en U in Prins Etna Vesuvia in Voile Vaart op Beveland Zaterdagmiddag m.m.v. Vodago Goes Dansmiddag voor ouderen naar nat. NCRV filmt tv-serie in Goes en Kloetinge Trio Hell met Friese Popfolk in’t Beest en Arjan Adriaanse Beroepenwedstrijd Tweemaal Jan Vos en Bakker Filius Yerseke bij Gilde Echte Bakkers ...WAT EEN STREEK..WAT EEN STREEK..WAT EEN STREEK. Bas Blok Open Huis Kinderdag verblijf Sneeuwwitje Ilf Mlllf Flairck” ’’Zondagskinderen’ van Oranje I 3 In De Klomp en in’t Beest Samenzangavond in N.H. Kerk Kapelle ten bate van Indiaas vissersdorp III Theatervoorstellingen in Goes: The Giant Suzuki Alto. Leerlingen installatietechniek Groot Stelle Zaterdag 3 nov. a.s. te Goes 4 4 KAPELLE: Garage Sjaak Sonke, Biezelingsestraat 50, 01102-43631 I or* DE BEVELANDER 7 ”De Zomer van ’45” c a kampioen 1990” Woensdag 31 oktober 1990 Flairck reu ua) w.) ’’Recht en Krom”: kroniek van Rechtspraak tussen 1500 - 1811 Zondagskinderen W" 1 .1 o f' J I B i i I r Wfc installatie-branche i (Foto: Fotiek Goes) Zaterdagavond speelt vanaf 22 uur de Friese Popfolkband ’Trio Hell’ op het podium van 't Beest in Goes. Folkmuziek komt er op de Nederlandse podia vrij bekaaid van af. En dat is jammer eigenlijk, want live betekent folk pure muziek, ver staanbare teksten, humor en lekker zweten. Hun muziek ligt in de lijn van bijv. ’The Whiskey Priests'. Vorige maand kwam de CD Mariage of Heaven and Heil uit, waarop muzikale invloeden te horen zijn van doet, zet (tekstschrijver) Wim T. Schippers neer in een show van twee uur. Als Etna en de toe schouwer nog midden in een verbroken relatie zitten, blijkt Vos dit al te hebben opgelost. Menselijke communicatie stoornissen worden technisch opgelost. Technische storingen worden menselijk opgelost. Clous van Mechelen verschijnt in creaties als Jan Vos, Teun Balk (zingende ober), een bar- pianist, een dwalende musicus, en een inspecient. Zowel Bas als Arjan behoren bij de zes besten van Nederland en zullen in de Rai in Amsterdam strijden om de titel: ’’Nationaal Volgens J. Geschiere van het kinderdagverblijf is het succes in Goes vooral te danken aan de flexibele wijze waarop er kan worden gewerkt. De begeleiding is afgestemd op de grootte van de groep kinderen. De groep is sterk wisselend en daar wordt sterk rekening mee gehouden, zodat er optimale begeleiding is zonder dat dit tot te hoge kosten voor de ouder(s) leidt. Op de foto: organist Pieter Heykoop. Al vanaf f 12.995,- (excl. afleveringskosten) Neel (ooit met haar gelijknamige band, winnaar van de Grote Prijs van Nederland) verschijnt als Et na Vesuvia, een dienstertje, een Sterretje, en als zichzelf. Voor beide voorstellingen wordt reservering warm aanbevolen. Bij 't Beest kan dat via tel. 01100-28142, bij De Klomp via tel. 01103-2216. Bakker Filius, Kerkplein 2 te Yerseke, is dezer dagen toegetreden tot het Gilde van Echte Bakkers. De bakkerij heeft zich in de afgelopen jaren al intensief beziggehouden met het ambachtelijke bakken van verse produkten. Er zijn in ons land 400 bakkers aangesloten bij het Gilde van Echte Bakkers en Alvorens men zich erbij kan aansluiten vindt er een langdurige en strenge ballotage plaats, waarbij gelet wordt op vakkennis en kwaliteit. Tevens worden er met collega- bakkers recepten uitgewisseld en nieuwe produkten ontwikkeld. Met een paar gezellige introductiedagen met ovenverse feestaanbiedin- gen heeft bakker - pardon: Echte Bakker - Filius zijn toetreding aan zijn clientèle kenbaar gemaakt. Wie overigens 's morgens in alle vroegte, of later op de dag, extra verwend wil worden, kan gebruik maken van de ontbijt- en lunchservice die Filius sinds enige tijd te bieden heeft. *4. 'A H ;v G iV b Aan de avond werken mee de mezzo sopraan Jantine van Voorden, de tenor Johan Baay, organist pianist Pieter Heykoop en Bram Bout Wzn, alsmede de heer De Rooy die een appèlwoord zal verzorgen. dueel of als groep voor deze middag aanmelden. De entree voor deze middag is f 3,50. Entreebewijzen kan men telefonisch bestellen via tel.: 01102-42689 of 01100-28130. Op het programma staan weer een groot aantal internationale dansen, die speciaal zijn ge schreven voor ouderen. In de pauze zal een kopje koffie wor den aangeboden aan de deelne mers. Zaterdag 3 november dus van 14.00 tot 17.00 uur dansmid dag voor ouderen in Goes. ogen van Kuiper is het een Zom bie geworden - zijn ironische naam voor iets dat hij nooit wil worden. Maar wat moet hij doen als z’n vriend Elberg dingen be gint te vergeten? Zuster De Waard is Kuiper’s enige steun en toeverlaat en bij haar kan hij z’n nood klagen over z’n licha melijke gebreken. Hij heeft pro blemen met z’n waterhuishouding en daar kan hij wel grapjes over maken, maar daar wordt het niet beter van. En zuster De Waard kan hem niet uitleggen waarom li chaam en geest het nooit tege lijk begeven. Maar oud worden is méér dan alleen maar wach ten op de lichamelijke aftakeling. Want een keer per maand ko men de kinderen op bezoek. En vluchten kan niet meer - want de benen zijn te stijf.... Op de foto: Pieter Lutz en John Kraaykamp in Zondagskinde ren. (foto: Jan Swinkels). Kinderdagverblijf Sneeuwwitje aan de Zonnebloemstraat 31 in Goes, bestaat aanstaande don derdag 2 jaar. Ter gelegenheid hiervan wordt open dag gehou den op zaterdag 3 november, van 10.00 uur tot 12.00 uur. Ouders, die zich willen oriënte ren op het gebied van kinderop vang, kunnen dan een kijkje ne men in het kinderdagverblijf. De leidsters zijn dan aanwezig voor het geven van nadere uitleg en er is documentatiemateriaal be schikbaar. Ook medewerkers van bedrijven of instellingen wel ke overwegen kindplaatsen voor hun personeel te huren zijn van harte welkom. Sneeuwwitje is op 1 november 1988 gestart met de opvang van kinderen van nul tot vier jaar. Vrouwen zijn hierdoor in staat het ouderschap te combineren met een (deeltijd)baan of cursus. Per 1 september 1989, werd het kinderdagverblijf ondergebracht ouderen in het Goese georgani seerd. In de beginjaren ééns per jaar, maar door de enorme be langstelling, gemiddeld 100 deelnemers per keer, werden er al snel een tweetal dagen geor ganiseerd: één in het voorjaar en één in het najaar. Zaterdag 3 november zal deze middag dus voor de 17e keer worden verzorgd door de Goese vereniging. Voor deze middag hebben zich reeds groepen aan gemeld. Ouderen uit Goes en omgeving kunnen zich indivi- af in Zeeland. Met name in Goes, Wolphaartsdijk en Kloetin ge is afgelopen maanden druk gefilmd. Het verhaal gaat over drie meisjes die in bevrijdingstijd (eind ’44) kennis maken met drie Canadezen. De in Kloetinge ge maakte opnamen spelen in Liefhebbers van het bijzondere duo Jan Vos en Etna Vesuvia kunnen komend weekeinde op Beveland terecht. Vrijdagavond staan beiden op het podium van theater ”’t Beest” te Goes en zaterdagavond is er een voor stelling van hun theaterprogram ma ”ln Volle Vaart” in jongeren centrum ”De Klomp” te Ovezan- de. De voorstelling in ’t Beest be gint om 21.00 uur, in De Klomp om 21.30 uur. Clous van Mechelen (Jantje Vos), en Neel (Etna Vesuvia) zijn al jaren onverbrekelijk verbon den met diverse radio- en televisie-programma’s van de hand van Wim T. Schippers. Vooral in het radioprogramma bij de VPRO, ’’Ronflonflon met Jac ques Plafond”, werd de toon ge zet voor de programma’s van Vos Vesuvia. Vorig seizoen waren ze met hun eerste programma ’’Tataboulou” meteen dé sensatie op theater- gebied in het jongerencircuit. In ’’Volle Vaart” razen Jan en Et na door het leven. Waar een an der gemiddeld zeventig jaar over Bas Blok en Arjan Adriaanse, leerlingen van de voortgezette opleiding installatietechniek aan de scholengemeenschap ’’Groot Stelle” te Goes zullen van 14 tot 17 november a.s. deel nemen aan de nationale beroe penwedstrijd in Amsterdam. Beide leerling-monteurs installa tietechniek volgen na een vierja rige opleiding aan de scholenge meenschap en een twee-jarige primaire opleiding, nu een kur- sus 1e monteur. Dat wil zeggen dat zij naast een 40-urige werk week bij de Firma Wolter Dros Groep in Goes, twee avonden in de week naar school gaan. Bas en Arjan zijn door de regionale opleidingscommissie installatie techniek Zeeland geselecteerd middels een voorselectie. De re gionale commissie bestaat uit: (voorzitter) Dhr. J. v.d. Griek van Wolter Dros Groep, (secreta ris) Dhr. J. Katsman van het S.Ó.I., (penningmeester) Dhr. J. Steutel van installatiebedrijf Steutel, Dhr. Ch. R. Verbeek van I. B.G., Dhr. W.N. Jacobs en W. v.d. Werf van Delta Nuts bedrij ven, Dhr. W.P.A. Brouwer van La- rous en Dhr. H. v.d. Vinne en J. C.F. Goedemondt van scholen gemeenschap ’’Groot Stelle”. De Nederlandse Beroepen wedstrijden staan onder auspi ciën van het ’’Concours Interna- tionaux de Formation Professi- onelle”. in de Stichting Kinderopvang Zeeland, wat tot een belangrijke tariefsverlaging leidde. Inmid dels wordt door zo’n 40 gezin nen uit Goes en omgeving ge bruik gemaakt van deze voorzie ning. I.v.m. de huidige drukte en de aanmeldingen voor 1991, is men op zoek naar extra ruimte in Goes, waar weer twee groepen gehuisvest kunnen worden. Aan gezien Sneeuwwitje veel bezoe- kertjes uit Kapelle heeft, wordt ook vestiging daar overwogen. Komende week twee theater voorstellingen van”Uit in Zee land” in schouwburg ”De Prins van Oranje” te Goes. Dinsdag 6 november brengt ’’Flairck” het theaterprogram ma ”De Reünie”. Donderdag 8 november wordt de komedie ’’Zondagskinderen” opge voerd met in de hoofdrollen onder meer John Kraaykamp, Pieter Lutz en Simone Roos- kens. Wie één of beide voor stelling wil bezoeken, moet haast maken. Het aantal kaar ten voor beide voorstellingen is beperkt. Aanvang beide avonden acht uur. Kaarten voor de voorstelling van ’Flairck” kunnen op dinsdag 6 november tussen drie en vier uur telefonisch worden gereser veerd. Een zeer beperkt aantal kaarten is verder op donderdag middag 8 november tussen drie en vier uur te reserveren voor "Zondagskinderen”. In beide gevallen kan dat via tel. 01180 - 15256. Vorig jaar ontving "Flairck” ”De Gouden Harp” en toerde over de hele wereld met eigen groep en samen met symfonieor kesten. In het seizoen 1990-1991 viert Flairck het 121/2 jarig bestaan. Dit feit wordt kracht bij gezet met de jubileumtournee ”De Reünie”. Ter gelegenheid van dit speciale programma wer ken een aantal solisten mee die in de afgelopen 121/2 jaar tijdelijk deel hebben uitgemaakt van Flairck. Fluitiste Annet Visser, tabla-virtuoos en percussionist Ted de Jong, gitarist/bassist Hans Visser en de Indonesische violiste Luluk Purwanto zijn de extra muzikanten die voor dit project zijn gecontracteerd. De vaste bezetting bestaat sinds 1985 uit de oprichters Erik Vis ser -gitarist/componist- en Peter Weekers -fluitist/componist-, de violiste/harpiste Sylvia Houtza ger en bassist Stan Stolk. werkten twee nieuwe mensen mee zodat het trio uitgroeide tot vijftal en nu bestaat uit: Gilbert Terpstra drums (ex-Kobus gaat naar Ap pelscha), Robin van Velzen bas/zang (ex-Umberto di Bosso), Kees Dijkersolo gitaar/banjo (ex-Kobus gaat naar Appelscha), Eric En- nema (gitaar/zang), Menno Hatzmann leadzang/tin-whistle (ex- Kobus gaat naar Appelscha). 1 Aanvang 22.00 uur, entree f 7,50, CJP f 6,—. In de Ned. Her vormde Kerk te Kapelle is er za terdagavond 3 november een samenzanga vond. De orga nisatie ervan is in handen van de Stichting "Woord en Daad”. Er wer ken verscheide ne solisten aan mee. De op brengst van de avond komt ten goede aan het Indiase vissers dorp Vandare- vu, dat regelma tig wordt ge teisterd door overstromingen en waar de be volking onder primitieve om standigheden moet leven. In het dorp is behoefte aan soli de huizen (in plaats van de gam mele hutten) en aan een kliniek. Er is reeds een christelijke school gebouwd. Overigens kunnen kinderen van alle ge zindten daar onderwijs krijgen. De samenzangavond in de kerk van Kapelle begint om half acht. De toegang is vrij. 1944. Verdere opnamen werden The Pogues en Cramps tot Elvis en Woody Guthtrie. Aan de c.d. gemaakt in het voormalige St. Joannaziekenhuis te Goes en te Wolphaartsdijk. De NCRV- televisie zal de serie vanaf okto- I ber volgend jaar op het scherm brengen. Zaterdagmiddag 3 november a.s. zal voor de 17e maal een dansmiddag voor ouderen in Goes worden georganiseerd en wel van twee tot vijf uur in de kantine van de sociale werk plaats ”De Betho”, Klein Frank rijk 2, Goes. Begin december 1976 startte de Goese volksdansvereniging met een groep voor ouderen, nadat de vereniging in september 1969 was gestart met hoofdzakelijk jongeren. Vanaf 1977 werden re gelmatig dansmiddagen voor ’’Recht en Krom; een kroniek van de rechtspraak in Goes, 15e eeuw - 1811:” dat is de titel van een boek dat deze week ver schijnt. Het is een uitgave van de Archiefdienst te Goes en be handelt de wijze waarop in vroe ger tijden in Goes werd recht gesproken. In genoemde perio de werd er rechtgesproken in de vierschaar van het stadhuis aan de Grote Markt. In dat gebouw was toen ook de gevangenis. Als officier van justi tie trad de baljuw van Goes op, als rechtbank het college van burgemeesters en schepenen. In de inleiding van het boekr wordt de totstandkoming van de ze schepenrechtbank geschetst; aan de hand van een uitgewerkt geval de wijze van procesvoe ring. Daarnaast worden 31 ge vallen behandeld van grote en kleine misdadigers, die voor de rechtbank moesten verschijnen. Dievenbendes, ruziemakers, een frauderende politieman, een pseudodokter, een ’’brandbrief” schrijver enz. enz. Het boekwerk is rijk geïl lustreerd. Het kost f 12,50 per stuk. Het is verkrijgbaar bij het gemeentearchief van Goes, Wijngaardstraat 3, 4461 DA Goes, tel: 01100 - 21212, tst. 605. Gezien het succes van deze ko medie, heeft producent John van de Rest besloten ’’Zondags kinderen” door te spelen in het nieuwe seizoen. Met name John Kraaykamp schittert in het stuk, dat werd geschreven door Bob Laybey en waarvan de regie in handen is van Berend Boude- wijn. Iets over de inhoud: Een komedie in twee bedrijven, die zich afspeelt in een bejaardente huis in het westen van het land. Twee oude vrienden, Kuiper en Elburg, proberen samen weer stand te bieden aan de gebreken van de oude dag. Met gekke fan tasieën en slimme geheu genspelletjes houden ze hun hersens aan de gang. In het eer ste bedrijf worden ze geconfron teerd met hun grootste schrikbeeld: één van de mede bewoners herkent op een mor gen z’n bezoek niet meer. In de Het centrum van Kloetinge was vorige week autovrij gemaakt, Dat was nodig voor de opnamen van de nieuwe televisieserie die de NCRV najaar 1991 gaat uit zenden. De achtdelige dramase rie is getiteld ’’De zomer van ’45” en speelt zich voor een deel i - X W***S3?*;* 4

Bevelander | 1990 | | pagina 7