A Keuringsdienst van Waren te Goes komt soms vreemde gevallen tegen... Nieuw Ensemble Raamtheater in QCCO PARFUMERIE VAN BIEMEN schouwburg Goes met Miller’s Dood van een Handelsreiziger Aanderol 798 ,7\MlNERfa Aanbieding geldt t/m zaterdag 7 januari NEGEN KNALLENDE OPRUIMINGSDAGEN <w LW FOTOSERVICE Verschoorë Extra maatregelen in Zeeland ivm. bestrijding aardappeimoeheid hans Manden HONEN haarmode Koningstraat 8 - Goes 01100-14859 f w usflaïi weekblad voor zuid- en noord beveland Woensdag 4 januari 1989 - 41e Jaargang no. 1 f/ KODAK EXPRES QUALITY CONTROL SALOME 7> Lm?- wnudehuis AANVANG: DONDERDAG 5 JANUARI 9.30 UUR ’n huis vol mode GEHEEL NEDERLANDS GESPROKEN X Lï V00BHAfl^^ (j KWAlJTEf1SI<V^^ THWJLJL WBVKW Doe het zelf Radio-actief 4 BIOSCOPERA ROBIN WILLIAMS i Groente en fruit Dond Vrijd. Goes, 01100 - 15165 5 t/m 11 jan. Zondagmorgen 11 uur ’Vreemde’ voorwerpen 2 rollen a 300 gram dus geen i-Q^maar IL Aanvragen verklaring Klokstraat 10 Goes grote markt 7, goes, tel OT1OO-161S9 Knapperig verse volkoren- biskwies van onze eigen meesterbakkers. Accessoires Service 14.00 u. 14.00 u. Zate rd.... 14.00 u. Zond14.00 u. My little Pony Geuren Cosmetica rol halve prijs ij - Donderdag20.00 u. Vrijdag19.00-21.30 u. Zaterdag19.00-21.30 u. Zondag19.00-21.30 u. Maandag-dinsdag-woensd.. 20.00 u. n Doos bonbons met uitslag mierennest erin ■L I, t i. TH STRAUSS V GRAND THEATER t In het verslagjaar 1988 onder- een artikel met een roze stip 7,50, met een oranje stip Andere klachten hadden be trekking op ’vreemde’ voor werpen, die door de burgerij in levensmiddelen werden ge vonden. Binnen het gebied van de Goe- se dienst (t.w. Zeeland en West- Brabant) kwamen enkele mel dingen binnen van stukjes me taal, die in een brood werden gevonden. Ook werd een sigarettenpeuk in een pak macaroni aangetroffen. Verder vond iemand een stuk glas in een wortelsalade en een plastic zak in een pak sinaasap pelsap. Nóg minder fris was het geval van een doos bonbons, waarin zich een mierennest bleek te hebben gevestigd. Er werden maden gevonden in aardappel puree en een onze-lieve-heers- beestje in een fles azijn. In alle gevallen stelden de 'eer- Walter Tillemans voert de regie. De inhoud is welbekend: Willy Loman, de handelsreiziger, kan zijn ’American Dream’ niet waar maken. In zijn verwarde geest lijke vinders’ de Keuringsdienst van waren op de hoogte van hun vondst. De dienst onderzocht in haar laboratoria, hoe het onge dierte in de levensmiddelen kon terechtkomen. De fabrikanten (of de leveranciers) werden ge maand, dit soort onverkwikke lijkheden in de toekomst te voorkómen. Herhaalde malen moest de Keuringsdienst ondernemers waarschuwen, omdat ze zich niet aan de afgesproken ge- der genoemde gewassen, voor zover deze bedrijfsmatig en in de open (koude) grond worden ge teeld en de oogst daarvan als voortkewekingsmateriaal wordt gebruikt of in het verkeer wordt gebracht. 1. bloembollen (bol- en wortel stok vormende gewassen) 2. vaste planten 3. boomkwekerijgewassen (hou tige gewassen) 4. eerste jaars plantuien en plantsjalotten 5. aardbeiplantgoed 6. pootaardappelen* Voor pootaardappelen wordt de verklaring als verleend be schouwd, als voldaan is aan de eisen, die het keuringsreglement van de NAK stelt over de teelt hiervan. De voor pootaardappe len bestemde percelen dienen te worden aangegeven bij de keu ringsdienst van de NAK. Voor de teelt van pootaardappelen be hoeft dus geen verklaring te wor den aangevraagd. Voor de teelt onder glas is geen verklaring nodig. TV Het voorgaande betekent, dat de telers van voortkwekingsmateri- aal in de provincie Zeeland voor de teelt van voortkwekingsmate- riaal, die aanvangt in 1989, een verklaring moeten aanvragen bij het districtskantoor van de Plan- tenziektenkundige Dienst Goes (tel. 01100-37116). De verklaring dient minimaal zes weken vóór de aanvang van de teelt te wor den aangevraagd. Dit in verband met de duur van het grondmon- steronderzoek. F Let op de kleurstippen! Die geven de ongekend lage prijzen aan. Profiteer k k NU! J gen, die men vorig jaar consta teerde, waren: - een pot appelmoes met een groot aantal gisten. - twee vacuüm verpakte halve hanen, die bedorven waren als gevolg van een lek in de ver pakking. - bami, die door bacteriegroei verzuurd was. - steriele chocolademelk, die niet echt steriel was door grote aantallen micro-organismen. - Hollandse Nieuwe, die niet zo erg nieuw meer was, gezien de stank. "Een aantal klachten van het publiek was weliswaar niet te recht, maar toch zijn we van me ning dat onderzoek van consu mentenklachten zeer belangrijk is”. "Immers, de kans op het aan treffen van ongewenste situaties is aanzienlijk groter dan bij onze eigen routinematige inspectie- onderzoeken”, aldus de directie van de dienst. Richard Strauss met TERESA STR ATAS BERND WEIKL De Wiener Philharmoniker o.I.v. Karl Böhm Regie: Götz Friedrich 3 zocht de Keuringsdienst van Waren te Goes ook bijna 1300 monsters van land- en tuinbouw- produkten. Doelstelling was, te onderzoeken of er bestrij dingsmiddelen waren achterge bleven op de groenten en fruit, die in de verkoop waren. In 23 van de 1300 gevallen was er inderdaad teveel achtergeble ven. In 8 gevallen werd een waarschuwing gegeven of een proces-verbaal opgemaakt. Ook was de dienst betrokken verdringt het verleden, toen er nog hoop was en kans op suc ces, steeds meer de realiteit van zijn mislukking. Te laat beseft hij dat Biff, voor wie hij grootse plannen had, maar die niet aan zijn verwachtingen kon beant woorden, werkelijk van hem houdt. Uiteindelijk komt hij tot de bittere conclusie, dat hij dood meer waard is dan levend. De recensies in Vlaanderen wa ren over deze voorstelling zeer lovend, zowel wat rolbezetting betreft, als de wijze waarop Theater Raam het stuk heeft uit gewerkt onder regie van Walter Tillemans. Met Luc Philips, Ju lienne de Bruyn, Eric Kerre- mans, Yves Bombay, Bert An- Eén van de opmerkelijkste ver schijnselen was de vaststelling, dat sherry naar petroleum smaakte. Bij nader onderzoek bleek, dat in de betrokken fles vóór het afvullen petroleum was bewaard.... Andere smaak- en geurafwijkin- van ons gewend bent. Maar het kan wel een beetje druk worden... dré, Jean Verbert, Dirk Lavry- sen, Riet van Gooi, Jacqueline Macaulay. ringsdienst van Waren te Goes laat zich samenvatten in de vol- dragscodes hielden. Daardoor gende cijfers: 15.000 inspecties, liep de hygiëne gevaar. De Keuringsdienst maakt zich blijkens haar jaarverslag zorgen over het bedien-uzelf-systeem in supermarkten, waarbij de klant het gewenste produkt zelf pakt en afweegt. Men ziet deze ont wikkeling met lede ogen aan, uit een oogpunt van hygiëne en volksgezondheid. De Keuringsdienst onderwerpt ook radio-actieve brand- en rookmelders én radio-actieve bronnen regelmatig aan een on derzoek. Ze kent alle vergun ninghouders in haar gebied (in aantallen: 210 resp. 65). Ook is de dienst belast met de controle op naleving van het Besluit Aflevering Gevaarlijke Stoffen. Een overzicht van alle werk zaamheden van de Rijkskeu- Het Min. van Landbouw heeft met ingang van heden extra maatregelen voor Zeeland afge- kondigd ter bestrijding van aard- appelmoeheid. Deze ziekte in aardappelen vormt een bedrei ging voor teelt en afzet van ver scheidene gewassen. "Toena me van de problemen”, aldus ir. Oldekamp van de afd. Akker bouwgewassen, heeft tot de nieuwe maatregelen geleid”. Met name telers van voortkwe- kingsmteriaal dienen er rekening mee te houden. In Nederland is de teelt van voortkwekingsmate- riaal, zoals bloembollen, boom- kwekerijprodukten, 1e jaars plantuien en plantsjalotten e.d. verboden zonder in het bezit te zijn van een aardappelmoeheids (AM)-vrij verklaring. Deze wette lijke regeling is vastgelegd in het Besluit bestrijding aardappel- moeheid. Uit zo’n verklaring blijkt, dat de teelt plaatsvindt op grond, die vrij is bevonden van een besmetting met het aardap- pelcysteaaltje. Tot op heden gold in de provincie Zeeland en een aantal andere gebieden in Ne derland een ontheffing voor het verbod op het telen zonder AM- vrij-verklaring. Deze ontheffing zal met ingang van 1989 niet meer gelden. Hetzelfde is van toepassing voor de provincies Zuid-Holland, Noord-Holland (gedeeltelijk) en Zuidelijk Flevo land Hiertoe is besloten, vanwe ge de uitbreiding van de aardap- pelmoeheidsziekte en de toena me van de problemen bij de afzet (export) van voortkwekingsmate- riaal in de afgelopen jaren Het verbod op het telen zonder AM-vrij verklaring voor de hieron- Goede feestdagen achter de rug? Niet teveel kiezelsteentjes in uw Kerstbrood? Of een paper clip in de oliebollen? Immers: waar gehakt wordt vallen spaan ders. We gaan ervan uit dat u 't allemaal overleefd hebt. Niette min is eten - voorzover u daar bij deze na de feestdagen nog be hoefte aan hebt - een gevoelig onderwerp. Wanneer er een be richtje van vijf regels in de krant verschijnt, dat er een muis in een pak melk is gevonden, dan is 't een héél normale reactie, dat we in Nederland met z’n 14 miljoenen allemaal heel voor zichtig een nieuw pak melk opentrekken. Je kunt niet we ten... En vorig jaar waren alle garnalenverkopers in rep en roer. De tekstschrijvers van de TV-serie "Zeg ’ns AAA” lieten rond de feestdagen de kat ziek worden van de garnalencocktail. Gevolg: De mensen die garna len verkochten, vreesden voor grote omzetdaling. En zo kun nen we nog wel even doorgaan, 'n Berichtje in de krant- dat er een muis in de melk of yoghurt is gevonden, blijkt dus steeds weer nieuws te zijn. Immers: ’t gebeurt niet dagelijks. En dat 't niet dagelijks gebeurt, hebben we dan mede te danken aan de Rijkskeuringsdienst van Waren. Die dienst heeft een kantoor in Goes. En vandaaruit wordt er voor gewaakt, dat er niet al te gekke dingen met ons dagelijk se eten gebeuren, leder jaar geeft deze Keuringsdienst een jaarverslag uit. Daarbij wordt de dienst flink geholpen door 't pu bliek. Want men kan er met klachten terecht. Interessant om ’ns na te gaan, welke ongerech tigheden er in onze regio opdo ken. Er werden 140 klachten in 'n jaar tijd op tafel gelegd bij de Rijkskeuringsdienst te Goes. We gaan 't rijtje even af. een steeds hoger niveau. Tijdens onze 9 ongekende opruimings- dagen komen we met cosmetica, waarvan het resultaat onveran derd hoog is, terwijl de priis nu verrassend laag genoemd mag worden. Profiteer NU. Accessoires passen in het huidige modebeeld. Maar omdat dit per seizoen wisselt, moet de kollektie nu snel opgeruimd. Er zijn vele mogelijkheden: van toilettas tot scheerset, dus een echte buitenkans, want alle prijzen zijn nu tijdelijk laag. Negen opruimingsdagen, met leuke aanbiedingen en te gekke prijzen. En daarbij doen we ons best om de service en adviezen te geven, zoals u die 12.000 monsters genomen, 1400 waarschuwingen uitge deeld (op grond van inspecties), 44 processen-verbaal opge maakt (ook op grond van inspec ties), 124 partijen afgekeurd, 1500 waarschuwingen uitge deeld (op grond van uitslag be monstering) en 340 processen verbaal opgemaakt (ook op grond van uitslag be monstering). f spannend avontuur mot I ille vrienden van Ponyland I Diverse wereldmerken uit onze kollektie moeten nu snel weg. We hebben interessante artikelen in onze magazijnvoor- raad, voor zowel dames als heren. Dit komt maar éénmaal per jaar voor... k Make-up/oog I make-up In februari/maart r starten wij weer met de nieuwste kollektie make-up en oog make- up Daarom ruimen wij onze kollektie hoogst modieuze tinten nu radikaal op. Een buitenkans. Resultaat en kwaliteit staan bij de cosmeticaprodukten op 24,95, terwijl alles met een rode stip voor de halve prijs de deur uit gaat Kom snel profite ren. In onze zaak ziet u welke prijs bij welke kleur hoort. bij 58 proefnemingen met nieuwe bestrijdingsmiddelen op artikelen voor menselijke consumptie. Sommige bestrij dingsmiddelen bleken niet aan de verwachtingen te voldoen. De proefpartijen eetbare waar moesten daarom vernietigd worden. In Zeeland en West- Brabant ging het in totaal om 1125 kg granen, 500 kg aard appelen, 1500 kg peren, 900 kg appels, 455 kg bramen en 100 kg zwarte bessen. Arthur Miller’s "Dood van een handelsreiziger” kan langza merhand wel tot de toneelklas- sieken worden gerekend. Het stuk is vorig seizoen op het re pertoire genomen door het Bel gische Nieuwe Ensemble Raam Theater. Woensdagavond 11 ja nuari komt het Vlaamse gezel schap ermee in Goes, in schouwburg ”De Prins van Oranje”. De voorstelling staat onder auspiciën van "Uit in Zee land” en begint om acht uur. Uitgebracht door Hungry Ey« Pictures De hele overtollige maga- zijnvoorraad gaan we in 9 dagen tijd grandioos oprui men, Daarom wordt alles heel scherp geprijsd, met behulp van een gemakkelijk en duide lijk systeem Elk artikel heeft een eigen kleurstip en elke stip heeft zijn eigen prijs. Dus geen gereken met moeilijke percen tages, maar heel hel der direkt de laagste prijs. Zo is bijvoorbeeld "The best Military comedy since M-A-S-H".-Time "Die gek van een Williams is fantastisch, en alleen daarom j al moetje Good Morning Vietnam gaan zien”. - Pauze r o

Bevelander | 1989 | | pagina 1