nieuwe Mr. Seinstra burgemeester Goes lijdelijk wat ongemak VREEMDSOORTIG PAKKET DAALDE NEER IN DE POLDER.... WINTERROMMELMARKT 7r GRAND THEATER o •Q 9) iwmddebios UUR FO7OSERWCE The Skyblasters met reggae in ’t Beest ,W1NERJE, Cakevan de week. Overheerlijke eiercake. s weekblad voor zuid- en noord beveland HEM 47 Jaar, CDA-er en ervaring IIIL Verschoore I jïïl I I I hans \iancten HONEN haarmode Koningstraat 8 Goes 01100-14859 vóórhaar^ Engelse groep Fragment bij Schoudee Wemeldinge Woensdag 18 januari 1989 41e Jaargang no. 3 Witte doos bevat radio sonde van ’t Engelse KNMI IBMMS.SfflM- Jubileum- uitvoering E.M.M. Kruiningen Donderdag op de Grote Markt in Goes van 9.00 tot 17.00 uur. goese middenstand centrale (Van een onzer redacteuren) r KODAK EXPRES QUALITY CONTROL We zijn begonnen met de verbouwing. Dat geeft wat ongemak. Daarom de komende weken ekstra aanbiedingen. OUDELANDE - Het echtpaar Spitters wacht op dit moment met enige spanning op post uit En geland. GOES, 01100-15165 19 t/m 25 januari ”Ga dat zien”. M grote markt 7, goes, tel. 01100-16159 Donderdag20.00 u. Vrijdag19.00-21.30 u. Zaterdag14.00-19.00-21.30 u. Maandag-Dinsdag-Woensdag 20.00 u. ’’SPANNING, AVONTUUR, HUMOR, EEN PRIMA FILM VOOR TUSSEN DE 8 EN 80”. In zee SLAAT ALLES. Met gaas Vers en ambachtelijk bereid. -W-d ”Eng ding” Wit pakketje Opheldering a ■mm ■mm Post uit de ruimte! heeft afge- 500 g IBM»» De vinders mogen de instru mentjes houden. De meesten vinden het wel leuk". Die post zou een vervolg moeten zijn op de 'post uit de ruimte’, die ze onlangs via het luchtruim ontvin gen. Op een stuk akker- bouwland langs de Ove- zandseweg, tussen Ove- zande en Oudelande, von den ze een vreemd pakket je, dat aan enkele parachu tes was neergedaald. Aan de hand van de opschriften konden ze vaststellen, dat het pakketje een Engelse radioson de bevatte, die voor weers voorspellingen wordt gebruikt. "Stuur deze kaart s.v.p. terug naar ons en u krijgt dan snel in structies over de manier, waar op u de sonde aan ons kunt te rugsturen,” stond op het pakket. "Verder sturen we u een folder, waarin de werking van de radio sonde uitleggen.” Kennelijk is het Engelse KNMI (t.w. het Me teorological Office in Bracknell) ervan uitgegaan, dat de para chute uitsluitend in Engeland zou dalen, want er wordt een be loning in het vooruitzicht gesteld aan "ieder die in Engeland deze radiosonde terugvindt”. Maar de ’luchtpost’ kwam uiteindelijk in Zuid-Beveland neer.... Zondagavond 22 januari a.s. treedt de Engelse formatie "Frag ment" op bij boerderij bar Schoudee te Wemeldinge. De groep treedt al geruime tijd met succes in 't land op in discotheken en speelt stevige muziek van groepen, zoals U2, "Simple Minds” e.d. De optredens worden gekenmerkt door veel sfeer en 't showele ment is volop aanwezig. De avond bij Schoudee begint om half acht en de entree is gratis. De komende weken is er bij Schoudee in We meldinge trouwens volop te beleven, zo staat er een optreden op stapel van de John Marisband, Frou-frou, Escape en anderen. het niet openmaken. Ik vind het maar angstig. Als je het voor het eerst ziet, is het een eng ding.” De heer Spitters toont de vreemde, ingewikkelde parachute- constructie, die in de buurt van zijn woning uit de lucht kwam vallen, het klein chemisch afval. tour”. De muziek van the Sky- blasters wordt gekenmerkt door strakke drum-ritmes, een door het middenrif snijdende bas, stuwende blazers en een beziel de podiumact van Edward "Vi ce” Buadee en Prince Far Out. De teksten van The Skyblasters gaan over discriminatie, impe rialisme en vervuiling en verra den een sterk sociaal engage ment. Wie al kennis met hun wil maken, kan de nieuwe video van hen op Sky Channel be kijken. "Ons eigen KNMI gebruikt ze ook regelmatig, maar meestal in de buurt van De Bilt. Daar wor den ze vaak binnen een straal van enkele tientallen kilometers teruggevonden. Het KNMI ge bruikt echter veel kleinere kast jes. Bij aantreffen hoeven ze niet teruggezonden te worden. Simon van Collem, Simonskoop. ”De electronica wordt aan de praat gehouden met een klein batterijtje. Alle gegevens, die de instrumentjes registreren zen den ze (via een soort radar systeem) direct door de lucht naar Bracknell. Bij ontvangst al daar worden de gegevens auto matisch ingevoerd in de compu ter.” Goes heeft een nieuwe burgemeester. Het is mr. T.R. Seinstra, afkomstig uit de AR-hoek van het CDA, 47 jaar en sinds 1978 burgemeester van Nieuwkoop, een gemeente in Zuid-Holland met ruim 10.000 inwoners. Volgende maand wordt de heer Seinstra geïnstalleerd als opvolger van burge meester W. Blanken, die vorig jaar naar Ede vertrok. Negen maanden lang werd het burgemeesterschap van Goes ver vuld door loco-burgemeester L.H. de Leeuw Een delegatie uit Goes ging vorige week kennismaken met de nieuwe bur gemeester. De heer Seinstra bekleedde tot op heden onder meer de volgende functies: Secretaris afdeling Geschillen van Bestuur bij de Raad van State. Directeur bestuurszaken gemeente Purmerend en werd vervolgens burgemeester van Nieuwkoop. In de gemeente Nieuwkoop beheerde de burge meester de portefeuille Algemene Zaken (o.a. Openbare Or de en Veiligheid, Rukmtelijke Ordening, Voorlichting, Milieu hygiëne, Natuurbeheer en Personeelszaken). De heer Seinstra is getrouwd. crco gegeven, dat de paratroop' on gevaarlijk is, maar mevrouw Spitters vindt het mysterieuze luchtlandingspakket maar eng. "Hij kan niet lekken, staat erop. Maar er wordt een voorbehoud gemaakt voor accu- of batterij- zuur, dat er kennelijk toch inzit. Niet voor niets wordt in de tekst gewaarschuwd, om voorzichtig om te gaan met het instrument en het veilig op te slaan.” "Van mij mogen ze het vandaag nog komen halen. Ik weet niet precies wat erin zit. We kunnen "Ik vind het ook een gevaarlijk ding. Nu is hij keurig op het land neergekomen, maar voor hetzelfde geld belandt hij in de draden van de hoogspan- ningsleiding hier voor de deur. Of hij valt door het glazen dak van een bloemen- of groente- kastje.” Het angstaanjagende pakket, dat onder aan de 3 parachutes hing. Volgens de opschriften bevat het een radiosonde, die voor weers voorspellingen wordt gebruikt. vierkant van vorm en er staat een wieltje bovenop. Uit het pakketje komt een lang wit koord met een wit balletje aan het uiteinde. Het lijkt wel, of het ruimtewezentje ET een boodschap worpen.... Veronica blad ”Op de kust van Walcheren (doorgaans in de buurt van Westkapelle) spoelen vaak de weerkastjes van het ’Engelse KNMI’ aan. Meestal zijn ze we ken of maanden tevoren in zee terechtgekomen en door de wind en de stroming meege voerd naar de Nederlandse kust.” "Maar het is vrij zeldzaam, dat een meteo-kastje van de En gelse collega’s via het lucht ruim helemaal doordringt tot diep in Zeeland. De radioson de van de heer Spitters is wél een bijzonder geval, hoor.” De 'elastische parachute’, die de heer Spitters op het land vond, is volgens haar overigens geen parachute. ”Nee, die brui ne elastische stof is het restant van de ballon, waaraan de radio sonde wordt opgelaten. De bal lon kan kilometers hoog stijgen. Op grote hoogte meten de in strumentjes, of de wind aldaar erg hard waait en of een front snel naderbij komt. De meetre sultaten geven een soort dwars doorsnede van de weersituatie van 0 tot 1000 meter hoogte. De radiosondes worden uitsluitend gebruikt voor hoogtewaarnemin- gen,” aldus de woordvoerdster van het KNMI in Vlissingen. I Over de 'zure batterij’ zegt ze nog: "Dat is maar een heel klein ding. Hij is niet gevaarlij ker dan een gewone batterij. Gewoon maar inleveren met Kinderen zowel als volwassenen vergeten gegarandeerd meer dan l1/? uur alles wat zich buiten de bioscoop afspeelt’’. Parool Wat uiteindelijk in de polderdrie- hoek Oudelande-Ovezande- Driewegen neerdaalde, was een parachute-constructie met drie parachutes. Direct boven de ra diosonde hing een soort para- pluframe met een gaasachtige bekleding. Daarboven hing een witte parachute en daar weer boven hing een derde, elasti sche bruine parachute. Onderaan deze drievoudige parachute hing het futuristi sche, witte pakketje. Het is In het kader van het jubileum jaar geeft de Kon. Harmonie E.M.M. uit Kruiningen op zater dag 28 januari a.s. haar jaarlijk se uitvoering in ”Ons Dorps huis” te Kruiningen. Opgericht in 1864 viert de muziekvereni ging dit jaar het 125-jarig bestaan. De avond wordt geo pend met een populair concert, bestaande uit dertien nummers. Hiervan worden een drietal nummers uitgevoerd door de drumband. Het geheel staat on der leiding van de nieuwe diri gent en plaatsgenoot Ad van Nieuwenhuijze. Daarna volgt de toneelgroep ’’Komt’r us ni kiek’n” uit Yerse- ke met een Zeeuws blijspel in drie bedrijven, getiteld ’’Zoetzu re geheimen”. De verwikkelin gen rond een boerenbedrijf dat omgeturnd is tot camping, heeft komische gevolgen. Tot slot een bal na met levende muziek. De avond is gratis en begint om 19.00 uur. Zaal open om 18.45 uur. Ter dekking van de kosten wordt er in de pauze een verloting gehouden. Bezoe kers na de pauze betalen entree. Zaterdagavond a.s. speelt de 11-mansformatie "The Sky- blasters” in jongerencentrum” ’t Beest” te Goes, aanvang 22 uur. De uit Gent afkomstige band speelt reggae” met zang van Edgar "Vice" Buadee, die zijn roots in Ghana heeft. In Bel gië heeft de groep twee hitsing les gehad: "Trip into the past” en "Moving people”. Het optre den in 't Beest is onderdeel van een uitgebreide toer van 25 op tredens door heel Europa. Dit in het kader van "Fuck apartheid- Aanbieding geldt van ma. 16 t/m za. 21 jan. Op de kaart, die aan de zijkant op de tempexverpakking was geplakt, staat uitdrukkelijk aan- w "Mijn vrouw en ik reden toeval lig met de auto door de polders heen. Ik ben een verwoed jager, dus ik mag graag door de Zak van Zuid-Beveland rijden, om te kijken hoe de jacht erbij ligt. Er gens midden in het land zagen we opeens dat witte pakket lig gen. Ik dacht aanvankelijk, dat het een weggewaaide doos was. Maar het kaartje aan de verpak king bracht uitkomst. Een goede 100 meter verderop vond ik in het sloottalud een parachute achtige constructie met gaas en zeiltjes. Ik veronderstelde, dat het allemaal wel bij elkaar zou horen. Daarom heb ik het mee genomen,” vertelt de heer Jan Spitters (64), woonachtig aan de Kamperpolderdijk. Volgens de opschriften (door kennissen vertaald) bevatte het tempex-pakketje kostbare mete orologische apparatuur, die ge bruikt was voor weersvoorspel lingen. De kaart, die aan het pakketje was vastgeplakt, bevat te het verzoek om de vondst te melden bij het 'Engelse KNMI' in Bracknell. Dat ligt in het En gelse graafschap Berkshire, ten westen van Londen. De parachute-constructie was daar in de buurt (namelijk bij Hemsley) ook opgelaten. Bij het KNMI in Vlissingen kun nen ze over de inhoud van het verrassingspakket wel enige na dere opheldering verschaffen. Volgens een woordvoerdster van de Vlissingse afdeling van het meteorologisch instituut be vat de witte doos uitsluitend electronica: een vochtig- heidsmeter, een windsnel- heidsmeter, een luchtdrukmeter en een thermometer

Bevelander | 1989 | | pagina 1