UIN Erna van den Berg (15) compleet verzot op RTL4-soap-serie: Hij is er..... w Galary d’Or cora wirtz Euro™ i i UUR SERVICE Garage Van Strien B.V. Op eenzame hoogte ■^1 toetjesmens...” II II 11 FOTO fi JUDGMENT Dk<J 11-11-viering Arti-Carnaval GRAND THEATER goes, 01100-15165 FILMPROGRAMMA VANAF 8 T/M 14 NOVEMBER Zie de Autopagina’s van deze krant Jantje Beton steunt Jeugdwerk Goes en Borsele weekblad voor zuid- en noord beveland i TE x Hm 4 Woensdag 6 november 1991 - 43 Jaargang no. 45 1 2e WEEK y Beveland b.v. Beter: niet duurder! FOTO Omstreden Uitlekken Ontploffen V.d. Spiegelstraat 92, Goes Tel. 01100-14840 Als Uw Sieraden De Allermooiste Moeten Zijn! AANHANGWAGENS F X Hl - E L ESSO SELF SERVICE GARAGE VAN STRIEN B.V. Spontaan Meubelen, r II ii KODAK EXPRESS KWALITEITS KLEURENFOTO’S L I “I’M BACK!” kind aan huis bij ’Goede tijden’ (Van een onzer redacteuren) En waarom zakenvrouw? Ze begint hard lachen: te 'i i Marjolein Kouters: '’Goede service is namelijk net zo belangrijk.” Grote Markt 7 Goes, Lange Geere 28 (naast ANWB) Middelburg ESSO KRUININCf N GOES IT BN MEUBELCENTRUM .4' ij*. 'Goede tijden, slechte tijden’ is een uitermate omstreden serie: je houdt er fanatiek van, of je koestert een grondige haat. Je wil er geen wóórd van missen, of je kunt de naam van de serie niet eens uitje strot krijgen. Een tussenweg lijkt niet mogelijk. Hoe Erna erover denkt, is niet voor tweeëerlei uitleg vatbaar. Ze is een heftig aanhangster. En Erna kan het weten, want ze kent vrijwel alle mannelijke en vrouwelijke acteurs van de be ruchte soap-serie persoonlijk. Al vele malen is ze bij de ’beman ning' op bezoek geweest. Met bijna alle spelers en speelsters heeft ze zich al op de foto laten zetten. Dat zegt Erna van den Berg (15) uit ’s-Heer Arendskerke over de acteur Tim Gunther, die in de RTL4-serie ’Goede tijden, slech te tijden’ de rol van John speelt. Dat was de eerste kennismaking met ’Goede tijden, slechte tij den’. Intussen zijn de relaties Op de set (de opnamevloer) is ze overigens nog nooit geweest. Die werkomgeving wordt zorg vuldig afgeschermd, omdat an ders het verloop van het verhaal zou kunnen uitlekken. En dat wil de producent niet, omdat dat de kijkcijfers (GTST is met 2,6 mil joen kijkers per dag het best be keken Nederlandstalige tv-programma!) en de reclame- ontvangsten zou kunnen druk ken. En de verrassing mag nooit verloren gaan Erna kan ons dus nog niet ver tellen, of John zijn financiële zorgen te boven komt, of He len nou écht door David ver moord is, of Karin en Jeff nou voorgoed bij elkaar blijven, of Jeanne Dekker écht doodgaat, hoe Peter reageert op het Ju- dasgedrag van Fred en op de loodsaankoop door Van Hou ten. En zullen Simon Dekker en Annet samen blijven? Zelfs Erna weet het niet. Jammer hoor! met de crew, de omroep en de producent inniger geworden. Er na is nu 4 maal in Aalsmeer en 3 maal in Hilversum op bezoek geweest. En niet zomaar, nee uitgebreid. Om plannen voor een fanclub door te spreken en plannen voor een eigen 'Goede tijden-tijdschrift. De plannen voor de Goede tij- den:fanclub ontwikkelde Erna overigens niet in haar eentje, maar samen met een buurjon gen en twee vriendinnen: Leon De ’s-Heer Arendskerkse leao- scholiere (Groot Stelle, Goes) kan overigens ontploffen, als iemand ’Goede tijden’ een flut- programma noemt. ”Dan word ik knap boos. Maar ja, dat heb ik wel vaker, ook als het over wat anders gaat. Ik ben nogal gauw op mijn teentjes getrapt”. Erna: ”Dan zal ik dat niet ont kennen. Er gebeurt in één afle vering zoveel: dat kan in het echte leven nooit allemaal op één dag gebeuren. Maar het is natuurlijk wél leuk om naar te kij ken. En daar gaat het om bij een tv-serie”. ”De meeste acteurs en actrices hadden geen enkele spelerva- ring, toen de serie begon. Een acteur als Reinout Oerlemans is gewoon van de straat geplukt met de vraag ’Wil je in een nieu- "Uiteindelijk heeft RTL4 ’nee’ gezegd, ik denk om budgettaire redenen, maar het idee houden we gewoon in ons achterhoofd”, zegt Erna stoutmoedig. En daar na, met een ontwapenende lach: ”We stappen zomaar niet van onze voornemens af”. Er wordt in de serie slecht gespeeld, zeggen veel critici. we serie spelen?’. Hij heeft de ervaring van de straat”. ”Na drie keer opnemen moet de scene goed zijn. Er is niet méér tijd. Elke dag MOET er een afle vering worden gemaakt. Dan kun je geen afgewogen top prestatie verwachten. Hou het maar eens vol: week in week uit opnemen, 5 dagen per week van 's morgens 8 uur tot 's avonds 7 uur, en in de weekeindes je tekst doornemen. Als je dat allemaal in aanmerking neemt, vind ik de acteerprestaties uitstekend”. ’’Bovendien: naarmate de serie langer loopt en de acteurs/actri- ces méér ervaring krijgen, wor den de acteerprestaties beter. Kijk maar naar Peter, Arnie, Fred, Helen, Simon, Karin, Jeff, Daniël en Annette. Ze groeien steeds verder in hun rol”. Overigens blijkt ook Erna niet al le karakters uit de serie te kun nen bewonderen. Zo heeft ze een hardgrondige hekel aan de figuur van Angela, de psycholo ge die op een valse manier mis bruik maakte van dokter Simon’s geheugenverlies. Dus ook Erna pruimt niet alles uit de serie De vraag wat Erna later wil wor den, levert een niet onverwacht De serie wordt 'van een eind in elkaar gegooid’, wordt vaak gezegd. De frêle Erna van den Berg samen op de foto met Reinout Oerle mans (Arnie) uit 'Goede tijden slechte tijden’. ’’Schrijf maar, dat iedereen mijn eigengemaakte, exclusieve fo to’s van de 'Goede tijden-spelers kan bijbestellen. Voor twee gul den per stuk. Dan verdien ik er nog wat aan Wat een ’goede tijden’, als je zó’n hobby hebt! Nieuwe Rijksweg 2b - Goes/’s-Heer Hendrikskinderen Telefoon: 01100-15395 Telefax 01100-31232 Ganzepoortstraat 20 - 4461 JZ Goes - Telefoon 01100-23789 Vanaf heden ook uw adres voor verhuur Voor grote of kleinere klussen Vanaf f 25,— Zandweg 1b Tel. 011 30-2626 Couwervesrraat 51 Tel. 01100-13525 ’s-Heer Arendskerkse scholiere Van der Spiegelstraat 92,4461 LN Goes. Tëlefoon 01100-148 40. S-HEER ARENDSKERKE GOES - ”ln de serie was John (tot hij financieel in de zorgen kwam) altijd een ettertje. Maar in het dagelijks leven valt hij verschrikkelijk mee. Dan is het een leuke knaap”. .7 antwoord op: ’’Zakenvrouw. Of actrice. Ik sta ingeschreven bij een castingbureau. Ik wacht voorlopig maar af. Eerst het exa menjaar op school af maken”. tapijt, gordijnen, binnen- zonwering. Maandag 11 november luidt de Carnavalsstichting Arti Carna val te Goes het carnavalssei zoen ’91-92 in met een 11-11-viering. Op deze avond werden de nieuwe Prins Car naval de Adjudant en Raad van Elf gepresenteerd. Dit alles vindt plaats in Café ”Het Loo- ze Vissertje” aan het Goese Sas. Iedereen is daar welkom vanaf 20.00 uur. Er is busver voer vanaf Café Baarends te gen een kleine vergoeding. Deze bus rijdt ’s avonds ook weer terug. speeltuinen en andere speel- voorzieningen. Het geld hiervoor is afkomstig van de nationale jeugdcollecte, de jaarlijkse actie van Jantje Be ton. Deze week van 3 tot 9 no vember, gaan de collectanten van Jantje Beton weer op pad. Ditmaal onder het motto ”nu geen speelplek, straks geen toe komst”. Geef aan de collectant of maak uw bijdrage over op giro 1247 ten name van het Nationaal Jeugd Fonds te Utrecht. In de beginperiode kreeg Erna op een goed ogenblik het idee om naar de opnamestudio in Aalsmeer te gaan (waar Joop van den Ende Produkties de serie ’draait’). Dat gebeurde op een dag, dat ze met haar moeder in Amsterdam aan het winkelen was. ”We zijn zo maar op goed geluk naar Aalsmeer gereden. En de eer ste die we zagen was Arnie! We hebben een praatje met hem gemaakt. Daarna zijn we voor de deur van de artiesten ingang gaan zitten en hebben we nog korte praatjes kunnen maken met andere acteurs en actrices”. BSL_ De juiste produkten tegen de juiste prijs. Kom nu naar onze zaken en overtuig uzelf. MOQI EN BETAALBAAR EEN PUZZEL OP ZICH? f'ï, 2 isp; Hoe dat zo gekomen is? Het was bepaald geen liefde op het eer ste gezicht. De veel bekeken en veel verguisde RTL4-soap-serie (van Australische origine) ’draait’ intussen sinds septem ber 1990 elke werkdag. "Aan vankelijk interesseerde de serie me niet zo erg. In december vo rig jaar begon ik Arnie (de acteur Reinout Oerlemans) wel een leuke jongen te vinden. Ik knipte wat foto’s en artikelen uit kranten en tijdschriften. Ik nam wat afle veringen op. Op dit moment heb ik al duimendikke plakboeken bij elkaar gespaard en heb ik 80 tot 100 afleveringen op videoband staan”, vertelt Erna. ”Zo is het gekomen....” Het Nationaal Jeugd Fonds, het fonds van Jantje Beton, stelt een bijdrage van 2.000 gulden be schikbaar aan de Peuterspeel zaal ’’Centrum” in Goes. Het geld is bestemd voor de aanleg van een buitenspeelvoorziening bij de peuterspeelzaal. Jantje Beton stelt bovendien een bij drage van 2.500 gulden beschik baar aan de peuterspeelzaal ”de Keetschoppertjes” te Hein- kenszand in de gemeente Bor- solo. Ook dit geld is bestemd voor de aanleg van een bui tenspeelvoorziening. Voor de re novatie van speeltuin ”De Gan- zehof” in Heinkenszand stelt Jantje Beton een bijdrage van 7.500 gulden beschikbaar. Het Nationaal Jeugd Fonds reali seert jaarlijks enkele honderden zinvolle projecten voor de jeugd tot ongeveer zestien jaar. Zoals jeugdaccommodaties, kinder boerderijen, speelotheken, peu terspeelzalen, jeugdcircussen, Bijna was het zelfs zover geko men, dat de spontane, onderne mende ’s-Heer Arendskerkse scholiere een echte Goede Tijden-fanclub had opgericht voor de honderdduizenden lief hebbers, die elke avond om acht uur voor de buis gaan zitten. En die dan een half uur lang door niemand gestoord willen wor den. De fanclubboot werd voor lopig door RTL4 afgehouden, maar ze zijn daar in Hilver- sum/Aalsmeer nog niet van Erna af Als ik nou zeg, dat er veel on zin in de serie zit? Marjolein Kouters ontmoeten we op de zuivelafdeling. Liefhebber? ”Dat kun je wel zeggen ja. Ik drink erg veel melk. Zo’n 6 flessen per week. Bovendien ben ik een toetjesmens. Als ik geen toetje als dessert heb, heb ik niet gegeten.” Om ons heen kijkend, is de conclusie simpel: keuze genoeg. Marjolein: ”Dat is hier nou zo fijn. Er is volop keus en iedere week is er wel iets anders in de aanbieding. Kijk daar staat er weer een: drie halen twee betalen! Zo gaat dat hier”. Onze gespreks partner wekt de indruk prijsbewust te zijn. Even vragen dus of ze de adverten ties van Jan Bruijns bestudeert. ’’Prijsbe wust ben ik zeker. De advertenties lees ik altijd goed door. Daarom weet ik ook dat je hier in vergelijking met andere winkels altijd goedkoper uit bent. Maar dat is het beslist niet alleen. Er is gewoon veel keus, veel ruimte om te winkelen en de mensen die er werken zijn altijd behulpzaam. Ook als het druk is. En dat vind ik heel wat waard. Goede service is namelijk net zo belangrijk. Als het tegelijkertijd ook nog goedkoop kan, horen ze mij echt niet kla gen!” Korendijk 34 Tel 01180-23632 Capello (’s-Heer Arendskerke), Sigrid Meynen (Heinkenszand) en Jessica Schouw (Heinkens zand). ”Als ik wat wil, moet het ook direct gebeuren. We hebben een soort bedrijfsplan in elkaar gedraaid en een dummy ge maakt. Er waren in Nederland méér jongelui tegelijkertijd met dat idee bezig, maar ons plan werd toch als het meest profes sionele aangemerkt. Later heb ben we nog een begroting en een verzendschema uit gewerkt”. Temidden van de acteurs Ingeborg Wieten (Suzanne), Tim Gunther (John) en Bart Ettekoven (David). - BON Famih restaurant QUEEN'S BURGER QUEEN'S BURGER jk O Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag, dinsdag. Woensdag Donderdag 19.00-21.45 u. 19.00-21.45 u. 14.00-19.00-21.45 20.00 u. 14.00-20.00 u. 20.00 u.

Bevelander | 1991 | | pagina 1