SPORT Bevelanden SPORT in ’t kort Gulle Sint in H’zand Volharding I volledig in het nieuw gestoken Zeeuwse Snookerranking groeit aan betekenis Ted Verschoor is winnaar ge worden van het vierde Zeeuwse Ranking-Snookertoernooi dat kort geleden in het Snookercen- trum Zeeland aan de Rimme- landstraat in Goes werd gehou den. Het Snooker-Biljartcentrum Zeeland krijgt overigens met zijn toernooien steeds meer belang stelling. Niet alleen vanuit eigen regio en provincie, maar ook el ders uit het land. Aan het laatste toernooi werd door vier spelers uit Vlaardingen deelgenomen, terwijl er ook deelname uit Bel gië was. Uitslagen Kwartfinale: André Koot-Eric Pieters 2-0; Rudy Loontjes-Victor Richel 1-2; Ad Agterdenbos-Rudy de Kubber 1-2; Leo Dorreman-Ted Ver- FyS IH'V’ Zaterdag drie bands in’t Beest te Goes Minister Smit-Kroes opent nieuwe Oostsluis kanaal door Zuid-Beveland. In Kerstvakantie weer zaalvoetbaltoernooi voor jeugd Goes e.o. S.V. Robur Veldrit Hollandse Hoeve v.v. Goes op zoek naar dames Programma K.V. TOGO SINTERKLAAS OP BEZOEK Korfbalver eniging Tjoba Poelbosloop V.V. Goes Sponsors zijn van harte welkom Bevelanders SSV 65 Met Rabobank naar Londen I V.V. Yerseke Basketbalclub Volharding r- K Woensdag 25 november 1987 21 DE BEVELANDER Nivon Rode Kruis- afscheid After Hours Schuurfeest Ontmoetingsavond Vergadering CNV Sint bij het Ambachten centrum Intocht van de Sint in Wolphaartsdijk PCOB Borsele Vogelbeurs Rommelmarkt ”U EN UW HOBBIE” Sacred Dance Schaaklessen Wereldwinkel Kapasi Vlaamse films Dyslexie tel.: Dunkers Afgelopen zaterdag maakte Sint in Heinkenszand, gezeten in een koets, zijn entree. Traditie getrouw begaf de Goedheilig- man zich daarna naar De Sten- ge om er de jongere kinderen te tracteren. Overigens beperkte hij zich daarbij niet helemaal tot de jongste jeugd. Sint had na melijk, mede namens de plaat selijke ondernemers, een ver rassing in petto voor mevrouw Heijboer uit Heinkenszand. Ze mocht uit zijn handen namelijk een envelop met cheques ter waarde van, op één cent na, dui zend gulden in ontvangst ne men. Mevrouw Heijboer werd namelijk hoofdprijswinnares van de Heinkenszandse winkelwe kenactie, welke eind oktober werd gehouden. Woensdag 2 december opent minister Smit-Kroes van Verkeer en Waterstaat de nieuwe oostsluis in Hansweert. Hierdoor is een deel van de belangrijke noord-zuidverbinding verbeterd. De oostsluis vervangt het oude sluizencomplex in het Kanaal door Zuid- Beveland en heeft afmetingen van 24 bij 280 meter. Oorspronkelijk diende de nieuwe oostsluis in mei 1988 gereed te zijn; de westsluis zou twee jaar later in gebruik worden genomen. In 1986 bleek dat zich ernstige stabiliteitsproblemen voordeden bij de bestaande west- en middensluis te Hansweert die sterk verouderd waren. Deze sluizen zijn daarom vorig jaar gesloten. De oude oostsluis bleef nog in gebruik totdat de nieuwe klaar zouden zijn. De minister besloot dan ook tot vervroegde ingebruikname van de nieuwe oost- en westsluis. Hierdoor wordt niet alleen de scheepvaart, maar ook de veiligheid aan de Westerschelde gediend. De sluizen vormen name lijk een schakel in de waterkering langs de Westerschelde. De nieu we westsluis zal omstreeks mei 1988 gereed zijn. Door het versnel len van de werken kwam de planning enorm onder druk te staan. Bijna alle werken zijn gereed alleen de geleidewerken en de wacht- plaatsen voor de scheepvaart worden volgens het oorspronkelijke tijdschema uitgevoerd en zullen ongeveer een half jaar na voltooiing der sluizen klaar zijn. In 1978 werd besloten het toen meer dan 100 jaar bestaande Kanaal door Zuid-Beveland te verbeteren. Ondanks de financiële proble men van de rijksoverheid besloot de minister dat in 1983 met de ver- beteringswerken ten zuiden van de Vlaketunnel moest worden be gonnen. Deze werken betreffen het vervangen van de sluizen bij Hansweert met bijbehorende voorhavens en hoogwaterkering. De resterende noordelijke kanaalverbeteringswerken behelzen het op heffen van de sluizen bij Wemeldinge en daarom het verhogen van de dijken langs het kanaal tot Deltahoogte alsmede het verdiepen en verbreden van de kanaalbodem. Het Kanaal door Zuid-Beveland komt dan namelijk in open verbinding met de Oosterschelde. Deze werken zijn in de jaren negentig gereed. De minister heeft dit voor jaar met een aannemerscombinatie een contract gesloten voor het verder uitwerken en besteksgereedmaken van de voorgenomen noordelijke verruiming van het Kanaal door Zuid-Beveland. Nivon-afdeling Goes heeft don derdag, morgen, een film- en dia-avond in de kantine van de gemeentepolitie te Goes. De po litie geeft daar aan de hand van de film en dia’s informatie over inbraakpreventie. Adjudant v.d. Berge is er bij en zal vragen beantwoorden. De avond begint om acht uur. Tijdens een feestelijke bijeen komst van de mensen die be trokken zijn bij de organisatie van de jaarlijkse Ronde van Midden-Zeeland, werd afgelo pen zaterdag de heer De Koning in de bloemen gezet. Dat ge beurde in buurthuis De Pit, waar de heer De Koning afscheid nam als Rode Kruismedewerker aan deze Zeeuwse wielerklas sieker, die hij maar liefst 28 maal begeleidde. De heer De Koning werd dank gezegd door het wielercomité voor zijn verdiensten. In De Klomp te Ovezande draait zondagavond om half negen de film ’’After Hours” van de regis seur Martin Scoresse (USA). Hij werd er in 1986 te Cannes voor bekroond. De film speelt in nachtelijk New York-City, waar de hoofdrolspeler wordt gecon fronteerd met (zelf)moord, in braak, lynchpartijen, achtervol gingen als in een nachtmerrie. Goense). Trainingspakken zijn geschonken door Wagenvoorde Smitweld Lastechniek B.V. uit Middelburg. Op de foto: Staand v.l.n.r. Dhr. en Mevr. Goense, W. Vermeule, J. Looy, P. de 1 4 Zondag a.s. wordt in Goes de Nationale Hollandse Hoeve Vel drit verreden onder auspiciën van de KNWU en tevens gel dend voor het districtskampi- oenschap van Zeeland. De Hol landse Hoeve, nabij het Sport centrum, biedt een mooi par cours. Aan de start komen Re creanten (vertrek half elf), Lief hebbers (half twaalf Nieuwelin gen (half één), Junioren (start half twee) en amateurs/profs. Deze laatste gecombineerde ca tegorie gaat om kwart voor drie van start voor een rit van 50 mi nuten plus één ronde. In 's Heer Abtskerke is er zater dag a.s. een groot Schuurfeest bij J. Markusse aan de Kerkring. Dit schuurfeest is bedoeld ter ondersteuning van de motor crosser Chris Markusse die af gelopen seizoen weer de nodige goede resultaten heeft geboekt en daarbij steeds kan terugval len op een trouwe schare sup porters. Het Schuurfeest begint om half negen en muziek wordt verzorgd door de groep "Smi le”. Entree vijf gulden. schoor 0-2. Halve finale: André Koot-Victor Richel 2-0; Rudy de Kubber-Ted Verschoor 1-2. Fi nale André Koot-Ted Verschoor 0-3. De v.v. Goes wil het volgende voetbalseizoen een dameselftal binnen de lijnen zien te krijgen. Uiteraard kan dit alleen bij vol doende belangstelling. De vroe gere GDVV zal binnen de v.v. Goes worden ondergebracht, maar om een volwaardig elftal op de been te krijgen is er ver sterking nodig. Het damesteam zal worden begeleid door Sjaak Groenewegen en Fup Voogd, resp. jeugdvoorzitter/leider en jeugdtrainer. Dames die zich al hebben gemeld, kunnen in ja nuari met de training beginnen. Dames en meisjes vanaf 14 jaar zijn welkom. Ze kunnen zich in verbinding stellen met F. Voogd, Trumanstede 93 - 04, 4463 WE Goes, tel. 01100-31185. A.s. zaterdag 28 november heb ben alle spelende ploegen een wedstrijd in het Sportcentrum. TOGO 1 speelt om 16.00 uur te gen Seolto 1 uit Vlissingen. De ze ploeg is een gevaarlijke outsi der in de afdelingseerste-klasse. We hebben er echter alle ver trouwen in, dat TOGO de beide punten in Goes houdt. Het programma ziet er verder als volgt uit: TOGO 3-Swift 6, 15.00 uur; Blauw Wit 4-TOGO 5, 21.00 uur; TOGO 8-TOGO 7, 14.00 uur en van deze wedstrijd verwachten we veel spektakel. Jeugdwedstrijden: TOGO A-Swift A3, 13.10 uur; TOGO C-Swift C1, 12.20 uur; TOGO P-ONDO P, 9.50 uur. Alle wedstrijden in Goes. Voor meer informatie en opgave van nieuwe leden kunt u bellen naar: S. Joziasse, tel.: 15819. Volgende week woensdag 2 de cember brengt Sinterklaas een bezoekje aan de TOGO-kantine op ”Het Schenge”. Op uitnodi ging van de Activiteiten Com missie TOGO zal hij ook twee Zwarte Pieten meebrengen. Alle welpen en pupillen van TO GO worden om 16.00 uur in de kantine verwacht. Nadat Sinter klaas alle cadeautjes uitgedeeld heeft, zal hij om ongeveer 18.00 uur weer vertrekken. In afwach ting van zijn komst, worden er spelletjes gedaan. Wedstrijden 28 november: Voor Tjoba is dit één van de weinige zaterdagen waarop bijna alle ploegen uitwedstrijden te spelen hebben. Het programma in Sportcentrum Goes is daarom beperkt tot de volgende jeugd wedstrijden: 9.00 uur Tjoba B-Ondo B 10.40 uur Tjoba Q-Luctor Q In ”De Pit" te Goes-Zuid wordt donderdagavond, morgen, weer een ontmoetingsavond gehou den, aanvang acht uur. De avond is bedoeld voor mensen die anderen willen leren kennen. De avond staat in het teken van spelen waar iedereen aan mee kan doen. Verder wordt er aan dacht besteed aan het uit Australië afkomstige koersbal. Gezelligheid en spanning gaan dus samen op deze avond. Inl. tel.: 01100-13378-13930-21270 en 27311. De CNV-afdeling Goes verga dert dinsdagavond 8 december in café The Pointer in de Nieuwstraat te Goes, aanvang half acht. Er wordt o.a. informa tie gegeven over de Vakbonds- school Goes, jaarverslagen ko men aan de orde, de visie van het CNV over de gezondheids zorg staat op de agenda en er wordt gesproken over het straf- beleid bedrijfsverenigingen bij verwijtbaar gedrag van inge schreven werklozen. Zaterdag 28 november organi seert de voetbalvereniging van ’s Heer-Arendskerke in samen werking met AV ’56 wederom de Poelbosloop. Het parcours van deze trimloop loopt door het na tuurgebied ”de Poel". De start is om 14.00 uur en vanaf 13.00 uur kan men inschrijven in de kantine van de voetbalvereni ging. De start is nabij het sport- komplex, waar voor kleedruimte is gezorgd. De afstanden van deze trimloop zijn 3,7- 5,5 en 10 km. Na afloop ontvangt iedere deelnemer een fraaie herinne ring. De kosten voor deelname bedragen f 3,—; voor kinderen t/m 12 jaar en KNAU-leden f 2,—. Voor inlichtingen kan men zich wenden tot: Helen Luitwieler, afd.; Recreatie Sport AV’56, tel.: 01100-12855. Zaterdag 28 november is Sint Nicolaas in het Ambëchtscen- trum te Goes. De Sint heeft deze middag speciaal vrij gehouden om in het Ambachtscentrum de kleintjes een handje te kunnen geven en een gesprekje te kun nen voeren. Natuurlijk neemt hij zijn Pieterbazen mee. Deze zul len met gulle hand het strooi- goed door het Ambachtscen trum strooien. De Sint is er van 13.00 tot 17.00 uur. De Goese Sportraad doet ook een duit in het zakje middels een subsidie. Niettemin is er veel geld nodig om dit toernooi jaarlijks rond te kunnen krijgen. Begrijpelijk. Want er moet maar liefst 97 uren gebruik worden gemaakt van de zalen van het Programma 28 en 29 november: Goes 1 speelt zijn uitwedstrijd tegen VES ’35 uit Oudenbosch een nieuwkomer die het niet slecht doen in de 3e klas. Goes speelt thuis tgen HVV-’24 2 om 14.30 uur één van de kop lopers uit deze klas. Goes A1 speelt zaterdag uit bij Vlissingen A1 aanavng 14.30 uur. VES-35 1 -Goes 1 14.30 uur Goes 2 - HVV’24-2 14.30 uur Jong Ambon 4 - Goes 3 10.30 uur Zeeland Sport 6 - Goes 4 14.30 uur Goes 5 - Cortgene 2 10.30 uur Vlissingen A - Goes A1 14.30 uur Goes A2 - Kruiningen A2 12.45 uur Kloetinge B2 - Goes B1 11.15 uur Goes C1 - Hansw.Boys C1 11.15 uur Middelburg C2 - Goes C2 11.15 uur Nieuwe leden zijn van harte wel kom: senioren: P. ter Bruggen 12872, junioren: T. Hoezen 13921 Jeugd zat. 28 nov. Robur A1 - Vogelwaarde A1 14.30 Kapelle A2 - Robur A2 12.45 Robur B1 - Lewed. Boys B1 12.45 Rillandia C1 - Robur C1 11.15 Robur E1 en E2 zijn vrij. Senioren zondag 29 november Robur 1-Ria W. 1 14.30 Philippine 2 - Robur 2 14.30 Robur 3 - Hans. Boys 4 12.30 Renesse 2-Robur 4 14.30 Voor de wedstrijd van Robur 1 tegen Ria W. hopen we op’ goed weer, veel toeschouwers en bo venal een fijne, sportieve wed strijd. De mannen van ons vlag- geschip zullen er alles aan doen de punten in Goes te houden. Robur 3 gaat proberen op het rechte pad terug te keren. Alle teams veel succes! Wilt u ook eens tegen een balletje trappen, dan kan dat bij ons. Aanmelden nieuwe leden tot 19 jaar bij J. Speetjens, tel. 20100. Overigen bij J. Woord, tel. 14654. Goese Sportcentrum. Eh dat kost geld. Negen dagen lang zal er tien uur worden gevoetbald en nog eens één dag zeven uur. Aan de opzet van het kersttoer nooi wordt medewerking ver leend door de volgende vereni gingen: Robur, Kloetinge, Goes, Apollo, SSV, Wolphaartsdijk en Bevelanders. De organisatie zoekt thans nog sponsors die één of meer uren zaalhuur voor hun rekening willen nemen. Eén uur kost f 35,—. Tijdens het toernooi zullen er circa 300 wedstrijden worden gespeeld. Veel enthousiaste vrijwilligers zullen het geheel, samen met de scheidsrechters, in goede ba nen leiden. Wie zich als sponsor wil melden, kan kontakt opne men met de heer J. Woord, tel. 01100-14654 of A.B. de Bruine, tel. 01100-28388. Wolphaartsdijk - Sint-Nicolaas zal zaterdag 28 november een bezoek brengen aan Wolp haartsdijk. Om 16.00 uur zal de goedheiligman in gezelschap van muziekvereniging ADVEN- DO een rondgang maken door het dorp. Het kinderprogramma begint om 15.00 uur in het dorpshuis, waar de voorberei ding plaatsvindt op de komst van de Sint, ’s Morgens zal de stichting C.J.V. Wolphaartsdijk een Sint-Nicolaasaktie houden d.m.v. de verkoop van spe culaas. Klundert voor het eerst in haar geschiedenis op bezoek bij Be velanders. Tot voor kort zullen de meeste Klundertenaars nog nooit van Kamperland hebben gehoord. Nu Bevelanders de koppositie in de 4e klas K.N.V.B. inneemt, zal dat na tuurlijk anders zijn geworden. Zo zie je dat dat ook voetbal een plaats kan promoten. Als men nu nog een goede indruk maakt op Klundert, dan zal ook Kam perland in Brabant voor altijd be kend blijven. Bevelanders 2 gaat op bezoek naar G.P.C. 2 in Vlissingen. Moeilijk, maar niet onmogelijk. Hetzelfde geldt voor Bevelanders 3, dat tegen Brou wershaven 2 moet aantreden. Succes Piet. Een leuk duel wordt de dameswedstrijd van de Bevelanders tegen Kloetinge 2. Als men de aardappels een uur tje later opzet, kunnen de Kam- perlandse dames de aanmoedi gingen in ontvangst nemen die ze goed kunnen gebruiken. Kom op Kamperlanders, maak er weer een gezellige zaterdag van op het sportcomplex. Het pro gramma ziet er als volgt uit: Bevelanders 1-Klundert 1 14.30 G.P.C. 2-Bevelanders 2 14.30 Bevelanders 3-Brouwershaven 2 12.45 Dames Bevelanders-Kloetinge 2 11.15 S.S.V. A1-Bevelanders A112.45 Patrijzen B1-Bevelanders B1 11.15 Bevelanders C1-Bruse Boys C1 11.15 De Protestants Christelijke Ou derenbond afdeling Borsele houdt donderdag, morgen, een ledenvergadering in de con sistorie van de gereformeerde Kerk te 's-Gravenpolder, aan vang half drie. Na het huishou delijke gedeelte zal de heer Kat- seman uit Wolphaartsdijk een serie dia’s laten zien over Vee- re. Belangstellenden zijn van harte welkom. ,,’t Goudhaantje” te Middelburg houdt zaterdag a.s. in Het Dorpshuis te Nieuw en Sint Joosland een vogelruil- en ver koopbeurs. Iedereen die op vo- gelgebied iets heeft te ruilen of te verkopen - of iets zoekt - is van harte welkom. Twee hande laren zijn eveneens aanwezig. De beurs is geopend van één tot half vier en staat in het teken van Sinterklaas. Voor een aantal bezoekers zijn er zelfs present jes aanwezig. Om drie uur wor den de winnaars bekend ge maakt van de Delta-show-kwiz die een week eerder werd ge houden tijdens de Deltashow. Senioren, junioren en pupillen. Zaterdag 28 nov.: SSV 651 speelt tegen VCK1 op eigen terrein. Het moet mogelijk zijn om twee punten te pakken. Als het vizier van onze voorhoe de op scherp staat, kunnen er misschien een paar doelpunten gemaakt worden. Aanvang 14.30 uur. Voor SSV2 de uit wedstrijd tegen Kruiningen 2 om 14.30 uur. SSV3 ook uit tegen Middelburg 3 om 12.45 uur. SSV4 gaat naar Hoedekenskerke 4: 12.45 uur. SSV5 speelt thuis tegen VCK5 om 12.45 uur. Junioren en pupillenwedstrijden SSV65: SSVA1-Bevelanders A1 12.45 uur. Extra wedstrijd Apollo B1-SSV B1 11.15 uur. SSV B2-Nieuwland B1 11.15 uur Ka pelle C2-SSV C2 10.00 uur; Waarde D1-SSV D1 10.00 uur. Aanmelding nieuwe leden, seni oren, junioren en pupillen vanaf 6 jaar bij W.M. Slabbekoorn, G. van Adolfstr. 29, te Goes, telef. 28203 en bij B. Bouwense, Kastanjestr. 14 te Goes, telef. 20198 of in het Clubgebouw van SSV 65 op sportveld 't Schen ge" aan de Westhavendijk, tele fonisch bereikbaar onder 01100-31188. Zaterdags vanaf 8.30 uur geopend. Meij, J. Priem, C. Bek, A. van Eekelen, L. Huybregts.H. Sprong (trainer). Zittend v.l.n.r. H. Vermeule, L. Remijn, C. Lous, D. Jeras, E. Hoondert en M. Ars. Uitslagen Zeeuwse Snooker Ranking: Toernooi 11-12 no vember: 1Ted Verschoo 7 pnt.; 2. André Koot 5 pnt.; 3-4. Rudy de Kubber 4 pnt.; Victor Richel 4 pnt.; 5-8 Ad Agterdenbos 3 pnt.; Rudy Loontjes 3 pnt.; Leo Dore- man 3 pnt.; Eric Pieters 3 pnt. Stand na 4 toernooien: 1André Koot 22 pnt.; 2. Martin Koot 19 pnt.; 3. Ad Agterdenbos 15 pnt.; 4-6 Piet Koek 12 pnt.; Rudy Loontjes 12 pnt.; Rudy de Kub ber 12 pnt.,; 7-8. Wim Scheffers 9 pnt.; Leo Dorreman 9 ont. Begin december wordt in Lon den een grote landbouwten toonstelling gehouden. Belang stellenden van de Bevelanden wordt de kans geboden om met de Rabo-bank op vrij voordelige manier deze grote beurs te be zoeken. Er worden moderne technieken getoond, er zijn shows en de beurs biedt de agrarische wereld een goede kans om nieuwe contacten te leggen. De studiereis kost f 197,— en bij de Rabobank kan men alle informatie geven. De sportvereniging "Volhar ding” te Goes houdt zaterdag a.s. een rommelmarkt in De Bussel te Goes-Zuid. Aanvang negen uur. De markt tot 's mid dags drie uur en er zal van alles te koop zijn, zoals boeken, spel letjes, puzzels, speelgoed, ser vies, bloempotten, kleine meu bels, platenspelers e.d. Zaterdagavond a.s. spelen er vanaf half tien drie bands in jongeren centrum 't Beest aan de Beestenmarkt te Goes. Dit in het kader van een Zeeland-toer welke wordt georganiseerd door het Zeeuws Pop- overleg in samenwerking met de Zeeuwse Culturele Raad en Pro vincie. De zaterdag in ’t Beest optredende bands zijn "Self without shells", "Torture” en Carbazol”. Bij deze Zeelandtoer wordt Goes als laatste aangedaan met deze "Luctor et Emergo" voor de Zeeuwse popmuzikanten. De bedoeling van de toernee is om Zeeuwse bands de gelegenheid geven om hun repertoire, indien nodig, meer bekendheid te geven. Tegelijkertijd krijgt het publiek de gelegenheid om voor een luttel bedrag op de hoogte te blijven van de muzikale ontwikkelingen in Zeeland. In ’t Beest staan drie bands, uit Axel komt Selfs without shells", zij maken gebruik van Vox ver sterkers, synthesizers en tapes. "Torture” is een rock gezelschap uit Terneuzen en als afsluiter zal "Carbazol” optreden die een men geling brengt van afro-europese salsa en reggae. Entree: f 5, Voor de 16e maal wordt in de komende Kerstvakantie in Goes het grote Jeugdkerstzaal- voetbaltoernooi gehouden. De Rabobank is hoofdsponsor, terwijl de groots opgezette or ganisatie verder mogelijk wordt gemaakt door de steun van het overige bedrijfsleven uit stad en regio. Het toernooi is bestemd voor jeugd uit Goes en wijde omstreken en het aantal deelnemers zal dit jaar ongeveer 630 zijn. Dat is het thema waarmee de Ned. Verg, van Huisvrouwen in Goes zich bezighoudt op woens dag 25 november, hedenmiddag dus. Op deze open middag staat niet het veelzijdige jaarprogramma van de NVvH centraal, maar wel de vrouw, die achter het lidmaat schap schuilgaat, en haar hobbie. Het resultaat van veel creativi teit en handvaardigheid zal wor den getoond, terwijl verschillen de technieken worden gede monstreerd. Er is volop gelegen heid om elkaar nader te leren kennen. Belangstellenden wor den tussen twee uur en vier uur verwacht in De Prins van Oranje. Zaterdag a.s. is er in Middelburg weer een bijeenkomst van de groep Sacred Dance. Er kan die dag worden deelgenomen aan deze vorm van meditatief dan sen. De danspatronen bestaan uit cirkel- en reidansen, deze keer ontleend aan oude dansen uit Griekenland en De Balkan. Danservaring is niet nodig. De middag begint om twee uur en duurt tot vijf. Kosten f 15,— per persoon. Inl. E. Schram, tel: 01180 - 14591. Adres: Breestraat 27, ingang Laze- rijstraat. De Goese schaakvereniging geeft ook schaakles aan vol- wasssenen (mannen en vrou wen). De lessen vinden plaats op de maandagavonden van 18.30 tot 19.30 en worden ge houden in het zaaltje achter de Gereformeerde Kerk aan de Westsingel, het klublokaal van deze vereniging. Indien u hier voor belangstelling hebt, mag u gerust eens binnen lopen. Na dere inlichtingen kunnen evt. worden ingewonnen bij: mevr. Verschuure, tel.: 01100-27282 of dhr. Tholenaar, 01106-1801. De wereldwinkel zal voortaan niet meer op zaterdag met een kraam op de Goese Markt staan. Daarentegen kan men zater dags wél terecht in de winkel zelf, welke is te vinden aan de A. Joachimkade 5. De winkel is daar zaterdags geopend van tien tot vier. Voor de komende dagen wordt het thema Soweto- kaarsen gevoerd: 10 jaar licht in de duisternis. Verder biedt men de nodige food-producten uit de derde wereld, alsmede kado- artikelen van hout, riet, steen, alsmede sieraden. Het wereldwinkel-team heeft verder dringend behoefte aan vrijwilli gers die regelmatig willen ko men helpen. Het competitieprogramma is na deze zaterdag alweer op de helft. Van Yerseke 1 kan gezegd worden dat ze een verdienstelij ke 1e helft gespeeld hebben en bijna altijd alleen aan de leiding gingen. Voor Yerseke 2 geldt hetzelfde m.d.v. dat zij altijd al leen op kop gingen. Het pro gramma van zat. 28 nov. luidt als volgt: Yerseke 1 speelt thuis tegen Terneuzense Boys. Aanvang 14.30 uur. Yerseke 2 speelt uit tegen Oost- kapelle 2. Aanvang 14.30 uur. Yerseke 3-Heinkenszand 2 14.30 uur. Krabbendijke 2-Yerseke 4 14.30 uur. Yerseke 5-Bruse Boys 3 12.45 uur. Kruiningen 3-Yerseke 6 14.30 uur. Thuis: Yerseke B1-Breskens B1 12.45 uur. Yerseke B2-Kapelle B2 11.15 uur. Yerseke C2-Rillandia C2 11.15 uur. Het 1e elftal van Volharding heeft zowel een nieuw tenue, als nieuwe trainingspakken gekre gen. Het tenue is geschonken door Slijterij Goense te Ovezan de (onderdeel van Buurtsuper Onder het motto ’gezelligheid’ is troef, organiseert Vriendenkring ’KAPASI’ een dans- en ontmoe tingsavond in café-restaurant Slot Ostende te Goes en wel op zaterdag a.s. om 21.00 uur. De Vriendenkring is bedoeld voor alle alleenstaanden in Zeeland tot max. 45 jaar. Bel voor info: 01100-12316 of 01102-2709, of kom gewoon eens een keer kijken! In "De Stenge” te Heinkens zand wordt vandaag^oensdag, en donderdag 26 november een Vlaams-Filmfestival gehouden. Hedenavond draait om kwart over zeven "Het verloren para dijs” terwijl het avondprogram ma tevens de film "Een vrouw tussen hond en wolf" vermeldt. Morgenavond worden vanaf kwart over zeven drie films ge draaid, te weten: "Hellegat”, "Pallieter” en "Vrijdag”. De toegang is beide avonden gra tis. De films worden vertoond in het kader van de tweede lustrumviering van de culturele uitwisseling tussen Zuid- Beveland en de Vlaamse Westhoek. Vandaag 25 november is de 2de training (gratis) voor jongens en meisjes tussen 10-14 jaar. Sport- en School-Basketbal pmvat 5 trainingen en vorige week was het goed in de smaak gevallen. Ook al heb je de 1ste keer gemist, er is nog van alles te leren, dus je bent van harte welkom. De heren van het 1ste team hadden een gemakkelijke wedstrijd gehad wat wel blijkt uit de stand, 147-48. Toch is het uniek om zoveel punten bij el kaar te vergaren, wat overi- geens gepaard ging met enkele zeer fraaie dunks. Ook het 1ste damesteam behaalde een ruime overwinning 74-23. Het kompeti- tieprogramma voor a.s. week end ziet er als volgt uit: 27-11 Goes 19.00: Meisjeska- detten: Volharding l-Marathon II. 20.00 Dames 1ste klasse: Vol harding l-Dynamo I 21.30: Dames 2de klasse: Vol harding Ill-Marathon IV 21.30: Heren 2de klassse: Vol harding ll-Scheldesport II Vlissingen: 20.00: Jongens Ka- detten: Marathon ll-Volharding I 20.00: Heren 1ste klasse: Mara thon lll-Volharding I 29-11 Hulst: 20.00: Heren 3de klasse: Stone Dunkers I- Volharding III Supporters en belangstellenden zijn van harte welkom. Voor meer informatie kun je bellen naar Magda Rijk, tel. 01100-23482. Het Willibrordcollege te Goes heeft afgelopen jaar extra aan dacht geschonken aan het leer probleem dyslexie. Over dit on derwerp wordt vanavond, woensdag, een informatie avond gehouden in de kantine van de school, aanvang acht uur. De heer Langeraert en me vrouw Bos zullen erover praten. Na de pauze kan er verder over worden gesproken en kunnen er aan een panel vragen worden gesteld. a.s. een rommelmarkt in De V- V e

Bevelander | 1987 | | pagina 21