GRAND THEATER Vierjarig jongetje raakte voetje kwijt door het ontbreken van goede bewegwijzering iU DUBBELGLAS j MELIESTE r 1 UUR FOTOSERVICE Is uw auto vuil? Inzameling op Beveland ten behoeve van Polen Koffieconcert ”Ons ^■Genoegen” Kapelle weekblad voor zuid- en noord beveland PARFUMERIEVAN BIEMEN Sponsorloop in Kapelle voor Novib Wij wassen hem in onze volautomatische wasserette SE WILLOW We tonen u donderdagmiddag graag onze nieuwe voorjaarscollectie regenmantels, japonnen, pullovers, rokken-, blousescombinatie en hoeden. Van klassiek tot jong, elegant en sportief. Maar altijd heel draagbaar en betaalbaar, donderdaq om half 3 U bent van harte welkom. COLORS DE BENETTON VOOR MANNEN Woensdag 15 maart 1989 - 41e Jaargang no. 11 HEINKENSZAND noordlandseweg 3 14.00 Langevorststraat 76 - Goes LAATSTE WEEK 20.00 20.00 20.00 Goes 01100-15165 16 t/m 22 maart E I SERVICESTATION Kerncentrale Vrachtbrief Feestelijk geïntroduceerd door de 30 top-portumeurs van Nederland. Van 13 tot en met 25 maart. Een gratis proefflaconnetje ligt voor u klaar. Verkrijgbaar bij: EiS Oplossing JBO7E MARKT 7 GOES TEL W59 3/erschoore ^daverende amusementsfilm die jong en oud Verdwaalde vrachtauto's vast in Borssele lopen MODESHOW Colors. A New®orld For Men. berco IMS Zaterdag wordt er in diverse Zuidbevelandse plaatsen een in zamelingsactie gehouden door de Stichting ’’Zeeland helpt Po len”. De inzameling vindt plaats in Krabbendijke, Kruiningen, Wemeldinge, Yerseke, Wolp- haartsdijk en Kapelle. Op ver schillende adressen daar kan men kleding, schoeisel en ande re bruikbare spullen inleveren. Tevens kunnen er giften worden overgemaakt. De Stichting Zee land helpt Polen is al acht jaar aktief en kan de Poolse kinder kankerpatiëntjes niet in de steek laten. Opereren kunnen de dok toren in Polen weliswaar, maar voor de nabehandeling zijn ze afhankelijk van de medicijnen (cytostatica) uit het Westen. Er zijn al 100 kinderen genezen door de steun van de Stichting. Vóórdat de Stichting met de on dersteuning begon waren alle kinderen gedoemd te sterven. ze te begrijpen, dat ze verkeerd zitten’. Gelukkig komen ze dan ter linker zijde het enorme par keerterrein van de busonderne ming fa. De Muynck tegen. En daar kunnen ze dan draaien. Voor de chauffeurs is die moge lijkheid een geschenk uit de he mel Maar voor de omwonenden zeker niet. De heer C. de Muynck: ”De oplossing is zo eenvoudig”. De kerende vrachtwagencom binaties veroorzaken nogal wat overlast. En vorig jaar in de zomermaanden werd de kleine Andries van Liere (toen 4 jaar) door een stel van die grote wielen overreden. De heer Cornelis de Muynck (63), oud-firmant van het busbe drijf, die recht tegenover het par keerterrein woont, zag het onge luk weliswaar niet met eigen ogen gebeuren, maar was wel binnen een paar seconden op de plaats van het ongeluk. ”Het jochie was met zijn fietsje bij de grote wielen van die vrachtwa gencombinatie gaan kijken. Dat gebeurde op het moment, dat de chauffeur was uitgestapt om even aan voorbijgangers de weg te vragen. Toen de chauffeur weer vertrok, gingen de wielen van de oplegger over het voetje van het jochie heen. Twee van zijn teentjes werden door de zware wielen volledig afgere den”. De moeder van Andries, mevrouw Van Liere, bevestigt dat haar zoontje door het onge luk een grote teen en een mid- delteen is kwijtgeraakt. ”Het zal voor hem levenslang een handi cap blijven. Door diverse opera- annelies van der poel klokstraat 10 goes 01100-27473 Maandag.. Dinsdag.... Woensdag ANWB-borden gewoon zo’n fabriekje achter de naam Van Cittershaven’ te zetten. Het is zo simpel als wat. En je zal zien, dat het helpt”. Zondag.. Kindermatinee kwalrterts controle gegarandeerd Ndoor KODAK Van GEORGE LUCAS en RON HOWARD Verrijn Stuartweg 26 4462 GE GOES 01100-27854 (2 lijnen) 13 T/M INTRODUKTIE 25 MRT De afslag, die veel chauffeurs ’missen’. Ze realiseren zich niet, dat ze richting Van Cittershaven moeten rijden om het industrie gebied te bereiken. Op hun vrachtbrieven staat vaak ’Bors sele’. Dan rijden ze dus recht door, en dan loopt de weg dood in het dorp Borssele, 6 km verderop. Bij de gemeente Borsele in Heinkenszand is het probleem van de onduidelijke bewegwijze ring bekend. Volgens een woordvoerder van de gemeente zijn het met name chauffeurs met bestemming kerncentrale die verkeerd rijden. ”Als op hun vrachtbrief Kerncentrale Borsse le staat, rijden ze richting Bors sele. Het is niet onlogisch”. In april 1988 heeft de rijkspolitie van de groep Borsele bij de ANWB al gevraagd om duidelij ker bewegwijzering. De ge meente ondersteunde dat ver zoek met een eigen brief. De Bernhardweg-West is ech ter een provinciale weg. En de ANWB heeft tot op dit moment nog geen groen licht gekregen bij de provincie om de wijzi gingen aan te brengen achter elkaar draaien. Ik ben na tuurlijk niet elke minuut van de dag in het dorp, maar ik ver moed dat er toch gemiddeld 1 keer per dag zo’n combinatie per ongeluk in het dorp terecht komt”, aldus de heer De Muynck. Volgens hem is het probleem van de ’vrachtwagen- plaag’ in het dorp Borssele over igens gemakkelijk op te lossen. ”Als op de ANWB-borden ach ter de aanduiding 'Van Citters haven’ het tekentje van een fa briek (een z.g. pictogram - red.) zou worden geplaatst, dan rijdt er niemand meer verkeerd. Want wie weet er op dit ogen blik, dat de Van Cittershaven een industrieterrein is? Maar een internationaal chauffeur slaat altijd aan op dat fabriekje. Hij weet dan onmiddellijk: dat is een industrieterrein”. Volgens de heer De Muynck is het leed geleden, als op de be wegwijzering dit beeldmerk wordt aangebracht achter de naam 'Van Cittershaven'. (Van een onzer redacteuren) BORSSELE - Hoe lang zou het duren, voordat de beweg wijzering naar Vlissingen-Oost wordt verbeterd? Of moe ten er eerst doden vallen in Borssele? Die vragen stelt de burgerij van Borssele zich al lange tijd, nu steeds meer vrachtauto’s onno dig in het dorp verzeild raken. Ze zijn verdwaald. Oorzaak daarvan is, dat de chauffeurs op de Bernhardweg-West de afslag ’Van Cittershaven’ voorbijrijden, zonder te beseffen, dat ze juist die afslag nodig hebben om drukbeklante bedrijven als PZEM, Hoechst, Total en Heere- Het gebeurt nu ook nog wel dat er méér patiëntjes zijn dan medi cijnen en dan moet er geloot worden. Dit is een verschrikkelij ke situatie voor de doktoren en verpleegkundigen. De Stichting heeft op zich genomen elke drie maanden voor f 15.000,aan cytostatica te leveren en dit wordt al zeven jaar gedaan. Elk jaar wordt het moeilijker om het benodigde geld bij elkaar te krij gen. Vandaar dat de Stichting huis-aan-huis bus collectes houdt en rommelmarkten orga niseert, gestort 329443 34.93.07.571 Zeeland helpt Polen. Inzamel- adressen voor kleding, schoei sel e.d. zijn Krabbendijke: Doelstraat 47. Kruiningen: Boer- haavestraat 15. Wemeldinge: Dorpsstraat 18. Wolphaartsdijk: Oudelandseweg 30. Kapelle: Smokkelhoekweg 3. ties en door revalidatie kan hij nu weer een beetje zelfstandig lopen. Maar het zal nooit meer helemaal goed komen”. ”ln de zomermaanden lag Andries vo rig jaar 8 weken lang in het Oosterschelde-ziekenhuis in Goes en in het Sophia-kinder- ziekenhuis in Rotterdam. Hij had langdurig grote pijn. Zijn voetje werd bedekt met trans- plantatiehuid, maar dat bleek toch niet sterk genoeg om erop te kunnen lopen. Al die tijd zat hij dus in een rolstoel”. In zie kenhuis Dijkzigt te Rotterdam KWALITEITSKLEURENFOTOS KLAAR TERWIJL JE WINKELT! ”n Beetje uit de hand gelopen initiatief’, aldus typeert de heer Johan Kouwer van de Groene School te Kapelle het plan van de school om een sponsorloop ten bate van de Novib te organi seren. De sponsorloop voor 't goeie doel wordt komende vrij dag te Kapelle gehouden en de belangstelling is dermate groot, dat zelfs commissaris van de Koningin, dr Boertien en echt genote, de organisatie hebben laten weten er ’s avonds graag bij te willen zijn, wanneer de uit slag bekend wordt gemaakt. 'De sponsorloop werd heel spon taan door enkele leerlingen op gezet. Maar al snel bleek, dat de hele school eraan mee wilde doen. Dat betekent in de praktijk 30 leraren en 300 leerlingen’, al dus de heer Kouwer. De sponsorloop gaat ’s middags om twaalf uur van start bij sport hal 'Het Groene Woud’ te Kapel le. Het idee voor deze sponsorloop werd tijdens een les maatschap pijleer geboren. Leerlingen raakten onder de indruk van de grote verschillen die er op de wereld zijn en beseften dat je er minstens iets aan moet probe ren te doen. Zo groeide het idee sponsorloop. Vrijdag 17 maart is voor de Groene School toch al een bijzondere dag, want dan wordt er een grote feestavond - de grote groene schoolavond - georganiseerd. Burgemester van Bommel van Kapelle zal om precies 12 uur het startschot lossen. Bij de sporthal is een parcours uitge zet van ongeveer 2 km lengte. Meisjes en jongens van alle klassen lopen mee en hebben door heel Zeeland hun sponsor kaart in laten vullen. Ook leraren worden gesponsord. Zo loopt de direkteur van de Groene School, de heer L Burger, voor f20,— per afgelegde kilometer. Om het voor de meisjes en jon gens nog aantrekkelijker te ma ken, is er een Zeeuwse atleet aangetrokken, nl. Kim Reijnier- se uit Middelburg, die als de be kende 'haas' zal fungeren. Kim Reijnierse verzekerde ons deze week nog, dat hij binnen het uur 20 kilometer zal hebben af gelegd! ’Om 30 kinderen in Bangladesh of Tanzania 1 jaar lang les te la ten ontvangen, kost f4500,-. Het moet toch mogelijk zijn om minstens 30 kinderen gelukkig te maken’. Om het alles nog feestelijker te maken, zal 's avonds mevr. Boertien aan iedereen bekend maken wat de opbrengst is van deze voor de Groene School unieke sponsorloop. Dat wordt interessant om te sponsoren, om gesponsord te worden en hopelijk een gewel dig resultaat voor NOVIB De muziekvereniging ”Ons Genoegen” uit Kapelle geeft a.s. zon dag 19 maart weer een voorjaarsconcert. De muziek die tijdens dit concert ten gehore wordt gebracht, zal be slist een groot publiek aanspreken. De fanfare o.l.v. dirigent Peter de Rooij brengt o.a. het nummer 'Man of many parts’ van Pi Schef fer, waarmee de vereniging onlangs zeer succesvol deelnam aan het K.N.F.-concours te Goes. Verder worden stukken gebracht van o.a. Philip Sparke, Randy Beck, Barry Manilow en Jacob de Haan. Ook de drumband o.l.v. Ronald de Roo geeft 'acte de présence op dit koffieconcert, dat in ’de Vroone’ plaats vindt. De toegang is gra tis; aanvang 11.30 uur. ”Ons Genoegen”, daar zit muziek in! "Bovendien: er komen hier veel buitenlandse chauffeurs, vooral Duitsers, Fransen, Spanjaarden en Italianen. Die mensen weten niet eens wat de betekenis van het woord 'haven’ is. Die zien al leen maar ’Borssele’ op hun vrachtbrief staan. Dus rijden ze blindelings naar Borssele toe. Maar ja, dan rijden ze wél 6 km te ver. En die 6 km moeten ze ook weer terugrijden. Dat is dus een onnodige omweg van 12 km. Ik heb die vrachtbrieven vaak gezien, als me de weg werd gevraagd”. Het lijkt hem niet verstandig om op de Bernhardweg-West al borden neer te zetten, waar op alle namen van alle bedrij ven staan vermeld. ”Nee, dat moet je niet doen langs een autoweg. Dan gaan ze stop pen en dat levert óók weer ge vaarlijke situaties op. Nee, het is veel eenvoudiger om op de -s-Heerenhoek Borssele Ovezande volgde in oktober een grote transplantie-operatie, waarbij delen van een arm en van een slagader aan zijn voetje werden gezet. Daarbij werden ook de zool en de hiel van zijn voetje vernieuwd. Met een aangepaste schoen leerde Andries daarna een beetje lopen. ”Ten opzichte van een half jaar geleden is er sprake van een redelijke vooruitgang. Maar hij heeft nog een hele weg te gaan, want er staan An dries nog diverse operaties te wachten”, aldus mevrouw Van Liere. Donderdag20.00 Vrijdag.... 19.00-21.30 Zaterdag. 19.00-21.30 Zondag.... 19.00-21.30 De regelmaat, waarmee het zware vrachtverkeer het dorp binnendendert, is zeer verschil lend. "Soms zie ik een paar da gen niks, maar dan ineens weer een paar achter elkaar. Vorige week vrijdag kwamen er plotse ling 3 van die grote mammoets ma te bereiken. Vooral de bui tenlandse chauffeurs (zij maken zeker de helft uit van de ’verkeer-rijders’) houden op de ANWB-borden maar één naam in de gaten: Borssele. Het ge volg: ze rijden via de Bernhardweg-West, de ’s- Heerenhoeksedijk, de Monster- weg en de Oostsingel het dorp Borssele binnen. Pas als ze de Oostsingel oprijden, beginnen Giften kunnen ook worden op gironr. of Rabobank nr. t.n.v. Stichting RRC ME.uu6omj WeULSTE

Bevelander | 1989 | | pagina 1