Big band The Evergreens staat voor een bijzonder jubileumjaar: GRAND THEATER GOES 01100-15165 STEUTEL fWij wensen u een groen 1992 ^5 iAtratuin i UUR SERVICE Goes heeft nieuwe commissaris van politie FOTO weekblad voor zuid- en noord beveland Maandag 30 december 1991 - 43e Jaargang no. 52 Winternummer van Ballustrada 3e WEEK 3e WEEK FILMPROGRAMMA VANAF WOENSDAG 1 T/M DONDERDAG 9 JAN. DE NIEUWE TEKEHniM VAN STEVEN SPIELBERG I ■SS 4® v.xu FIEVEL IN HET WILDE WESTEN Deze week: (Van een onzer redacteuren) Come back ze Wij wensen u een prettige jaarwisseling en een voorspoedig 1992 The very special sates of Benetton! Beter: niet duurder! FOTO Het gezicht Dinsdag 31 dec Woensdag, donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag, dinsdag Woensdag, donderdag Woensdag. Donderdag Vrijdag Zaterdag.... Zondag Woensdag. Nieuwe moderne Auto-Wasserette! van 31 december t/m 7 januari wassen wij alle witte auto’s van f 9,- voor f 5,- 14.00 u. 14.00 u. 14.00 u. 14.00 u. 14.00 u. 14.00 u. Noten gesloten 20.00 u. 19.00-21.30 u. 19.00-21.30 u. 19.00-21.30 u. 20.00 u. 20.00 u. Goes Lange Kerkstraat 44 J ESSO SELF SERVICE GARAGE VAN STRIEN B.V. ^WtSCHOORE Boerenkapel KAPELLE - Ooit begon het als een ’grap’ van een aantal fanfaremuzikanten, die een boerenkapel oprichtten. Uit die boerenkapel van toen groeide in de loop der tijd een big band-dansorkest, dat buiten de provincie grotere be kendheid geniet dan binnen de provincie. Niet nodig Pas Op Jongens, W Er Is Een Nieuwe Muis In De Stad! Zó goed 100 Jaar NEDERLANDS GESPROKEN EN GEZONGEN STEVEN SPIELBEHG Een Avon tüür Mét Eén Si aarijl KODAK EXPRESS KWALITEITS KLEURENFOTO’S I IE MtfBH WIN Ul£ FILMS! O VAN OUD NAAR NIEUW a o o o o ,4P Grote Markt 7 Goes, Lange Geere 28 (naast ANWB) Middelburg ESSO Het big band orkest is al die 20 jaren voornamelijk ’gedragen’ door het gezin Laroes uit Kapel- >jJf t&jj h’J M Jj'JJPJ'JyJ.J Nu in 1992 de dans-big-band The Evergreens het 20-jarig bestaan viert, willen de musici alle misverstanden uit de weg ruimen. Ze willen ook binnen Zeeland weer het bekendste showorkest worden. Wie denkt aan een groot dansfestijn, moet weer direct aan The Evergreens gaan denken. Zelfs voor The Evergreens zal dat optreden een primeur bevat ten: de nieuwe, speciale show- kleding zal worden gepresenteerd. De hessen en blouses zijn ontworpen door de Middelburgse kledingacademie- student Paul Mabesoone, de di rigent heeft een nieuwe smoking en zangeres Yvonne van Nop pen gaat voor het eerst gekleed in haar bijpassende, stijlvolle jurk. Eigenlijk heeft het gezelschap ’professionele’ amateur-musici dat aan zichzelf te wijten. Het 10-jarig bestaan heeft voor veel misverstanden gezorgd. Het or kest speelde té goed.... In deze Eindejaarsperiode zijn de (Bevelandse en Walcherse) musici van The Evergreens dus al duidelijk met de ge dachten bij het nieuwe jaar. Want zij gaan in dubbel op zicht 'van oud naar nieuw’.... ”We hebben de indruk, dat ieder die ons 10-jarig bestaan heeft meegevierd, gedacht moet heb ben: die jongens zijn zó goed, die moeten wel ontzaglijk duur zijn. Maar mensen van buiten de provincie reageerden: die club moeten we op óns feest heb ben!” ”Het gevolg: nauwelijks meer optredens in Zeeland en een hausse aan aanbiedingen uit het hele land, doorgaans voor gala bals van 1000 tot 2000 man. Dat varieerde van het jaarbal van de koninklijke marine in Den Helder tot het jaarfeest van het Leids Studentencorps”. De leden komen al lang niet meer uit Kapelle-Biezelinge. De In de avond- en nachturen ont popt zich echter een geheel an dere Laroes. Dan is hij op en top muzikant, die van de cijfertjes switcht naar de noten. Behalve van The Evergreens is hij im mers ook dirigent van enkele muziekkorpsen in de omgeving. Vaak zit hij ’s nachts tot 03.00 uur achter de computer om ar rangementen en composities te schrijven. Hetzelfde doet hij op zijn schaarse vrije dagen en in de weekends. En dan te beden ken, dat hij vroeger bij The Ever greens óók nog zong en óók nog enkele instrumenten bespeelde.... Het laatste nummer van De Bevelander van dit jaar. We sluiten ons uiteraard graag aan bij al degenen die u via ons weekblad een gelukkig en voorspoe dig 1992 toewensen. In dit nummer informatie voor wie in de dagen rond de jaarwisseling nog wat actie in de eigen regio zoekt. Woensdag 8 januari zijn we weer terug in het normale verschijningsritme. Aan het eind van het gesprek schenkt hij voor iedereen een glaasje fris in. Zelf neemt hij een jong jenevertje. Als we vragen naar het waarom, zegt Van der Spiegelstraat 92,4461 LN Goes. Tblefoon 01100-148 40. De Zeeuwse come back van The Evergreens verloopt langzaam, maar trefzeker. Na enkele wisse lingen is de big band weer terug op hetzelfde (en wellicht een ho ger) niveau. "Bij wijze van test hebben we in juni van dit jaar in Middelburg het Zuiderbaken af gehuurd en daar een concert gegeven. Zomaar om eens te kij ken, hoeveel mensen er zouden komen. We schrokken van de belangstelling. Het gebouw puil de uit, de mensen moesten staande in de open deuren luisteren. En ze genóten. Het pu bliek kent ons dus nog en de muziek spreekt nog altijd aan. Kun je je een veelbelovender voorbereiding van het 20-jarig bestaan voorstellen?” Volgende week kunnen de lief hebbers van big band muziek al een voorschotje nemen op de nieuwe tijden. In gemeen- schapsgebouw De Vroone te Ka- pelle geeft het 19 man sterke orkest op zaterdag 4 januari om 20.00 uur een Nieuwjaarscon cert (toegang f. 2,50). Het enige échte Zeeuwse show orkest met een standaard big band bezetting ontstond destijds uit de Kapelse muziekvereniging Ons Genoegen, omdat enkele leden ontevreden waren over een bandje dat op de jaarlijkse uitvoering speelde. "Dat kunnen we zelf beter”, dachten ze. En zo werd een boerenkapel gevormd. Al vrij snel ontwikkelden de ’boertjes’ zich tot een prachtig showorkest, dat als enige amateur-big band in Nederland regelmatig Lee Towers mag be geleiden bij diens optredens. Op maandagavond repeteert hij met het Middelburgse Muziek korps, op dinsdagavond The Evergreens, op woensdagavond de Freelines in Borgerhout (Bel gië), op donderdagavond het jeugdorkest van het Middel burgs Muziekkorps en op zater dagmiddag geeft hij les aan de leerlingen van datzelfde korps. Jacques Laroes (links) met zoon Richard, beiden nauw betrokken bij The Evergreens. Zijn eigen dominante rol bij The Evergreens weet dirigent/leider Jacques Laroes handig te on derwaarderen met de woorden: ”Och, bij een optreden heeft het orkest eigenlijk geen dirigent no dig. Als een muziekstuk goed is ingestudeerd, kan er bij een op treden maar weinig verkeerd gaan: je moet goed aftellen, ge lijk beginnen, en gelijk eindigen. Daar heb je geen dirigent bij no dig, als het stuk er goed in zit". Het complete big band showorkest, gefotografeerd tijdens een op treden op een galabal van het Leids Studentencorps. Op de foto zijn te onderscheiden: achter staand (v.ln.r.) Richard La roes, Anthony Burger, Jaap Smit, Patrick de Jong, Erik Oele, Jack Catsman, Arthur v.d. Paal, Jan Davidse, Ron Davidse, Theo v.d. Els hout en Paul Nootebaart (nauwelijks zichtbaar). Zittend (v.l.n.r): Yvonne van Noppen (zangeres), Dick Roelse, Johnny Coomans, Hanneke Bal, Gerard Oele, Ans de Rooy. Op de rug gezien: algemeen leider/dirigent Jacques Laroes. gedreven musici zijn afkomstig uit heel Noord- en Zuid- Beveland en Walcheren. En de ’boerenmuziek’ is al lang ver vangen door een indrukwekkend repertoire dans- en luistermu- ziek. "We spelen 6 uren dansmuziek achter elkaar, maar we schakelen ook moeiteloos over naar 3 uren jazzmuziek. De stijlen? Van Count Basie en Glenn Miller tot funky music. We spelen alles, als het maar kwali teit heeft. Niet voor niets is een vroegere solo-trompettist (Huug Steketee, geboren te Kloetinge - red.) van The Evergreens nu mu sicus bij het Residentie Orkest”. Bij Koninklijk Besluit van 18 de cember is de heer L. Imminga benoemd tot commissaris van de gemeentepolitie Goes. De heer Imminga, geboren 15 maart 1955, is momenteel chef van de justitiële dienst van het korps gemeentepolitie in Bergen op Zoom en heeft daar zitting in het korpsleidingteam. Daarvoor was hij enkele jaren chef van de geüniformeerde dienst van dit korps. De heer Imminga begon zijn loopbaan bij de politie bij het korps Rotterdam (1978-1982). Van 1982 tot 1984 was hij plaats vervangend korpschef in Tiel. De heer Imminga treedt per 1 ja nuari 1992 in Goes in dienst. De nieuwe commissaris is gehuwd en heeft drie kinderen. Bij de procedure voor de benoe ming is gewerkt met een profiel schets, opgesteld door een be geleidingscommissie van politie. De leden van de commissie heb ben de heer Imminga unaniem Algemeen leider van The Ever greens, Jacques Laroes uit Ka- pelle, hoopt vurig dat het 20-jarig bestaan zijn Count-Basie- achtige big band niet zo lang zal achtervolgen als het 10-jarig bestaan. Dat maakte kennelijk zoveel indruk, dat er nauwelijks meer aanbiedingen kwamen vanuit Zeeland. maar met een hoogspringer, wiens record 2 meter is, maar die toch 2,50 meter wil springen. Aan zo’n prestatie moeten ieder een willen meedoen. Wie bij ons dan ook te weinig repeteert (of kan repeteren) moet het orkest verlaten. Die wisselingen zijn overigens inherent aan het feno meen big band. Bij Art Blakey en zijn Jazz Messengers rouleerde elke twee jaar het hele orkest”. Later in het jaar volgen nog di verse jubileumconcerten in Midden-Zeeland en begin okto ber moet het hoogtepunt bereikt worden: het grote jubileumgala met een topartiest in de Prins van Oranje. Dirigent-leider-componist- arrangeur Laroes is in het da gelijks leven administrateur bij Zeelands grootste accoun tantskantoor, Schipper. Hij werkt als een soort ’vliegende keeper’ afwisselend op vrijwel alle Zeeuwse kantoren van het bedrijf. Zijn taak: het verwer ken van belastingaangiften van particulieren en kleine zelfstandigen. Ie. Jacques (46) is één der oprichters. Hij is al die tijd alge meen leider (dus ook dirigent) geweest, maar ook arrangeur en componist. Hij is het ’gezicht’ van The Evergreens. Zijn vrouw Aria (48) heeft tot juni j.l. in het orkest gespeeld en zoon Ri chard (23) is basgitarist en se cretaris. Algemeen leider Laroes, penningmeester Cees Burger en tenorsaxofonist Dick Roelse zijn ouwe getrouwen van het eerste uur. voorgedragen. Van degenen die hebben gesolliciteerd, voldoet hij naar het oordeel van de leden het meest aan de in de profiel schets gestelde functie-eisen die ondermeer betrekking had den op uiteenlopende zaken als opleiding, politie-ervaring en bestuurservaring. De functie van commissaris van politie in Goes kwam vacant na het vertrek per 1 mei van de heer L. Diepenhorst naar het korps Leeuwarden. En hoe zit het nu met die prijs? Jacques Laroes: ”We zijn alle maal amateurs. We verdienen als musici geen cent met een optreden. Alles gaat de vereni gingskas in. We zijn dus met zijn negentienen nauwelijks duurder dan een gewoon com- bootje Van het Zeeuwse literaire tijdschrift Ballustrada verscheen onlangs het Winternummer van de vijfde jaargang. Het nummer bevat een keur van bijdragen van Zeeuwse en niet-Zeeuwse auteurs. Naast essays, verhalen en gedichten zijn deze keer ook gedichten in vertaling van vier Poolse dichters opgenomen. Onder hen is Tadeusz Rozewicz, de belangrijkste vertegenwoordiger van de oorlogsgeneratie van Poolse dichters. Ballustrada is en niet-commerciële uitgave, en Zeelands enige literai re periodiek. Het tijdschrift verschijnt vier maal per jaar. Redactiea dres: Oranjestraat 24a, 4532 BS Terneuzen, tel. 01150-96760. Op De Bevelanden is het tijdschrift verkrijgbaar bij boekhandel ’De Koperen Tuin’ in Goes. Mevr. A. van Belois-Schipper vierde kort geleden in verpleeg huis Ter Valcke te Goes haar 100e verjaardag. Mevrouw Antje van Belois is ge boren te Kloetinge. Ze vierde haar verjaardag in familiekring. Tevens waren commissaris Boertien en burgemeester Seinstra van Goes met hun da mes uitgenodigd. Het geheim van The Ever greens? Jacques Laroes: "Ten eerste is het een club van vrien den. Anders overleef je die 20 jaar natuurlijk niet. Anderszijds zijn de leden natuurlijk allemaal gek op muziek. Ze willen maar één ding: altijd beter en altijd ho ger. Vergelijk The Evergreens "Toch willen veel échte muziek liefhebbers graag in The Ever greens komen spelen. Hier is echter van toepassing: velen zijn geroepen, maar weinigen uitver koren. De meeste kandidaten komen een niveau tekort óf ze denken dat er hier héél wat te verdienen valt. Mis dus! In beide gevallen blijft de poort naar de The Evergreens voor gesloten”. hij: ’’Onder muzikanten bestaat een gevleugelde uit drukking, en die luidt: zonder drank geen klank....”. TOW Wa- HE T G R N WA R E N H ÏS koudekerke Galgeweg 5 tel. 01185-1623 &WrBWSWf8Wfi0lM0 «oww atisw «uoyöbrogis •ïswisifflm •■jwtKufisaitucsuas^wuimaiou .A4.-au.8uw aumwo jmabrwws

Bevelander | 1991 | | pagina 1