SPORT SPORT in ’t kort I De Molenhoek sponsort 2e van v.v.Wissenkerke Bevelanden Eindstrijd 4e klas Driebanden distrikt HLENHOligl Sponsorbank kan sport verenigingen financieel ruggesteuntje geven 21 Woensdag 18 november 1987 DE BEVELANDER Kinderen welkom bij basketbal Slotmanifestatie uitwisseling Belgische Westhoek en Bevelanden Speelgoed- ruilbeurs Fietspadenplan Nivon v.v. Goes Balans 17 Reumavereniging Korfbalvereniging T.O.G.O. Concert Koffiekoempoelan De Klomp” te Ove- Vogelshow Diabetescollecte Energieproject Zjarretèl Architectuur Jet Kerken en haanlozen Silenxce in ’t Beest Café Noir in De Klomp Huiswijnen Dorpshuis St. Nicolaas- wandeltocht Schrijfavond Amnesty Korfbal Tjoba Snuffelmarkt Angst Leger des Heils Accordeonmiddag Feest bij 65-jarige gym- ver. OKK SSV 65 Postduivenshow Zeeuwse Kruis ’’Bevelanders” Robert Maaskant Marion Bloem s.v. Robur Vesperdienst Mi ■ERUIta 8007-1202 x de no- a.s. Op zaterdag 21 november a.s. is er een speelgoed-ruilbeurs in ”De Pit”, buurthuis Goes-Zuid. Kom daarheen met je speelgoed waar jezelf niet meer zoveel mee speelt. Wie weet wat je er zoal kan ruilen. Hoe groter het aanbod, hoe rui mer de keus. Toegang is 50 cent per kind, vol wassenen 1 gulden. De ruilbeurs is open van 10.00 tot 16.00 uur. De provincie heeft een fietspa denplan voor de komende tien jaren gepresenteerd. Tijdens een zestal zittingsdagen in heel Zeeland zal dat plan worden toe gelicht. Twee zittingen worden op maandag 30 november be legd op het Stadskantoor te Goes, aanvang 15 en 19 uur. Het gaat zowel om fietspaden voor bestemmingsverkeer als toeristische fietspaden. Tijdens de bijeenkomsten zijn reacties van bezoekers welkom. De Nivon-afdeling Goes houdt zondag a.s. een koffieochtend in "De Legerdiek” te Goes, aan vang elf uur. Zowel leden als an dere belangstellenden zijn er welkom. De ochtend duurt tot half één. In de weekeinden van 20 en 29 november worden in café ”De Om roeper”, Bocht van Guinea te Goes de eindwedstrijden gespeeld voor de vierde klas driebanden van het district Walcheren- Beveland. B.V. "Onder Ons” heeft de organisatie in handen en dis- trictsafgevaardigde is de heer Jo Bruggeman uit Goes. Negen spelers komen er in de eindstrijd uit. Het zijn: 1. Hans van Belle T.O.G. Kortgene 0.245; 2. Theo de Looff T.O.G. Kortgene 0.243; 3. Jaap van der Weele T.O.G. Kortgene 0.240; 4. Sjef Schuerman D.O.S. Ovezande 0.228; 5. Jan Schroevers V.E.G.A. B.V. Oost-Souburg 0.205; 6. Ko Adriaanse Scheldezicht Wemeldinge 0.200; 7. Jan Hundersmarck O.K.K. ’77 Kattendijke 0.181; 8. Henk Kisters B.V.M. Middelburg 0.181; 9. Kees Schouwe naar A.B.I.M. Oudelande 0.100. Het tweede elftal van de v.v. Wissenkerke heeft een nieuw te nue gekregen van camping ”De Molenhoek” te Kamperland. Op de bovenste rij van links naar Programma 21 en 22 november: Voor Goes 1 staat zondag de wedstrijd tegen Clinge op het pro gramma. We hopen dat na de matige resultaten van de laatste weken, het beter zal gaan en de punten in Goes zullen blijven. Goes 2 reist naar Sluiskil 2 waar ook punten gepakt dienen te wor den om niet te ver achter te komen. Goes A1 speelt zaterdagmiddag thuis tegen Zierikzee A1. Goes 1 - Clinge 1, 14.30 uur Sluiskil 2 - Goes 2, 14.30 uur Goes 3 - Middelburg 4,12.30 uur Goes 4 - Ouwerkerk 2, 10.30 uur Goes 5 - vrij Goes A1 - Zierikzee A114.30 uur Goes A2 - Kapelle A2, 12.45 uur SSV B1 - Goes B1, 12.45 uur GoesCI - Wemeldinge C1,11.15 uur RCS C3 - Goes C2, 12.45 uur Goes D1 - Walcheren D1, 11.15 uur Goes E1 - Kruiningen E1, 11.15 uur Goes E2 - Colpl. boys E2, 10.00 uur Goes F - Heinkenszand F, 10.00 uur Nieuwe leden zijn van harte welkom: senioren: P. ter Bruggen, 12872 junioren: T. Hoezen, 13921 rechts: H. Peet, K. Snoep, H. de Smit, J. de Jong en W. Slootma- ker. Op de onderste rij: leider P. de Haze, P. Geelhoed, J. Kaste lein, P. Scherp, M. van Stel, M. Matthijssen, D. Versluis, aan voerder O. Clement, grensrech ter C. Bos, direkteur van het re creatiecentrum M. Fresco met echtgenote. Gehurkt: A. Koster. Robert Maaskant exposeert van 21 nov. t/m 19 dec. in de exposi tieruimte van Kunstuitleen Balans 17. Maaskant is vooral bekend als beeldend kunstenaar/muzi- kant in performances, projecten en muziekoptredens binnen groe pen zoals de beeldend theater groep Het Flup Ju Bedrijf, slagwerkgroep Zilte Swing e.a. In Balans 17 is zijn beeldende werk te zien in een installatie van 7 bouwsels die elk een eigen we reld vormen (Warna’s). De opening op zat. 21 nov. van 16-18 uur wordt opgeluisterd met muziek van Dies Ie Due (sopraan- sax) en Jaap v.d. Stel (cello). Vrijdag a.s. houdt de reumapa- tiëntenvereniging Midden- Zeeland een dia-avond in De Stenge te Heinkenszand, aan vang acht uur, einde rond half elf. De heer P. van de Zwan uit Middelburg verzorgt een lezing met dia’s over Israël en Je ruzalem. Sportverenigingen kunnen brochure aanvragen bij: Creative Media Service, Postbus 65889, 2506 ED Den Haag. Robur 1 speelde tegen Graauw weliswaar geen grootse wed strijd, maar de punten bleven te recht in Goes. Het team moet in staat worden geacht om ook te gen Zeeland Sport een puntje in de wacht te slepen. Robur 3 is van slag. Na een uitstekende start lukt het niet meer. Doe je best. Robur 2 en 4 pakken de nodige punten. Nieuwe leden kunnen bij ons altijd terecht. Aanmelden jeugdleden tot 18 jaar bij J. Speetjens, tel. 20100. Overigen bij J. Woord, tel. 14654. De brassband Excelsior, onder leiding van Rinus Kramer, orga niseert op vrijdag 20 november a.s. een zang- en muziekavond in het Heer Arendhuis te 's-Heer Arendskerke. Gast is deze avond het Goese mannenbarbershop- koor "The Gaggling Ganders Gang” onder leiding van Jo Flip- se. Naast de seniorenband van Excelsior zullen ook de jeugdle den van de vereniging zich pre senteren. Beide verenigingen brengen een gevarieerd popu lair programma ten gehore. De aanvang is 20.00 uur; program ma aan de zaal verkrijgbaar. Nadat enkele ploegen afgelo pen zaterdag de opening van de nieuwe zaalcompetitie ver zorgden, staat er voor 21 no vember een uitgebreid pro gramma. TOGO 1 speelt de derby tegen Tjoba 4, en van deze wedstrijd verwachten wij veel korfbalspek- takel. Aanvang: 19.00 uur in het Sportcentrum. De junioren spe len om 11.40 uur ook hun derby tegen Tjoba. Het programma van de overige TOGO-ploegen: TOGO 2-ALL Ready 2, 20.00 uur Goes; Tjoba 6-TOGO 3, 21.00 uur Goes; TOP 3-TOGO 4; TO GO 6-Zuidwesters 6, 12.40 uur Goes; B.K.C. 2-TOGO 7; Zuid westers 5-TOGO 8; Animo A2-TOGO A; K.V.K. B-TOGO B; TOGO C-Zaamslag C, 9.50 uur Goes; Swift P2-TOGO P; en AH Ready R2-TOGO R. Voor infor matie en voor opgave van nieuwe leden kunt u zich wen den tot: S. Joziasse, telefoon 01100-15819. Op uitnodiging van de Indische Pensioen Bond wordt op woens dag 25 november a.s. om 14.00 uur een koffiekoempoelan ge houden in hotel ’’Terminus” te Goes (bij het station). Enkele bestuursleden zijn aanwezig om informatie te geven en eventuele vragen te beantwoorden. Zou je graag willen kennismaken met basketbal? Grijp dan nu je kans. Kinderen van 10-14 jaar kunnen nl. 5 x gratis komen trai nen op woensdagmiddag van 16.00 u- -17.00 u. De trainingen worden verzorgd door Basketbal club Volharding en is in het ka der van Sport en School. Basketballen is een intensieve maar leuke balsport. Dribbelen, schieten, aanvallen, verdedigen, gooien, vangen, maar zeker ook het spelen met elkaar want basketbal is een teamsport. Vandaag, 18 november, is de 1ste keer in ’t Sportcentrum te Goes en alle meisjes en jongens tussen 10-14 jr. zijn van harte welkom. Ouders, lijkt het u iets voor uw dochter of zoon, laat ze dit dan even lezen. Uiteraard is er ook nog Volhar ding basketbalnieuws. Zowel He ren I als Dames I hebben tot nu toe 1 wedstrijd verloren. Beide teams strijden mede bovenaan voor het kampioenschap. Het kompetitieprogramma voor dit weekend ziet er als volgt uit: 20-11 Goes: 19.00 Jongens Kadetten: Volhar ding I - Marathon I 20.00 Dames 1ste klasse: Volhar ding I - Voorwaarts I 21.30 Heren 1 ste klasse: Volhar ding I - Marathon II Oost-Souburg: 19.30 Meisjes Ju nioren: Souburg II - Volharding I Sas van Gent: 20.15 Dames 2de klasse: B.C. Sas I - Volharding III Belangstellenden en supporters zijn van harte welkom. Zelf eens een keer meetrainen kan ook. Neem hierover kontakt op met Magda Rijk, tel. 01100-23482. Doen! De Vogelvereniging "De Beve- landse Zanger” houdt zaterdag en zondag a.s. voor de 21 e maal de jaarlijkse tentoonstelling in Zaal ”De Korenbeurs” te 's- Heerenhoek. Er zijn 120 vogels van 18 inzen ders te bewonderen. Daaronder zijn kanaries, tropen, parkieten. Zaterdagmorgen worden de vo gels gekeurd. De expositie wordt opgefleurd met bloemen. Rad van Avontuur is beide dagen aan wezig en er is een grote verloting. Openingstijden zaterdags van 15.00 uur tot 22.00 uur. Zondags van 11.00 uur tot 21.00 uur. Zoals we vorige week in De Be velander al berichtten, wordt er momenteel door de Diabetesaf- deling De Bevelanden een col lecte gehouden in het kader van de jaarlijkse landelijke geldinza meling. In Goes alleen al gaan er 50 collectanten op pad. Op de Bevelanden hebben zich in tota liteit 150 mensen aangemeld die dezer dagen met de collectebus onderweg zijn. Ze hopen niet in de kou te hoeven blijven staan, zo liet ons mevrouw De Witte, die een en ander mede organi seert, weten. In het Zeeuws Kunstenaarscen trum aan de Kousteensedijk te Middelburg loopt tot en met 10 december a.s. een energiepro ject van Leendert Beye. De stichting Jazz activiteitén Zeeland heeft zaterdagavond 21 november de Bergen op Zoom- se big-band "Zjarretèl” uitgeno digd voor een swingend avondje muziek uit de jaren 20 en 30 in de Schouwburg te Goes. Aan vang negen uur. Het dixieland- orkest heeft veel eigen arrange menten te bieden, zodat men beslist niet naar platgespeelde nummers hoeft te luisteren. Na het geslaagde projekt ”Ar- chitektuur voor een Zee-land”, waarbij vijf architekten een denkbeeldige pier voor Vlissin- gen hebben ontworpen, wil de sektie woonkultuur van de Zeeuwse Culturele Raad de bouwkunst in Zeeland opnieuw ter diskussie stellen. Ditmaal komt de vraag aan de orde welke beste 10 gebouwen in de periode 1971-1987 zijn ge bouwd. Die vraag wordt voorge legd aan de architekten in Zee land. Via een puntentelling wordt vervolgens uitgemaakt welke 10 bouwwerken als de best geslaagde mogen worden beschouwd. Aan 3 landelijke kritici wordt ge vraagd deze keuze in een artikel te bespreken en daarbij recente ontwikkelingen in de architek- tuur te betrekken. Het resultaat wordt gepresenteerd in een pu- blikatie en een tentoonstelling in het Zeeuws Kunstenaars Cen trum in juli 1988. De tentoonstel ling start met een diskussie over de bouwkunst in Zeeland op 1 juli 1988, de dag van de archi- tektuur. Vrouwenontmoetingscentrum Jet aan de Zusterstraat 13 te Goes wijdt morgenavond, don derdag, een avond aan vrou wenliteratuur. De neerlandica Els Remeijnse schetst een beeld van vrouwen in de literatuur door de geschiedenis heen. Aan de hand van fragmenten uit boeken van onder meer Marion Bloem kan er worden gediscussieerd. Entree f 2,50, aanvang acht uur. "Hebben de kerken een bood schap aan arbeid en baanloos- heid in Goes en omstreken?”: dat is het thema voor een gespreksavond op maandag 23 november a.s. in de Oosterkerk aan de Bergweg te Goes, aan vang acht uur. De Interkerkelijke Werkgroep heeft de avond be legd. Ds. H. van den Heuvel houdt een inleiding, waarna er kan worden gediscussieerd. Iedereen is welkom, maar men verwacht vooral ook belangstel ling van werklozen, wao-ers en schoolverlaters. Zaterdagavond vanaf tien uur speelt in 't Beest te Goes ’’Si lenxce”, enkele jaren geleden voortgekomen uit ’’Inferno”. De groep is afkomstig uit Lisse en trashers, speed-metal freaks, baseball-pet-punks zullen zich herkennen in de muziek, die met windkracht tien de zaal in wordt gebracht. Er staan twee casset tes op naam van "Silenxce” on der de titel "Terror Strikes” en "Infernal Ending”. Kaarten in voorverkoop kosten f 6,-—; aan de zaal f 7,50. Vrijdagavond vanaf half tien speelt in 'T zande ’’Café Noir”. Het gaat om een gratis popconcert in het ka der van de Jongerenmaand Bor- sele. Café Noir wordt gevormd door muzikanten van o.a. Serial, The View en Jake Schmidband. Ze brengen een pakkend reper toire van eigen nummers en co vers, variërend van blues tot swingende funk. In de band zien we zangeres Theja van Hoorn, John Hanssens, gitaar, Kees v.d. Guchte, toetsen, Ernst Kor- ving, drums en Willem Cats- hoek, bass. De afdeling Zeeland van het Ne derlands Wijngilde houdt jaar lijks tien bijeenkomsten, waarop wijnen worden vergeleken e.d. Donderdag 26 november heb ben de gildeleden een bijeen komst in restaurant "Zomer- lust” te Axel en daar zullen huis wijnen van een tiental bekende Zeeuwse restaurants worden geschonken en geproefd. Ook de restaurateurs zelf zullen hun wijnen vergelijken. Zaterdag 21 november wordt door burgemeester Van den Heuvel van de gemeente Borsele het verbouwde Dorps huis van 's-Gravenpolder offi cieel heropend, 's Morgens is er een samenkomst van genodig den, aanvang tien uur. ’s Mid dags tussen twee en vier is er open huis, waarbij iedereen wel kom is. Het Dorpshuis beschikt nu over drie zalen. Bij de ope ning zijn er tekeningen van de schooljeugd te zien. Het muziek korps ”Con Amore” uit Hoede- kenskerke luistert de opening op. ”Op zaterdag 28 november houdt de wsv De Vrolijke Tip pelaars haar traditionele Sint Nicolaas-wandeltocht in Vlis- singen. Hieraan kan men zo wel individueel als in groepsverband deelnemen. Men kan kiezen uit drie afstan den, t.w. 5, 10 of 15 km. De start vindt plaats om 14.00 uur vanaf het clubgebouw van Zeeland Sport, Baskensburgplein te Vlis- singen. De wandelaars die de tocht met succes uitlopen, ont vangen een fraaie St. Nico- laasmedaille. Op de rust, bij de Pr. Marijkeschool in W. Souburg, ontmoeten de wandelaars de Sint en vier zwarte Pieten. De wandelaars krijgen daar choco lademelk en speculaas. De Sint is ook weer bij de medaille- uitreiking aanwezig. De wandeltocht staat onder auspiciën van de K.N.B.v.L.O., kring W. Brabant/Zeeland. De EHBO, afd. Vlissingen, heeft de medische verzorging in handen. Sint hoopt op 28 november a.s. weer veel ouders met hun kinde ren op deze wandeltocht te ont moeten. Nadere inlichtingen bij het se cretariaat: mw. A. Meerman- Haarbosch, telef. 01184-64753, Westerzicht 90 Vlissingen. Elke 4e dinsdag van de maand is er een schrijfavond van Am nesty International, werkgroep Goes. De komende schrijfavond van 24 november a.s. wordt weer gehouden in het Infocen trum aan de Alb. Joachimkade 5 tussen acht en tien. Er worden brieven geschreven aan mensen in Azië, Afrika en Zuid-Amerika die om geloofs- of politieke over tuiging in de gevangenis zitten. Er zijn voorbeeldbrieven aanwe zig. Ini. Betty Geene, tel. 01100-21482. De korfbalvereniging Tjoba speelt komende wintermaanden weer in het sportcentrum te Goes. Het programma voor ko mende zaterdag 21 november ziet er aldus uit: 16.50 uur Tjoba 1 - Regenboog 1 15.40 uur Tjoba 2 - Regenboog 2 18.00 uur Tjoba 3 - Animo 3 19.00 uur Tjoba 4 - Togo 1 14.40 uur Tjoba 5 - BKC 1 11.40 uur TjobaJun. 1 -TogoJun. Zaterdag a.s. is er weer een snuffelmarkt in Vlissingen, de tweede van dit najaar. De snuf felmarkt wordt gehouden in de sporthal van het Internaat van de Zeevaartschool aan de Van Ho- gendorpweg en is voor publiek geopend van negen tot vijf. De organisatie verwacht veel bezoe kers, aangezien de snuffelmarkt op 31 oktober geen doorgang kon vinden. Overigens is het aantal aanvragen voor kraam- ruimte op de snuffelmarkt der mate groot, dat men er verstandig aan doet tijdig plaats te reserveren onder tel. 01102-2988. Het Centrum voor Zelfbezinning, werkgroep Zeeland, houdt woensdag 25 november a.s. een avond in de Concert- en Gehoor zaal ingang Verwerijstraat te Middelburg. Het onderwerp "Angst” staat daar die avond centraal. Aanvang acht uur, en tree vijf gulden. Bert van Dijk, therapeut in de psycho- synthese, houdt de lezing. Nie mand hoeft angst te hebben er heen te gaan, want iedereen is welkom. Zondag 22 november zijn er twee samenkomsten van het Le ger des Heils in het gebouw Ra velijn De Groene Jager te Goes. Om tien uur 's morgens is er een Heiligingssamenkomst onder leiding van Majoor E. v.d. Wel en om zeven uur 's avonds begint er een Zang- en Muziekavond. Op zondag 22 november a.s. or ganiseert de Nederlandse Orga nisatie voor Accordeon en Mondharmonika (NOVAM) in Cultureel Centrum ”De Stenge”, te Heinkenszand een accorde onmiddag. Medewerking wordt verleend door het Accordeonor kest van de Zeeuwse Muziek school, Accordeonvereniging ’’Accordeola” uit Vlissingen en fanfare "Vlijt en Volharding” uit Oost-Souburg. Bijzondere gast is Frans Tromp, die een lezing zal verzorgen omtrent de ge schiedenis van harmonika- instrumenten, geïllustreerd met praktijkvoorbeelden. Aanvang: 14.00 uur. Toegang f 2,50. De gymnastiekverenigingg OKK te Kortgene bestaat 65 jaar. Bij het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd toont OKK zich nog geenszins stram van leden. En daarom wordt er vrijdagavond 20 no vember aanstaande een grote feestavond gehouden in Dorpshuis ”De Pompweie”. De avond begint om zeven uur en biedt onder meer een op treden van het circus ’’Hoger Op” uit Goes. Het Goese cir cus zal zoveel mogelijk nieu we nummers brengen, zodat degenen die onlangs de voor stelling in Wissenkerke al bij woonden, zich er nog best bij zullen kunnen vermaken. Ver der wordt op vrijdagavond de uitslag bekendgemaakt van de tekenwedstrijd rond het 65-jarig bestaan van OKK. Le den hebben gratis toegang. Donateurs en kinderen beta len één gulden entree en vol wassenen een rijksdaalder. Senioren, junioren en, pupillen zaterdag 21 nov.: Voor SSV 1 staat de uitwedstrijd op het pro gramma tegen Klundert 1. Aan vang 14.30 uur. We hopen dat de lijn die tegen Krabbendijke is begonnen door twee punten te pakken, zich herhaalt. Als de in zet niet ontbreekt en het geluk werkt ook mee, is het mogelijk! SSV2 - Kapelle 3 14.30 uur SSV3 - GPC 2 12.45 uur SSV4 - Kapelle 6 14.30 uur Serooskerke-SSV5 12.45 uur. Junioren en pupillen wedstrijden: Kloetinge A2 - SSV A1 12.45 uur SSV B1 - Goes B1 12.45 uur SSV B2 - Yerseke B2 11.15 uur SSVC1 -Krabbendijke C1 11.15 uur Zierikzee C2 - SSV C2 1115 uur SSV D1 - Hoedekenskerke D1 10.00 uur SSV E1 - Kloetinge E1 10.00 uur Kloetinge E2 - SSV E2 11.15 uur SSV F - Kruiningen Fb 11.15 uur. U ziet het: veel thuiswedstrijden van onze jeugd. Kom ook eens kijken op sportveld” 't Schen- ge” te Goes. Het is best de moeite waard. Aanmelding nieu we leden senioren-junioren en pupillen vanaf 6 jaar bij W.M. Slabbekoorn, G. van Adolfstr. 29 telef. 28203 en bij B. Bouwense, Kastanjestr. 14, telef. 20198 of in het clubgebouw van SSV 65 op sportveld 't Schenge” aan de Westhavendijk: telefonisch bereikbaar onder 01100-31188. Zaterdag vanaf 8.30 geopend. Inkomsten uit sponsoring en ad vertenties blijft een van de weini ge mogelijkheden voor sportverenigingen om, naast de contributies, de clubkas te vullen. Maar veel verenigingen hebben op hun sportcomplex te weinig ruimte of de advertenties leiden de sportbeoefenaars af of maken het complex tot een soort Picca- dily Circus. Twee Haagse sportliefhebbers bedachten een medium om, zon der dat voornoemde problemen daaraan te pas komen, sportver enigingen en bedrijfsleven bij el kaar te brengen. De beroemde meubelontwerper, Jan des Bouvrie, creëerde een houten bank. De witte bank is een aanwinst voor elk sportcomplex, is functio neel en biedt de sponsor aan zes kanten de gelegenheid om zich duidelijk, doch beschaaf, ken baar te maken. Omdat de bank door de sportver eniging gehuurd wordt, hoeft de ze niet te investeren. Het geld van de sponsor glijdt direct de club kas in. Creative Media Services, de ver huurder, heeft zowel van diverse landelijk operende bedrijven, als van de zijde van de sportvereni gingen enthousiaste reacties ge kregen. De sponsorbank voorziet in een behoefte bij het nog steeds groeiend aantal sportver enigingen met een steeds groter aantal leden. En voorziet in de behoefte van het bedrijfsleven om deze sportbeoefenaars zo dicht mogelijk bij hun sport te be naderen. De postduivenhoudersvereni- ging 'De Zwaluw’ in Kwaden- damme houdt vrijdag 20 en za terdag 21 november de jaarlijk se postduivententoonstelling. Dat gebeurt in ,,’s-Lands Welva ren” te Kwadendamme. Vrijdag avond worden de duiven inge zet. Na het inmanden kunnen al le bezoekers gratis mosselen eten. De duiven worden zater dagmorgen gekeurd door een keurmeester van de eerste Ne derlandse groep van keur meesters. Zaterdag is de tentoonstelling vanaf 16.00 uur voor het publiek geopend. Beide avonden zal het rad van avontuur draaien. De prijsuitreiking van de ten toonstelling is zaterdagavond om 22.30 uur. Ook zal dan de prijsuitreiking worden verricht van de verloting (hoofdprijs een fiets) en de Amerikaanse verlo ting (hoofdprijs een slachtrijp varken). Verder zullen zaterdag avond enkele bonnen worden verkocht voor jonge duiven die volgend jaar uit het ei komen. Op zaterdag 28 november wordt in het dorpshuis ”De Zaete” te Yerseke de Algemene Vergade ring van de Provinciale Vereni ging Het Zeeuwse Kruis ge houden. Aanvang: 10.00 uur tot 12.30 uur. Tijdens de Algemene Vergade ring zal - na het huishoudelijk gedeelte - door prof. W. Michels, hoogleraar in de verplegingswe tenschappen, een inleiding wor den gehouden over de ’’oude renzorg”, met als titel "Ouderen perspektief in toenemende vali diteit”. Na de voordracht is er gelegen heid tot het stellen van vragen. De Algemene Vergadering van de Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis heeft een open baar karakter. Derde lustrum De commissie Culturele Ochten den voor bejaarden en belang stellenden in Groot-Goes bestaat 15 jaar. Dat derde lustrum wordt donderdagoch tend, morgen gevierd met een bijeenkomst in "Ter Valcke”. Oud-presidente mevrouw S. Hu ber geeft een korte terugblik op de activiteiten van de voorbije 15 jaren. De bijeenkomst begint om half tien en duurt tot half twaalf. 9 Wedstrijden staan er maar liefst op het programma voor 21 no vember. Bevelanders 1 moet op bezoek naar Krabbendijke 1. Nu is Bevelanders 1 wel koploper en bezet Krabbendijke maar een be scheiden plaatsje, maar toch is het altijd nog zo geweest, dat iedere club van de koploper wil winnen. Dat wordt dus weer goed uitkijken voor Wim Ovaa en zijn mannen. De andere koploper - Bevelanders 2 - krijgt bezoek van Tern. Boys 4. Kees Verburg zal er wel op gebrand zijn om met zijn mannen de topplaats te houden. Bevelanders 3 - een bescheiden middenmoter - moet het opne men tegen Duiveland 2. Veel zal afhangen van de produktiviteit van topscorer Hans Koster. Na tuurlijk wordt de jeugd niet verge ten. Vanaf 's morgens 10 uur kan iedereen weer komen kijken naar de verrichtingen van de F’s t/m A. Zie het volledige programma: Programma zaterdagvoetbal 21 nov. Bevelanders Krabbendijke 1 - Bevelanders 1, 14.30 uur Bevelanders 2 - Tern. Boys 4, 14.30 Duiveland 2 - Bevelanders 3, 14.30 dames Bevelanders vrij MevoAl - Bevelanders A1,12.45 Bevelanders B1 - Zonnemaire B1, 11.15 Bevelanders C1 - S.K.N.W.K. C1 11.15 's.H.Arendskerke D1 - Bevelan ders D1, 10.00 Bevelanders F1 - Col.Boys F1, 10.00 Bruse Boys F3 - Bevelanders F2, 11.15 Zaterdagmiddag tussen vier en zes uur wordt in "Balans 17” te Middelburg een expositie ge opend van de beeldend kunste naar Robert Maaskant onder de titel ”De Zeven Warna’s”. Maas kant zelf daarover: Een Warna is een kelkvormig bouwsel, waar binnen voor onbepaalde tijd een ondefinieerbaar spanningsveld heerst. Een stukje niemands land, waar groei, dood en ge weld, absurditeit en vrijheid tot acceptabele proporties zijn te ruggebracht. Een begrensde ruimte ook waar dromen een kans krijgen de strijd met de wer kelijkheid aan te gaan. De expo sitie loopt tot en met 19 december a.s. Donderdagavond 26 november komt de schrijfster Marion Bloem naar Vrouwenontmoe tingscentrum Jet aan de Zusterstraat te Goes om er te spreken over haar werk en over haar visie op vrouwen. In haar romans staat het zoeken naar de eigen identiteit centraal. Entree vijf gulden, aanvang acht uur. Zaterdag 21 november zal er in het Sportcentrum te Goes een slotmanifestatie plaats vinden in het kader van de cul turele banden tussen Goes en Veurne (B) en de gemeenten Borsele en Diksmuide. Dit in het kader van 10 jaar Culturele uitwisseling Westhoek-Zuid- Beveland. Afgelopen jaar waren er al diver se uitwisselingen tussen twee Bevelandse en twee Belgische gemeenten. Er werden exposi ties uitgewisseld.de plaatselijke ondernemers gingen bij elkaar op bezoek en zaterdag a.s. wor den de culturele banden nog eens extra aangehaald in het Goese sportcentrum, waar zich een gedeeltee van de slotmani festatie voltrekt. Ook in ”de Spinne” te Goes-Zuid zal er vanaf zes uur 's avonds een cul tureel programma worden gebo den. Het program voor zaterdag ziet er als volgt uit: 13.00 uur: Ontvangst van de gasten en deelnemers bij het Sportcentrum 14.00 uur: Aanvang sportpro gramma vierkamp tussen de ge meenten: - Borsele, - Diksmui de, - Goes, - Veurne. Culturele intermezzo’s: - dansgroep Tourmalijn-Veurne; - majoret- tenpeleton "The Showgirls”- Borsele; - percussiegroep Kon. Fanfare Pervijze-Diksmuide; - Zebra-jazzgymnastiek-Goes. 16.00 uur: Einde sportpro gramma 17.00 uur: Vertrek deelnemers en genodigden naar "de Spinne” 18.00 uur: Programma rond cul turele minderheden: - volksdan sen (Turkije); - modeshow (Suri name); - muziekgroep/buikdan- seres (Turkije); - playbackshow (Suriname); - volksdansen (Tur kije); - reggae (Suriname); - pre- sentat.e van Surinaamse en Turkse gerechten. 21.30 uur: Einde programma Jeugd zat. 21 november: H.V.V. ’24 A1 - Robur A1 14.30 Hansw. Boys B1 - Robur B1 12.45 Bruse Boys A2 - Robur A2 1115 Robur C1 - Heinkenszand C1 11.15 Robur E1 - Apollo E1 10.00 Kruiningen E2 - Robur E2 10.00 Robur A1 speelde een uitste kende wedstrijd tegen Walche ren A1 en legde terecht beslag op beide punten. Allemaal veel succes a.s. zaterdag. Senioren zondag 22 vember: Zeeland Sport 1 - Robur 1 14.30 Robur 2 - Axel 2 14.30 Volharding 4 - Robur 3 12.30 Robur 4 - Volharding 3 12.30 De Vespergroep en het Toe ristenpastoraat Wolphaartsdijk hebben gezamenlijk een Vesper dienst georganiseerd, waaraan het jongenskoor van de "Zeeuw se Koorschool” o.l.v. E. Heyblok medewerking verleent. Deze dienst vindt plaats op zondag 22 november in de Nederlands Her vormde Kerk te Wolphaartsdijk om 17.00 uur. Voorganger in de ze dienst zal zijn ds. G.Th. Groot- jans. Het thema: "Hoe (schijn)heilig zijn we?” Voor jonge kinderen is er een creche in ”De Brug” vlakbij de kerk. Iedereen is van harte welkom.

Bevelander | 1987 | | pagina 21