met de collectie van Bonnie bij Optiek de Jonge Colours and off colours in beeld bij Headway Kwaliteit en betaalbaar heid in brede collectie Touch of the Past in Goes Naar hartelust combineren F Mas y Mas brengt mooie zuidelijke collectie in natuurlijke tinten Dat de mode voor komende len te en zomer niet persé bont van kleuren hoeft te zijn, bewijst Mas y Mas in Goes met de nieuwe collectie damesmode. In de ein de zomer vorig jaar geopende sfeervolle, kleine winkel aan de Opril Grote Markt 1 te Goes heeft Astrid Traas met zorg een zuidelijk getinte collectie samen gebracht. Natuurlijke tinten voe ren daar de boventoon. De mooie collectie beweegt zich van sportief tot klassiek. Mas y Mas neemt binnen Zeeland een heel aparte plaats in. Er is ge probeerd mode te brengen, waarvoor men tot voor kort naar de Randstad of België moest. Exclusieve modestoffen in vier hoofdthema’s bij ’t Stoffenhuis Goes MODENIEUWS VAN ONZE ADVERTEERDERS Collectie met vleugje nostalgie Draagbare damesmode in Kapelle De nieuwe schoenmode bij de fa. Verburg Woensdag 11 maart 1992 DE BEVELANDER 25 I L De firma Verburg aan de Grote Markt in Goes is er weer in geslaagd een brede, betaalbare collectie schoenmode voor de nieuwe lente uit te brengen. Bij de damescollectie zien we deze lente en zomer een frisse mix van kleuren en stijlen. Invloeden uit de jaren zestig en zeventig worden afgewisseld en gecom bineerd met exotische elemen ten. Tevens is er ruimte voor eenvoud gelaten. Een heel wis selende collectie, waarbij overi gens het jonge modebeeld over heerst. De schoenencollectie is relaxed en comfortabel. zomer van groene Op de foto: Een combinatieset uit de N L-collectie die Bon nie in Kapelle ook in het nieu we seizoen in huis heeft. Kleu ren en dessins zijn op aantrek kelijke wijze op elkaar afge stemd. Combineren naar har telust dus. In de jongere, sportieve collectie - waar overigens ook de wat ge vorderde leeftijden zich best in zullen kunnen vinden - komen we veel zand- en marinekleuren tegen. Bij de jumpers bijvoor beeld die best lang mogen zijn. Diezelfde jumpers zien we trou wens ook in felle, frisse kleur- mengelingen, uitbundig van uit straling. Bonnie heeft verder een ruime plaats toebedeeld aan de leg ging. Die blijft dus nog even. En Het modebeeld bij Headway in Goes is voor dit voorjaar onder te verdelen in 2 grote lijnen. Colours, is de eerste, tevens de belangrijkste optie voor het nieuwe seizoen. Deze modische benadering kenmerkt zich door volle, stevige warme kleuren als rood - groen - geel - kobalt - paars. Uitgevoerd in jong gemo delleerde bovenstukken, gecom bineerd met pantalons in rustige standaard kleuren. Deze lijn heeft een zeer zonnige en vrolij ke optiek. Off colours zijn afgewassen, De Additionals, de gebreide, uit Portugal afkomstige schoenen met de orthopedische zool, win nen terrein in ’t Zeeuwse. Daar naast vindt u er schoenen van Tiramisu (heerlijk Italiaans des sert) in de kleuren chocolade bruin en zwart. Tassen van Hester van Eeghen van mooie kwaliteit leder en de sieraden van Clio completeren het beeld en sluiten heel mooi aan bij de hele zomercollectie die Mas y Mas in huis heeft gehaald. Mas y Mas, Opril Grote Markt 1, Goes, tel: 01100 - 30364. Jonge, Goes, Lange tel. Fa. Verburg, Schoenmode, Grote Markt 9, Goes, tel. 01100-15604. Headway, Lange Vorststraat 84a, Goes, tel. 01100-32277. 't Stoffenhuis, Lange Vorststraat 67, Goes, tel. 01100-16604. Op deze pagina treft u modenieuws aan van onze adverteerders. De teksten kwamen tot stand in samenwerking met de redactie van De Bevelander. Er is naar gestreefd om, naast het algemene modebeeld een in druk te geven van wat u komende lente en zomer in de collecties; van onze adverteerders zult kunnen aantreffen. Veel produktin- formatie dus in deze advertorials, terwijl er ook informatie gege ven wordt over de zaken zelf. De modellen zijn dit voorjaar weer ruim gesneden, makkelijk vallend met veel souplesse en comfort. Duidelijk gemaakt voor mannen met een eigentijdse, modieuze kijk op kleding. Headway heeft deze items dui delijk en in perfekte stijl in de winkel gepresenteerd. Alle voor waarden zijn aanwezig om u daar in alle rust te oriënteren. Jörgen Vesterby zegt over zijn Pro Design: ”De nieuwe man of vrouw is een harmonieuze per soon die zaken goed overdenkt, die een beetje filosoof is en van een goed gesprek houdt. Het is niet genoeg dat een brilmontuur bij een gezicht past. Men moet voorzichtig zijn met het kiezen van een montuur. Want ze zijn identiteitssignalen die helpen te signaleren wie we zijn. Ze bena drukken je persoonlijkheid”. In de ’’Touch of the Past” collectie van de Deense ontwer per zien we monturen die met vakmanschap zijn gemaakt. Ze stralen nostalgie en romantiek uit. Kleine ronde en ovale mon turen in metaal en/of hoornach tig materiaal. Optiek de Jonge in Goes is verheugd deze mooie collectie in huis te hebben. "Bo vendien is er heel mooi mee te combineren. Want er horen ook accessoires bij, zoals gekleurde kapjes in verschillende kleuren. De uitstraling is op die manier heel simpel te veranderen”, al dus de Goese opticien. Optiek de Jonge heeft overigens niet alleen van Pro Design ruime keuze te bieden. Dat geldt ook voor andere merken van naam. Daarbij kunnen we noemen het merk Silhouette, de klassieke collectie van Christian Dior en anderen. In dat geval is er spra ke van een mooie, klassieke bril die dankzij de goede kwaliteiten jarenlang mooi blijft. Dankzij het feit dat Optiek de Jonge een zelf standige speciaalzaak is en uit sluitend met gediplomeerde mensen werkt, is de service opti maal en is er ook sprake van een collectie, waarin de laatste mo detrends aanwezig zijn. Niettemin voert men een brede collectie voor alle leeftijden. Het vakmanschap is trouwens ook terug te vinden in de afde ling contactlenzen. Op dat ge bied is De Jonge eveneens gespecialiseerd. Men treft dan ook permanent iemand in de zaak die deskundige adviezen kan geven. "Belangrijk”, aldus Optiek de Jonge, "want goede informatie is onmisbaar. Het draagcomfort van de lenzen is de laatste tijd stukken verbeterd, mede dankzij het gebruik van hoger gasdoorlatende lensmate rialen. De draagtijden zijn daar door langer geworden, terwijl het dragen van lenzen minder irrita tie is gaan geven”. Als derde item zien we het the ma Rain-Forest en ten slotte is er een warme collectie gegroe peerd rond het thema Kasbah. Veelzijdigheid volop dus. Overi gens heeft de stoffenzaak in Goes niet alleen oog gehad voor de nieuwste modeontwikkelin- gen. Topkwaliteit loopt als een rode draad door de hele collec tie heen. En daarmee blijft 't Stoffenhuis haar principe trouw, dat alleen de beste kwaliteiten goed genoeg zijn. De insiders zal het bekend zijn, dat dit al ve le jaren het geval is. Bij de collectie modestoffen rond het thema Neo-Sixties, hebben de designers zich laten leiden door de swingende jaren zestig. Dat is uiteraard gebeurd met een nieuwe interesse, gebruik makend van een invalshoek van uit de jaren negentig. We zien in deze collectie felle tinten met als tegenpool zwart en wit. De stof fen zijn dun, soepel en glan zend. Zeer actueel zijn de ge breide glans-jerseys, stretch en tricot. De dessins worden gevormd door Pucci-varianten (zie foto), BB-ruitjes, de naïeve bloemsoor ten en als we het toch over bloe- Bovendien is dat gebeurd in een aantrekkelijk kader van een Oud-Hollands pandje dat aan de binnenkant de zuidelijke sfeer ademt. De nieuwe collectie is daar met smaak gepresenteerd. Er is bovendien inhoudelijk ook wat te vertellen over de collectie die Mas y Mas voert. Astrid Traas laat in kort bestek haar col lectie de revue passeren: Bij de kinderschoenen zien we komend seizoen stoere en com fortabele schoenen in felle kleu ren. Modieus bijvoorbeeld voor de jongste generatie is de opval lende colour-blockinglook, die zelfs in de zolen is terug te vin den. De kleurige kinderschoe nen zijn er in diverse wijdtema- ten. Uiteraard worden de voeten tevoren vakkundig opgemeten, zodat er verantwoord op de schoenen kan worden gelopen. In de speciale kinderhoek van Verburg treft u de merken Rena ta, Burley, Jimmy Joy, Wings, JJ. En voor de kleintjes sprekende merknamen als Jochie, Brakkies en Pepino. voor de damesschoenen. Even zeer is dat het geval voor de heren- en kindercollectie. Die laatste wordt bij Verburg steeds belangrijken Dat komt omdat veel schoenmodezaken de kin dercollectie een wat onderge schoven plaats toebedelen. Bij Verburg is dat geenszins het geval. Voor de heren wordt het even eens een comfortabele zomer. In de collectie van Verburg zien we veel lichtgewicht schoenen in zachte, naturel-tinten. De schoe nen zijn verder elegant van vorm. Daarbij molières in fanta- sievlecht, broques in nieuwe kleuren en materiaalcombina- ties. Verder chique veterschoe- nen met neus-doorsnijding. De kleuren zijn veelal bruin, rood bruin, bordeaux don kerblauw. De firma Verburg heeft afgelo pen weken zijn geheel nieuwe collectie al in de winkel gehaald. Die collectie is - zoals gezegd - bijzonder breed van opbouw. Zo als de grote groep vaste klanten dat trouwens van de Schoenmo- dezaak gewend is. U hebt de keuze uit een grote collectie schoenen. Een collectie ook die snel wisselt. Constant echter is de gunstige prijs-kwaliteitsver- houding gebleven. om de overgang van winter naar zomer soepel te laten verlopen, kan op de koudere dagen de mo dieuze skibroek worden gedra gen. Bonnie biedt ook daarin nog een mooie keuze. Voor de warmere dagen - die overigens al best eens dichtbij zouden kunnen zijn - heeft de damesmodezaak in Kapelle sportieve bermuda’s voor alle leeftijden. We zeiden 't al: combinatiemode blijft actueel. In dat verband heeft Bonnie als sterke thema’s de combinaties zwart/wit en rood, alsmede cyclame en groen voor de wat klassieker belijnde collectie. Bij die combinatiemode horen natuurlijk ook de blazers. Ze zijn wat getailleerder dan vorig jaar. Heel apart zijn verder de ge kleurde jeans, waarbij we een fraaie kleur groen zien. Weer eens wat anders dus. Oranje kan trouwens ook. Een kwalitatief ook bijzonder sterke collectie, die komend seizoen ongetwijfeld" gaat scoren. Bonnie Damesmode heeft ook buiten de eigen regio een kring van trouwe bezoeksters. Dat is enerzijds te danken aan de grote keuze aan grote maten binnen de collectie. Ze lopen van 36 tot en met 52. Anderzijds is de zaak uitstekend bereikbaar. Er is vol op parkeerruimte voor de deur, hetgeen het ook voor minder goed ter been zijnde dames aan trekkelijk winkelen maakt. Vakkundige en persoonlijke ser vice staan verder hoog in het vaandel bij Leny en Marion Eversdijk. Vermaken kan zono dig in eigen zaak. En wie leuke accessoires zoekt, zoals siera den en shawls, kan eveneens uitstekend bij Bonnie Damesmo de in Kapelle terecht. ke tinten dus. En de stoffen zijn daar uiteraard bij aangepast. Het zijn natuurlijke kwaliteiten, linnen coolwool, gewassen zijde, poplins, piqué en jerseys van zij de en katoen. Bij dit Basic- thema horen ronde weggesne den panden en kraagloze creaties. Het tropisch regenwoud in al zijn facetten was inspiratiebron voor het thema Rain-Forest. De mo destoffen zijn hier aanwezig in vele varianten bladgroen. Maar ook de kleuren van de paradijs vogel vinden we hier terug in alle intensiteit: bruin, rood en nacht blauw. Vogels en fruitprints vie ren binnen het dessin hoogtij, evenals de regenboog in rijke kleurenbanen. De stoffen zijn Stoffenhuis aan de Lange Vorststraat in Goes heeft zich bij het sa menstellen van de nieuwe col lecties (mode) stoffen voor de lente en zomer van 1992 laten leiden door vier hoofdthema’s. Dat zijn de Neo- Sixties als the ma 1. Verder heeft 't Stoffen huis een collec tie modestoffen opgebouwd rond het thema Basic is Beauti ful. Optiek de Jonge aan de Lange Vorststraat in Goes heeft afgelo pen najaar een ingrijpende face lift ondergaan. Daarnaast is men in het nieuwe interieur gestart met een compleet vernieuwde collectie. Een collectie waarbij de ontwer pers van brilmonturen van inter nationale reputatie overigens gebleven zijn. Eén hunner is de Deense ontwerper Jörgen Vesterby. Hij is de schepper van het succesvolle Pro Design. Het gaat daarbij om een collec tie die wordt uitgebracht onder de naam "Touch of the Past”. Vrij vertaald: ’’Aanraking met het verleden”, waarbij de jaren '50 terugkomen in een modieus, nieuwe jas. ”Een leuke jonge collectie”, zo zegt Optiek de Jon ge zelf over deze Pro Design- collectie. ’t Belgische Anvers verandert, wat betreft het ontwerp kleding, bijna niet: een duidelijk herken baar ”basic”merk, waarmee men kan blijven combineren. Qua prijsklasse ligt Daybreak heel wat lager dan de overige merken. Hier is 100 procent lin nen in zowel grove als fijne kwa liteit gebruikt voor sportief ogen de kleding. Kleur dus in de damesschoe nen. Dit in tegenstelling tot vorig jaar. Toen was het beeld in het algemeen wat aan de sombere kant. In het nieuwe seizoen gaan we veel groen, rood en geel zien, evenals kobaltblauw. En combinaties van deze frisse kleuren zullen eveneens zeer actueel zijn, zo meldt men ons bij Verburg. Eigenlijk is het modebeeld bij de schoenen - zoals in de andere mode - zeer snel wisselend. Je moet eigenlijk anno 1992 spre ken van vier verschillende col lecties per jaar. Dat blijkt uit kleuren en vormgeving. Eén col lectie per seizoen dus: voor len te, zomer, herfst en winter. Dat betekent dat de schoenen collecties tijdig worden aange past. Dat uw schoenenspeciaal zaak ook voeling houdt met de modetrends zoals die op de gro te beurzen gelden. Wat dat be treft bent u met de firma Verburg in goed gezelschap. Want de zaak aan de Grote Markt in Goes besteedt veel tijd aan goe de oriëntatie. Dat heeft mede te maken met het feit dat men deels groothandel is. Bovendien speelt een 40-jarige ervaring binnen het vak natuurlijk mee. Dat geldt uiteraard niet alleen Want Bonnie Damesmode heeft bij het samenstellen van de nieu we collecties een royale plaats ingeruimd voor de kleur groen. Al wil dat geenszins zeggen dat er voor de andere frisse kleuren, de natuurlijke materialen, geen ruimte is gelaten. Integendeel. Combinatiemode is altijd één van de sterke troeven geweest van de damesmodezaak in Ka pelle. Mevrouw Leny Eversdijk en dochter Marion zijn dat goe de principe ook bij de opbouw van de nieuwe collectie trouw gebleven. De collectie van Bonnie is op al le leeftijden afgestemd. Het zou te ver voeren om in kort bestek een compleet beeld te geven. We beperken ons daarom tot en kele actuele mode-items voor het nieuwe seizoen, zoals we ze bij Bonnie Damesmode zagen. Van Virmani treffen we er mode met veel gezichten: chique, klas siek en sportief-met-stijl. Veel lin nen, gecombineerd met katoen, viscose en zijde. We worden te ruggevoerd naar de jaren ’20. Stijlvolle hoedjes horen er bij. Binnen dit thema veel zwart, wit en natuurlijk zandtinten. In de Tehen-collectie wordt linnen veelal met katoen gecombi neerd, waarbij een heerlijke non chalance hoort. We zien bermu da’s, rechte wijde pantalons en wijde cirkelrokken. Alles in de kleuren zwart, wit, chocolade bruin, zachtrose en zachtgroen. Natuurlijk is ook de badmode van Tehen ingekocht: voor dege nen die 't kennen onmisbaar in de zomergarderobe. Van Tehen naar Capucine Puerari is een kleine stap wat betreft badmode, waarbij ook enkele strandjurkjes annex cocktailjurkjes zijn inge kocht. Van zowel Tehen als Ca pucine is de badmode aanwe zig. Van Capucine tevens schit terende lingerie, waarbij dit sei zoen ’t bloemetjes-dessin actu eel is. voornamelijk katoen en viscose. Dit alles uitstekend te combine ren met safari-look en asymme trische vormen. De warmte en kleuren van Afrika vinden we terug in het thema Kasbah. De natuurlijke, gekleur de pigmenten voeren hier de bo ventoon. Een warm kleurbeeld dus. Als ideale stoffen voor dit thema komen we bij 't Stoffen huis een mooie collectie wilde chocolade-bruin. Veel natuurlij- zijde en linnens tegen. De des sins omvatten weefstrepen en madras-ruiten. Overslag en kraagloze mode is binnen dit thema hoogst actueel. Overigens heeft ’t Stoffenhuis méér te bieden dan een hele mooie collectie exclusieve kwali- teitsstoffen. Op de eerste verdie ping is een stijlvolle afdeling bruidsmode te vinden, waar de meest recente creaties en ideeën zijn samengebracht, ’t Stoffenhuis levert er alle denk bare accessoires bij. Verder be schikt de zaak over een mooie, goed gesorteerde afdeling quilt. men hebben, mogen we deze lente en zomer de margriet ze ker niet vergeten. Binnen dit the ma zijn de A-lijnen, deelnaden en blote halzen bijzonder modieus. Bij het thema Basic is Beautiful staan de mooie basis-items cen traal. We zien een subtiel kleu renbeeld dat zich beweegt van écru-nuances, via rozehout, sienna’s, hennep-havana naar zwakke pasteltinten, welke har monieus met elkaar worden ge combineerd. Kleuren zijn grijs - beige - zalm - rose - aubergine. Een rustig beeld dat, opgehaald met een pittige das of shirt, een hele mooie outfit is voor mannen met een natuurlijke kleurex- pressie. Bonnie Damesmode, Biezeling- sestraat 46, Kapelle, tel. 01102-42050. Optiek de Vorststraat 40, 01100-11272. Bonnie Da mesmode biedt ook deze lente en zomer weer een brede col lectie draagbare damesmode. De collectie is - zoals we dat van Bonnie ge wend zijn breed opge bouwd. Kwaliteit en betaalbaar heid lopen daar als een rode draad door heen. Of moe ten we deze len te en spreken een draad?

Bevelander | 1992 | | pagina 25