Zeeuwse Dartfederatie thuis Glashandel Melieste Goes tegen Jofa uit Brugge in riant nieuw complex Twaalf uur non-stop Klomppop-festival I WAT EEN STREEK..WAT EEN STREEK..WAT EEN STREEK. ADFRANSE0 ■SSgF ZATERDAG 6 MEI Cabaret Zak en As met ’De Nationaal Kampioen’ I Zilveren Beveland-speld voor de heer Jo Proost I WERKT AUTOMATISCH BETER WE WILLEN GRAAG KENNISMAKEN 5 MEI HOUDEN WE OPEN HUIS Wewico Voorjaarsactie Wemeldinge met veel kansen 1 1 Oranjezangavond in Geerteskerk te Kloetinge Sick Spoiled en YaYa’s in De Pompe Goes lÉÈrJ Prijzen uitgereikt in Erasmusflat Goes Bevelands Bejaardenbiljart had uitstekend seizoen i. 1 7 Woensdag 3 mei 1989 DE BEVELANDER s ma) jfieed/tkêfsuj.) o. Glashandel Melieste heeft een hecht team van vier vakmensen, en hoopt door de huidige entou rage de klant een nog grotere service te geven. nu de auto fatsoenlijk kwijt kan”. Het assortiment figuurglas werd uitgebreid tot 60 soorten, direkt uit voorraad leverbaar. Dankzij Fax en computer is dubbelglas zeer snel te leveren, op verzoek binnen een week. Sinds kort verkoopt men ook kunststof ko zijnen, waar steeds meer vraag naar is. Voor alles op glasgebied kunt u bij Melieste terecht; gla zen deuren, en puien, zonwe rende glassoorten, geslepen glas, spiegels etc. Nieuw is het Unica-glas, glas als wandversie ring, waar er enkele van op kan toor hangen. ’’Werkelijke schit terend, lijkt op een Karei Appel, maar dan ietsje goedkoper..”, aldus Jan Pilaar. qelijn v.d. Berg (bas). Rock met folk-, blues-, country-, balkan- en afro-invloeden. Op de foto: Bad to the Bone: één van de vele bands tijdens Klomppop in De Stenge. (foto: Ineke Oostveen) Tot en met 20 mei is ’t goed winkelen in Wemeldinge. Daar wordt namelijk de Wewico-Voorjaarsactie gehouden met vele prijzen. De Wemeldingse winkeliers geven komende weken bij ieder besteed bedrag van vijf gulden een lot uit, waarmee men meedingt naar de prijzen. Er zijn de volgende waarde bonnen te winnen: ’n Hoofdprijs ter waarde van f 1000,—. een 2e prijs ter waarde van f 500,— een 3e prijs ter waarde van f 250,— een 4e prijs ter waarde van f 100, en vele troostprijzen van f 50,— en f 25,—. De prijsuitreiking vindt plaats op 22 mei in Hotel Vredebest. De deelnemende winkeliers zijn herkenbaar aan het Wewico-raambiljet. 8 8 De wedstrijden, die in gelote koppels werden gespeeld op 8 borden, verliepen voorspoedig. Door het lootsysteem waren er geen uitgesproken favorieten. Dat de dartsport niet alleen voor de jeugd is, bewezen Kees Moe renhout uit Koudekerke en Omer Goethals uit Brugge die, respectievelijk 65 en 70 jaar oud, beiden een derde plaats wisten te veroveren met uitste kend resultaat (hoogste score 132 en 172). Volgens de voorzit- Vrijdag 5 mei a.s. is er in De Geerteskerk te Kloetinge een Oranjezangavond. Deze begint om half acht en er wordt mede werking verleend door het man nenkoor ”De Lofzang”, de jonge en veelbelovende organist Mi chel de Wit en dirigent-pianist Jan van Zweden. Ds. W. Harinck uit Kapelle-Biezelinge verzorgt tijdens de avond een meditatie. Afwisselend zal er samenzang zijn, waarbij de bekende Valerius-liederen centraal staan. De grote kerk van Kloetinge staat bekend om zijn goede akoestiek en men hoopt er een sfeervolle avond voor jong en oud van te maken. De toegang is vrij. kantoorcomplex met een opper vlakte van 550 vierkante meter bebouwd in gebruik. In verband met de kraanbaan en grote for maten glas waarmee wordt ge werkt, gaat het om een relatief hoog gebouw. "We weten niet wat we meema ken”, aldus de heer Pilaar. ’’Bij na drie keer zoveel ruimte, dus alles voor de pak. De kraan baan, waar we de zwaarste rui ten mee kunnen tillen, is fan tastisch. Het laden en lossen gaat vele malen sneller en kost geen enkele zweetdruppel”. De belangstelling bij de opening was zeer groot, er waren zo’n 150 aanwezigen. Glashandel Melieste heeft dan ook een gro te klantenkring. Men levert glas aan schilders-en aannemers door geheel Zeeland. ’’Maar ook de partikulier weet ons in de nieuwe zaak te vinden”, aldus Jan Pilaar. ”Men is blij dat men Café ”De Pompe” aan de Grote Markt te Goes heeft komend weekeinde de nodige live muziek aan te bieden. Vrijdag avond a.s. speelt vanaf half elf de rockband”Sick Spoiled” en voor zondag 7 mei wordt de Popgroep „YaYa’s” naar Goes gehaald. Aanvang vier uur 's middags. Wat de rockgroep ’’Sick Spoiled” betreft, deze wordt getipt als dé rockgroep van de nabije toekomst. De for matie combineert een scheuren de up-tempo met een daverende drive. Kortom: de groep staat borg voor flitsend werk. De mu ziek van de „YaYa’s” (zondag middag in De Pompe) is een mengeling van African-sound met westerse popmuziek. De groep heeft al veel optredens achter zich en werd vele malen gedraaid op de radio. „YaYa’s” staat garant voor een spetterend live-optreden, waarbij de emo ties niet van de lucht zijn. Toe gang gratis. De traditie wil dat er op Hemelvaartsdag in Heinkenszand een groot popfestival wordt gehouden. Zo ook morgen, donderdag. In De Stenge krijgen we het Klomppopfestival voorgeschoteld. Tuincentrum Beveland te Goes heeft de afgelopen weken een flinke reorganisatie ondergaan. En tevens was er eind vorige week reden voor een feestelijke bijeenkomst. Want één van de oudste medewerkers binnen het bedrijf, de heer Jo Proost vierde zijn 25-jarig jubileum tussen de planten en struiken. Bij die gele genheid kreeg hij de door de Cabaretgroep ”Zak en As” speelt vrijdagavond 12 mei in ”De Prins van Oranje” te Goes zijn jongste theaterprogramma. Het draagt de titel ”De Natio naal Kampioen”. De première was goed anderhalve maand ge leden in de Leidse Schouwburg en de reacties in de pers waren lovend. Enkele citaten uit re censies: NRC Handelsblad: ”Het is het beste programma dat de groep tot dusver maakte, en brengt hen op een hoger niveau, de cabarettop. Het doet denken aan de beste dagen van Lurelei. Er wordt cabaret van allure gemaakt”. De Telegraaf: Erik van Muiswinkel groeit in de traditie van het oercabaret, en heeft een onmiskenbaar theater aura om zich heen hangen. De voorstelling in Goes staat on der auspiciën van "Uit in Zee land” en begint om acht uur. Kaarten kosten f 16,CJP- en Pas 65-houders betalen f 12,50. erebekers werden daarom uitge reikt door de heer A. Rijk van Borsele en de heer A. Bruinoge van Reimerswaal. Ook oud- voorzitter van de BBCB, de heer Coremans, was aanwezig en reikte namens de BBCB de prij zen uit aan de persoonlijke kam pioenen uit Goes en Kapelle. Tijdens de algemene competitie, waaraan werd deelgenomen door 16 teams, werd Lewedorp kampioen met een positief saldo van 1131 caramboles. In de Bevelan der van vorige week gaven we in grote lijnen reeds het pro gramma, dat de beide Stenge- podia hebben te bieden. Het festival begint morgenmiddag klokslag twaalf en duurt tot middernacht. Energieke en dynamische rock mogen we verwachten. In de band: Gringo (zang), Mart Pad mos (gitaar), Erik de Reus (toet sen), Peter Slager (bas), en Henk Tjoonk (drums). Voor het eerst in de regio te zien. SHUT UP SING (17.45 uur/foy- erzaal) In een nieuwe bezetting presen teert deze Bevelandse band zich op Klomppop met moderne gitaar-pop. In de band: Frank Balkenende (gitaar), Anja Kop- mels (gitaar, zang), Joop Christelijn (bas), José v.d. Boo- gaart (zang) en Dirk Jan Balken ende (drums). BAD TO THE BONE (18.30 uur/grote zaal) Dè belofte in de vaderlandse rockwereld van dit moment. Ein delijk weer een band die al de energie steekt in de hoofdzaken van rock roll en rhythm blues. Nadat in '88 de demo’s en optredens in alle popmedia de hoogte in werden geschreven, kreeg de band een platencon tract onder de neus, en nam, ge produceerd door Mick Ronson, de elpee ’’Bad to the Bone” en de single ’’Car with no reverse” op. Begin ’89 kwam die uit, en de live-concerten zorgden voor een groeiende schare fans. B-SHARP (20.30 uur/grote zaal) Debuutconcert van deze gloed nieuwe Zeeuwse band, met een interessante bezetting en reper toire. In de band zien we beken de musici met verschillende achtergronden samengebracht: Peter Wessel (gitaar, toetsen), Jan Koopman (drums), Alex van Hootegem (zang, gitaar), Aagje Feldbrugge (viool, zang) en Jac- Goese edelsmid Harry Hutjens vervaardigde en ontworpen Beveland-speld uitgereikt. De heer C. Nouse, directeur van Tuincentrum Beveland, prees daarbij de inzet en verdiensten van de heer Proost en de wijze waarop deze heeft ingespeeld op de snelle ontwikkelingen die het bedrijf heeft gekend. De opening van dit eerste lustrumtournooi werd verricht door de Goese wethouder van sportzaken, mevrouw M.F. van Tooren-Loerakker, die de eerste pijlen in het bord wierp, waarbij zij wel verklaarde de sport niet meester te zijn. Van de drie pij len kreeg zij er toch nog 2 in het bord. Zij wenste de deelnemers een betere score. Na deze handeling overhandig de zij aan Jofa-bestuurslid Rudy de Prest een boekwerkje over Zaterdag 22 april vond in het Snooker en Biljartcentrum in Goes de returnwedstrijden plaats tussen de Zeeuwse Dart federatie en de Brugse tegen hanger Jofa. tot 18.00 uur voor iedereen geopend. o°o o o o o o o o o o o o o o o o o o o O o O Noordland, 1 4451 RP Heinkenszand Tel: 01106-3759, Fax: 01106-3749 Met feestelijk vertoon is vrij dagavond aan de Verrijn Stu- artweg 26 te Goes de nieuw bouw van Glashandel Melieste in gebruik genomen. In aan wezigheid van de genodigden, knipte de 4-jarige Michiel Pi laar - zoon van directeur Jan Pilaar - een lint door, waarmee de officiële opening een feit was. Glashandel Melieste werd 55 jaar geleden gesticht. Tot voor kort was de glashandel ge vestigd aan de Wijngaardstraa* te Goes. Men had daar geen uit breidingsmogelijkheden meer en bovendien moest veel zwaar werk met de hand worden ver zet, aangezien men er niet de mogelijkheid had om verder te automatiseren. Daarop werd besloten tot nieuwbouw op het Goese industrieterrein. Daar heeft Glashandel Melieste sinds kort het nieuwe magazijn en In de Erasmusflat te Goes werd de eindpartij gespeeld om het persoonlijk kampioenschap voor de Bevelandse Bejaarden Bil- jartcompetitie. Daaraan werd af gelopen seizoen door veel biljarters uit de hele regio deel genomen. Daarbij stonden cen traal: ontspanning, de onderlinge contacten en natuur lijk het wedstrijdelement. Tijdens de competitie bleek Hansweert ter van de Zeeuwse Dartfedera tie, Carl Lucassen, is de vriend schap met de Bruggenaren weer steviger aangetrokken. De uitslag was als volgt: Winnaarsronde: 1Lauran de Jonge - Eric Pieter- se (zie foto) 2. Jolanda Naaktgeboren - Jean-Pierre de Becker 3. Marcel Schoof - Kees Moe- rènhout 4. Adrie Schouwenaar - Henk de Kreij BOBBY BYRD THE J.B. ALL STARS (U.S.A.) (22.00 uur/grote zaal) Het is ”de Klomp” gelukt een wereldband te boeken voor de afsluiting van Klomppop '89. Uit de U.S.A, komt de voormalige begeleidingsband van JAMES BROWN naar ”De Stenge”. Bobby Byrd, de man die ruim 20 jaar bij Brown diende en o.a. Sex Machine medecomponeerde, heeft diverse cracks uit de Brown-revue om zich heen ver zameld. O.a. zijn vrouw Vicky Anderson, de blazerssectie met "Pee Wee” Ellis, Maceo Parker, Fred Wesley en de zangeressen Martha High en Marva Withney. Dit aangevuld met jonge topmu- sici vormen zij een 13-koppige Soul Funkrevue die zijn gelijke niet kent. In '88 kwam deze for matie al naar North Sea Jazz, en Londen, en nam de Ip "Finally Getting Paid” op. In datzelfde jaar raakte al het voormalige werk van de musici (vele hon derden opnames) enorm in de belangstelling van de klankjat- ters in de house- en hip-hop be weging. over sterke biljarters te beschik ken. Want tijdens de finale in de Erasmusflat speelden twee plaatsgenoten de finale tegen el kaar. Met minimaal verschil ver sloeg de heer H. van Zandvoort uit de A-poule de heer V. van de Berge uit de B-poule. Door drukke werkzaamheden konden de burgemeesters die waren uitgenodigd er bij de prijs uitreiking in Goes niet bij zijn. De In dit halve etmaal zullen ver scheidene topacts optreden als mede de betere bands uit het eigen Zeeuwse. In de afgelopen jaren waren acts als De Gigantjes, Vengeance, Fatal Flowers, I’ve got the Bul lets, Tröckener Kecks en Candy Dulfer’s Funky Stuff grote na men op het festival. Door de pro grammalle van nieuwe topacts en de grote variatie in het aan bod, is het festival uitgegroeid tot hèt trefpunt van de Zeeuwse popliefhebbers. De editie van '89 gaat op die lijn voort. Voor het eerst staat een in ternationale topact op het pro gramma, Bobby Byrd The J.B. All Stars uit de U.S.A., en twee sterk opkomende nieuwe Neder landse topacts, Sleeze Beez en Bad to the Bone. Het Zeeuwse aanbod bevat veel interessante ’’première’s” van nieuwe for maties. Dat betekent twaalf uur non- stop-pop met meer en minder bekende bands. Hieronder een overizcht van de optredende groepen: WHO’S Q (12.30 uur/grote zaal) Het debuutoptreden van een frisse Bevelandse funk-rock band, bestaande uit: Michiel Kunst (toetsen, zang), Hans Dekker (gitaar), Pim Zuurveld (bas), Jeroen Jeremiasse (drums). ”Q-funk” is de stijl. Een swingende opening! TRIGGER (13.30 uur/grote zaal) Uit Vlissingen komt deze rock band die al enige tijd tot de Zeeuwse topgroepen behoort. Vorig jaar o.a. te horen als Vara’s popkrantband. In de band: Ron Bruynzeel (zang), Hans Kemp- kes (drums) en de gitaristen Chris en Guus Sibbald. Muzi kanten die het klappen van de Vrijdag is het zover. Adfranse Auto- r matisering b.v. wordt dan officieel geopend door de burgemeester van Bor- sele: G. C. G. van de Heuvel. Een belang- rijk moment voor ons, dat begrijpt u. k Minstens zo belangrijk vinden we de mogelijkheid om met u kennis te kunnen maken. Adfranse Automatisering b.v. is een collega ondernemer met een grote ambitie: automatiseringsoplossingen le- veren. Kennismaken kan dus heel nuttig zijn. Onze deuren zijn 5 mei vanaf 16.00 7 ON A DATE (21.15 uur/foy- erzaal) Een in '86 opgerichte Zeeuws- vlaamse band met een eigen stijl. Jazzy en funky popsongs. In de band: Mariëlla Tirotto (zang), Donald de Braai (sax), Patrick Lockefeer (toetsen), Mar tin Fleurbaay (gitaar), Heins Greten (bas), en Willem Rijn (drums). Een eigenzinnige band! Verliezersronde: 1. José Lucassen - Dirk Dierikx 2. Richard Smits - Marcel Visch 3. Roos van Luijk - Omer Goethals 4. Jan Ellen - Frits Handwerk de stad Goes, waarbij zij de zuiderburen uitnodigde veelvul dig in Goes op bezoek te ko men. Van het bestuur Jofa ont ving zij een schilderij met Brugs-kant. zweep wel kennen, en enkele prima demo’s uitbrachten. THE RESISTANCE (14.15 uur/foyerzaal) Een Middelburgs kwartet dat moderne rock, garagerock en heavy wave brengt. Eigen werk én covers van o.a. The Cult. In de band: John v.d. Horst (drums), Bram Schoe (zang), Ernst Osté (bas), en Giel den Troye (gitaar). SLEEZE BEEZ (15.00 uur/grote zaal) Nederland heeft nu ook een ’’party-hardrock” band van for maat. In '87 debuteerde de band met de Ip ’’Look like heil” en een reeks verpletterende concerten. Veel publiciteit, zeker nadat bij een der concerten Iron Maiden zanger Bruce Dickinson op de bühne verscheen. De band nam in '88 de tweede elpee op en wij zigde de bezetting. Vanaf Klomppop volgt in mei/juni een Nederlandse toernee. Een pri meur op het festival! RANDAN (16.15 uur/foyerzaal) Schouwse hard-rock band met een goede live-reputatie o.a. op gebouwd op Anywave en bij con certen in Brogum. Nu te zien in een nieuwe bezetting: Martijn Klippel (gitaar), Rudy Klippel (bas, zang), Anton Schuls (drums) en Etienne van Oeveren (gitaar, zang). ’’Metal Soldiers” heet de demo! GRINGO’S SWEET REVENGE (17.00 uur/grote zaal) Zanger/entertainer Gringo neemt wraak met deze band. Na tal van bands en muzikanten die niet de motivatie hadden om pro fessioneel een popshow uit te werken, is het hem nu gelukt. zaterdag 6 1 inlichtingen: 01640 7= t: 7

Bevelander | 1989 | | pagina 7