Beenmode met Blazer en minirok Florale motieven en if Positiemode: soepel I i t** Sir ii 1 r w Km 1 de broekrok is terug Hairfashion lente ’90 van La Biosthétique fijne dessins a few Schoenmode: van natuurlijke tot bonte kleuren 4 en luchtig Jl r WDM JEIREMBSSE X- 4 11 •a wil i natuurlijk bij I Jk Tassen in de mooiste modellen en modekleuren I k i 41 n Ni Woensdag 14 maart 1990 DE BEVELANDER 35 f i I J CS A 'WO MM I Lederwaren - I r, - X" fes; (uit de schoencollectle C. en A.) (Foto: La Blosthétlque) Jeanswear en Tattoo t F iissKSSSSSS* X' Mr I M W- o W. -ri„ Natuur- en aardekleuren zijn troef in de komende lente- en zo- merschoenmode. Maar met na me de kinderschoenen mogen best 'n tikkeltje bont zijn. En dat geldt ook voor de in textiel uitge voerde schoenen. Aldus blijkt uit Makkelijke kleren in soepele stoffen, die vinden we deze lente en zomer in de collectie van P. en C. Er zijn nieuwe, sober-stijlvolle natuurkleuren als ecru, taupe, vlas en softe pastels, vaak uitge voerd in linnen of gestructureer de tricots. Maar ook de schoon heid van bloemen, van krachtig nieuw leven is aanwezig in prachtige, diep gekleurde maar toch zachte dessins. De ’’Wonderful world” van Louis Armstrong is vertegenwoordigd met een keur van fijne grafische twee-kleurige dessins, die doen denken aan de tijd, dat jazz nog op 78 toeren werd opgenomen. Een frisse zeewind heeft ook ge- modellen, wat een nonchalent en ruig beeld geeft. Naast deze blue-denim jeans worden ook white, ecru en co loured denim, waaronder pastel tinten gevoerd. De bijbehorende spijkerjackets springen eruit door nieuwe de tails met onder andere fraai ge- zomerse sandaletten, gympen en ballerina’s van textiel. Rust en comfort overheersen echter. Met name in de schoen- mode voor mannen is dat te zien, waar we een rustig beeld met veel bruin zien. De instap- zorgd voor een compleet nieuw marine-beeld. Combinaties van klassiek blauw- met-wit in stippen en strepen, blazers met gouden knopen en broeken met smalle pijpen of juist wijde broekrokken, zorgen voor de perfecte flaneerkleding, 's avonds langs de terrasjes van de boulevard. Overdag blijven met de bermuda of een minirok je de benen natuurlijk in het zicht. Niet te bruin, maar toch! emailleerde labels. Ook vormde het Hippie tijdperk inspiratiebron voor enkele nieuwe modellen. Bij de foto: De katoenen blazer in vanille-geel wordt gedragen op een bijpassende mini-rok (Uit de Somebody collectie van P. en C.) pers spelen daarbij ’n grote rol. Nieuwe trend is leer met fijne speldeprikgaatjes. Het is gecom bineerd te vinden bij de klassie ke brogue-achtige schoenen, (zie foto) Bij de schoenmode voor dames verder veel accenten in brons, goud en zilver. De lijnen zijn rustig; geen extreme leesten dus. Zwart en wit worden vaak gecombineerd. En ook hier aar dekleuren, oker en bruin. De na tuurlijke leerkleuren zijn veelal De mode van de kapsels is verfrissend en ongecompli ceerd. Een nieuwe speels heid verdringt de af en toe overdreven styling van de laatste jaren. Alles is aange naam te dragen en gemak- gevlamd. De schoen met open hiel (sling back) is terug in het modebeeld. Verder zijn er veel vlechtvariaties. (zie foto) Bh X Lange Vorststraat 60 - Goes - tel.: 16672. X i Verder kan worden gekozen uit positiemode met zowel een sportief als elegant gezicht. Zo voert bijvoorbeeld C. en A. een collectie ’’Ocean Front”. Frisse rood/witte en mari- ne/witte strepen in de lengte en breedte won den afgewisseld met uni-jurkjes of pakjes met witte parallelbiezen in allerlei varianten. Stoere jeans (in wit, blauw en kleuren) zijn er dit voorjaar ook met bovenstuk. Onder die salopettes van stevige katoen worden t-shirts en zomersweaters gedragen, heel vaak voor zien van nautische emblemen, spreuken en badges. kelijk te verzorgen. Geraffi- K neerde coupes zorgen dat S het haar zwierig valt en laat vele variaties toe. De basis vormt een ”BOB’-lijn, die al- leen in de nekpartij opge- knipt wordt. Met diezelfde techniek in de basiscoupe worden met verschillende X kleuren en lengtes volledig andere effecten bereikt. Het dekhaar valt gemakkelijk en i' heeft volume. In de zomercollectie van Setterlady zien we dat de broekrok terug is. De zomercollectie is kleurig en ook hier exotische invloeden. De mo dellen uit de collectie zijn gemaakt van fijne materialen, uni en ge dessineerd. We zien denim-look chambray tot klassieke marine-met- krijtstreep. Daarbij zachtglanzende stoffen, zoals Dupion, met een slub-linnen optiek, viscoses en viscose-mengkwaliteiten. Het kleur beeld wordt gevormd door vrolijke tinten en motieven uit Mexico en Afrika. De broek neemt, zoals gezegd, een belangrijke plaats in: naast de traditionele bandplooibroek, de gaucho wijdgesneden broekrok en city-bermuda. De rok is lang en wijd. Plissé- en plooirokken comple teren het beeld. Bij de blouses ligt het accent op de nieuwe halslijn en kraagverwerking; de knoopverdeling is speels. In het voorpand zien we plooigroepjes. (Collectie C. en A.) M rrsSOSSSÊt V De positiemode voor komende zomer wordt gekenmerkt door een hernieuwde waarde ring voor een natuurlijke en vloeiende belij ning. De stoffen zijn soepel en luchtig. Ook voor wie in blijde verwachting is, zijn er ro mantische bloemdessins, waarin veldboeket- ten en nostalgische "mille fleurs” terugkomen. Verder treffen we vrolijke prints aan waarin je je onbekommerd kunt bewe gen. Zomerse tricots onderstrepen dat. De kollektie wordt gekomple- teerd door vrolijke bedrukte hemden, T-shirts met o.a. Tai en Dye prints en sweatshirts in de nieuwste specerij kleuren. DE KLEUREN Verrassende kleureffecten zorgen ervoor dat, ondanks de eenvoudige stijl, er een boeiend resultaat ontstaat: -Fijne gebleekte punten in blonde haren geven een ui terst zomerse, stralende look. -Heel zacht, van boven naar beneden, afgestemde licht- blondnuances in dezelfde kleur wekken de indruk van perfecte natuurlijkheid. -Top-modisch en mooi voor natuurkleuren vanaf donker blond: Kleuringen in warm, diep notenbruin. Ook in dit voorjaar zijn de beenmode accessoires een onmisbaar ele ment van het modegebeuren in het algemeen geworden. Je ziet het trouwens al overal op straat: rokken kunnen van heel lang tot super kort zijn, en wat daaronder wordt gedragen verdient dan ook alle aan dacht: benen moeten nu echt aangekleed zijn. In de beenmode-collectie van Pingouin zien we deze lente en zomer discrete dessins die dagelijks kunnen worden gedragen. Daarnaast is een romantische lijn met aardig verfijnde bloemmotieven. De ach tergrond is vaak tule waardoor het silhouet wordt verfijnd en die de vrouwelijkheid accentueert. de veelzijdige collectie die C. en A. komend seizoen heeft te brengen. De grote aandacht voor de natuur komt tot uitdruk king in de verscheidenheid aan planten- en bloemendessins, alsmede de applicaties op hoog- In de jeanscollectie van Tripper gaat komend seizoen de Tattoo Transfer in beeld komen. De be langstelling voor het fenomeen tatouage was voor de modema ker aanleidng om een album sa men te stellen, waarin 20 verschillende prints van deze nieuwe mode-accessoire bod komen. In de jeanscollectie zelf zijn de modellen recht tot licht uitlopend. Naast de belangrijkste maar ook reeds bekende denim- wassingen (kleurgradaties) light- washen sunbleach, wordt ook de heavy used wash kwaliteit ge bruikt in de knoopsluiting- v

Bevelander | 1990 | | pagina 35