De pupillen als getuigen Zomerse wielerronde door straten van Kortgene I hndakms SPORT Bevelanden in ’t kort CULTUUR KORT Ren-uitslagen Holland Cup te Goes Vrijdag en zaterdag sterk bezet Borsele-toernooi Voetbalfeest in Kamperland op woensdag 5 augustus Beroepsopleidingen voor volwassenen nu zeer gunstig 00K IN DE GLASBAK VV Kapelle 4 augustus tegen Club Brugge E.K. jeugd te leper België heid een busreis naar leper en biedt haar leden met familie en of vrienden en kennissen de kans om voor tien gulden per persoon die reis mee te maken. Het blijkt, in verband met vakan ties, echter moeilijk deze bus vol te krijgen. De organisatie heeft daarom besloten de bus door te laten rijden naar het pretpark Bellewaerde tussen leper en Menen en stelt een ieder in de gelegenheid om voor één tientje per persoon deze busreis mee te maken. Vertrek 7.00 uur uit Kwa- dendamme via Ovezande en ’s- Heerenhoek naar Vlissingen en terug om 22.00 uur te Kwaden- damme. Mocht er nog belang stelling zijn om mee te gaan, U kunt zich telefonisch opgeven, 01194 - 9404. Marcel Verhagen en Wim Oosse aan de leiding in Trimklassementen T.M.Z. Autogordels. Vaste gewoonte. Geldigheid chauffeursdiploma Woensdag 29 juli 1992 23 DE BEVELANDER Intern, topclubs in Nieuwdorp 4 j Kerken op Delta Flora Oud papier Heinkenszand Expositie Kapelle Vestiging ZWN Arbeidsmarkt Voorlichting j#i V V N I Gunstig Koperkwintet ’Euphonia’ op camping ’Scheldeoord’ Meditatiedag Kamermuziekfestival C.O.C. Toernooidag met kindermiddag o MÉ Veilig Verteer Neöerhnö i Samenwerkende kerken in Goes hebben een stand gereserveerd voor de Delta Flora die van 4 tot en met 8 augustus a.s. in De Zeelandhallen te Goes wordt ge houden. Het gaat om de Geref. Kerk, Ned. Herv. Kerk en r.k. Kerk. Er is een boekentafel van het pastoraal centrum ingericht en er wordt evangelisatiemateri- aal verspreid. Dit staat in het te ken van de vakantie. Ook de oudpapierophalers van de muziekvereniging Euterpe en de Jeugdclubs zijn in augustus met vakantie. Hierdoor wordt op de gebruikelijke eerste zaterdag van de maand, in augustus geen papier opgehaald maar wordt doorgeschoven naar de eerste zaterdag in september. Het spa ren van oud papier dient drie goede doelen, het milieu, de huisvuilophaaldienst en de vere nigingskassen. In de periode 31 juli tot en met 21 augustus is in de hal van het raadhuis van Kapelle een expo sitie van olieverfschilderijen te zien. Ze zijn gemaakt door Ton- ny Kraak uit Middelburg. Ope ningstijden alle werkdagen van 8.30-12.00 uur en van 13.00-16.00 uur. Streekvervoer Zuid-West-Neder- land opent op 10 september een nieuwe vestiging in Hellevoet- sluis. De nieuwe vestiging is ge volg van uitbreiding van het ver voergebied op de Zuidhollandse eilanden. Splitsing van het rayon was daardoor noodzakelijk. Een deel van het personeel is over geplaatst van Spijkenisse naar Hellevoetsluis. Tevens kan op 10 september nader kennis worden gemaakt met de spitsbus die op elke werkdag tussen Hellevoet sluis en Schiedam NS rijdt. De organisatie van het Borsele Voetbaltoernooi is er ook dit jaar in geslaagd een sterk bezet pro gramma samen te stellen. De or ganisatie van het toernooi is in handen van de s.v. Nieuwdorp en de v.v. Lewedorpse Boys. Er wordt in twee poules gestreden. In poule A zien we eerste divisie- club Heerenveen eredivisionist In zomers Kortgene werd vorige week de jaarlijkse wielerronde verreden. Er was veel belang stelling voor de ronde, die een week na de plaatselijke kermis werd gehouden en weer voor de nodige drukte in het dorp aan De opleidingen komen tot stand in overleg met de diverse instel lingen voor beroepsonderwijs en in nauwe samenwerking met het arbeidsbureau. Zo ontstaat een pakket kursussen dat nauw aan sluit bij de vraag op de arbeids markt. Wie een diploma haalt, is dan ook vrijwel verzekerd van werk. Ook binnen de opleidin gen wordt erg praktisch en ar beidsmarktgericht gewerkt. De deelnemers fopen van meet af aan stage bij bedrijven of instel lingen. De theorie wordt onmid dellijk in de praktijk gebracht. Behalve dat dat een goede leer methode is, betekent het ook vaak dat stageaires in het bedrijf waar ze stage lopen een kon- trakt krijgen aangeboden. Leo Sorber, ambtelijk secretaris van het R.B.O. in Zeeland en koördinator van de aktiviteiten in de Oosterschelderegio wil de ko mende weken zoveel mogelijk voorlichting geven over de aktivi teiten van het R.B.O. ’Op 10 juni konden mensen speciaal terecht op het arbeidsbureau en er volgt In poule 2 zal de amateurselec tie van het Zeeuws Elftal in 't veld komen. Verder Swindon Town uit Engeland, eredivisie club Sparta en Sporting Gijon uit Spanje. De wedstrijden begin- MVV, Iraklis uit Griekenland en een amateurselectie uit eigen streek. Zaterdag beginnen de wedstrij den om 13.30 uur. De finale om de 1e en 2e plaats wordt ’s avonds om 19.30 uur gespeeld. De prijsuitreiking van het toer nooi in Nieuwdorp is zaterdaga vond om 21.45 uur voorzien. tot de mogelijkheden. De oplei dingen staan open voor zowel mannen als vrouwen. Gelukkig zien ook steeds meer vrouwen hun kansen in technische beroe pen. Hun aantal groeit gestaag’. nen vrijdag om 17.00 uur en du ren die avond tot 21.30 uur. straat en omringende straten, waar het 2000 meter lange par cours was uitgezet. Kortom: ook deze zomer weer de nodige ac tie in Kortgene om de vakantie goed door te komen. De F-pupillen van de v.v. Yerseke waren vorige week naar Kruinin- gen getogen. Daar vond een feestelijke gebeurtenis plaats. Hun trainer Hans van de Kreeke gaf daar op het gemeentehuis zijn jawoord aan Addy de Viete. De jongste spelertjes van de v.v. derroulette, grabbelton en niet te vergeten het gezellige terras met warme wafels, saté’s, braad worsten, hamburgers en allerlei soorten dorstlessers. Dat alles op woensdag 5 augustus a.s. Voor de avond is er een fan tastisch programma opgesteld met als hoogtepunt de feestelij ke opening van de overdekte zittribune door burgemeester P. Wisse. Vanaf 19.00 uur speelt de boerenkapel "Achterste Veure". Voor alle aanwezige kinderen is Kerncentrale in Borssele. Hier heeft de ontspanningsvereni ging van EPZ samen met T.M.Z. een koppeltijdrit en een crite rium voor de A en B renners ge pland. De prijsuitreiking van de klassementen A en B categorie worden op 10 oktober gehou den. Deze avond zal in samen werking met de supportersclub van Franscois Franse uit Kwa- dendamme worden georgani seerd. De hoofdsponsors die de overkoepelende klassementen van T.M.Z. mogelijk maakten, zijn Drukkerij/sportkleding Leo Capello en Sunlux Zonwering uit Middelburg. Yerseke hadden confetti en een ereboog meegebracht. Samen met het paar werd geposeerd bij het bordes van het raadhuis. Whippets A klasse reuen. 23.1: 1. Raceboy, v.d. Schoot, Maas tricht; 2. Little Lewis o.t. Fall La ke, v.d. Schoot, Maastricht; 3. Ki-Tea-Bah, Smits, Boxtel; 4. No ble Speedy, Hollander, Stekene. Whippets A klasse teven. 23.2: 1. Homely Luck’s Giddy-Giddy, de Kruis, Zevenbergse Hoek; 2. Homely Luck’s Fatjarda, de Kruis, Zevenbergse Hoek; 3. Lut je, Pluk, Westerbeek; 4. Starga- ser’s Breezy, Ruhl-Schooten, Krommenie. A-CATEGORIE (25 GELDPRIJZEN) 1 Marcel Verhagen 143 punten; 2 Stefan Koole 118 p.; 3 Rene Haast 114 p.; 4 Marcel Gunst 108 p.; 5 Wim Hoondert 104 p.; 6 Rob Koole 92 p.; 7 Johan Peemen 90 p.; Jan van EVENEMENTEN IN GOES PERIODE 30 JULI T/M 6 AUGUSTUS 1992 MUZIEK - FILM - TONEEL - THEATER 30/31 juli: Kaden, 17.00-24.00 uur: Muziekoptredens bij de kade- feesten 30 juli: Break Out, Be Sharp, The Original Jawari Haihepic Ro- toton, Streetparade Jazzband; 31 juli: Stardust, Dubbel en Dwars. 1 aug.: Grote Kerk, 20.00 uur: Orgelconcert door Kees van Eersel. 4 aug.: R.K. Kerk, 11.00 uur: Toeristenconcert door de Zeeuwse Koor school. 4 aug.: Grote Kerk, 12.30 uur: Marktconcert door Rinus Verhage uit Stellendam. 4 aug.: Grote Kerk, 13.30-14.30 uur: Carillonbespeling door Stadsbei aardier Sjoerd Tamminga. EXPOSITIES hele jaar: Galerie llona, za. 14.00 uur tot 17.00 uur: Schilderijen en an dere werken van llona Schmit e.a. (info: 01192-1242). juli: Lunchcafé: Sieraden van Marc de Regt uit Goes (info: 01100-28795). t/m 31 juli: Gasterije 'Vrouwe Winowah': Landschappen van Zeeland en aquarellen van Nico Welzenes uit Goes (info: 01100-30756). t/m 31 juli: De Jager Tolhoek Stanlyweg 2, di.-za. 09.00-16.00 uur: Schilderijen van Trees Verwilligen (info: 01100-46600). 31 juli/1 aug.Grote Kade: Kadefeesten met Amateurs-Kunstmarkt. augustus: Lunchcafé: Schilderijen van mevrouw Rooze uit Goes. t/m 31 aug.: Gezondheidscentrum 'Magnolia': Expositie van Hand ge vormd Keramiek door Cock Hazelager-Francken uit Heinkenszand (in fo: 01100-49200). t/m 5 sept.: Galerie 'de Hoekweide’: Expositie van zowel oudere als recente schilderijen in gemengde technieken (info: 01198-1152). t/m 14 sept.: Oosterscheldeziekenhuis: Sportmotieven in Olieverf van Jan van Diemen uit Amstelveen (info: 01100-34000). t/m 10 okt.: Museum: 'Zwerftocht door Zeeland’, expositie over Jantje de prenteknipper en zijn papierknipkunst (info: 01100-28883). Galerie Bekenes te Kattendijke is tot 1 augustus gesloten. ADRESSEN EN OPENINGSTIJDEN EXPOSITIES 1. Museum voor Zuid- en Noord-Beveland, Singelstraat 13, Goes: dinsdag t/m vrijdag 11.00-17.00 uur, zaterdag 11.00-16.00 uur, zondag en maandag gesloten. 2. Lunchcafé Stadhuis, Grote Markt, Goes: dinsdag t/m zaterdag, 09.00-18.00 uur. 3. Openbare Bibliotheek, Oostwal 34. Goes: dinsdag 10.00-17.00 uur; woensdag 10.00-17.30 uur 18.30-20.00 uur; donderdag 12.30-17.30 uur 18.30-20.00 uur; vrijdag 12.30-17.30 uur 18.30-20.00 uur; zater dag 10.00-12.00 uur; zondag en maandag gesloten. 4. Galerie Van den Berge, Wijngaardstraat 3-1, Goes: woensdag t/m zaterdag 13.00-17.00 uur. 5. Galerie llona, Dorpsstraat 23-25, Kattendijke: zaterdag 14.00-17.00 uur. 6. Galerie Bekenes, Dorpsstraat 10, Kattendijke: zaterdag en zondag 14.00-17.00 uur. 7. Galerie 'De Hoekweide’, Nazareth 4, Wolphaartsdijk: donderdag en zaterdag 12.00-17.00 uur, vrijdag 12.00-21.00 uur. 8. Gezondheidscentrum 'Magnolia’, Magnolia, Goes: maandag t/m vrijdag 08.00-17.00 uur. 9. Gasterije 'Vrouwe Winowah' Beestenmarkt 14, Goes: dinsdag t/m zondag vanaf 16.00 uur. De voorwaarden die het R.B.O. biedt zijn bijzonder gunstig. Zo is er een reiskostenvergoeding en een vergoeding voor kinder opvang mogelijk. Wie een uitke ring heeft behoudt die geduren de de opleiding. Boeken zijn gra tis. De duur van de opleiding is afhankelijk van de gekozen rich ting en ligt tussen één en twee jaar. Wie slaagt krijgt een offi cieel diploma. Naast werken kan men dan desgewenst verder studeren. Een koperkwartet van Fanfare ’Euphonia’ uit Goes verleent a.s. zondagavond 2 augustus haar medewerking aan de laatste campingdienst van dit seizoen op camping ’Scheldeoord’ in Baarland. Verdere medewerking is er van de heer J. van Leerdam uit Vrou wenpolder, die een meditatie zal houden. De dienst begint zoals gewoonlijk weer om 19.00 uur in de grote zaal van het Partycen trum. Ook nu geldt: de toegang is vrij en ook belangstellenden van buiten de camping zijn wel kom. De Interkerkelijke Rekrea- tiekommissie had ook dit jaar weer de organisatie in handen. Osho Meditatie Centrum houdt zaterdag 1 augustus een medita tiedag. De meditaties die aange boden worden kunnen je helpen te ontdekken hoe je met dingen omgaat: Serieus of speels? Serieusheid veroorzaakt vaak spanning en in plaats daarvan komt oprechtheid misschien wel dichterbij wat je werkelijk be weegt. De meditaties, aktieve en rustige, bieden je de kans om dat te onderzoeken. De dag begint om 10.15 uur en eindigt met een maaltijd rondom 19.00 uur. Informatie en/of opga ve: CMC Driewegen, Hoogland- sedijk 1 te Driewegen, Zuid-Beveland. Tel: 01195 - 5963. Westende 90 p 9 Christ Boden 69 p.; 10 Andy van Loon 68 p.; 11 Jaap Westrate 66 p.; Hans van Oorschot 66 p.; 13 Theo v/d Velde 62 p.; 14 Tiest Rombouts 56 p.; Leo Beyer 56 p.; 16 Adrie Knuyt 51 p.; 17 Huib Slabbekoorn 45 p.; 18 Jack van Oers 43 p.; 19 Ron Naaktgeboren 40 p.; 20 Robert de Jonge 39 p.; 21 Ko Schrier 37 p.; 22 Leon Westrate 36 p.; 23 Christ Verbraak 32 p.; Roel Slis 32 p.; 25 Ton Verhuist 25 p. B-CATEGORIE (20 GELDPRIJZEN) 1 Wim Oosse 84 punten; 2 Harry Gubbels 66 p.; Sjaak Rommers 66 p.; 4 Kees Beenhakker 55 p.; 5 Char les Mollet 53 p.; 6 Wim Wielhouwer 51 p.; 7 Johan de Punder 49 p 8 Jos Kole 46 p.; 9 Nico Zweedijk 44 p.; 10 Jos Jeremiasse 41 p.; 11 Kjelt v/d Lij ke 39 p.; 12 Kees v/d Dries 37 p.; 13 Ad Kuzee 35 p.; 14 Wim Koks 32 p.; 15 Rinus Slabbekoorn 31 p.; Kees Veerhoek 31 p.; 17 Gerard van Vlim- meren 29 p.; 18 Rudy de Klerk 28 p.; 19 Adrie van Loon 26 p.; 20 Antwan de Punder 25 p.; Leo Verhelst 25 p. Kapelle 1 speelt dinsdagavond 4 augustus, thuis tegen Club Brugge. De oefenwedstrijd be gint 's avonds om 19.00 uur. Kapelle onderhoudt al gerui- mere tijd goede contacten met de Belgische topclub. Publiek is dinsdagavond 4 augustus uiteraard welkom op sportpark ’’Groenewoud”. Daar wordt trouwens de laatste weken hard gewerkt aan verdere ver betering van de accommoda tie. Het clubgebouw krijgt er een uitbreiding bij, de sanitai re voorzieningen worden ver beterd en met man en macht wordt binnen de club zelf ge werkt aan een goede start van het Veerse Meer zorgde. De hoofdmacht van de renners kwam pas 's avonds aan de start, zodat ook waterrecreanten nog een vleugje konden mee pakken van de sfeer in Hoofd informatie over de opleidingen en/of de open dagen, kan men krijgen bij het R.B.O., Zusterstraat 11, 4461 JA Goes, tel. 01100-50320. Whippets C klasse gemengd. 24.8: 1. Espoire v.d. Fiola Hoeve, de Boer, Amsterdam; 2. Farway Harmony, Ranck, Denemarken; 3. Duncan, Eekelenburg, Spijke nisse; 4. Call to Glory o.t. Torna do Ranch, M.v. 't Hof, Goes. Whippets B klasse teven. 23.5: 1. Thatiana, Schut, Alkmaar; 2. Athena, v.d. Kerkhof, Neunen; 3. Adante, v.d. Kerkhof, Neunen; 4. Homely Luck’s Essandrine, de Kruis, Arnhem. Whippets B klasse reuen. 23.5: 1. Barouf, Gaal, Zaandam; 2. Ex perience, Dekker, Schorel; 3. De vil, Aarts, Tilburg; 4. Boyke v.d. Chesnut Valley, Hendriks, Ven- ray; 5. Chandara’s Samdadjon, Alburg, Goes; 6. Joey v.d. Aloise- polder, Lasschuit, Etten-Leur. Zaterdag 15 augustus worden te leper in België de Europese Kampioenschappen op de staandewip voor de jeugd tot en met 18 jr. gehouden. Deze kam pioenschappen worden georga- niseert voor landenteams die bestaan uit 20 schutters per land die 12 ronden op een volle wip schieten en voor individuelen die per schutter 5 schoten op een zogenaamde blokvogel mo gen doen. Kanshebbers van ons distrikt zijn o.a. Michel Koens en Wilco de Jonge van Spes Nostra en Alexander Boonman en Tom Verdonk van Concordia, zij zul len het echter héél moeilijk krij gen. De jeugdafdeling van de Nederlandse Bond van Wip- schutters distrikt Zuid-Beveland organiseert voor die gelegen- Greyhounds B klasse ge mengd. 21.0: 1. Hunter, Vroegh, Eindhoven; 2. Victoria, Wijbega, Veldhoven; 3. Nemesis, Aarts, Tilburg; 4. Ashakka, van Lierop, Venray. EG-regels eisen dat een chauf feur van een vrachtauto boven 7500 kg eigen gewicht plus laad vermogen tenminste 21 jaar oud is, of hij moet in het bezit zijn van een erkend chauffeursdiploma. De Nederlandse voorschriften - en die zijn doorslaggevend - gaan verder. Die chauffeur moet in het bezit zijn van een vakbekwaam- heidsdiploma wanneer hij is ge boren na 30 juni 1955. Het examen kan al op 18-jarige leeftijd worden afgelegd. Alleen het chauffeursdiploma van de CCV en van de Stichting Leer lingstelsel Wegvervoer is erkend door de overheid. Op het diploma staat waarvoor het geldig is: goederen- en/of personenvervoer. Voor goederenvervoer kan de gel digheid zijn beperkt tot solovoer- tuigen. Naast bestaande vrijstellingen van het chauffeursdi ploma is ook individuele onthef- w.v.v.-.v.v.v.v.\\\v.w.v.v.v.v.v.v.-.w er een ballonnenwedstrijd. Om 19.35 uur Voetbalwedstrijd Beve landers F - Meeuwen F (met als inzet de supercup, beschikbaar gesteld door een Bevelanders- supporter). Om 20.30 uur ver richt wethouder Uyl de trekking van de jaarlijkse verloting. Vanaf 20.45 uur is het "Goud van Oud” in de kantine. "Een dag om niet te vergeten en alvast voor "Bevelanders” te reserve ren”, zo meldt ons voorzitter Jo han Kouwer. De Stichting Kamermuziek Zee land heeft in september weer een bijzondere serie concerten samengesteld. Op Schouwen en Tholen treden bekende musici op in een prachtige, historische omgeving. De aantrekkelijke, romantische concerten vinden plaats in de periode van 4 tot 10 september 1992. Het Festival opent met het Strijk orkest ’Sinfonia’. De solisten tij dens dit concert spelen op in strumenten van de Middelburg se vioolbouwer Johannes Jacobs. Christiaan Bor, Jaap van Zwe den, veel Belgische musici én leden van het Koninklijk Con certgebouworkest, zorgen in de reeks daaropvolgende concer ten voor ongekend veel luistergenot. Voor informatie: Provinciale VVV Zeeland, 01180 - 33000. nu nog open dag voor elke oplei ding die wij aanbieden, leder die bij het arbeidsbureau staat inge schreven krijgt een persoonlijke uitnodiging en wie op die dag niet kan en toch interesse heeft, kan altijd even bellen. Er ligt een overzichtelijke brochure klaar met informatie over alle oplei dingen’. ’Het is wel zo’, aldus Leo Sorber, 'dat wij alleen werken voor de mensen die werk zoeken en hooguit een diploma hebben van het lager beroepsonderwijs. Onze opleidingen zijn overwe gend technisch van aard. Er is nu éénmaal veel vraag naar bij voorbeeld electrotechnische vak lieden, evenals naar installatie techniek. Maar we zijn breed ge noeg om voor iedereen wat in huis te hebben: bakker, slager, groenverzorging, bejaardenver zorging, administratie, verkoop praktijk, magazijnmedewerker en straatmaken horen allemaal In de wielerklassementen van Trimbelangen Midden Zeeland gaat in de A-categorie Marcel Verhagen uit Schaijk riant aan de leiding. Verhagen die mo menteel in een blakende vorm verkeert, etaleerde zijn kwalitei ten in diverse koersen door met een enorme overmacht de sprint te winnen van een compleet pe loton. Verhagen die met 143 punten dan ook een behoorlijke voorsprong heeft opgebouwd op zijn naaste concurrent Stefan Koole die door zijn goede resul taten gestegen is naar een fraaie tweede plaats. Johan Peemen heeft wat te kampen met vorm- verlies waardoor hij de aanslui ting met de kop van het klassement mist. Peemen bezet momenteel een zevende stek. Bij de B-renners heeft Cees Beenhakker uit 's-Heer Arends- kerke een behoorlijke klim in het klassement gemaakt doordat hij de ronde in woonplaats op zijn erelijst bij kon schrijven. Been hakker staat op dit moment op een fraaie vierde plaats. De lei ding is nog steeds in handen van de ex-amateur Wim Oosse uit Middelburg die met 84 pun ten en 18 punten voorsprong op de nummer twee Harry Gubbels die door zijn overwinning in Kwa- dendamme ook een flinke stij ging maakte in het klassement. De renners van Trimbelangen Midden Zeeland kunnen in de volgende plaatsen nog punten scoren voor dit klassement: op 8 augustus in Wolphaartsdijk, 29 augustus in Kapelle tijdens de Kapelse dag. Hier is de organi satie in handen van Kapelle Pro motion. En als sluitstuk komen zij op 19 september aan de start tijdens een zeer speciale wed strijd in de omgeving van de De Nederlandse Vereniging tot Integratie van Homoseksualiteit COC Midden-Zeeland is in de maand augustus extra geopend: Elke woensdag van 21.00-24.00 uur. Elke vrijdag van 21.00-01.00 uur. Elke zondag van 18.30-22.30 uur. Elke zaterdag van 21.00-02.00 uur. Er zijn 2 extra aktiviteiten in de maand augustus: Vrijdag 14 augustus Tuinfeest met barbecue voor vrouwen van 2Ö.00-01.00 uur. Zaterdag 29 augustus mannen avond van 21.00-02.00 uur. Vpor meer informatie: 01180-12280. De superlatieven ontbreken om de grote rommelmarkt van v.v. Bevelanders te Kamperland aan te kondigen. De hele dag staat het sportcomplex centraal. Van af 10 uur 's morgens start de gro te rommelmarkt te Kamperland. 15 Kramen met curiosa worden bij het krieken van de dag op gesteld. Tafels, stoelen, kasten, bankstellen enz. bedekken het oefenveld voor 1 dag. Er is een schiettent, ballengooien, sjoelen op een 5 meterbak, bingo, kin- Het Regionaal Bureau Onder wijs, Het R.B.O., nodigt alle vol wassenen die op zoek zijn naar werk, uit voor een gesprek over de mogelijkheden tot het volgen van een beroepsopleiding. Het R.B.O. biedt een twaalftal beroepsopleidingen aan die in september starten. De voorwaar den om één van de opleidingen te gaan volgen zijn uitermate gunstig. Zo hoeft men geen vooropleiding te hebben om te kunnen starten en de deelne mersbijdrage bedraagt slechts f 60,— per jaar. De leeftijds grens lipt bij 45 jaar en wie jon ger is dan 18 kan ook niet terecht bij het R.B.O. Deze week zijn alle ingeschreve nen bij het arbeidsbureau uitge nodigd voor een gesprek. In de komende weken is ieder die be langstelling heeft voor een oplei ding welkom op een open dag van die opleiding. het nieuwe seizoen. Overigens wordt er in het kader van de voorbereiding op de nieuwe competitie dinsdagavond 19 augustus eveneens thuis een oefenwedstrijd gespeeld. Ka pelle 1 neemt het dan op tegen Ajax A 1. Ook die wedstrijd be gint om 19.00 uur. Verder deelt het bestuur mee, dat dinsdag avond de nieuwe seizoens kaarten beschikbaar zijn. De entree voor de wedstrijd tegen Club Brugge ligt op normaal niveau. Dat wil zeggen: vier gulden voor volwassenen en f 1,50 voor kinderen en 65-plussers. Tijdens het internationale Borse le voetbaltoernooi zal zaterdag op het sportveld van Nieuwdorp ook de jeugd volop aan zijn trek ken kunnen komen. De Verenig de Spaarbank sponsort er een leuke middag voor de kinderen. Er worden spelletjes georgani seerd en er is een groot spring kussen aanwezig. Vanaf 13.30 uur zijn alle kinderen welkom. Vriendjes en vriendinnetjes kun nen uiteraard worden meege bracht, zo laat de Ver. Spaarbank weten. fing mogelijk onder twee voorwaarden: minimumleeftijd tenminste 21 jaar en de chauffeur mag niet meer dan twaalf uur per week met de vrachtauto rijden. Dat laatste geeft aan dat rijden slechts een bijkomstigheid is en feitelijk een andere functie wordt vervuld. Deze ontheffing wordt af gegeven door de Arbeidsinspec tie (eigen vervoer) en kost negentig gulden. De EVO, Onder nemersorganisatie voor logistiek en transport in Zoetermeer kan (gratis) bemiddelen. Wanneer bij controle blijkt dat de chauffeur geen chauffeursdiploma heeft en niet over een ontheffing beschikt, dan levert dit een boete op van 250 gulden. Belangrijker is nog de uitsluiting van de verzekering omdat de bestuurder niet de ver eiste leeftijd of de goede papieren heeft. Lees de polis er maar eens op na. Flessen doet u er al in. Maar waarom de glazen potjes niet? Want glas is glas en dat kan allemaal de glasbak in. n GLASBAK Bedankt namens glasbak reinigingsdienst en natuur.

Bevelander | 1992 | | pagina 23