lekkerste! Gemeente Reimerswaal «fita CAPE FEAB annexeerde’ ongewild een stukje Goes Gastgezinnen gevraagd Gedurfd fotoboek met onconventionele afbeeldingen heer F. 4 De eerste, de beste, de lekker, lekker. LAATSTE WEEK lElAhb ’’Spannender kan een film niet zijn. Een meesterwerk van spanning. Buurtvereniging ’t Slop in touw voor 104-jarige Veerhoek weekblad voor zuid- en noord beveland GRAND THEATER GOES 0110015165 Woensdag 1 april 1992 - 44e Jaargang no. 14 FILMPROGRAMMA VANAF 3 T/M 9 APRIL QUEEN'S BURGER 1 y en 1 Voor iedereen die maar enigszins denkt een fiets te kopen... Family restaurant NOG EVEN GEDULD! WIM DEN BOER ORGANISEERT EEN GRANDIOZE FIETSENMARKT IN GOES! Dat kan u honderden guldens voordeel opleveren! Weinig tekst (Van een onzer redacteuren) KRUININGEN - Zou het iets met de burgemeesterscrisis in Goes te maken hebben? Goes, Lange Kerkstraat 44 Afgeweken .overweldigend...schitterend...magistraal. ROBERT DENIRO NICK NOLTE JESSICA LANGE iWMim ÖSJ Zou de gemeente Reimers waal echt van de gelegen heid gebruik willen maken om het ’onthoofde’ gemeen tebestuur van Goes te bero ven van een stukje grond gebied? Of is er gewoon sprake van een vergissing? Vragen, vragen, vragen. Aan leiding tot al die vragen is een foto, die te vinden is in een (overigens prachtig) foto boekje van de gemeente Rei merswaal. Op die bewuste foto staat immers een stukje Reimerswaal, dat op het grondgebied van Goes ligt, namelijk het Goese Sas bij winter. ”Het boekje wil de lezer ver tellen van de ruimte, die Rei- Historama merswaal heeft”, staat in het voorwoord. En er wordt aan toegevoegd: ”Die ruimte goed te beheren, is een be langrijke taak van het ge meentebestuur”. De vraag die zich nu dus opdringt is: wordt vanuit Kruiningen dan ook het Goese Sas beheerd? Juweeltje Onderwerpen Martin Scorsese is de beste Amerikaanse regisseur." F Koffieconcert O.K.K. in Wemeldinge ’’....Verleidelijk....” 1 2 R& M slechts in zwart/wit worden weergegeven. r 1» W W TCal Een gering bezwaar zou nog Grote Markt Goes Op het gemeentehuis van Rei merswaal wordt ieder verband met de bestuurlijke perikelen in het Goese ontkend. Om de Goe- senaren gerust te stellen, wordt toegegeven, dat er een foutje is gemaakt: ’’Het was natuurlijk niet de bedoeling, dat er een foto van Goes in het boekje zou te- De bewuste foto van het Goese Sas. Grondgebied van Goes, onge merkt ’geannexeerd’ door de gemeente Reimerswaal? fietsen - tsen onderdelen reparatie onderhoud rechtkomen. Foutje van de foto graaf vermoedelijk. We zullen hem daarover eens aanspre ken”. De gemeente Reimerswaal is bij de samenstelling van het nu verschenen fotoboekje ri goureus afgeweken van dat traditionele pad. Er is een ge durfde keuze gemaakt uit het materiaal, dat Ed van Reeber- gen heeft geschoten’. Wat op de foto’s staat, is niet altijd mooi. Maar de foto's zélf zijn dat wél. Het boekje is ingedeeld in vier hoofdstukken: de jaargetijden. De foto’s in het hoofdstuk zomer zijn het kleurigst, de foto’s in de hoofdstukken lente en herfst zijn technisch het meest geslaagd. Maar laat u niet beïnvloeden door de arbitraire smaak van één lezer. Smaken verschillen immers. Op de foto: De Duitse Trach- tengruppe ’’Neuerkirch Kulz” kunnen zijn, dat het boekje uiter mate weinig tekst bevat. Van veel foto’s is niet vermeld, waar ze zijn gemaakt. Zowel voor de eigen inwoners als voor de rela ties van elders levert dat nogal wat vragen op. Maar misschien willen de samenstellers daar mee wel zeggen: "Kijk vooral Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag, dinsdag Woensdag Donderdag (Gegevens: ’Reimerswaal’, nieuw fotoboek van de gemeen te Reimerswaal te Kruiningen, vervaardigd als relatiegeschenk. Fotograaf: Ed Reebergen, vorm gever: Ignace Wigman, druk: Zoeteweij, tekst: afd. voorlichting gem. Reimerswaal. Niet verkrijg baar in de boekhandel). 19.00-21.30 u. 19.00-21.30 u. 19.00-21.30 u. 20.00 u. 20.00 u. 20.00 u. Hans Beerekamp NRC-HANDELSBLAD Mr. Pieter van Vollenhoven is uit genodigd voor de officiële ope ning van Historama Abdij Middelburg. Dat gebeurt op woensdag 15 april a.s. met een bijeenkomst in de Koorkerk, ge volgd door de openingshande ling op het Abdijplein. Er zal daarbij onder meer een wa genspel worden opgevoerd, er zijn kinderspelen, een receptie en muziek. Het programma be gint om 10.00 uur met een ont vangst van genodigden. Naast het gebruikelijke presentje hebben de hele dag feestelijk de vlaggen gewapperd in de straat, ’s Avonds heeft de muziekver eniging ’’Advendo” een serena de gebracht aan de jarige. Bijna alle bewoners uit het ”’t Slop” kwamen luisteren. De heer Veer- hoek heeft alles van achter het raam gevolgd, en heeft er erg van genoten. Alle bewoners van ”’t Slop” wensen hem het beste en een goede gezondheid toe. De betrokken fotograaf is Ed Reebergen, woonachtig in Ber gen op Zoom, maar oorspronke lijk afkomstig van Noord-Beveland. Je zou toch veronderstellen, dat hij beter moet weten... Jolanda de Pijper: "Dan zeg ik altijd tegen mezelf dat het uiteindelijk toch goedko per is!" De bedoeling is dat ze in het ge zin kunnen deelnemen aan de maaltijden en kunnen overnach ten. Dagelijks wordt er een pro gramma voor de groepen geor ganiseerd. Het vervoer van de gasten wordt grotendeels door de Goese organisaties verzorgd. De gasten worden dagelijks op bepaalde punten opgehaald en weer afgezet. Van woensdag 29 april tot en met zondag 3 mei komt de Duit se Trachtengruppe Friedewald naar Goes met zo’n 37 leden in de leeftijd van 11 tot 61 jaar. De ze groep zal donderdags een op treden verzorgen in Bruinisse, vrijdag in Domburg en zaterdag in Middelburg. Zaterdagavond is er dan een culturele avond voor gasten en gastgezinnen in Goes. Zondagmiddag 3 mei ver trekt de groep dan weer naar huis. Voor deze groep zoekt men nog zo’n 8 gezinnen, die twee gasten willen opnemen voor 4 dagen. Donderdag 13 augustus komen 40 jongeren van het kinder- danstheater uit Strausberg (voormalige D.D.R.) naar Goes. Zij verblijven tot zaterdag 22 au gustus in Goes. Dit theatergezel schap zal 18 augustus een voor stelling verzorgen in de ’’Prins van Oranje” in Goes. Voor de le den van dit gezelschap zoekt men nog zo’n 10 gezinnen, die aan een tweetal gasten onder dak kunnen bieden. Belangstellenden kunnen kon- takt opnemen met de afdeling huisvesting van de Goese vere niging, tel: 01198 - 1832 of 01100 - 28130. Zaterdag... 14.00 uur Zondag14.00 uur Woensdag. 14.00 uur naar wat er op de foto’s staat. Kijk vooral, hoe het is gefotogra feerd. En vraag je niet als een toerist af, waar de foto is gemaakt”. Want hoe is gewoonlijk de prak tijk? Een gemeente die een ei gen fotoboekje als relatiegeschenk wil gaan gebrui ken, zal de fotograaf de volgen de opdracht meegeven: ”Je moet alles fotograferen, als het er maar mooi is”. Het voorspel bare resultaat is een fotoboek, dat vooral móóóie prentjes bevat met vééél kleuren. Het gros van de foto’s wordt gemaakt op mo menten, dat de zon hóóóg aan de hemel staat. Een kritisch le- zer/kijker wordt dan doorgaans bekropen door het gevoel, dat de fotokeuze juist té mooi is. Als of er niks lelijks in de gemeente te vinden is. Alsof het lelijke wordt weggestopt. Overigens is deze aanmerking één van de weinige ’prikkende’ 'kanttekeningen, die bij het nieu we fotoboek van de gemeente Reimerswaal gemaakt kunnen worden. Voor het overige moet worden vastgesteld, dat het boekje (19 x 22 cm) een juweel tje is. In aanmerking nemend, dat het hier een gemeentelijke uitgave betreft, hebben de Krui- ningse bestuurderen de nek be hoorlijk durven uitsteken. Onderwerpen in het fotoboekje zijn onder meer natuur, wonen, werken, bedrijven en recreatie. De opnamen zijn gemaakt in alle dorpen van de gemeente: Krui ningen, Hansweert, Yerseke, Krabbendijke, Rilland-Bath, Waarde en Oostdijk. De bedoelde foto toont het Goese Sas in een sneeuwland schap, in beeld gebracht vanaf de Kattendijksedijk, in de buurt van Kattendijke. De gro te windmolen bij het Sas priemt pregnant omhoog. Het sluiswachtershuisje en de overige bebouwing laten geen ruimte voor twijfel: dit is het Goese Sas. In de gemeente Reimerswaal MARCONISTRAAT 3A//' HOEK RENAULT-GARAGE IA GOES TEL. 01100-15565 Zo’n bijzonderheid kun je niet zomaar voorbij laten gaan. Joel Siegel GOOD MORNING AMERICA Het pleit voor de durf van de sa menstellers en de opdrachtge ver, dat de opnames niet per se ’mooi’ behoefden te zijn. De gaafheid van de fotografische techniek stond voorop. En wie een beetje verstand heeft van kleurenfotografie, kijkt zijn ogen uit in het fotoboekje 'Reimers waal’, het nieuwe relatiege schenk van de gelijknamige gemeente. De oplage is 3000. De kosten voor de gemeente wa ren in totaal 70.000 gulden (pro- duktie en druk). Donderdag 26 maart is de heer F. Veerhoek uit de Prins Bern- hardstraat te Oud-Sabbinge 104 jaar gewor den. Het is bij zonder als je deze leeftijd be reikt en in een nog redelijk goede gezond heid verkeert. Een reden om feest te vieren. Zelf wilde hij hier niet teveel ruchtbaarheid aan geven, maar de buurt vereniging ”’t Slop” heeft toch het een en an der georga niseerd. Een romantisch plekje in de gemeente Reimerswaal. Zéér ingeto gen en sfeervol op foto vastgelegd. Prachtige verdeling van licht en schaduw. Zondagmorgen 5 april geeft mu ziekvereniging O.K.K. in samen werking met ”De Stichting Dorpshuis” weer een koffiecon cert in ”het Dorpshuis” te We meldinge. Deze keer zal ook de drumband van de partij zijn. Zij verzorgen bij enkele stukken van de fanfare het concertslag- werk en zullen ook alleen te ho ren zijn: o.a. met South American Traffic (een Brazili aans stuk) en Street Party dat gebracht wordt met effectinstru- menten. De drumband staat o.l.v. Hans Willemstein. O.l.v. An ton Kempe brengt de fanfare overwegend lichte amuse mentsmuziek. Arno Muller zal als gastcon- certslagwerker zijn medewer king verlenen. Hij gaat binnenkort studeren aan het conservatorium in Tilburg. Tij dens het nummer Circus Rens bespeelt hij op spectaculaire wij ze de xylofoon. Verder kunt u nog luisteren naar o.a. Indian Summer, La Storia en My Way, het nummer dat bekend gewor den is door Frank Sinatra. De toegang is gratis; dus waarom zou u niet naar dit gevarieerde concert komen luisteren? Aan vang om 11.30 uur. Als we Jolanda de Pijper vragen waarom ze bij Jan Bruijns de boodschappen haalt, heeft ze het direkt over de mensen die er werken. Jolanda: ”lk hou van gezelligheid. Daar hecht ik veel waarde aan. En dat valt me hier altijd zo op: de vriendelijkheid van het perso neel. Als je wat te vragen hebt, lopen ze altijd met je mee. Dat vind ik grote klasse. Als ikzelf in een winkel zou werken, zou ik dat ook doen. Gewoon, omdat ik de mensen zou be handelen zoals ikzelf behandeld zou willen worden. Ik kom regelmatig. Dan ken je de mensen en de mensen kennen jou. Dat is toch fantastisch of niet soms? We knikken be vestigend, maar vragen ons toch af of er naast het vriendelijke personeel nog meer re denen zijn die haar bijna dagelijks naar Jan Bruijns doen afreizen. "Ze hebben alles en, wat iedereen wel bekend zal zijn, het is er niet duur. De prijzen zijn wel eens zo verleidelijk dat ik soms iets extra’s neem, maar over het algemeen neem ik waar ik zin in heb. Dan zeg ik altijd maar tegen mezelf dat Jan Bruijns uiteindelijk toch goedkoper is.” Het verhaal van Jolanda de Pijper spreekt voor zich: ze is een levensgenieter, neemt graag wat ze lekker vindt, soms zelfs meer dan nodig, maar weet ook dat Jan Bruijns haar daarbij helpt! Ook dit jaar or ganiseren de Volksdansvere niging Vodago en de Stichting Zeeuwse Kle derdracht weer een kulturele uitwisseling met een tweetal folklore ensembles een kinder- danstheater uit Duitsland. Voor het verblijf in Goes zoekt men nog een aantal gezin nen, die twee Duitse jongeren in huis willen opnemen. s 4 3- -tz/vj

Bevelander | 1992 | | pagina 1