Abba’s in ’t Beest Philatelica hervat SPAAPEN Sierhekwerken DdnSiCFOOL JAnViER MARKT GRAND THEATER Alabama Kids en Hood zijn activiteiten r} I STERTEL In I FOTO UUR SERVICE De eerste stap!! Tentoonstelling Amateur- beeldende kunstenaars lXW weekblad voor zuid- en noord beveland AUTO-WASSERETTE? Wf Blijspel Partnerruil in De Stenge Woensdag 18 september 1991 - 43e Jaargang no. 38 x HBt 01110-15425 01180-38370 Bel 01100-20176 6e WEEK |1 Goes, 01100-15165 Filmprogramma vanaf 20 t/m 26 sept. Deze week: (Van een onzer redacteuren) Ml 01640-57521 Beter: niet duurder! FOTO WOV-nummer van tijdschrift Ballustrada Zaterdag a.s. met dubbelconcert Deze week kunt u nog aansluiten bij,één van onze clubs voor paren of scholieren, ’’alleen jongens”. Deze week weer een modebijlage bij uw weekblad de Bevelander. Modemakers uit binnen- en buitenland pre senteren er middels onze redactiepagina’s informatie over de nieuwe collecties, terwijl er uiteraard van onze adverteerders uit stad en regio een groot aantal mode- suggesties voor komende herfst en winter worden ge presenteerd. Daarnaast weer de nodige actuele informatie op gebied van theater, film en commerciële activiteiten binnen Beveland (v.a. pag. 29). Stellingname Rialto-brug Te bekijken Gees, Lange Kerkstraat 44 KINDER- MATINEE Wortel schieten GOES AXEL - De vaste oeververbinding over of onder de Westerschelde ligt er nog lang niet, maar ze is toch in alle verschijningsvormen al te bekijken. 7ATERDAG 21 SEPT. q 00-17-00 01640 35916 Advies, ontwerp en realisatie van siersmeedwerk inbraakbeveiliging trapleuningen buitenlantaarns schoorsteenkappen gevelletters klein constructiewerk onderdelen los verkrijgbaar Raadhuisstraat 15, Hoogerheide. Telefoon 01646-12716 KODAK EXPRESS KWALITEITS KLEURENFOTO'S GEKUNSTELD BRUG OVER DE Zeeuws-Vlamingen lijken door- M Entree uur X Gedistribueerd door Warner Bros. Grote Markt 7 Goes, Lange Geere 28 (naast ANWB) Middelburg «■o ESSO GOES MIDDELBURG MIDDELHARNIS ZIERIKZEE - Zaterdag 7 september werd de expositie van de A.B.K.Z. offi cieel geopend door de heer C. Haman, direkteur van de Vlis- singse Bibliotheek. Als dank werd hem een werkje, aquarel van Cor van der Padt aangebo den. Een selektie van de vereni ging A.B.K.Z. heeft gewerkt naar het thema ’’Bedrijvigheid”, wat naars. Ze laten zich in symboli sche zin uit over de brug/tunnel, die het provinciebestuur met alle geweld wil aanleggen. Wat te denken van een stapeltje gekleurde glasscherven met een geverfde dakpan, dat de toepas selijke naam ’Fragmenten’ mee kreeg. Een toelichting ontbreekt in de catalogus. De verkoopprijs: ’nader overeen te komen’ Zo ongeveer denkt ook de win naar van de expositiewedstrijd over de vaste oeververbinding. Hij schreef boven de toelichting op zijn kunstwerk niet ’Toelich ting’, maar ’Stellingname tegen over de oeververbinding’. Zeeuws-Vlaanderen. ”Die brug had er al lang moeten liggen”, is een stopwoord in de restauratie- ruimte van de boot. Zijn er ook Zuidbevelandse kan ten aan de expositie te ontdek ken, afgezien van het feit, dat de brug/tunnel (als hij er ooit komt) bij Ellewoutsdijk ’aan land’ zal komen? Jawel. Dat begint al met de organisator van de Kunste naars Manifestatie '91, Jos Tol- hoek. Hij is in zijn woonplaats Axel coördinator van het mu- Ton Lamper (’s-Heer Arendsker- ke) is vertegenwoordigd met een De Ellewoutsdijkse kunstenaar Martin McNamara maakte uit hout, lak, rubber en staal een 'poëtische verbeelding van de tijdloze heen-en-weer-beweging Verder schrijft de kunstenaar voor, hoe het publiek zijn werk moet bekijken: ”Van een af stand zal de voorstelling zich voordoen als een grote, min of meer herkenbare totaalvorm. Dichterbij bewegend zullen steeds meer details zichtbaar worden”. Hoe verzin je het Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag, dinsdag Woensdag Donderdag ■IK 19.00-21.45 u. 19.00-21.45 u. 19.00-21.45 u. 20.00 u. 20.00 u. 20.00 u. van en over de rivier'. Als u vijf duizend gulden meebrengt, is het kunststuk van u. Aan de kunstenaarsmanifestatie 'Kom over de brug’ nemen 33 Zeeuwse kunstenaars deel. Al len hadden de opdracht een bij drage te maken over het thema Vaste Oeververbinding Wester- schelde. De winnaar kreeg 5000 gulden. i 1 najaar1 oen behaaglijk jack zowni tjok leed als voor vrije lijd van walordiclir m.llcri.i.i; lo< h ademend Tonson Mqlka Gam Wie nu een indrukwekkend kunstwerk verwacht te zien, komt bedrogen uit. De lauwe reactie van de bezoekers (toen wij er waren) was: ”0, is het dat?”. Het kunstwerk wordt geëxposeerd op twee kleine zuilen in de hal van het stad huis van Axel. Het kostte de kunstenaar zelf tijdens de ope ning van de expositie veel moeite om duidelijk te maken, dat het maaksel op een derde zuil niet bij zijn kunstwerk hoorde.... - Zondag16.00 u. Woensdag. 16.00 u. ESSO SELF SERVICE GARAGE VAN STRIEN B.V. Van der Spiegelstraat 92,4461 LN Goes. Tblefoon 01100-148 40. De Axelse expositie over het ver binden van de noord- en de zuid- oever van de Westerschelde toont weer eens aan, dat de dis cussie over de Vaste Oeverver binding Westerschelde (VOW) méér wortel heeft geschoten in Zeeuws-Vlaanderen dan bijvoor beeld op Zuid-Beveland. bekeken. Om twee uur start de clubveiling. Tenslotte wordt op zaterdag 2 november de grote traditionele najaarsbeurs gehouden. Daar voor kan men terecht van tien tot vijf uur in het Verenigingsge bouw ’’Amicitia” te Kloetinge, dat voor die dag in zijn geheel is afgehuurd. De grote zaal zal dan bevolkt worden door vele hande laren uit Nederland en België. De voorzaal wordt speciaal inge richt om onderling zegels te rui len. Om elf uur wordt een jeugdveiling gehouden en om half drie de grote clubveiling met als laatste kavels een koffer vol met filatelistisch allerlei. iMttsGtoiMO». nmvn«Mt*.*\(MH «KhisUdmmdsiio bwCtKM* -IkJtisHtkio Flivt OThhus M08GM FutMis Chwsiiasxoh r M'nIkiMAV wtMMnllkAIHHMWtAMOMO “MlCHMlDrXKMÜHMé.»u ..hnilttU -Milwiltliws G. town D*ut) NKUffl GM9 iMItl ftN (NMHAM DfSWMU Ml' MM A - - seum, maar hij is ook leraar MO vaardigheid en tekenen in Goes. Vrijwel dagelijks steekt hij de Westerschelde over. Vechtend voor zijn volk en het hart van zijn geliefde, lapt hij alle wetten aan zijn laars. Kl VIN COSTNI R f Robin PRINCE OF THIFVfcS Met een bijeenkomst in ’’Amici tia” te Kloetinge heeft de postze gelvereniging ’’Philatelica” afgelopen donderdag zijn nieu we seizoen geopend. De ruim 400 leden tellende vereniging heeft voor de komende maan den een tiental bijeenkomsten op het programma staan. Een zelfde soort bijeenkomst als vori ge week is gepland op de donderdagen 17 oktober, 14 no vember en 12 december. In het Dorpshuis te Rilland komt men bijeen op maandag 23 septem ber. Aanvang voor de jeugd om zeven uur en voor de senioren om half acht. Ook hier om half negen een clubveiling. Voorts kan men in Rilland terecht op de maandagen 28 oktober, 25 no vember en 23 december. Als extra heeft het bestuur een speciale grote clubveiling inge last. Deze wordt gehouden in het Heer Hendrikhuis te ’s-Heer Hendrikskinderen op zaterdag 5 oktober. Er zullen daar ongeveer 120 kavels worden geveild. Deze kunnen vanaf één uur worden 11 Op diverse plaatsen in het Zeeuws-Vlaamse stadje Axel wordt een expositie gehouden van de ’verzinsels’ van kunste- resulteerde in 53 schilderijen in pastel, olieverf, aquarel, pente kening en 1 beeldhouwwerk van 25 leden. De Culturele Raad heeft drie prijzen en een aan moedigingsprijs uitgereikt aan de beste werken op het thema. In de jury hadden zitting: Peter Paul Adriaansens, Dani Ie Due, Jan Haas, Leon Riekwel. Twee maal een eerste prijs was er voor Wim Duine uit ’s-G raven polder met zijn schilderij ”De Mossel man” en voor Rijk Grisel uit Oost-Souburg voor zijn aquarel ’’Havengezicht van Rotterdam”. Een derde prijs was voor Leo Vlieger uit Grijpskerke voor zijn havengezichten in pastel. Jan Jaap Wondergem uit Kloetinge kreeg een aanmoedigingsprijs voor zijn pastel ’’Tennisster”. De expositie is nog te bezichtigen tot en met 23 oktober, geopend: maand. 13.30 - 20.00 uur, dinsd./woend./vrijd. 10.00 - 20.00 uur, zat. 10.00 - 12.30 uur, don derdag 9 oktober gesloten. Or ganisatie Culturele Raad Vlis- singen. U-i, Van Strien staat z’n mannetje en laat deze week alle witte auto’s wassen van f 10,- voor f 5,- in de automatische auto- wasserette! De werken worden (t/m 3 okto ber) geëxposeerd op drie loka- ties in Axel: in De Halle, in het streekmuseum en in het stad huis. De Halle en het museum zijn geopend van wo-zat. 13.30-17 uur en vr. ook 19-21 uur. Het stadhuis is alle werkdagen geopend tijdens kantooruren. gaans te vinden, dat hun be schermde leefwereld wordt bedreigd door een verkeersver binding met Zuid-Beveland, ter wijl bewoners aan ’deze kant’ de ponten juist als hinderlijk erva ren op hun ritten van en naar Volgens deze winnaar, Eric de Dobbelaere uit IJzendijke, moet de laatste open zeearm van Zee land onaangetast blijven. ’’Im mers, de mooiste verbinding tussen de oevers is van oudsher het water tussen de dijken. Van daar dat mijn bijdrage aan deze Kunstenaars Manifestatie ’91 niet anders is dan een ode aan de zee en de dijk”. Voor zijn prijswinnende kunst werk gebruikte hij leisteen, drijf hout en een foto. Hij noemde het werk ’Kringloop’, maar die titel wordt pas duidelijk na een uitleg van de kunstenaar zelf: ”De dijk en de zee hebben een opvallen de relatie. De zee levert het ma teriaal, waarvan de dijk gebouwd wordt. Tegelijkertijd kalft de zee ook weer materiaal van de dijk af. Dat proces is dus een kringloop”. Veel intelligenter is een olie verfschilderij van Luciano Querzola en Antoinette La mark, die het hele gedoe rond de VOW op verfijnde wijze af doen als ’kinderspel’. Een an tiek gekleed meisje trekt op het strand een veerbootje aan een touwtje uit het water. Een dito geklede jongen trekt een autootje uit een klein tunneltje langs het water. De provincie- bestuurderen: weggezet als kinderen, voor wie de VOW niet méér is dan een peper duur speeltje En voorts nemen ook enkele Zuidbevelandse kunstenaars deel aan de anderhalf jaar gele den uitgeschreven kunstmani festatie. Bij de opening waren ze echter niet aanwezig, behalve dan mevrouw Rie de Rave- Baauw, wier werk in de biblio theek van Axel hangt, maar dat niet in de catalogus wordt ver meld. •'S|8gX Als u van figuratieve kunst houdt, kunt u overigens beter thuis blijven. Veel van de kunst werken zijn zelfs met de toelich ting uit de catalogus niet te begrijpen. En hoe kun je iets on herkenbaars mooi vinden? j Woensdagavond 25 september a.s. brengt de werkgroep Podi umkunsten in de gemeente Bor- sele het blijspel "Partnerruil” in ”De Stenge” te Heinkenszand. De voorstelling met in de hoofd rollen Marijke Merckens, Kees Collen, Ellis van den Brink en Frederik de Groot, begint om 20.15 uur. De kaarten kosten f 21,voor pashouders f 18,50. Iets over de inhoud: We maken kennis met twee' echtparen, die zeer met elkaar bevriend zijn. De echtgenoten in beide huwelijken lijken in som mige opzichten wel erg veel op elkaar. Als zij van hun werk thuiskomen, zijn ze moe, ze grij pen naar de krant of willen tele visie kijken. Om haar man wakker te schudden wendt één van de echtgenotes voor een vriend te hebben. Daarmee be ginnen de problemen. Waar haalt ze die viend zo gauw vandaan...? ’’Partnerruil” handelt over een klassiek thema, dat echter op zo’n geraffineerde en humoristi sche wijze is uitgewerkt, dat het meerdere generaties zal aan spreken. Op zaterdag 21 september spe len twee Nederlandse bands in podium ’t Beest in Goes. Beide bands zijn geen onbekenden meer in Goed. De Eindhovense Alabama Kids waren al twee maal eerder in ’t Beest. De Haagse Abba’s waren hier ook al twee maal eerder. Waarvan eenmaal onder de naam Hallo Venray. De Alabama Kids spelen ter promotie van hun nieuwe Ip/cd ’Earthman Supersmell’; het vijftal (drie gitaren) steken hun voorliefde voor artiesten als Neil Young en Dinosaur jr. nog *n> Prijswinnaar Eric de Dobbelaere bij zijn prijswinnend kunstwerk. (Foto: Jaap Wolterbeek). ets, gecombineerd met andere technieken. Moeiteloos valt een soort Rialto-brug-achtige voor stelling te onderscheiden. De graficus zelf ziet er méér in: ”De menselijke figuur neemt een be langrijke plaats in, evenals het bewegen en het veranderen”. Ter gelegenheid van de Kunste naarsmanifestatie ’91 ’Kom over de brug’ bracht het Zeeuwse lite raire tijdschrift Ballustrada een themanummer uit. ’Kom over de brug’ is een over drie Axelse lo- katies verspreide expositie over het thema Westerschelde Oever Verbinding (WOV), waaraan meer dan dertig profëssionele beeldende kunstenaars deelne men. De expositie, waaraan een prijsuitreiking van f 5.000,— was gekoppeld, is een van de mani festaties in het kader van Sep tember Zeeland cultuurmaand. Het themanummer van Bal lustrada bevat fotodocumentatie over een tiental deelnemende kunstenaars en hun werk. Ook zijn er artikelen en essays over het thema WOV opgenomen van J.D. Tolhoek, prof. dr. P.J.M. van der Aart, Peter Clijsen, A.A. Hoste, George Sponselee en Jan J.B. Kuipers. Ballustrada is een niet- commerciële uitgave, en Zee- lands enige literaire periodiek. Het tijdschrift verschijnt vier maal per jaar. Redactieadres: Oranjestraat 24a, 4532 BS Ter- neuzen, tel. 01150-96760. Op de Bevelanden is Ballustrada te verkrijgen bij boekhandel De Ko peren Tuin te Goes. steeds niet onder stoelen of ban ken. Ze leggen een inventiviteit aan de dag waar menig ’concur rent’ een puntje aan kan zuigen. De Abba’s spelen nog steeds co vers van de legendarisch Zweedse groep Abba al zijn de ze nummers niet direkt als zoda nig te herkennen. De meest uiteenlopende stijlen passeren de revue. Dit alles op ludieke wij ze aangekondigd door zanger Henk. Aanvang 22.00 f 8,50/CJPf 7,— Op de foto: De Alabama Kids

Bevelander | 1991 | | pagina 1