Vier folders Zeeland Natuurmonumenten i Opnieuw Bruggroep in Goes 1993 SPORT Bevelanden in ’t kort CULTUUR KORT Vastelling van de premies AOW en AWW in Werk- en scholing voor herintredende vrouwen Le Bastion presteert in landelijke competitie Orgelconcert in Kapelle Wedstrijd voor jonge Zeeuwse autorijders WAT DOEN ZIJ VAN HET BUURTCAFÉ ERMEE Glas, hup in de glasbak Deze kampagne is een initiatief van de Stuurgroep Promotie Glasbak Toernooi doubletten Le Bastion Ligfietsen in ’s-Heer Arendskerke als sluitstuk wielerronde The Black Top Series komen naar Vlissingen Fuchsia-tuinen opengesteld Woensdag 8 juli 1992 DE BEVELANDER 24 Ook excursies Z.-Beveland I F Miss Fotomodel Zeefdrukken Architectuurproject Expositie Ad Hoe Vaardigheden Belangstelling F F t I t t Aanbod van verzekeringsgroep Rommelmarkt Pr. Ireneschool Concert Nieuwe Kerk L Evangelisatie- samenkomst Naar Banneux Zijdeschilderijen Weer leren Antiekbeurs Vrijwilligersplatform Presentatie op beurzen in Goes Tropische klanken Inl.: f I F i In café Flora aan de Grote Markt te Goes worden in juli en augus tus voorrondes gehouden voor de nationale Miss Fotomodel Holland-verkiezing. De data zijn vrijdag 31 juli, vrijdag 14 en 28 augustus a.s. Meisjes die geïnte resseerd zijn, kunnen contact opnemen met Marianne ten Hol te, tel. 08380-23577. Voor de winnares van de voorronde zijn er diverse prijzen, waaronder een gratis fotosessie ter waarde van 1000 gulden. In restaurant ”De Stadsschuur” te Goes is in de maanden juli en augustus een tiental zeefdruk ken te zien van Jac. Smolders. Het tentoongestelde werk heeft verwantschap met Cobra. Het gaat om eenvoudige vormen in felle, primaire kleuren. De ten toonstelling is te zien tijdens de openingstijden van De Stads schuur. In galerie ’Bellamy’ aan het Bel- lamypark 19 te Vlissingen loopt tot en met 2 augustus een expo sitie onder de naam ’De Subtiele Steden’. Het gaat om een archi tectuurproject van Johan de Ko- ning en Don Monfils. Te zien van maandag tot en met vrijdag van 10.00-17.00 uur en zaterdag en zondag van 13.00-17.00 uur. Het pand aan de v.d. Spie gelstraat 15 te Goes is nog steeds niet gesloopt. Voor de kunstenaarsgroep ’Trechter 5’ reden om door te gaan met ex posities. Tot en met 26 juli is er werk te zien van Leon Riekwel met als thema 'Face tot face in history’. Als gastexposant heeft hij Jan Haas uitgenodigd. Te zien tussen 8.00 en 23.00 uur. Een ander aspect van meedoen aan de bruggroep is, dat er veel aandacht geschonken wordt aan studievaardigheden en sociale vaardigheden. Jan Capello: ’’De eerste heb je nodig om snel en effectief te kunnen studeren. Omdat wij ons richten op men sen die niet beschikken over di- Het Regionaal Educatief Cen trum, het R.E.C. is van plan om in september opnieuw te starten met een bruggroep in Goes. In een bruggroep kunnen volwas senen terecht die van plan zijn om weer te gaan leren maar twij felen wat ze het beste kunnen gaan doen. De bruggroep be reidt hen voor op een goede keuze en spijkert ondertussen de kennis van het Nederlands en het Engels bij. De bruggroep is bedoeld voor volwassenen die niet beschikken over een afge ronde vooropleiding, zoals mavo of hoger. De kursus gaat twee bijeenkomsten per week omvat ten en kost f 100,—. Er is een re geling voor de vergoeding van kinderopvang. Het is de bedoeling dat de twee bijeenkomsten per week op één dag gegeven worden (totaal 6 uur) tussen 9 en 16.00 uur. Welke dag dat wordt is nog niet be- zoet. Het zout in de bodem en het water is echter niet in één keer verdwenen. Planten die van zout in de bodem houden en planten die juist zoet water nodig hebben groeien er nu door elkaar. Ontzet tend veel vogels, maar ook konij nen, hazen en reeën leven er, nu het niet meer regelmatig onder water staat. Natuurmonumenten volgt nauwkeurig hoe het terrein verandert. Wie mee wil kijken kan eens in de maand met een excur sie mee. De SVB keert naast de AOW- en AWW-pensioenen ook de kinderbijslag uit. De lasten daarvoor bedragen in 1993 ca f 7,0 mid (in 1992: f 6,7 mid). De benodigde midde len worden uit de schatkist gefinancierd. Tenslotte veroorzaken gewij zigde inhoudingen van de premies en loonbelasting in 1993 ten opzichte van 1992 een stijging van de uitke ringslasten van f 0,8 mid. Herintredende vrouwen kunnen gaan werken als spaaradviseur voor de Nederlandse Verzeke- Wielercomité ’s-Heer Arendsker- ke organiseert zaterdag 18 juli a.s. haar 10e wielerronde voor trimmers. Om aan dit lustrum een extra tintje te geven worden er extra wedstrijden gehouden. Naast het bekende programma met A-, B- en C-trimmers komen plaat selijke jongeren van 12-16 jaar aan de start en zal als sluitstuk een wedstrijd voor ligfietsen wor den gehouden, zij zullen strijden om de "Grote Prijs CFS”. Deze wedstrijd wordt georgani seerd in samenwerking met de Voor de landelijke "perfect dri ving competition” worden op 24 oktober in Goes de Zeeuwse voorrondes gehouden. In deze wedstrijd, voor automobilisten van 18 tot 23 jaar, gaat het om kennis, voertuigbeheersing en gedrag op de openbare weg. Doel van de wedstrijd is de pro motie van een veiliger wegge drag. Het aantal gewonden en doden in het verkeer is vooral onder jonge automobilisten erg hoog, daarom richt de "perfect driving competition" zich met Nederlandse Vereniging Human Powered Vihicels, er zullen on geveer 20 deelnemers aan de start komen met in hun gelede ren Bram Moens, Derk Thijs en ook Leo van der Bon, de laatste staat 1e in het jaarklassement 1992 van de NVHPV. Zij rijden een wedstrijd over circa 45 mi nuten en zullen om 16.45 uur starten. Voorafgaand aan deze wedstrijd ziet het programma er als volgt uit: om 12.15 uur de start van de C-trimmers met de plaatselijke favorieten Daan Westrate en c ADRESSEN EN OPENINGSTIJDEN EXPOSITIES 1. Museum voor Zuid- en Noord-Beveland, Singelstraat 13, Goes. Dinsdag t/m vrijdag 11.00-17.00 uur; zaterdag 11.00-16.00 uur; zondag en maandag gesloten. 2. Lunchcafé Stadhuis, Grote Markt, Goes. Dinsdag t/m zaterdag 09.00-18.00 uur. 3. Openbare Bibliotheek, Oostwal 34, Goes. Dinsdag 10.00-17.00 uur; woensdag 10.00-17.30 uur/18.30-20.00 uur; donderdag 12.30-17.30 uur/18.30-20.00 uur; vrijdag 12.30-17.30 uur/18.30-20.00 uur; zaterdag 10.00-12.00 uur; zondag, maandag en vrijdagmorgen gesloten. 4. Galerie Van den Berge, Wijngaardstraat 3-1, Goes. Woensdag t/m zaterdag 13.00-17.00 uur. 5. Galerie llona, Dorpsstraat 23-25, Kattendijke. Zaterdag 14.00-17.00 uur. 7. Galerie ’De Hoekweide’, Nazareth 4, Wolphaartsdijk. Donderdag en zaterdag 12.00-17.00 uur; vrijdag 12.00-21.00 uur. 8. Gezondheidscentrum ’Magnolia’, Magnolia, Goes. Maandag t/m vrijdag 08.00-17.00 uur. 9. Gasterije ’Vrouwe Winowah', Beestenmarkt 14, Goes. Dinsdag t/m zondag vanaf 16.00 uur EXPOSITIES hele jaar: Galerie llona, za. 14.00-17.00 uur: Schilderijen en andere werken van llona Schmit e.a. (info: 01192-1242). juli: Lunchcafé: Sieraden van Marc de Regt uit Goes (info: 01100-28795). t/m 11 juli: Galerie 'De Hoekweide’: Gouaches van Hans Keukelaar (info: 01198-1152). t/m 13 juli: Gezondheidscentrum ’Magnolia': Aquarellen, tekeningen en collages in Oostindische inkt van Joop Dam (info: 01100-49200). 14 juli-10 okt.: Museum: 'Zwerftocht door Zeeland’, expositie over Jantje de prentenknipper en zijn papierknipkunst (info: 01100-28883). t/m 15 juli: Oosterscheldeziekenhuis: Olieverfschilderijen van Jan de Boer uit Wolphaartsdijk (info: 01100-34000). 15 juli-14 sept.: Oosterscheldeziekenhuis: Sportmotieven in olieverf van Jan van Diemen uit Amstelveen (info: 01100-34000). t/m 17 juli: Gemeente-archief: ’De verbeelde mens’, beeldhouwwer ken van Connie de Jong (info: 01100-21212, tst. 605). t/m 18 juli: Galerie van den Berge: 'Zomeropstelling/werk uit stock’ groepstentoonstelling (info: 01100-50499). t/m 26 juli: v.d. Spiegelstraat 15, 08.00-22.30 uur: 'Face to face in history’ project in het kader van De Ruimte AD HOC door trechter 5 met Leon Riekveld en Jan Haas. t/m 31 juli: Gasterije, 'Vrouwe Winowah’: Landschappen van Zeeland, aquarellen van Nico Welzenes uit Goes (info: 01100-30756). t/m 31 juli: De Jager Tolhoek, Stanleyweg 2, di-za 09.00-16.00 uur: Schilderijen van Trees Verwilligen (info: 01100-46600). t/m 31 aug.: Gezondheidscentrum ’Magnolia': Expositie van handge- vormd keramiek door Cock Hazelager-Francken uit Heinkenszand (in fo: 01100-49200). Galerie Bekenes te Kattendijke is tot 1 augustus gesloten. EVENEMENTEN IN GOES PERIODE 9 JULI T/M 16 JULI 1992 MUZIEK - FILM - TONEEL - THEATER 12 juli: Manhuistuin, 12.00-13.00 uur: Concert door Fanfare Con Affez- zione uit Kwadendamme o.l.v. Rinus Zuid ijk. 14 juli: Grote Kerk, 13.30-14.30 uur: Carillonbespeling door stadsbei aardier Sjoerd Tamminga. 14 juli: R.K. Kerk, 11.00 uur: Toeristenconcert door 'The Melbourne Academy Boys Choir’, jongenskoor uit Australië. 14 juli: Grote Kerk, 12.30 uur: Marktconcert door Henk Gijzen uit Vianen. 15 juli: Bibliotheek, 14.00-14.45 uur: Voorlezen voor kinderen van 5-8 jaar. 15juli:Ambachtscentrum, 14.30 uur: Wat 'n schat’, door poppenthea ter 'Sim Bolus’ uit Goes. 16 juli: Grote Kerk, 19.30-20.30 uur: Beiaardconcert door Frits Rey- naert uit Enkhuizen. OP DE RAND De terreinen waar komend jaar excursies georganiseerd worden liggen eigenlijk allemaal op een rand. De Zepeduinen en Neeltje Jans aan de rand van het water, de Zuid-Bevelandse dijken vor men zelf randen in het landschap en de Slikken van de Heen en Dintelse Gorzen liggen op de rand van een andere provincie. HET NIEUWST Het terrein op de rand van Bra bant is het nieuwst, niet alleen bij Natuurmonumenten, maar ook wat betreft de natuur. In april 1987 werd de Philipsdam gesloten en vielen eb en vloed weg. De slik ken en gorzen kwamen voorgoed droog te staan. Het water werd Volgens de huidige verwach tingen wordt in 1993 voor de AOW en AWW samen f 39,4 mid uitgekeerd (AOW: f 34,3 mid en AWW: f 5,1 mid). Dit is een stijging met f 2,5 mid ten opzichte van 1992. Deze stijging wordt voor f 1,2 mid veroorzaakt doordat de SVB er in haar berekeningen van uit gaat dat de koppeling van de uitkeringen aan het netto- minimumloon per 1 januari 1993 en per 1 juli 1993 door gaat. Daarnaast stijgen de uitkeringslasten met f 0,5 mid doordat het aantal AOW- gerechtigden in 1993 met 32.000 stijgt tot 2.130.000. WANDELEN, FIETSEN OF VAREN De meeste excursies zijn te voet. Sommige terreinen kun je echter veel beter bekijken vanaf de fiets of vanaf een boot. Daarom is er een fietsexcursie langs de dijken van Zuid-Beveland en een vaarex- cursie naar de Middelplaten in het Veerse Meer. Voor het concert van 11 juli is een aantrekkelijk programma samengesteld met volop virtuo ze muziek uit de Franse en Hol landse romantische stijlperiode. O.a. composities van Boëllman (de bekende Suite Gothique); Bijster; Nieland (Marche Triom- phale); Vierne; Guilmant en Gi- gout (de virtuoze Toccata). Aanvang concert: 20 uur. Deu ren 19.30 uur geopend. Entree prijzen: f 6,—/CJP en Pas65 f 4,50/t/m 14 jr. f 3,—. Op zaterdag 11 juli a.s. wordt door de Prinses Ireneschool uit Goes een rommelmarkt gehou den. Er is van alles te koop, van schoolmeubilair tot oude wand kaarten. Tijdens deze rommelmarkt zijn er de hele dag leuke attrakties, worden spelletjes georganiseerd en is er een rad van avontuur met mooie prijzen. Iedereen is van harte welkom van 10.00 uur tot 15.00 uur op het schoolplein van de kleuter school aan de ’s-Heer Elsdorp- weg 2. Natuurmonumenten geeft dit jaar in Zeeland vier folders uit over de excursies in bepaalde regio’s. Ze zijn verkrijgbaar bij de VW’s in plaatsen rondom de terreinen waar de excursies plaatsvinden of bij het hoofdkantoor van de vere niging (035 - 62004). In de afgelopen weken is de lan delijke competitie tripletten weer afgewerkt, waar "Ie Bastion” pri ma heeft gepresteerd. Het team John Jansen, Theo Koen en Ab Schuurman werd kampioen in de 3e klas, wat te vens inhoudt dat ze automatisch promoveren naar de 2e klas. De twee andere teams in de 3e klas t.w. Johan Kopmels, Ella Kopmels en Piet Maartense en het team Eddie Janssens, Jan Limonard en Martien Willemsen wisten zich met een 11e en 3e plaats te handhaven. Het team Jan Gerritsen, Annie Lalleman en Chetan Wootton dat uitkwam in de 4e klas, wist zich op een derde plaats te werken, In de reeks orgelconcerten in de Nieuwe Kerk te Middelburg speelt dinsdagavond 14 juni a.s. de organist Klaas J. Mulder uit Kampen, aanvang 20.00 uur. Op het programma staande vol gende werken: Inleidend ko- raalspel, K.J. Mulder; Preludium en Fuga in a-moll en Sonatina uit Cantate BWV 106: 'Gottes Zeit ist die allerbeste Zeit', J.S. Bach; Prelude in d-moll, A. Bruckner; Fantasie in Es, C. Saint-Saëns; Andante cantabile uit symph.no.IV, Ch.M. Widor; Toccata, H. Andriessen; Melo- dia, M. Reger; Koraalfuga 'Jesu meine Freude’, S. Karg-Elert; Besloten wordt met een ko- raalimprovisatie, K.J. Mulder. WAT EN WAAROM Natuurmonumenten laat graag zien wat er moet gebeuren om haar terreinen zo goed mogelijk te beschermen en behouden. Het leukst is het natuurlijk om te laten zien waarom je dat werk doet, welke dieren en planten daar wel bij varen. Daarom organiseert de vereniging steeds meer excursies. Oók in terreinen die te kwetsbaar zijn voor dagelijks bezoek. ploma’s van het voortgezet onderwijs en het wellicht ook al lang geleden is dat men op school zat, is het erg handig dat je leert te studeren. Ook doen we veel aan sociale vaardighe den, zoals luisteren, spreken in de groep, je mening geven en samenwerken. Daar leer je in de regel erg veel van en het is niet alleen gemakkelijk bij verdere studie. Ook kun je dat gebruiken op tal van andere momenten in het dagelijks leven”. kend, maar wel dat de brug groep bij elkaar zal kopten in het R.E.C.-gebouw in Goes. De kosten bedragen f 100,— voor een heel jaar en voor dat bedrag kan men ook mee doen aan an dere aktiviteiten die het R.E.C. biedt en vallen onder de basis educatie. Mensen die kinderop vang nodig hebben,kunnen een vergoeding krijgen. Op zaterdag 11 juli a.s. geeft Ge rard Legierse een orgelconcert op het Batz-Witte-orgel in de Hervormde Kerk te Kapelle. Dit concert is tevens promotie- concert voor een op 5 septem ber verschijnende cd, waarop het orgel bespeeld wordt door de organisten Henk G. van Put ten, Bram Beekman, Gerard Le gierse en Margreeth C. de Jong. Intekenformulieren voor deze cd zijn bij het concert verkrijgbaar. De organist Gerard Legierse stu deerde de hoofdvakken orgel en piano aan het Rotterdams Con servatorium resp. bij André Ver- woerd en Elly Salomé. Hij be haalde het Solisten-diploma voor orgel 'met onderscheiding’. Verder studeerde hij aan het Conservatoire National de Régi- on de Paris interpretatie en im- provisatie bij Jean Langlais en Marie Louise Jaquet. Aan ge noemd Conservatoire behaalde hij de ’Prix d’Ecellence’. Hij ver zorgde vele orgelbespelingen voor radio-uitzendingen en con certeert in binnen- en bui tenland. Belangstellenden kunnen een gratis brochure aanvragen, maar wie liever een persoonlijk gesprekje wil over eventuele deelname, is van harte welkom. Even bellen van te voren is wel noodzakelijk. Het adres van het R.E.C. is Zusterstraat 11, 4461 JA Goes. Tel.: 01100 - 31170. Zondagavond 12 juli a.s. zal in het kerkgebouw van de Vrije Evangelische Gemeente te GOES, Tulpstraat 2, een evange- lisatiedienst worden gehouden o.l.v. majoor A. Bosshardt uit Amsterdam. Aanvang 18.30 uur. Iedereen wordt van harte uitge nodigd deze dienst mede te beleven. In de week van 2 tot 6 oktober a.s. wordt weer een triduum te Banneux gehouden. Deelne mers uit Beveland kunnen zich daarvoor melden bij mevr. M. Boonman, Siguitsedijk 28 te Kwadendamme, tel. 01194-641. Iedereen, gezond of ziek, jong of oud, kan mee. Ook voor mensen in een rolstoel is voor begelei ding en opvang gezorgd. Men dient snel te reageren. Er zijn voor het bisdom Breda slechts 80 plaatsen beschikbaar. Bij "Multi Colour” aan de Toren weg te Middelburg loopt tot en met 25 juli een expositie van zij deschilderijen in hand- en steen druk. Ze zijn gemaakt door Dore van Wijk. De natuur is haar in spiratiebron. Openingstijden dinsdag tot en met zaterdag van 10.00-17.00 uur. Vrij entree. Jan Capello van het R.E.C. in Goes is erg enthousiast over het plan om weer een bruggroep te starten. "Het is nu twee jaar pri ma verlopen en we denken dat er ook voor een derde keer nog wel belangstelling is. Eigenlijk verwacht ik dat de bruggroep tot het vast aanbod zal gaan behoren. Voor mensen die opnieuw willen gaan leren is het een uitsteken de gelegenheid. Je krijgt een jaar lang de tijd om wat je vroe ger hebt geleerd weer eens op te frissen en er wordt veel aan dacht besteed aan de mogelijk heden die er zijn voor verdere studie. Aan het eind van het jaar kunnen mensen dan heel be wust een keuze maken. Dat kan een beroepsopleiding betreffen, dat kan de mavo zijn, maar een zinvolle vrije tijdsbesteding kie zen is even zo waardevol. We sluiten geen mogelijkheden uit”, aldus Jan Capello. Op 10, 11 en 12 juli wordt in Domburg weer een kunst- en an tiekbeurs gehouden. Dat ge beurt in Schuttershof. Er zijn meerdere deelnemers uit Utrecht, Zeeland, Brabant en Holland. De organisatie is in handen van Vromans uit Koude- kerke. Openingstijden: vrijdag van 16.00-21.00 uur, zaterdag en zondag van 11.00-18.00 uur. Zo wel groot als klein aantiek is aanwezig. Vrijwilligersplatform in de zorg sector Goes is voornemens alle activiteiten op gebied van vrijwil lige hulp nog wat beter op elkaar af te stemmen. In dat kader wil men op 1 januari a.s. met één centraal meldpunt van start gaan. Dat betekent dat er meer duidelijkheid kan komen in het gezamenlijke hulpaanbod. Ove rigens behouden alle bestaande organisaties hun eigen identiteit en zelfstandigheid. 01100-16918 of 16722. ge' speelfrequentie te verhogen’. The Blacktop Series is vooral een doe-activiteit, maar door de Amerikaanse formule ook leuk om naar te kijken. Om aan de 'Blacktop Series’ mee te kunnen doen hoef je niet lang te zijn en geen superster. Juist de gelegenheidsbasketbal- ler komt ook volop aan zijn trekken. Inschrijving is mogelijk voor teams van minimaal drie en maximaal vijf personen (mannen en vrouwen gemengd) voor uit erlijk 15 juli 1992. Door mee te doen met ’The Blacktop Series 1992’ on dersteun je ook het Wereld Na tuur Fonds. De helft van het tientje inschrijfgeld komt ten goede aan het W.N.F. Boven dien ontvangt elke deelnemer een Blacktop-Pin. Inschrijfformulieren zijn verkrijg baar bij: Habee Sport, Nw. Burg 29, Mid delburg; Bakkerij Henderikse, Oranjeplein 29, Oost Souburg; Sportscore, Walstraat 45, Vlis singen. Samen met betaling van het tientje inschrijfgeld per team moeten de formulieren daar vol ledig ingevuld en uiterlijk vóór 15 juli aanwezig zijn. Op de inschrijfadressen kunt u ook terecht voor meer in formatie. rijksbijdrage van f 2.350,- mln. ten behoeve van de AWW zodat in 1993 het pre miepercentage AWW zal stij gen ten opzichte van 1992. Indien genoemde wet wel zou worden gehandhaafd, zouden de premiepercenta ges voor AOW en AWW respectievelijk op 13,75 en 1,25 uitkomen. name op die groep. De komende maanden zullen in Zeeland 100 deelnemers worden geselec teerd die op 24 oktober in de Zeelandhallen in Goes mee mo gen doen aan de voorrondes van deze landelijke wedstrijd. De finale wordt op 7 en 8 november gehouden in Zwolle. Het NCRV- televisieprogramma, "Blik op de weg” zal in november aandacht besteden aan zowel de voorron des als de finale. In de Zeelandhallen in Goes worden de beurzen "Contacta” en "Wonen Wensen” gehou den van respectievelijk 12 tot en met 14 oktober en van 22 tot en met 25 oktober. Bezoekers van deze beurzen kunnen ook mee doen aan twee onderdelen van de "perfect driving competiti on”: de kennistest en de voer- tuigbeheersingstest. Dagelijks zijn hierbij prijzen te winnen. Op de genoemde beurzen is ook een ’’verkeersplein” ingericht. Daar omheen staan stands van bedrijven en organisaties die te maken hebben met verkeersvei ligheid. Rond het thema "voor bereiden op de winter” staan hier b.v. bandenfabrikanten, tec- tyleerbedrijven, tweewielerza- ken, verzekeringen, het Centraal Buro voor Rijvaardigheid, rij schoolhouders, Veilig Verkeer Nederland, Rijkswaterstaat, het Regionaal Orgaan Verkeersvei ligheid in Zeeland etc. Met infor matie, demonstraties en zowel theorie- als praktijkproeven krij gen de bezoekers inzicht in het beheerst, zorgvuldig en bewust deelnemen aan het verkeer. De "perfect driving competition” en de activiteiten op de beurzen zijn een initiatief van Rijkswa terstaat Zeeland en het Regio naal Orgaan Verkeersveiligheid in Zeeland. In verband met het 15-jarig bestaan van Jeu de Boulesclub ”Le Bastion” te Goes zal op za terdag 11 juli een Jeu de Boules- toernooi doubletten worden ge houden op de Boulodróme in het Hollandse Hoeve-gebied. Het is een B-toernooi. Dat wil zeggen dat alle deelnemers ver plicht zijn een geldige licentie te hebben. Er zijn tot nu toe al vele aanmeldingen binnen, t.w. uit Middelburg, Bergen op Zoom, Breda, Rotterdam, Leiderdorp en natuurlijk ook uit Goes. Ook zijn er aanmeldingen vanuit Bel gië en Frankrijk binnen gekomen. Favorieten voor de 1e plaats zijn uit eigen gelederen, Eddie Hol- lestelle en Marco van Iwaarden, Piet Maartense en Jan Limonard en Eddie Janssens met Johan Kopmels, uit Middelburg, Wim Roemersma en Filiberto de Fi lippis. Aanvang van de wedstrijden is 10.00 uur. Als scheidsrechter fungeert de heer M. van Hintum uit Oosterhout; toegang gratis. FOLDERS Leden van Natuurmonumenten kregen al een overzicht van waar in Nederland excursies georgani seerd zijn. Voor niet-leden, of le den die speciaal in bepaalde ter reinen geïnteresseerd zijn, geeft Natuurmonumenten folders uit. Daarin staat wat informatie over de terreinen waar de excursies gehouden worden, wanneer je op excursie kunt, of je je op moet ge ven en over hoe je er komt. De fol ders zijn te krijgen bij de VW’s rond de terreinen en bij het hoofd kantoor van Natuurmonumenten (035 - 62004). Het bestuur van de Sociale Verzekeringsbank (SVB) heeft de premiepercentages voor de Algemene Ouder domswet (AOW) en de Alge mene Weduwen- en Wezenwet (AWW) voor 1993 vastgesteld op respectieve lijk 14,00 en 2,30 (in 1992: 14,35 en 1,15). De staatse cretaris van Sociale Zaken en Werkgelegenheid moet deze premiepercentages nog definitief goedkeuren. Bij de bepaling van deze pre miepercentages is ervan uit gegaan dat de Wet tijdelijke handhaving leeftijdsgrens verzekering- en premieplicht AWW per 31 december 1992 wordt beëindigd. In deze wet, die op 1 januari 1990 is ingegaan, is bepaald dat be jaarden onder het Oort- regime niet premieplichtig zijn voor de AAW, zodat zij geen aanspraak konden ma ken op het AAW- voorzieningenpakket. Met de beëindiging van de wet vervalt tevens de jaarlijkse John van de Klooster. Dan om 13.15 uur de plaatselijke jeugd van 12 tot 16 jaar en om 14.00 uur de B-trimmers met als kans hebbers Cees Beenhakker, Wim Oosse en Johan de Punder. Dan zal rond 15.15 uur het startschot klinken voor de A-trimmers, zal Jaap Weststrate weer vlammen of zijn het de anderen zoals Wim Hoondert, Leo Beyer, Marcel Gunst of Huib Slabbekoorn die hun favorietenrol waarmaken. Zoals vermeldt start om 16.45 uur de wedstrijd voor ligfietsen. Het geheel zal opgeluisterd wor den door een jaarmarkt waar 20 standhouders hun waren aan zullen bieden. Dit evenement zou onmogelijk zonder sponsor kunnen plaats vinden waaronder CFS Pro ducts, Drankenhandel Citadel, Drukkerij Capello, Autobedrijf 's- Heer Arendskerke, ETBZ, Instal latiebedrijf Wolter en Dros, Auto bedrijf Eindewege, Heftruckservice De Vlieger, Proeftuin ”De Panhoeve”, Hob- byhuis Gerard de Kok, Van Deijk Assurantiën, Architectenbureau Linzell, Installatiebedrijf IBG,' Garage Auto de Laat, Piet van der Meer stofzuigerzakken, Au tobedrijf Kaelen, Van den Berg Meubelen. In De Kloveniersdoelen te Mid delburg organiseert de stichting "Swing” in samenwerking met het Festival Nieuwe Muziek vrij dag 10 juli a.s. een Latijns- Amerikaans muziekproject. Er wordt een workshop gehouden die in het teken staat van tropi sche klanken. Drie Zuidameri- kaanse musici werken eraan mee. De presentatie wordt ’s avonds om 21.00 uur afgerond met een concert. Entree vijf gul den, houders passepartout f 2,50. wat tevens inhield dat ze play offs moesten spelen, waarin ze zich hier op een 2e plaats nestel den, wat promotie naar de 3e klas betekende. Het vijfde team Eddie Hollestelle, Piet Hollestel- le en Piet van Strien wisten zich net niet te plaatsen voor de play offs met een vierde plaats. Ver- meldingswaard is nog dat Arie Kayser met het team van Jan Gerritsen zich 3x als invaller liet feliciteren. Mocht u geïnteresseerd zijn in Jeu de Boules, kom dan eens naar de Boulodróme in het Hol landse Hoeve gebied. Iedere dinsdagavond clubcompetitie, donderdagavond is het vrij spelen. Ook dit jaar stellen leden van de Zeeuwse club van fuchsialief- hebbers hun tuinen open voor publiek. In deze tuinen zijn weer tal van verschillende soorten fuchsia’s te bewonderen. Zij ver schillen niet alleen in kleur, maar ook in vorm en grootte van bloem. Deze planten zijn stuk voor stuk met liefde gekweekt en verzorgd door enthousiaste „hobbyisten”, die met deze hob by ware lusthoven creëren. Zij geven dan ook graag informatie aan evt. bezoekers over deze be zigheid. De toegang is gratis. Men kan terecht bij: J. Staal, Nieukerckestraat 1, Krabbendij- ke op 11 juli. Kees Koole, v. Cit- terstraat 13, Heinkenszand op 11 en 12 juli en bij C. de Zwarte, Po pulierenstraat 14, Terneuzen op 10 en 11 juli. J. Houtekamer, Julianastraat 20, Waarde; 17 -18 juli A.M. Heyboer, Mr. P. Mog- gestraat 25, Dreischot; 15 aug. Verder iedere dag die u uitkomt. P.M. Goudswaard, Stamperi- usstraat 8, Wilhelminadorp; iedereen is welkom op die dag die u uitkomt, J. de Boeij, Kipstraat 29, Osse- nisse; iedere zaterdag. A, de Jonge, Lingestraat 21, Bie- zelinge; iedereen is welkom op de dag die hem/haar uitkomt. Bijvoorbaat dank. Nelleke de Jonge (Gspreksleidster v.d. club). Voor evt. informatie: 01102 - 41029. rings Groep (de NVG, een 100% dochter van AEGON). De NVG biedt deze vrouwen een unieke kans. Wat houdt een functie als spaaradviseur nu in? Zoals be kend zijn Nederlanders een spaarzaam volk. Met al dat spaargeld moet op een goede manier omgegaan worden. Een spaaradviseur gaat mensen in haar eigen regio helpen bij het vinden van de voor hen meest geschikte vorm van sparen. Het is dus een commercieel, dienst verlenende functie. De werving vindt plaats in sa menwerking met de Arbeidsbu reaus in Zeeland en de Janneke Dierxschool te Middelburg. Om dat de vrouwen vóórdat ze van start kunnen gaan, scholing no dig hebben, heeft de NVG een samenwerkingsproject met de Janneke Dierxschool opgezet. De opleiding wordt dus in Mid delburg gegeven, start eind sep tember en duurt 2 maanden. De opleiding start met een theore tisch deel dat overgaat in het op doen van praktijkervaring. Ze komen namelijk vanaf het be gin van de opleiding in dienst bij de NVG en ontvangen vanaf in diensttreding salaris. Het betreft een dienstverband van 24 uur. De baan en opleiding zijn be doeld voor herintredende vrou wen die tenminste drie jaar geen betaald werk buitenshuis ver richt hebben. Indien u interesse heeft in deze unieke kans, kunt u contact opnemen met: mw. D. Boonstra (NVG) 050-205567 of mw. S. Gillissen (Janneke Dierxschool) 01180-23518. Op zaterdag 18 juli a.s. organi seert B.C. Vlissingen een groot pleintjesbasketbaltournooi, een spectaculair en feestelijk evene ment waarin drie tegen drie bas ketball centraal staat. Dit keer dus niet in een zaal maar in de open lucht en iedereen die wil kan meedoen. Op het parkeerterrein ’Schelde’ aan de Aagje Dekenstraat in Vlissingen worden de ’Black Top Series’ gehouden. Sfeer, entertainment en een basketball-infomarkt omgeven het geheel. Het begint ’s mor gens om 10.00 uur en zal tot on geveer 17.00 uur duren. ’The Blacktop Series’ maakt deel uit van een campagne die de Basketballbond (NBB) deze zomer start om het pleintjesbas- ketball in ons land te stimuleren, onder het motto 'Go play outsi de’. Tijdens de campagne wor den verspreid over ons land cir ca twintig regionale 'Black Top Series’ gehouden, drie tegen drie tournooien waaraan ieder een kan meedoen. De Basketball Combinatie Vlis singen is door de NBB uitverko ren om dit evenement voor Zee land te organiseren: ’Pleintjes- basketball vormt in de zomer maanden een uitstekende mo gelijkheid om de gewenste ver lenging van het zaalseizoen te bereiken en om de ’broodnodi- Onlangs is het wetsvoorstel inzake de nieuwe Algemene Nabestaandenwet (ANW) aanvaard door de Tweede Kamer. Omdat invoering van deze nieuwe wet per 1 janua ri 1993 nog niet volledig ze ker is gaat het bestuur er bij de premiebereking vanuit dat de huizige AWW in 1993 wordt gehandhaafd. Invoe ring van de ANW zou voor 1993 een besparing op de uitkeringslasten opleveren van f 60 mln.

Bevelander | 1992 | | pagina 24