Kruiningse kilometervreters ’imiteren’ beroepswielrenners: bijna alle 13 goed! GRAND THEATER BOND RGROTING&ervice t/m 28 x 35 cm. uitvergroting Ver schoore MAAK M ZELF! 32SS C weekblad voor zuid- en noord beveland Woensdag 4 oktober 1989 - 41e Jaargang no. 40 GOLDEN HOUSE AYTt w Kroon op het werk blijft wellicht nog even uit De kleuren De mode van Vliegeren voor de Vrede op de Veerse Gat-dam Ensemble La Gamme in Trouwzaal Stadhuis I w MAAK M ZUJH ZWN en scholieren in actie voor opvangcentrum Goes Stichting Europa Kinderhulp, de vrijwilligersorganisatie die jaarlijks voor ca. 3500 kansar me en minderbedeelde kinde ren, afkomstig uit een zestal Europese landen een vakantie verzorgt bij gastgezinnen in ons land, gaat zich ook in spannen voor de in de opvang centra voor vluchtelingen verblijvende kinderen. Het op vangcentrum in Goes zal als eerste project worden ge holpen. PATRICK I Colijnsplaat: kleding en speelgoed Zaterdag 7 oktober wandelen te Borssele 7 Will Deze week: Zondag 8 oktober voor vierde maal In kader actie Europa steunt Kinderhulp u en de Chinees-lndisch Restaurant The dancing is over. Now it gets dirty. Als u even telefonisch bestelt, staat uw maaltijd gereed om af te halen Bijna dertien Overzicht Goes, 01100-15165 6 t/m 12 okt. KLASSIEKER Dagelijks geopend van 11.00 - 22.00 uur. WINKELCENTRUM ”DE BUSSEL” BEUKENHOF 7 en 8, GOES-ZUID TELEFOON 01100-12433 Zondag.. 14.00 u. Kindermatinee A.L Feestje Tempo In ons restaurant kunt u kiezen uit een keur van speciale gerechten. Het menuboek maakt het kiezen van speciale gerechten extra gemakkelijk, omdat naast de tekst van elk gerecht een foto wordt afgebeeld. Zoals: Tl PAN gerechten (verhit ijzeren plateau) Sichuanese gerechten (scherpe gerechten) enz. enz. 80 Zitplaatsen. Voor groepen reservering mogelijk. STIJLDANSEN VOOR OUDEREN TE LEWEDORP Vrijdag19.00-21.30 u. Zaterdag19.00-21.30 u. Zondag19.00-21.30 u. Ma.-Dins20.00 u. Wo.-Dond20.00 u. MINUTEN^^^^^^ GROTE MARKT 7 - GOES - TEL. 16159 (Van een onzer redacteuren) KRUININGEN - ”En nu nog Parijs-Roubaix....”. Dat geldt voor drie Kruiningse toerfietsers, die zich ten doel hebben gesteld 13 wereldberoemde wielerklassie kers ’na te rijden’. Goes, Lange Kerkstraat 44 Nederlands gesproken. Bedevaart De hel Nu nog Parijs-Roubaix K -ïl j 7 WSft Over het sportieve streven van de drie Kruiningse fietsfanaten daarvan meepraten. De band komt tegen de velg aan en daar door slaat-ie lek”. Samen met nog 130 andere wie- lerenthousiasten uit alle delen van Nederland en ook enkele Belgen, vertrokken Kees Wisse, Joop Kooman en Paul van Koe- veringe naar Italië, in gezel schap van hun vrouwen. Allereerst stond Milaan-San Re mo over 290 km op het program ma. In het donker om 05.00 uur werd gestart voor een lange, prachtige rit langs de Bloemenri- vièra. Hoogtepunt was de be klimming en de afdaling van de Poggio, waarna in een hevige onweersbui San Remo werd bereikt. Twee dagen later stonden de De hele maand oktober staat, zoals elk jaar, in het teken van wonen. Oktober Woonmaand is in de loop der jaren een ver trouwd begrip geworden. De Bevelander sluit daarbij uiteraard aan met veel informatie over de "aankleding" van uw huis. Vooral dit nummer staat bol van dat onderwerp. Adverteerders geven inzicht in hun assortiment via de adver tenties, op de redactionele pagina 's zijn veel extra-kolommen opgenomen met allerhande nieuws en wetenswaardigheden. Oktober Woonmaand: óók in De Bevelander! dagen voorbij gevlogen voor de renners. Mede dankzij Portas-Zeeland, die als sponsor optrad van de Kruiningers, zijn deze wielerlief- hebbers hun doel om 13 klassie kers na te fietsen heel dicht genaderd. Slechts 1 ontbreekt er nog maar: Parijs-Roubaix.... De dagkoetsen, die de 3 sportie ve Kruiningers al achter de rug hebben, zijn: Op woensdag 18 oktober gaat in Lewedorp het stijldansen voor ouderen weer van start. Een kerngroep van 20 ouderen beoefenen de stijldans-kunst on der leiding van dhr. Janvier sr. Dhr. Janvier sr. heeft in zijn lan ge loopbaan als dansleraar ve len op de Bevelanden de dans kunst meester gemaakt. De kerngroep uit Lewedorp zoekt nog gelijkgestemden die elkaar op woensdagmiddag wil len ontmoeten en van 15.00 tot 16.00 uur in een gezellige sfeer De lokaliteit waar de aktiviteit plaatsvindt is het Verenigings gebouw te Lewedorp. De kosten zijn f 5,— per persoon per mid dag. Voor informatie en aanmel ding kan men zich wenden tot: Dhr. J. Labruyére, Toldijk 6, 4456 NR Lewedorp, tel: 01196 - 12252. 1 Boven op de berg Madonna di Ghasello bezochten zij een ka pelletje, waar allerlei wielerreli- kwieën worden bewaard. Het kapelletje is een soort heiligdom voor wielerfanaten. Hoog en droog in enkele nissen staan fietsen van beroemdheden als Gimondi, Coppi en Bartali. Ver der hangen er vrijwel alle gele truien van de winnaars van de Tour de France. Zelfs de trui van Steven Roche (winnaar 1987) hing er al. De Tour-winnaars stel len die na verloop van tijd graag ter beschikking van het kapelle tje. Slechts 20 bezoekers kun nen er tegelijkertijd een kijkje nemen. Tevreden en niet eens erg ver moeid, werd er ’s avonds natuur lijk een klein feestje gevierd. Kees, Joop en Paul konden te rugzien op een zeer geslaagde klassiekerweek, die voortreffelijk georganiseerd werd door Toer club ”Le Champion” uit Pur- merend. Door een prima bus, comforta bele hotels, bijna altijd uitste kend en voldoende eten (veel spaghetti, macaroni enz.), een uitgelezen fietsweertje (meestal 20° a 22° C), een ideale groepssfeer en altijd goed bege leid door hun vrouwen, zijn de Volgens Paul voelen de drie Kruiningse rijders voorlopig weinig voor de kroon op hun werk: ”We hebben alle drie prachtig materieel. Daar zijn we erg zuinig op. Als je Parijs- Roubaix wilt gaan rijden, kan dat het einde van je fiets zijn. Tja, en dan kost het onnodig veel geld. Misschien is het daarom beter, dat we Parijs- Roubaix uitstellen. Totdat ons materieel op zijn laatste benen loopt”. ”De kenners (onder wie uiter aard Jan Raas) hebben daar voor eigenlijk maar één remedie, en dat is: zo hard mogelijk over die keitjes karren. In de grootste versnelling. Dan heb je de minste kans op lekrijden”. Op zondag, 8 oktober is het al weer de 4e maal dat er overal in de wereld voor de vrede wordt gevliegerd onder het motto ’’One Sky, One World". Het idee voor een dergelijke vredesvliegerdag is in 1986 ontstaan in Ameri ka en vond overal in de we reld enthousiaste bijval van vliegeraars. Op de 2e zondag in oktober van ieder jaar wordt er niet alleen in de gro te vliegerlanden, zoals Chi na, Japan, Australië en Amerika voor de vrede ge vliegerd. het stijldansen willen beoefe nen. Deze mensen hoeven niet perse uit Lewedorp te komen. Ook uit de omliggende plaatsen zijn ouderen welkom. In de Trouwzaal van het Stad huis aan de Grote Markt te Goes speelt woensdagavond 4 okto ber het ensemble ”La Gamme Marésienne". Het gaat om een avond met renaissance- en ba rokmuziek. De organisatie is in handen van ”Uit in Zeeland (Goes)”. Het ensemble wordt gevormd door Norbert Bartels- man, Maaike Boekholt en Mauri ce van Lieshout. La Gamme is een ensemble met een bezetting, bestaande uit blokfluit, viola da gamba en cla- vecimbel of orgel. Het uitgebreide repertoire omvat Kruiningers in Como aan de start voor de Ronde van Lom- bardijen (226 km). Dit was de allermooiste rit, wat betreft het natuurschoon. Echter het was ook de allerzwaarste van allemaal. Steeds weer lang durige, zware beklimmingen rondom het meer van Como, maar de zware inspanningen werden steeds beloond met schitterende panorama’s en uit zichten over dit bergmeer. De derde in de rij was het Kam pioenschap van Zürich over 222 km. Deze prachtige rit voer de rondom de stad, over vele bergen waaronder de Regens- berg en kreeg een zeer lastige fi nale, met de 10 km lange beklimming van de Sattelegg als slot. Als laatste was de klassieker Rundum den Henninger Turm (223 km) aan de beurt. De hele dag moesten steeds weer erg lastige hellingen genomen wor den in het bekende Taunus- gebergte. berichtten we in april al in De Bevelander. Toen waren 9 koer sen gereden. Inmiddels zijn dat er 12. En nu de 13e nog.... Vorige maand brachten Paul, Joop en Kees de wielerklassie kers Milaan-San Remo op hun naam, alsmede de Ronde van Lombardijen, het Kampioen schap van Zürich en Rundum den Henninger Turm. Snelheden waren daarbij niet van belang. Opzet van de toer- renners is, dat de bewuste ronde wordt uitgereden. Ook in Europa, zoals in Duits land, Engeland, Frankrijk, Ita lië, de Scandinavische landen en Nederland, is de vredesvliegerdag niet meer weg te denken. Op tal van lo- katies wordt er in Nederland gevlogen met vliegers die het symbool van de vredesvlie gerdag dragen. In Zeeland ligt de organisatie van de vredesvliegerdag al vanaf het begin in handen van de Zeeuwse Vlieger Vrienden. Traditiegetrouw wordt er op vredesvliegerdag gevliegerd op de Veerse Gaf in het opvangcentrum in Goes, gehuisvest in het oude Berg- zichtziekenhuis aan de Rei- gerstraat, verblijven op dit moment ca. 300 vluchtelingen van uiteenlopende nationaliteit, waaronder ca. 40 kinderen. In principe is de verblijfsduur niet langer dan 9 weken. In die perio de neemt het Ministerie van Justitie de asielaanvraag in be handeling. Tijdens de ver blijfsperiode mogen de kinderen niet naar school. En omdat men er van is uitgegaan dat er slechts weinig kinderen onder de vluchtelingen zouden zitten, is het centrum niet ingericht op Dalton is uitsmijter Zijn nachten lopen over van swingende I muziek, wilde aktie en mooie vrouwen. Iemand moet tenslotte het "vuile” werk doen. Op 10 oktober organiseert peu terspeelzaal ”’t Kwetternest” te Colijnsplaat weer een winterkleding- en speelgoed beurs. Plaats: Zuidkerkstraat te Colijnsplaat. Tijd: van 8.30 tot 12.00 uur. Heeft u nog kleding of speelgoed aan te bieden? Van de opbrengst is 50% voor u en 50% voor ’t Kwetternest. Kle ding en speelgoed moeten schoon en in goede staat zijn. U kunt zelf uw spullen van een prijsje en een nummer voorzien. Afrekening en ophalen van niet- verkochte kleding graag op don derdag 12 okt. van 9 tot 11 uur. Wat blijft staan, gaat naar een goed doel. Kleding en speel goed kunt u op maandag 9 okt. van 9 tot 11 uur inleveren op de peuterspeelzaal. Wilt u even bellen voor het nummer naar Sjaan Moelker tel: 01199 - 593 of Ada Bout 01199 - 597. Tot ziens op dinsdag 10 oktober. De koffie staat klaar. Café ”’t Klompekot” onder Ovezande is zaterdag 7 oktober a.s. startplaats van de 18e Borsseletocht. Het gaat om een wandeltocht over verschillende afstanden door de mooiste stukjes landschap van Zuid-Beveland, waarbij kan worden gekozen uit routes van 5-10-15 en 25 kilometer lengte. De sportvereniging Borssele heeft de organisatie in handen. Hieronder in kort bestek informatie over degenen die mee willen wandelen: STARTPLAATS: Cafe ’t Klompekot, ’s Heerenhoeksedijk 56, Ove zande. Aan de weg tussen ’s Heerenhoek en Borssele. Geopend van 11.00 tot 16.30 uur. Parkeerruimte is in voldoende mate aanwezig. INSCHIJFGELD: f 3,75 per persoon (zonder herinnering f 2,00) Voor leden van erkende wandelbonden f 0,50 reductie. INSCHIJFADRES: Mevr. A. Schipper, Weststraat 10, 4454 AR Bors sele. Tel: 01105-1611. En op het startbureau. STARTTIJD: 15 en 25 km om 11.00 uur. Alle andere afstanden tus sen 13.00 en 14.00 uur. BANK: RABObank "GOES”, rekeningnummer 3205.42.750, Post giro van de bank 64539. MEDISCHE VERZORGING: Deze is in handen van de E.H.B.O. WANDELBOEKJES: Voor de start in te leveren op het startbureau, bij verenigingen of groepen liefst gebundeld. renaissance- en barokmuziek geschikt voor deze instrumen ten. Ook speelt het eigen bewer kingen. Doordat zowel de blok fluit (van hoog tot laag), de gam ba als het clavecimbel of orgel solistisch ingezet worden, is een zeer afwisselend en boeiend programma mogelijk. Muziek van componisten als Back, Couperin, Frescobaldi, Castello, Locke, Telemann en Handel staat op het programma van La Gamme. De muziekavond begint om acht uur. Entree zes gulden; pashou ders vier gulden. dam bij Vrouwenpolder. Van af 11.00 uur zullen diverse soorten vliegers het lucht ruim "versieren". Vanaf onge veer 14.00 uur zullen de vlie geraars van de Zeeuwse Vlieger Vrienden" versterking krijgen van naar schatting bij na 200 jongeren uit Katholie ke en Protestantse Kerken, die vóóraf een kerkdienst in Kamperland bijwonen, waar in het thema "Vliegeren voor Vrede” centraal zal staan. Na gebruik van de lunch zullen die jongeren met hun vliegers naar de Veerse Gatdam trek ken en zich daar dan bij de vliegeraars van de Z.V.V. voe gen. Met name het Jongeren pastoraat te Goes, het Katholiek Maatschappelijk Activeringswerk Zeeland en Pax Christi (Midden)Zeeland hebben zich ingezet om de jongeren aan deze aktie mee te laten doen. Iedereen kan overigens aan deze manifestatie meedoen en is van harte welkom. Bij gunstige weersomstandighe den belooft een en ander weer een spectaculair en bo venal een kleurrijk schouwspel op te leveren. Tijdens hun tocht vorige maand door Italië, Zwitserland en Duits land (samen met 130 andere en thousiastelingen, die deelnamen aan de volledig ver zorgde reis van Le Champion) gingen de Kruiningers ook nog op ’bedevaart’. Dat gebeurde tij dens de Ronde van Lom bardijen. de speciale behoeften van kin deren. Dit leidt tot een grenzelo ze verveling in een sfeer waarbij de diverse culturen gemakkelijk met elkaar in botsing komen. Reden voor Europa Kinderhulp om iets te doen voor deze kinderen. De Stichting, op zoek naar fond sen voor dit project, vond een willig oor bij Zuid-West- Nederland en bij de LBO-school in Middelharnis. Dit heeft geleid tot een actie waarbij de tweede klassers van deze school in de periode van 25 t/m 28 septem ber bushokjes schoonmaakten. De opbrengst hiervan komt aan het opvangcentrum in Goes ten goede. "Voor Zuid-West-Nederland is de actie waardevol, omdat de reinheid van de abri’s over het algemeen toch wat te wensen overlaat. De komende jaren wordt een groter beroep gedaan op het openbaar vervoer. Dat be tekent dat de kwaliteit van het streekvervoer moet verbeteren. Een onderdeel van die kwaliteit is de abri waarvan iedere reizi ger gebruik maakt”, aldus de ZWN. De drie Kruiningse toerfietsers tijdens een rustpauze in de Italiaan se plaats Ovada. V.l.n.r.: Paul van Koeveringe, Joop Kooman, Kees Wisse. 's Morgens 05.00 uur. Vertrek vanuit Milaan. De koers Milaan - San Remo staat op het punt van beginnen. V.l.n.r. Kees, Paul, Joop. Gent-Wevelgem Ronde van Vlaanderen Luik-Bastenaken-Luik Grote Herfstprijs Parijs-Tours Parijs-Brussel Waalse Pijl Omloop Het Volk Amstel Gold Race Milaan - San Remo Ronde van Lombardijen Kampioenschap van Zürich Rundum den Henninger Turm Maar om de begeerde palma res voor ’alle 13 goed’ te ver werven, moet óók Parijs-Roubaix (de hel van het noorden) nog worden gere den. Het zal moeten, ook al denken de Kruiningers daar ei genlijk nog liever niet aan. Al leen al de gedachte aan Parijs-Roubaix is een kwelling. In april zeiden de Kruiningse fietsers over het spookbeeld van de aalgladde kasseien, het re gengordijn en het modderballet: ”Het is net alsof je naar de tand arts moet. Je kunt er maar beter niet aan denken, dan heb je ook geen vóórpijn”. ’’Alles aan je fiets trilt op die kas seien. Je materiaal gaat kapot, je bidonhouder breekt af, je ver liest je tasje met reserve onderdelen”. Paul van Koeveringe nu, op één koers van het einde: ”lk moet er niet aan denken. Parijs-Roubaix is één grote ellende. Zeker als het regent en daardoor de kas seien spekglad zijn, rijd je veel lekke banden. Vier tot vijf maal op één dag is geen uitzonde ring. De beroepsrenners kunnen Paul van Koeveringe (38), Joop Kooman (37) en Kees Wisse (47) volbrachten onlangs een sportief kunststukje door 4 grote wieler klassiekers binnen een week te rijden. De drie Kruiningse toer fietsers ’verzamelen’ klas siekers. Zoals ieder mens graag in de voetsporen treedt van zijn grote favorieten, zo zijn er ook veel toerfietsers, die ook wel eens Luik-Bastenaken-Luik of Milaan- San Remo willen narijden. In de voetsporen van hun lichtende voorbeelden... Een fanatieke groep toerfietsers uit heel Nederland (verenigd in de landelijk opererende wieler club Le Champion) wil graag ’al le 13 goed’ scoren. Ze hebben zich ten doel gesteld, alle 13 dagklassiekers (dus niet de etappekoersen) uit de beroeps wielrennerij te ’imiteren’.

Bevelander | 1989 | | pagina 1