D SPORT SPORT Bevelanden in ’t kort misE Europees kampioenschap wipschieten voor jeugd in Kwadendamme Kleine landschapselementen Sponsors voor trimmers VOETBALTOERNOOI FAM. WISSE Meer vogels in eigen tuin FMH Autopuzzelrit Colijnsplaat I I S.V. Robur Zeeuwse Milieu Federatie Finales wind- hondenrennen Wielerronde van Kwadendamme voor trimmers 17 DE BEVELANDER Woensdag 29 juni 1988 Open Huis Ontstaan en verval Toevluchtsoorden Onderhoud en aanleg Afscheid Infocentrum dicht Nestgelegenheid Voedsel Informatie Duin- en strandtocht Afscheid Campingdienst Leger des Heils Keti Koti 7e Manhuistuin concert Kunstuitleen Circus Holiday Niet verstoord Disco ”De Pit” Orgelconcert Galerie Bekenes volgd door een samenkomst van trom sr c T.M.Z.- 1 y In het kader van het Europese jeugdkampioenschap is er vrij- na afloop van een zeer geslaag de dag gesproken worden. it e Zaterdag en zondag a.s. houden Hennie en Gerard Menken open huis en tuin. Ze doen dat op hun woonadres aan het Marktveld 15 te Kloetinge, waar men beide dagen schilderijen en aquarel len kan bewonderen, terra cotta, tuinkleden, vogelkooitjes, para sols, antieke tuinbanken e.d. In het Zeeuwse landschap worden nog steeds veel kleine landschaps elementen aangetroffen. Te denken valt daarbij aan beplanting zoals een enkele boom, bosjes, hoogstamfruitbomen, knotbomen, heggen en erfbeplantingen, maar ook aan dijken, drinkputten en welen. Bouw werken als vliedbergen, boerderijen, sluisjes en grensstenen horen er ook bij. Behalve dat er steeds meer zorg uitgaat naar het onderhoud van bestaande elementen, is het ook mogelijk om nieuwe elementen aan te leggen. Vete landschapselementen zijn in vroeger tijden als gevolg van mense lijk handelen ontstaan. Dijken zijn opgeworpen als bescherming tegen het water. Houtwallen en heggen dienden als veekering en leverden hout dat voor allerlei doeleinden gebruikt kon worden. Drinkputten le verden geschikt drinkwater voor het vee. Door talloze ontwikkelingen is de aloude funktie van deze elementen grotendeels verloren gegaan. Door veranderingen in de landbouw zijn veel kleine landschapsele menten voor de boer een sta in de weg geworden. De laatste jaren zijn dan ook veel van deze elementen uit het landschap verdwenen, om de landbouwgronden rationeler te kunnen gebruiken. Bovendien blijft het vanouds gebruikelijke onderhoud van de nog aanwezige elemen ten nu vaak achterwege, omdat het niet meer in de bedrijfsvoering past of omdat de reden van dit onderhoud niet meer bestaat: ze zijn hun oude ekonomische funktie kwijt. Veel mensen hebben inmiddels oog gekregen voor natuur en land schap. De kleine landschapselementen blijken ook andere dan ekono mische funkties te hebben: ze verhogen de aantrekkelijkheid van het landschap en vormen toevluchtsoorden voor planten en dieren. Veel mensen zijn inmiddels dan ook aan de slag gegaan om een goed on derhoud van deze landschapselementen te verzorgen. Het bekendste voorbeeld is het knotten van wilgen. Regelmatig onderhoud is noodza kelijk voor behoud van deze bomen. De vorm van de knotboom is in het verleden namelijk ontstaan door deze onderhoudsmethode. Wan neer het knotten achterwege gelaten wordt dan blijkt na verloop van tijd dat de oude stam de takkenoverlast niet meer kan dragen, met als gevolg dat hij uitscheurt en afsterft. Iedereen kan een bijdrage leveren aan het instandhouden van de klei ne landschapselementen. In de eerste plaats door mee te doen aan het vrijwillig landschapsonderhoud. Er zijn in de meeste regio’s groep jes mensen met het onderhoud bezig. Nieuwe deelnemers zijn altijd van harte welkom. Het is mogelijk om op zaterdagen mee te werken, en sinds enkele jaren kan ook doordeweeks meegedaan worden aan onderhoudswerkzaamheden. Daarnaast kunt u, als u toevallig over een ruim erf of een grote tuin beschikt, zelf een landschapselement aanleggen, of een al aanwezig element in stand houden of herstellen. Voor onderhoud of herstel van bestaande elementen is subsidie moge lijk. Hiervoor dient u kontakt op te nemen met de Stichting Land- schapsverzorging Zeeland. Veel landschapselementen komen vanouds al voor in de direkte omge ving van huizen en boerderijen: hoogstamfruitbomen bij het huis, een poel op het erf, een rij knotwilgen langs een schapenweitje achter de deur, enz. Gelukkig zijn deze nog lang niet allemaal verdwenen. Bo vendien: wat belet u om tot nieuwe aanleg over te gaan, wanneer die oude erfaankleding toevallig verdwenen is? Tenslotte kunt u in uw omgeving kijken of er kleine landschapselemen ten voorkomen, die verwaarloosd worden. Als dat zo is, dan kunt u dat doorgeven aan de Stichting Landschapsverzorging Zeeland. De stich ting houdt zich bezig met de koördinatie van het onderhoud van de kleine landschapselementen. Voor meer informatie, aanmelding als vrijwilliger, advies over onderhoud, herstel en aanleg kunt u bij de stichting terecht: tel.: 01100-30936. Donderdag 30 juni a.s. neemt mevrouw R. Poleij afscheid van de peuterspeelzaal "het Cen trum”, waaraan zij 18 jaar als peuterleidster verbonden is ge weest. Er is 's avonds gelegen heid om afscheid van haar te nemen tussen 20.00 en 21.00 uur in de Bleekerstraat 2 te Goes. Postbus 334 4460 AS Goes Tel 01100-28259 Wegens vakantie zal het Info centrum voor Ontwikkelingssa menwerking en Mensenrechten te Goes in de maanden juli en augustus zijn gesloten. Het info centrum is gevestigd aan de A. Joachimkade 5 te Goes. Ook in uw eigen woonomgeving kunt u vogelvriendelijke voorwaarden scheppen, waardoor vele vogelvisites niet meer ongewoon zullen zijn. Allereerst kunt u de vogels voedsel, water, en een veilige rust- en nest gelegenheid bieden. Naarmate uw tuin groter is, zijn hiervoor meer mogelijkheden. Tuinvogels die niet in nestkastjes broeden, hebben planten of plekjes nodig welke al vroeg in het voorjaar voldoende dek king geven. Aan deze behoefte voldoen onder andere klimop, liguster, diverse koniferen, de geprezen en door de fruitteelt niet graag geziene meidoorn, evenals flinke houtstapels die bij voorkeur overwoekerd zijn door allerlei klimplanten. Tussen uw gewone dakpannen kunt u gier- zwaluwdakpannen aanbrengen. Deze bieden een veilige nestgelegen heid aan de gierzwaluw. Mocht u toevallig een huis aan het (verbou wen zijn dan kunt u speciale nestelstenen inbouwen. Zwaluwen en mezen nestelen hier graag in. Voor kool- en pimpelmees kan een nestkast op een gunstige plek al voldoende zijn om ze als tuinbewoner te mogen begroeten. Maar ook andere voorwaarden voor nestgelegenheid kunt u zelf kreëeren. Kortom uw woning zult u nu voortaan, naast de alom aanwezige huismus en spreeuw, ook pimpel- en koolmees, huis- en gierzwaluw, kauwtje, merel, zanglijster en in grotere tuinen heggemus, winterko ning, roodborst, turkse tortel en wilde eend broedend kunnen aan treffen. Door de voedselsituatie voor vogels in uw tuin te verbeteren, zullen ook steeds meer vogels worden aangetrokken. Besdragende heesters en struiken zorgen vooral in zomer en herfst voor voedsel dat diverse vogelsoorten zullen weten te vinden. Het beste lenen zich hiervoor lijsterbes, meidoorn, vlier, wilde rozen, egelantier, hulst, vuurdoorn, kamperfoelie, gelderse roos, en dwergmispel. Voor insekten etende vogels, zoals bijvoorbeeld de grauwe vliegen vanger, tuinfluiter, zwartkop, en fitis, doet u er goed aan zoveel moge lijk insekten in uw tuin te hebben. Het gebruik van bestrijdingsmiddelen is dan ook uit den boze. Door de bestrijdingsmiddelen naar het che misch afvaldepot van uw gemeente te brengen zult u zowel het insekten- als het vogelleven in uw tuin zien opbloeien U ziet: u heeft mogelijkheden genoeg om uw direkte omgeving vogel vriendelijker te maken, zodat allerlei vogels er zelfs wel willen gaan broeden. Misschien maakt zo’n broedgeval wel zoveel indruk op u dat de aktieve natuurbeschermer in uw wordt wakkergemaakt. Dat zou mooi zijn want die heeft Zeeland nog heel hard nodig! Voor bijzondere vragen/problemen kunt u kontakt opnemen met de regionale vogel- werkgroep, de Vogelbescherming te Zeist (tel. 03404-25406) of de Zeeuwse Milieufederatie (tel. 01100-28259). In het weekeinde van 8, 9 en 10 juli worden in Kwadendamme kampioenschappen wipschieten staande wip gehouden met als hoogtepunt de verschieting om het Europese Jeugdkampioen schap op zondag 10 juli. De Ver enigde Sociëteiten Vooruitgang, ADLM en Victoria uit Kwaden damme hebben de organisatie- van dit 21e Europese kampioen schap voor de jeugd op zich genomen. ’s morgens in 's Lands Welva ren”. Na een ontvangst en diner, beginnen om half twee de Euro pese kampioenschappen indivi dueel en landenteams. Om half twee is er verder een grote pu blieke schieting op twee wippen. De andere foto toont de mo biele wip met korf, welke De wandelsportvereniging De Vrolijke Tippelaars te Vlissingen houdt op zaterdag 2 juli haar 1e Duin- en strandtocht over de af standen 5, 10, 15 en 20 km. Het startburo is gevestigd in strandpaviljoen "De Kanovijver”, bij het Nollebos in Vlissingen. Er is ruim voldoende parkeerplaats aanwezig. Starttijd: tussen 10.00 uur en 14.00 uur. De wandelrou tes zijn uitgestippeld langs het strand, over de duinen en door de bossen. Aan deze tocht kan jong en oud deelnemen. Voor eenieder, die de tocht volbrengt, is er een speciaal ontworpen medaille. Nadere inlichtingen: 01184-64753 of 18273. Evenals vorige jaren houdt de Motor- en Autoclub "De Beve landen” uit Goes gedurende de zomermaanden een viertal- Noord- leen in Kwadendamme te zien is. Tijdens een receptie in de kanti ne van het Stadskantoor te Goes is vorige week afscheid genomen van de heer J. Patte- nier, medewerker bij de Ge meentelijke Sociale Dienst van Goes. De heer Pattenier gaat met ingang van 1 juli in de Vut. In de reeks van kampdiensten op camping ’’Scheldeoord” te Baarland, die dit seizoen weer werden voorbereid door de Inter kerkelijke Rekreatiekommissie Baarland-Oudelande, opent het korps Goes van het Leger des Heils deze zomer de rij en wel op zondag 3 juli a.s. De dienst, die onder leiding staat van majoor van der Wel, begint om 19.00 uur en wordt ge houden in de openlucht bij het jeugdhonk. Bij minder gunstige weersomstandigheden wordt uit geweken naar dit gebouw. Ook belangstellenden van buiten de camping zijn welkom. aan de mensen van Steunt Zonneveld het fantasti sche bedrag van f 1.991wor den overhandigd, (vorig jaar Geersdijk. f 1.904,—). Het was ook op georganiseerde Dit was dan ook weer mede te Sport danken aan de opzet van het toernooi Er werd gespeeld op kleine velden half voetbal- cm. en een lengte van 8 cm. waarvan de helft te raken is. De andere helft zit achter de spriet waarop de blok geplaatst wordt. De vogels bij de teamwedstrij den zijn resp. 3 en 5cm. Na 1970 - 1978 - 1982 - 1984 is het nu voor de vijfde keer dat wij een dergelijk evenement mogen organiseren”, aldus de heer Rephes. Onder dit motto wordt er zater dag 2 juli a.s. een feestelijke avond belegd in de Concertzaal in Middelburg. Dit ter gelegen heid van het afschaffen van de slavernij in 1863, op de kop af 125 jaar geleden. Vanaf acht uur 's avonds is er Surinaamse mu ziek, er is een expositie van Su rinaams houtsnijwerk en er staan hapjes klaar. Kortom: een feestelijke avond met dans na. De muziekgroep Swiet Pisiri zorgt voor de muziek. De firma Groenleer Kapelle b.v. en Woninginrichting Pieterse uit Wemeldinge hebben dezer dagen twee A-trimmers voorzien van een complete wieler-outfit. Het gaat om Jan Minnaard uit Wemeldin ge en Roel Slis uit Kapelle die regelmatig meerijden - en bovendien vóórin - bij de wedstrijden om het Trimklassement Midden-Zeeland. Groenleer houdt zich bezig met gewasbeschermingsartikelen, tuin meubels en bloemisterij-artikelen. Pieterse heeft te Wemeldinge een grote meubelzaak. Capello Sportkleding uit 's Heer- Arendskerke leverde de wieleroutfit. Op de foto v.l.n.r.: sponsor Hans Pieterse en de trimrijders Roel Slis en Jan Minnaard. De heer Groenleer ontbreekt op de foto. Zondag 3 juli a.s. vindt voor de 7e maal dit jaar te Goes een manhuistuinconcert plaats. Het muziekkorps van het Leger des Heils zal op deze dag een uit voering verzorgen. Het korps is een graag geziene gast bij de concerten, men is dan ook al ve le jaren in het concertschema opgenomen. Het muziekkorps bestaat uit 20 muzikanten, die allen heilsoldaat zijn in het korps van het Leger des Heils in Goes. Kapelmeester is Peter Castel. Het concert vindt plaats van 12.00 uur tot 13.00 uur. De toe gang is gratis. De ingang van de tuin is bij het poortje rechts van de Muziekschool in de Zusterstraat. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar de Grote Kerk. De expositie van schilderijen van Bea de Visser in de Kunstuitleen, Kuiperspoort 22 te Middelburg is verlengt tot en met 15 juli a.s. De openingstij den zijn dinsdag tot en met za terdag van één tot vijf en don derdagavond van zeven tot negen. De Zeeuwse Windhonden Ren vereniging hield dezer dagen de finales windhondenrennen. Daarbij kwam men tot de vol gende uitslagen: WHIPPETS 50 1 Jeremy Fam. Dullaert Nieuw- kerken Waas (België); 2. Quiney Fam. Visser Breda; 3. Jocey Fam. Moerdijk Goes; 4. Jarha- disch Fam. Lannoy Machelen (België). WHIPPETS C KLASSE: 1. Robby van het Oosterhuis, Fam. Onderdijk 's- Gravenpolder; 2. Amapola de Los Despennaperros, Fam. v. Berk Rotterdam; 3. Little Lizzie van het Loechtje, Fam. Onder dijk 's-Gravenpolder; 4. Fire off the Tornado ranch, Fam. Gors- se 's-Gravenpolder. WHIPPETS B KLASSE: 1. Jet v.d. Quickhunters, Fam. Niemyer Utrecht; 2. Olga v.d. Quick Hunters, Fam. Niemyer Utrecht; 3. Chandaras Orphee, Fam. Hooftman Zevenbergse Hoek; 4. Corine v.h. Jaagpad, Capitein Rotterdam; 5. Candy, Fam. Strijk Ovezande; 6. Serna v.h. Oosterhuis, Fam. Onderdijk jr. ’s-Gravenpolder. AFGHANEN B KLASSE: 1. Adorable Abakhan Akims Home, de Jonge Yerse- ke; 2. Ghazi ar Qadir thazi, Schoonderwoerd Gouda; 3. Re becca v.d. Wilgensloot, Vrede- velt Oud Gastel; 4. Goldy shaba- ni el Zahidam, Fam. Groeneweg Krabbendijke. WHIPPETS A KLASSE: 1. Billy Boy v.d. IJsselvallei, Fam. Rison Koudekerke; 2. Chi- catita Caruso, Fam. Rendts Aar denburg; 3. Chandara's Nyree, Fam. Hooftman Zevenbergse- hoek; 4. Homely Lucks Dilly Dal ly, Fam. de Kruis Zevenberg- sehoek. Secretaris M.C. Repkes van het organiserende comité vertelt: ”Aan zo’n Europees Kampioen schap voor de jeugd tot 18 jaar wordt deelgenomen door lan denteams (20 schutters per team) en individuelen (40 schut ters per land) uit Frankrijk, Bel gië en Nederland, waarvan de schutters hoofdzakelijk uit Zeeuws-Vlaanderen, Zuid- Beveland en West-Brabant ko men. Per team worden op volle wip twaalf ronden geschoten waar dan totaal vijftig punten verzameld kunnen worden te weten één Hoofdvogel van 4 punten twee Zijvogels a 3, twee Kallen a 2 punten en 36 kleine vogels geplaatst op drie latten, elk a 1 punt. Voor het individueel kampioenschap mag iedere schutter 5 schoten achter elkaar op een zogenaamde blokvogel doen. Dat is een ronde houten klos met een diameter van vier Op zaterdag 2 juli zullen de trim mers aantreden voor de jaarlijk se trimwielerronde van Kwadendamme. Als eerste cate gorie gaan de B-renners van start. Zij krijgen 40 km voor de wielen geschoven en beginnen hieraan om 15.30 uur. Belangrij ke kanshebbers voor de eindze ge zijn: Johan de Punder, Piet Eekelen en René Bal. Om 17.00 uur is het de beurt aan de C- categorie, zij moeten 40 km af leggen in deze categorie zullen de plaatselijke favourieten hun rentree maken met o.a. Bert Pee- ters. Deze is herstellende van een gebroken neus. Verder is Wim Koks herstellende van een valpartij. Zij krijgen voldoende tegenstand van de overige ren ners. De veteranen vertrekken om 17.02 voor een wedstrijd over 40 km. Als laatste categorie ko men de A-renners aan de beurt en wel om 19.30 uur. Zij krijgen len puzzelritten op 60 km voor de wielen gescho ven. Belangrijke kanshebbers voor de zege zijn de mannen van De actieve jeugdcommissie van Robur organiseerde op 17 - 18 en 19 juni weer een kamp voor de jeugdleden. Zo’n 50 jongens en 18 leiders namen deel aan het kamp dat werd gehouden op de camping ”De Wildert” in Bosschenhoofd in Brabant. De kosten van deze 3-daagse happening zijn door de jongens zelf bijeengebracht tijdens de succesvolle sponsorloop op 30 januari. Er werd geslapen in gro te tenten wat voor velen een leu ke ervaring was. Er werden verschillende sporten beoefend, terwijl er bovendien droppings en speurtochten werden gehou den. De maaltijden werden ver zorgd door verschillende ouders. Mede dankzij de inzet van leiders en ouders werd het een schitterend gebeuren. Ook de jaarvergadering is weer achter de rug. De zaal van café Baarends was uitstekend bezet toen voorzitter Bruins de verga dering opende. De leden toon den zich tevreden met het gevoerde beleid. In het bestuur werd gekozen de heer L. Onge- nae. Het is de bedoeling dat hij het secretariaat voor zijn reke ning neemt. Wordt nu lid van onze vereni ging. Jeugd tot en met 18 jaar aanmelden bij de heer J. Speet- jens, tel. 20100. Ouderen bij J. Woord, tel. 14654. Bij de foto's: Enkele jaren ge leden werd te Kwadendamme reeds een Europees jeugd kampioenschap gehouden. Op de foto ziet u de presenta tie van het Nederlandse team. Op de achtergrond de palen die de voet vormen van de stenge. De oude wip is helaas gesneuveld en hij wordt thans ondersteund door moderne zonder schuine name is mogelijk voor leden en niet-leden in de A-klasse (erva ren rijders) of in de B-klasse (be ginners). Inschrijving kan plaats vinden van 18.30 tot 19.30 uur in Pierre Vermeule. De inschrijving café ’’Juliana” aan de Voor- en de prijsuitreiking is in café de straat te Colijnsplaat, waar ook Kroon. De hoofdsponsors voor dit wielerspektakel zijn: Metal- Welding-Service, Rabo 's- Gravenpolder, Antiekhandel Jo ris, Verandalux 's-Heerenhoek, Café de Kroon en de Dranken handel Citadel uit 's-Heer Circus Holiday maakt ook deze zomer een toernee langs de Zeeuwse kust met achterland. Dinsdag 12 juli is het circus in Goes te zien, woensdag 13 juli in Zoutelande, donderdag 14 juli in Vrouwenpolder en vrijdag 15 juli te Kamperland. Kaarten voor de voorstellingen in Goes zijn bij de VVV in voorverkoop. Te Kam perland kan men ervoor terecht bij A. Meulenberg, Van Heerstraat 24-26. Beveland. De eerste rit zal worden verre den op woensdagavond 6 juli te Capello/Sagro/Muziekcen- Colijnsplaat. De gemiddelde trum Goes. Maar ook de ploeg snelheid is 24 km per uur. Deel- van Metal Welding Service Ve randalux behoren zeker tot de kanshebbers. Verder rijden mee Arnold Kurvink, André Geens, de Gebroeders Slabbekoorn, De nooit stilstaande vogelwereld is voor zowel de amateur -als be roepsvogelaar een dankbaar studie-objekt. Hierbij verenigen ze het aangename met het nuttige. Vogelwaarnemingen zijn immers gemak kelijke graadmeters voor de verstoring van natuur en milieu. Het is jam mer dat veel mensen de plotselinge of voortdurende afname van be paalde vogelsoorten slechts ter kennisgeving aannemen. Toch kan ie dereen in de eigen omgeving de levensvoorwaarden voor vogels aan zienlijk verbeteren! leder beginnend vogelaar doet de eerste vogelwaarnemingen in zijn direkte omgeving. Het hangt van deze omgeving af welke vogels je te zien zult krijgen. In een stadstuin zal je geen weidevogels vinden zoals kieviet of grutto. In een weiland zal je tevergeefs een wielewaal of zwartkop zoeken. Het beste kan je dan ook vogels gaan observeren in hun natuurlijke, eigen omgeving. Daar voelen zij zich thuis en op hun gemak, mits ze niet verstoord worden. Om de vogels wat dichter bij het grote publiek te brengen worden, op advies van de Vogelbescher ming, op gunstige plekjes observatiehutten neergezet. Vandaaruit zijn veel vogelsoorten ongestoord te bekijken. Vrijdag 1 juli a.s. houdt jeugd soos 't Wupje” in wijkcentrum ”de Pit” de laatste disco-avond van dit seizoen. Deze afslui- tingsdisco zal opgeluisterd wor den met een spectaculaire laser- en lichtshow. Bovendien worden er een aantal bijzondere aktiviteiten georganiseerd. De disco is toegankelijk voor jonge lui van 10 t/m 15 jaar en begint om 19.00 uur. de prijsuitreiking wordt gehou den. Vanaf 19.00 uur wordt er gestart op het haventerrein. De rit is uitgezet door Wim Antho- nisse uit Colijnsplaat en Piet Geelhoed uit Kortgene. De vol- Citadel uit 's-Heer gende ritten worden verreden Arendskerke. De wedstrijden tel- op de woensdagen 20 juli*(Kam- len mee voor de T.M.Z.- perland), 27juli (Kortgene) en 10 klassementen. augustus ("De Roompot”). Het tweede orgelconcert van de zomeravondserie die door de Stichting Orgelcentrum in de Nieuwe Kerk te Middelburg wordt georganiseerd, is op dins dag 5 juli en wordt gegeven door Charles J. de Wolff. Deze internationaal bekende musicus, die vorig jaar 40 jaar organist en 25 jaar dirigent was, werd dit jaar wegens zijn ver dienste voor de Franse orgelcul- tuur door de Société Academique D’education en d’encouragement "Arts- Sciences-Lettres” te Parijs een onderscheiding verleend. Het programma dat zal worden uitgevoerd luidt: Passacaglia, koraal en fuga over Gez. 194, op.29, Dimitri Schostakowitsch; Preludium en Fuga c moll; Or- gelkoraal "O Mensch, bewein dein Sünde gross” en Fantasia en Fuga g moll, Johann.Seb. Bach. Aanvang 20.00 uur. Pa,en’ "dagmiddag tussen twee en vijf schoren, uur een bejaardenschieting. Vanaf zeven uur is er een schie ting voor de jeugd tot 18 jaar. Za- uniek van uitvoering is en al- terdag 9 juli is er een publieksschieting op vier wip pen, aanvang half twee. Het pro gramma voor zondag wordt ingezet met meet H. Mis, ge- W W RoTSSSlS volgd door een samenkomst van de schutters om kwart voor tien herziet beleid De voetbalvereniging Borssele gaat met veel élan het nieuwe seizoen tegemoet. Er heeft on der meer een bestuurswisseling plaatsgevonen. Het nieuwe be leid is met name aangezwen geld door Gerard Boone en Ge rard Walhout, zo laat het bestuur weten. Het bestuur ver telt daarover: Zij kwamen jaren samen uit voor Borssele I, en gaven destijds dat elftal gestalte door werklust en hun goede mentaliteit. Gerard Boone, 36 jaar oud, volgt Piet Mol op als voorzitter. Mol vertrekt wegens verhuizing uit Borssele. Gerard Walhout, 35 jaar oud, volgt Rudi van der Weele op als trainer coach bij Borssele. Borssele start volgend seizoen zonder nieuwe aanwinsten, maar het bestuur verwacht dat Walhout de jeugd gaat inpassen bij Bors sele I. In deze twee jongens heeft het bestuur het volste ver trouwen, zeker wanneer zij hun functie vervullen met dezelfde inzet als in de tijd dat zij voet balden. In Galerie Bekenes Dorpsstraat 8-10 te Kattendijke, exposeren van 2 juli tot 25 juli, Sien Minder- houd en Paul Sinke, beiden uit Kattendijke, met olieverven, aquarellen en volksschilder kunst. De Galerie is geopend ie dere zaterdag en zondag van 14 tot 17 uur. Groepen kunnen op afspraak buiten de ope ningstijden. Het zaterdag 18 juni door de fa- sportief gebied zeer geslaagd, milie Wisse voetbaltoernooi t.b.v. Steunt Zonneveld is een groot succes geworden. Mede door het redelijk goede weer kon er veld), met kleine goals, 1 keeper en 5 veldspelers per ploeg, en wat voor de sportiviteit zeer be- Dankzij de vele sponsors (Geld- langrijk was, volgens zaalvoet- bedragen en prijzen voor rad balregels. De einduitslag vban van avontuur), de SV Apollo het toernooi is: 1De Smidse, 2. (veld en kantine) en de deelne- Fam. Wisse, 3. Bison Kit, 4. mende ploegen en de bezoe- Sopportersclub Feyenoord, 5. kers (kopen van loten) kon er Fam. de Groot, 6. Autofit. Goes', aan het einde van de middag 7. Fam. Traas, 8. Fam. van Sport Steenbergen, 9. Damclub 's,- Gravenpolder, 10. Fam. Buyze,, 11. St. Willibrord college en 12. ■V •i s

Bevelander | 1988 | | pagina 17