worden, wanneer je op excursie kunt, of je op moet geven en over hoe je er komt. De folders zijn te krijgen bij de VVV’s rond de terreinen. zal bestaan uit 3 a 4 coureurs. Deze teams gaan 3 uur lang met elkaar de strijd aanbinden. Ge durende deze wedstrijd zal er van elk team steeds één coureur in de baan zijn. De coureurs zul len onderling bepalen wanneer er gewisseld moet worden. Om dat niet elke coureur even sterk rijdt, komt er dus ook een goede taktiek aan te pas. Maximaal mag een en dezelfde coureur zich een half uur op de baan be vinden en minimaal 10 minuten. Elk team zal met hetzelfde start- nummer vertrekken. Dat een dergelijke wedstrijd voor spekta kel zal zorgen, staat bij voorbaat al vast. Een flink aantal deelne mers heeft reeds ingeschreven. Op 2e Pinksterdag hoeft u zich dus niet te vervelen. Houdt u van spannende motorsport en een gezellige middag, kom dan op deze dag eens een kijkje nemen op het crossterrein aan de Oude Polderweg te Wemeldinge. De dames van de consumptietent staan weer paraat, zodat de in wendige mens ook niets te kort Had u nog niets gepland voor Pinkstermaandag, dan bent u van harte welkom bij de 3-uurscrosswedstrijd van MC de Sproeier. De entree is gratis. Aanvang 13.00; de trainingen be ginnen om 12.00 uur. In het ’’Klein Loogement” aan de N.Z. Haven te Goedereede is van 29 mei tot 26 juni werk te zien van Wim Vaarzon Morel. Het gaat om aquarellen en schetsen. De tentoonstelling is geopend op woensdag van 14.00-17.00 uur en op zaterdag van 13.00-17.00 uur. De wijkvereniging Goes-West or ganiseert op vrijdag 28 mei 's avonds om 18.30 een sportie ve wandeltocht. De tocht is 5 of 10 km lang en begint bij "De Westkant”, Evertsenstraat 15 te Goes. U kunt u 's avonds in laten schrijven om 17.45. Vertrektijd is 18.30. Het startgebouw is open tot 20.45 waar u ook af moet mel den. Het inschrijfgeld bedraagt f 3,- p.p. met herinnerin en f 2,- p.p. zonder herinnering. De tocht loopt u op eigen risico. Dus kom met z’n allen gezellig een avondje lopen. sen. Aan de scholen zal worden gevraagd dit op te pakken. De posters kunnen in de scholen worden opgehangen. Een week later worden folders, bestaande uit een uitnodiging voor de ”Doe-Dag” en een kleurplaat die de kinderen kunnen inleve ren op de dag zelf, via de scho len verspreid. Na afloop van de dag krijgen alle kinderen een fol der met verenigingsinformatie en een sportcheque, waarmee ze 3x gratis kunnen meetrainen bij de vereniging van hun keus. Natuurlijk zijn de organiserende verenigingen razend benieuwd hoeveel kinderen er straks naar hen toekomen. Lukt het niet om de nieuwe leden bij een vereni ging in een team onder te bren gen? Geen nood, de bestuur ders kunnen dan samen 1 team samenstellen. Maar wanneer het aan hen ligt bloeit de hand balsport straks weer volop en kan ieder kind terecht bij de club van zijn of haar keuze. Drie handbalverenigingen zijn met deze aktie begonnen maar zij hebben de hoop dat door deze voorbeeldfunctie binnen de af deling Zeeland ook de rest van de Zeeuwse verenigingen hierop inhaakt. Het jongerenhonk "The Bronx” organiseert, i.s.m. 2 CIOS- studenten, de komende woens dagmiddagen, leuke aktiviteiten voor de jongere jeugd van 10 tot 14 jaar. Op woensdag 26 mei a.s. van 14.00 tot 16.00 uur zal er een sport-instuif plaatsvinden (neem je gymschoenen voor bin nen mee). De kosten voor deze middag zijn één gulden per per soon. ’’The Bronx” is te vinden in het winkelcentrum de Spinne, bereikbaar via de achteringang. Telefonische informatie 01100 - 51254. Op het adres Nieuwstraat 53 te Goes waar het Pastoraal Cen trum is gevestigd, is nu ook een evangelische boek- en muziek winkel geopend. Naast verkoop van boeken en cd’s, kan men er terecht voor uitleen van boeken en cassettes. Tevens is gestart met de verkoop van gospelmu ziek. De winkel is geopend op dinsdag van 9.00-17.00 uur en op donderdag van 18.00-21.00 uur. Hackstraat 35 te Wolphaartsdijk. Ca winnende nummers zijn: 1027, 1319, 1439, 1580, 1592, ClO GTS lopen Op woensdag 7 juli vindt in Het toernooi begint op beide dagen om 11.00 uur. Er nemen spe lers van 8 t/m 14 jaar aan deel. up woensoag r juii vmai in j Goes een grote sponsorloop plaats ten bate van de Internatio nale Surfweek voor gehandicap ten. Ruim 250 studenten van het Cios lopen dan minstens 5 kilo- (HSV) ’de Bevelanden’ organiseert za terdag 29 mei, in samenwerking met Bouvier Dressuurgroep (BD) Baarland, een certificaatskeu- ring voor Internationale Prü- fungs Ordnung (IPO) I, II, III en speurhond (SpH) op het terrein van BD Baarland. Deze keuring In Wijkgebouw "De Spinne” te Goes-Noord wordt woensdag 2 juni een ochtend belegd van het landelijk steunpunt "Vrouwen in de bijstand”. Mevr. Ria Dijkstra is als spreekster uitgenodigd. De ochtend wordt georganiseerd door de Zelfhulpgroep ’’Mensen met een uitkering”. Aanvang 9.15 uur. Entree f 1,50. In de pauze is er koffie. Er worden vra gen beantwoord. 01100-51128/31514/30407. Op zaterdag 29 mei a.s. organi seert het COC Midden-Zeeland weer een mannenavond in haar pand aan de Eigenhaardstraat 2 in Middelburg. Er is die avond disco en er is ook informatie over homoseksualiteit te verkrij gen. Vanaf 21.00 uur is het pand open. COC-leden hebben gratis toegang op vertoon van lidmaat schapskaart. Niet COC-leden betalen f 5,- entree. Voor meer informatie: 01180-12280. vincies actief om hun kilometers te laten sponsoren. De op brengst van deze sponsorloop wordt besteed aan de organisa tiekosten van de surfweek voor gehandicapten. Ruim 30 gehan dicapten worden mede hierdoor in staat gesteld kennis te maken met de surfsport met als doel om zelfstandig te kunnen surfen. Tij- In ”De Villa” te Goes-wordt vrij dagavond 29 mei een kamermu ziekconcert gegeven, aanvang 20.00 uur. Door de bariton Ira Spaulding en de pianist Dido Keuning worden werken uitge voerd van Brahms, Copeland en Negrospirituals. Ira Spaulding is geboren te New York en studeer de bij Robert Simpson aan het Westminster Choir College te Princetown. Entree f 10,-, voor pashouders f 7,50. Kinderen tot 12 jaar onder begeleiding gratis toegang. Ter ere van het 15-jarig bestaan organiseert de Goese Rugbyclub Tovaal op zaterdag 29 en zondag 30 mei een internationaal jeugdtoernooi op sportpark het Schenge in Goes. Voor de bui tenlandse inbreng zorgen Montesson (Frankrijk), Camberly R.F.C. (Engeland) en Boisfort (België), terwijl uit eigen land D.I.O.K. (Leiden), Bassets (Sassenheim), R.C.C. (Roosendaal), R.E.L. (Etten-Leur), H.R.C. (Den Haag) en Oemoemenoe uit Mid delburg deelnemen. Zaterdag a.s. staat voor Yerseke 1 de belangrijkste wedstrijd van het seizoen op het programma. Op het veld van Seolto in Zeven bergen wordt om half 3 gespeeld tegen de winnaar van de nacom- petitie uit klas 3B: B.L.C. uit Den Bosch. De winnaar van deze wedstrijd mag het volgend jaar ning maken. Tijdens deze aktie worden steeds verschillende doelgroepen benaderd om deel te nemen, terwijl de eenmaal ge organiseerde aktiviteiten jaar lijks terugkeren. Binnen drie jaar zijn alle leeftijdsgroepen aan de beurt geweest en kunnen de ver enigingen hierop voortborduren. De verenigingen organiseren al le akties zelf, maar krijgen on dersteuning vanuit het NHV. Dit Traditie is de jaarlijks terugke rende bekerwedstrijd die op de ze dag wordt verreden. Op deze Pinkstermaandag wordt echter niet gekozen voor wedstrijden in de afzonderlijke klassen maar voor een drie-uurs-cross waarin alle klassen door elkaar aan de start komen. Nadat op 1 mei tijdens de 1e clubwedstrijd al duidelijk werd dat het een zeer spannend sei zoen gaat worden, krijgt 2e Pinksterdag dus een extra spek takel. In de motorcross kennen we diverse klassen nl. de 80-125-250 en 500 cc. Hier zijn aan toegevoegd de off the roads, machines die ook op de openba re weg mogen rijden, en ook de recreatieklasse. De recreatie- klasse kan bestaan uit een aan tal rijders uit verschillende voornoemde klassen. Het zijn vooral coureurs die het in de toe komst moeten gaan maken. Op 2e Pinksterdag wordt er echter in teamverband gereden. De wedstrijdleiding stelt uit de diver se klassen een team samen wat Een ander groot evenement van OKK is gepland op 19 juni in eveneens het Sportpunt te Goes. Dan wordt de derde en te vens laatste ronde van de club- kampioenschappen gehouden. Zaterdag 12 juni a.s. organiseert de jazz-afdeling van sportvereni ging OKK te Goes een grote de- monstratiedag in het Sportpunt. De aanvang is om 14.00 u. OKK doet hieraan mee met 8 dansen, uitgevoerd door 75 jon gens en meisjes in de leeftijd van 6 tot en met 17 jaar. Er zijn ook diverse groepen van andere verenigingen uitgeno digd, zodat deze middag een fantastisch jazz-evenement be looft te worden. 1 hebben een goed seizoen achter de rug. Ze werden kam pioen in de 1e klas. Dat bete kent, dat ze vol gend seizoen uitkomen in de promotieklasse. Op het veld van v.v. Hansw. Boys speelt het Reimerswaals elftal op donderdag 27-5-93 een wed strijd tegen R.K.C. uitkomend in de PTT. telecompetitie. Aanvang 19.00 uur. Om 17.15 begint er een voorwedstrijd tussen Hansw. Boys C1 - Hoedekenskerke C1. Alliance Franqaise afdeling Goes houdt vrijdag 28 mei de slotavond van dit seizoen in "Ter Welle” aan de Bessestraat 2-4 te Goes-Zuid. Onder het genot van een glas wijn zullen minder be kende Franse kazen worden ge proefd. Verder is er ruimte gereserveerd voor het chanson en ontvangen de cursisten, die zijn geslaagd voor hun Bilan- examen, het diploma. Aanvang 20.00 uur. Het VVV Noord-Beveland heeft zijn dependance te Kortgene weer opengesteld. Het is te vin den aan de Ooststraat 8 nabij het parkeerterrein Kaaioprit. Het telefoonnummer van de VVV Kortgene luidt: 01108-2370. De openingstijden zijn als volgt: vrij dag 28 mei van 16.00-20.00 uur; 01100-31643. Op woensdaga vond eens langskomen en meespelen kan natuurlijk ook. hoeft te komen. U kunt ook lid worden van M.C. De Sproeier. Als u dit in 1993 doet, krijgt u een Jubileum T-Shirt als premie.i Later in het jaar wordt er een grootse feestavond georgani seerd in Wemeldinge. Op deze feestavond, die nog in voorberei ding is, is een ieder, crosser, oudleden, en supporters, van harte welkom. De organisatie van dit jubileumfeest is nog op zoek naar allerlei zaken uit het crossverleden van M.C. de Sproeier. Kan en wilt u een en ander beschikbaar stellen, neem dan s.v.p. even kontakt op met de voorzitter dhr. A. Tissink, tel: 01192 - 1481. Vrijdag 28 mei geeft Harmonie "Apollo” te Wissen kerke onder leiding van Pierre van Broekho ven een concert op de mobiele tent. Naast de Harmonie treedt ook de drumband op onder lei ding van Kees Hoogstrate. Het programma bestaat uit enkele concertmarsen, tevens wordt er solistisch het nodige gedaan in de vorm van Ballad van Jan Ha- dermann en Obladi, Oblada, gearrangeerd door Arno Muller. Verder staat onder andere op het programma New York, New York en Scandinavian Folk Fantasy. Het optreden vindt plaats achter het Dorpshuis aan de Weststraat. Aanvang 19.30 uur. beginnen en ’s middags om streeks 13.30 uur is het verdedi gingswerk aan de beurt. Het terrein is gelegen tussen Oude- lande en Baarland aan de Hel lenburgstraat, het voormalige sportveld, en is vrij toegankelijk voor publiek. Het Restauratiecomité van de Ned. Hervormde Kerk te Kortge ne houdt op zaterdag 29 mei a.s. een grote Pinkstermarkt op het Kerkplein ten behoeve van het Onderhoudsfonds van die kerk. Vanaf 9.30 uur zijn daar dan te koop: allerlei handwerken, snuisterijen, boeken, legpuz zels, grammofoonplaten, wafels, enz. Komt kijken; er is altijd over al wat nieuws bij! Bij slecht weer gebeurt dit alle maal in het verenigingsgebouw ”de Oude Kosterij”, achter de kerk. beginnen om 10.00 uur. De wedstrijden in de halve finales worden gespeeld om 16.20 uur en de finale begint om 16.55 uur. Daarna volgt de prijsuitreiking in het clubhuis. Het tournooi wordt gesponsord door Katsman Rondhout en Tuinhout, drukkerij Zeeland, Kostanje’s Groente- en fruithandel, de volkswinkel, bouwbedrijf van de Linde en Marskramer Goes. Inlichtingen en aanmelden nieuwe leden: bij A. de Bruine, Berkenstraat 74, Goes. (01100-28388) of op zater dag in het clubhuis op het Wes- selopark in Kloetinge, (01100-13173). is toegankelijk voor alle ge- dens deze surfweek begeleiden Cios studenten de gehandicap ten bij de surfinstructie. De Inter- I nationale Surfweek voor I gehandicapten wordt georgani seerd door de Zeeuwse Spor traad. Deze eerste sponsorloop is een intiatief van het Cios Goes in nauwe samenwerking met de Zeeuwse Sportraad. uur. Iedere zaterdag in de maand juni. Vanaf 1 juli tot 30 augustus van maandag t/m za terdag van 09.00-17.00 uur; woensdag gesloten. Zondag 30 mei houdt honden school ”De Valkenhove” in het centrum te Lewedorp een Kiddo Actiondag. De wedstrijden be ginnen om 10.00 uur en er zijn drie onderdelen, de gambling voor grote en kleine honden, de open klasse en de estafette. Inl. over de dag: tel. 01196-14019. Er kunnen maximaal 100 combina ties aan de wedstrijden deelnemen. mes van Sgravo De afdeling Goes e.o. van de Ne derlandse Vereniging van Huis vrouwen sluit op woensdag 2 juni het seizoen af. Op deze dag vinden, rondom 'De Bonte Koe’, Beestenmarkt 4, vele gezamen lijke aktiviteiten plaats. De door de speeltuinvereniging georganiseerde jaarmarkt afge lopen vrijdag in Wolphaartsdijk is een groot succes geworden. Veel mensen kwamen naar Wolphaartsdijk waar de straten gevuld waren met diverse kraampjes waar handelaren hun goederen te koop aanboden. Met name de vele spelletjes die er te doen waren, brachten voor de speeltuin veel geld op. Hier mee hoopt de vereniging spoe dig enkele voorzieningen te kunnen plaatsen. De prijzen van de grote verloting, waarvan de trekking ’s avonds tijdens de feestavond in de Griffioen plaatsvond, kunnen afgehaald worden bij J. Braamse, Burg. Op 2e Pinkster dag wordt het in Wemeldinge volop genieten tijdens de tradi tionele Pinkstercross van de M.C. De Sproeier uit de ze plaats. Dit jaar bestaat M.C. De Sproei er 25 jaar, en daarom wordt deze Pinkster cross een extra groot spektakel. In de Bethelkerk aan Tulpstraat 2 te Goes wordt zon dag 30 mei de Pinksterdienst ge houden. Deze begint om 18.30 uur. Medewerking wordt ver leend doords. N. Dijk, het jonge renkoor Hapiness onder leiding van Gerard Hollestelle en door organiste mevr. Van de Vrie. Iedereen is welkom. Zaterdag 29 mei wordt in "De Griend” te Hoedekenskerke een gezellige rommelmarkt gehou den. Deze is geopend tussen 10.00 en 15.00 uur in het gebouw aan de Havenstraat. De organi satie is in handen van Buurtver eniging "Klavei Drie”. De Vereniging Natuurmonumen ten geeft ook dit jaar weer fol ders uit in Zeeland en aangrenzende provincies over de excursies in bepaalde regio’s. Ze zijn verkrijgbaar bij de VVV’s in plaatsen rondom de terreinen waar de excursies plaats vinden. De excursiedata worden ook be kend gemaakt door diverse kranten. Natuurmonumenten laat graag zien wat er moet gebeuren om haar terreinen zo goed mogelijk te beschermen en behouden. Het leukst is het natuurlijk om te laten zien waarom je dat werk doet, welke dieren en planten daar wel bij varen. Daarom orga niseert de vereniging steeds meer excursies. Oók in terreinen die te kwetsbaar zijn voor dage lijks bezoek. Er zijn folders voor excursies door de Zepeduinen of Slot Haamstede bij Haamste de, voor fiets-, wandel- en vaar- excursies in Zuid Beveland en voor terreinen die eigenlijk net over de provinciegrens liggen, zoals de Dinteise Gorzen aan de Brabantse kant van het Krammer-Volkerak, en de Kwa de Hoek op het Zuidhollandse eiland Goeree. Op Neeltje Jans is er tot en met oktober een ex cursie op de derde zondag in de maand, maar deze zijn niet in een folder vermeld. Dit jaar is het aantal vaar/wandelexcursies zaterdag 29 mei van 09.00-17.00 lan9s en °P de Middelplaten - -- aanzienlijk uitgebreid. Behalve de natuurbeleving vanaf het wa ter is de wandeling door een ko lonie zilvermeeuwen een wel heel bijzondere ervaring. De dij ken in Zuid Beveland zijn uitste kend te bekijken met de fiets. Je hebt overzicht over het land- schap en als je af en toe eens af stapt blijken er talloze interessante planten te groeien. Wie van duinen houdt zou eigenlijk eens moeten gaan kij ken op de Kwade Hoek, in de Ze peduinen én op Neeltje Jans. In de Kwade Hoek ontstaan duin- tjes op het strand, liggen hogere duinen en ligt een kwelder die bij heel hoog water onder het zoute zeewater verdwijnt. De Zepedui nen zijn ouder en liggen niet meer direct aan zee. Op Neeltje Jans hebben mensen de duinen Overigens zitten de dames na de competitie niet stil. Zo namen ze onlangs deel aan een interna tionaal toernooi in Spanje. Ver der worden komende maand j juni volleybalavonden op de woensdag gehouden. Dit om de volleybalsport te promoten. De avonden worden gehouden in de sporthal van ’s-Gravenpolder en lopen van 20.00 tot 21.30 uur. Een goede gelegenheid om eens nader kennis te maken met de omgeving van Gravenpolder (achter ANWB-station). Vanaf omstreeks 11.00 uur zal men op het terrein van BD Baarland met het appèl, gehoorzaamheid en apporteren sportterrein: 12.30 uur. EXPOSITIES Hele jaar Galerie llona Schilderijen en andere werken van llona Schmit e.a. (info: 01192-1242). mei Lunchcafé Wandkleden 01100-28795). t/m 30 mei Galerie De Hoekweide Recent werk van Gust Romijn uit Dreischor (info: 01198-1152). t/m 30 mei Galerie Van Den Berge "The lay of the land" (Landscapes 1850-1950), werk van Marcel Zalme (Den Haag), (info: 01100-50499). juni Lunchcafé Aquarellen, portretten, stillevens van Marian Gerards (info: 01100-28795). t/m 12 juni Binnenstad Goes "En Passant", schilderijen van Ilse van Loo (info: 01198-1720). 5 t/m 26 juni Galerie Bekenes Eigen werk van Alie Bekenes (info: 01192-2489). t/m 28 juni Oosterschelde ziekenhuis Olieverfschilderijen van Hetty de Wette uit Burgh Haamstede (info: 01100-34566). t/m 30 juni Gezondheidscentrum Magnolia Schilderijen en beelden van Maria Bemelmans (info: 01100-49200). t/m 3 juli Museum voor Zuid- en Noord-Beveland Schilderijen van P.C. Wondergem (info: 01100-28883). baan. Vanaf deze week zijn de Cios-studenten in diverse pro- Hondensportvereniging bestaat uit promotionele on dersteuning, zoals uit de ver strekking van folders en posters, technische ondersteuning bij de aktiviteiten en advies waar no dig. Het gaat erom dat vanuit het NHV stimulerende signalen naar de verenigingen blijven komen pm continu door te gaan. Daar om zal er steeds iemand van het NHV bij de voorbereidingen aan wezig zijn. Bovendien is er na ieder evenement een evaluatie. Ook Zeeuwse Verenigingen doen mee. Daarvan hebben E.M.M. uit Middelburg, G.S.C. uit Goes en Walcheren uit Vlis- singen gekozen voor samenwer king onder het motto ’’Samen sterker en beter”. Enthousiaste leden zijn volop bezig met de voorbereidingen. Deze vereni gingen zullen steeds dezelfde soort aktiviteiten organiseren op ongeveer hetzelfde moment. Hierdoor krijgen lokale aktivitei ten een provinciaal vervolg. Zo gaan deze verenigingen een schoolhandbaltoernooi voor het l basisonderwijs organiseren in Vlissingen, Middelburg en Goes. Vervolgens komt er dan een kampioenschap van Midden- Zeeland en wanneer andere ver enigingen mee gaan doen zelfs een heus Zeeuws Kampioen schap. De eerste aktiviteiten vin den plaats op woensdag 26 mei in Vlissingen en Goes en op 2 ju ni in Middelburg. Voor alle leer lingen uit het basisonderwijs staat dan een grote ”Doe Dag” op de kalender. Op deze dag ko men de kinderen in aanraking met handbal middels een spel en een vaardigheidscircuit. Daarnaast zullen de kinderen tij dens wedstrijdjes echt ken nismaken met de handbalsport. Om deze aktie een kans van sla gen te geven worden er aan de scholen allereerst lesbrieven en grote posters gezonden. Deze lesbrieven bevatten voor elke leeftijdscategorie 6 handballes- bruikshonden rassen, met en zonder stamboom. Aan de IPO- keuring doen 6 combinaties mee. Voor het certificaat speur hond zal 1 combinatie aantre den. De verrichtingen van de combinaties worden beoordeeld door de erkende NBG (Neder landse Bond van Gebruikshon den) keurmeester, dhr. A. Broekhuizen. De volgende on derdelen moeten afgewerkt wor den, speuren, appèl en verdedigingswerk. Het speuren proberen in de tweede“klas van wordt om 9.00 uur afgewerkt in het zaterdag voetbal. Wie deze omgeving van ’s- wedstrijd wil bijwonen, kan zich het opgeven voor de bus bij Jaap van Iwaarden, tel. 01131-2436. Prijs: f 10.00 p.p., kinderen tot 16 jaar: f 5,00. Vertrek vanaf het ervM'Hoi’rnirv mir MAC ’’scheldegouwen” organi seert op 2e Pinksterdag (31 mei) een fietspuzzeltocht voor het he le gezin. De route is te volgen via een eenvoudige routebeschrij ving en onderweg kunnen en vragen en opdrachten gesteld worden. Voor de kinderen is er altijd prijs, mits de kontrolekaart ingeleverd is. De inschrijving en start, van 13.00 tot 14.00 uur is op de Markt te Middelburg, vóór het PZC-kantoor. De lengte van deze tocht is 20 kilometer en de deelnemers moeten uiterlijk om 16.30 uur de kontrolekaart bij de finish inleveren. De prijsuitrei king is zo snel mogelijk na bin nenkomst van de laatste deelnemer. Voor informatie: 01180-34371.

Bevelander | 1993 | | pagina 17