Een optreden in Goes: dat zou prachtig zijn! BINNENKORT IN GOES HEEL VEEL VOORDELIG SPEELGOED KIJK OP PAGINA 12 GRAND THEATER Opadi COniuCIK?nZ( 0^03^2 Gratis Parkerset - bij een complete bril of WILlfM HIJtlOLT fel aimböck FOTO’S Klassieke muziek uit Zuid-Amerika van ensemble Tuhu in ’t Beest Liefhebbers van klassieke Zuid- amerikaanse muziek kunnen donderdagavond 30 november in jongerentheater ,,’t Beest” te Goes terecht. Daar treedt het ensemble ”Tuhu” op, een sextet dat Latijns-Amerikaanse muziek onder een breder publiek wil brengen en dat enkele maanden geleden werd gevormd onder leiding van de gitarist Tom Bur- manje. Ensemble Tuhü wordt verder gevormd door Esther Breuker, Fred Brouwer en Peter Hamers op gitaar, sopraan Rose -ï Verschoore weekblad voor zuid- en noord beveland Deze week: Woensdag 15 november 1989 - 41e Jaargang no. 46 I Ze zijn er weer! De warme handschoenen van Naar Antwerpen Woonbeurs Zeelandhallen afgelast Reputatie Kleurvergroting in 5 min: klaar.WAAR? WDi JE^EM BASSE- BRILMIJ Gladjakker Leerschool V if Vaststaand DEZE FILM MAG JE NIET MISSEN!! Nu tot 60% korting op: j J J Zondag.... 14.00 u. De Man MetDe HoEDfeTtm En Ito Keer HemHpJjnPaMeuwxnua. s Goes, 01100-15165 17 t/m 23 nov. PAKJES ROKKEN GILLETS Goes, Lange Kerkstraat 44 l ”De Ghanadagen en St. Nicolaas-verkoop” Vrijdag19.00-21.30 u. Zaterdag19.00-21.30 u. Zondag19.00-21.30 u. Maandag-dinsdag20.00 u. Woensdag-donderdag.... 20.00 u. Grote Markt 7 Goes tel. 16159 Zuiver wollen, MANTELS PANTALONS BLAZERS en andere kleding van bekende merken! - I redac- Karin van As (26) onzer uit Goes speelt in ’Cabaret Het gezicht van ’Cabaret’: Willem Nijholt. f Kolveniershof 20 I Goes Lange Vorststraat 60 - Goes - tel.: 16672 S R: 7 7 I Helaas voor Karin zal ’Cabaret’ tijdens het huidige toernee aan Goes voorbijgaan. Trouwens, er is geen enkele Zeeuwse plaats in het toerneeschema opgeno men. De podia in de Zeeuwse schouwburgen zijn te klein voor de enorme produktie en boven dien tellen ze onvoldoende zit plaatsen om uit een voorstelling voldoende commercieel rende ment te halen. Maar voor de Bevelanders, die De voor 23, 24 en 25 no vember a.s. aangekondig- de woonbeurs ’’Ideaal Wo nen” in de Zeelandhallen te Goes gaat niet door. We gens onvoldoende belang stelling, achtte de organi satie het beter deze consu mentenbeurs thans niet te houden, zo werd eind vori ge week besloten. Aanbieding is geldig t/m 23 december a.s. Slechts één aanbieding of korting tezelfdertijd. Gratis, of de helft van de winkelwaarde in contanten. holt. Bovendien is ze invaller voor hoofdrolspeelster Alexan dra van Marken (in de rol van Sally). "Het is een geweldige ervaring, om te mogen werken tussen mensen als o.a. Willem Nijholt, Lia Dorana, Alexandra van Mar ken, Guus Verstraete sr., Theo Nijland, Irene Kuiper. Het is voor mij één grote leerschool, vooral op het terrein van spel en inter- De musical ’Cabaret’ (geprodu ceerd door Joop van den Ende Productions in Aalsmeer) heeft in Nederland in de afgelopen twee maanden een uitstekende reputatie opgebouwd. De voor stellingen in Carré waren vrijwel allemaal uitverkocht en in ’de provincie’ is dat niet anders. Het circa 25 jaar oude spekta kelstuk (gebaseerd op het to neelstuk ”l’m a Camera” van John van Druten en op de ’’Ber lin Stories” van Christopher ls- herwood) brachten theaterminnend Nederland de wedergeboorte van Willem Nij- Braziliaanse componisten. Na de pauze staat de Argentijnse muziek centraal met liederen van Alberto Gianastera en he dendaagse tango van Raoul Maldonado en Astor Piazzolla. Karin van As holt als musicalster en de come back van actrice Lia Dorana op het toneel na een lange afwe zigheid. De grootste bekendheid kreeg ’Cabaret’ door zijn Amerikaan se versie met Lisa Minelli, maar de nu lopende Neder landse uitvoering wordt alge meen geprezen als de beste uit onze theatergeschiedenis. treft u weer een Autokrant aan bij De Bevelander. Daar in veel informatie van de merkendealers uit Goes en omgeving. Ook op de redactiepagina 's zal volop auto nieuws zijn te vinden. Dat het theaterseizoen op volle toeren draait, zal u niet zijn ontgaan. In dit nummer van De Bevelander daarom de nodige aandacht aan thea tervoorstellingen in stad en streek. En verder natuurlijk onze vaste rubrieken Sport en Bevelanden Kort met veel actuele info. Vooral het danswerk is van uit zonderlijk hoge klasse. Voorstellingen in de meest na bijgelegen theaters: ANTWER PEN: Kon. Ned. Schouwburg 5-10 december 1989, BREDA: Stadsschouwburg Concordia 3-7 april 1990, ROTTERDAM: Luxor Theater 10 april-6 mei 1990. Lederwaren PEARLE VISION CENTER T mazurkas. De chóro is in dit pro gramma te horen in composities van Jacob de Bandolim en Er nesto Nazareth. Daarnaast na tuurlijk muziek van Heitor Villa Lobos zelf en werk van andere hl’ Willem Nijholt speelt in 'Caba ret' de sinistere gladjakker ’Em- cee’, die in de Berlijnse nachtclub Kit Kat Klub als confe rencier werkt. Hij praat, zingt en danst de diverse programma onderdelen aan elkaar. De ac teurs en actrices spelen allen hun rol tegen de achtergrond van de dreigend oprukkende Hitler-horden. ’Cabaret' is dan ook méér dan zomaar een musi cal: het is een waarschuwing op amusementsniveau tegen ras senhaat en fascisme. Voorlopig vervult Karin van As daarin 5 tot 6 maal per week een voorname rol. Als gevolg van het vele reizen door Nederland en België komt ze nauwelijks nog in Goes. Daarvoor kan ze pas later weer wat tijd vrijmaken.... een complete bril of een paar contactlenzen. I Parker-set is de "jotter-steel" uitvoering in een luxe doos. i Winkelwaarde f32,50 Aanbieding geldt niet voor zonnebrillen en kant-en-klare I look-overs Cats. Ze maakte deel uit van de zogeheten 'tweede cast’. Ze speelde maandenlang ge middeld 4 van de 8 wekelijkse voorstellingen mee. In ’Cabaret’ speelt ze één van de zangeressen/danseressen van de Company. Ze zingt in de produktie onder meer een duet met hoofdrolspeler Willem Nij- prefatie. Met name Willem Nij holt neemt (vaak ongemerkt) ontzettend veel tijd om aan de jongere garde technische toe lichtingen te geven. En dat doet hij echt uitvoerig en uitdiepend.” ”lk steek daar veel van op, want vergeet niet, dat ik hele maal geen toneelopleiding heb. Alles wat ik nu kan, heb ik mezelf geleerd.” "Mijn stem heb ik leren gebrui ken door intensieve zangles sen. Ik zeg niet, dat ik een pracht van een stem heb, maar hij is in elk geval bruikbaar in deze musical. Vroeger had ik een ’klein’ stemmetje. Door talrijke lessen te nemen heb ik er hard aan gewerkt. Zelfs mijn vader moest verbaasd erken nen, dat je zingen echt kunt lé ren. Voorlopig gaat het zingen me dan ook goed af, boven verwachting zelfs.” Marie Bekker en fluitiste Marijke van Oosterhout, allen leerling of ex-leerling van het Brabants Conservatorium. Zij brengen in hun eerste pro gramma muziek van Latijns- Amerikaanse componisten waaronder Heitor Villa Lobos. Deze ’’vader” van de klassieke Braziliaanse muziek, heeft veel van zijn composities gebaseerd op de chóro, een instrumentale stijl ontstaan als een negroïde versie van populaire dansen uit Europa, zoals polkas, walsen en (Van een teuren) GOES/AMSTERDAM - ”Dat zou het éinde zijn!”. Zo rea geert zangeres/danseres Karin van As (26) op de vraag, hoe ze het zou vin den, als de musical ’Caba ret’ op Noord- of Zuid-Beveland op de plan ken gebracht zou kunnen worden. Karin is afkomstig uit Goes en ze deelt op dit moment in de suc cessen, die de wereldberoemde musical ’Cabaret’ overal in ons land heeft. De musical ging me dio september in het Amster damse Carré in première en ’stond’ tot eind oktober in dat theater. Sindsdien trekt de pro duktie door de provincie. ”Het zou natuurlijk prachtig zijn, als Cabaret ook eens in Goes opgevoerd zou kunnen worden. Voor mij zou dat het éinde zijn. Het is erg plezierig om te kun nen werken in de stad, waar ik ben opgegroeid. Maar er is méér: de Prins van Oranje is voor mij een plek met een brokje nostalgie.” ”Het is weer al enige tijd gele den, maar in de Prins van Oran je heb ik destijds (toen ik bij de toenmalige balletschool De Spiegel danste) een kinderballet op het toneel gezet. Ach ja, naar dat soort zaken gaan nu mijn herinneringen wel eens terug.” (tÏÏB) WARNIRHROS VMlJ/ I ’MMI *'l. <1,X/-/ IM6. IVHVIK <„m„, Tegen j inlevering van deze bon, een originele Parkerset (ballpen vulpotlood) gratis, bij aankoop van Alleen bij Verschoore aan de Grote Markt in L Karin toch in ’Cabaret’ willen zien optreden, doen zich bin nenkort mogelijkheden voor op betrekkelijk korte afstand: van dinsdag 5 december tot en met zondag 10 december ’staat’ ’Ca baret’ in de Koninklijke Neder landse Schouwburg in Antwerpen. Pas in april en mei 1990 komt de succesvolle thea tervoorstelling weer in de buurt: Breda (3-7 april) en Rotterdam (10 april-6 mei). De deelname aan ’Cabaret’ is voor Karin (wier ouders in Goes wonen) een voorlopige kroon op haar werk als zangeres/danse res. Haar carrière begon in de ’eigen’ omgeving: bij ballet school De Spiegel en bij het Zeeuws Instituut voor Kunstzin nige Vorming. Ze deed het dan sen 'erbij', tijdens haar middelbare schoolopleiding aan het Sint Willebrord College. "Al vanaf mijn 14e jaar stond voor mij al vast, dat ik me later zou begeven in de film of in de dans. Dat had ik me in mijn hoofd gezet. Ik wilde dat ver schrikkelijk graag,” zegt ze tij dens een telefonisch interview vanuit Amsterdam, haar woon plaats. Omdat ze op de Kleinkunstaca demie in Amsterdam werd afge wezen als leerling en ze toch een vorm van scholing (’Voor la ter’) wilde hebben, deed ze de lerarenopleiding Handvaardig heid en Textiele Werkvormen. De enige overeenkomst met haar wérkelijke wensen was het artistieke element van de opleiding. Na het voltooien van die oplei ding belandde ze via het amateur-circuit (Engelse musi- calgroep en dans- muziekgroep Jeans) uiteinde lijk in de spektakelmusical Op 17 en 18 november a.s. orga niseert een werkgroep uit de sa menwerkende Hervormde en Gereformeerde kerken van Kapelle-Biezelinge ’’Ghanada gen en de St. Nicolaas-verkoop Derde Wereldproducten”. Deze dagen zullen worden ge houden in de Gereformeerde kerk aan de Biezelingsestraat. De openingstijden zijn: Vrijdag 17 november van 19.00 uur - 22.00 uur en zaterdag 18 novem ber van 09.30 uur - 15.30 uur. gen t/m 28 x 35 cm i X i710oiste stukken Goes maakt u zelf zo - uit uw foto uitver snel uw kleurvergrotln- n groten kan ook. Wijngaardstraat 22 Pottenmarkt 8 (achter C&A) (tegenover Plein 40) Goes^ Middelburg

Bevelander | 1989 | | pagina 1