J WAT EEN STREEK..WAT EEN STREEK..WAT EEN STREEK. 700 Jongelui voetballen mee in 19e Kersttoernooi te Goes I geld kosten Van 24 tot en met 31 december a.s. Onder meer van CVZ te Kapelle heel Zuid-West-Nederland Kerstfruit voor 20.000 bewoners van tehuizen in Omroep Zeeland met Kerstconcert in Kapelle door Henk van Putten Kerstconcert op orgel N.H. Kerk te Kapelle Voortijdig vuurwerk afsteken gaat dit jaar geld kosten I Ook volgend jaar concertserie Zeelandhallen Goes m.i.v. 1 januari in handen van Inter Expo Kerkdiensten rond de Kerst in Bethelkerk te Goes Zeeuwse Kunstkring houdt Kersttentoonstelling 25 •/ues/u1.) in Organisatie: Doel: Woensdag 19 december 1990 IDE BEVELANDER Exclusieve auto’s op Kerstshow van Westerwind Yerseke Kindertheater in Heinkenszand en te Baarland Wedstrijdsecretariaat: Deelnemers: Kerstfeest met ”De Rank Geersdijk Kosten: Kerstmuziek door brassband Onda Voorbereiding Fusie tltii til i lil ■ii] - ne dagen kunnen worden van De politie gaat in samenwer king met het buro HALT van I De organisatie is in handen van een commissie, bestaande uit leden van de deelnemende ver enigingen onder voorzitterschap van Joop Woord. Voor het toer nooi wordt 3 keer vergaderd; na het toernooi wordt een evaluatie vergadering gehouden. Het pro gramma, een boekwerk van 45 pagina’s wordt uitgewerkt door Joop Woord. onder 2 meisjesteams), S.S.V. met 13, Goes met 14 en Kloetin- ge met 24 (waaronder 4 meis jesteams). Het doel van het toernooi is om de jeugd in de kerstvakantie zo veel mogelijk bezig en van de straat te houden. Dit geldt niet alleen voor de spelers en de speelsters, die aktief bezig zijn, maar ook voor het publiek. Daar om is de toegang tot het toernooi gratis. Bovendien worden in het restaurant van het Sportcentrum doorlopend videofilms over voet bal vertoond. Organist is dan Mevr. D. v.d. Vrie. De Vrije Evangelische Gemeen te te Goes wil iedereen hartelijk uitnodigen om samen het ge boortefeest van Jezus te herden ken en te vieren. Op de kerstmorgen, 25 decem ber, wordt om 10.00 uur de Kerst dienst gehouden, ook met Ds. N.M. Dijk als voorganger. Verder zal het gemengd koor van de Vrije Evangelische Gemeente "Halleluja” o.l.v. P. v.d. Klooster een aantal kerstliederen zingen. hebben enthousiast gereageerd op de geste van de veilingen. In veel gevallen worden speciale bijeenkomsten met de bewoners georganiseerd, waar de telers en hun gezinnen de pakketjes kunnen uitreiken. Omroep Zeeland zal rond Kerstmis veel aandacht besteden aan Kerstvieringen in de provincie. Zo zal er op 2e Kerstdag een uitzen ding zijn gewijd aan het Kerstconcert door Henk van Putten aan het orgel van de Ned. Hervormde kerk te Kapelle. Het programma wordt die dag uitgezonden tussen 12.00 en 13.00 uur en het wordt omlijst door klanken van het vocaal ensemble "Kwartone" uit Middelburg. Omroep Zeeland verzorgt in de kerstnacht een rechtstreekse uitzen ding van de kerstnachtmis vanuit de Sint Willibrordusbasiliek in Hulst. Voorganger is de Hulster pastor L. Verwer s.m. en muzikale medewer king wordt verleend door de Cantorij der Basiliek onder leiding van Anton de Kort. Jo Ivens bespeelt het orgel. De mis begint maandag avond 24 december om elf uur, maar de Cantorij en organist Ivens concerteren vanaf half elf. Ook dat zal op het zelfde moment overal te beluisteren zijn. De kerstuitzending begint na het avondnieuws van tien uur. Op en rond de kerstdagen zal de Zeeuwse omroep overigens nog meer kerstklanken uitzenden. Op zondag 23 december is er tussen elf en één een speciale kerstaflevering van het programma "Op Delta hoogte" vanuit de Kloveniersdoelen in Middelburg. Daaraan wordt medewrking verleend door De Tophats uit Middelburg, het ensemble Scaramouche uit Hulst, de bluesgroep Ries en de Resets uit Zuidzan- de, het Vocaal Ensemble Sint Laurens, de pianistes Katy Kotoun en Cecile Bosman uit Wissenkerke, het koor De Ruyterstadsingers uit VII- singen en het Souburgs Koperquintet. Ad Leidekkers uit Zierikze en Nellie Bogaart uit Hengstdijk vertellen een kerstverhaal in het dialect van Schouwen-Duiveland, respectievelijk van het Land van Hulst. Op de eerste kerstdag, dinsdag 25 december, zendt omroep Zeeland zijn eigen registratie uit van de Christmas Carols Service, die donder dagavond 20 december wordt gehouden in de Nieuwe Kerk in Zierik- zee. Medewerking verlenen het gereformeerd kerkkoor Zierikzee onder leiding van Mar van der Veer, het Zierikzees koor "Cantare" en een samengesteld vocaal ensemble onder leiding van Rinus Verhage en het schoolkoor van de christelijke scholengemeenschap Prins Maurits uit Middelharnis. Prosper Sevestre en Mar van der Veer bespelen het orgel en dr. A. Jobsen is de liturg. Het kerstconcert wordt uitgezonden tussen 12.00 en 13.00 uur. Vanaf Tweede Kerstdag tot en met zaterdag 29 december is er in Yerseke een bijzondere autoshow. Bij Westerwind Ne derland aan de Molendijk 40 A zijn exclusieve auto's te zien van Paruzzi Cars. Het gaat om binnen het Yerseker bedrijf ge bouwde bijzondere modellen, waarbij legendarische auto’s als de Aston Martin Volante, Ferrari Daytona, Porsche 930 en Kever Speedster model stonden. Openingstijden van de kerstshow: van 9-21 uur en op zaterdag tot 18.00 uur. vallen bijgestaan door hun ge zin. Bijna tegelijkertijd zullen zij de pakketjes op de vrijdag vóór Kerst uitreiken. Het officiële startsein voor de actie wordt donderdag 20 december gege ven door de directeuren van de veilingen, Jos Kerstens (ZHZ) en Emiel Maerman (CVZ). Er zijn in dit toernooi geen prij zen te verdienen; de opzet is zui ver recreatief. De deelnemers denken daar echter anders over; zij willen allen graag winnen. Daardoor zullen de toeschou wers echt wel aan hun trekken komen, zeker bij de finale wedstrijden. Het "Kindertheater-kwartaal” in de gemeente Borsele wordt za terdag 22 en vrijdag 28 decem ber afgesloten met twee kinder voorstellingen in respectievelijk Baarland en Heinkenszand. In het Dorpshuis te Baarland speelt kindertheater "Sjon” za terdag 22 dec. 't Koffertje”, een voorstelling voor kinderen vanaf vier jaar. Aanvang 14.00 uur en entree twee gulden. Vrijdag 28 dec. is er in De Stenge” te Heinkenszand een voorstelling van circustheater v.d. Camp met het nieuwe programma ’’Maffio so”. Aanvang 15.00 uur en en tree f 2,50. taren, mandolines, banjo, fluit en ritme-instrumenten. Óp deze avond zal er ook medewerking worden verleend met zang en staan respectievelijk onder lei ding van Anno Appelo en Piet Baan. De toegang van het con cert, dat om 19.30 uur begint, is gratis. In de kerstnacht brengen le den van Onda op ’’Engelse wijze” kerstmuziek. Na de muzikale medewerking tij dens de kerstnachtdienst in de Nieuwe Kerk trekken muzikan ten in kleine groepjes Middel burg in om op verschillende plaatsen kerstliederen te spelen. ”Een oud gebruik van brass bands uit Groot-Brittannië. Onda wil de bevolking hiermee niet ir riteren, maar op deze manier bij dragen tot een sfeervol kerstfeest,” aldus Ellen Baan. Het wedstrijdsecretariaat wordt bemand door Bram Bouwense en Adri de Bruine; zij worden ter zijde gestaan door vrijwilligers van de verenigingen. In principe zal er elke dag een verzorger aanwezig zijn. Alle bewoners van de verzorgingshuizen en verpleeghuizen in Zuidwest-Nederland krijgen een gezond Kerstpresentje. Vele tientallen tuinders uit Zuid-Holland-Zuid, Zeeland en West- Brabant overhandigen de bewoners op vrijdag 21 december een pakketje fruit. In totaal zullen ongeveer 20.000 fruitschaaltjes worden uitgereikt in 150 tehuizen. Het fruitig Kerst geschenk is een initiatief van de twee grote groente- en fruitvei lingen in Zuidwest-Nederland, Zuid-Holland Zuid in Baren- drecht en CVZ in Kapelle. Beide veilingen bereiken dit jaar de hoogste omzet aller tijden. Met de fruitpakketjes voor de bewo ners van de verzorgings- en ver pleeghuizen willen de veilingen een grote groep inwoners van hun gebied laten delen in de feestvreugde. De fruitschaaltjes worden uitge reikt door ruim honderd groente telers en fruitkwekers, in veel ge- Op maandag 24 december om 23.00 uur wordt een Kerstnacht dienst gehouden. Voorganger D.N.M. Dijk en dan wordt mede werking verleend door het jon gerenkoor van de Vrije Evangelische Gemeente "Hap piness” o.l.v. Kees Gorsse; orga nist is Rudy Gorsse. De volgende aantallen deelne mers en teams (tussen haakjes) komen in het veld. A-junioren 82 (11), B-junioren 86 (11), C- junioren 134 (18), D-pupillen 132 (17), E-pupillen 119 (15) en F- pupillen 104 (13). Dit jaar is er voor het eerst een aparte poule voor meisjesteams. Er doen 45 meisjes mee, die uit komen in 7 teams. Bovendien speelt bij de B-junioren een team van oudere meisjes mee. Robur heeft met 6 teams inge schreven, ’s-Heer Arendskerke met 7, Bevelanders met 8 (waar van 2 meisjesteams), Wolfaarts- dijk met 8, Apollo met 10 (waar- In het gebouw van de Evangeli sche Christengemeenschap Noord-Beveland te Geersdijk is er een Kerstviering op zondaga vond 23 december a.s., aanvang 19.00 uur. Jong en oud zijn er welkom. Op deze avond zal de muziek groep ”De Rank” uit Middel burg onder leiding van Ineke Marjee een optreden verzorgen dat in het teken van het Kerst feest zal staan. De muziekgroep ”De Rank” bestaat al tien jaar en is samengesteld uit mensen van allerlei leeftijden. De liede ren die zij ten gehore brengen zijn in het Nederlands en dus voor iedereen goed te verstaan, derne complexen in Barendrecht ^f^an^begeteidt zich ,op gi- en Kapelle. gers” uit Middelburg. Er zal op deze avond veel muziek en sa menzang zijn. ’’Bent u alleen met Kerst of voelt u zich eenzaam, kom luisteren en kijken op deze avond, en u zal een Kerstfeest vieren zoals u het misschien nog nooit hebt meegemaakt,” aldus D. van der Meer namens de Evang. Christengemeenschap. De Kerstviering wordt gehouden in Het uitbreiden van het aantal uren, betekent ook een toename van de kosten. Het grootste deel daarvan bestaat uit de zaalhuur (110 uur a f 40,terwijl er ook kosten moeten worden gemaakt voor scheidsrechters, wedstrijd secretariaat, druk- en sten- cilwerk. De Goese Sportraad ziet geluk kig het nut in van dit toernooi, dat de jeugd aktief en passief bezighoudt, en geeft de organi satiecommissie een flinke subsi die. De hoofdsponsor van het toernooi is de Rabobank in Goes. Zoals elders in De Bevelander is te lezen zendt Omroep Zeeland opnamen uit van diverse Kerstvieringen- en concerten in de komende weken. Daarbij ook het Kerstconcert dat de organist Henk G. van Putten woensdag 26 december, 2e Kerstdag, geeft in de N.H. Kerk te Kapelle. Het is tevens het slotconcert in een se rie van 14, welke in 1990 werden georganiseerd door de Orgel commissie van de Ned. Her vormde Kerk te Kapelle. Henk van Putten, vaste organist in de ze kerk, heeft een feestelijk pro gramma samengesteld met werken van Claude Balbastre, Joh. Seb. Bach (3 Kerstkoralen, alsmede de Pastorale in F), Alexandre Guilmant (Prière et Berceuse), Jan Zwart (delen uit Suite Kerstfeest nr. I), Willem Mudde (Variaties over het Oud- Nederlandse Kerstlied: ”Er is een Kindeke geboren op aard”), Louis J.A. Lefébure-Wély (Noël Varié; Offertoire pour Ie Jour de Noël), Marcel Dupré (In dulci ju- bilo), Olivier Messiaen (Les Ber- gers)( en Louis Vierne (Pastorale en Final uit Symphonie nr. I opus 14). Ook is er plaats ingeruimd voor samenzang. Het concert begint om 20.00 uur, maar de Rond het Kerstfeest worden in de Bethelkerk enkele bijzonde re diensten gehouden. Op zondag 23 december is een adventzangdienst die om 18.30 uur begint. Voorganger is Ds. N.M. Dijk, predikant van de Vrije Evangelische Gemeente te Goes die een meditatie houdt over het thema: ”Een nieuwe toekomst tegemoet”. Verder ver leent medewerking: de Brass band ’’Excelsior” uit ’s-Heer Arendskerke o.l.v. de heer R. Kramer. Het gemengd koor "Halleluja” te Goes o.l.v. de heer P. v.d. Klooster. Brassband en koor zullen, naast muziek en zang apart, ook gezamenlijk en kele liederen ten gehore brengen. Verder is er voldoende ruimte voor het zingen van de ad- ventsliederen met mevr. D. v.d. Vrie aan het orgel. Zaterdag 22 december a.s. geeft de Chr. Brass Band en Jeugdor kest Onda een kerstconcert, in de Hofpleinkerk te Middelburg. Belangstellenden van Beveland zijn er eveneens welkom. Net als vorig jaar is gekozen voor een kerstconcert in de avonduren, waarbij, naast de kerstmuziek door beide bands ook nog gelegenheid is om en kele bekende kerstliederen mee te zingen. Het accent ligt uiter aard op de muziek door beide bands gebracht. Er zijn tegen woordig heel wat aardige bewer kingen van kerstmuziek voor brassband, waaruit door Onda voor u een keus is gemaakt. Brass Band en Jeugdorkest deuren van de (verwarmde) kerk gaan reeds open om 19.30 uur. Entreeprijzen: f 6,—; CJP en Pas 65 f 4,50 en kinderen f 3,— Henk van Putten studeerde aan de conservatoria te Rotterdam (einddiploma solospel met on derscheiding en aantekening im provisatie) en Wenen, met als hoofdleraren resp. Arie J. Keijzer en Prof. Anton Heiller. Tevens behaalde hij het einddiploma beiaard (cum laude) aan de Ne derlandse Beiaardschool te Amersfoort. Thans is Van Putten organist van de Ned. Hervormde Kerk te Kapelle, docent orgel aan de Muziekschool ”De Hoek- sche Waard”, alsmede stadsbei aardier van Middelburg, Vlissingen, Spijkenisse en De Lier. Zeer regelmatig concerteert hij in binnen- en buitenland (o.a. België, Oostenrijk, Spanje en Duitsland) en is zijn spel vastge legd voor radio, grammofoon plaat en CD. Ook voor 1991 heeft de Kapelse Orgelcommissie weer een serie van 15 Kerkcon- certen georganiseerd, waarbij het historische Batz-Witte-orgel (1866) centraal staat. Op de foto: Het befaamde Batz Witte Orgel van de N.H. Kerk te Kapelle. Naar wij vernemen zullen de Zeelandhallen in Goes met in gang van 1 januari overgaan in handen van Inter-Expo. Zoals bekend verkeerde het evene mentencomplex in financiële problemen en moest enkele maanden geleden surséance van betaling worden aange vraagd, waarna de deuren dicht gingen. Inter-Expo heeft overeenstemming bereikt over verdere exploitatie en overna me van aandelen. Dit in over leg met Crédit Lyonnais, welke bank samen met de gemeente Goes eveneens belangen had in de Zeelandhallen. Voor ve len zullen de mensen die ach ter Inter-Expo staan, niet on bekend zijn. De heer en me vrouw R. van Vliet, die na me ningsverschillen met de vroe gere eigenaar, de heer A. van Es, vertrokken, hebben een belangrijk aandeel geleverd in pogingen om de Zeelandhal len nieuw leven in te blazen. Daarnaast zal ’’Opus Sound” bij toekomstige activiteiten zijn betrokken. ”En met name de heer Meenken heeft in be langrijke mate bijgedragen dat er overeenstemming kon wor den bereikt over de nieuwe op zet, waarmee we in januari starten”, aldus Rein van Vliet. Inter-Expo zal niet alleen de organisatie van beurzen en an dere evenementen verzorgen, maar zal ook de rest van de or ganisatie, zoals restaurant- exploitatie e.d. voor zijn reke ning nemen. ”We willen op de eerste plaats een klantvrien delijk beleid gaan voeren. Daar heeft 't steeds aan ontbro ken”, aldus de heer Van Vliet. En verder: ”ln dat verband vrij parkeren, normale prijzen voor ’n drankje in het beursrestau rant en géén bijkomende deze laatste categorie sterk ver tegenwoordigd. De exposerende leden zijn: Leendert Beye Goes, Tessa Braat-Voorhuis Zierikzee, Ad Braat, Zierikzee, Miems van Citters Burgh-Haamstede, Hans Cool Kerkwerve, Saskia Egghink-du Burck Zierikzee, Tie Hof Ritthem, Hansje den Hollan der Middelburg, Els Hollebrand- se Domburg, Ernest Joachim Biervliet, Juul Kortekaas Middel burg, Renée Mink Kortgene, Gerda Rutten Middelburg, Fransje van der Swan Dreischor en Rijnhard Schregardus Zie rikzee. De tentoonstelling is van 22 de cember tot en met 6 januari da gelijks geopend van 11.00 tot 17.00 uur. Vele van de geëxpo seerde werken zijn te koop: in vele gevallen kunnen kopers tij dens de tentoonstelling in aan merking komen voor aankoopsubsidies. Verdere in lichtingen kunnen worden ver strekt door mevrouw H M. van Rees, telefoon 01100-11697 of J.H. Scheuerman, telefoon 01184-18983. Aan de Kerstactie van de I muziek door de "Patti Blue Sin groente- en fruitveilingen is een voorbereiding van enkele maan den voorafgegaan. Met mede werking van de provinciebestu ren zijn de tehuizen geselec teerd. Vervolgens is in overleg met de directies van de huizen bepaald hoeveel pakketjes over al moeten worden uitgereikt. De aantallen variëren van 7 stuks in kleine particuliere verzorgings huizen, tot bijna 500 in grote in- stellingen in Dordrecht en Mid- I het gebouw op de hoek Barkey delburg. I Wolfstraat en Geersdijkseweg. De twee veilingen hebben een goede reden voor een gezamen lijke actie. In 1990 werd namelijk de basis gelegd voor een nauwe samenwerking tussen ZHZ en CVZ. Begin 1991 zullen de besturen van de twee veilingen hun leden een fusievoorstel doen. Het is de bedoeling dat de huidige coöperatieve veilingve renigingen (waarvan alle aan voerders van groente en fruit lid zijn) worden samengesmeed tot één. De nieuwe organisatie zal blijven veilen in de huidige, mo- het HALT-project meedoet, i Het lik-op-stuk-beleid, dat B voorziet in een snelle reaktie t op een overtreding, houdt in 5 dat jongeren nadat ze zijn aangehouden binnen een week aan werkzaamheden X worden gezet, tenzij ze kie- zen voor het betalen van de boete. In de praktijk zal dit X erop neerkomen dat de jon- w geren twee uur lang schoon- g: maakwerkzaamheden moe ten verrichten. Daarnaast krijgen ze uitvoerige voor lichting over de mogelijke J gevaren van het afsteken van vuurwerk. Deze voorlich- ting wordt verzorgd door de 1 brandweer van de gemeente Goes. De vuurwerkactie geldt voor de maand decem ber en de eerste week van januari 1991. PROGRAMMA: Maandag 24 december: Poule- wedstrijden A-, B- en C-junioren (resp. in zaal 1, 2 en 3) van 8.00 tot 18.00 uur. Donderdag 27 december: Poule- wedstrijden D- en E-pupillen (resp. in zaal 1 en 2) van 8.00 tot 18.00 uur. Plaatsingswedstrijden B-junioren (8.00 tot 11.30 uur), A- junioren (11.30 tot 15.00 uur) en C-junioren (15.00 tot 18.00 uur) in zaal 3. Vrijdag 28 december: Plaat singswedstrijden C-junioren (8.00 tot 13.05 uur) en D-pupillen (13.05 tot 17.50 uur) in hal 1. Pou- lewedstrijden F-pupillen (8.00 tot 17.50 uur) in hal 2 en meisjes (9.00 tot 15.00 uur) in hal 3. Plaat singswedstrijden D-pupillen (15.00 tot 17.00 uur) in hal 3. Maandag 31 december: Finale wedstrijden: C-junioren en D- pupillen (8 tot 11 uur), A- en B- junioren (11 tot 15 uur) in alle zalen. Na de finalewedstrijden volgt een wedstrijd tussen het Zeeuws Jeugdzaalvoetbalteam en een team, samengesteld uit spelers van de deelnemende verenigin gen. Deze wedstrijd begint om 15.30 uur in zaal 1. POULE- EN PLAATSINGS WEDSTRIJDEN: De laagste (jongste) teams spe len in principe hun wedstrijden ’s morgens; de hogere (oudere) teams 's middags. De poulewin- naars plaatsen zich rechtstreeks voor de finales, terwijl vaak ook via de plaatsingswedstrijden nog een finaleplaats kan worden veroverd. Verder heeft de commissie een brief met een verzoek om een bijdrage gestuurd aan de bedrij ven in de plaatsen, waar de deelnemende verenigingen van daan komen. De bedrijven, en enkele particulieren, wordt ge vraagd om één of meerdere uren zaalhuur voor hun rekening te nemen. Alle sponsorbijdragen zijn van harte welkom. De commissie maakt de namen van de sponsors bekend op een bord in het Sportcentrum, via de lichtkrant in zaal 1 en de om roepinstallatie van het Sportcen trum. Ook worden de namen vermeld in de clubbladen van de acht deelnemende vereni gingen. Vuurwerk mag worden ver- jj kocht op 29 en 31 december, ff Het vuurwerk afsteken mag wel op 30 december van 08.00 tot 20.00 uur, op 31 de- cember na 08.00 uur en op 1 januari vóór 02.00 uur. delburg. De directies van de tehuizen De toegang is vrij. kosten voor bezoekers van evenementen, ’n Bezoek aan de Zeelandhallen moet leuk én betaalbaar zijn voor iedereen”, zo is zijn uitgangspunt. Tegen die achtergrond zal er in janua ri een open dag worden ge houden, waarbij bezoekers gratis toegang hebben tot de Zeelandhallen en waarbij een uitvoerig amusementspro gramma wordt gebracht. ”We willen de drempels waar ieder een tegenop liep in de nieuwe opzet weghalen”, aldus Inter-Expo. Op vrijdag 21 december om 17.00 uur opent de Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland, Dr. C. Boertien, in de Vleeshal van het Middelburgse Stadhuis de jaarlijkse Kerstexpo- sitie van ”De Zeeuwse Kunst kring”, vereniging van Zeeuwse beeldende kunstenaars. Het is de 33ste expositie in successie in dezelfde prachtige ruimte. Naast 15 leden van de Kunst kring, die momenteel 26 kunste naarsleden telt, exposeert als gast: Chris Rutten uit Middel burg, Mr. Chr.G.J. Rutten expo seert een zevental beeldhouwwerken. Het doet de leden van de Kunstkring een groot genoegen, dat de Burge meester van Middelburg de uit nodiging om in zijn eigen stadhuis te exposeren, heeft aangenomen. Hij exposeerde in 1989 van 2 september tot en met 22 oktober met succes in de Grote Kerk van Veere. Zoals ge bruikelijk tonen de leden zowel schilderijen in verschillende technieken als drie dimensionale werken; ditmaal is De organisatiecommissie van het Jeugdkerstzaalvoetbaltoer- nooi Rabobank Goes maakt voor de 19e editie van het toernooi dankbaar gebruik van de uitbreiding van het Sportcentrum Goes. Hoewel er een dag minder gespeeld wordt, is het aantal uren toegenomen doordat er nu elke dag in 3 zalen wordt gespeeld. In totaal 110 uur spelen alle jeugdspelers uit de gemeente Goes, uit Kamperland en ’s- Gravenpolder ruim 300 wedstrij den. De organiserende en deel nemende verenigingen zijn, in alfabetische volgorde Apollo ('s- Gravenpolder), Bevelanders (Kamperland), Goes, 's-Heer Arendskerke, Kloetinge, Robur, S.S.V. en Wolfaartsdijk. Er nemen ruim 700 jongens en meisjes deel aan dit toernooi. Daarbij zijn ook een groot aantal leiders, scheidsrechters en ver zorgers bij het toernooi betrok ken. De junioren-wedstrijden worden geleid door scheidsrech ters, terwijl de jeugdleiders en oudere junioren van de vereni gingen de pupillenwedstrijden fluiten. fe de gemeenten Goes, Kapel- Ie, Borssele en Reimerswaal o paal en perk stellen aan het b afsteken van vuurwerk op g andere dan de daarvoor X vastgestelde tijden. Ook B wordt opgetreden tegen de i? illegale verkoop van vuur- X werk. Personen die vuur- B werk afsteken of in hun bezit hebben buiten de toegesta- ne dagen kunnen worden 8 aangehouden door de poli- tie. Zij krijgen na het opma- X ken van het verbaal de keuze B om of een boete te betalen of - als ze onder de achttien zijn X - een alternatieve straf te on- B dergaan. De boete bedraagt f 25,— voor personen van X 12 tot 15 jaar en f 50,—voor S: personen van 16 jaar en Z ouder. Alternatieve afdee- X ning via het Halt-project be- B tekent dat werkzaamheden E verricht moeten worden en X voorlichting moet worden bij- B gewoond. Het is voor het eerst dat de X gemeontn Reimerswaal aan «Mk li»,. i ~ff

Bevelander | 1990 | | pagina 25