SPORT SPORT Bevelanden in’t kort Gehandicapte sporters mobiel dankzij collecte I 14 Mei fietsen met Kiwanis Club langs de Bevelandse lindebomen Zaterdag Kringconours Dijkruiters op De Piet Prinses Ireneschool Goes dammend naar Nederlandse finale Afgelopen zaterdag behaalde het damteam van de Prinses Ireneschool uit Goes met een maximaal aantal punten de overwinning in de halve finale voor het Nederlands school- damkampioenschap en be reikte hierdoor een plaats in de finale. I a S.V. Robur Wie mist hoedendoos? Indian Diamonds opnieuw in Goes Programma Blauw Wit Basketball jij al? Bevelanders 2 de eerste kampioen! Zaterdag Peelandmars over Noord-Beveland K.V. Tjoba FINALISTEN OUDEREN BILJART V.V. Goes Programma K.V. T.O.G.O. 1'4 SSV ’65 Volharding i r 7 Woensdag 20 april 1988 DE BEVELANDER I I V 2 o Reumapatiënten Hersenschimmen Diabetes-lezing Persfoto’s PCOB Borsele Solotheater Jet Spelregeltest 60 Jaar getrouwd Vogel-beurs Open dag Markendaal Mc Cain groeit 1 Meiviering Ontmoetingsavond Schrijfavond Amnesty Bloedafname in ’s-Heerenhoek Speelplaatsjes in Goes-Zuid Bejaardenbiljart Rabobank Twee vletten Zanglust ,-r- 11.15 uur o I t Rabobank nieuwe de van de opbrengst van de col lecte mag binnen de eigen pro vincie worden besteed”, zo deel de ons de heer A.M. Westdorp mee. Hij is coördinator van het Fonds in onze regio. gement. Er is zowel een voltijd- als deeltijdopleiding. Ook is er voor volwassenen een dagoplei ding in de vorm van 2e kans on derwijs. Op de info-middag van 22 april, die om 14 uur begint, wordt voor lichting gegeven over opbouw en inhoud van de opleidingen, stage, beroepsmogelijkheden en studiefinanciering. Inl.: 076-659311 (toestel 54). UUR 14.30 12.45 11.15 10.00 14.30 14.30 11.30 10.00 10.00 Het volledige programma luidt: Tern. Boys 4 - Bevelanders 2 14.30 u.; Bevelanders 3 - Duive- land 2 12.45 u.; DAMES: Nieuw- dorp - Bevelanders 10.00 u.; JUNIOREN: Bevelanders A1 - Oostkapelle A1 12.45 u.; Beve landers B1 - D.F.S. B1 11.15 u.; De landelijke rijvereniging en ponyclub De Dijkruiters te Met een spetter van Peter van Belleghem werden de illusies van Arnemuiden 4 aan flarden geschoten. Bevelanders 2 kon door de concurrentie niet meer ingehaald worden. In de "thuis haven” - "kantine Bevelanders" werd een feestje gebouwd met de muzikale medewerking van de Kamperlandse "Kieldragers” Een grote feestavond voor heel de vereniging is in voorbe reiding. Bevelanders 1 is dit weekend vrij. Met nog 3 wedstrijden te spelen, gaan spelers en suppor ters uitzien naar de laatste wed strijd, de ontknoping. C1 11.15 u.; Bevelanders D1 - Serooskerke D3 10.00 u.; Beve landers E - Bruse Boys E2 10.00 u. en Serooskerke F - Bevelan ders F 10.00 u. De derde wedstrijd tegen de Lambertusschool uit Veghel was de moeilijkste deze werd toch nog gewonnen met 5-3. De vierde wedstrijd tegen het Kasteel van Spangen II uit Rot terdam, die vorig jaar een 2e plaats behaalden in de finale, werd gewonnen met 6-2. De vijfde en laatste wedstrijd te gen Weilust uit Breda was niet meer dan een formaliteit, aange zien na de vierde wedstrijd de fi nale plaats al bereikt was. Toch wonnen ze ook deze partij met 6-2. Zo behaalden ze 10 punten uit 5 gespeelde wedstrij den, het maximum. Nummer 2 - de Weilust uit Breda - had maar 5 punten uit 5 wedstrijden. Het was een zeer geslaagde dag en de spelers kij ken reeds vol spanning uit naar de finale op 28 mei. naar S. Joziasse, tel.: (01100) 15819. Of kom zaterdag eens langs in het clubhuis op het Schenge. Wandelcomité Colijnsplaat organiseert zaterdag a.s. de jaarlijkse Pee landmars. De 54 kilometer lange tocht voert langs kust en over de pol derwegen van Noord-Beveland en het vertrek is tussen half acht en half negen 's morgens bij Dorpshuis De Brug aan de Haven te Co lijnsplaat. Men dient zelf voor boterhammen te zorgen, al zal er onder weg soep, limonade en zelfs een bolus worden aangeboden. Inschrijven vanaf 16 jaar en deelname kost met herinnering f 12,—; zonder herinnering zes gulden. Inl. over tocht en vervoersmogelijkhe den bij mevrouw M. de Fouw-Wisse, tel. 01199-786. De Korfbalvereniging Tjoba dankt zijn sponsors voor de fantastische bijdrage aan het afgelopen zaal- seizoen. Sponsor Tjoba 1, Schoenservice de Munnik, Goes Sponsor Tjoba 2, Westeinde Vastgoed, Goes Sponsor Tjoba 3, Adviesburo Hoekstra, Vlissingen Sponsor Tjoba 4, Verburg Schoe nen, Goes Sponsor Tjoba J1, Marskramer, Goes Sponsor Tjoba A1, Schoenservi ce de Munnik, Goes Wedstrijdballen werden geschon ken door: - Koffieshop de Koepel, Goes - van Doorn, Krabbendijke - Verenigde Spaarbank, Goes - Kon. Hollestelle B.V., Goes - Bouwbedrijf de Reiger B.V., 's- Heer Hendrikskinderen De Kiwani Club Goes en de Bevelanden nodigen u uit voor een fietstocht langs de fraaie lindebomen die het Zuidbevelandse land rijk is. De fietstocht worden gehouden op zaterdag 14 mei. De tocht heeft een recreatief karakter, gaat over een afstand van ongeveer 30 kilometer en er zijn verschillende opstappunten. De Kiwanis Club wil met het organiseren van de tocht niet alleen de deelnemers een dag lang langs de mooiste plekjes van Zuid- Beveland leiden, bovendien steunt men er een goed doel mee. De opbrengst is namelijk bestemd voor de aanschaf van een leestoestel voor slechtzienden in de Bibliotheek van Goes. Opstapplaatsen zijn er bij de Zeelandhallen, te 's Gravenpolder, Ovezande en Heinkenszand. We komen nog nader terug op deze fietstocht. Dezer dagen werd de halve finale van de Bevelandse Biljart Com petitie om het persoonlijk kam pioenschap voor bejaarden af gesloten. Naar de finale gaan uit I ten voor op stap. Vorig jaar werd er 90.000 gulden binnenge bracht. Dit jaar hoopt men de grens van één ton te doorbreken en daarmee de gehandicapte sporters in onze regio nog wat ruimer baan te bieden. "Eén der- Een vertegenwoordiger van de Nederlandse Blindenbibliotheek te Den Haag, gaat voor de Reu- mapatiëntenvereniging Midden- Zeeland een lezing, met vertoon van dia’s, houden over het werk van die instelling. Het hanteren van boeken en tijd schriften kan bij het lezen voor sommige reumapatiënten proble men opleveren en daarom is ken nismaking met de Blindenbiblio theek van groot belang. Niet iedereen is op de hoogte van de mogelijkheden, ook voor reuma patiënten, van deze bibliotheek. De lezing vindt plaats op vrijdag 22 april a.s. in "De Stenge”, Stengeplein 1 te Heinkenszand, aanwang 20.00 u. Rond 22.30 u. zal de avond wor den afgesloten. Er zal gelegen heid zijn voor het stellen van vragen. Alle leden, eventueel vergezeld van 1 begeleider, zijn van harte welkom. Zaterdag 23 april Sportpark ’s-Heer Hendriks kinderen Programma: 16.00 uur Tjoba 1 - ODO 1 14.00 uur Tjoba 2 - Kinderdijk 2 13.00 uur Tjoba 3 - ALL Ready 1 10.30 uur Tjoba Asp - Animo Asp. 10.30 uur Tjoba Pup - Swift Pup.1 Voor inlichtingen en aanmelden nieuwe leden: mevrouw A. Harinck-van de Vrie, Heer Wis- sestraat 7, 4472 AP 's-Heer Hen drikskinderen, 01100-12273. Deze film van Hedy Honigmann draait vrijdagavond om half ne gen in 't Beest te Goes. Entree zes gulden. Hersenschimmen is een verfilming van het boek van Bernlef Het is een poging tot in leving in het voortschrijdende proces van dementie. Het is te vens een boek over "de aan vaarding van het onaanvaardbare: de verganke lijkheid”. De hersenschimmen waren rond in het hoofd van Maarten Klein (Joop Admiraal) een gepensio neerde nederlander die met zijn vrouw Vera (Marja Kok) in Cana da woont, aan de noordoostkust. De film is opgenomen in Neder land en op Cape Breton, Novia Scotia. zodat het een hele hippische happening gaat worden, Al- Wolphaartsdijk houdt zaterdag thans wanneer de weergoden a.s. een concours hippique op het terrein van De Piet bij het Veerse Meer. Het gaat om kringwedstrijden dressuur en springen. Er komen totaal zo’n 300 combinaties aan de start, Na een zeer suksesvol optre den vorig voorjaar, heeft de Stichting Welzijnswerk Surina mers en Antillianen Zuid- Beveland, om op de vele ver zoeken in te gaan en dit jaar opnieuw de "Indian Dia monds” naar Goes te halen. Dit optreden zal plaatsvinden op zaterdag 23 april in De Spinne in Goes en wel van 21.00 uur tot 3.00 uur. De zaal is open om 20.00 uur. Indien u vorig jaar niet in de gele genheid was om dit muziek- en dansfestijn bij te wonen, dan moet u deze gelegenheid beslist niet voorbij laten gaan! De 10 mans-formatie speelt voor namelijk dansmuziek en de orga nisatie hoopt, dat evenals vorig jaar, vele Bevelanders op dit, tot in de kleine uurtjes durend eve nement aanwezig zullen zijn. Kaarten zijn in vóórverkoop bij J. Mohansingh, Oudhof 12 in Goes, tel.: 01100-27361. De afdeling Bevelanden van de Diabetes Vereniging houdt dins dagavond 26 april een ledenbij eenkomst in de vergaderzaal van het Oosterscheldezieken- huis aan de 's Gravenpolderse- weg te Goes, aanvang acht uur. Er wordt een inleiding met video beelden verzorgd door dr. K. Bakker en de heer R. Koppel- man over voetverzorging voor patiënten met diabetes mellitus. In De Stenge te Heinkenszand zijn tot en met 30 april foto’s te zien welke werden ingestuurd voor de Zilveren Camera- Foto journalist van het jaar. De expo sitie maakt een toernee door ons land. Het gaat om het beste van wat er er op journalistiek foto werk in ons land in 1987 werd gemaakt. Openingstijden: maandag tot en met vrijdag van negen tot twaalf en van één tot vijf. Verder eventueel na af spraak. Donderdag 21 april a.s. hopen wij weer een bbijeenkomst te hou den in het Dorpshuis, Poelvoor- destraat, ’s-Gravenpolder, des middags om half drie. De heer J. van Leerdam uit Se rooskerke (W) spreekt over het onderwerp: "Nieuw leven door de Heilige Geest”. De toegang is gratis. Consump ties voor eigen rekening. Donderdag 21 april brengt Els Austman twee solo- theaterstukken bij Jet in Goes. Zij is een van de speelsters in Zilt en heeft in samenwerking met andere groepsleden een aantal scènes uit bestaande theaterproducties van Zilt omge bouwd tot Solo-theater. De twee stukken die zij brengt zij: "Miep” en "Vakantie”. Miep is een vrouw van rond de 40 jaar. Najarenlang buitenshuis te hebben gewerkt, betaald en on betaald werk, kiest ze er nu voor om binnenshuis te werken. Ze ondervindt bij deze keuze be grip, onbegrip, steun en kritiek van verschillende kanten. Op vakantie met het gezin heeft be slist plezierige kanten. Toch vraag je je soms af of moeder niet beter thuis kan blijven. Els Austman treedt op in Jet vanaf 20.00 uur en de entree is f 2,50. Programma V.V. Goes 23 en 24 april: Voor Goes 1 staat de thuis wedstrijd tegen Moerse Boys uit Zundert op het programma. De laatste thuiswedstrijden werden verloren, maar hopelijk blijven de punten nu in Goes. Goes 2 speelt om 14.30 uur in Breskens tegen Breskens 2. Goes A1 speelt zaterdag thuis te gen Halsteren A1 Goes 1 - Moerse Boys 1 14.30 uur; Breskens 2 - Goes 2 14.30 uur; Goes 3 - Jong Ambon 4 12.30 uur; Goes 4 - Zeelandsport 6 10.30 uur; Cortgene 2 - Goes 5 14.30 uur; Goes A1 - Halsteren A1 14.30 uur; Goes A2 - Hein kenszand A2 12.45 uur; Bruse Boys B1 - Goes B1 11.15 uur; Dreischor C1 - Goes C1 12.45 uur; Goes C2 - Wolphaartsdijk C1 11.15 uur; Kloetinge D2 - Goes D1 11.15 uur; Apollo E1 - Goes E1 11.15 uur; Goes E2 - Kapelle E1 10.00 uur; Wemeldinge Fa Goes Fa 10.00 uur; Goes Fb - Wemeldinge Fb 10.00 uur. Nieuwe spelers zijn van harte welkom: Senioren: P. ter Bruggen, 12872 Junioren: T. Hoezen, 13921. De scheidsrechtersvereniging Noord- en Zuid-Beveland houdt vrijdagavond a.s. vanaf zeven uur de jaarlijkse konditie- en spelregeltest op Sportpark "Het Schenge” te Goes. Inschrijven hiervoor kan gebeuren in de kantine van SSV’65 vanaf kwart over zes. A.s. zaterdag 23 april speelt TO GO 1 uit tegen Ventura Sport, dat nog volop meedoet in de ra ce om het kampioenschap. In Goes waren de Strijenaren nog blij met een gelijkspel, maar nu zal TOGO zeer tevreden mogen zijn als men een puntje kan weg kapen bij Ventura-Sport. Oostkapelle C1 - Bevelanders TOGO 2 speelt uit tegen Animo 4, dat onderaan staat. Het twee de kan de competitie rustig uit spelen, omdat er geen kans meer is op het kampioenschap en in de voorgaande wedstrijden heeft men zich weggespeeld uit de degaradatiezone. TOGO 3 kan het kampioenschap officieel binnenhalen in de thuis wedstrijd tegen Swift 4. In Mid- delburg werd Swift destijds met veel moeite geklopt en het derde verwacht ook nu weer een erg lastige partij. Aanvang: 13.00 uur op "Het Schenge". Ook TOGO A heeft een lastige wedstrijd. In Westkapelle zal van Stormvogels gewonnen moeten worden, om de kampioenskan sen in eigen hand te houden. Poule A. over: J. P. Onderdijk Ka- Om 10.30 uur spelen TOGO C en pelle C. Geus, Ovezande, K. van TOGO P thuis tegen resp. Swift Houte, Krabbendijke en P. Drie- C, dat koploper is en tegen Ani mo P2. TOGO R1 gaat naar Zie- rikzee om tegen All Ready .te spelen en voor TOGO R2 staat er om 10.30 uur een trai- ningspartijtje op het programma. 12.45 uur Lewedorp Boys B1 - SSV B1 14.30 uur Kruiningen B1 - SSV B111.15 uur Wemeldinge C1 - SSV C1 11.15 uur SSV C2 - Robur C1 Pupillen SSV ’65 SSV D1 - Wemeldinge D1 10.00 uur SSV E1 - Wemeldinge E1 10.00 uur Kloetinge E2 - SSV E210.00 uur Kloetinge F3 - SSV F1 11.15 uur Aanmelding nieuwe leden senio ren - junioren en pupillen SSV '65 bij W.M. Slabbekoorn, Gr. Adolfstraat 29, tel. 28203 en bij B. Bouwense, Kastanjestraat 14, tel. 20198. Gisteren, dinsdag, waren de heer en mevrouw J.A. Lakké-Bruël, wonende in bejaardentehuis ”St. Maarten in de Groe,” Laantje van Westdorp 1, Goes, 60 jaar ge trouwd. De heer Jacobus Arie Lakké is geboren op 22 september 1902 te Goes en is tot zijn pensionering kleermaker van beroep geweest. Mevrouw Adriana Pieternella Lakké-Bruël is geboren op 5 au gustus 1903 te Goes. Uit het huwelijk dat op 19 april 1928 te Goes werd voltrokken, zijn 3 kinderen geboren. Verder heeft het echtpaar 12 kleinkinde ren en 12 achterkleinkinderen. De vereniging van vogelliefheb bers - 't Goudhaantje - voor Mid delburg e.o. afdeling van de Ne derlandse Bond van Vogelliefheb bers, organiseert op zaterdag 23 april a.s. de laatste vogelbeurs van dit seizoen. Alle liefhebbers kunnen er gratis vogels inbrengen om te ruilen of onderling te verkopen. Ook gebruikte vogel-attributen zoals kooien en nestkasten zijn vaak gevraagde zaken die mee gebracht mogen worden. De beurs wordt gehouden tussen 13.00 en 15.30 uur in een van de zalen van het Dorpshuis te Nieuw- en St. Joosland. Leden van 't Goudhaantje zijn aanwezig om voorlichting te ge ven over het houden vanvogels en met een ruime voorraad ge bruikte vogel-lektuur. lH de maand maart werden de volgende voorwerpen als gevon den aangegeven aan het bureau van politie te Goes: Diverse sleutels, diverse porte- monnee’s, kentekenbewijs (Duits), dekzeil, kentekenplaat, parkiet, konijn, hondjes, pape- gaaitjes, hondenriem, brom fietsplaatje, paraplu, lendegordel, mapje met foto's, horloge’s, bro che, tassen, hoedendoos, leder- jack, regenpak, handschoenen. Aan de posten 's-Heer Arends- kerke en Wolphaartsdijk werden in maart als gevonden aan gegeven: Hamer, zakmesje, sweater en sportbroekje. De Sociale Academie ’’Marken daal” te Breda, die in het verle den ook nogal wat studenten vanuit de Bevelanden had, houdt vrijdag 22 april open dag. Markendaal maakt sinds augus tus 1986 deel uit van de Hoge school West Brabant en kent de volgende opleidingen: maat schappelijk werk, kultureel werk, aciciteitenbegeleiding, inrich tingswerk en personeelsmana- Of denk je dat je daar te klein voor bent? Fout! Voor basketball is het niet persé nodig lang te zijn. Bij basketballclub Volharding lopen ook genoeg ’kleintjes’ rond. En wat is er leuker dan dat je als kleine, snelle dribbelaar een lan ge basketballer passeert. Niets toch! Dus neem nu de stap en kom vast proberen hoe het is om te basketballen. We trainen op woensdag in ’t Sportcentrum vanaf 16.30 u. Voor de tijden kun je bellen naar Kees Steur, tel. 20559 evenals voor an dere informatie. Een aantal Volharding-teams moet dit weekend acte de pre sence geven; het programma is als volgt: 22- 4 Goes 19.00 Meisjes junioren: Volhar ding I - Souburg II 20.00 Heren 1ste klasse: Volhar ding I - Scheldesport I 21.30 Dames beker: Volharding I - Smokkelhoek I Middelburg 18.30 Jongens kadetten: Dynamo III - Volharding I 19.00 Dames 1ste klasse: Dyna mo I - Volharding II Vlissingen 21.30 Heren 3de klasse: Mara thon IV - Volharding III 23- 4 Oost-Souburg 20.00 Heren beker: Souburg I - Volharding I Kapelle 20.00 Dames 1ste klasse. Smok kelhoek I - Volharding I De thuiswedstrijden zijn zeker de moeite waard om te bekijken, supporters en belangstellenden, laat je zien. Tot ziens in ’t Sport centrum. willen meewerken, zo laat ons de organisatie weten. De toe gang is de hele dag gratis, zo dat er veel publiek mag wor den verwacht. De eerste dres- suurwedstrijden beginnen ’s morgens om negen uur. Daar bij worden acht ringen ge bruikt vanaf B tot en met Z2. 1 Het springen neemt om half tien een aanvang en deze wedstrijden lopen uit tot om streeks vijf uur. De officiële opening met parade is gepland om half drie, wanneer alle combinaties met vaandel zich zullen presenteren. Het aantal deelnemende verenigingen is groot. Hieronder volgen ze: Noord Beveland, Zuid Beve- land, Vlaandertse ruiters, Weelruiters, De Scheldestad. De Gouwe Reyers, Walcheren, Oranjezon, De Zwinruiters, Hulst, Burghtruiters, De Paar debloem, De Haringruiters, Luctor et Emergo, Graeve Jan, De Vroonruiters, De Honterui- ters, Oranjeruiters/Kleppertjes en de Dijkruiters. Mc Cain, bekend op de Bevelan den vanwege de fabriek te Lewe dorp, heeft zijn belangen in de Benelux verder uitgebreid. Het concern heeft Di Giorgio Ont. in de Belgische stad Turnhout overgënomen en het zal daar worden voortgezet onder de naam Mc Cain in Sunnyland. De nieuwe dochter van het concern is gespecialiseerd in de produk- tie en marketing van vruchten sappen van onder meer het merk Sunland. Mc Cain hoopt hiermee zijn positie in de le vensmiddelenbranche verder te verstevigen. zeker bijgedragen tot het be haalde resultaat. De eerste wedstrijd werd gespeeld tegen de Andreas- school uit Velden (Limburg). Het was een goede start, er werd met 8-0 gewonnen. De tweede wedstrijd tegen de Merwedeschool uit Hardingsveld-Giesendam werd met 7-1 gewonnen. In de Prins van Oranje wordt zondag 1 mei tijdens een bijeen komst van het Comité de Beve landen de Dag van de Arbeid gevierd. Aanvang half acht ’s avonds. Tjeu Strous houdt er een toespraak, waarna er optre dens zijn van accordeonduo De Bintjes, cabaretgroep De Kuil en het Solidariteitskoor De Beve landen. Verder zijn er informa tieve stands aanwezig. Donderdag 21 april 20.00 uur zal de laatste Ontmoetings avond van dit seizoen georgani seerd worden in buurthuis De Pit te Goes-Zuid. Er zal een RVU video-produktie vertoond worden, getiteld ”AI- leenstaan, beeld en werkelijk heid". Belangrijk is dat de film het vaak negatieve beeld dat men van alleenstaanden heeft, wil veranderen. Na afloop kan hierover nagepraat worden. Inlichtingen: Buurthuis ”De Pit” tel. 01100 -13378, Sociaal Cen trum tel. 01100 - 13930, PMD tel. 01100 - 21270, Fiom- Zeeland tel. 01100 - 27311. Elke vierde dinsdag van de maand, deze maand 26 april a.s., organiseert de werkgroep Goes van Amnesty International een schrijfavond. Hiervoor kunt U terecht vanaf 20.00 uur tot 22.00 uur in het Informatiecen trum aan de Albert Joachimkade 5 te Goes. Voorbeeldbrieven zijn aanwezig. Deze maand zullen er brieven geschreven worden voor: een 24-jarige uitgever uit Hongarije, een 58-jarige secreta ris uit Syrië, alsmede een moe der en dochter uit Tsjaad, die om geloofs- of politieke overtuiging in de gevangenis zitten. Inlich tingen over de schrijfavond: Bet ty Geene, tel. 01100-21482. Door de resultaten in de voor rondes - 1e van Zuid-Beveland en 1e van Zeeland - had het damteam van de Prinses Irene school zich geplaatst voor de halve finales van het Nederland se schooldamkampioenschap. Deze halve finales werden op 8 plaatsen in Nederland gespeeld. Het team van de Prinses Irene school moest in de Lambertus school te Veghel spelen tegen 5 andere basisscholen uit Noord- Brabant, Limburg en Zuid- Holland. De spelers waren: Andres v.d. Berge 12 jr., Robbert Mohan 12 jr., Menno ten Hacken 10 jr., In ez de Meester 11 jr., reserve: Reemon Mohan 10 jr. Als leidster was aanwezig mevr. J.W. ter Hacken. Ook waren er twee vertegenwoordigers van de Goese Damclub meegegaan, dhr. C. Rijk en dhr. M. Poulisse. De damlessen die de kinderen krijgen op de damclub hebben dijk Lewedorp. Uit Poule B gaan over: L. Zuidhof, Heinkenszand. P. Rentmeester Ovezande, J. Schuerman Ove zande en H.M. Roeting Kapelle. De wedstrijd tus- De wedstrijden voor TOGO 4, 5 sen de winnaars van Poule A. en en TOGO J moeten nog worden Poule B. om de wisselbeker, als- vastgesteld. mede van de jaarlijkse prijsuitrei- Voor meer informatie over korf- king, zal plaatsvinden in De Eras- ballen bij TOGO kunt u bellen musflat te Goes op 11 mei. Aan vang wedstrijd om 13.30 uur; aanvang prijsuitreiking 14.45 uur precies. De Sportclub Gehandicapten Be veland heeft er acht nieuwe rolstoelen bijgekregen. Ze wer den vorige week tijdens een bij eenkomst in Goes in dank aan vaard door SGB-voorzitter C. Bal kenende in naam van de gehan dicapten die er mee kunnen spor ten. Er was hard behoefte aan die nieuwe rolstoelen, want de oude waren "op". Overigens was het de eerste se rie van een aantal nieuwe rolstoe len, welke dienst zullen moeten doen bij basket-, volley-, korf- en zaalvoetbal. Die konden en kun nen worden aangeschaft dankzij de jaarlijkse collecte van het Nat. Fonds Sport Gehandicapten. Die collecte is deze week op de Beve landen weer van start gegaan en loopt tot 23 april a.s. In Zeeland alleen al gaan er 1400 collectan- Competitievoetbal SSV '65 zater dag 23 april. Senioren - junioren en pupillen. SSV '65 speelt thuis tegen Meeu wen uit Zoutelande. Twee punten pakken van deze tegenstanders zou mooi meegenomen zijn. Aanvang 14.30 uur op Sportpark ”'t Schenge”. SSV 2 speelt de uitwedstrijd te gen Kapelle 3. Aanvang 14.30 uur. SSV 3 uit naar GPC 2 uit Vlissin gen ook 14.30 uur spelen. Kapelle 6 - SSV 4 14.30 uur SSV 5 - Serooskerke 512.45 uur Junioren SSV ’65 SSV A1 - GPC A1 Donderdag 21 april is er in De Jeugdhoeve te ’s-Heerenhoek een bloedafname-avond van het Rode Kruis. Vanaf half zeven zijn donors uit de dorpen Borssele, ’s- Heerenhoek, Lewedorp en Nieuwdorp van harte welkom. Op donderdag 28 april a.s. wordt in De Pit te Goes-Zuid een in spraakavond gehouden over speelgelegenheid in de Kastan jestraat. De Stichting Buurtwerk Goes-Zuid en de Gemeente Goes hebben een plan ontwik keld om in de doodlopende stuk jes van de Kastanjestraat speelplaatsjes voor kleine kinde ren te realiseren. Alvorens tot uitvoering hiervan wordt overge gaan, kunnen belanghebben den op de inspraakavond kennis nemen van dit plan en hun me ning kenbaar maken. Bovendien kan men nog meepraten over de aard en soort speeltoestellen die op de plaatsjes kunnen worden gezet. Omdat het om twee plaatsen gaat, worden er twee bijeen komsten gehouden. De eerste, die om 19.30 uur begint gaat over de westelijke lokatie. Om 21.00 uur volgt een tweede bij eenkomst over de oostelijke lokatie. Afgelopen week werd door de Bevelandse Biljartcombinatie Bejaarden (B.B.C.B.) de 29ste competitieronde gespeeld. Yer- seke behield de leiding met 1256 caramboles over. Met nog 1 ronde te spelen luidt de stand: 1 Yerseke 1256, 2. Wemel dinge 9913 Krabbendijke 591, 4. Kapelle 1 +251, 5. Goes 3 208, 6. Rilland 94, 7. Hansweert 91, 8. Erasmus 54, 9. Goes 2 min 24, 10. Ovezande - 25, 11. G.P.M. - 49, 12. Kapelle 2-109, 13. Goes 1 - 139, 14. Kruiningen - 152, 15. Heinkenszand -164 en 16 Lewe dorp met 836 caramboles tekort. Vrijdag heeft de Noord-Beveland zijn hoofdkantoor aan de Noordstraat te Kamperland offi cieel in gebruik genomen. Voor het verrichten en van de ope ningshandeling was de heer J.A. van Rijn, lid van de hoofddirectie van de Rabobank Nederland uit genodigd. De genodigden wer den welkom geheten door de heer L M. v.d. Weele, voorzitter van het Bankbestuur. Zaterdag 23 april vinden in de zaal aan de Reigerstraat in Goes de clubkampioenschappen plaats voor de meisjes van de S.V. Vol harding. Er zullen verschillende verplichte oefeningen geturnd worden voor de leeftijden van 8 tot 18 jaar. In totaal zullen zo’n 160 deel neemsters in aktie komen op dit jaarlijks terugkerend evenement. Voor de winnaars zullen er me dailles beschikbaar zijn en boven dien ontvangt iedere deel neemster een diploma. De wedstrijden beginnen 's mor gens om 09.00 uur en om 15.45 uur zal de laatste wedstrijd zijn af gelopen. Supporters zijn van harte wel kom, de toegang is gratis. De zeeverkenners van de Frans Naereboutgroep uit Goes krij gen zaterdag a.s. twee nieuwe lelievletten. Ze worden officieel overhandigd tijdens een bijeen komst in ”De Baak” aan de Houtkade te Goes. De vletten zullen worden gedoopt door de echtgenote van Minister Her nandez van de Ned. Antillen die namens de Antillen de groep heeft uitgenodigd voor een be zoek volgend jaar aan zijn land. De Vogelvereniging "Zanglust” houdt zaterdagavond a.s. de jaarvergadering in Het Dorps huis, aanvang acht uur. Na het huishoudelijke gedeelte is er een gezellig samenzijn en in de pauze is er een verloting. Tij dens de bestuursverkiezing zijn de heren M. Schout, A. van Hoorn en J. Freyser her kiesbaar. Door het puntenverlies van de laatste weken wacht Robur 1 nog een spannend competi- tieslot. De uitslag van de wed strijd tegen degradatiekandidaat Graauw is op het moment van schrijven nog niet bekend. We hopen dat zowel bij Graauw als a.s. zondag bij Ria W minstens KORFBAL een punt wordt gepakt. t inn a Het programma luidt als volgt: TJOBA Jeugd zat. 23 april: Robur A1 - H.V.V. ’24 A1 Robur B1 - Kapelle B2 S.S.V. C2 - Robur C1 Patrijzen E1 - Robur E1 Walcheren E3 - Robur E2 10.00 Senioren zondag 24 april: UUR Ria W 1 - Robur 1 Robur 2 - Philippine 2 Hansw. Boys 4 - Robur 3 12.30 Robur 4 - Renesse 2 12.30 Nieuwe leden zijn van harte wel kom. Aanmelden jeugd bij J. Speetjens, tel. 20.100. Overigen bij J. Woord, tel. 14654. Zaterdag 9 april werd de wed strijd Blauw Wit I - All Ready gestreden. Na een gelijk opgaan de strijd (6-6) in de 1e helft, kon Blauw Wit in de 2e helft toch ’doordrukken’: 9-7. De spanning blijft, nu alleen Blauw Wit, koplo per Luctor I nog kan kloppen. Blauw Wit 2 moest helaas thuis de winst uit handen geven tegen Swift 4 (6-9). Blauw Wit 3 daarentegen won van Animo 5 (5-6). Het programma voor zaterdag 23 april ziet er als volgt uit: Blauw Wit 1 - Olympia 1 16.00 Blauw Wit 2 - Volharding 213.00 Blauw Wit 3 - Animo 5 Seolto J - Blauw Wit J Blauw Wit A - B.K.C.A. Blauw Wit D8 - Stormvogels D8 9.00 Volharding O - Blauw Wit Q10.30 Kom gerust eens kijken! Voor informatie over de wedstrij den of voor opgave nieuwe leden bij A.C. de Bruine, Tervatense- weg 18, Kloetinge, tel. 01100-32023.

Bevelander | 1988 | | pagina 7