Rondvluchten SPORT SPORT Bevelanden in ’t kort Zaterdag braderie en grote Mosselfeesten te Yerseke met helicopter vanuit feestelijke Yerseke Sü Damrock in Yerseke tijdens Mosseldag Zeeuws kampioenschap wielertrimmers op Boulevard Vlissingen Geslaagden opleidingen Ref. Vormingsinstituut te Goes en Tholen e.o. r BASKETBALL, je sport voor het nieuwe seizoen? Kursussen ORIGAMI Open Zeeuwse atletiek se- en junioren NS zaterdag met de auto naar Yerseke H JH r DE BEVELANDER 17 Woensdag 17 augustus 1988 8 i r Werkbezoek Ellewoutsdijk Nieuw gebouw Rode Kruis Sportinstuif I Orgelconcert Jaap Kroonenburg Vervolg serie manhuistuinconcerten Anjerfondscollecte Demonstratie Origami ~'T' Oefenprogramma en toernooi van v.v. Wissenkerke Boekhouden Concordia de surf van voor Oost- van Bevelanders een dia-voorstelling. 4 'Vv Het komt eraan: het nieuwe basketball-seizoen. Basketball, een teamsport waar je je helemaal in kunt uitleven. Aanvallen, verdedi gen, snelheid, goede techniek en taktiek, maar vooral mét elkaar. Dit seizoen gaan er bij basketballclub VOLHARDING 9 teams kom petitie spelen. Heren I, afgelopen jaar kampioen, gaat uitkomen in de overgangs klasse. De selektie-trainingen voor dit team zijn reeds gestart. Heren II gaat uitkomen in de 2de klasse. Dames I en Dames II komen beiden uit in de eerste klasse. Van da mes I wordt verwacht dat ze in de bovenste regionen zullen spelen na hun goede 2de plaats van afgelopen seizoen. De selektie- trainingen starten op 17 augustus. Dames III komt uit in de tweede klasse. Dan zijn er nog 4 jeugdteams. Meisjes junioren, jongens junioren, jongens kadetten, en mini’s (jongens en meisjes tezamen). Vanaf 8 jaar kan je al terecht en iedereen weet: jong geleerd, oud gedaan. Belangrijk om te weten is dat het beleid binnen de vereniging zó is, dat er gediplomeerde trainers bij de jeugd komen. Komend seizoen is dit dan ook het geval. Zo wordt er geprobeerd een goede basis te krijgen voor de toekomst. De eerste training gaat plaatsvinden op woensdag 31 augustus in ’t Sportcentrum te Goes. Komende weken zal er nadere informatie verschijnen in dit blad. Nieuwe leden en geïnteresseerden kunnen zich reeds melden bij Kees Steur, Adenauerstede 42-01, Goes, tel. 01100-20559. Don. 18 aug.: Wissenkerke C - Bevelanders C aanv. 19.00 u. Zat. 20 aug.: Chrislandia 3 - Wis senkerke 3 aanv. 14.30 u. Junioren: Wissenkerke A - D.F.S. A aanv. 14.05 u. Wissenkerke C - D.F.S. C aanv. 10.00 u. Wissenkerke D - Toernooi Zon- nemaire aanv. 10.00 u. Wissenkerke E - Ouwerkerk E aanv. 10.00 u. Wissenkerke F aanv. 10.00 u. Din. 23 aug.: Wissenkerke 2 - R.S.C. 3 aanv. 19.00 u. Wissenkerke A - Dauwendaele A aanv. 19.00 u. 22.00 uur Enorm vuurwerk bij de Koningin Julianahaven. Het publiek wordt Verwacht op de oude Kijkuitdijk en rond de ha ven. De weg naar de mosselvei ling is afgesloten. Voor de muzikale omlijsting van Mosseldag ’88 zorgen onder de organisatie van de eigen vereni ging Mozart: •Muziekvereniging Mozart uit Yerseke •Jonge Kracht uit Kapelle •de Delta-Band uit Vlissingen parkeerterrein bij de Jachtha ven, voor: - de best versierde straat/plein -de fraaist versierde kotter - de prijzen van de waterfiets- wedstrijden - de prijzen wedstrijden Diverse prijzen zijn beschikbaar gesteld door de Yersekse Mid denstand. Voor de straten prijen van ”De Sportvisser”. - 1e prijs f 800,—; - 2e prijs f 500,—; - 3e prijs f 300,—. Op 17 augustus komt de jury langs. 19.45 uur Na de prijsuitreiking de TAPTOE verzorgd door de Rijnmondband uit Schiedam en de muziekvereniging Mozart uit Yerseke. Om 12 uur zaterdagmiddag gaat te Yerseke het Damrock-festival van start, 't Wordt voor de tweede maal gehouden en de formatie "Ligeia Lie” heeft de organisatie ervan in handen. Er komen louter Zeeuwse bands aan bod: zeven in aantal. Ze zijn te zien en te horen op een breed podium op De Dam. Technische ondersteuning tijdens het festival wordt verleend door ’’Post Audio Company” uit Kapelle. Het programma ziet er als volgt uit: Om 12.00 uur bijt de jonge band Zaza de spits af met frisse covers in een eigen jasje. Nummers van Robert Gray, David Bowie en The Police o.a. worden door een zeer uitgebreide bezetting ten gehore gebracht. Om 13.15 uur is het de beurt aan de hardcore band Sjol- mord. Binnen Zeeland nog tamelijk onbekend omdat deze band meer in het buitenland opereert. Succesvolle optredens in België hebben het bestaansrecht van Sjolmord al meerdere malen bewezen. Om 14.45 uur treedt Soylent Green op. Deze Zeeuws-Vlaamse band met geroutineerde muzikanten speelt eigen werk, afgewisseld met covers van o.a. Marillion - symphonische rock van een hoog gehalte. Een band die op het Vrijbuiterfestival een zeer diepe indruk achterliet. Als vierde band treedt Surrender op. Anderhalf uur lang zal het festival veranderen in een groots festijn. Wie kent ze eigenlijk niet? Om 17.45 uur /s het nog lang niet gedaan met de heavy rock. Myrmidon zal een optreden verzorgen met werk van o.a. Black Sabbath en The Scorpi ons. Een nieuwe band in het Zeeuwse aanbod die het nog ver zullen gaan schoppen. Om 19.00 uur een Zuidbevelandse primeur. Uit Ter- neuzen komt Farago, melodieuze rock om door een ringetje te halen. De prima kwaliteit van de stem van zangeres Odi laat deze band stij gen naar een hoog nivo. Als afsluiter staat een optreden gepland van Coldshot die aan het eind nog een verrassing zullen vormen. Een waardige afsluiter voor Damrock. In de pauzes tussen de bands zullen Rick Linsey optreden. Deze jongste Zeeuwse artiesten brengen rock roll ten gehore. lende opleidingen: i ’’gevorderden Zaterdag 3 september wordt het nieuwe gebouw van het Rode Kruis van de afdeling Goes- Borsele officieel geopend. Dat gebeurt door de landelijke voor zitter mr. J. van der Weel. Vanaf tien uur is er eerst een bijeen komst van genodigden in hotel "Terminus” te Goes, waarna rond half twaalf de officiële ope ningshandeling wordt verricht aan de Edisonstraat 9 te Goes. Aansluitend is er een receptie. De Nederlandse Spoorwegen zijn zaterdag in Yerseke aanwe zig met een informatie-auto. Hij is er te vinden van 10 tot 17 uur. Men kan er persoonlijke infor matie krijgen over reizen per trein en er zijn folders en bro chures verkrijgbaar. Daaronder de pocket-uitgave ”Er op uit” met 1001 praktische toeristische tips. Verkooppraktijk Sabrina Brand, Goes; Corrie Egas, Middelburg; Rianne Vroe- gop, Scherpenisse. Zakelijke correspondentie Annemarie Bosman, Heinkens- zand; Marleen Maljaars, Aagte- kerke; Nicole Lobbezoo, Oost- Souburg. Zaterdag a.s. is er een sport- en spelinstuif in sporthal ”De Zwa- ke” te ’s Gravenpolder. Die be gint om tien uur met een pro gramma voor de jeugd van 6 tot 16 jaar. Daarin mogelijkheid tot badminton, basketball en gym. Tussen half één en half drie is er jazz, volleybal en tafeltennis voor alle leeftijden. Tussen drie en vier uur geeft de demo- springgroep van de s.v. Volhar ding uit Goes een demonstratie springen. Kosten deelname één gulden per persoon. en”De VVV- J Burgemeester en wethouders van Borsele brengen dinsdag avond 13 september een werk bezoek aan Ellewoutsdijk. Vanaf half acht is iedere inwoner van harte welkom in het Van Hat- tumhuis om over actuele zaken van gedachten te wisselen. Vra gen kunnen tevoren schriftelijk worden ingediend en wel vóór 26 augustus a.s. aan de afdeling Kabinet en Voorlichting van het Het Samson promotieteam heeft voor komende zaterdag een Sikorsky-helicopter gecharterd, welke de hele dag rondvluchten vanuit Yerseke zal uitvoeren. Het gaat om vluchten van een kwartier en als tijdelijke heli- haven is een strip bij de Korrin- gaweg langs de Oosterschelde in gebruik. Een sensationele be levenis voor ieder die het evene ment of zijn woonplaats en wijde omgeving eens van bovenaf wil bekijken. De 15 minuten duren de rondvluchten worden uitge voerd met een grote tweemotori- ge Sikorsky helikopter, waarin naast drie bemanningsleden- komfortabel plaats is voor 25 passagiers. Volwassenen beta len f 50,00; kinderen tot 6 jaar f 25,00. Het Samson promotie team deelt ter plaatse genum merde folders uit waarmee men kans maakt op één van de gratis rondvluchten. Bovendien kan men deelnemen aan een leuke wedstrijd waarmee prijzen te winnen zijn. Zaterdag a.s. wordt in Wissen kerke door de plaatselijke voet balvereniging het toernooi om de Pijlerdamcup georganiseerd. Aan het toernooi nemen vier ploegen deel, die elk twee wedstrijden van één uur spelen. Het zijn Herovina uit Herwijnen (3e klas), ZPR-Bergen op Zoom en Hermanda uit Rotterdam (beide 4e klas KNVB) en de v.v. Wissenkerke, 1e klas afdeling. Het toernooi begint om 13 uur en de finale is rond half vier ge pland. Voor komende week heeft de v.v. Wissenkerke ver der nog het volgende oefenpro gramma: Woe 17 aug.: Wissenkerke 1 - Domburg 1 aanv. 19.00 u. Het voorlaatste orgelconcert in de zomeravondserie die door de Stichting Orgelcentrum in de Nieuwe Kerk te Middelburg wordt georganiseerd, zal plaats vinden op dinsdag 23 augustus en worden gegeven door Jaap Kroonenburg, organist van de Grote Kerk te Maassluis. Vanaf 1972 is hij verbonden als organist van de Grote Kerk in Maassluis, eerst als 2e organist naast Feike Asma. Na diens overlijden volgde zijn benoe ming als hoofdorganist van het beroemde ’’Garrels-orgel”. Het programma dat zal worden uitgevoerd vermeldt: Méditatie over Gez. 250, R.v. Mazijk; Fan tasia en Fuga g-moll, J.S. Bach; Aria met variaties, Carl. Ph.E. Zaterdag en zondag a.s. worden de open Zeeuwse kampioen schappen atletiek individueel voor senioren en A- en B- junioren gehouden. Dat gebeurt te Middelburg op de kunststofat- letiekbaan van het sportpark aan de Nassaulaan. Dynamo M’burg en AV ’56 uit Goes heb ben de organisatie in handen. Het programma begint beide da gen om 12.00 uur met de vol gende onderdelen: Zaterdag: mannen en vrouwen sen. en jun. allen 100 m, 400 m, fJfS fff® #9 van instrumenten) uitgevoerd. Het programma van a.s. zondag begint met religieuze muziek van o.a. Lassus, Byrd en Brahms; dan volgt een luchtiger gedeelte met madrigalen en an dere wereldlijke liederen. De aanvang van het concert is 12.00 uur. Bij slecht weer wordt uitgewe ken naar de Grote Kerk. De ingang van de manhuistuin bevindt zich bij het poortje rechts naast de Muziekschool in de Zusterstraat. Yerseke verwacht komende zaterdag tienduizenden bezoekers. Want 't is weer mosseldag, terwijl er bovendien in het centrum van Yerseke een braderie is, die groter van opzet is dan ooit. Er hebben zich 130 deelnemers voor deze braderie gemeld, het maximale aantal dat men eigenlijk in het hart van Yerseke kwijt kan. Daarbij is ook veel plaats ingeruimd voor amusement. En als één van de trekpleisters is er bijvoorbeeld het spel Parijs- Dakar in Yerseke te zien. Jong en oud kunnen het meespelen: een woestijnrace in miniatuurvorm met bestuurbare auto’s. Bach; Adagio en Allegro (Koe koek en Nachtegaal), G.F. Han del; Marche Funèbre et Chant Seraphique, A. Guilmand; Fina le in D uit Symph. I, A. Guilmant; - 2 - - geslaagden van de verschil- Booglassen N.I.L. Erik Boogaard, Kloetinge; Joos Eggebeen, Goes; Bert-Jan de Voogd, Kruiningen. B.V.B.-II Janneke Nijsse, Wilhelmiadorp. Costumière Carolien Boot, Kerkwerve; An nemarie Bosman, Heinkens- zand; Gerdie Kole, Wemeldinge; Jolanda Krijnsen, Waarde. Eenheidsdiploma E.H.B.O. Coby van Beelen, Oud- Vossemeer; Jeanet de Bruine, Oosterland; Nellie Buteijn, Krab- bendijke; Eline Dekker, Bigge- kerke; Corina Deurloo, Tholen; In de serie Manhuistuinconcer ten wordt het concert van zon dag 21 aug. a.s. verzorgd door het vocaal ensemble "Musica Cordis” uit Goes. ’’Musica Cor dis” geniet nog niet zo’n grote bekendheid in de Bevelanden. Weliswaar bestaat de groep reeds enige tijd en verleende men zijn medewerking aan kerk diensten en missen; het is ech ter pas sinds het muziekfestival voor kleine koren en ensembles, gehouden in september 1987 te Goes, dat "Musica Cordis” in het openbaar optreedt en con certen geeft. Het ensemble bestaat momenteel uit 10 zan gers, allen amateurs. Het reper toire beslaat koormuziek van de 16e t/m 20e eeuw, meestal a ca- pelle (d.w.z. zonder begeleiding Cathedral Suite, G. Young. Besloten wordt met Fantasie over de Avondzang, F. Asma. Aanvang 20.00 uur. Van 6 tot en met 19 juni j.l. is in de gemeente Goes de Anjer fondscollecte gehouden. Het doel van deze collecte is geld in te zamelen om steun te kunnen verlenen aan activiteiten op het gebied van de cultuur en het na tuurbehoud, met name in de amateursector. Aan de Anjerfondscollecte werd meegewerkt door: showkorps Excelsior Goes, drumband fanfare Euphonia Goes, brass- Zaterdag 20 augustus a.s. wordt de jaarlijkse Ambachtenmarkt gehouden bij Verpleeghuis ”Der Boede” in Koudekerke. Op deze markt zal Origami Zee land aanwezig zijn met een klei ne tentoonstelling en de monstraties in Origami (Japanse vouwkunst). Ook kunt u dan in lichtingen krijgen over de nieu we cursussen in Zeeland en het verkrijgen van Origami- materiaal. ->■ -.V De Mosselfeesten in Yerseke zijn genoegzaam bekend. Zó zeer zelfs, dat de Nederlandse Spoorwegen er ook dit jaar weer op inspelen door extra voordeel te bieden aan reizigers die van elders in Nederland de Mossel feesten van Yerseke willen be zoeken. Radio Noordzee komt een live-uitzending vanuit de plaats verzorgen, om het kwar tier zal een Sikorsky-helicopter vanaf de Korringaweg rond vluchten maken. En natuurlijk is het weer gratis mosselen eten, kan men met een mosselkotter meevaren op de Oosterschelde en zal er heel wat amusement zijn te beleven: van André Ha zes tot taptoe. De plaatselijke ondernemers hebben veel werk gemaakt van de braderie. Er zal niet alleen commercieel veel aantrekkelijks worden geboden, ook is er veel plaats ingeruimd voor oude ambachten: van stoe- lematten tot glasblazen, van portret-tekenen tot pottenbak ken. Muziek en clown lopen de hele dag door ’t dorp. Minister Brinkman van WVC is uitgeno digd als gast. De bekende lied jeszanger Engel Reynhout zal tijdens de openingsbijeenkomst ’s morgens enkele nieuwe "mosselliederen” presenteren. Dit alles op uitnodiging van het comité ’’Zeeland Presenteert”, dat de organisatie van de Mos seldag weer op zich heeft geno men. Het programma voor ko mende zaterdag ziet er als volgt uit: 10.00-12.00 uur Waterfiets- wedstrijden in de Kon. Juliana haven voor de jeugd van 8 tot en met 16 jaar. 12.00-14.00 uur Waterfiets- wedstrijden voor ploegen van bedrijven, buurten, verenigin gen enz, Opgave voor waterfietsen bij voorkeur bij fam. Van Stee, tel. 3686, of tot 10.00 uur bij de wedstrijdleiding. Organisa tie is in handen van de Ridder Boudewijngroep. X, A-ikvK-: •Harmonie Verbroedering uit Mariekerke-België •Muziekvereniging uit Krabbendijke Vrijdag 19 augustus in de feest tent bij de Koningin Julianaha ven: Veronica-Top 40-Drive-in- show; Gerard Joling en de Cen ter Folds. Zaterdag 20 augustus in de feesttent Dansavond met: Com pact Dance Band; Nancy Boyd; Frank Ashton en André Hazes. Kaarten voor de vrijdag- en za terdagavond verkrijgbaar bij ca fé "De Sportvisses” Branding”en bij het kantoor in Yerseke. NADERE INFORMATIE OVER DE MOSSELDAG NODIG? De VVV-vestiging in Yerseke, tel. 01131-1864 en de organisa tie, het comité Zeeland Presen teert, p.a. buro Voorlichting van de gemeente Reimerswaal, tel. 01130-5200, kunnen daarvoor zorgen. Extra voordeel voor be zoekers aan de Mosseldag ’88. Koop een enkele reis, ga met de kaartjes langs de NS Info-auto op de braderie en u ontvangt een gratis terugreis voor dezelf de dag. Extra bussen rijden tus sen Kruiningen-Yerseke-station naar en van Yerseke. Ook hier voor geldt: heen betalen, gratis terug. niet-wedstrijdrijders. Om 16.30 uur klinkt het startschot voor het klapstuk van deze wielerdag, voor de A-trimmers. Zij krijgen niet minder dan 70 km voor de wielen. In deze categorie ver trekken sterke ploegen: o.a. Verandalux/M.W.S. met Daan Verhuist, Charl Mollet, Cees v/d Dries, Huissoon Sport, Kruyff met Robby Meyer. Sunlux met Jan Oreel en vele andere vedet ten, die gebrand zijn op een ze ge op de Boulevard. De organisator van dit wieler- festijn, Frans Wassink, is er ook nog in geslaagd om een zg. Bergklassement voor alle cate gorieën op te zetten. Voor de A.B.C.-categorie staat Sunlux Zonwering garant en voor de Veteranen de A.B.N.- bank. Als hoofdsponsor fun geert S.K.S. Staalbouw uit Mid delburg. De trimmers kunnen zich opgeven bij de organisator, Frans Wassink, tel. 01184-15183 of via de T.M.Z.- infolijn: 01102-3400. De prijsuit reiking en de inschrijving voor de wedstrijden, vinden plaats in de permanence van Hotel ’’Bri tannia”. Tekstverwerken Diana de Bas, Hansweert; Wim de Bas, Hansweert; Adri Boo gaard, Middelburg; Marja Boo gaard, Middelburg; Carolien Boot, Kerkwerve; Annemarie Bosman, Heinkenszand; Nieset- te van der Jagt, Yerseke; Jac queline Jansen, Yerseke; Lian ne Kole, Kapelle; Carla de Kra ker,’s-Gravenpoldder; Jolanda Krijnsen, Waarde; Eleen de Kunder, Goes; Peter de Leeuw, Krabbendijke; Rian Maas, Yer seke; Marleen Maljaars, Aagte- kerke; Carolien Meulmeester, Arnemuiden; Marian Oppeneer, Middelburg; Jacqueline Sinke, Kruiningen; Willemien Slager, Goes. Op zaterdag 20 augustus zullen de trimmers, aangesloten bij de Stichting Trimbelangen-Midden Zeeland, in Vlissingen aantre den voor het Kampioenschap van Zeeland. Het programma wordt om 12.00 uur geopend door de Veteranen Categorie. Zij moeten 40 km afleggen. Be langrijke kanshebbers voor deze titel zijn o.a. Eddy v/d Weele, Joop Smet en Jan Filius. Maar zij zullen voldoende tegenstand krijgen van de Brabantse ren ners met in hun midden de oud- prof Cees v/d Horst en Jack de Goede uit Standdaarbuiten. Om 13.15 uur is het de beurt aan de C-trimmers. Zij krijgen ook 40 km voor de wielen. In deze cate gorie moet rekening gehouden worden met o.a. Jaap en Leon Westrate, Cees Zweedijk en Hans van Koeveringe. Vanaf 14.30 uur is het de beurt aan de B-trimmers; zij moeten 50 km af leggen. Kanshebbers voor de ti tel zijn: Johan de Punder, Ton Verhuist, Daaf v/d Vliet, alsme de de Haléma ploeg met o.a. de sponsor Marius Dijkwel. Om 15.45 uur komen plaatselijke renners aan de beurt, de zg. Marjolijn van Dijke, St. Philips land; Linda Goud, Yerseke; Ger da Grijs, Tholen; Lia van Haat ten, St. Maartensdijk; Jeanet Heijboer, St. Annaland; Ninnen Klassen, Goes; Lianne Kole, Ka pelle; Marleen van Noorden, Ria Scheffers, ’s- Melanie Vroe- vérspringen, kogelstoten en speerwerpen. De mannen sen. en jun. A 1500 m en de mannen sen. en vet. 5000 m. Zondag: vrouwen sen. en jun. 100 m horden, mannen sen. en jun. 110 m horden, allen 200 m, 800 m, hoogspringen en discus. Vrouwen sen. en jongens B 3000 m mannen sen. en jun. A 10 km. Nadere info.: mevr. L. Polfliet- Zuidweg, Jufferswegje 4, 01102-2093, Kapelle- Biezelinge. Aan het Reformatorisch Vor mingsinstituut te Goes en Tholen werden diploma's uit gereikt aan de deelnemers van kursussen. Hieronder de Yerseke; Gravenpolder; gop, Tholen. Middenstand Niesette van der Jagt, Yerseke; Ankie Kaljouw, Oost-Souburg. Opleiding theorie rijbewijs C.B.R. Niesette van der Jagt, Yerseke, Charlie Reule, Kamperland. Typen Wim de Bas, Hansweert (basis diploma); Niesette van der Jagt, Yerseke (basis, en praktijkdiplo- ma); Jacolina van der Jagt, Tho- l.. Klaassen, Goes (basisdiploma); Carla de Kraker, 's- 10.00-11.00 uur Inschrijven voor de surfwedstrijden op de dijk naar de mosselveiling bij het ”K”abelbord. 11.00-15.00 uur Surfwedstrij den om de Mosselwisselbeker en diverse andere mooie prijzen. 14.00-14.30 uur Helicopter- reddings-demonstratie in de Koningin Julianahaven, ver zorgd door de Koninklijke Marine. 14.30-16.00 uur Grootse vloot- schouw op de Oosterschelde. Vaartocht voor iedereen aan boord van de versierde mossel- kotter. U VAART MEE OP EIGEN RISICO. 12.00-17.00 uur Mosselen eten - gratis - op het parkeer terrein bij de jachthaven. Mu zikale omlijsting The Orpheans. 19.30 uur Prijsuitreiking door burgemeester Verbree, op het band Excelsior Kloetinge, Goe- se Operettevereniging, Christe lijke Oratoriumvereniging, brassband Excelsior 's-Heer Arendskerke, toneelvereniging Heer Hendrik, muziekvereniging Oefening en Uitspanning, bar- bershopkoor The Goose City Singers, muziekvereniging De Echo, barbershopkoor The Gaggling Ganders Gang, volks dansvereniging Volop in Bewe ging. Ook de Rabobank Goes heeft medewerking verleend met name bij het inzamelen en tellen van de totale opbrengst. Deze opbrengst bedroeg f 7.024,85, hetgeen zonder meer een goed resultaat te noe men is. E.e.a. betekende voor de deelnemende verenigingen een premie van f 186,57. worden getreind zonder dat vooraf een kaartje hoeft te worden gekocht. Een proefabonnement Dal- urenkaart voor f 25,—. Dit abonnement geldt voor één persoon, is één maand geldig en geeft recht op trein reizen met 40% korting bui ten de spitsuren. Kinderen van 4 tot en met 11 In de auto zijn de volgende aan- jaar kunnen onder bepaalde biedingen verkrijgbaar: voorwaarden voor één gulden Een 60+ Seniorenkaart- per trein reizen. Met het Railrun- proefabonnement voor nerpaspoort kunnen zij stati- f 15,onsstempels sparen. Elke reis is Met deze kaart kunnen men- goed voor één stempel. De eige- sen van 60 jaar en ouder ge- naar van een vol paspoort (tien durende twee maanden stempels) ontvangt het Railrun- treinreizen met 40% korting, nerdiploma en mag zich 'Super- Bovendien kan een dag lang railrunner’ noemen. Leven en werken met de com puter I Adri Boogaard, Middelburg; Marja Boogaard, Middelburg; Li anne Kole, Kapelle; Rian Maas, Yerseke; Jacqueline Sinke, Kruiningen Modern Engels Nicole Lobbezoo, Souburg. Noteren en rapporteren Marleen Maljaars, Aagtekerke. Origami, oftewel Japanse vouw kunst als vrijetijdsbesteding wordt steeds populairder. U heeft er via de televisie mee ken nis kunnen maken of misschien heeft u wel een origami kerst kaart ontvangen. Het bezig zijn met origami geeft veel voldoe ning en met héél eenvoudige vouwsels kunnen al erg leuke dingen gemaakt worden, zoals wenskaarten, doosjes, kerst- en paasversieringen, sieraden, enz. Voelt u er iets voor een nieuwe dimensie aan uw kreativiteit te geven en kunt u een papiertje dubbel vouwen, dan is een ba siscursus origami iets voor uil! De nieuwe kursussen gaan be gin september weer van start. Ze worden 's morgens en 's mid dags gegeven in Middelburg, Ar nemuiden, Kapelle en Hein kenszand. Voor inlichtingen over de kursus sen in Middelburg en Kapelle kunt u bellen: 01102-43207 Voor de kursussen in Arnemuiden en Heinkenszand: 01196-12703. Ook kunt u op deze nummers in formatie krijgen over demonstra ties en kreatieve bijeenkomsten len (diploma typiste); Ninnen van uw vereniging, evenals over gemeentehuis te Heinkenszand. de aanschaf van origami- De avond wordt afgesloten met materiaal. Gravenpolder (basisdiploma); Rian Maas, Yerseke (diploma ty piste); Lydia Praat, Tholen (praktijkdiploma); Melanie Vroe- gop, Tholen (diploma typiste). Voor de volgende I.V.I.O- examens slaagden: Bedrijfsrekenen Tineke Verhuist, Westkapelle. Boeken en rekenen Coby van beelen, Oud- Vossemeer; Corrie Egas, Mid delburg; Nicole Lobbezoo, Oost- Souburg; Marleen Maljaars, Aagtekerke; Marian Oppeneer, Middelburg; Lia de Ruiter, Sta- venisse. Arjan Everse, Yerseke Eenvoudige Nederlandse han- delscorrespondentie Carolien Boot, Kerkwerve; Cor rie Egas, Middelburg; Jacolina van der Jagt, Tholen; Nicole Lobbezoo, Oost-Souburg; Mar leen Maljaars, Aagtekerke; Mari an Oppeneer, Middelburg. Handel en maatschappelijk verkeer Marleen Maljaars, Aagtekerke; Marian Oppeneer, Middelburg. Kantoorassistent I en II Joke de Visser, Vrouwenpolder Kantoorpraktijk I Arjan Everse, Yerseke; Jacolina van der Jagt, Tholen; Connie Lindenberg, Tholen; Marleen Maljaars, Aagtekerke; Marian Oppeneer, Middelburg. Kantoorpraktijk II Marleen Maljaars, Aagtekerke Financiële administratie Willemien Slager, Goes. 4

Bevelander | 1988 | | pagina 17