t 16?5 M T I “MID- CITY CAFE-BRASSERIE Binnenstadsfeesten in Goes BARBEQUE! in i! .WAT EEN STREEK..WAT EEN STREEK..WAT EEN STREEK. DOMINICUS IB MlSO/V VISSER. UW BONT- EN HOEDENSPEC1ALIST Papegaaistraat 9-11, Goes, [Voor 10e maal j Schaapscheerdersfeest Nat. Springconcours paarden te Yerseke Gevangen in het fotografisch net van Beppy Everaers Jarige Rotaryclub Goes I Hill Illlll Westerschelde Hoedekenskerke opent zaterdag feestelijk Roberto Jacketti op Goese Lyceum KOSTELOZE TAXATIE DOOR SOTHEBY’S IN VLISSINGEN 312 10 SLIJTERIJ - WIJNKOFERIJ in: LS .a.: Bi ES 100-31641 IG 90,- Café Brasserie Midcity! Expositie 7 li 198* Ife d Jaar, Korte Kerkstraat 8 GOES Tel.: 01100-16119 ai .1 JkI .990- i wij uim 50 eens vindt rtig m met .490,- .990,- .990,- .500,— .999,- .799,- .499,- .999- Op ons overdekte terras kunt u zaterdag 11 juni a.s. terecht voor diverse vleesgerechten, direkt van de grill. Met bijpassende sausjes, salades en stokbrood. Eén verfrissende consumptie bij uw eten is bij de prijs inbegrepen. Een prettige dag toegewenst in Goes met veel zon en vermaak. ocht •Woensdag 8 juni 1988DE BEVELANDER .-f Tot ziens in: Café Brasserie Midcity Kees Rinke en medewerkers DEELNEMERS PRIJZEN TOPPER VAN TOEN VOORDELIG OP TAFEL Chenin Vin de Pays du Jardin de la France PINOT Jonge Genever ji k SPONSORS SHOWNUMMER DAGINDELING jar-eK 0 is®i I' nmer: 4 I I I 1 H 01100 S 28231 l I I /eek ening Volgende week komen we na der op het programma van het Scheepscheerdersfeest terug. GROTE MARKT 18 4461 AJ GOES TEL. 01100-30606 meespreken en meespelen. Deze zwart-wit-opname is dan ook een zwakke weerga ve van haar feitelijke oeuvre. Wie er belangstelling voor heeft, kan het in de Goese Rabobank gaan zien. men en men dient zijn sporen in de springsport royaal te hebben verdiend. Zaterdag a.s. gaan de deuren van Hotel-Café De Westerschelde te Hoedekenskerke officieel open. Het reeds vanouds bekende eta blissement heeft een flinke opk napbeurt ondergaan en is nu klaar voor het ontvangen van ca fébezoekers, biljarters en dartspe- lers, alsmede minstens 40 terras- zitters, 50 eetgasten en 10 hotel gasten. De uitstekende koffie kost slechts 1,50 (met gebak f 3,—), een tapbiertje f 1,70 en op de me nulijst prijken gerechten die al on der een tientje beginnen. Het ho tel biedt plaats aan 10 hotelgasten en is daarmee de enige hotelac commodatie in de "Zak van Zuid- Beveland”. Op de openingsdag betaalt men voor 2 consumpties de prijs van één en het is te ver wachten dat het een druk dagje zal worden voor Ton en Ellis Tel genhof, de nieuwe exploitanten van Hotel-Café "Westerschelde”. Overigens is men ook na zater dag van harte welkom bij De Westerschelde. De zaak is zeven dagen per week (vanaf heden in de zomerperiode) geopend en in tussen is in de afgelopen dagen al gebleken dat het etablissement in een behoefte voorziet. Met na me ook fietsers die in deze tijd van het jaar de Zak van Zuid- Beveland ’’aandoen” kunnen er op gastvrij onthaal rekenen. Ook voor bruiloften, partijtjes en ande re feestelijkheden in groter ver band kan men er goed terecht. emuidei, ’9- ■I 12,50 22,50 28,95 ïnZij door ons >n van de }dukten sch tapijt water, netten, luchten en de visserij zijn belangrijk in haar werk. De schoonheid die Zeeland en het water hebben te bieden legde ze vast in een serie mooie en fijnzinni ge foto's, waarin ook kleuren Deze foto maakt deel uit van het werk van Beppy Everaers uit Wemeldinge. Zij expo seert de hele maand juni een aantal van haar foto’s in de Rabobank aan de Grote Markt te Goes. Zeeland, het Goese gemeenschap aan te bie den. 40 Jaar geleden, op 1 juli 1948 kwamen een aantal mensen uit verschillende beroepen bijeen om op de Bevelanden de eerste service-club op te richten, zoals meer dan 80 jaar geleden in Amerika was gebeurd. Rotary is een service-club die niets in het geheim wil doen. Dat kan ook niet met meer dan een miljoen leden. Af en toe treden de rotaryclubs naar buiten om de gemeenschap te dienen, o.a. het mee financieren van ooglijdersprojec- ten in India, het helpen bij het bestrijden van de gevreesde Polio-ziekte en vorig jaar het aan- j Vrijdag 3 juni, 13.45 uur, werd in de Goese Manhuistuin een teak- houtenbank aangeboden aan de Gemeente Goes, vertegenwoor digd door de wethouders me vrouw M.F. van Toorn-Loerakker en drs. GR Heerebout. Ook de organisatoren van de Manhuistuin-concerten, de heren A.J. Blok en J.J. Valhier, waren hierbij tegenwoordig. De voorzitter van de rotaryclub Goes, ir. L. Th. J. M. de Wit ver- Deze foto werd gemaakt door Patricia de Kort op het Goese Lyceum van het concert dat op deze school werd gegeven door niemand min der dan Roberto Jacketti The Scooters. Dit ter afsluiting van het schooljaar. De leerlingenvereniging Vlam had de groep binnenshuis gehaald en het enthousiasme was tijdens en na het concert groot. Een kleine 400 man was er getuige van. In het vóórprogramma speelde de schoolband ”No Future”. Op dinsdag 14 juni a.s. organi seert Sotheby’s Amsterdaam, de Nederlandse vestiging van het grootste en oudste interna tionale veilinghuis ter wereld, een taxatie- en informatiedag in Vlissingen, in Hotel Brittan- nia - Watertoren, Boulevard Evertsen 244. De experts van Sotheby’s taxe ren op deze dag kosteloos en vrij blijvend schilderijen, grafiek, te keningen, Europese en Aziati sche keramiek, glas, zilver, tin, koper, klokken, sculpturen, col lectors’ items, speelgoed, tapij ten, meubelen en alle overige kunstvoorwerpen en antiquitei ten. Daarnaast verstrekken zij ad vies over de veilingmogelijkhe den, in Amsterdam of bij een van de andere internationale vestigin gen van Sotheby’s. Sotheby’s or ganiseert deze "open taxatieda gen”, waarop iedereen met kunstvoorwerpen (of foto’s van e vlekken. I Voor het concours in Yerseke hebben zich belangrijke provin ciale kandidaten aangemeld, zo als Sandy den Exter uit Kortgene, die drie paarden in de strijd brengt, Lenet Sandee met haar ervaren paard Thyfoon uit’s-Heer Arendskerke en de sterk opko mende Stefan de Vetter met Wonny H uit Hulst. Ook vanuit Noord-Brabant is er grote belang stelling, met name van Pascal Uytendaal, met drie paarden, Pe ter Kommers en Tanja van Mal- sen. Deze laatste amazone zal het maximaal toegestane aantal van vier paarden in de ring bren gen. Bovendien zal de enige Zeeuwse ruiter met een interna tionaal startbewijs, Simon de Ex ter uit Kortgene met twee paar den in de zware klasse aan de start verschijnen. In de midden klasse maken de Zeeuwse ruiters een goede kans het van de Bra banders te winnen. Hier zullen bijvoorbeeld Fons de Vetter uit Hulst, Izaak van Eyzeren uit Bor- sele en Peter Klaasse uit Arne- muiden het op moeten nemen te gen Pascal Uytendaal, Peter Kommers en Joyce Noppen. Het bestuur van de l.r. Zuid Beve- land is er in geslaagd een zeer aantrekkelijk prijzenpakket sa men te stellen voor de winnaars. In ieder geval is er voor een op de vier deelnemers een prijs in de vorm van een geldbedrag, wat in de Z1 klasse minimaal f 60, bedraagt. Het bedrag dat op de winnaar ligt te wachten is in deze rubriek f450,In de Z2 klasse zal de eerste prijs f 500,— bedra gen en concureert daarmee met vele landelijke concoursen. Tot 2 juli is werk te zien in het Psychiatrisch Ziekenhuis Zee land in Kloetinge van de hand van de Goese kunstschilder Ronald Debbaut. Debbaut, die de Vrije Academie in Den Haag bezoekt, debuteert met een twaalftal werken uit de periode 1985 tot heden. Het be treft een selectie acryl- schilderijen. Dit abstracte werk is ontstaan door het glaceren -over elkaar heen schilderen- van hel dere transparanten. Opvallend is de warmte en kleurenintensiteit van zijn werk. Na Debbaut’s rea listische periode, waarbij hij werk te met de materialen olieverf, pastels en aquarel, vindt Debbaut het nu de tijd om met zijn werk naar buiten te treden. De expositieruimte van het PZZ is op werkdagen geopend van 09.00 tot 17.00 uur. In het week einde kan toegang verkregen worden via de receptie. Voor de eerste maal wordt er zaterdag a.s. te Yerseke een groot nationaal springcon cours voor paarden gehouden. Dat gebeurt op het terrein Kor- ringaweg - Haven en de organi satie is in handen van de LR en PC Zuid-Beveland. Na het par cours verkennen beginnen om negen uur ’s morgens de wedstrijden Springen in de B- klasse. Het wordt een dagvul- lend programma paardensport dat rond zes uur eerst zijn fina le zal beleven, wanneer de bar rages in de klasse Z 2 zullen zijn afgewerkt. Er nemen 150 combinaties aan het Nationale Springconcours deel en het parcours wordt uitge zet door Wim Grens uit Gouda. Voor het eerst dit jaar zal de ru briek Z2 in ons land aan bod ko men en dat garandeert hoge kwa liteit van de zijde der deelnemers, aangezien er hindernissen tot 1 meter 40 moeten worden geno men. Er kunnen maximaal 15 springruiters in deze klasse uitko- Van CHENIN, hetzelfde druiveras als waarvan vroeger in de Coteaux du Layon zo'n prachtige, volle witte wijn werd gemaakt en die bovendien zo lang opgelegd kon worden, maken ze nu een elegant droge witte wijn. Hij is even charmant en geurig als toen, al leen de prijs is nu veel aantrekkelijker Per doos a 60 flessen 6flessen 4/ van de Stichting Zeeuwse Schaapskudde, de bevolking van Nisse en de gemeente Borsele, heeft met sukses het schaap- scheerdersfeest uitgebouwd tot het grootste folkloristische gebeu ren in Zeeland. Met name ander vee dan alleen schapen is in erg ruime mate aanwezig, doordat andere vereni gingen hun eigen keurings- of toondag hebben verzet juist naar die derde zaterdag in juni en on der de vleugels en onder verant woordelijkheid van het schaap- scheerderscomité hun eigen pro gramma afwerken. grote objecten) kan binnenlopen, al jaren met grote regelmaat door het gehele land, teneinde de we reld van kunst en antiekveilingen toegankelijker te maken. Tijdens een soortgelijke taxatiedag in Bloemendaal, februari j.l., her kende schilderijen-expert Rob Sneep een aan hem getoond pa neeltje als een werk van Johann Bernard Klombeek (Kleef, 1813-1893), een leerling van Ba rend Cornelis Koekkoek. De eige naar, die geen idee had van de waarde, was aangenaam verrast toen hij hoorde dat het land schapje uit 1849 enige tiendui zenden guldens waard was. Klombeek’s landschap met een boer en koeien op een pad, werd op 25 april j.l. verkocht tijdens de belangrijke veiling van schilderij en uit de Romantische en Haag se School en bracht liefst f 69.000,— op! (zie foto). Andere Deze schapen zorgen voor een natuurlijk onderhoud, waardoor verruiging van de bermen wordt tegengegaan en de wilde flora weer een ruime kans krijgt om te groeien en vooral te bloeien en de zgn. "bloemdijken” in stand te houden. De kudde telt momenteel met lammeren zo’n 500 schapen en trekt dagelijks, ook de week enden, door het landschap met zijn herder en honden (border collies). Het schaapscheerdersfeest is een oorspronkelijke markt van oude ambachten en folklore, op gezet rond het scheren van de kudde en heeft als vaste datum de 3e zaterdag in juni. Het feest trok vorig jaar naar schatting 12.000 bezoekers. Ar Mr?!,, ,\- >van het bekende Schaapscheer- ’dersfeest Alle reden dus om die jföag weer eens een rit via de □fraaie (bloemen)dijken in de rich- ;|ting van Nisse te maken. Dit alles speelt zich weer af op het beken- "de vierkante plein met zijn lom- jmer van linden en op de Kasteel- t wei. Nieuw zijn dit jaar de rijtuig- 5 jes die, door bokken getrokken, heel wat bekijks zullen trekken, zo luidt de verwachting. Het Schaapscheerdersfeest be hoefte voor onze lezers nauwe lijks nadere introductie. De tradi- I tie is niet meer weg te denken op de Bevelanden. Het idee van een schaapscheer dersfeest is ontstaan na de oprichting van de Stichting Zeeuwse Schaapskudde, die de honderden kilometers dijkberm in I11111 bezoekers, die in eerste instantie- een niet waardevol - schilderij wil den laten taxeren, zagen in een recente Sotheby's catalogus een foto van glaswerk ontworpen door Berlage en bedachten dat zij thuis ook iets dergelijks in de kast hadden staan. Zij keerden terug met zes glazen en een karaf, die meer waard bleken dan hun schilderij: dit glaswerk van Berla ge bracht op 3 mei j.l. tijdens een veiling van 20e Eeuwse Toege paste Kunst f 1.725 op. Een ie der die kunst of antiek bezit - mis- schien'geërfd of al jaren in de fa milie - en hiervan graag de waar de wil weten, is welkom op dins dag 14 juni a.s. van 10.00 tot 17.00 uur in Hotel Brittannia- Watertoren, waar de experts van Sotheby's objecten kosteloos en vrijblijvend zullen beoordelen. Misschien is de waarde een aan gename verrassing! )i telde dat hij samen met een aan- Jal rotary-leden was gekomen om tér gelegenheid van het 40-jarig jpestaan van de club iets bijzon ders te doen: een bank aan de Ondanks alle organisatie is het onmogelijk een dergelijke wed strijd te houden zonder de hulp van vele sponsors, die, door mid del van een bijdrage, het financië le deel voor hun rekening hebben genomen. Een speciale vermel ding hierbij verdienen de rubriek- gevers, Delta Mossel (Z2 rubriek), Mosselhandel Steketee-van der Jagt (Z1 rubriek), de Ontmoeting, champignons en mosselhandel Prins Dingemanse, allen uit Yerseke. Daarnaast hebben nog vele anderen hun bijdrage gele verd. Het shownummer wordt gesponsord door transportbedrijf Tiltrans uit Bergen in Friesland. In het middagprogramma wordt, tot drie maal toe, een plaats inge ruimd voor mevrouw Germaine Kools-Mullens en Renee Mullens uit Tilburg. Zij verzorgen een pro gramma Hogeschool- en vrij heidsdressuur. Hierbij zullen de paarden en pony’s op spectacu laire wijze als volledige acteurs la ten zien waartoe zij in staat zijn. Dit concours moet de inzet vor men tot een lange traditie van concoursen, die de Zeeuwse rui tersport onder de landelijke aan dacht zullen moeten brengen. 8.45 uur Parcours verkennen klasse B 9.00 uur Springen klasse B aansluitend Parcours verkennen klasse L. Springen klasse L 12.45 uur Parcours verkennen klasse M 13.00 uur Springen klasse M aansluitend Eerste optreden Ger maine Kools. Springen klasse Z1 Barrage klasse Z1. Tweede op treden Germaine Kools. Springen klasse Z2. Derde optreden Ger maine Kools. Barrage klasse Z2 18.00 uur Einde bieden van de vitrines in het Goe se ’’Museum” Nu timmeren we aan de weg met schroeven en doppen, aldus de heer De Wit. De bank kan door ouderen en jongeren gebruikt worden. Wie rust zoekt kan die in de Man huistuin vinden, donderdaga- vonds of zondagsmiddags tijdens een concert. Het onderhoud zal ook door de rotaryclub Goes worden ver- i zorgd. Niet met olie of lak, maar met water en groene zeep zullen de jongste leden van de club de bank jaarlijks, op de verjaardag i van de club, afsoppen. ”U hoeft alleen maar te zeggen of u de bank aanvaardt!” Wethouder Heerebout weet dat de rotaryclub Goes dienstbaar is waar het nodig is. Hij aanvaardde namens de Goese gemeenschap graag de bank ”Het is een welko me aanvulling van de stoffering van de Manhuistuin. Fijn, dat geen gebruik hoeft te worden ge maakt van de diensten van de ge meente, wat gezien de benarde financiële situatie zeer welkom is”, zo stelde hij vast Op een reis door Engeland zag de heer Hee rebout een vrouw planten op bin den met vierkante houten stok ken. Op zijn vraag waarom ze de ze vierkante stokken gebruikte, I vertelde zij, dat haar man deze stokken al vóór de oorlog uit Bir ma had meegebracht: het teak hout was onverslijtbaar! De teak houten bank met de ingesneden inscriptie: 1948 - Rotaryclub Goes - 1988 is goed verankerd, consta teerde de wethouder: met roest vrijstalen ankers in het beton, zo dat de bank op zijn plaats blijft. De heer Heerebout eindigde met: "Buitengewoon bedankt voor uw geschenk”. De heer De Wit dank te iedereen voor de aanwezigheid en wekte de rotaryleden op eens ”een koekje van eigen deeg” te komen genieten, van bijv, een ca- rillionconcert in de manhuistuin. de Zak van Zuid-Beveland be- jNisse staat op zaterdag 18 juni •voor de tiende maal in het teken Het organiserend comité, R E M v 1 v-

Bevelander | 1988 | | pagina 7