15 Jaar ’’Gasthuis week lang feest aan Kievitlaan TOTALE OPHEFFINGS UITVERKOOP! GRAND THEATER Voorjaarsaktie Klantentoer van 14 tot en met 21 mei bij Middenstand Heinkenszand Concert Golden Earring 14 mei te Vlissingen Engelse bejaarden bedanken de lezers van De Bevelander L Met open dag voor inwoners van Goes e.o. 0 Tranen bij aankomst, tranen bij vertrek... UUR FOTOSERVICE 1 Verschoor* nansNanden HCNEN haarmode Koningstraat 8 Goes 01100-14859 cm (W Restaurant "BelLaw” MKHAEL IMKilAS s i£j weekblad voor zuid- en noord beveland Woensdag 11 mei 1988 - 40e Jaargang no. 19 1 KODAK EXPRES QUALITY CONTROL 10-50% korting De gehele collectie voorjaar ’88, nu heel erg voordelig! Zie pagina 3. I 1 Goes Lange Kerkstraat 44 b J Donderdag.... 20.00 u. Vrijdag 19.00-21.30 u. Zaterd. 19.00-21.30 u. Zondag 19.00-21.30 u. 20.00 u. 20.00 u. 20.00 u. Maandag.. Dinsdag.... Woensdag Zaterdag Zondag... Jacob Valckestraat 17, Stenenbrug, Goes, telefoon 14583. GOES 01100-15165 11 t/m 18 mei 14.00 u. 14.00 u. Pijplijn Grote Markt 6, Goes Tel. 16015 pik imiii \t urn RtMnmn I.IIUVLIVMMJUIIIHITIIA ntiNtimmii.M UWIIIER Vmnpln bvllMUS I». IR |».1 ln«i llis llnoiiul .Snwi*UiPn«iiinihSTIim R .IÜH ari VIIRRI I.IWIU Ihnn.-dtn IDRIIMHE KINOERMATIHEE KLAAK TERMJL JE WtNKjlT - grote markt 7, goes, tel. OHOO-16159 29,50 serveren wij U een Familie Ongelooflijk Voorgeschiedenis KLASSIEKER OPNIEUW IN DE BIOSCOPEN OP OVER DEZE FILM TE PRATEN.” (Richard Corliss Time Magazine) T X Politieman uit Goes werd ingehaald als een vorst >1 'Het bejaardentehuis Blackburn Lodge aan de Broadway in het cen trum van Sheerness. Het 15-jarige verzorgingstehuis biedt plaats aan ruim 140 bewo ners. Voor zelfstandig wonende ouderen die niet meer in staat zijn zelf hun warme maaltijd te verzor gen, is het de mogelijkheid om dagelijks in het huis te komen eten. Hierdoor wordt een wezen lijke bijdrage geleverd tot langere zelfstandigheid van thuiswonen de bejaarden. Hieronder een kort overzicht van de feestelijkheden: Dinsdag 17 mei: Na een ope ningstoespraak door de heer J. van den Hoven, zal de oudste be- Maar er zit nog méér geld ’in de pijplijn', zodat de bejaarden van Sheerness binnen twee maanden met hun eigen taxi bus uitstapjes kunnen maken. ’’Binnen een paar weken heb ben jullie je bus kon Koos hen gaan vertellen. De Olau Line in Vlissingen vond het initiatief van de Goese hoofd agenten en de reactie van de Bevelander-lezers zo sympathiek, dat men in dit bijzondere geval gratis overtocht aanbood. Daar door kon Koos Heijstek de voorlo pige opbrengst zelf in Sheerness gaan overhandigen. En dat was voor de 40 bejaarden en een groot aantal van hun familieleden woner, de heer S. Rienks, de vlag in top hijsen. Vervolgens is er een gezellig samenzijn met verras singen. Woensdag 18 mei: Open huis. Van tien tot half vijf zijn belang stellenden uit Goes en omgeving welkom. Er is een videopresenta tie, fotocollage met prijsvraag en "De Draperije” uit Kapelle ver zorgt om half elf en elf uur mo deshows. Verder is er een rom melmarkt met verkoop van artike len. Vanaf twee uur 's middags kunnen bewoners van het huis een rondrit door Goes maken met de "Jan Pleyzier”. Hapjes en drankjes staan verder die dag klaar. Donderdag 19 mei: Henk Out brengt het programma "Zoek de zon op” met liedjes van vroeger, komische acts, imitaties enz. Vrijdag 20 mei: Na een koffietafel is er ’s middags een grote bingo met mooie prijzen. Voor perso neel en bestuur is er 's avonds een kaas-wijnavond met muzikale omlijsting door "May Day”. en vrienden reden voor een groot feest. Henk Lammers (die overi gens enkele dagen geleden de politiedienst verliet en nu zelfstan dig horecaondernemer is) was daar helaas niet bij. De vragen waren niet van de lucht: "Where is Henk?”. Het is duidelijk: Koos en Henk hebben harten gestolen in Sheerness... Ten gerieve van onze lezers op de Bevelanden melden we graag even dat er zaterdag 14 mei in De Pup te Vlissingen een popconcert wordt gegeven door Golden Ear ring. Het concert begint 's avonds staat "Power Play” vermeld. Eind mei hoopt Golden Earring een nieuwe LP uit te brengen. Het concert in Vlissingen is opge bouwd rond de nieuwe hit-single "My killer, my Shadow”. aan de overKant van de Noord zee, zegt hij: ”De voorgeschie denis hangt aan elkaar van pu re toevalligheden. Door toeval werd het Engeland en niet Ne derland. Maar het maakt mij niet uit, waar het tehuis staat. Het is gewoon leuk, om iets voor een ander te doen, vooral als het so enorm wordt ge waardeerd”. I M UtP NrtHe»l.»r><1%| (J'. I moeten worden. Die bonnen dienen uiteraard voorzien te zijn van naam, adres en even tueel telefoonnummer. Na af loop van de aktie zal op de Mu ziektent te H’zand de trekking van de vijftig prijswinnaars plaats hebben. De dagtocht naar Slagharen is gepland op dinsdag 31 mei. En wie ooit ge dacht zou hebben dat het Po nypark Slagharen alleen maar een 'wereld van plezier' voor de jeugd is, komt op geheel an dere gedachten als men leest welke grandioze dag de prijs winnaars te wachten staat. Zij worden per bus vervoerd naar het Ponypark Slagharen, waar ze onthaald worden op koffie met gebak. Na de ontvangst wordt het gezelschap uit Hein- kenszand getrakteerd op een gezellig amusementsprogram ma met Bingo of Rad van Avontuur, waarbij mooie prij- Die vriendschapsband werd ver sterkt door een enveloppe met 2000 gulden, bestemd voor de spaarpot van de Blackburn Lodge-bewoners. Ze sparen (zo als we eind maart in een uitvoerig artikel beschreven) voor een ei gen tweedehands taxibus. Door de inspanning van de Goese hoofdagenten Koos Heijstek en Henk Lammers is het beoogde bedrag (ruim 11.000 gulden) al bijna gehaald. zen zijn te winnen. Na dit (ont-) spannende uurtje staat er een Saksische koffietafel op het programma. Vanaf 14.00 uur kunnen de winnaars van de Winkelaktie het circus/variété- programma bezoeken. Vervol gens wordt nog de mogelijk heid geboden het Ponypark te bezichtigen, waarbij gebruik gemaakt mag worden van alle attrakties in dit amuse mentspark. Het verblijf in Slag haren wordt afgesloten met de uitreiking van een verras singspakket aan alle deelne mers aan de dagtocht. Had men dus bij het Bingospel of het Rad van Avontuur Vrouwe Fortuna niet op de hand, met lege handen gaat men in ieder geval niet naar huis en ook niet met een lege maag, want op de terugweg trakteren de H'zand- se winkeliers, U nog op een heerlijk dineetje! De burgerij van het Engelse plaatsje aan de overkant van de Noordzee (waar de Olau Line aanlegt) leefde zichtbaar mee met het bezoek, dat enkele Goe- senaren vorig weekeinde brach ten. Doel van het bezoek was het plaatselijk bejaardenhuis Black burn Lodge. Lezers en lezeres sen van 'De Bevelander’ gaven gul aan een geldinzamelingsac tie, die enkele maanden geleden werd opgestart door twee Goese hoofdagenten van politie. De eer ste opbrengsten werden nu offi cieel overhandigd en de ont vangst van 'de Hollandse vrien den’ in het Engelse havenplaatsje was indrukwekkend. Bij aan komst vloeiden er traantjes van vreugde. Bij vertrek raakten de wangen wéér nat: het afscheid viel zwaar. Hoe kan het ook an ders. De verstandhouding tussen bewoners en personeel van de Blackburn Lodge enerzijds en de Hollandse politievrienden ander zijds is inmiddels innig geworden. (Van een onzer redacteuren) SHEERNESS/GOES ’’Hartelijk welkom aan onze Hol landse vrienden”. Dat stond (in het Nederlands) met grote letters op de ramen van de Victoria Club in Sheerness. 'Dit is de taxibus, die de bejaarden van Blackburn Lodge graag van de staat willen kopen om goedkoop uitstapjes te kunnen maken. Chauffeur wordt Derrick Hudson. ”Je snapt niet, hoe een balletj zo vreemd kan rollen”, stelde Koos Heijstek na afloop vast, toen hij zondag aan boord van de Olau Hollandia nog eens te rugkeek op de hartverwarmen de ontvangst in Sheerness. ’’Sinds we contacten hebben met de bewoners en het perso neel van de Blackburn Lodge, wordt er hard aan ons getrok ken. D’r gebeurt niet zoveel in hun leven. Dus elk bezoek van buitenaf is een verzetje. Ze wil len steeds maar, dat we ko men. We worden zo’n beetje ’Old BUI Browning (97) heeft zich als politieman verkleed om zijn Ne derlandse ’collegaKoos Heijstek te bedanken voor de hulp aan het bejaardentehuis Blackburn Lodge. als familie beschouwd "Oude Bill Browning slaapt een week niet van opwinding, als we moeten komen. En als we ver trokken zijn, komt hij drie tot vier dagen niet van zijn kamer af, uit puur verdriet”. ’’Daarom gaan we deze zomer weer terug. Dan brengen we de rest van het geld. We verwachten nog zo'n 1500 gulden binnen te krijgen van di verse kanten. Dan kunnen ze in de zomermaanden in hun eigen taxibus op stap". Op de vraag, waarom een poli tieman uit Goes zich inspant voor bejaarden in een stadje Tijdens de party in de grote zaal van het bejaardentehuis nam de directrice van Blackburn Lodge, mevrouw Denise Jackson, de 'fi nanciële zending’ uit Holland met groot plezier in ontvangst. ”We kunnen eigenlijk nog altijd niet geloven, dat mensen uit Neder land zich inzetten voor ons be- l jaardentehuis”, aldus mevrouw Jackson. "Onze bewoners heb ben de taxibus hard nodig. An ders zijn ze altijd aan het tehuis gekluisterd”. ’’Maar als daarover een artikel zou verschijnen in een Engelse krant, dan zal de reactie nul-komma-nul zijn. De mensen zijn hier in dat opzicht erg apa thisch. Ze leggen de krant terzij de. Er komt geen reactie. Daarom is het voor ons haast ongelooflijk, dat Nederlanders zich wél voor ons inzetten”. Haar opmerkingen worden on derstreept door de verslagge ving in de regionale krant, de Sheerness Times Guardian. De krant vertelt in haar kolommen regelmatig over de activiteiten, die Nederlanders voor de Blackburn Lodge-taxibus on dernemen. Maar niemand van de lezers komt kennelijk op het idee, dat Engelsen óók een duit in het zakje zouden kun nen doen. Men laat het de be jaarden met dubbeltjes en kwartjes (nou ja, penny's en shillings) bij elkaar schrapen. En dat schoot niet zo hard op... Het verhaal van Blackburn Lodge is bij de meeste lezers inmiddels bekend, maar voor de niet-weters schetsen we nog even de voorge schiedenis. Een groep bewoners van de Blackburn Lodge was vo rig jaar te gast in Zeeland en be zocht bij die gelegenheid onder meer het politiebureau in Goes. De genoemde politiemensen Heijstek en Lammers brachten eind vorig jaar een tegenbezoek. Bij die gelegenheid hoorden ze, dat de bejaarde bewoners nau welijks nog buiten hun dorp ko men, bij gebrek aan vervoer. De ambulance (een gele taxibus) van het tehuis mag slechts gebruikt worden, als er f 1,75 per mijl voor wordt betaald, aan de staat. En dat kan geen bejaarde betalen. Daarom willen ze gezamenlijk de taxibus van de overheid kopen. Dan zijn ze eigen baas. De staat vond de spaaractie en de hulp uit Nederland zo indrukwekkend, dat men de prijs voor de tweede- handsbus al verlaagde van 4500 pond naar 3000 pond (d.w.z. van f 17.000,— naar ruim f 11.000,—). De oudste bewoner van de Blackburn Lodge, Bill Browning (97), sleepte zijn Beve- landse bezoekers 's avonds mee naar enkele clubs in Sheerness om daar het heugelijk nieuws te vertellen, dat de Goese Zilver vloot was binnengevaren. "You did a wonderful job”, was de dankbare reactie van de leden van de Victoria Club en de Con servative Club. 'De directrice van het tehuis in Sheerness, mevrouw Denise Jackson neemt de Hollandse enveloppe-met-inhoud in ont vangst. Met dank aan de lezers van De Bevelander! 'Het bejaardentehuis Blackburn Lodge aan de Broadway in het centrum van Sheerness. dan ook bewoners die al langer dan vijftien jaar huisvesting en verzorging genieten. De feest- week is enerzijds bedoeld voor bewoners, medewerkenden, bestuursleden en vrijwilligers. Daarnaast willen we graag be langstellenden een indruk geven over wonen en werken in ons ver zorgingstehuis. En bovendien van de hulp die zelfstandig wo nende ouderen kunnen aan bieden”. Van 14 tot en met 21 mei wordt in Heinkenszand een grote winkelactie gehouden. Dat ge beurt onder de naam Winkelac tie Klantentoer en de plaatselij ke ondernemersvereniging Winbela stelt daarbij maar liefst 50 aantrekkelijke prijzen in het vooruitzicht. Het gaat om vijftig dagtochten naar het bekende Ponypark Slagharen. Men hoopt met de actie in Heinkenszand nog eens te be nadrukken dat de winkelende klant er duidelijk koning is. Het bestuur van de Heinkenzandse ondernemersvereniging wil met de actie de kontakten tus sen winkeliers en klanten nog eens extra aanhalen. Hoe loopt de actie? Bij aankoop van elke rijksdaalder tot vijf gulden aan artikelen wordt de klant een bon verstrekt, die in de daar voor bestemde bussen in het winkelcentrum gedeponeerd f*. om half negen en "Uit in Zee land” heeft de organisatie en voorverkoop van kaarten in han den. Kaarten kosten in voorver koop 16 gulden; aan de zaal f 18,—. In het voorprogramma Het verzorgingstehuis ”Het Gasthuis” aan de Kievitlaan te Goes bestaat 15 jaar. Dat der de lustrum van Het Gasthuis wordt op gepaste wijze ge vierd. Een comité heeft een feestweek georganiseerd en daarin is ook plaats voor niet- bewoners van het complex aan de Kievitlaan. Zo is er woens dag 18 mei een Open Dag voor belangstellenden uit Goes en omgeving. De feestweek wordt gehouden van dinsdag 17 tot en met vrijdag 20 mei a.s. De organisatie ervan is in handen van een speciaal co mité. Daarin hebben zitting mevr. E. van Driel-Blomaard, T.F. de Feyter-Danker, W. Nattekaas, C. Paauwe, C. de Poorter, M. Reijnhout-Roosdorp, M. Smallegange-Smits en J. Won- dergem. Het comité over de feestweek: ”We vieren van 17 tot en met 20 mei weliswaar het 15-jarig bestaan. Het Gasthuis is eigenlijk veel ouder en was eerst ge vestigd aan de Oostwal. Er zijn TEN SENSATIONELE EN OPWINDENDE THRILITREEN BOEIENDE FILM.” (Expressen Zweden) TEN MGSÏAAN JAGENDE FILM DIE SHOCKEERT. GLENN CLOSE IS DYNAMISCH.’ (Bruce Williamson: Playboy Magazine) "EXPLOSIEVE SENSUAIJTETÏ? (Jornal Do Brasil)

Bevelander | 1988 | | pagina 1