s Kursus voor ouderen: Denk eerder aan later iTWAT EEN STREEK..WAT EEN STREEK..WAT EEN STREEK. Schipper Accountants sterk in expansie Kapelle draait proef met BBI-Project Cultureel Gekleurd: festival in Goes Miles Browning Band zondag in De Pompe Zwarte Komedie brengt in Goes ”De Geuzenopera’’ len van Duijnhoven met haar kleinkunsttheater in Dorpshuis Rilland Wie mist trimschoen? ■I Vlaamse volkszanger Willem Vermandere in De Stenge Heinkenszand Modeshow met als motief ’’Yerseke Presenteert” A ■■OB® Voorjaarsbeurs Philatelica 7 DE BEVELANDER 4* Woensdag 14 maart 1990 7EELANDHALLEN TE GOES ZATERDAG 31 MAART Zaterdag 31 maart 9.00 -17-00 uur metingen: 01640-57521 of 35916 s (Foto: André Beekman) totaal 87 medewerkers, verdeeld over 6 vestigingen. Toegang gratis. schroevedraaier bougiesleu- De katten; hiermee concurreren. (Foto: Wim van Goethem) r Leerlingen en docenten van de brood- en banketopleiding van "Groot Stelle" te Goes waagden kort geleden 'n kijk je over de grens. Ze bezoch ten het 10e Bakkers- en Ban ketsalon in Parijs. Op die ma nier nam men een voorschot je op de ontwikkelingen na van Vlaanderen, met af en toe een uitstapje over de grens naar Nederland. Zijn artistieke kwali teiten groeiden geleidelijk maar gestaag, wat goed te volgen is op de vele grammofoonplaten die met regelmaat verschijnen. 65 Leerlingen en docenten maakten de trip vanuit Goes 1992, wanneer de grenzen opengaan en men in toene mende mate zal worden ge confronteerd met bakkerijpro- dukten en -machines uit an dere landen. naar Parijs, waar de 90.000 vierkante meter grote "Salon International de la Boulange- rie et de la Patisserie" werd gehouden. Een ontvangstco mité stond daar klaar om het Zeeuwse gezelschap op te wachten. Enkele conclusies van de Zeeuwse bakkers-in- opleiding: er wordt in Frank rijk weinig bruin brood gege ten. Veel aandacht daarente gen voor de bereiding van chocolade, suiker en ijs. En ook de in Parijs gepresen teerde bonbons waren niet te versmaden... Naast alle praktische zaken die moeten gebeuren is er ook een diepe emotionele kant aan het overlijden van de partner: je moet alleen verder. Hoe doe je dat? Wat verwacht je dan van vrienden en kennissen? Welke initiatieven kun je zelf nemen? Verder werden onlangs voor de fiscale afdeling van het hoofdkantoor te Goes een fiscaal-econoom en fiscaal-jurist aangetrokken. Van de groep maken verder deel uit Schipper Meeles Accountants en Organisatie- en Adviesburo Zeeland b.v., welke beide eveneens ver sterking hebben ondergaan. De heer M.G. Verbeek is vanaf heden aangetrokken als directeur van "Zeeland b.v.”. Deze ongehoorde bijval was in de eerste plaats te danken aan de keuze van de stof, die openlij ke politieke, sociale, literaire en muzikale satire, aan de nieuwe vorm die de Italiaanse opera pa rodieerde, èn aan de talrijke bal laden en liederen die geschre ven werden op de welbekende melodieën van volksliederen uit die tijd. Gay laat de hoeren rondhuppe len als herderinnetjes, Macheath laat hij voortstuwen door de ac tie, zonder dat hij ooit een daad kan stellen, alhoewel hij toch de held van de opera is, Peachum en Lockit (de gevangenisdirec teur) laat hij zeer ernstig en druk overleg plegen, net als in de za kenwereld, hoewel het hier steeds gaat om voortbrengselen De kursus wordt gehouden in Goes. Wie zich aan wil melden kan terecht bij: St. Welzijn voor Ouderen, Ostendestraat 1 in Goes (01100 - 23723) of het R.E.C., Zusterstraat 11. Schipper Accountants heeft nu kantoren in Goes, Hulst, Terneuzen, Tholen, Vlissingen en Zierikzee en is doende met een federatief sa menwerkingsverband met een bekend Belgisch accountantskantoor. Men constateert namelijk een groeiende vraag naar kennis van de Belgische fiscale wetgeving. Tevens is er een groeiende kring cliën ten die zich in België vestigt. Schipper verwacht een verdere groei met het oog op de open grenzen. Er werken bij de Schipper-groep taar. Alex Léon - Bass en zang. Paul Hessing - Toetsen en zang. I Frank Beerens - drums en zang. Harry van der A - Percussie. De toegang is zondag 18 maart gratis. van de misdaad. En de bedreig de liefdes van Polly en Lucy zijn je reinste operette. Achter alles spreekt een liefde voor de kitsch, het enig cultuur goed dat de man in de straat bezit. Liedjes en dansjes doorkruisen de tekst op de meest onregelma tige wijze, breken de stroom van de handeling, en verhevigen het sentiment en de satire. Bovendien barstte deze ballad opera van de actualiteit. ”De Zwarte Komedie” uit Ant werpen bracht het stuk opnieuw tot leven en had er veel succes mee in theater ’’Leguit”. Vrijdag avond 23 maart dus in Goes. Schipper Accountants, met een modern hoofdkantoor in Goes, heft kort geleden zijn activiteiten sterk uitgebreid. Door overna me van administratiekantoor Verschelling te Terneuzen heeft Schipper Accountants er een vestiging in Zeeuws-Vlaanderen bijgekregen. Op dinsdagmiddag 27 maart a.s. start de kursus ’’Denk eerder aan later”. Deze kursus is een initiatief van de Stichting Welzijn voor Ouderen en wordt uitge voerd door het Regionaal Edu catief Centrum in Goes. De kur sus is bedoeld voor mensen vanaf 55jaar, die het belangrijk vinden allerlei zaken rondom overlijden goed te weten en voortijdig te regelen. Zolang je goed gezond bent en je partner ook, ben je niet snel geneigd om te denken aan ’later’. Iedereen weet echter, dat vroeg of laat een eind komt aan het leven, van je zelf, van je partner, van familiele den. Als de partner van iemand overlijdt is er vaak veel verdriet. Juist in die periode valt er van al les te regelen. De begrafenison dernemer, adressen, financiën, zaken rondom erfenis... De kursus wordt begeleid door een van de vaste medewerkers van het R.E.C. Afhankelijk van het onderwerp wordt er gewerkt met gastdocenten. Daarnaast is er ruimte voor gesprek en uitwis seling van ervaringen, wordt er informatie gegeven en/of ge bruik gemaakt van video materiaal. De kursus bestaat uit 7 bijeenkomsten op dinsdagmid dag van 13.30 u. - 16.00 uur. De kosten bedragen f 35,— inclu- sief kursusmap en verslagen. Informatie speelt een steeds belangrijkere rol. Ook bij het besturen van een gemeente en het uitstippelen van een verantwoord beleid. Om deze informatie zo efficiënt mogelijk te verwerken, draaien enke le gemeenten in ons land proef met een zogenaamd BBI-project. De gemeente Kapelle is één van die 12 gemeenten. BBI staat voor: ’’Beleids- en Beheersinstrumentarium”. In de Jaarbeurs te Utrecht presenteerde de Bevelandse gemeente onlangs zijn inbreng in het project, waarmee men tot een betere afweging van belangen in een gemeente hoopt te'komen. Politici en ambtenaren uit het hele land toonden belangstelling voor het experiment van de gemeente Kapelle. Ook de openbare bibliotheek draait mee in het project. In de kursus ’’Denk eerder aan later” komen verschillende aspekten rondom het overlijden van de partner aan de orde. On derwerpen zijn: financiën, erf recht, begraven en cremeren, het opzoeken/verzamelen van gegevens, persoonlijke zelfstan digheid binnen het huwelijk, ver eer leven na de dood van de partner. Bakkers in opleiding |Eg2®E» keken over de grens Vrijdagavond 16 maart a.s. treedt len van Duinhoven op in het Dorpshuis ’’Luctor et Emer- go” te Rilland. De winnares van het ’’Camarettenfestival ’88” brengt er haar cabaretprogram- ma ”En we noemen haar...”, len van Duijnhoven wordt gerekend tot de talentvolle garde jonge ca- baretmensen in ons land. In ”En we noemen haar...” speelt len een jonge vrouw, An- ja; een heel beschaafd keurig meisje. Zoals ieder mens heeft ook zij fantasieën, herinneringen, wen sen, dromen en frustraties. Maar aan de buitenkant is niets te zien. Totdat Anja alleen is; dan uit de provincie. Zij maken duidelijk hoe zij bezig zijn met ontwikkelingssamen werking. Op de markt wor den Afrikaanse hapjes klaargemaakt. ’s Middags wordt er in 't Beest een workshop gehou den over Afrikaanse muziek en muziekinstrumenten door Benkadi, een muziekkollek- tief uit Mali. Opgave voor de ze workshop bij 't Beest, tel. 01100-28142. Ter afsluiting van de festival- week wordt er een grandioos concert gegeven door Ben kadi in 't Beest. De leden van dit muziekcollectief heb ben hun sporen ruimschoots verdiend bij de grote natio nale orkesten van Mali. Men heeft een groep gevormd die een traditionele, maar ook een moderne vorm van mu ziek speelt. Deze muziek bestaat voornamelijk uit Bambara (volk uit Guinee, Mali) stukken, die eeuwen oud maar door de groep op nieuw bewerkt zijn. Het zijn liedjes die gaan over de oogst, de besnijdenis, de fe tisjen maar ook over de liefde. Het concert begint om 22.00 uur en de toegang bedraagt f6,—. Voor meer informatie over de aktiviteiten in Goes kunt u te recht bij het Centrum voor Ontwikkelingssamenwerking Zeeland, tel. 01180-84291 of bij 't Beest Podium voor Mu ziek, Theater, Film en Litera tuur, tel. 01100-28142. borrelt alles wat in haar leeft naar buiten; in hoog tempo wis selen de personages elkaar af in een associatieve reeks, zo nu en dan onderbroken door liedjes over haar moeder, mannen en over zichzelf. De enige getuigen zijn de radio, de spiegel, een enorme berg met oude kleren en...het publiek. De voorstelling begint om 20.00 uur. Entree f 12,50; pashouders betalen f 10,—. Kaarten in voor verkoop bij de VVV Yerseke en het Gemeentehuis te Kruinin- gen. Tel. reserveren kan onder 01130-5204. De troubadour werd chanson nier en de gitaar werd een uitge breid instrumentarium van snaar- en blaasinstrumenten. Wat Willem Vermandere nu op de planken brengt, behoort tot het beste wat Vlaanderen te bie den heeft. Kaarten kosten een tientje. Voor verkoop en reservering bij De Stenge, tel. 01106-1865. In de maand februari werden de volgende voorwerpen als gevon den aangegeven aan het bureau van politie te Goes: groene re- genbroek; grijs/blauw regenpak; groen/geel/rood nylon jack; trim schoen; zwarte laarzen; gymspullen (sportschoenen en t-shirts); plastic tas met 1 paar li la wanten en cassettebandje "Joep Meloen”; zwart/rode rug zak met etenswaren; koffer; div. sjaals; bordeauxrode kinder- want; handschoen (wol/leer); zil veren ring met steentje; gouden schakelarmband; zilveren arm band, ’’Detmar”; zilverkleurig horloge; zwarte dakbedekking; stoffen pop in rood jurkje met ten; div. sleutels en sleutel bossen. Bij de politiepost te Wolphaarts- dijk werden de volgende voor werpen als l aangegeven: schroevedraaier De Vlaamse liedjeszanger Wil lem Vermandere verzorgt vrij dagavond 16 maart a.s. een op treden in ”De Stenge” te Hein kenszand. Hij is gast van de werkgroep Podiumkunsten in de gemeente Borsele. De voorstel ling begint om 20.15 uur. Willem Vermandere wordt begeleid door drie muzikanten en zijn nieuwste programma kreeg de naam ”Zo gezeid, zo ge zongen”. Vermandere begon zo’n 20 jaar geleden met zijn eerste optre dens in de Westhoek, zijn ge boortestreek, onderaan in België. Sindsdien volgden er ve le voorstellingen in alle hoeken w Op de foto: ”De Miles Brow ning Band met van links naar rechts: Frank Beerens, Paul Hessing, Alex Léon en Miles Browning. Goes staat deze week (11 - 18 maart) in het teken van het festival "Cultureel Ge kleurd”, waarbij kennis wordt gemaakt met andere cultu ren en de ontwikkelingspro blematiek aan de orde wordt gesteld. Op woensdag-, donderdag en vrijdagavond zijn er in ’t Beest achtereenvolgens de films Salaam Bombay, Yaa- ba en Yeleen te zien. De toe gang bedraagt f 7,50 en de films beginnen allen om 20.30 uur. Zij handelen over het leven van kinderen in de Derde Wereld. Het Ujung-kollektief zal vrij dag 16 maart een optreden verzorgen. Het kollektief is een samenwerking tussen muzikanten, woord- en be wegingskunstenaars, die zich in denkwijze, geluid en beweging laten inspireren door traditionele Indonesi sche en/of Molukse patro nen. Het vinden van evenwicht tussen de kulture- le erfenis en 't hier en nu staat centraal. Het gebruik van traditionele en niet- traditionele muziekinstru menten speelt hierbij mede een belangrijke rol. De be wegingen van de dansers hebben eveneens deze charme. Zaterdag 17 maart wordt er in het Infom aan de Albert Joachimikade een Wereld markt gehouden. In de marktkramen wordt informa tie gegeven door Derde We- reldgroepen en organisaties De Zeeuwse Funkrock Band "Miles Browning Band” treedt a.s. zondag 18 maart op in café ”de Pompe” aan de Grote Markt in Goes. De aanvang is 16.00 uur 's middags. Het optreden van de Popgroep is speciaal voor Je roen de Zeeuw, die daarna verre reizen gaat maken. Het optreden is voor iedereen toegankelijk. De Miles Browning Band bestaat in middels vier jaar en heeft heel wat routine opgebouwd door ve le concerten zowel in als buiten Zeeland. Zo was de band te zien op festivals als ’t Vrijbuiterfesti- val en ’t Anywavefestival en zal ze dit jaar optreden op 't Hofpop- festival in Middelburg. Ook was de band verleden jaar te horen in het KRO Radio Programma "Zin in Pop” en te horen en te zien in het BRTTV Programma "Fanclub”. Komende zomer zal de eerste single uitkomen van de Miles Browning Band met daarop de nummers "Funky” en "The Autumn Time”. De Miles Browning Band bestaat uit: Mi les Browning - Leadzang en gi- De postzegelvereniging Philate lica houdt zaterdag 17 maart a.s. zijn grote provinciale voorjaars- beurs in gebouw ’’Amicitia” te Kloetinge. Van 10 tot 5 uur kun nen de Zeeuwse filatelisten te recht in alle zalen van het Ver. Gebouw "Amicitia” te Kloetinge. Er komen zowel Nederlandse als Belgische handelaren met hun stands. Om elf uur is er een jeugdveiling in een aparte zaal. De grote clubveiling met rond 120 kavels begint om half drie, ook weer in een aparte zaal. Er zullen veel dozen met zegels, gevulde stokboeken e.d. geveild worden. Er is een speciaal lokaal inge richt voor degenen, die onder ling zegels willen ruilen. Voorts zijn aanwezig de eigen materi- aaldienst met albums, stokboe ken, aanvullingsbladen, catalogi e.d. en de eigen nieuwtjes- dienst, waar men alle nieuwe uit giften van de gehele wereld op abonnement kan bestellen. Voor belangstellenden is er ruimschoots gelegenheid om zich te laten informeren over het geen ’’Philatelica” zoal te bie den heeft voor de ware filatelist. coraties, haarverzorging en schoonheidsbehandelingen. Tot zover meestal wel getoond op een modeshow over echte trends worden de bezoekers op waardige wijze geïnformeerd over trends van al deze aspec ten en bovendien over trends bij de bakker en de delicatesse- zaak. Op informatieve wijze is getracht door de plattelands vrouwen een verdere aanzet te geven tot de trend die momen teel in Yerseke leeft; Amsterdam heeft 't - Yerseke maakt 't. Deze show zal plaatsvinden op 20 maart 1990, aanvang 19.45 uur, zaal open 19.15. De toegang be draagt f 5,— en kaarten zijn ver krijgbaar aan de zaal van de Zaetc. Introducées van harte welkom. gevonden dense w MW..VT - met houten handvat; gele bal; In Londen werd het werk twee bruine boodschappentas en I seizoenen achtereen opgevoerd bruine leren billford- I en kende voor die tijd een gigan- portemonnee. tisch aantal voorstellingen: 260. i Geen enkele Shakespeare kon In het kader van de maandelijk se bijeenkomst organiseert de afdeling Yerseke van de platte landsvrouwen een modeshow. Aansluitend op het motief van de mosseldagen (Zeeland presen teert) is bewust gekozen voor het motief "Yerseke Presenteert”. In verband met dit motief is er voor gekozen uitsluitend -Yesèse- be drijven uit te nodigen deel te ne men aan deze show. Het resul taat: niet alleen een modeshow, maar een wervelende trendshow op basis van collecties en de sign van veel meer dan alleen maar modezaken. Trends. Niet alleen damesmode, schoenmo- I de en sport krijgen de volledige aandacht, maar ook interieurver zorging - zoals zal blijken uit de inrichting van de zaal, bloemde- kant; rode honderiem; kruiskop- Morgen, donderdag 15 maart, i uti I hnnint Ho \/nnr\/arImnn "Do een 1 begint de voorverkoop van ”De tel; fototoestel; soldeerapparaat; Geuzenopera”, een theater- bruine teddybeer in gestreept voorstelling die vrijdagavond 23 pakje; verbanddoos met inhoud; maart a.s. wordt gegeven in grijze opvouwbare rolstoel; re- I schouwburg ”De Prins van kenmachine; halve bril aan leren Oranje” te Goes. De uitvoering koord; voetbal; div. honden; div. j wordt verzorgd door ”De Zwarte katten; witte grasparkiet; div. I Komedie” en staat onder auspi- portemonnees; div. bankbiljet- ciën van "Uit in Zeeland”. Aan- I vang 20.00 uur. Het stuk is afgeleid van ’’The Beggar’s Opera”, die in januari 1728 zijn première in het Lon- s ’’Lincoln’s Inn Fields Theatre” beleefde.

Bevelander | 1990 | | pagina 7