z A Dansles GRAND THEATER GCCO HONEN haarmode Koningstraat 8 - Goes 01100-14859 S. 5A/-<W/ UUR FOTOSERVICE Verschoore hans xian den Zaterdag a.s. te Rilland Braderie en Dorpsfeest ’’Brandstof- ad mid raai” aan Kamperlandse jachthaven Dorpsfeest Kloetinge met braderie, auto-beuken, sjeesjes en miniscooters Middelburg DORPSFEEST KLOETINGE daar moet je écht naar toe! ZATERDAG 3 SEPTEMBER 10 - 17 uur, rond de kerk STi GIGANT l_lj liilll weekblad voor zuid- en noord beveland TlJjkg wmddthus ’n huis vol mode rinuor«ft- Woensdag 31 augustus 1988 - 40e Jaargang no. 35 AUTO KOPEN? Kolveniershof zie pagina 6. BRADERIE RINGSTEKEN ETC. ■■■■■■■■a VERWACHT: Prince ’Sign o’ the Times’ A KODAK EXPRES QUALITY CONTROL paren beginners scholieren zilver (2e jaars) goud (3e jaars) goud ster (4e jaars) EERST Kijken bij de SPECIALIST IN OCCASIONS! Binnenkort starten er weer nieuwe clubs voor: Goeie klant GOES 01100-15165 1 t/m 7 sept. ALTOCENTER Zondag.. 14.00 u. Kindermatinee A.I. 3 grote markt 7, goes, tel 01100-16159 Schnitzels Hulpje WIJ HEBBEN VOOR U EEN KAKELVERS KADO! (Van een onzer redacteuren) KAMPERLAND - ”Op een onbewoond eiland zou ik doodgaan. Ik moet er niet aan den ken, dat ik geen men sen om me heen zou hebben”. Petroleumbusjes Grieks specialiteiten restaurant Magdalenastraat 5, Goes, tel. 01100-15715 geopend vanaf 17.00 uur. Inlichtingen en aanmelden dagelijks van 14-17 en van 18.30-20.30 uur. .#1. DAHiiCFOOL JAnViË3 Kanaalweg 34, Middelburg, 01180-38370 J. Valckepl. 4, Goes, 01100-20176-30428 voor fl. 29,50 K^taurant Bellevue ~\x IZStenntbruq, (Soes tel. 14583 e Wij serveren ren ^Vorstelijke l Kcimnoui .9^ Nooit geleerd Donderdag20.00 u. Vrijdag19.00-21.30 u. Zaterdag19.00-21.30 u. Zondag19.00-21.30 u. Ma-di-woens20.00 u. I tób «M I week Bij Versluis kun je naar de pomp lopen en velen doen het A de mensen op d’r poten, maar je ziet niemand. Begrijp je? De mensen zien mekaar niet. Moet je hier ’s komen: altijd goeien- dag, altijd een praatje, altijd een positieve instelling. En zo hóórt het”. Rilland staat komende zaterdag in het teken van een feestelijke braderie. Deze braderie wordt Er vaart een grote Duitse kruiser de haven uit. ’Nanny’ is de naam. Er wordt gezwaaid. Zoals er zo vaak wordt gezwaaid. Want ons kent ons. ”Dat lijkt een ge woon schip”, zegt Gilles. "Maar vergis je niet. Die boot heeft 2 motoren. D’r staat in totaal 300 pk in. Als het moet, gaat-ie met 80 km over het water. Maar die man is verstandig. Die doet dat alléén, waar het mag”. De boot moet bij het uitvaren van het havenkanaal vaart minderen voor een surfer, die met een for se wind in het zeil voorlangs wil. Gilles en Kees Versluis (links en midden) helpen een charmante vrouwelijke watersporter aan brandstof. En gelachen wordt er altijd.... ”lk houd niet van surfplanken”, zegt Gilles streng. Zou hij het menen? Ja, toch wel. ”Ze slurpen niks, d’r is voor ons niks aan te verdienen. Maar dat is niet erg. Surfers maken een troep op de kant. De jongelui zijn mk voor npi lond. ajnvnend De nieuwe grote familiefilm van Walt Disney IPKKJRLS pmmtrert het heeft Kanaalweg 2 telefoon 01180-38638 De eerste was voor hemzelf Bil keer is het, m Maar Gilles kan er óók wat van. De beide broers zijn duidelijk vlees van hetzelfde bloed. De contacten met de klanten verlopen steevast op dezelfde manier. Iedereen wordt snel en efficiënt geholpen, maar vóórdat de klant weg is, heeft hij/zij gela chen. Dat kan niet missen. Soms begint er iemand te gie ren, als zijn scheepje bij de pomp ligt afgemeerd. Soms klinkt bij het afrekenen een aan- stelijk schaterlach uit de kiosk. Een bevriende Duitser krijgt de vraag voorgelegd: ’’Weet je, waarom in Duitsland de schnit zels groter zijn dan in Holland?” De man weet het niet. ’’Omdat er in Duitsland grotere varkens rondlopen”. De man schiet har telijk in de lach. Hij kan de mop wel waarderen. Als een ander de witz zou vertel len, zou hij misschien woedend worden. Maar de Versluisjes uit Kamperland kunnen zich veel permitteren, ook tegenover hun Duitse clientèle. Gilles Versluis (62) is hele dagen doende bij het Q8-tankstation, dat ligt ingeklemd tussen de jachthaven, de havenuitgang en het parkeerterrein, bij café- restaurant d’Ouwe Veerstoep. ”lk werk hier wel, maar eigen lijk heb ik hier niks te maken. Dit is het bedrijf van broer Kees. Die heeft het opgezet. Maar in de zomer woon ik méér in Kamperland dan thuis ("Thuis” is Den Bosch - red.). En waar kan je dan beter zitten dan hier, in het kloppend hart van het watertoerisme?” ”lk mag broer Kees hier ver schrikkelijk graag helpen. Dat doe ik al acht jaar. Ik heb bijzon der veel van de wereld gezien, maar je bent nergens beter dan in Zeeland. En in Zeeland zit je nergens beter dan op Noord- Beveland. Gemoedelijker dan waar ook. Joh, in de stad trap je Gilles Versluis neemt even een paar minuutjes voor zichzelf. Hij laat zich aangenaam achterover zakken in het bankstel, dat bij de kiosk staat. Naast hem staan twee brandstofpompen aan het parkeerterrein. Vóór hem staan plagen mekaar een beetje. Altijd in het plezierige. Daarom is de lach nooit afwezig. Of het ons goed gaat of slecht, we lachen altijd. Dat is een levenseis: vro lijk blijven”. De stichting Kloetinge Promotie organiseert a.s. zaterdag 3 sep tember het 5e Dorpsfeest Kloe tinge, in het centrum van Kloe tinge, rondom de kerk en 'De Vaete’. Er zijn tal van activitei ten: een braderie, rommelmarkt, ringsteken met sjeesjes, ringste ken voor kleine kinderen op een driewieler, autobeuken, kinder- attrakties. Om tien uur begint het Dorps feest. Zo’n 70 kramen staan er opgesteld rondom De Vaete (Marktveld). Allerlei uiteenlopen de producten zijn er te zien en te koop op de braderie, waar be halve deelnemers uit Kloetinge ook veel landelijke deelnemers staan, zelfs vanuit Groningen, Purmerend en Limburg. Er is een speciale stand met boekjes over Bevelandse dorpen, goud- se stroopwafels, kleding, tertelli- planten (die groeien zonder wa ter en/of grond) etc. etc. Ook is er een gezellig terras voor ijs (Snackbar Coja) en de barbeque van Slagerij Kunst, beiden uit Kloetinge. "Amicitia” verzorgt de drankjes. De gehele middag, van 13 tot 17 uur is er ringsteken met sjees- jes/koetsjes rond de kerk van Kloetinge. Dit gebeurt in een wedstrijd met 15 deelnemers. Ook de kleine kinderen kunnen Ook de rommelmarkt biedt veel plezier. Een aantal kramen zijn ingericht als snuffelmarkt en daar zal van alles te koop wor den aangeboden. Het Dorpsfeest duurt van 10.00 tot 17.00 uur en de toegang is gratis. Kasporgo organiseert a.s. zater dag een wandeltocht over 5 en 15 km. tijdens het Dorpsfeest. Start om 14.00 uur vanuit 'De Terp’/Geertesplein te Kloetinge. Iedere deelnemer ontvangt een herinneringsmedaille. De tocht voert door Kloetinge en de om liggende polders. Inschrijven vanaf 13.15 uur: f 4,— p.p./ZWB-Kasporgo-leden f 3,50. Inl. 01100-27179. voor de eerste maal in de nazo mer gehouden. Dit met het oog op de vele braderieën en andere Emergo”. Tal van muziekvereni gingen zullen zaterdag in Ril land zijn te vinden. Ook de majo- voorgaande rettes verzorgen er een show. De balletdansgroep ’’Fleur" zal De oliehandel van de familie Versluis werd zo'n 40 jaar gele den opgezet door vader Ver sluis. Het begon met petroleumbusjes van 4 a 5 li ter, die hij in Kamperland aan de deur verkocht. De jongste van de broers, Kees, nam de nering van zijn vader over en breidde het bedrijf uit. In de zomermaanden is óók Kees (49) altijd te vinden in of bij zijn drukbeklante kiosk bij de ha venmonding aan het Veerse Meer. De vaste klanten onder de watersporters kunnen hem uit schilderen in zijn ’vaste’ outfit: een donkerblauwe korte broek en een lichtblauw polo-shirt. erg nonchalant. Ze gaan slordig om met hun dure spullen en ze hebben vaak geen enkel ver stand van de ’verkeersregels' op het water”. "Ik vergelijk ze vaak met brom fietsers. Je hoeft geen ver stand te hebben van de verkeersregels, om tóch op een brommer te mogen rijden”.... Kom eens gezellig bij ons eten, wij bieden u graag uw eerste glaasje ouzo aan. (Reservering is mogelijk.) chen?" ’’Thuis wordt er altijd gelachen. Veel gelachen. We twee identieke pompen aan het water. Hij overziet als een admi raal de gemeentelijke jachtha ven, aan het eind van het Kamperlandse havenkanaal. Zijn ogen dwalen routinematig over het Veerse Meer. Er gebeurt veel, maar er ontgaat hem wei nig. Zo gaat dat met mensen, die elke minuut van de dag op de zelfde plek zitten: ze weten waar ze kijken moeten. ”lk kom graag onder de mensen. Maar als je een benzinepomp hebt, is het nog makkelijker: dan komen ze altijd naar jou toe. Wat wil je nog méér?”. ”lk kom uit een gezin van 12 kin deren. Zes broers, zes zussen. Dan ben je gewend aan gezel schap. Nogmaals, ik moet er niet aan denken: een onbewoond ei land, Wat valt daar nog te la- Kees Versluis hoort bij het Kam perlandse watertoerisme zoals de bootjes bij de jachthaven. Hij is een stuk meubilair. Hij kan zich tegenover de klanten vrij postigheden veroorloven, die een ander op slag brodeloos zouden maken. Maar van Kees pikt iedereen alles. Een grap, een grol, een schaterlach: zo doet Kees Versluis zaken. Maar soms doet hij geen zaken. Over hem gaat het verhaal, dat hij géén diesel, benzine of olie ver koopt, als het gezicht van de klant hem niet aanstaat. ”Och, ze hebben wel eens een té grote mond. Dan verkoop ik gewoon niks. Dat is wel eens gebeurd. Eén keer, denk ik. Ja, hoor eens, je komt hier voor je plezier. An ders kom je niet. Ik hou niet van mensen met een té grote mond”. 1II I IH III II Met de stemmen van: Paul van Goraim Hugo Koolschijn Paul Haenen Marlijn Pel Harry Geelen Tonny Huurdeman Guido de Moor X Ij txxav sretB) C 1966 The vvaM Disney Company UUgtbcad* door U1P (Netfwrtarafc) 8W met speelgoed, boeken, huis dieren zelfs. De braderie wordt 's middags om één uur geopend en duurt tot 's avonds zeven. Overigens zitten de feestelijkhe- onverhoopt tegenwerken, dan den er dan nog lang niet op. géén nood. Want men kan uitkij- Want de Braderie gaat vanaf ze- ken naar het Dorpshuis zelf, ven uur over in een dorpsfeest bij het „Dorpshuis "Luctor et Overigens maakt men zich daar in Rilland nü nog niet teveel zor gen over. Immers: tijdens de feestelijkheden heeft men ’t eigenlijk steeds goed getroffen. aan het Marktveld ringsteken op een driewieler. Verder is er voor de kleintjes een schilderes die de gezichten voor f 1,— be schildert. Verder zijn er mini- scooters voor de kleintjes. Voor de Zeeuwse krachtpatsers is er een heel nieuw evenement: autobeuken. Een sloopauto (zonder ruiten) staat ter beschik king om ’in elkaar geslagen’ te worden. U mag drie rake klap pen op de auto geven met een enorme hamer voor f 1,Om uw agressie kwijt te raken! festiviteiten die in de voorzomer optreden, een rodeostier zal reeds binnen binnen de regio voor 't nodige vermaak zorgen, plaatsvinden. De braderie van men kan ponyrijden, Rilland geniet in de verre om- Veronica-promotieteam streken faam om zijn gezellige toegezegd naar Rilland te zullen sfeer. Ook dit jaar zal dat onge- komen en de rijkspolitie is pre- twijfeld het geval zijn. Want de sent met een botssimulator. Su- organiserende Winkeliersvere- permarkt Kopak springt er tij- niging Rilland (WVR) heeft veel dens de braderie extra uit in ver werk van de braderie gemaakt, band met zijn één-jarig bestaan. Aan de braderie zelf zal door Er is een verloting, muziek een een kleine 40 standhouders wor- feestprogramma rond die ver- den deelgenomen. Niet alleen jaardag gebouwd. De hele dag de plaatselijke ondernemers zal men op het plein bij het presenteren zich, ook tal van Dorpsplein een gezellig terras plaatselijke verenigingen, waar- aantreffen, inclusief muziek. De onder de brandweer, zullen van plaatselijke horeca zorgt ervoor de partij zijn. De braderie wordt dat het de bezoekers aan niets gehouden in de hoofdstraat. En hoeft te ontbreken. Zoals ge- traditiegetrouw zal er de hele zegd, wordt de braderie rond ze- dag bovendien ’n gezellige kin- ven uur afgesloten, waarna het dermarkt worden gehouden. De dorpsfeest een aanvang neemt, jeugd zal er van de partij zijn Op het plein bij het Dorpsplein komt een barbecue te staan, voor muziek wordt gezorgd en er kan worden gedanst. Moch ten de weersomstandigheden •uooat i>" MMVC MMC USSA8 M MOHfW AA X tM«>OwnnC>wM>OMIMOMfd Mr»SnvtSUSWdMMMlOOll Kees en Gilles Versluis hebben nooit een buitenlandse taal geleerd, maar vooral het Duits verstaan ze perfect. Hoogduits is natuurlijk niet moeilijk. Maar een knauwerig dialect of een onderaards gebrom, dat voor een argeloos bezoeker abso luut niet als Duits is te herken nen, is voor de gebroeders Versluis gesneden koek. Over igens valt op, dat vele ooster buren onder hun klanten voortreffelijk Nederlands spreken. ”We hebben nooit een vreemde taal geleerd. Maar met Duits en Engels redden we ons goed. Met Frans is dat wat minder”, zegt Gilles. Hij gokt, dat er even veel Nederlanders als Duitsers aan de pomp komen. Het aantal Belgen is iets minder. ’’Persoonlijk heb ik liever met Duitsers te doen dan met Bel gen. Veel Belgen willen betalen met francs en ze beginnen dan steevast te mekkeren over de koers van de gulden, die thuis bij de bank altijd hoger is. Nèt Hol landers. Ik heb daar maar één reactie op: dan moet je hier maar met guldens betalen en niet met francs. Duitsers hoor je daar nooit over. Die vallen niet dood over een dubbeltje”. b (exclusief disk, rolfilm en rapid). FOTO - VIDEO ID f^lZ computers r K W St Jacobsstraat 27 Vhsstngen 01184 12300 sMaandagsrmddags 1 Korte Geere 17 Middelburg 01180 37772 ookopen Lange Kerkstraat 31 Goes 01100-27324 ’’"’■"'■l- 7 4 - I W' F» Wü1 5 u*»o MSS*R rc ANORfW VMU SYLVESTER STALLONE RAMBO III RICHARD CRENNA 5^

Bevelander | 1988 | | pagina 1