.WAT EEN STREEK..WAT EEN STREEK..WAT EEN STREEK. Willibrordcol Veel sfeer op bruids modeshow in Goes r Kinderpostzegelactie gaat weer van start lege Goes op culturele toer ’Wij maken onze eigen school cultuur’: dat is het motto waar mee leerlingen en docenten van het St. Willibrordcollege op vrijdag 6 november a.s. 9 iVier dagen lang live-muziek in De Pompe Burgemeester W, Blanken heropent hoofdvestiging Accountantskantoor Pekaar Ook mooie bontcollectie gebracht Scheldegouwen Chris Goud Autobedrijf Rijk sponsor 15e Nacht van Mevr. Truus Koens kampioene wijngilde Open Dag vernieuwde schouwburg te Goes Postzegelmiddag te Heinkenszand Vanaf woensdag 11 november a.s. Orgelconcert te Kruiningen Verlichting Op vrijdag 13 november a.s. Woensdag 4 november 1987 7 DE BEVELANDER tut ■-wetfui) i f «V Goes Wz Aan de jeugd wordt de nodige aandacht geschonken. Men kan op deze middag zijn manko’s e.d. aanvullen door middel van ruilen. Ook kan men kopen uit de vele rondzendboekjes van de vereniging zelf. De toegang is geheel gratis. De deelnemers starten zater dagavond 7 nov. vanaf 19.00 juur bij Hotel Walcheren te Kou- dekerke voor het eerste trajekt. Na een rit over de Walcherse binnenwegen en een pauze, wordt omstreeks 22.30 uur ver trokken voor het 2e trajekt. Zo spoedig mogelijk na afloop worden in Hotel Walcheren de prijzen uitgereikt aan de diverse winnaars (om 02.00 uur). Naast de vele fraaie prijzen die er door de deelnemers zijn te verdienen, worden er nog enke le benzinebonnen onder de rij ders verloot. De Nacht van Scheldegouwen vond zijn oorsprong in het jaar 1969 toen de vereniging haar 40-jarig-jubileum vierde. De huidige voorzitter van de sportcommissie Piet de Ruijter was het die toen het initiatief nam tot de 1e Nacht van Schel degouwen. pe ziet er als volgt uit: donderdag 5 november, 21.00 uur: JAN BLOK CO. Deze in Zeeland inmiddels le- erkende keurmeesters gekeurd. Mevrouw Truus Koens-Govers uit Ovezande behaalde een eer ste plaats bij de witte wijn en een tweede plaats bij de rode wijn. Vermeldenswaard is dat onze kampioene al 10 jaar wijn maakt en er vrijwel dagelijks mee bezig is. Dit bezig zijn gebeurt tussen haar andere dagelijkse huishou delijke werkzaamheden én de zorg voor haar vader die bij haar in woont. De wijnen die zij maakt komen van vruchten uit eigen tuin, in hoofdzaak kruisbessen, bramen, druiven en appels. Vele jaren was de rit 200 km lang en was er een pauze in de kantine van de A.K.F. te Goes. De laatste jaren is de rit terugge bracht tot circa 100 km met Ho tel Walcheren als centraal punt. De ervaren rijders strijden voor de 15e keer om de grote ’’Schel- degouwencup”, die momenteel in het bezit is van het équipe Piet Poelman/Cor Bode. Ook deze Nachtrit zullen zij we derom het te kloppen team zijn. De meeste tegenstand kunnen zij verwachten van het echtpaar van Dijke uit Sint Philipsland en het echtpaar de Graaf uit Zierik- zee, die in 1984 de zegereeks van Piet Poelman wisten te ver storen. Voor de toerrijders is er naast de rit voor de wedstrijdrijders een echte puzzelrit uitgezet. De Sportcommissie Nacht van Scheldegouwen, die bestaat uit Piet de Ruijter, Rene Seits, Mar tin Bruggeman en Han Tuinman is maanden aan de gang met de organisatie. en Rien de Bruin nog steeds het leed van ’Ome Kobus, Kees, Verse Vis De Nieuwe Wa terweg’. Inmiddels als professionals spe lend, vervolmaken de STROOP WAFELS hun act als de beste straatgroep van Nederland... en waarom niet... Zanger-saxofonist Bertus Bor- gers luistert eveneens de eerste lustrumviering van De Pompe in Goes op De Ideale Schoonzonen op straat Kruyssen vertelde ons, dat men maandelijks naar Goes wil komen om een verkoping van bont- en bruidsmode te houden, terwijl het doorslaggevende succes van de modeshow alle aanleiding is om in de lente wederom een derge lijke bruids- en bontpresentatie te bieden. Op zaterdag 7 november a.s. houdt Delta-West” uit Middel burg een postzegelmanifestatie in gebouw ,,De Stenge”, Stenge- plein te Heinkenszand, van 13.30 tot 16.30 uur. ...en dan in een ruime keus met vele variaties dat is bij ons te zien. Klassieke lampen zijn onze specialiteit. Vierstraat 17, YERSEKE Telefoon 01131-2901 Exklusieve meubelen - Verlichting en Buitenissigheden Pekaar heeft, naast Goes, kan toren in Middelburg, Stellendam en Breda. Het hoofdkantoor aan de Wilgenstraat 4 te Goes heeft een ingrijpende verbouwing en uitbreiding ondergaan. Accountantskantoor Pekaar is een middelgroot accountants kantoor. Men opereert in Zuid westelijk Nederland. De kliën- tenkring is veelzijdig: midden- en kleinbedrijf, agrarische sek- tor, stichtingen en verenigingen, vrije beroepen en partikulieren. De dienstverlening omvat: het verwerken van dagelijkse admi- Het thema van de kinderpostze gels 1987 is ’’Kind en beroep”. Dit onderwerp is uitgewerkt door Charlotte Mutsaers. Zij heeft in haar onderwerpen de nadruk gelegd op meisjes in ’’ongebrui kelijke beroepen”. Zo zijn op de postzegels met de frankeer- waarden 55 ct, 65 ct en 75 ct, respectievelijk een vrouwelijke houthakker, matroos en piloot te zien. Naast de kinderpostzegels ver koopt het Comité ook de nieuwe collectie wenskaarten. Alle 52 kaarten zijn door Nederlandse kunstenaars speciaal voor deze collectie gemaakt. Hierdoor is een gevarieerde collectie ont staan, waarin zowel moderne als traditionele Kerst- en Nieuw- jaarsafbeeldingen te vinden zijn. Met de opbrengst van de kaart en zegelverkoop worden kinde ren met problemen geholpen. Het gaat om kinderen zowel in Nederland als in de armste lan den, die tussen de wal en het schip zijn geraakt. Het Comité is vanaf woensdag, 11 november aanwezig: Postkantoor: di., wo., do. en vr. van 9.00 tot 16.30 uur; A. Heyn: di., vr. en za. van 9.00 tot 16.30 uur. De direktie wordt momenteel ge voerd door M. Pekaar en zijn zoon Mr. P. Pekaar. Laatstge noemde geeft als fiskaal jurist vooral leiding aan de snel ge groeide belastingadvies-praktijk van het kantoor. De verbouwing en uitbreiding werd uitgevoerd door Bouw- en Aannemingsbedrijf De Bruijne en Van Riet te Goes naar ont werp van Architektenbureau J. Fierloos uit Goes. Ook een andere zoon, Drs. H.L. Pekaar is aan het kantoor ver bonden. k uur: THE AMAZING STROOP WAFELS! Bepaald geen onbekende in ’De Pompe’, bezingen Wim Kerkhof 18.00 uur: HERB MEWS THE MULES Na overweldigend sukses in o.a. het Karregat, de Hoeve, Amster dam, Tilburg, Belgie en Brogum Schouwburg ’De Prins van Oranje’ te Goes heeft kort ge leden een renovatie ondergaan. Het complex is gemoder niseerd en aangepast aan de wensen. De grote zaal is veranderd, de tussenzaal is grondig gerenoveerd en ook de entree is een stuk verbeterd. Daarbij komt dat ook ge poogd is het publiek op de Bevelanden te winnen voor het theater door de uitgifte van onder meer een tientjesa- bonnement. ’Uit in Zeeland’ heeft daar in samenspraak met de gemeente Goes en schouwburgdirectie een suc cesvolle actie van gemaakt. Dat alles is reden tot vreug de. En daarom is er vrijdag 13 november een open dag in de Goese schouwburg. De toegang is die dag gratis en tussen drie uur ’s mid dags en half elf ’s avonds zijn er tal van uitvoeringen. Het programma: 15.00 uur -16.30 uur: Ouderen-programma m.m.v. Senio renorkest Zeeland en Peter Dieleman 19.30 uur - 20.00 uur: Balletuitvoering door medewerkers van balletstudio ’Free’ en stichting ’Dansz’ 20.00 uur - 20.05 uur: Toespraak door drs. G.R. Heere- bout, wethouder van cultuur van de gemeente Goes 20.05 uur - 20.20 uur: Uitvoering door leerlingen van de Zeeuwse Muziekschool 20.20 uur - 20.30 uur: Uitvoering door leerlingen van de Zeeuwse Muziekschool 20.30 uur - 20.45 uur: 1e optreden volksdansvereniging Vodago 20.45 - 21.15 uur: Pauze 21.15 uur - 21.30 uur: Uitvoering door leerlingen van de Zeeuwse Muziekschool 21.30 uur - 21.50 uur: Uitvoering door mannenbarber- shopkoor 'The Gaggling Ganders Gang' 21.50 uur - 22.05 uur: 2e optreden volksdansvereniging Vodago 22.05 uur - 22.35 uur: Afsluitend concert door brassband ’Excelsior’ Kloetinge. nistraties, verstrekken van pe riodieke exploitatie-overzichten, opstellen van jaarrekeningen, belastingaangiftes, bedrijfseco nomische begeleiding, kontrole- werkzaamheden en het geven van fiskale en juridische ad viezen. Er werken bij de vier vestigingen van Pekaar totaal 45 mensen. De hoofdvestiging aan de Wil genstraat te Goes werd in 1970 betrokken. Tevoren was het kantoor te vinden aan de Goese Vlasmarkt, waar de heer M. Pe kaar een maatschap had met de heer J.Th. Bleuzé. Na het over lijden van laatstgenoemde in 1969 werd het kantoor door M. Pekaar voortgezet en hij besloot tot nieuwbouw in het toenmalig in opbouw zijnde Goes-Zuid. Vooral in de zeventiger en tach tiger jaren kende het kantoor een sterke groei. Na uitbreiding van het hoofd kantoor in 1976, volgden nieuwe kantoren in Middelburg (1980), in Stellendam (1983) en te Bre da (1985). 22.00 uur: ANDER ONGE NOEGEN! Jaap, Peter, Frank en andere vrijwilligers zullen trachten hun Ie gevallen is de toegang gratis, muzikale bijdrage te leveren aan De serie optredens bij De Pom- het welslagen van deze avond. Oude en jonge bekende hits uit het engelstalig pop-repertoire zullen bijdragen aan de feest vreugde! gendarische groep zal ongetwij- zondag 8 november, 15.30 feld onder leiding van zanger/gi- tarist Jan Blok een wervelende i show en nostalgische rondreis bieden door de wereld van Zaterdag 7 november a.s. con certeert de organist Jos van der Kooij op het ’Van Vulpen’ orgel in de Ned. Herv. Kerk te Krui ningen. Jos van der Kooij sloot zijn con- servatoriumstudie af met 'Prix d’excellence’ en was twee maal winnaar van het Haarlemse im provisatieconcours. Hij is als cantor-organist verbonden aan de Amsterdamse Westerkerk en is werkzaam als docent aan de conservatoriums van Alkmaar en Leeuwarden. Verder concer teert hij regelmatig in binnen- en buitenland. De orgelcommissie heeft geko zen voor een programma met bekende orgelwerken: o.a. de bekende Toccata en Fuga in D moll, 2 koraalvoorspelen: O Mensch, bewein’ dein’ Sünde gross en Ich ruf’ zu dir, Herr Je- su Christ, Preludium en Fuga in D-dur, allen werken van Johann Sebastiaan Bach. Verder staan op het programma werken van Piet Post; Partite diverse Psaltra Magnificat, 2 koraalvoorspelen van Max Reger en het concert wordt besloten met een improvi satie van de organist. De aanvangstijd is 20.00 uur. Toegangsprijs f5,per per soon, CJP en 65+ f3,50. Op de tweede plaats eindigde de heer de Pijper met een derde plaats bij de witte en de eerste plaats bij de rode wijn. De derde plaats was voor Job Walhout, een gerenommeerd wijnmaker, die al enkele malen gildekampioen was. Hij was vijf de met de witte en derde met de rode wijn. Uit heel Midden-Zeeland waren vorige week (jonge) dames naar Hotel Goes gekomen voor een met veel zorg opgezette modeshow. Een aantrekkelijke collectie bruidstoiletten met al le denkbare accessoires stond tijdens de show centraal. Te vens werd er een mooie collec tie bontmode getoond. Meer dan 200 belangstellenden wa ren naar Hotel Goes gekomen om de modeshow te zien. De show was opgezet door Bont mode Tine Kruyssen en Bruidsmode Carla van Silfhout. Bijzonder Aantrekkelijk onderdeel in het avondvullende programma was het optreden van Helen Shepherd die het toch al sfeervol- Collegedag instappen. Ie decor ondersteunde met haar vocale optreden. Ze zong een ze vental nummers, waarbij Opus 7 uit Goes voor geluids- en lichtef fecten zorg droeg. Voor aan staande bruidjes betekende het een onvergetelijke avond. Zij wa ren namelijk gelegenheidsman- nequin. En ook het veeltallige publiek genoot zienderogen van de maar liefst 37 bruidstoiletten die met grote zorg waren samen gesteld. Verder werden er een 20-tal bontmantels getoond. En ook deze kregen veel waarde ring. De organisatie van de mo deshow hield in de daaropvolgende dagen in Hotel Goes een verkoop van getoonde en andere modellen. De heer Sinds 1983 is de draad van het massaal Collegedag vieren weer opgepakt en telkens weer blijken de actitiviteiten bij de leerlingen goed aan te slaan. In de aula spelen docenten on der regie van de heer J. Gerrit sen het toneelstuk ’Veel liefs van Roland’ en later op de dag wordt het spel ’Aardbeien met slagroom’ tot tweemaal toe op gevoerd. In deze stukken zijn rollen weggelegd voor de lera ressen P. Suy, K. Simons, R. de Potter, A. Hoosemans, I. Deen, B. Beesems en de leraren P. van Dommelen en J. Gerritsen. Aansluitend op het toneel volgt een grote theatershow van de leerlingen waarin o.a. een optre den van de dansgroep ’Relea se’, een imitatie van Urbanus, een muzikale show van de leer lingenband o.l.v. Walter Calbo en een wervelende modeshow. Elders in de school wordt de film 'Crocodile Dundee’ verschillen de malen gedraaid, terwijl in de kantine muziektheatergroep ’Het Stille Korps’ de voorstelling 'Diepzeeduiken in een plons- bad' opvoert. Dat er een groot aantal muzikale docenten rondloopt, blijkt wel uit Vanaf woensdag, 11 november is het Comité voor Kinderpostze gels in Goes weer present. In het postkantoor en bij A. Heyn, bieden ze de nieuwe kinderpost zegels 1987 te koop aan. Deze zijn los, per velletje, op een eerste-dag-envelop of is een P.T.T.-verzamelmapje te ver krijgen. Alle inschrijvers ontvangen bij inschrijving een fraai rallyschild, beschikbaar gesteld door MAZDA-garage Rijk te Goes en Ovezande, de sponsor van dit autosportevenement. Inschrijven is mogelijk bij voor zitter Piet de Ruijter, Veerseweg 109, Middelburg of de avond zelf vanaf 18.00 uur bij ’’Hotel Walcheren”. I Burgemeester W. Blanken van Goes verricht donderdag 5 no vember de officiële heropening van de hoofdvestiging van Ac countantskantoor Pekaar te Goes. De officiële heropening wordt donderdagmiddag 5 november om 15.00 uur verricht door bur gemeester W. Blanken van Goes. verklaarde deze swingende ryth’m blues band zich rijp voor de eer van het slot- optreden van de feestweek van ’café De Pompe'. Hoe meer sterren, en des te be ter, is het motto... Tevens gedenkt de heer M. Pe kaar het feit dat hij (ruim) 40 jaar geleden in dienst kwam bij het toenmalige Boekhoudkantoor van J.Th. Bleuzé aan de Vlasmarkt te Goes. Uit dit laat ste kantoor is het huidige ac countantskantoor voortgeko men. En het was met name on der leiding van de heer M. Pe kaar dat er in de zeventiger en tachtiger jaren een expansieve groei van aktiviteiten was. Op zaterdag 7 november a.s. or ganiseert de Middelburgse Motor- en Autoclub ’’Schelde gouwen” voor de 15e keer de "Nacht van Scheldegouwen”, een groot autosportevenement waaraan zowel wedstrijdrijders als toerrijders kunnen deelnemen. ”De Nacht van Scheldegou wen” bestaat voor beide klas sen uit twee trajekten van onge veer 50 km lengte met daar tus senin een pauze van een uur. de vele workshops die in het ge bouw gehouden worden. Muziekdocent P. de Witte geeft een workshop-percussie en rit me, R. v. Soest besteedt aan dacht aan de gitaar, F. Maurer blaast een partijtje trompet en J. Willems geeft les in klarinet- oefeningen. Daarnaast geven de heren T. Goosen en C. de Jonge een workshop mini-graffity. De 18-koppige sportcommissie heeft een groots sport- en spel- festijn opgezet voor St. Willi- brord, de patroonheilige van de school. 's Avonds worden de festivitei ten nog eens dunnetjes her haald op het jaarlijkse feest in de Prins van Oranje waar o.a. het lerarencabaret ’De Frustraatzangers’ en de leraren band 'The Willies' voor de nodi ge plezierige uurtjes zullen zor gen. Dit feest is bestemd voor bestuursleden, personeelsleden en leerlingen van klas 3 en ho ger van de huidige schoolbe volking. De leerlingen van klas 1 en 2 hebben op donderdagavond een Happy/Kolibri-avond in de school. Cabaretgroep ’De Frustraat zangers’ is er ook dit jaar weer bij met een optreden in schouwburg 'De Prins van Oranje’. Deze foto geeft een indruk van de voorstelling vo rig jaar Dat het maken van een mooie wijn louter zou zijn voorbehou den aan de heren der schepping, is dezer dagen weer eens duide lijk achterhaald. Mevrouw Truus Koens-Govers uit Ovezande won namelijk de najaarswedstrijd van het Zeeuwse amateur wijn- en bierkamersgilde ’’Luctor et Fermento”. In het 13-jarige bestaan van het gilde was het niet eerder voorge komen dat een dame gildekam pioen van ’t jaar werd. Jaarlijks worden er gildekampi- oenschappen gehouden. In 't voorjaar staat daarbij witte wijn en sherry centraal, in het najaar was het ditmaal rode wijn en rosé. De-ter keuring aangeboden wij nen worden onderverdeeld in droog en medium. Verder in de klassering: tafelwijn, social wijn en dessert wijn. Aldus onderver- deeld komt men tot 12 klassen. Elke klasse wordt door nationaal Accountantskantoor Pekaar heeft een moderne computeraf- deling en verleent assistentie aan bedrijven en instellingen die een gezonde automatisering wil len opzetten. Mede dankzij de ingrijpende verbouwing van het kantoor te Goes kan er nog efficiënter wor den gewerkt dan voorheen. Bo vendien greep men de noodza kelijke uitbreiding aan om het kantoor een meer eigentijds aanzien te geven. Het gemoder niseerde complex heeft naast verschillende nieuwe kantoor- vertrekken een ruime receptie gekregen, een royalere opzet van de verschillende afdelingen en beschikt bovendien over een goede parkeergelegenheid. Presley, Buddy Holly en Carl Perkins, de oervaders van de rock roll music! vrijdag 6 november, 21.00 uur: BERTUS BORGERS' JAM SESSION! Onder deskundige leiding van zanger- en saxofonist Bertus Borgers zal een inmiddels be kende groep zeeuwse muzikan ten zich wagen aan Borgers’ fa meuze hits als Still Believe, Manja, etc. zaterdag 7 november, 16.00 en 23.00 uur: DE IDEALE SCHOONZONEN!!! Zij bestaan. Drie ongetrouwde boekhouders uit de Randstad vinden dat zij met veel gevoel voor theater de leukste liedjes uit 30 jaar nederlands repertoire brengen. Hits van Rob de Nijs, Teddy Scholten, Rudi Carrel en zelfs Willeke Alberti schijnen in het repertoire van deze schoonzo nen leuk te zijn. Echter, verbaas Café ’De Pompe' te Goes u niet over eventuele onver- bestaatvijf jaar. De Pompe heeft wachte binnenkomsten van de zich in die vijf jaar doen kennen SCH.SCH. (schone schoonzo nen), ID.SC. (ideale schoonzo nen), of van de FIOD. Deze he ren spelen in het zwart. als een jongerencafé waar veel muziek wordt gemaakt. Regel matig spelen er groepen live. Reden ook voor De Pompe om Een avond ongekend talent, van rond het eerste lustrum een se- onverwacht nivo! rie optredens te organiseren. Van donderdag tot en met zon dag, vier dagen lang dus, zullen er zes verschillende groepen zijn te horen en te zien. En in al- W’

Bevelander | 1987 | | pagina 7