v.v. Arendskerke viert uit SPORT SPORT Bevelenden in ’t kort Janus van Waarde sponsort E-Pupillen Wolfaartsdijk I voerig 60-jarig bestaan Goes Zaterdag 9 juni a.s. Poel bos marathon Voetbaltoernooi voor Sport Steunt Zonneveld te ’s-Gravenpolder Welpen en damesjunioren S.V. Orion kampioen ■I i Ei Rapid-schaakkampioenschap club- en huisschakers 4e Wielerronde Wissenkerke I s Cultuur Kort 19 Woensdag 6 juni 1990 DE BEVELAN DER Zero Positief in De Pompe Jeugddienst Orgelrecital Strandwandeling Nivon Kleurenfotografie Speelgoedbeurs 65 Jaar getrouwd Fuchsia-stekken Kringgroep M. Zeeland Belgische Herders Lever-Darmstichting zoekt collectanten 2 Vakken-korfbal toernooi Togo Pas op: Meeuwen Expositie ABKZ Rommelmarkt Onder de Molentoernooi Surrender speelt in jeugdsoos Lewedorp Natuurwandeling Rommelmarkt Theaterorgel Trimloop te Wissenkerke NCVB-Kloetinge Leger des Heils After Care Goes Openingsexpositie CDA-vrouwen Women’s Aglow Goes De afd. Goes van Women’s Ag low Fellowship houdt woensdag 13 juni a.s. de laatste bijeen komst vóór de vakantie. Anita Verwayen spreekt over "Mijn genade is u genoeg”. Vanaf kwart over negen is men wel kom bij Terminus nabij het NS- station te Goes. Kinderoppas is aanwezig, inl. Rie Mulder, tel. 01100 - 20552. Expositie ABKZ Grote Kerk Goes Manhuistuinconcert Talentenjacht NHV scheidsrechters Rommelmarkt Oud Papieractie Goes-Zuid Onder de Molen toernooi veteranen 3 53, NEDERLAND- 22.45 UUR GEZELLIGE AVOND Wol- TRAINERS- 10.00 UUR ramiek) uit Goes. t/m 16 juni: Museum: Expositie tekeningen en schilderijen door Mir jam van Benthem uit Goes. Vrijdag 8 juni speelt in café ”De Pompe” aan de Grote Markt te Goes de Goese band "Zero Po sitief”. De band is sinds twee jaar op de been op de Zeeuwse podia en speelt ’’broerige, swin gende” rock and roll. De Vrije Evangelische Gemeen te aan de Beatrixlaan te Goes houdt zondagmorgen 10 juni a.s. weer een jeugddienst, aan vang tien uur. Ds. AI.M. van Dijk spreekt over het thema "Nood breekt wet?” Organist is Gerard Hollestelle. Iedereen is welkom. Kees van Eersel uit Goes geeft zaterdag 9 juni a.s. een orgelre cital op het historische instru ment van de Oostkerk in Middel burg. Hij speelt onder meer wer ken van Grigny, Buxtehude en Mendelssohn. Aanvang 20.30 uur. ’’Borsele Ontwikkeling De Nivon-afdeling Goes organi seert zondag 10 juni a.s. een bos- en strandwandeling voor le den en andere belangstellenden tussen Oostkapelle en Domburg vice-versa. Vertrek te Goes om 13.00 uur vanaf het parkeerter rein ”De Bussel”. De wandeling zelf vertrekt om kwart vóór twee vanaf het parkeerterrein bij de strandovergang te Oostkapelle. In de expositieruimte van ”de Gevangentoren” aan de boule vard te Vlissingen wordt zondag 10 juni a.s. om half vijf een ten toonstelling geopend van kleu renfotografie door Chris Debets. Beeldend kunstenaar Jan Haas zal de expositie inleiden. De ten toonstelling loopt tot en met 25 juli en is dagelijks te bezichtigen van 11-17 uur. Zondag 10 juni wordt in het Speelgoedmuseum in de Belgi sche stad Mechelen weer een speelgoedbeurs gehouden. In 't verleden bestond daar ook van uit Bevelanden belangstelling voor. Wie een tafel voor deze ruilbeurs wil reserveren, kan te recht bij R. v.d. Bovenkamp te Krabbendijke, tel. 01134 - 1642, die ook verdere informatie kan geven. Openingstijden voor het publiek: van 10-15 uur. Deze week is het echtpaar J. de Hamer-Wisse, wonend in ver zorgingshuis ’’Poelwijck” te 's- Heer Arendskerke, 65 jaar ge trouwd. De heer Jan de Hamer was werkzaam in de agrarische Zaterdag 9 juni houdt de Zeeuw se Fuchsiavereniging weer een stekkenbeurs. -Dat gebeurt op de boerderij van de fam. Schee le aan de Eversdijkseweg onder Biezelinge vanaf twee uur 's middags. Er zijn stekken en planten te koop. Diezelfde dag is er trouwens een lentefeest in Nieuw en Sint Joosland, waar men bij de Bachenborgt terecht kan voor stekken e.d. en wel tus sen 10 en 17 uur. Achterste rij v.l.n.r.: leidster Miri am Kuzee, sponsor mevrouw Van Waarde, Jorna van Waarde, Jaro van Waarde, trainer Jos de Op foto het welpen kampioensteam van S.V. Orion. In het doel staand v.l.n.r.: Jordi de Vos, Debby Wolff, Sharita Raas, Vincent Remijnse en Wilco v.d. Zwan. Zittend v.l.n.r.: Jo llen Louisse, Carolien Swiers, Christiaan v.d. Zwan en Wilco Ka- relse. Niet op foto: Maarten Akerboom en trainster/coach Jannie de Pundert. petitie in een leeftijdscategorie hoger waren ingedeeld als waar ze eigenlijk behoorden. Wel mocht deze groep B adspi- ranten Zeeland vertegenwoordi gen bij de landelijke ronde spelregeltest in Nieuwegein. Ze hadden een leuke dag en wer den 7e. Ook de jongensadspi- ranten A belandden onderaan. Al met al toch een redelijk sei zoen voor S.V. Orion. Het volgen de seizoen zal er weer getracht worden een damesteam op de been te brengen. SPORT EN RECREATIE 9 juni: Ambachtscentrum, 10.00 uur: Open dag. 9 juni: Zeelandhallen, 10.00 uur: Asieldag 1990: presentatie dieren asiels en bijbehorende activiteiten. 9 juni: Sportpark 't Schenge, 10.00 uur: Internationaal zomerkorfbal- toernooi van kv Togo met deelname van ca. 80 teams. 9 juni: Sportpark Wolphaartsdijk, 13.00 uur: ’Penaltybokaal voor de jeugd’ met een bekende keeper uit de ere-divisie. 9 juni: Sportpark ’s-Heer Arendskerke, 13.00-17.00 uur: Voetbaltoer nooi afgewisseld met recreatieve wedstrijden. 12 t/m 15 juni: Kantine 'De Betho’, 18.00 uur: Start Fruitwandeltochten over 5, 10 en 15 km (4 dagen). Sinds kort is er in de regio een Kringgroep Belgische Herders. Als trainingsmogelijkheid heeft men het terrein van de Boxer- club aan de Denemarkenweg in het Sloegebied tot zijn beschik king. Daar wordt op zondagoch tend tussen half tien en twaalf en op woensdagavond vanaf half acht getraind. Wie nadere informatie wil over de activitei ten van de kringgroep kan te recht via tel. 01100 - 20978 en 01104 - 411. De Darm-Leverstichting houdt in de week van 11 tot en met 16 ju ni a.s. zijn jaarlijkse collecte. Ook op de Bevelanden wordt gecollecteerd. De collecte is be doeld om fondsen te verzame len ten behoeve van voorlich ting, medische begeleiding en onderzoek. Eén op de zes pa tiënten is ziek als gevolg van een falend spijsverteringsstel- sel. Er worden overigens nog collectanten gezocht. Wie een uurtje mee wil collecteren, kan contact opnemen met Yt Ha- rinck, Kloetingseweg 2 A, ’s- Heer Abtskerke, tel. 01103 - 1501. Zaterdag 9 juni wordt door de Goese korfbalvereniging Togo het jaarlijkse zomertoernooi ge houden; hieraan wordt deelge nomen door Belgische, Utrecht se, Zuidhollandse, Flevolandse en Zeeuwse verenigingen; in to taal 17 deelnemende verenigin gen met ca. 65 ploegen. Ge speeld wordt in alle kategorieën vanaf 5 jaar tot en met de vetera nen. Doelbewust wordt gekozen voor een rekreatief spelsysteem welke past aan het eind van de kompetitie nl. i.p.v. van het tradi tionele 3 vakkenkorfbal wordt het van de zaal afkomstige 2 vakkenkorfbal gespeeld. Vanaf 10 uur wordt er in 13 poules gespeeld en de laatste wedstrijd eindigt om 16 uur. De dag wordt afgesloten met een gezellige feestavond in het klubhuis van Togo. Op zaterdag 16 juni a.s. organiseert de Goese Schaakvereniging het Rapid-schaakkampioenschap van Zuid- en Noord-Beveland voor zo wel club- als huisschakers. Dit tournooi wordt voor de eerste keer ge houden en is een initiatief van eerdergeneomde vereniging. Het tournooi zal worden gehouden in wijkgebouw "De Spinne” te Goes en begint om 10.30 uur. Aanmelding voor deelname kan vanaf 10.00 uur plaatsvinden. Het tournooi zal om plm. 16.00 uur met een prijsuitreiking worden afgesloten. Er zal worden gespeeld vlgs. het zgn. ’’Zwitsers systeem”. Aantal ronden: 7. Tempo: 20 min. p.p. De indeling zal per computer plaatsvinden. Voor de eerste vier clubschakers en de eerste drie huisschakers zijn geldprijzen beschikbaar gesteld. Over het deelnemersveld is nog niet veel bekend, daar de in schrijving liep tot 5 juni, maar van AV’56 starten er ongeveer 20 atleten, onder wie Jaap Oele, Henk Nieuwdorp en Jan Roose, die samen met René Zweedijk en Rein Swint voor de organisa tie tekenen. Ook Dick van San ten, één van de sterkste veteranen in ons land, heeft be langstelling getoond. Behalve een medaille voor de finishers wordt er een speciale prijs ver loot, nl. een verzorgd weekend in Hotel "Vliegveld Haamstede”. Andere aktiviteiten in het voor uitzicht: de Orion toertocht (fietstochten over 25, 40,’ 60 en 100 km), 29 juli a.s. en het Orion veld-handbal toernooi. Dit toer nooi is gepland op zondag 16 september a.s. en is voor mini’s, welpen, adspiranten, junioren, senioren maar ook voor vetera nen. rekreanten, enz. De organisatie verwacht 40 a 50 deelnemers, hoofdzakelijk uit Zeeland. Toch zijn er ook van buiten de provincie inschrijvin gen binnengekomen. ’’Toppers” zijn er niet, maar dat is ook niet de opzet van deze loop. Juist het kunnen starten op de marathon in eigen provincie is het hoofd doel. De organisatie vraagt geen inschrijfgeld (per slot van reke ning is Jan Roose jarig), maar eist wel dat de deelnemers over een geldige wedstrijdlicentie be schikken. Automobilisten op de Philips dam worden geattendeerd op laagvliegende meeuwen. Aan de toegang aan weerskanten van de dam is het verkeersbord ’’algemeen gevaar” (een waar schuwingsbord met een uitroep teken) neergezet met daaronder de tekst: Vogels. De dienstkring Noord-Zeeland van provinciale waterstaat heeft hiertoe beslo ten, omdat meeuwen zich in de grasbermen ophouden op zoek naar de vele muggen die in het gebied zijn gekomeh sinds de compartimenteringsdammen achterin de Oosterschelde wer den aangelegd. Bekeken wordt nog of voor de Oesterdam soort gelijke borden moeten worden geplaatst. Tot en met 27 juni loopt er een expostie van leden van de Ama teur Beeldende Kunstenaars Zeeland in de expositieruimte van de Openbare Bibliotheek te Vlissingen. Het gaat om een 100-tal inzendingen: van acryl- schilderijen tot houtsnijwerk, ke ramiek, tekeningen, pastels enz. Een jury zal een vijftal prijzen beschikbaar stellen voor kwali teit en inhoud van het werk. Openingstijden: maandag van half twee tot acht, dinsdag, woensdag en vrijdag van tien tot acht en zaterdag van tien tot half één. Donderdags gesloten. The ma van de tentoonstelling: ”Le- ven in Zeeland”. De evenementencommisie van de Hervormde Kerk in Hein- kenszand houdt zaterdag 9 juni a.s. een rommelmarkt ten bate van het onderhoudsfonds van de kerk. Op het Van der Biltplein worden vanaf negen uur allerlei spullen aan de man gebracht. Ook is er een verkoping bij op bod, er worden wafels gebakken en er is een grabbelton. Verder kan de toren worden beklom men. De rommelmarkt duurt tot ’s middags drie. Het op 26 mei in Wissenkerke gehouden Onder de Molen toernooi voor eerste elftallen is gewonnen door Dauwendaele. Verder uitslag: 2. VCK. 3. Hilva- ria. 4. v.v. Wissenkerke. 5. SDV. 6. Maasdijk. 7. Duiveland en 8. Cortgene. De Zeeuwse formatie "Surren der” speelt vrijdagavond a.s. in jeugdsoos ’’Future” te Lewe dorp. De zaal is open vanaf acht uur, het cohcert begint rond half tien. Entree f 2,50. Dat geld komt geheel ten goede aan de werkgroep ’’Borsele On dersteunt Tanzania”. Zaterdag 9 juni a.s. wordt er door de Heemkundige Kring de Bevelanden een natuurwande ling georganiseerd. Het doel van de wandeling is de Yerseke- sector en is afkomstig uit 's- Heer Arendskerke. Zijn echtge note is geboren in Baarland en ze trouwden op 4 juni 1925 te Kloetinge. Dinsdag 12 juni a.s. wordt er door Bejaarden-verzorgingshuis "Gasthuis” te Goes een rom melmarkt gehouden op het na bijgelegen parkeerterrein aan de Kievitlaan 64. De rommel markt begint ’s morgens om ne gen uur. De opbrengst van vori ge markten ging naar het vrou wenziekenhuis in Cluj. Ook de opbrengst van de dinsdag a.s. te houden rommelmarkt komt aan ’n goed doel ten goede. Vrijdagavond 8 juni bespeelt Gerard de Waardt het Compton- Theaterorgel in de Concert- en Gehoorzaal aan de Singelstraat te Middelburg. De avond wordt georganiseerd door de Zeeuwse Theaterorgel Stichting en begint om 20.00 uur. Kaarten verkrijg baar aan de zaal. Ze kosten een tientje. Voorverkoop a f 7,50 bij muziekcentrum "Middelburg” aan de Lange Delft te M’burg. Zaterdag 9 juni a.s. is het weer zover. Op het voetbalveld van de SV Apollo '69 te 's-Gravenpolder wordt dan om 11.00 uur afgetrapt voor het jaarlijks door de Fam. Wisse georganiseerde voetbal toernooi. De opzet van het toer nooi (voetballen op kleine veld jes met kleine goals, 5 spelers 1 keeper per team, volgens zaal- voetbalregels) bleek de afgelo pen jaren zó succesvol, dat hier in niets is veranderd. Zoals ge bruikelijk is de opbrengst ook dit keer voor ’’Sport Steunt Zonne veld”. De afgelopen jaren was deze opbrengst elke keer f 2.000,—; dus echt wel de moeite waard. En ook dit jaar hoopt men weer een mooi be drag aan de mensen van Sport Steunt Zonneveld te kunnen overhandigen. Deelnemende ploegen zijn: 1. Fam. van Steenbergen, 2. Fam. Wisse, 3. Fam. Buyze, 4. Gebr. v.d. Dries - Driewegen, 5. Fam. de Groot - Middelburg, 6. Damclub ’s-Gravenpolder, 7. Bi son Kit - Goes, 8. Snackbar de l Smidse - ’s-Gravenpolder, 9. De Pinten - Middelburg, 10. Fam. Uitterhoeve, 11. F.C. Dorst - Mid delburg, 12. Snackbar de Brand pit - 's-Gravenpolder. Om dit toernooi weer tot een succes te maken is steun ge- Info: 01100-12855. Tussen 15.00 en 16.00 uur geeft Apollo een concert op de muziektent in de Voorstraat. Het wielerprogram- ma wordt om 16.00 uur geopend door de C-trimmers. Zij krijgen 45 km voor de smalle bandjes. Kanshebbers voor de bloemen zijn Rinus Geelhoed, Kees Zweedijk, Joop Smet. De B- trimmers gaan om 17.00 uur van start voor een afstand van 50 km. Ook in deze categorie vol doende kanshebbers voor de ze ge met o.a. Jos Jeremiasse, Ed dy v/d Weele, Ko Tolhoek. Na de finish van de B-trimmers ver zorgt de Delta-Band uit Vlissin gen een optreden. De A- trimmers sluiten het wielerpro- gramma om 19.00 uur voor een wedstrijd over 60 km. Kansheb bers voor de bloemen zijn Jaap Weststrate, Daan Verhuist, natio naal kampioen Huib Slabbe- koorn, Wim Hoondert, Kees Schroevers en Marcel Gunst. De trimmers strijden in Wissenkerke om punten voor de klassemen ten van de Stichting T.M.Z.. Bij mooi weer is er na afloop barbe que en gezellige muziek in ”De Kroon”. Zonder sponsors is ook deze sportdag niet mogelijk. Als hoofdsponsors staan garant Ho veniersbedrijf Koster, Loonbe drijf Marcusse, Autoberging De Moor, Garage van Damme, HCR ”De Kroon”, Slagerij Verloop, Bakkerij Piet Geys. Voor inlich tingen kunt u terecht via tel.: 01107-1324. Wild, leider Corrie Verheezen. Middelste rij v.l.n.r.: Jan-David Driesprong, Ruud de Kok, Rico Everleens, Arnold van Ge- Tijdens de wielerwedstrijd in Wissenkerke organiseren T.C. ”de Kroon” en AV’56 een trim loop. Op zaterdag 9 juni kan men op een auto-vrij parcours 1 t/m 6 ronden lopen, elke ronde heeft een lengte van 1500 me ter. Er kan dus maximaal 9 kilo meter worden gelopen, de start is om 14.00 uur. Inschrijven kan vanaf 13.00 uur in Hotel ”de Kroon”. Kosten voor deelname bedragen f 3,50; voor kinderen t/m 12 jaar en KNAU-leden 2,50. Er is voor kleedgelegen- heid gezorgd, men kan douchen op het voetbalveld van Wissen kerke. Voor nadere informatie, tel.: 01100-12855. 18.45 UUR KOFFIEMAALTIJD krantenverslagen, Vele leden en oud-leden zullen aanzitten aan de koffiemaaltijd in het Trefpunt. 21.00 UUR - ENGELAND Op een videoscherm in de grote tent wordt de voetbalwedstrijd Afdeling Kloetinge van de N.C.V.B. houdt op woensdag 13 juni a.s. een bijeenkomst in het Geerteshuis te Kloetinge. Op de- tze avond zal de heer L. Burger van de Groene School uit We- meldinge spreken over ’’Kamer planten”. Aanvang om 19.30 uur. Zondag 10 juni zijn er weer en kele samenkomsten van het Le ger des Heils te Goes. Om 10 uur 's morgens begint er een Heiligingssamenkomst en 's avonds om zeven uur is er een verlossingssamenkomst. Beide onder leiding van majoor en mevr. v.d. Wel. Dinsdagmiddag 12 juni zijn be langstellenden van harte wel kom op de kontaktbijeenkomst voor borstoperatie-patiënten in het gebouw van deP.M.D. te Goes, Zonnebloemstraat aanvang 2 uur. merden. Voorste rij v.l.n.r.: Tuur Verdonck, Reinier de Haan en Marco Kuzee. Van vrijdag 15 juni tot 14 juli a.s. is er in de op 15 juni te openen galerie ”Le Loup” aan de Vlasmarkt 12 te Goes een ten toonstelling van Rita van Rijnso- ver uit Breda en Ben van Trirum uit Goes. Eerstgenoemde expo seert schilderijen (gemengde technieken) en Ben van Trirum toont keramiek. moer. Het geheel staat onder leiding van Chiel Jakobusse, medewerker van de Stichting Het Zeeuwse landschap. De aanvang van de wandeling is 14.00 uur. Het verzame- lingspunt is de Postbrug tussen Kapelle en Yerseke. Gelieve uw laarzen mee te nemen. Leden en belangstellenden, zijn van harte welkom. De marathon wordt georgani seerd t.g.v. de 40e verjaardag van Jan Roose, die al 26 jaar lid is van de Goese atletiekclub en één van de Zeeuwse pioniers was op de marathon. De start van deze voor Zeeland unieke hardloopwedstrijd wordt om 16.00 uur gegeven te ’s-Heer Arendskerke. Na een kleine ron de van 1600 meter, beginnen de atleten aan 5 grote ronden van ruim 8 km door en langs het Poelbos. De finish op de Toren- ring te 's-Heer Arendskerke wordt verwacht om ongeveer 18.30 uur. De laatste deelnemer zal er echter wel zo’n 2 uur lan ger over doen. Woensdag 6 juni a.s. houdt het CDA-Vrouwenberaad zijn alge mene jaarvergadering in ”De Prins van Oranje” te Goes, aan vang kwart over zeven. Na de pauze is er een reisverslag met dia’s door Nelly v.d. Voet en Janny Bil van hun reis naar Co burg en Berlijn. Deze lezing be gint rond half negen en is openbaar. In de wandelruimte van de Grote of Maria Magdalenakerk te Goes vindt een expositie plaats van de kunstwerken van de le den van de Amateur Beeldende Kunstenaars Zeeland (ABKZ). De expositie is tot en met 13 juni geopend iedere dag van 10.00 uur tot 17.00 uur. Op zondag is de expositie gesloten. De 200 kunstuitingen zijn voornamelijk figuratief, bestaande uit tekenin gen, olieverfschilderijen, aqua rellen, acrylschilderijen, pastel, houtsnijwerk en beeldhouw werk. De exposanten komen uit heel Zeeland. Zij werken voor namelijk thuis. Op zondag 10 juni wordt in Goes het 3e Manhuistuinconcert van dit seizoen verzorgd door de Barbershopkoren ’’The Gagg ling Ganders Gang” en ’’The Goose City Singers”. Beide Bar bershopkoren brengen populai re 30-er-jaren-liedjes in ’t Engels ten gehore. Er wordt vierstem mig en a capella gezongen. Bei de koren staan o.l.v. Jo Flipse. In de paar jaar dat ze bestaan, hebben deze koren reeds vele successen geboekt en een aan tal prijzen in de wacht gesleept. Het concert heeft plaats tussen 12.00 en 13.00 uur. De toegang is gratis. De Manhuistuin is be reikbaar via het poortje rechts naast het R.E.C.-gebouw in de Zusterstraat. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar de Grote Kerk. Het Nederlands Handbalver- bond is doende met een wer vingsactie om meer topscheids- rechters te krijgen. Ook in onze regio is dat het geval. Er vindt daarom binnenkort een "Talen tenjacht” plaats voor mensen die een opleiding in die richting willen en ook de capaciteiten denken te hebben. Men mikt daarbij op mensen die al een scheidsrechtersdiploma hebben en op oud-spelers en speelsters. Inl. ASC Zeeland, Gerbran- dystraat 91 te Vlissingen. Op. zaterdag 9 juni a.s. organi seert de jeugdkommissie van de voetbalvereniging Kwadendam- me een grote rommelmarkt ten bate van de jeugdafdeling. Afge lopen week zijn de leden van de jeugdkommissie langs de deur geweest voor het ophalen van al lerhande oude, doch soms nog waardevolle spullen. Er is zeker voor elk wat wils. De rommel markt wordt gehouden in vereni gingsgebouw ”de Burcht” te Kwadendamme en gaat om 10.00 uur open. De Goese atletiekvereniging AV’56 organiseert op zaterdag 9 juni a.s. een marathon in het Poelbos te 's-Heer Arendskerke. Sinds 1964 is dit de eerste maal, dat er een volledige marathon (42.195 meter) door een atletiek vereniging in Zeeland wordt ge organiseerd. EVENEMENTEN IN GOES PERIODE 9 JUNI T/M 15 JUNI MUZIEK-FILM-THEATER 9 juni: Ambachtscentrum 14.30 uur: ’Joris en Reuzeneus’, kinder voorstelling door poppentheater ’Sim Bolus’ uit Goes. 9 juni: Grote Kerk, 20.00 uur: Orgelconcert door Arie J. Keijzer uit Dor drecht. 9 juni: Bocht van Guinea, 12.00-24.00 uur: ’Vrijbuitersfestival’, groots popconcert m.m.v. o.a. Dreamscape’ Jaywalker’, ’Squeegee’ ’Myrmi don' en ’Emergency’. 10 juni: Manhuistuin, 12.00 uur: Manhuistuinconcert door de barber- shopkore en ’The Goose City Singers’ en ’The Gaggling Ganders Gang’. 12 juni: Toren Grote Kerk, 13.30-14.30 uur: Carillonbespeling door stadsbeiaardier Sjoerd Tamminga. 13 juni: Bibliotheek, 14.00-15.00 uur: Voorlezen voor kinderen van 4 t/m 8 jaar. 13 juni: Ambachtscentrum, 14.30 uur: 'Joris en Reuzeneus’, kinder voorstelling door poppentheater ’Sim Bolus’ uit Goes. 15 juni: Bibliotheek, 20.15 uur: Literaire avond met Hannie Alders, schrijfster van historische romans. ”Op zaterdag 9 juni a.s. houdt s.v. Volharding weer zijn twee maandelijkse oud-papieraktie in de Wijk Goes Zuid. Wij verzoe ken de bewoners het papier van af 9.30 uur buiten te zetten. Mocht U zelf het papier willen af geven, dan staat de container in de Bessestraat op bovenge noemde datum voor U open”. Op zaterdag 9 juni a.s. wordt voor de vierde maal de wieler ronde van Wissenkerke gere den. Het programma van deze dag wordt geopend met een prestatieloop voor Bovenbouw, Onderbouw, Middenbouw. Deze loop begint om 13.00 uur. Vanaf 14.00 uur kunnen de kinderen ponyrijden in de Kerkstraat; te vens start om 14.00 uur een Trimloop over een afstand van 1, 5 tot 9 km. De organisatie hier van is in samenwerking met A.V. ’56 uit Goes. Deelname is open van KNAU-leden en kinderen. I zocht bij het bedrijfsleven; en niet tevergeefs. Met medewer king van bijna de gehele 's- Gravenpolderse middenstand en diverse andere Zeeuwse be drijven belooft dit toernooi weer een succes te worden. De welpen en damesjunioren van handbalvereniging S.V. Ori on uit Heinkenszand zijn zaalhandbal-kampioen gewor den. De welpen wonnen de laat ste kompetitiewedstrijd met 2-0, waardoor ze 1 punt vóór kwa men te staan op H.V. Hulst. Wal cheren behaalde de 3e plaats. De dames-junioren stonden na 1 hele kompetitiecyclus gelijk met Hontenisse. Ze moesten een beslissingswedstrijd spelen te gen dit team en wonnen. Door dit dames juniorenteam werd deelgenomen aan de voor rondes voor het Ned. Zaalhand bal kampioenschap te Breda. Ze verloren daar weliswaar alle wedstrijden, maar dat kwam me de doordat ze met te weinig speelsters waren deze dag i.v.m. ziekte enz. De B-adspiranten van S.V. Orion belandden in de onderste gelederen maar dit kwam ook doordat ze in de kom- EXPOSITIES Het hele jaar: Galerie Ilona Schmit Kattendijke, za. 14.00-17.00 uur: Ex- positie schilderijen. t/m 13 juni: Grote Kerk: Expositie door de vereniging Amateur Beel dende Kunstenaars Zeeland. ’juni: Lunchcafé: Expositie aquarellen door José Schepers uit Hoo- gerheide. juni: Stadhuis, 14.00 uur: Iedere maandag-, woensdag- en donder dagmiddag vertrek geleide stadswandelingen door de binnenstad. Vanaf 9 juni: Galerie Bekenes Kattendijke: Expositie olieverven door leerlingen van de Middelburgse kunstschilder Fons Bal. t/m 9 juni: Ambachtscentrum 13.00-17.00 uur: Expositie huisvlijt- wedstrijd. juni t/m december: Gemeente-archief: ’Zij voeren onder Nederlandse vlag’, fototentoonstelling van L.C.J. van Hattum; nostalgische terugblik vanuit IJmuiden en Amsterdam van Nederlandse schepen uit de pe riode 1920-1960. vanaf 15 juni: Art-Galerie 'Le Loup’: Expositie schilderijen (gemengde technieken) door Rita van Rijnsoever uit Breda en Ben van Trirum (ke lim 17 jaar. De onderdelen wor den individueel afgewerkt per leeftijdscategorie. TENTOONSTELLING: 12.30-18.30 UUR In de kantine is een tentoonstel ling ingericht over de geschiede- hierbij vertegenwoordigd zijn, nis van de vereniging. Oude clubbladen, oude ledenkaarten kan men be kijken. Verder draait er een vi deo over het voetbalkamp. 12.30 UUR DAMESVOETBAL- WEDSTRIJD Een wedstrijd tussen de oud- damesleden van de vereniging. 'Nederland-Engeland gevolgd. De wedstrijd wordt geleid door de vrouwelijke verenigings- scheidsrechter Esther van Ee- nennaam. 13.00 UUR WEDSTRIJD 60-70 Een voetbalwedstrijd tussen le den en oud-leden die in de jaren 1960/70 lid waren van de vereni ging. Deze wedstrijd wordt ge leid door oud-scheidsrechter Gil- los do Wit. 13.45 UUR WEDSTRIJD 80-90 Een voetbalwedstrijd tussen de huidige selectie en de selectie van de jaren ’80. Deze wedstrijd wordt geleid door de vereni- gingsscheidsrechter Jan Harinck. 15.30 UUR COMBINATIE 4/5 Een voetbalwedstrijd tussen (jeugd)trainers en oud-trainers Hieronder het dames junioren kampioensteam. Staand v.l.n.r.: Claudia Nuyten, Maureen v.d. Endt, Marie Louise Openeer, Linda Witkam en Marjoleen v.d. Kreeke. Zittend v.l.n.r.: Natasja v. Nieuwland, Nicole Rademaker, Pascal Janse en Wen dy Utermark. Niet op foto: trainster Els Vermaat en coach Reinier Vermaat. De reeks "Onder de Molentoer- nooien” van s.v. Wissenkerke wordt op zaterdag 9 juni afgeslo ten met het veteranentoernooi. Het toernooi voor het Veteranen elftal van Wissen kerke had vorig jaar Wolphaartsdijk als winnaar en krijgt dit jaar de volgende clubs als deelnemers: 1. Bevelanders - Kamperland 2. Colijnsplaatse Boys - Co- lijnsplaat 3. Wolphaartsdijk phaartsdijk 4. VCK - Koudekerke 5. ZSC - Scharendijke 6. SKNWK - Nieuwerkerk 7. Schoondijke - Schoondijke 8. Wissenkerke - Wissenkerke Het toernooi begint om 13.00 uur. De finale zal plaatsvinden omstreeks 16.00 uur. De winnaar ontvangt een wisselbeker die beschikbaar gesteld is door strandpaviljoen ”Van Halst”. en een combinatie van het 4e en 5e elftal. Deze wedstrijd wordt geleid door de verenigings- scheidsrechter Bob Coppoolse. 16.30-18.30 UUR RECEPTIE Meer dan 100 oud-leden zullen Ook werden de E-pupillen van V.V. Wolfaarts dijk in het nieuw gestoken en wel door Janus van Waarde, ver- koopwagens. De shirts wer den vervaar digd bij G. Reynhout, sportkleding. De v.v. ’s Heer Arendskerke viert in juni zijn 60-jarig bestaan. Daarbij is een goed verzorgd ju bileumboekje verschenen, waar in het nodige staat te lezen over de periode tussen 1930 en 1990. Komende zaterdag worden de feestelijkheden ingezet met een toernooi voor B- en C-junioren: het Poelmantoernooi. Het overi ge feestprogramma voor komen de weken ziet er aldus uit: ZATERDAG 9 JUNI: AANVANG 13.00-16.30 UUR VERENI- GINGSDAG 1.6 Zeventallen hebben zich voor dit evenement opgegeven; hier van worden 5 zeventallen ge vormd door dames. Ook nemen nog 4 jeugdzeventallen deel. Voetbal vormt het centrale deel. Daarnaast moeten er nog ver schillende spelen worden afge werkt, o.a. skelterrace, duostep, achtertraphobbel enz. OP 15 JUNI: AANVANG 19.30-23.30 UUR: In een grote tent op het voetbal veld wordt een Disco- playbackshow gehouden voor de jeugd van 's-Heer Arendsker ke en 's-Heer Hendrikskinderen. Een tiental artiesten hebben zich voor dit evenement op gegeven. OP 16 JUNI: ZESKAMP Voetbalzeskamp voor de jeugd *z,

Bevelander | 1990 | | pagina 19