SPORT SPORT Bevelanden in ’t kort Café-Brasserie Midcity sponsort Volharding Vodago definitief niet naar Japan.... Vakbeurs Visserij en Rekreavak in de Zeelandhallen te Goes Medio maart beroepen manifestatie 1988 Amor richt zijn pijlen te Baarland En De Vlieger leverde de tassen Goedkope vakantie met Buro Vakantieruil K.V. T.O.G.O. Basketbalclub VOLHARDING Eindstrijd 4e klas bandstoten kleinbiljart VV Yerseke S.V. Robur Trainingsritten Trimbelangen KORFBAL TJOBA Nieuwe leidster bij OKK Goes ■Ki 23 DE BEVELANDER I 1 •3 Kynologenclub Nieuwe trainer Bejaardenbiljart Doel Omgaan met eigen energie Play-backfestival ’t Wupje ONDO P-TOGO P; ONDO A-TOGO 6; en ONDO 5-TOGO 4. Evangelisatie- dienst Zelfbezinning 19- 2 Goes: COC-feest Schrijfavond Amnesty Hondse weekends Slabbekoorn 35 jaar Film ’t Beest Ruilbeurs Woensdag 17 februari 1988 Hersenen en gedrag o Veel moeite Leren onderweg zijn o Oude ambachten Ypsilon S.V.D. B1-Robur B1 tel. 10.30 u. Als de weergoden geen roet in 14.30 om jongelui te werven voor een toernee van 6 weken door 3 weken. ambacht zó naar Nagasaki kan afreizen, als hij dat wil”, al- F 1 o De Kynologenclub Zeeland houdt op donderdag 18 februari een vachtverzorgi ngsavond Spreekster is mej. Lia Verniel. De toegang is gratis, aanvang 20.00 uur in De Vroone in Kapelle. dere regio’s dit wellicht gemeen goed wordt. De beroepenmanifestatie zal van 16 tot en met 19 maart a.s. dage lijks geopend zijn van 10.30 tot 17.00 uur. Op 16, 17 en 18 maart in eerste instantie voor het geor ganiseerd bezoek van scholen van in totaal circa 6000 leerlin gen. Voor het vrije bezoek van belangstellenden is de mani festatie ook nog open op vrijdag 18 maart van 17.00 tot 21.00 uur Onder de naam Rekreavak wordt van 22 tot en met 24 februari a.s. Deze wordt gehouden van 4 tot en met 7 oktober. De vakbeurs is bedoeld voor al degenen, die zich professioneel bezighouden met zee-, kust- en binnenvisserij, met visteelt, oester-, mossel- en kok- kelteelt, schelpen- en wiervisserij. Verder zal het 6000 vierkante me ter tentoonstellingskomplex ruim te bieden aan standhouders die apparatuur leveren voor verwer king, opslag, transport en verdere behandeling van visserijproduk- ten. De beurs heeft de bedoeling exposanten en mensen uit de be roepsvisserij met elkaar in kon- takt te brengen. Binnen Zeeland alleen al zijn enkele duizenden mensen beroepsmatig in de vis serij en de visverwerking werk zaam. De vakbeurs wordt gehou den in één van de belangrijkste speerpunten van de Westeurope- se visserij. Zowel vanuit de Ne derlandse visserij en visverwer- kende industrie, als vanuit het buitenland wordt er veel belang stelling voor deze eerste visserij- beurs in de Zeelandhallen ver wacht. Daarbij wordt de aandacht ook gericht naar België en Frank rijk, welke belangrijke afnemers zijn van onze visserijprodukten. In Colijnsplaat zal Dies Meijaard namens het distrikt en in Middelburg Bart de Willigen de medaille en de diploma's uitreiken. Er zal elke dag om 13.00 uur begonnen worden. Je zult maar opgescheept wor den met een onnozel Koosje van Tutten en een wel erg slecht zien de Obadja Sudde. Hoe alles dan toch nog goed afloopt, kunt U zien in het vrolijke stuk”. Rolverdeling: Alfons Bonheur - Jan den Dekker; Alberdien Bon heur - Nel van Wingen; Lobke, hun dochter - Jeanet den Dekker; Hidde, hun zoon - Aart Holster; Tine van Tutten - Leni de Bart, Koosje, haar dochter - Hannie Ot te; Amos Sudde - Hans Klooster man; Obadja Sudde - Kees van Damme; Cora van Kampen - Bet sy den Dekker; Jan-Willem Goe- mogge - Dick de Groot; Souffleu se - Marie de Vlieger; Grimeuse - Lia Kasse. U woont in Goes, Kortgene, Wolphaartsdijk of Baarland. Of u hebt er een vakantiewoning. En u wilt wel eens 'n week of wat met vakantie in Limburg, Brabant, naar 't buitenland, zonder dat daar te grote kosten aan vastzitten. Het sinds kort actieve Buro Vakantieruil kan dan misschien uitkomst bieden. Dat buro is gevestigd in Breda en houdt zich bezig met het in contact brengen van mensen die tijdens hun va kantie woning, boot of stacaravan met elkaar willen ruilen. Het buro, dat is opgezet door Eveline van Campen, wil op deze wijze mensen de mogelijkheid bieden goedkoop met vakantie te gaan. ’’Steeds meer mensen hebben de laatste jaren van een vakantie moeten afzien, om dat er geen geld voor was. We hebben ons toen afgevraagd hoe je voor zulke mensen tóch een vakantiemogelijkheid zou kunnen schep pen. Ons buro Vakantieruil leek ons daarvoor erg geschikt. We hebben in de korte tijd van ons bestaan al ’n 60 maal kunnen bemiddelen. Er zijn contacten gelegd met soortgelijke organisaties in het buitenland en daarmee het aantal mogelijkheden om te ruilen flink uitgebreid”, aldus Eveline van Campen. Middels een vragenlijst worden gegevens van de te ruilen woning, stacaravan of boot in de computer vastgelegd. Men probeert daarbij gelijkwaardige ruilprojecten met elkaar in contact te brengen. De inschrijfkosten zijn ’n tientje. Worden twee gegadigden voor ruil het met elkaar eens, dan wordt voor een binnenlandse ruil 30 gulden berekend en voor een ruil met het buitenland zestig gulden. De voetbalvereniging Borssele heeft met ingang van het nieuwe seizoen een trainer gevonden in de persoon van Gerard Walhout. Hij woont in Lewedorp en volgt Rud van der Weele uit Vlissingen op die drie seizoenen trainer was. Van der Weele gaat volgend sei zoen Kruiningen trainen. In de 21e competitieronde voor de Bevelandse Biljartcombinatie Bejaarden behield het team van Yerseke de leiding met 837 ca ramboles. Met nog 9 ronden te spelen is de stand: 2. Wemeldinge Plus 691; 3. Krab- bendijke 308; 4. Hansweert 103; 5. Goes 3 82; 6. Goes 2 50; 7. Kapelle 1 38; 8. Ril land 36; 9. G.P.M. min. 12; 10. Erasmus - 3111. Ovezande - 61 12. Goes 1 - 110; 13. Kapelle 2 - 127; 14. Kruiningen - 158; 15. Heinkenszand - 178; 16. Lewe dorp min. 696. -1 o Eveline van Campen: "Goedkoper kan het eigenlijk niet. Want van dat bedrag moeten ook nog advertenties, drukwerk, telefoontjes e.d. wor den betaald. We hebben besloten ook de mogelijkheid te bieden boten te ruilen. In de praktijk blijkt het namelijk erg interessant te zijn wan neer iemand uit bijvoorbeeld Zeeland tijdelijk zijn boot kan ruilen met iemand in Denemarken. Er hoeft voor een vaarvakantie dan geen lan ge heen- en terugreis te worden gemaakt, Inl. Buro Vakantieruil, tel: 076 - 650951 Robur 1-Jong Ambon 1 14.30 u. Zeeland Sport 2-Robur 210.30 u. Robur 3-Kwadendamme 3 12.30 u. R.C.S. 8-Robur 4 Robur A1- Zeeland Sport A1 14.30 u. 11.15 u. Robur C1-Ouwerkerk C111.15 u. Wemeldinge E1-Robur E1 10.00 u. Robur E2-Dauwendaele E210.00 u. tiviteit richt zich voornamelijk op werklozen, herintreders en met werkloosheid bedreigde mensen. Hier en daar zijn logische over- gangen mogelijk: volwassenen kunnen via de scholings- en ba- nenmarkt de beroepenmanifesta tie bezoeken, leerlingen uit eindklassen van het voortgezet onderwijs kunnen zich tevens oriënteren op verdere scho- lingsmogelijkheden en eventueel werk. De combinatie van scholings- en banenmarkt en beroepenmani festatie, wordt voor het eerst als experiment in Zeeland uitgepro beerd. Afhankelijk van de ervarin gen zal bezien worden of bij toekomstige manifestaties in an- Doel van de manifestatie is om een zo groot mogelijk deel van de wereld van beroepen en de daar bij behorende opleidingen in beeld te brengen. Uitgangspunt is om dat dan op een zo natuur getrouw mogelijke manier te doen. Als het even kan door tij dens de manifestatie mensen be zig te laten zijn met de uitoefening van hun beroep. Door een duidelijke indeling in beroe- pensektoren te kiezen, wordt te vens getracht binnen elke sector de onderlinge samenhang van verschillende beroepen en de di verse opleidingsniveaus duidelijk te /nanoH. Bij oe inncntiny getracht de blokken zo open en toegankelijk mogelijk te maken. Bezoekers moeten overal bij kun nen komen en hun vragen ter plekke en bij de meest direct be trokkenen kwijt kunnen. Waar mogelijk wordt de bezoekers de gelegenheid geboden om ook letterlijk dingen zelf ter hand te nemen. Een nieuwe ontwikkeling is, dat tegelijk met de beroepenmani festatie in een aangrenzende ruimte een scholings- en banen markt zal plaatsvinden. Deze ac- De demogroep van de s.v. Vol harding kan zich laten zien. De hele demonstratiegroep van 30 leden werd in nieuwe trai ningspakken gestoken en kreeg ook nog eens 30 sporttassen aan- het eten gooien eindelijk weer geboden. De trainingspakken zijn een volledig programma. Jong Ambon beschikt over een uitste kend team dat hoge ogen zal gooien in de competitie. Aange zien ook onze mannen gebrand zijn op de overwinning, verwach ten we een spannende partij voet bal. Alle teams: veel succes. Nieuwe leden kunnen zich aan melden bij de heer Speetjens, tel. 20100 (jeugd) en de senioren bij J. Woord, tel. 14654. U bent van harte welkom. Bewuster leren omgaan met je ei gen energie: aan dat onderwerp wordt aandacht besteed tijdens een kursus die op 2 maart a.s. in Vlissingen wordt gestart door An- netien Heering. In zes avonden wordt aandacht besteed aan aarding, afvoeren en aanvullen van energie, verken nen van je eigen ruimte en gren zen, verkennen van en werken met chakra’s energiecentra). Folder en/of informatie bij: Anne- tien Heering, tel. 01184-19868 (werk: 01100-15802). Vrijdag 19 februari houdt jeugd soos ’t Wupje een groot play backfestival in buurthuis De Pit te Goes-Zuid. Jongens en meisjes tussen de tien en vijftien jaar kunnen hier aan deelnemen. Ze dienen zich daarvoor diezelfde avond met hun favoriete muziek te melden aan de kassa van de zaal. De jeugdsoos opent om 19.00 uur haar deuren. Deelnemers aan de play-backwedstrijd heb ben gratis toegang. De overige bezoekers betalen één gulden entree. Voor de winnaars van de wed strijd ligt een mooie prijs te wachten. Aanstaande zaterdag, 20 februa ri, spelen weer twee TOGO- ploegen een kampioenswedstrijd. Om 14.10 uurtreedt TOGO B in het strijdperk tegen concurrent Olympia B en om 16.00 uur ont moet TOGO 2 Stormvogels. Voor beide ploegen kan bij winst de vlag uit. Verder spelen TOGO 6 en TOGO A om de tweede plaats en de junioren gaan proberen een volgende overwinning te be halen, zodat afstand van de laat ste plaats gedaan kan worden. Het volledige programma: 10.00 uur TOGO J-AII Ready J1, Goes 2 11.00 uur TOGO R-B.K.C R2, Goes 1; 13.00 uur TOGO 5-Zaamslag 3, Goes 2; 13.20 uur TOGO C-Animo C1, Goes 1; 14.10 uur Olympia B-TOGO B, Goes 1; 16.00 uur TOGO 2-Stormvogels 3 Goes 2 17.00 uur TOGO 7-ATLAS 4, Goes 2; Voor opgave van nieuwe leden en voor informatie over korfballen bij TOGO kunt u bellen naar: S. Joziasse, tel. 15819. In de Vlaanderenhallen te Sas van Gent wordt van 16 tot en met 19 maart a.s. de Zeeuwse Beroe penmanifestatie gehouden. Deze scholings- en banenmarkt wordt voor de vierde maal georgani seerd en toont op een oppervlak te van 3500 vierkante meter een breed scala aan beroeps- en opleidingsmogelijkheden. In de hallen zullen veertien ver schillende beroepenblokken wor den opgebouwd, waar men informatie over beroep en oplei ding kan krijgen. Daarbij gaat het ofn de -volgende richtingen: - vervoersberoepen - bouwberoepen metaal- electroberoepen - installatieberoepen - grafische beroepen - agrarische beroepen - voertuigtechnische beroepen chemische beroepen - consumptieve beroepen - verzorgende beroepen - nautische beroepen handels- administratieve en toe ristische beroepen - geüniformeerde beroepen. Daarnaast zal er ook een blok ’al gemene informatie’ worden inge richt. Hier kunnen bezoekers van bijvoorbeeld broepskeuze- adviseurs, consulenten leerling wezen en andere deskundigen alle gewenste informatie over be roepen en opleidingen krijgen, met name ook over beroepen en opleidingen die niet op de mani festatie te ’zien’ zijn. "Amor richt zijn pijlen zelf”: zo is het blijspel getiteld, waarmee de toneelgroep Baarland vrijdag 26 en zaterdag 27 februari in het Verenigingsgebouw voor 't voet licht komt. Beide voorstellingen beginnen om half acht. Men heeft voor twee uitvoeringen gekozen, omdat in het verleden gebleken is, dat de belangstelling voor het Baarlands toneel groot is. Het gaat dit keer om een blijspel, ge schreven door D. Eggengoor. Plaats van handeling is de boer derij ”Eben-Haëzer, waar de ech telieden Bonheur hun best doen om hun twee kinderen aan een passende partner te helpen. Dat levert heel wat merkwaardige si tuaties op. De werkgroep voor zending en evangelisatie van de Vrije Evan gelische Gemeente te Goes or ganiseert op zondag 21 februari a.s., een evangelisatiedienst in de Bethelkerk Tulpstraat 2 te Goes. De aanvang is 18.30 uur. Er wordt medewerking verleend door: Ds. G. Leuvenink Bap tistenpredikant en een kwintet, beide uit Almelo, en het jonge renkoor van de Vrije Evangeli sche Gemeente ’’Happiness” o.l.v. de heer L. Hillebrand. Or ganist is Mevr. D. v.d. Vrie. Het thema is: ”Ons leven, ons bouw werk”. Iedereen is welkom. en op zaterdag 19 maart van 10.00 tot 17.00 uur. Op deze tijdstippen verwachten de organi satoren enkele duizenden bezoe kers in de Vlaanderenhallen, zodat in totaal op ongeveer 10.000 bezoekers wordt ge rekend. De scholings- en banenmarkt is op 16 en 17 maart geopend van 13.00 tot 20.30 uur, op 18 maart van 13.00 tot 21.00 uur en op 19 maart van 10.00 tot 17.00 uur. De werkgroep regio Zeeland houdt een kursus ’’Zelfbezin ning” in Middelburg; start op 26 februari. Bij het opzetten van de kursus is gekozen voor zowel kennisoverdracht als ervaringsge richt actief zijn. Het accent zal worden gelegd op het werk van dr. C. Schuurman, grondlegger van het Centrum voor Zelfbezin ning. Inl.: 01180-29094-34352 en 34620. In januari is ’’Volharding” gestart met een nieuw jeugdteam voor zowel meisjes als jongens vanaf 8 jaar. Het enthousiasme is groot en doordat er 2 trainsters zijn, is er ook tijd voor extra indivi duele aandacht. Eind februari vindt het eerste toernooi voor deze jeugdgroep plaats. Lijkt het je leuk, kom dan gerust een keer vrijblijvend mee trainen. Deze groep traint op woensdagmiddag van 16.30 U.-17.30 u. in 't Sportcentrum te Goes. Voor de andere jeugdteams loopt de kompetitie op z’n eind. Echter er volgt een tweede, an ders opgezette kompetitie. Ook bij deze jeugdteams zijn le den van harte welkom, om mee te trainen met mogelijkheden om deel te nemen aan de nieuwe kompetitie. Er wordt a.s. weekend kompetitie gespeeld en het programma ziet er als volgt uit: 19.00 Heren 3de klasse: Volhar ding III - B V. Oostburg II 20.00 Dames 1ste klasse: Volhar ding I - Voorwaarts II 21.30 Dames 2de klasse: Volhar ding III - Dynamo II 22.00 Heren 2de klasse: Volhar ding II - Matador 20- 2 Oost-Souburg: 18.45 Meisjes Junioren: Souburg II - Volharding I Terneuzen: 18.30 Dames 1ste klasse: Scheldesport I - Volhar ding II Supporters en belangstellenden zijn van harte welkom. Eens een keer vrijblijvend meetrainen is mogelijk. Voor informatie, tijden, kosten en aanmelding kun je bel len naar Kees Steur, tel. 01100-20559. Gewoon DOEN! COC Zeeland houdt zaterdag 19 maart het jaarlijkse voorjaars- feest. Dat gebeurt in Slot Osten de te Goes, waar ook de Werk groep Homoseksualiteit Schouwen-duiveland van de partij zal zijn. Een play-backshow maakt deel uit van de avond die om negen uur begint. Entree vijf gulden. WHSD- en COC-leden betalen f 2,50. Dinsdag 23 februari houdt Am nesty Internationalwerkgroep Goes voor een schrijfavond in het infocentrum aan de Alb. Joachim- kade 5. Tussen 20 en 22 uur wor den daar brieven geschreven naar mensen die om geloofs- of politieke overtuiging in de gevan genis zitten. Het gaat deze keer om mensen in Peru, Bulgarije, Indonesië, Laos en een groot aantal kinderen in Irak. Inl. Betty Geene, tel. 01100-21482. De stichting Trimbelangen Midden-Zeeland zal ter voorberei ding op het nieuwe wielerseizoen de organisatie op zich nemen voor het houden van trainingsrit ten. De stichting T.M.Z. heeft de beschikking over een prachtig parcours in de Willem- Annapolder te Biezelinge. Ook zal er worden gestart in 2 catego rieën, namelijk 1: categorie voor de coureurs die al de nodige trai- ningskilometers in de benen heb ben, de 2e categorie in voor hen die nog maar pas beginnen met de training. De opening van het seizoen staat gepland op zater dag 5 maart. Inschrijving vanaf 13.00 uur in restaurant ”De Cais son” te Biezelinge en om 14.00 en 14.02 uur wordt er gestart. De 1e rit zal gaan over 55 minuten 1 ronde. De trainingsduur wordt iedere week opgevoerd. Het vol ledige programma ziet er als volgt uit: 1e rit 5/3-1988 Willem Annapol- der - aanvang 14.00 en 14.02 uur. 2e rit 12/3-1988 Willem Annapol- der - aanvang 14.00 en 14.02 uur 3e rit 19/3-1988 Willem Annapaol- der - aanvang 14.00 en 14.02 uur 4e rit 26/3-1988 Willem Annapol- der -aanvang 14.00 en 14.02 uur 5e rit 2/4-1988 Willem Annapol- der - aanvang 14.00 en 14.02 uur 6e rit 9/4-1988 Willem Annapol- der - aanvang 14.00 en 14.02 uur. 16/4-1988 Willem Annapolder. De weekends welke sinds begin dit jaar door hotels in Zeeland voor hondenliefhebbers worden georganiseerd blijken aan te slaan. Er staan nog een drietal weekends op het programma. Ze worden 19-22 februari en 4 - 6 maart nog gehouden in Hotel de •Commerce te Middelburg en van 26 - 29 februari in Hotel de Zeeuwse Stromen te Renesse. De weekends staan achtereen volgens in het teken van Yorkshire-terriers en overige ge- zelschapshonden, van Labradors en Retrievers en ten slotte van Bassets. Inl. bij de prov. VW, tel. 01180-33000 Interieurbouw Slabbekoorn te Goes viert op 19 februari a.s. het 35-jarig bestaan. Dat gebeurt tij dens een feestelijke bijeenkomst in Hotel Westduin te Koudekerke. Tussen 17 en 19 uur is er een re ceptie. Tevens wordt die dag af scheid genomen van de heren Jansen en Van Akkeren, die respectievelijk 30 en 33 jaren bij de zaak hebben gewerkt. Programma 27 februari Sport centrum Goes: 19.45 uur Tjoba 1 - Albatros 1; 20.55 uur Tjoba 2 - Swift 3; 18.45 uur Tjoba Jun. 1 - Swift Jun. 2; 18.00 uur Tjoba Asp. A - Blauw wit Asp. A. Voor nadere inlichtingen en aan melden nieuwe leden: Mevr. A. Harinck - van de Vrie, Heer Wis- sestraat 7, 4472 AP ’s-Heer Hendrikskinderen, tel. 01100-12273. in de nieuwe Zeelandhallen te Goes een vakbeurs gehouden. Voor deze beurs zullen naar schatting 125 bedrijven zijn verte genwoordigd, terwijl er totaal zo’n 65 exposanten zullen zijn. De vakbeurs wil voorlichting geven aan ondernemers in de rekreatie- sector: van bungalowparken en campings tot jachthavens. Zowel diensten als produkten zullen op Rekreavak worden getoond. On der de exposanten zien we aan nemers, installateurs, sanitaire voorzieningen, cultuurtechnische werken, omheiningen en veilig heidsvoorzieningen, zwembaden, ontwerp- en adviesburo’s. De openingstijden zijn dagelijks van tien tot vijf uur. Verder heeft Or- ganisatieburo Orned voor ko mend najaar een grote Vakbeurs op gebied van Visserij en Visver werking op het programma staan. In ’t Beest te Goes draait vrijdaga vond om half negen „The Fly”, een film van David Cronenberg. Na een wat traag begin, waarin Cronenberg een romance op laat bloeien tussen de twee hoofdper sonen, gaat de film flink in ver snelling als natuurkundige Seth Brundle in een dronken bui zijn zelfgebouwde teleportatiecapsule binnentreedt. Eerdere experimen ten, waarbij onder andere een aap van de ene naar de andere capsule werd getelepoteerd, heb ben aangetoond dat het bouwsel nog verre van perfekt is. Tot over maat van ramp zit er ook nog een vliegje in de capsule. De geneti sche en molekulaire struktuur van mens en vlieg gaan een fusie aan. Vanaf dat moment is de el lende niet meer te over zien.... Aanvang half negen, entree zes gulden. In de weekends van 20 en 28 februari a.s. worden de finalepartijen voor de vierde klas bandstoten kleinbiljart voor het district Walcheren en De Bevelanden afgewikkeld. Dat gebeurt in twee poules: de A- groep bij "Delta" in café Juliana aan de Voorstraat te Colijnsplaat’, de andere in bij 't Raedthuys in café Centrum aan Plein 1940 te M’burg. Wedstrijdleiders zijn resp. A. Klaassen en H. Leenders. De volgende spelers hebben zich geplaatst: Groep A: Johan de Punder D.O.S. Ovezande gem. 1.57; George Schouten B.V.W. Wemeldinge gem. 1.56; Michiel Raas L.B.V. Lewe dorp gem. 1.49; Harry van der Wulp ONDER ONS Goes gem. 1.455; Leo de Jonge DE TOEKOMST ’s-Heerenhoek gem. 1.454; Ab Weststrate SCHELDEZICHT Wemeldinge gem. 1.41; Anton van Liere DE SMIDSE ’s-Gravenpolder gem. 139; Levien Huibregtse B.V.W. Wemeldinge gem. 1.33. Groep B: Bas Smits L.B.V. Lewedorp gem. 1.52; Mark van der Hage DE SMIDSE ’s-Gravenpolder gem. 1.471; Gerald Doene O.H.G.L. Kwadendamme gem. 1.47; Lou van Stee L.B.V. Lewedorp gem. 1.46; Janus de Jonge O.B.K. 's-Heerenhoek gem. 1.43; Jan van der Hage H.B.C. Heinkenszand gem. 1.42; Gillis Schaalje B.V.M. Middelburg gem. 1.31; Kees Heijboer B.V.M. Middelburg gem. 1.26. De reserves voor beide groepen zijn: Kees Verweij ONDER ONS Goes gem. 1.37; Eddy Hoondert L.B.V. Lewedorp gem. 1.37; William Jacobs DE SMIDSE 's-Gravenpolder Kampioenschappen T.M.Z. Infor- gem. 1.16. matie kunt u zich wenden tot or- ganisatie/bestuurslid T.M.Z R Slis 01102-3400. Myra Stoffer is de nieuwe jazz- gymnastiekleidster van de Goese Chr Sportvereniging O.K.K. Zij komt uit Vlissingen en is 23 jaar jong. Na haar opleiding V.W.O. heeft zij de Haagse Academie voor li chamelijke Opvoeding (H.A.L.O.) gevolgd waar zij vorig jaar haar 1e graads akte heeft behaald. Haar keuzevak op de HALO was jazzballet. In februari '87 heeft Myra aan een dansstage in Brug ge deelgenomen, waar naast jazzballet ook modern dans en tapdancè werd gedoceerd. Als afsluiting van de HALO is My ra met een demonstratiegroep naar de Gymnastrada in Dene marken geweest. Myra heeft 10 jaar in de selectie van V.T.V. Vlis singen geturnd. Zij volgt bij O.K.K. Lucy de Willi gen op, die na acht jaar lesgeven is gestopt. Heeft u naar aanleiding van bo venstaande belangstelling voor de jazz-gym? Kom eens langs in de gymzaal aan de Reigerstraat. Elke woens dag van 19.00 - 22.00 uur worden daar de lessen gegeven. Vraag om de strippenkaart en doe 4x gratis mee! Tot ziens bij O.K.K. te Goes. Zaterdag a.s. wordt in café- restaurant Den Ronden aan de Rembrandtstraat te Bergen op Zoom weer een ruilbeurs gehou den voor miniatuurauto’s en blikspeelgoed. Verzamelaars uit binnen- en buitenland worden er verwacht, aldus laat organisator Dies Jeremiasse uit Rilland ons weten. De beurs is voor publiek geopend van tien tot drie. Wie een stand wil benutten, kan con tact opnemen met Rob van den Bovenkamp, tel. 01134-1642. Het thema "Hersenen en ge drag” staat centraal in een kur sus welke op vijf dinsdagavon den wordt gegeven in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg. Het gaat om een cursus van de Vrije Universiteit en Samenleving (Vusa). De eer ste avond is op 23 februari, de laatste 22 maart. VU- hoogleraren en docenten geven informatie over hersenonderzoe ken door verschillende weten schappers. Inl. en opgave: tel. 020 - 5482674. (l teleurgesteld. 11 Vodago heeft (ook via De Bevelander) veel moeite gedaan jom jongelui te werven voor een toernee van 6 weken door Japan. De toernee dreigde te stranden, omdat onvoldoen- 11 de volksdansers zich gedurende zes weken achtereen vrij o konden maken, Omdat de volksdansvereniging echter uit de medische J hoek het advies kreeg, geen 6 maar 3 weken op reis te o gaan in Japan (elke dag ettelijke optredens in een zeer warm klimaat zou een onmenselijk zware belasting bete- kenen), werd de duur van de toernee al teruggebracht tot twokon i De reis van de Goese volksdansvereniging Vodago naar 11 Japan gaat definitief NIET door. Het bestuur van de vereniging heeft uit het Land van de 1 Rijzende Zon te horen gekregen, dat men van harte wel- J i kom is gedurende 4 weken in de periode maart/mei. Maar dat komt Vodago niet goed uit. "Dat is een tijd, waarin wij geen compleet gezelschap op de been kunnen krijgen. In die periode zijn dansers, muzi- kanten en begeleiders niet in staat, om allemaal een paar o weken vakantie op te nemen”. o "Wij wilden graag enkele weken in de zomer. Maar dat zit er kennelijk niet in”, aldus voorzitter Gerard van Damme o Op zaterdag 20 februari komt buurman Kapelle op bezoek. Dit is alweer een van de laatste thuis wedstrijden. Dus wie het 1e nog thuis aan het werk wil zien, moet erbij zijn. Aanvang 14.30 uur. Yerseke 2 moet op .bezoek naar WHS 2. Aanvang 15.30 uur. Verdere programma: Yerseke 3 - Nieuwland 2 uur Wemeldinge 3 - Yerseke 412.45 uur Yerseke 5 - DFS 3 12.45 uur Serooskerke 4 - Yerseke 6 12.45 uur Thuis: Yerseke B1 - Lebo B1 (vriends.) 11.15 uur Yerseke C2 - Kruiningen C211.15 uur Yerseke E2 - Rillandia E2 10.00 uur Onder deze titel wordt er in het weekend van 12 en 13 maart in Kapelle een project gestart, waar bij Annetien Heering en Anne- Marie Vester mensen leren be wuster met zichzelf om te gaan. Dat gebeurt d.m.v. Gestalt, Psy- chosynthese en healing. Na het weekend van 12 en 13 maart vol gen er nog zeven dinsdagavon den. Dit alles wordt gegeven in het gebouw Namascara te Kapel le (de voormalige kleuterschool). Inl. tel. 01106-2977 en 01184-19868. Nu is de toernee helaas helemaal gestrand. Niet door ge- J brek aan vakantie, niet vanwege een tekort aan dansers, o niet vanwege de financiën, maar uitsluitend omdat de gastheren een verkeerde periode voor hun invitatie kozen. "Jammer”, zegt ook Gerard van Damme. "Maar het is all- in-the-game. We komen deze zomer overigens toch wel aan onze trekken met de buitenlandse reizen”. Toch blijven de contacten tussen Vodago en de Japanse gastheren erg hartelijk. Zo bemiddelt de vereniging nog o altijd bij het 'leveren' van beoefenaren van oude ambach- ten voor het Nagasaki Holland Village. o "Vanaf 21 maart kan men zich bij mij aanmelden. Ik kan eigenlijk wel zeggen, dat iedere beoefenaar van een oud ambacht zó naar Nagasa1'1j-* -■ dus Gerard (tel. 28130). afkomstig van Kees Meijaard van café-brasserie Midcity aan de Grote Markt te Goes. De tassen zijn van medesponsor Heftruck- service De Vlieger. Op bijgaande foto het hele gezelschap in de nieuwe outfit. In ’t midden: de heer Kees Mei jaard (sponsor) en oud- Volhardingslid. Linksboven: trai ner Bennie Weststrate springgroep. Rechtsboven: André Corstanje - acro gym, selectie jongens rechts 2e rij: trainster Cora Kola - selectie meisjes. Ypsilon, de vereniging voor ouders en familieleden van chro nisch psychotische en schizofre ne mensen, houdt woensdag 24 februari a.s. weer een contacta- vond in Goes. Aanvang kwart vóór acht op het adres Vlasmarkt 6. Mensen die willen praten en er varingen willen uitwisselen over deze problematiek, zijn van harte welkom. Inl.: 010-4183050 of Yp silon afdeling Zeeland, 01100-12221.

Bevelander | 1988 | | pagina 23