HONEN haarmode Koningstraat 8 Goes 01100-14859 s me lijdelijk wat ongemak twmodebuis 95 Knoop in ie orenr-M^. Schouwburgbezoek vanuit streek groeit gestaag weekblad voor zuid- en noord beveland O) Beurs rekreavak in Zeelandhallen te Goes UUR FOTOSERVICE Verschoorë hans Nan den Hetty Blok zingt in Lunchcafé O) Woensdag 11 januari 1989 41e Jaargang no. 2 "WAS IK MAAR GRÓÓT!" X 98,— 98,— 98,— GOES, 01100-15165 12 t/m 18 januari O -Q fl) OP OP PANTALON PULLOVER COLBERTS KOSTUUMS KODAK EXPRES QUALITY CONTROL VOOR HAAR^ 140-^ KOR-r'NG„ onoo-5761’ Tot ziens Wiellie Wiebel Stuffed Puppet Ook voor heren haarwerk 276A8 grote markt 7, goes, tel. OHOO-1Ó159 We zijn begonnen met de verbouwing. Dat geeft wat ongemak. Daarom de komende weken ekstra aanbiedingen. EEN HARTVERWARMENDE KOMEDIE WFAUTmSWWJFWmKyS W. TEJWUL Jt WiNKtLT Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag I kpj n n II n I n l Bij aankoop van ’n reuzezak. gemengde drop. Q .WlNERjE, Mime Theater II- 800g ^«essoUes haarr^ersart*e\en 20.00 u. 19.00 u. 19.00 u. 14.00-19.00 u. óatooM‘»el'eUK po«*°u Avner Eisenberg Vrijdag21.30 u. Zaterdag21.30 u. Zondag21.30 u. Maandag-Dinsdag-Woensdag.. 20.00 u. -üiming S otr MODE VOOR MANNEN >- GRAND THEATER voor staat auspi- stoeit met vorm, kleur en bewe ging”, "Wiellie Wiebel boeiend voor de allerkleinsten”, "Een feest voor peuters en kleuters”. van Oranje” uitverkocht. Niette min blijven er voor de schouw burgbezoekers - en zij die 't wil len worden - volop mogelijkhe den. Want het aantal voorstellin gen is dit seizoen groter dan ooit. Voor de komende weken geven we hieronder een indruk van wat er zoal te verwachten is: voorstelling ligt de nadruk op het theatrale gebruik van het mas ker in combinatie met de li chaamstaal van de speler. Deze twee elementen dragen de voor stelling, maar ook tekst heeft een grote rol gekregen. Theater regisseur Peter van der Linden, bekend van o.m. ’de Appel’ en de VPRO, werkte met zowel ak- teurs als mime-spelers aan een Van 16 t/m 18 januari wordt in de Zeelandhallen te Goes de tweede beurs Rekreavak gehouden. Deze beurs was in 1988 reeds een suc ces doch biedt dit jaar een nog groter scala aan produkten en dien sten voor de recreatie-ondernemer. Exploitanten van campings, bungalowparken, sporthallen, hotels, rekreatieparken, jachthavens en speeltuinen treffen op de beurs talrijke leveranciers van voor hun bedrijf noodzakelijke voorzieningen aan. Een greep uit het ruime aanbod: - Ontwerp en Adviesburo’s; - Aannemers; - Zwembadbouw en inrichting; - Speeltuinbouw en inrichting; - Omheiningen en be veiliging; -Cultuurtechnische werken. Belangrijk is ook dat de ope ningstijden dit jaar beter zijn afgestemd op de doelgroep en twee avondopenstellingen bevatten: Rekreavak 1989 is op 16 en 17 janu ari geopend van 14.00 tot 22.00 uur en op 18 januari van 10.00 tot 17.00 uur. Alle nadere inlichtingen zijn verkrijgbaar bij de Zeeland hallen te Goes, telefoon 01100-21020. kens uit een dekenkist ontsnap pen, een stier plotseling zichzelf onderscheidt in een voorstuk en een achterwerk, de wijzers van de klok op zoek gaan naar de wekker waarop zij de tijd dienen aan te geven. En mannen zon der lichamen jongleren met ei kaars gezichten. geen kans onbenut laten om hun haat/liefde verhouding je gens hun verwekkers te de monstreren. Faust z’n laatste uur is geslagen. Machteloos is hij getuige van zijn eigen crea ties, gezeten temidden van zijn vrienden... het publiek. Kaarten voor de voorstelling in ’t Beest te Goes kosten f 13,50; CJP/Pas- houders betalen f 11,—. korte kerkstraat 9 4461 JE go«8 tel. 01100-31112 ■g erco 1 Hetty Blok zingt zondag 15 januari a.s. liedjes van Annie MG. Schmidt. Dat gebeurt in 't kader van de reeks koffieconcerten in "Lunchcafé Stadhuis” te Goes, aanvang 12 uur. Tevens brengt Hetty Blok kindergedichten. "Uit in Zeeland” heeft de organisatie in handen. Hetty Blok wordt aan de piano begeleid door Bas Odijk. De cabaretière trekt al enkele jaren 't land door met het omvangrijke en uiteenlopende repertoire liedjes en gedichten dat Annie Schmidt le verde: van de "Familie Doorsnee” en "Pension Hommeles” tot "Ja zuster-nee zuster". Nog niet zo lang geleden werd regelmatig de verzuchting gehoord dat er in Goes ’’nooit iets te doen was”. Die kreet lijkt aardig achterhaald. Immers: Het theaterleven in Goes beleeft ’n periode van opbloei droom van een verhaal, ge schreven door Dick van den Heuvel en Henri Overduin. Het werd een visueel theater- spektakel voor iedereen vanaf 9 jaar. De hoofdpersoon uit ’Het Uitzicht, in het donker zijn de dingen...’ slaapt als een roos. Tenminste dat denkt ze. Tot ze wakker wordt in een wel zeer merkwaardige wereld, waar de- tNC Wiellie Wiebel is terug in Goes. Zaterdag 21 januari geeft hij (Cees Brandt) een kinder voorstelling in ”De Prins van Oranje”. Wiellie Wiebel speelt er voor kinderen van drie tot en met zes jaar en hun ouders mo gen natuurlijk mee. Kortom: een feest voor peuters en kleuters en wie erbij horen. De voorstel ling begint om drie uur 's mid dags en "Uit in Zeeland” heeft de organisatie ervan in handen. Danser/akteur Cees Brandt heeft in de loop der jaren een geheel eigen stijl ontwikkeld op het gebied van kindervoorstel lingen, waarbij steeds een ster ke visuele kracht van licht, dé- kor en kostuums in het oog springt. Bovendien gaat hij op een heel warme manier met kin deren om en laat hen daadwer kelijk deelnemen aan een feest van beweging, fantasie en visu ele grappen. Wiellie Wiebel kan de hulp van de kinderen ook goed gebruiken, want hij zit met een probleem. Net als hij naar bed wil gaan krijgt hij bezoekvan Ooghoekje die nog nooit heeft geslapen en of Wiellie haar dat maar even kan leren. Bovendien heeft de Maffe Matras, die in Wiellie's bedje woont het nogal moeilijk. Hij is een beetje ver liefd op Juffrouw Pinguin. Maar die heeft geen tijd voor hem, want ze moet niet alleen Wiel lie's bedje netjes houden maar ook nog haar eitje uitbroeden... Het gaat Cees Brandt in zijn pro gramma’s niet zozeer om het overbrengen van een bood schap. "Theater voor kinderen moet een kijkdoos zijn. Het moet mooi en aantrekkelijk zijn. Het beeld moet al strelen. Het ver haal mag van mij vrij pretentie loos, iets gezelligs zijn. Er mag best een boodschap in zitten, maar die moet ondergeschikt zijn. Het geheel moet verpakt worden tot een mooi pakje”. Uit de pers: ’’Hartverwarmend kin derprogramma”,"Enige kreatie van Cees Brandt”, "Brandt 4 "Gezelliger dan met carnaval”, aldus Eddy Beekman van café- galerie ”La Strada” aan de St. Jacobstraat in Goes. Voor de deur van verscheidene café’s en discotheken stonden ’s nachts lange rijen jongere bezoekers te wachten om elkaar in uitbundige sfeer nieuwjaar te kunnen wen sen. En dat terwijl andere plaat sen de deuren van 't uitgaansle ven op slot hielden vanwege de angst voor ongeregeldheden. De zuigkracht van Goes groeit gestaag, zo wordt vastgesteld. Want ook vanuit Walcheren weet men in toenemende mate de weg naar Goes als gezellige uitgaansstad te vinden. Diezelf de lijn is door te trekken voor het theaterleven. Peter de Quelery, die vanuit het kantoor in Middel burg, de publiciteit van het Zeeuwse theaterleven verzorgt, vertelt desgevraagd: ’’Hoewel het seizoen nog pril is, kun je nü al vaststellen dat de bezetting van de voorstellingen in Goes erg goed is. Daarbij merken we, dat de belangstelling vooral van uit de regio groeit. In de stad Goes zelf zitten we, geloof ik, wel aan ’t plafond van de moge lijkheden. Daar is de rek wat po tentieel betreft er wel uit. Maar we worden in Goes nu ineens geconfronteerd met bezoekers vanuit Noord-Beveland tot Ril land aan toe. Die hebben 't er best voor over 's avonds naar Goes te rijden om er de schouw burg te bezoeken. Die tendens is er sterker dan ooit. Persoon lijk geloof ik, dat het door ”Uit in Zeeland” geïntroduceerde Tientjesabonnement 'n schot in de roos was. Die formule maakt theaterbezoek namelijk erg voordelig. Zó zelfs, dat ook men sen in Walcheren makkelijk even in de auto springen om de schouwburg in Goes te bezoe ken, terwijl ze vlakbij huis toch óók veel mogelijkheden heb ben”. Overigens is dat Tientje sabonnement vorig theatersei zoen speciaal voor Goes inge voerd teneinde de drempel van de schouwburg te verlagen. "Gezien de belangstelling er voor, moeten we eerlijkheidshal ve vaststellen, dat 't ons wel handen vol geld kost”, aldus Pe ter de Quelery. "Want de prijs ervan is zó scherp gesteld, dat er per bezoeker geld bij moet. In samenspraak met de gemeente Goes hebben we een méérja- renprogrammering gemaakt. We hopen dat we ook komende tijd nog financiële ruimte heb ben om kortingen op voorstellin gen te geven. Handhaving van het voordelige Tientjesabonne- Schouwburg De Prins van Oranje heeft via "Uit in Zeeland” méér theatervoorstellingen dan ooit. Jongerentheater 't Beest slaagt er in met regelmaat groepen en solisten van internationa le faam naar Zeeland te halen. En ook de subcultuur zit duidelijk in ’n stroomversnelling. Sprekend bewijs daarvoor was de voor bije jaarwisseling, toen de Goese binnenstad werd ingenomen door enkele duizenden jongeren die uit de hele regio Oudejaar kwamen vieren. In tegenstelling tot andere steden werd de jaar wisseling ”op straat", in de vele etablissementen, gevierd. Die waren tot diep in de nacht open. Aanbieding geldt van ma. 9 t/m za. 14 jan. In Jongerencentrum ’t Beest" te Goes is donderdagavond 19 januari Nederlandstalig poppen theater voor volwassenen te zien. ’’The Stuffed Puppet Thea tre” speelf’De Zeven Hoofdzon den”. De voorstelling staat on der auspiciën van "Uit in Zee land” en begint om 21 uur. In 1981 startte de Australiër Neville Tranter met een aantal solo voorstellingen van zijn poppen theater. Eerder was hij al te zien op het ’’Festival of Fools” in Amsterdam, in 1982 nam hij deel aan het festival in de Noordfranse stad Charleville en in 1983 aan het Poppentheater festival in Adelaide (Aus). Daar na begon Neville aan de voorbe reidingen van een nieuw pro gramma: ”De Zeven Hoofd zonden”, gebaseerd op een scène uit de Faust van Marlowe uit 1589. Het verhaal dat Neville schreef, vormt dramatisch één Mime Studio Haarlem speelt donderdagavond 26 januari a.s. in de schouwburg van Goes ”Het Uitzicht”, 't Gaat om een visueel theaterspektakel dat vooruitloopt op het grote Zuidne- derlandse Mimefestival dat ko mend voorjaar wordt gehouden in 't kader van het Mime-jaar. De voorstelling in”De Prins van Oranje” te Goes staat onder auspiciën van "Uit in Zeeland”. Aanvang 20 uur. Mime is meer dan fraaie lichaamstaal zonder geproken woord. De Mime schuwt tekst niet meer. Er wordt niet slechts gefluisterd, maar ook geschreeuwd, muziek ge maakt en gelachen. In deze geheel, waarin de hoofdzonden (levensgrote handpoppen, qua stijl duidelijk van Neville’s hand) de tegenspelers vormen van Mephisto (gespeeld door hem zelf met masker op). Hoog moed, Hebzucht, Jaloezie, Woe de, Vraatzucht, Luiheid en Wel lust: Juist de vermenging van hun aardse en duivelse oor sprong maakt deze hoofdzon den tot wanstaltige karakters die i ^Pp®^CiO-l26" Uitgaans- en theaterleven te Goes beleeft opbloei ment is in dat verband onzeker. Maar een tussenoplossing, waardoor schouwburgbezoek toch nog betaalbaar blijft, lijkt me wel mogelijk”, aldus de ”Uit in Zeeland-woordvoerder. Voor de komende maanden zijn meerdere voorstellingen van "Uit in Zeeland” in ”De Prins I De Amerikaan se superclown- goochelaar Av ner Eisenberg geeft vrijdaga vond 20 januari a.s. een thea tervoorstelling in schouwburg "De Prins van Oranje” te Goes. Zijn show draagt de naam "Avner the Eccentric" en begint om 20 uur. De stelling onder ciën van "Uit in Zeeland”. Twee jaar geleden maakt Eisenberg voor ’t eerst een toernee door ons land. Hij was er vier weken. Wat op Broadway al bekend gege ven was, werd in ons land toen bevestigd: de briljante komiek is goed voor een onbezorgde avond voor de hele familie. Hem onder één noemer te zetten is moeilijk. Want hij is zowel mime-speler, jongleur, goochelaar, illusionist als acrobaat en clown. Een voorstel ling voor een breed publiek: van 8 tot 80 jaar. Enkele recensies over hem: "Avner steekt Chaplin naar de kroon” (Volkskrant), "Fabuleu ze timing van clown Avner Eisenberg” (N.R.C.), "Bij Avner is de klunzigheid gebaseerd op volmaaktheid in het kwadraat” (Trouw). 1 J ^oné'e "The best Military comedy since M A S H”. - Time "Die gek van een Williams is fantastisch, en alleen daarom al moetje Good Morning Vietnam gaan zien”. - Pauze

Bevelander | 1989 | | pagina 1