Bevelanden SPORT SPORT in ’t kort 11e Schaapscheerdersfeest te Nisse komt in zicht Aspiranten Togo Zeeuws kampioen SE? Stichting wil behoud van Zak van Zuid-Beveland Zaterdag profronde Hans weert met Zeeuws afscheid van Gerrie Knetemann Kloetinge Dames tegen elftal Ned. Meisjes Softballtoernooi voor scholen bij Red Geese ui Woensdag 7 juni 1989 9 DE BEVELANDER Iedereen is welkom Afscheid WMZ Kanovaren Zwemvierdaagse Borsele voor Tanzania Galerie Bekenes NCVB Kloetinge Avond-fietsdriedaagse vanuit Kapelle Hollandse Hoeve- loop 14 juni After Care Groep ’’Philatelica” afd. Goes e.o. Veteranentoernooi v.v. Wissenkerke Avondvierdaagse Goes NS per auto in Goes leder jaar maakt de NS een pro- motiereis per auto door ons land. Ook dit jaar. Woensdag 14 juni is de informatie-auto van de Nederlandse Spoorwegen in Goes: 's morgens van negen tot twaalf bij winkelcentrum ”De Spinne" en 's middags van twee tot vijf bij winkelcentrum ”De Bussel”. Er zijn in de auto ver schillende speciale aanbiedin gen, zoals een 60-plus seniorenkaart-prpefabonnement voor f 15,—. Tevens zijn er meer dere folders en brochures ver krijgbaar. SSV ’65 Korfbal- mixtoernooi Kloetinge Doopsgezinde samenwerking Avo-Collecte Spoorweg-expo op Neeltje Jans Sportlust Veren. Sociëteiten M. Verdonk leidt na eerste pyramideschieting Women’s Aglow Benefietconcert Nieuw seizoen galerie Prunier Rommelmarkt 4e Manhuistuinconcert Avondvierdaagse te Veere The Red Geese Bilderbeek wint AH Toernooi Goes de ”De op St. Willibrord- L De heer G. van Rossum, voor lichter van de Watermaatschap- pij Zuid-West-Nederland heeft in mei afscheid genomen, omdat hij gebruik maakt van de Vut regeling. Met ingang van 1 juni is hij opgevolgd door mevrouw E. Dekker, die bereikbaar is op het hoofdkantoor van de WMZ aan de Anth. Fokkerstraat te Goes. Zaterdag 24 juni wordt in het ka der van de Veerse Meerdagen de mogelijkheid geboden aan mensen met een lichamelijke handicap een dagje kano te va ren vanaf jachthaven ”De Piet”. Belangstellenden krijgen tijdens de dag deskundige begeleiding. De organisatie is in handen van de Sportclub gehandicapten Be- veland en de Kanoclub Zeeland. Er kan worden gevaren met één- twee-en drie-persoons kano’s. Inlichtingen en aanmelden bij de Kanoclub Zeeland, tel. 01150 - 13383 (de heer H. Bouman). De zwemvierdaagse die traditie getrouw in juni in de gemeente Borsele wordt gehouden, staat dit jaar in het teken van een ont wikkelingsproject in Tanzania. De vierdaagse wordt gehouden van 12 tot en met 16 juni a.s. in het zwembad ’’Stelleplas”. De kinderen uit de gemeente Borse le kunnen tijdens de vierdaagse 250 of 500 meter per dag zwem men. Wie ’t tot een goed einde brengt, ontvangt na afloop een medaille. De kinderen die een bijdrage hebben geleverd aan de tegelijkertijd te houden spon soractie, ontvangen een surpri se. Méér informatie over dit zwemfeest bij het zwembad te Heinkenszand. In Galerie Bekenes, Dorpsstraat 8-10 te Kattendijke, exposeert van 10 juni tot 17 juli, Kees van Damme uit Yerseke, olieverven. Water, schepen, karakteristieke schipperskoppen en landschap pen zijn o.a. de onderwerpen van zijn schilderijen. Van Dam me is ex-mosselkweker en nauw verbonden met bovenstaande onderwerpen. Hij schildert al zo’n vijftig jaar, waarvan de laat ste negen jaar, zeer intensief. Hij exposeerde eerder in het stadhuis van Kruiningen resp. Bruinisse. Verder zijn er bor duurwerken en pastels van Alie Bekenes. De galerie is geopend iedere zaterdag en zondag van 14-17 uur en iedere dag op af spraak (tel. 01192-2489). De toe gang is vrij. De afdeling Kloetinge van de N.C.V.B. houdt op woensdag 14 juni a.s. een bijeenkomst in het Geerteshuis te Kloetinge. Deze laatste bijeenkomst van het sei zoen wordt verzorgd door eigen leden met o.a. een quiz en bin go. Aanvang 19.30 uur. Bij de foto: ’t Hele jaar in vredi ge rust, maar de derde zater dag van juni verandert dat plotseling. Dit jaar al weer voor de 11e maal. Fotograaf Anton Dingemanse maakte er deze fraaie opname. De Trim- en tourclub ’79 in Ka pelle organiseert 13,14, en 15 ju ni een avondfietsdriedaagse. De afstand is elke avond ongeveer 25 km en de route is uitgezet langs plaatsen waar men anders bijna niet komt. De tochten zijn bestemd voor iedere fietser en voor elke leeftijd. Vrijdag 16 juni kan men nogmaals fietsen, als met één van die andere avonden niet kan. Na drie avonden ge fietst te hebben, krijgt men een mooie herinnering. De inschrij ving is dinsdag vanaf half zeven in het café ”de Herberg”, Kerk plein te Kapelle. De kosten zijn f 6,per persoon. Verdere in lichtingen: tel. 01192-2474. Woensdag 14 juni wordt er te Goes een Hollandse Hoeveloop gehouden. De organisatie is in handen van AV ’56 en de start is om half acht 's avonds nabij het trapveldje aan de Ringlaan, ach ter de sporthal. Het inschrijven kan men vanaf half zeven bij de sporthal. In het sportcentrum is kleed- en doucheruimte aanwe zig. De afstanden zijn: 2,3- 4,6 - 6,9 en 9,2 kilometer. Kosten deelname f 3,— voor volwasse nen; f 2,— voor kinderen t/m 12 jaar en KNAU-leden. Voor tele fonische inlichtingen kan men zich wenden tot: Helen Luitwie- ler, afd. Recreatie Sport AV '56, tel.: 01100-12855. De A-Aspiranten van de Korfbalvereniging T.O.G.O. uit Goes zijn in de afgelopen competitie kampioen geworden. Daar zij in de Hoofd klasse - A spelen van de Aspirantenklasse mogen zij zich Kampioen van Zeeland noemen. Hun grootste concurrenten waren SWIFT uit Middelburg en TJOBA uit ’s-Heer Hendrikskinderen. De trainer van de TOGO Aspiranten ploeg is Rini Snijders, bij gestaan door Hubert. Tweemaal in de week wordt er onder zijn lei ding getraind. Op de foto staan v.l.n.r.: Richard Kramer, Marcel Andriesse, Rico Andriesse, Ronnie Stoutjesdijk, Adriaan Bellaart, Patrick Gommers, Neal Buijze. Marissa Jongsma, Marjolijn Frijns, Janca Beun, Daniel le Krijger, Mirjam Aerden, Arjon Copper, Nathalie Janssen en op de voorgrond hun trainer Rini Snijders. 1 Er is een nieuwe stichting gevormd: ’’Stichting Behoud de Zak van Zuid-Beveland”. De stichtingsacte werd vorige week ondertekend op het notariskantoor Van de Beijl Frantzen aan de Voorstad te Goes. De stichting, afgekort BZZB, presenteert zich tijdens het traditionele Schaapscheerdersfeest op 17 juni a.s. te Nisse. Het gaat BZZB om het behoud van de natuur, het milieu en het land- schap van de Zak van Zuid-Beveland. Mogelijke negatieve invloe den, onder andere vanuit de randgebieden, wil de stichting tegengaan. Verder wil BZZB bevorderen dat ”De Zak” snel zal wor den erkend als zogenaamde ’Grote Landschappelijke Eenheid' (GLE). Bij die eenheid horen óók de polders langs de Westerschelde en de buitendijkse schorren en slikken. Aanleiding tot oprichting van BZZB is de zeer directe dreiging van een toeleidende weg van de Westerschelde Oeververbinding (WOV) door de Zak van Zuid- Beveland. De stichting wil een evenwichtigere afweging van de ver schillende WOV-tracé's bevorderen. De stichting wil haar doel verwezenlijken door belanghebbenden en belangstellenden te interesseren voor alles wat de Zak van Zuid- Beveland aangaat. Het verzamelen en verspreiden van informatie is daarvoor noodzakelijk. Zij wil de aandacht vestigen op landschaps- schoon, flora en fauna. Tenslotte hoopt zij samenwerkingsverban den aan te gaan met natuur- en milieubeschermingsorganisaties en met overheidsinstellingen. De After Care Groep Goes houdt dinsdag 13 juni weer een mid dag voor vrouwen die een borstoperatie of amputatie heb ben ondergaan. Tijdens de mid dag, die om twee uur begint in het PMD-gebouw aan de Zonne- bloemstr. 53 te Goes, kan men praten over algemene onder werpen. En verder natuurlijk de nodige wedstrijden, zoals ringsteken, touwtrekken over de Vaate, ver- schieting liggende wip. Nisse wordt zaterdag 17 juni ingeno men door oude landbouwtrakto- ren, de gemeentelijke molen draait, de heemtuin van de fami lie Poley staat open en de kerk toren kan worden beklommen, ’s Morgens om tien uur wordt het Schaapscheerdersfeest officieel geopend door Commissaris van de Koningin dr. C. Boertien. Vol gende week komen we in de Be velander op het gedetailleerde programma terug. worden gelost door wethouder Cornelisse van de gemeente Reimerswaal. In het voorpro gramma starten om 15.45 uur de nieuwelingen. De liefhebbers en veteranen starten om 17.00 uur voor een wedstrijd over 50 km. De 400 leden tellende afdeling Goes e.o. van de Internationale Vereniging "Philatelica” houdt donderdagavond 8 juni a.s. haar maandelijkse bijeenkomst in het Verenigingsgebouw ’’Amicitia” te Kloetinge. Voor de leden en belangstellen den is de zaal open vanaf 19.15 uur. Er is een interessante mini veiling. De te veilen kavels lig gen tot half negen ter bezichti ging uitgestald. Kavellijsten zijn aanwezig. Voorts kan men post zegels en poststukken kopen uit honderden rondzendboekjes. Al le mogelijke’ landen en motieven zijn erin te vinden. Ook de eigen materiaal- en nieuwtjesdienst is aanwezig. In de maanden juli en augustus worden geen postze- gelavonden georganiseerd. dershonden Kasteelweide. 1. De Bevelandse Fokveedag Deze vereniging houdt pro vinciale keuringen van paar den, geiten, schapen en koeien. 2. De Bevelandse Aanspan Dit is een vereniging, die zich inzet voor het restaureren van oude rijtuigen, die bespannen met paarden hun rondje over het dorpsplein draaien vol met bezoekers van het feest. De voetbalvereniging Wissen kerke houdt zaterdag 10 juni a.s. een Veteranentoernooi in het kader van de reeks "Onder de Molen”-toernooien. Vorig jaar werd de ploeg van VET uit Serooskerke winnaar. Men krijgt de volgende clubs dit jaar als te genstander: Bevelanders M., Col. Boys, Wolfaartsdijk, ZSC Scharendijke, SSV Goes, DIA Teteringen, VCK Koudekerke en Wissenkerke. Het toernooi be gint om 13 uur, de finale rond 15 uur. Voor de winnaar is er een wisselbeker. Morgenavond, donderdag, wordt de 46e avondvierdaagse van Goes afgesloten. De deelne mers konden vier avonden lang kiezen uit wandelroutes van 5, 10 en 15 kilometer. Met muziek zullen de wandelaars donder dagavond traditiegetrouw wor den ingehaald. Voor degenen die de tocht tot een goed einde brachten, ligt er een avondvierdaagse-kruis, resp. cij fer, danwel groepsherinnering klaar. Programma voor zaterdag 10 juni Zoals ieder jaar gebruikelijk heeft SSV 65 op zaterdag 10 ju ni haar onderlinge toernooi voor seniorenelftallen. Er spelen de ze middag 5 senioren teams te gen elkaar, aangevuld met de A- junioren. Aanvang van deze competitie om 13.00 uur. Ook zal op deze middag het voor de competitie ingeschreven da- meselftal voor de eerste keer een partij voetballen tegen een juniorenelftal van SSV 65. Als er nog dames of meisjes zijn die in teresse hebben om voor SSV 65 te voetballen, dan is dat moge lijk. Opgave en inlichtingen bij W. Paardekoper, Zuidvlietstr. 16. Telefoon 01100-30593. Na afloop van het onderling toer nooi zal er om 20.00 uur een barbecue gehouden worden voor leden, donateurs en adver teerders. Met een kleine bijdra ge in de kosten kan iedereen zijn buik vol eten. Daar staat de gerenommeerde voorzitter van SSV 65 garant voor, zo laat men weten. Ook kunt U zich nog aan melden als lid of begunstiger van SSV 65. De opgave-adres- sen zijn: W.M. Slabbekoorn, Gr. Adolfstr. 29, telef. 01100-28203 en R. Bouwense, Kastanjestr. 14, telef. 01100-20198. Bij deze willen we allen bedanken die SSV 65 dit seizoen hebben gesteund in allerlei opzicht: de leiders, spelers, de sponsors, toeschouwers en iedereen die zich voor SSV 65 heeft ingezet. Namens SSV 65 B. Bouwense. Voor de vijfde maal organiseert de korfbalvereniging Blauw Wit uit Kloetinge een Mix-toernooi. Het gaat om een toernooi waar jong en oud aan mee kunnen doen, geoefend of niet. Familie- teams en teams van straten of wijken en bedrijven zijn er wel- kom, terwijl ook oud-leden en andere belangstellenden van harte welkom zijn. Er wordt tij dens het toernooi met twee vak ken, inplaats van de gebruikelij ke drie, gespeeld, leder team wordt gevormd door vier heren en vier dames. Ook individueel kan men zich laten inschrijven. Minimum-leeftijd: 12 jaar. De kinderen hoeven niet thuis te blijven, want vanaf elf uur is er voor hen een spelprogramma, tekenwedstrijd e.d. Het toernooi wordt gehouden op zaterdag 10 juni en vindt plaats op het sportterrein van K.V. Blauw-wit aan de Graaffstraat in Goes. Het evenement begint om 10 uur en is om 16.00 afgelopen. Wanneer men zich wil opgeven voor deelname aan het toernooi moet, men dit doen bij: André Minnaard, Kersenstraat 23, Goes, tel. 01100 - 31700 of bij Anita Bayens, Klaasputhoek 6, Kloetinge, tel. 01100 - 14688. De vier doopsgezinde gemeente in Zeeland, die van Aardenburg, Goes, Middelburg en Vlissingen, hebben besloten tot nauwe sa menwerking. Tijdens een on langs in Vlissingen gehouden ledenbijeenkomst werd een be leidsplan vastgesteld. Dat be oogt op de eerste plaats een inventarisatie te maken van de toestand aan het einde van de jaren tachtig. Verder wil men lij nen uitzetten voor de aanpak voor de jaren negentig ten einde een opbloei van gemeente- en geloofsleven te bewerkstelligen. Openheid en medewerking aan de oecumene blijft van kracht en getracht wordt de vakante predi- kantsplaats in Midden-Zeeland weer vervuld te krijgen. Zaterdag 17 juni worden voor de 11e maal de Schaapscheerders- feesten in Nisse gehouden. Vo rig jaar trokken de feestelijkheden in ’t Groene Hart van de Zak van Zuid-Beveland ongeveer 10.000 bezoekers. Het Schaapscheerdersfeest wordt traditioneel op de derde zater dag van juni - dus rond de langste dag - gehouden. Intus sen is ’t feest uitgegroeid tot méér dan een markt van oude ambachten en scheren van schapen en folkore. Nisse biedt een dag- en avondvullend pro gramma, waarbij tal van de monstraties worden verzorgd. De kort geleden in Goes gehou den collecte ten behoeve van de Vereniging voor Arbeid en Wel zijn voor mensen met een handi cap (AVO) heeft in Goes een be drag van f 5582,40 opgeleverd. De Ned. Spoorwegen vieren het 150-jarig bestaan. In dat kader is er een reizende tentoonstelling samengesteld die heet: "Van Arend tot Dubbeldekker”. Van 5 tot en met 18 juni is deze ten toonstelling te zien in Zeeland en wel in het expositiecentrum "Delta-Expo” op Neeltje Jans. Tevens ligt daar een jubileumfol- der van de NS klaar, waarin tips worden gegeven voor de komen de vakanties. De tentoonstelling laat foto’s van de eerste treinen zien, er zijn modellen op schaal en er wordt verdere informatie gegeven over 150 jaar spoor weggeschiedenis in Nederland. De markt van oude ambachten zal eveneens weer wat nieuwe onderdelen hebben, zoals een nettenboeten houtsnijwerken een schilder van Delfts Blauw. Maar centraal staat natuurlijk het schapen scheren en de activitei ten van tal van verenigingen. De volgende hoofdonderdelen zul len er in Nisse zijn: A.s. vrijdag spelen de v.v. Kloe tinge Dames tegen de Ned. meisjes (t/m 17 jaar). Deze ploeg komt voor een trai ningsstage naar Zeeland. Een eervolle uitnodiging voor het team van Kloetinge dat in het 1e jaar in de Interregionale klas zo uitstekend heeft gepresteerd; in de eindrangschikking behaal den ze een fraaie 5e plaats. Vrij dag dus een goede gelegenheid om ook tegen de beste meis jesspeelsters te tonen waar Kloetinge tot in staat is. Het be looft een leuke wedstrijd te wor den. Hij wordt gespeeld te Kam perland. Aanvang: 19.30. Overigens zijn er enkele nieuwe onderdelen in het programma. Eén daarvan heeft niet zo zeer met schapen scheren te maken, maar de organisatie hoopt er tóch de nodige belangstelling mee te trekken. Er wordt name lijk tussen tien en vier uur een grote dam-simultaan gegeven, waarbij als gastspeler de vier voudige Nederlandse dames- damkampioene Karin van Lith het opneemt tegen 40 leden van de damvereniging uit 's- Gravenpolder. Mevrouw H. de Groot uit Hans- weert volgt Christine Schaafsma op als secretaresse, terwijl de heer P. van den Berg uit Goes het voorzitterschap van de gym nastiekvereniging "Sportlust” te Hansweert van haar over neemt. Mevrouw Schaafsma heeft onlangs binnen de Zeeuws Brabantse Turnkring een bestuursfunctie aanvaard en dat betekende dat er twee vacatu res ontstonden. Tijdens de kort geleden gehou den pyramide (handboog-)schie- ting van de verenigde sociëteiten te Kwadendamme werden alle grote blokken er af geschoten. P. Repkes van Victo ria Kwadendamme schoot de eerste blok er af. P. Stouthamer- Zorgvlied Ellewoutsdijk de laat ste (15e) blok. H. Steenhuis- Juliana Oudelande schoot drie blokken; Leo de Jonge - A.D.L.M. Kwadendamme en P. Stouthamer beiden twee grote blokken. Mede door bijvulling van zoge naamde Interland-blokken, is de stand voor de Total Cup: 1. M.J. Verdonk, Jac. v. Beieren Goes: 7 punten. 2. Leo de Jonge, A.D.L.M. Kwa dendamme: 4 punten. 3. M.C. Verdonk, M. Wisse, bei den Concordia 's- Heerenhoek, H. Steenhuis voornoemd en W. de Jonge A.D.L.M., allen: 3 punten De volgende schieting voor de Total Cup is vrijdag 9 juni a.s. aanvang 19 uur te Kwadendam me. Dit in tegenstelling tot eer dere berichten, waarbij 16 juni werd opgegeven. Woensdag 14 juni houdt de Wo men's Aglow Fellowship afdeling Goes de laatste samenkomst vóór de vakanties. Herman Goudswaard uit Voorthuizen komt spreken over het thema "Zelfverwerkelijking” naar aan leiding van Matteus 16. Zowel vrouwen als mannen zijn deze keer welkom. Aanvang kwart vóór tien ’s morgens in "De Prins van Oranje” te Goes. Kin deroppas is aanwezig. Inl.: mevr. R. Mulder, tel. 01100-20552. 3. Geitenfokvereniging Goede Hoop” Zij zijn al bijna vanaf het be gin van de schaapscheer- dersfeesten gewend om de Zeeuwse Kampioenschap pen en keuringen te verzor gen. Jaarlijks worden zo’n 150 tot 200 geiten aange voerd. Evenals vorig jaar wor den weer de Zeeuwse kampioenschappen geiten- melken gehouden. 4. Stichting Zeldzame Huis dieren Het betreft hier allerlei zeld zame rassen, zoals het Ja- cobsschaap en Hamshireschaap. 5. Verder zullen ook de Zeeuw se kampioenschappen schapen scheren worden gehouden. 6. Voor de tweede maal doet dit jaar ook een tiental rijtuigjes bespannen met bokken mee. 7. Demonstratie Duitse Her- Zaterdag 10 juni a.s. geeft de wegenbouwkapel Nederland een benefietconcert in centrum ”De Halve Maan” te Oostkapel- le. De opbrengst is bestemd voor het prepareerfonds van het Zeeuws Biologsich Museum. Kaarten kosten, dankzij sponso ring, slechts een tientje per per soon. Voorverkoop en reservering bij het museum, tel. 01188-2620. Galerie Prunier opent het nieu we seizoen te Kortgene met een reeks schilderijen en gouaches, waarbij water en watersport 'n grote rol spelen. In de galerie is de komende tijd verder werk te zien van Koos Zom uit Purme- rend. 't Gaat om zeer fijn uitge voerd penseelwerk, magisch surrealistisch van opvatting. Ver der ziet men er originele kle ding, ontworpen en uitgevoerd door Joke Meijer onder de naam JOM. Openingstijden: woens dag tot en met vrijdag van tien tot twaalf en van twee tot vijf, za terdag van tien tot vier uur. De handbalvereniging G.S.C. uit Goes houdt zaterdag 10 juni a.s. een rommelmarkt op de Grote Markt. De opbrengst is bestemd voor de jeugdafdeling van de vereniging. De rommelmarkt be gint ’s morgens om negen uur en duurt tot ’s middags vier. Kom kijken en kopen, zo laat het bestuur weten. Zondag 11 juni verzorgt Brass band Excelsior uit Kloetinge het 4e manhuistuinconcert van dit seizoen. Excelsior is 6 september 1899 opgericht als fanfare en viert dit jaar haar 90-jarig bestaan. Ter gelegenheid hiervan zal men op 10 september a.s. een jubileum concert verzorgen in de Geer- teskerk te Kloetinge. In 1972 is Excelsior overgegaan op Brass- bandbezetting. Momenteel telt Excelsior 30 leden en zij spelen in de hoogste afdeling (vaandel- afdeling) van de Koninklijke Ne derlandse Federatie. Het concert vindt plaats van 12.00 uur tot 13.00 uur. De toe gang is gratis. De Manhuistuin is bereikbaar via het poortje rechts naast de Muziekschool in de Zusterstraat. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar de Grote Kerk. Wandelaars op de Bevelanden die eens wat verder van huis een avondvierdaagse mee willen lo pen, kunnen van 13 tot en met 16 juni in Veere terechè De te lo pen afstanden per avond zijn 5 en 10 km. De start is om 19.00 uur vanuit ”’t Praetuus”, het wijkgebouw van de wijkvereniging Zanddijk- Veere, Fr. Naereboutstraat, naast het gymnastieklokaal. De laatste avond is de start voor de wandelaars op de 10 km om 18.00 uur en voor de wandelaars op de 5 km om 18.45 uur. Voor informatie of voorinschrij ving kunt u kontakt opnemen met het sekretariaat: tel. 01181-1356 of 01180-28602. De uitslagen van de gespeelde competitiewedstrijden: Honkbal: zondag 28 mei: Red Geese - The Mets 6-27 Softbal: woensdag 17 mei: The Mets - Red Geese 3-5 vrijdag 19 mei: Red Geese - The Mets 0-13 De softbalsters staan na 6 wedstrijden met 6 punten in de middenmoot van de tweede klasse rayon ZWN. De honkballers staan onderaan in hun klasse met 0 punten uit vijf gespeelde wedstrijden. Programma: Honkbal: zaterdag 10 juni 16.00 uur: White Breams - Red Geese Softbal: donderdag 8 juni 19.30 uur: Rowdies - Red Geese vrijdag 9 juni 19.30 uur: Red Geese - Rowdies. Ben je geïnteresseerd in honk bal of softbal, doe dan gerust eens mee op een trainings- avond. Er wordt getraind op "Het Schenge" te Goes op woensdag- en vrijdagavond van af 19.00 uur. Red Geese zoekt nog enthousi aste dames voor het tweede softbal-team. Ook heren zijn van harte welkom, omdat als het le denaantal blijft stijgen, er vol gend jaar ook een tweede honk balteam zal zijn. Voor informa tie: Dick Mos, 01100-13704 of Wiebe van der Kerk, 01100-20866. In Goes werd het Albert Heijn- toernooi gespeeld. En voor de derde maal werd Bilderbeek uit Terneuzen winnaar. Dat bete kent dat Albert Heijn, die op de kleintjes let, moet gaan sparen voor een nieuwe wisselbeker. Want die werd nu definitief mee genomen naar Terneuzen. Het toernooi was sterk bezet. Bilder beek klom op naar de finale door achtereenvolgens een gelijkspel tegen Kloetinge en winst tegen Zierikzee, Goes, Torro en Mid delburg 2. In de finale werd gespeeld tegen Miro Middel burg, waarbij tenslotte penalties de beslissing moesten brengen. Overigens speelde Mario Roose daarbij een belangrijke rol door de eerste drie penalties te stoppen. Op zaterdag, 10 juni aanstaan de organiseert de Wielerstich- ting Hansweert de 38e wieler ronde van Hansweert. Ook dit jaar vormen de beroepsrenners weer de hoofdschotel op deze dag. De profs, die een wedstrijd rijden over 90 km., starten ’s avonds om 18.30 uur. In het voorprogramma worden wedstrijden verreden voor nieu welingen en liefhebbers/vetera- nen. Het Hansweertse wielerco- mité, dat de plaatselijke wieler ronde traditioneel organiseert op 2e Pinksterdag, moest dit jaar noodgedwongen uitwijken naar een andere datum. Reden hiervan was dat op 2e Pinksterdag de profronde van Woerden zou worden verreden. Verder werd door de K.N.W.U. bepaald dat in het gehele land op 2e Pinksterdag de distrikts- kampioenschappen moesten worden gehouden voor de ande re kategorieën. Omdat in Zee land deze kampioenschappen al waren toegezegd aan Sluiskil, betekende dit voor Hansweert dat het organiseren van een wie lerwedstrijd niet mogelijk was. Ondanks de grote konkurrentie van internationale wedstrijden, is het wielercomité er toch in geslaagd 35 profrenners aan de start te krijgen. Grote pu bliekstrekker wordt ongetwijfeld Gerrie Knetemann. ”De Kneet” zal in Hansweert voor het laatst in Zeeland als aktief wielrenner te zien zijn. Van de P.D.M.- ploeg komen, behalve Gerrie Knetemann, ook de streekfavo- riet Peter Hoondert en Hans Daams aan de start. John van de Akker, onlangs nog als 2e achter Jelle Nijdam geëindigd in de Ronde van Midden-Zeeland, is door het comité eveneens ge- kontrakteerd. Van de ploeg van Jan Raas komen in ieder geval Noël Segers, Tom Cordes en Gerrit de Vries aan de start. Van de Panasonic-ploeg zullen on der andere Michel Cornelisse, Henri Rozendal en Louis de Ko- ning acte de presence geven. Verder zullen ondermeer Frank van Bakel, Theo Smit en Ron Mackay in Hansweert aanwezig zijn. Het startschot bij de profs zal Zaterdag 3 juni j.l. werd er door de Goese hpnk- en softballvere- niging "The Red Geese” een scholensoftball-toernooi gehou den. Het toernooi, dat werd ge organiseerd in samenwerking met SPOCO, de sportcommissie van het St. Willibrordcpllege, werd gehouden op het sportveld van het St. Willibrordcollege. Er werd gespeeld in 2 poules van 3 teams. In poule 1 speelden: St. Willibrord, St. Willibrord- docenten en Red Geese 1. In poule 2 speelden: Goese Ly ceum, Groot Stelle-docenten en Red Geese 2. Uitslagen: Poule 1: Red Geese 1 - St. Willibrord 11-9 St. Willibrord docenten 5-3 Red Geese 1 - St. Willibrord- docenten 9-6 Poule 2: Red Geese 2 - Goese Lyceum 26-4 Red geese 2 - Groot Stelle- docenten 5-9 Goese Lyceum - Groot Stelle- docenten 3-21 Om de vijfde en zesde plaats: St. Willibrord - Goese Lyceum 18-13 Om de derde en vierde plaats: Red geese 2 - St. Willibrord- docenten 5-6 Om de eerste en tweede plaats: Red Geese 1 - Groot Stelle- docenten 7-15 Eindstand: 1. Groot Stelle-docenten 2. Red Geese 1 3. Red Geese 2 4. St. Willibrord-docenten 5. St. Willibrord 6. Goese Lyceum Volgens de PR-Commissie ’’The Red Geese” was het een geslaagd toernooi. Ze willen proberen jaarlijks zo’n toernooi te organiseren, maar dan met méér teams. SN

Bevelander | 1989 | | pagina 9