Bevelanden SPORT SPORT in ’t kort 21.000 Midcity sponsort complete zaalvoetbalvereniging Record-aantal deelnemers Bejaardenbiljart KOLLEKTANTEN VOOR PIT OP PAD AVONDWANDELDRIE- DAAGSE OUDEREN IN REIMERSWAAL Distriktskampioen- schap 2e klas driebanden-klein Alberto houdt wijnproeverij bij Terminus te Goes .....J Zaterdag regionale ploegwedstrijden in Wilhelminadorp Sportlust Hansweert Muziekvereniging ”Ons Genoegen” geeft muzikale ondersteuning bij OPEN HUIS Postkantoor Kapelle Jeugdbanen in Goes Derde Hoechst- triathlon 4e Wielerronde Dauwendaele Middelburg Programma V.V. Goes 5/6 september: GEMEENTE GOES Tovaal speelt zondag thuis DE BEVELANDER 17 Woensdag 2 september 1987 Expositie PZZ rams L Evangelisatie- bijeenkomst Collectanten Poppentheater Havencommissie Uit de Kunst Brandweermiddag Reumapatiënten- vereniging Nivon Goes Papier- en Schilderkunst Koorleden welkom Avondruilbeurs Kraamzorg Prijs AH Hollandse Hoeveloop Muziekleer Goes Psoriasis Vogelbeurs Creatief zijn Women’s Aglow Fietstocht van wijkvereniging Voetbalsponsor 4 krar, 10.30 uur 11.15 uur Van 7 tot en met 12 september wordt weer de landelijke kollekte gehouden voor het Protestants Interkerkelijk Thuisfront. Het is een jubileumkollekte, want het PIT bestaat in 1987 veertig jaar. Het is eveneens de veertigste keer, dat er door dit thuisfront voor de Nederlandse militairen wordt gekollekteerd. Ook dit maal gaan meer dan 21.000 kol- lektanten voor PIT op pad. Het PIT is in 1947 opgericht door de Nederlandse kerken en richtte zich voornamelijk op de Neder landse militairen in het toenmali ge Nederlands Indië. Veertig jaar later is het PIT een samenwer kingsverband van de Geestelijke Verzorgingfde ongeveer 100 do minees die werkzaam zijn binnen de krijgsmacht), Pro Rege (de vereniging die 33 protestantse militaire tehuizen in Nederland en West-Duitsland exploiteert), het vormingscentrum Beukber- De vereniging welke afgelopen zaterdag op de Kapelse Dag de gehele dag aktief was met o.a. In het Psychiatrisch Ziekenhuis Zeeland (PZZ) onder Kloetinge wordt in de maand september een expositie gehouden van schilderijen van Georg Riel. De ze in 1943 in Amsterdam gebo ren schilder woont vanaf 1983 in Goes. Zijn werk is op de natuur geïnspireerd en symboliseert een vorm-taal tussen realistisch en abstrakt. Het werk is te be zichtigen van maandag tot en met vrijdag tijdens kantooruren; buiten deze tijden en in het weekend door zich bij de portier te melden. De proeverij begint om 20.00 uur en elke wijnliefhebber is van har te welkom. Deelnemers aan de proeverij kunnen op deze avond ken nismaken met 4 witte en 7 rode wijnen, die speciaal voor deze gelegenheid zijn geselecteerd. Het gaat daarbij om ^kwalitatief uitstekende wijnen die aantrek kelijk geprijsd zijn en waarvan een aantal in het assortiment van Alberto zal worden opgeno men. De 11 verschillende wijnen zijn afkomstig uit Frankrijk, Italië, Spanje en Portugal. De populariteit van de Beve- landse Biljart Combinatie Be jaarden is nog steeds groeien de. Voor het komende wintersei zoen 1987/1988 hebben zich nu nen. U ontvangt dan gelijk de startkaart. Vervoer: dit kunt u zelf verzor gen of in samenspraak met bo venstaande adressen. Het Ministerie van Sociale Za ken en Werkgelegenheid heeft een bedrag van f 225.000,- beschikbaar gesteld voor het jeugdbanenplan van de ge meente Goes. Dit bedrag is bestemd voor 25 garantie- plaatsen voor jongeren die in de gemeente Goes wonen. Zondag 6 september is er in Kortgene een Evangelisatiebij- eenkomst van het Leger des Heils. Deze begint 's middags om vijf uur in de Ned. Hervorm de Kerk van Kortgene aan de Hoofdstraat. Tijdens de dienst wordt er gezongen. De dienst staat onder leiding van mevr, majoor E. van der Wel- Borsboom. Muzikale medewer king wordt verleend door het muziekkorps en het zangkoor van het Leger des Heils. Alle be woners van Noord-Beveland zijn van harte welkom. In de tweede week van novem ber wordt in ons land weer de diabetesweek gehouden. Er zijn in Nederland ongeveer een kwart miljoen mensen die lijden aan suikerziekte. Deze kan tot al lerhande andere ziekten leiden. Voor deze nog steeds onge neeslijke aandoening is veel geld nodig, onder meer voor we tenschappelijk onderzoek. Het Diabetes Fonds Nederland heeft er - samen met de patiënten - al le belang bij dat de te houden collecte een succes wordt. Er worden dan ook collectanten ge zocht, ook op de Bevelanden. Wie wil helpen, kan kontakt op nemen met het DFN, Postbus 933, 3800 AX te Amersfoort, tel. 033 - 630566. In de maand september worden er in het poppentheater van het Ambachtscentrum te Goes we kelijks voorstellingen gegeven. Op de woensdagen 2 en 9 sep tember speelt Sim Bolus om 14.30 uur "Griezels”, een spel voor kinderen vanaf 6 jaar. Op 16, 23 en 30 september speelt hij een sprookje van de gebr. Grimm getiteld "Timpetee en II- sebil” voor kinderen van 4 jaar en ouder. Deze voorstellingen beginnen ook om 14.30 uur. Re serveren is mogelijk: tel. 01100 - 12031. Vrijdagavond a.s. om half acht vergadert de Havencommissie van de gemeente Kruiningen. Op de agenda staan onder an dere: uitbreiding van de inrich ting van de Kon. Julianahaven te Yerseke. Onder dat motto is de maand september in ons land uitgeroe pen tot de maand van de kunst zinnige vorming. Er wordt aan deelgenomen door 260 muziek scholen en creativiteitscentra, verdeeld over 1000 plaatsen in Nederland. Er worden folders verspreid waarin mógelijkheden worden aangereikt om creatief bezig te zijn. Cursisten laten werk zien en muziekscholen ge ven uitvoeringen. Op postkan toor en in bibliotheek ligt verder een Postbus 51-folder klaar. Zaterdag 5 sept. is er voor de kinderen van de lagere scholen van Ellewoutsdijk, Driewegen en Ovezande op Ovezande vanaf 13.30 uur een brandweermid dag. Deze middag zullen de kin deren allerlei spelletjes kunnen doen die met het brandweerge- beuren te maken hebben. De middag wordt besloten om 16.30 uur met een demonstratie van de brandweer. Zaterdag a.s., 5 september, zal mevr. Dehond uit Zaandam laten zien hoe men siermandjes maakt en prentbriefkaarten ver siert en deze bijvoorbeeld tot prachtige kerstkaarten kan omto veren. De aanwezigen zullen in de gelegenheid worden gesteld dit ook te proberen. Verzocht wordt een paar prentbriefkaar ten mee te brengen. Voor de overige materialen zal door me vrouw Dehond zorg worden ge dragen. Alle leden met één begelei- der(ster) zijn van harte welkom. De middag is in ”De Stenge”, Stengeplein 1 te Heinkenszand, om 15.00 u. en duurt tot 17.30 uur. De Nivon-afdeling Goes organi seert op zondag 6 september a.s. een dagtocht naar Den Bosch. Het programma omvat onder meer een strandwande ling, vaartocht en bezoek aan de Ijzeren Man bij Vught. Leden en andere belangstellenden kun nen er aan deelnemen. Vertrek om half negen vanaf het Par keerterrein. ”De Bussel” bij de JB-Markt te Goes-Zuid. Opgave bij Ko Schrier, tel. 01100 - 14084, of bij het secretariaat, tel. 30955. In "Ter Valcke” te Goes is in de maand september papier- en schilderkunst té zien van mevr. M. Dominicus-de Graaff. Ze hoopt daarmee niet alleen iets te laten zien van haar eigen werk, maar hoopt er tevens anderen mee aan te moedigen om deze vormen van kunst te gaan be oefenen. de opening en hun Rad van Avontuur, heeft momenteel een druk programma af te werken. Steeds meer mensen weten een fanfare op hun dorp te waarde ren. Nu reeds is hun agenda tot ver in 1988 (80-jarig jubileum) druk bezet. De leus ”Ons Ge noegen”, daar zit muziek in, wordt op deze manier dan ook letterlijk in de praktijk gebracht. Zij feliciteren nu reeds Kapelle met de opening van zo’n effi ciënt en modern Postkantoor. Het Christelijk Gemengd Koor ”Ons Genoegen” te Heinkens zand hervat donderdag, morgen zijn repetities, leder die graag zingt is van harte welkom. Er wordt iedere donderdagavond van half acht tot half tien gerepe teerd in het dienstgebouw van de Ned. Hervormde Kerk te Heinkenszand. Inschrijven kan ook nog de eer ste avond bij de start! Bij opgave graag f 6.00 afreke- j.wj” van' ÓunïenÏ.F. "v.d.' Berg ii <i<.„ „=i..l. 5 aug. 87 Danny zv H. de Wilde en J.B. de Kok Vrijdagavond 4 sept. a.s. wordt er een ruilbeurs gehouden in ca fé - pension ”De Goede Ver wachting” te Lewedorp. Verza melaars van ansichtkaarten, munten, postzegels en dergelij ke zijn van harte welkom. Door middel van deze avondruilbeur- zen, hoopt men de bestaande kontakten te versterken, nieuwe verzamelaars te ontmoeten en natuurlijk de collectie uit te brei den. De zaal is geopend vanaf 19.15 uur. middels tenues, tassen en ver leent ook overige materiele on dersteuning. Bijgaande foto toont een selectie van de ver schillende teams. Rechtsboven op de foto voorzitter-coach Ri- nus Zoutewelle, in het midden achter het spandoek zien we Ad- je (de vlagger) en links boven Kees Meijaard van "Midcity”. Per 1 september is bij de Provin ciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis benoemd in de funktie van Hoofd Kraamzorg de heer T.J. de Jong uit Beets. De heer De Jong zal geleidelijk aan de taken overnemen van mw. K. Eversdijk, provinciaal verpleegkundige kraamzorg, die begin 1988 gebruik zal maken van de overbruggingsregeling. Het werkgebied van het hoofd kraamzorg is de provincie Zee land. De heer De Jong is mo menteel werkzaam als verlos kundige in het streekziekenhuis "Waterland” te Purmerend, waar hij tevens lessen verzorgt voor de verpleegkundigen. Op zaterdag 5 september a.s. zullen weer Provinciale Ploeg wedstrijden gehouden worden op een terrein van de Kon. Mij. ”De Wilhelminapolder”, gelegen aan de Langeweg in Wilhelminadorp. Deze wedstrijd is in de categorie Rondgaande ploegen en Trekker- wentelploegen 2 en 3 schaar. Het totale deelnemersaantal bedraagt op dit moment 25 ploegers. Zij zullen op een stoppelveld strijden om de titel ’’Zeeuws ploegkampioen 1987”. Tevens zal door de 3 CJO Zeeland een trekkerbehendigheids- wedstrijd georganiseerd worden op hetzelfde veld. Voor beide wedstrijden geldt dat de beste deelnemers uit de regio nale wedstrijden, die reeds in 1986 gehouden zijn, tegen elkaar in het veld zullen staan. Het belooft dus een spannende wedstrijd te worden. Iedereen is welkom, de toegang is gratis. De aanvangstijd is ge pland om 12.30 uur. Bij onverhoopt slechte weersomstandigheden zullen deze wedstrij den uitgesteld worden naar zaterdag 12 september. Onder de Hansweertse bevol king schijnt behoefte te zijn naar recreatief volleybal, zo stelt de gymnastiekvereniging "Sport- lust” vast. Vroeger heeft hier een volleybalvereniging bestaan doch deze werd opgeheven. Ve le inwoners, vooral de echte vol leyballers, zijn nu genoodzaakt uit te wijken naar Kruiningen of Kapelle. ’’Veel dames zijn geboden aan huis en kunnen zich van hieruit moeilijk verplaatsen”, aldus het bestuur van ’’Sportlust”. Om Hansweert op sportniveau toch leefbaar te houden en niet af hankelijk te laten worden van omliggende gemeenten is het idee-geboren om binnen Sport- lust een uurtje per week, natuur lijk afhankelijk van het aantal deelnemers, aan recreatief vol leybal te doen. Zowel voor jon geren als volwassenen zijn daarbij welkom. Belangstellen den kunnen kontakt opnemen met het secretariaat van "Sport- lust”, p.a. Christel Schaafsma, Pluimpot 46, 4417 CG Hans weert, tel. 01130 - 2905. september a.s. doen mee Ril land, Krabbendijke, Kruiningen, Yerseke, Wemeldinge, Hans weert, Kapelle 1 en 2, Lewe dorp, Heinkenszand, Ovezande, reeds 16 teams aangemeld. Dit Goes 1, 2 en 3, Erasmusflat en betekent een recordaantal deel nemers van 248 ouderen. Voor het persoonlijk kampioenschap heeft ook reed een record aantal deelnemers ingeschreven. Niet minder dan 49 deelnemers zul len de strijd aanbinden voor dit persoonlijke kampioenschap. Aan de gewone competitie, wel ke aanvangt op woensdag 9 De wijnliefhebbers kunnen hun bevindingen tijdens het proeven op een zogenoemd wijnproeffor- mulier noteren om zichzelf zo doende een goed overzicht te verschaffen. Aan de proeverij is tevens een prijsvraag verbonden waarmee de deelnemers een gratis fles wijn kunnen winnen. Er bestaat geen enkele verplich ting om de geproefde wijn te bestellen, hoewel de mogelijk heid om dat te doen uiteraard wel aanwezig is. Houders van een Alberto-wijnkortingskaart krijgen in plaats van de gebrui kelijke korting van 1O°/o op deze avond een eenmalige korting van 20% op hun bestelling. De proeverij is gratis. Aanmel dingsformulieren zijn in het Al- bertofiliaal verkrijgbaar. Geïnte resseerde wijnliefhebbers kun nen zich ook telefonisch opge ven. Het nummer is (01100) - 30666. Het jeugdbanenplan is gericht op jongeren tot en met twintig jaar, die tenminste een half jaar werkloos zijn. Deze jongeren krijgen de gelegenheid om voor de periode van een half jaar werkervaring op te doen. Het gaat om tijdelijke banen van 19 uur per week, waarbij het minimum-jeugdloon wordt betaald. Met de /225.000,- van het Rijk zijn de loonkosten voor de jonge ren gedekt en is per vervulde ar beidsplaats een maandelijks bedrag van f 150,-- beschikbaar voor de uitvoeringskosten. De werkervaring kan worden op gedaan in de collectieve sector, bij publiekrechtelijke lichamen en instellingen in de gepre mieerde en gesubsidieerde sec tor. Het is de bedoeling dat de jongeren ook de gelegenheid krijgen om een opleiding te vol gen bij het Regionaal Educatief Centrum in Goes. Het pakket van het REC bestaat uit: admi nistratie, elektrotechniek, instal latietechniek, metaal, bouw, bejaardenhulp en plantsoenver- zorging. Aan de vooropleiding van de jongeren worden geen eisen gesteld. gen, de vormingscentra en mili taire tehuizen overzee en de christelijke belangenorganisa ties. Een groot aantal Nederlan ders geeft er jaarlijks blijk van, het werk van het PIT belangrijk te vinden door aan de kollekte te geven. Dat kan dus door een gift in de kollektebus - er zijn straat- en huiskollekten - of door een be drag te storten op giro 5163 t.n.v. het PIT te Rijswijk, leder jaar brengt die landelijke kollekte bijna één miljoen gulden op. In dit jubileumjaar hoopt het PIT de grens van het miljoen te passe ren. Dat is zeer nodig. Want in deze tijd van bezuinigingen, heeft ook het werk voor de mili tairen in en buiten Nederland ex tra steun nodig. Zonder het PIT zullen militaire tehuizen gesloten moeten worden en is veel werk, dat de dominee in militaire dienst doet, niet meer mogelijk”, aldus de organisatie. Rilland: mevrouw de Bruin, Oostkilstraat 9, tel. 1973. Waarde: de heer v.d. Bos, Julia- nastraat 75, tel. 1837; de heer Brüheum, 2112. Kruiningen: H. de Grootstraat 43, tel. 2Ó05; mevrouw Mewe, Lijnbaan 29, tel. 1883. Krabbendijke: mevrouw Tem- Opnieuw is er een prijs gevallen via de Albert Heijn zaak in Yer seke, (de 2e binnen 14 dagen). Carla Eversdijk mag een lang weekend of midweek doorbren gen in een Vendorama- bungalowpark dankzij een slag zinwedstrijd van Dash-drie. De prijs vferd haar dezer dagen overhandigd door de heer L.J. Jonker, bedrijfsleider van de AH-vestiging teK Yerseke. Hedenavond, woensdag 2 sep tember, wordt in Goes de Hol landse Hoeveloop gehouden. De start is om half acht bij het sportcentrum. Inschrijven kan daar vanaf half zeven. In het sportcentrum is tevens kleed- en doucheruimte aanwezig. De af standen zijn 2,3 - 4,6 - 6,9 of 9,2 kilometer. De kosten voor deel name bedragen f 3,—, voor kin deren t/m 12 jaar en KNAU- leden f 2,—. Voor inlichtingen kan men zich wenden tot: Helen Luitwieler, afd. Recreatie Sport AV’56 tel.: 01100-12588. het Dorpshuis, Mauritsstraat 4/6, tel. 01134-2753 te Waarde, aanvang 19.00 uur. Het inschrijfgeld is f 6.00. Hier voor krijgt u iedere avond koffie of thee, een prachtig aandenken aan deze wandeldriedaagse en... de laatste avond zit vol ver rassingen. We kunnen dan ge nieten van... nou, komt u ook, dan geniet u mee! Inschrijven is mogelijk bij de vol gende adressen: Hansweert: mevrouw Pankow, Scheldestraat 9, tel. 2103. Yerseke: de heer Hoogesteger, Burenpolderweg 3, tel. 1475; mevrouw van Stee, Ten Hou tenstraat 38, tel. 2197. Op zaterdag 5 september a.s. beginnen in wijkgebouw "De Spinne” in Goese Polder weer de repetities van Muziekleer Goes. Er is nog plaats voor be ginners in blokfluit, gitaar, man doline en banjo. Inlichtingen zijn verkrijgbaar in het wijkgebouw op zaterdagochtend tussen half elf en twaalf uur, alsmede op het adres Zaagmolenstraat 8. De contributie bedraagt zes gulden per maand, inschrijfgeld f 2,50. In de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg wordt op zaterdag 5 september een symposium ge wijd aan psoriasis. Er wordt die dag informatie gegeven over de ze bij velen onduidelijke huid ziekte. Psoriasispatiënten en andere belangstellenden zijn van harte welkom. Psoriaris is niet besmettelijk en is herken baar aan rode plekken en witte schilfers op de huid. Dat leidt vaak tot vervelende nevenver schijnselen, zoals schaamte, jeuk en eenzaamheid. Tussen elf en drie is er een info-markt, terwijl er tussen één en vier uur een symposium wordt gehou den, gevolgd door een forumdi scussie. De toegang is gratis. De Vogelvrienden uit Goes start zaterdag 5 sept. weer de maan delijkse vogelbeurs/markt in het ’s-Heer Hendrikshuis. De beurs begint om 10 uur en duurt tot 12 uur. Bij uitzondering wordt deze beurs op de eerste zaterdag van de maand gehouden. De vol gende beurzen vinden plaats zo als altijd op de 2e zaterdag van de maand. Naast vele individue le vogelkwekers zullen er ook vogelhandelaren aanwezig zijn, zodat er volop gelegenheid is om vogels te ruilen of te verkopen. Kees Meijaard van Café- Brasserie "Midcity” aan de Gro te Markt te Goes heeft de spon soring op zich genomen van de gehele zaalvoetbalvereniging, welke vorig jaar onder de naam De Personeelsvereniging van Hoechst Holland N.V., vesti ging Vlissingen, organiseert op zaterdag 5 september voor de derde keer een mini- triathlon. Directeur Prof. Ir. H.P. van Heel, lost om 13.15 uur bij de brug in Wilhelmina dorp het startschot voor de ruim 110 deelnemers. Zij zwemmen eerst 730 meter, fietsen daarna 30 kilometer en sluiten af met 7,5 kilometer hardlopen. In de Wilhelmina polder wordt daarvoor een parcours van 7500 meter uitgezet. Bij deze triathlon ligt de na druk op het recreatieve ele ment. Ondanks dat hebben enkele groten uit de Zeeuwse triathlonwereld ingeschreven. Aan de start verschijnen o.a. Adrie Flipse, de Zeeuwse kam pioen, Sjaak de Kok en de jeugdige Floris-Jan Koole. voor het eerst ook G.P.M. uit De Spinne te Goes. Dit betekent dus dat er in totaal bijna 250 be jaarden actief zijn in deze tak van sport. De wedstrijdleiding is in handen van de heer J. v.d. Does uit Heinkenszand. Het per soonlijk kampioenschap wordt in twee groepen, A en B gespeeld volgens het z.g.n. af- valsysteem. Dit moet uiteindelijk leiden tot twee groepskampioe- nen, die in één wedstrijd zullen spelen om de wisselbeker. Deze wedstrijden vangen eveneens aan in september a.s. Inmiddels is het bestuur van de B.B.C.B. uitgebreid in verband met o.a. het bedanken van de heer J. de Pree uit Yerseke wegens ouder dom. Toegevoegd zijn nu de he ren Jac. Sonke als wnd. voorzit ter, J.F. Schuerman als wnd. sec./wedstrijdleider en G. Schout, publ. relations. Vrijdagavond 4 september a.s. is het OPEN HUIS van het nieu we postkantoor in de Biezeling- sestraat te Kapelle. De muziek vereniging "Ons Genoegen” uit hetzelfde dorp, wil dit niet onge merkt voorbij laten gaan en zal op muzikaal gebied een steentje bijdragen. Op welke manier blijft een verrassing. In café "The Pointer” aan de Nieuwstraat te Goes worden de wedstrijden gespeeld voor de eindstrijd 2e klas driebanden klein. Deze biljartfinales worden gespeeld in het weekeinde van 11 tot en met 13 september. Wedstrijdleider daarbij is Henk Quakkelaar. Vrij dag wordt er om 19.00 uur begonnen. Zaterdag om 13.00 uur en zondag om 12.00 uur. De finalepartij zal rond 16.30 uur aanvangen. Distriktsafgevaardigde is de heer A.C.Klaassen. De volgende spe lers hebben zich geplaatst: 1. W. van Gent B.V.W., Wemeldinge 0.572; 2. J.H. Rentmeester D.O.S., Ovezande 0.553; 3. J. Beenhak ker B.V.W., Wemeldinge 0.514; 4. J.P. de Groot V.E.G.A.B.V., Oost-Souburg 0.482; 5. J. Wisse B.V.M., Middelburg 0.477; 6. J.A. Alleijn V.E.G.A.B.V.,Oost-Souburg 0.476; 7. C. Gouka V.E.G.A.B.V. Oost-Souburg 0.476; 8. P. Doene T.O.G., Kortgene 0.456; 1e res. C. van Nguyen O.N.D.A., Krabbendijke 0.475; 2e res. J.L. Koppejan B.V.M., Middelburg 0.486; 3e res. H.P. v.d. Wulp ONDER ONS, Goes 0.452. De Stichting Welzijn voor Oude ren organiseert een wandeldrie daagse voor 50+ in Reimers- waal en dan met name vanuit Waarde. Het jaarlijks terugke rend evenement zal plaatsvin den 9-10-11 september. In de prachtige omgeving van Waarde lopen de deelnemers el ke avond zo’n 5 km. Het is erg leuk om nu eens te wandelen met ouderen uit iedere kern van Reimerswaal, zo ontmoet je nog eens een oude kennis of vriend(in)! Iedere deelnemer krijgt een wandelroute mee, verdwalen is niet mogelijk! De start is iedere avond vanuit Creatief bezig zijn: over dat on derwerp spreken op donderdag 17 september de heer en me vrouw Jongepier uit Vrouwen polder in ”Ter Valcke” te Goes. Dit in het kader van de culturele ochtenden voor bejaarden uit Goes en omstreken. De bijeen komst begint om tien uur en duurt tot ongeveer half twaalf. Entree f 1,75 inclusief koffie. Be jaarden die vervoer naar "Ter Valcke” wensen, kunnen maan dag 14 september tussen zes en zeven uur 's avonds bellen naar mevrouw Van Meerten, tel. 01100 - 11750. Op zaterdag 5 september zal het wielercomité Middelburg voor de 4e maal de wielerronde van Dauwendaele organiseren. Als primeur voor deze dag staat ook een skeelerwedstrijd op het programma, waar naar verwach ting de sterke Zeeuwse skeelers hun kunnen tonen aan het pu bliek. Maar het hoogtepunt zal toch liggen bij de trimmers, die in Middelburg hun laatste pun ten kunnen scoren voor de wie- lerklassementen van de stich ting Trimbelangen Midden- Zeeland. Het programma wordt geopend door de C-trimmers om 13.00 uur met als favorieten de gebroeders Zweedijk uit Krab bendijke. Om 13.02 uur is het de beurt aan de veteranen categorie. Vanaf 14.00 uur ko men de B-trimmers in actie. Hierin zal Johan de Punder trachten zijn 1e plaats in het T.M.Z.-klassement veilig te stel len. Om 15.00 uur komen de A- trimmers op het parcours. In de ze categorie rijdt Pierre Vermeu- le een thuiswedstrijd en hij zal zich zeker willen sterk maken voor een goede klassering. In schrijven kan men zich bij Kees Riemens, tel. 01180 - 15641 De Jager-Tolhoek in het strijd perk kwam. Het gaat om drie heren- en één damesteam. Het eerste team van de heren speelt in de overgangsklasse, het tweede in de middenafdeling en het derde team beweegt zich op het recreatieve vlak. Het is voor de eerste maal dat de dames de nieuwe competitie ingaan. Midcitv sponsort de vereniging Na een voorbereiding die al weer een tijdje aan de gang is, staan we voor een nieuw sei zoen waarin Goes 1 weer uit komt in de 3e klasse D, waarin ze beginnen tegen M.Ó.C. ’17 uit Bergen op Zoom. Dit is een bekende van vorig seizoen, en een moeilijke tegenstander die zich dit jaar nog verder versterkt zou hebben. Dus kan het a.s. zondag een spannende wed strijd worden. We rekenen er dan ook op, dat de supporters de weg naar "het Schenge” zul len weten te vinden. Goes 2 begint het nieuwe sei zoen ook weer in een KNVB klas en speelt zijn eerste wedstrijd uit tegen Hoofdplaat 2. Goes A, speelt zaterdag 5 sep tember zijn eerste wedstrijd in de A-junioren regionale klas thuis tegen een oude bekende, n.l. Middelburg A. In deze zware klas zullen ze de steun van de supporters dan hard nodig hebben. Hieronder volgt het gehele pro gramma: Goes 1 - MOC 17-1 14.30 uur Hoofdplaat 2 - Goes 214.30 uur Goes 3 - Kwadendamme 212.30 uur Goes 4 - Zeelandia 5 10.30 uur beker Goes 5 - Dostana 1 beker Goes A1 - Middelburg A1 14.30 uur Heinkenszand A2 Kerkweg 60, tel. BURGERLIJKE mevrouw Kuyper, STAND minck, Roelshoekweg 12, tel. GEBOREN: 2626; mevrouw Mulder, Doelstraat 36a, tel. 2556; me- 29 juli 87 Maatje M., dv C.J. Blok en D.M. de Dreu 29 juli 87 Tessa dv C.J. Rijke en K. van den Bergen 31 juli 87 Robin zv G. Walhout en J.J.A. Verbart 31 juli 87 Ferdy zv M.J. Tolhoek en D.J. Witte 31 juli 87 Markus J.H. zv D.J. Hout en C.H..Praagman 2 aug. 87 Ferdinand E.R.R. zv Aanstaande zondag 6 septem ber bijt de Goese rugbyclub To vaal de spits af in de nieuwe kompetitie. De sterk verjongde Goese formatie treedt om 14.00 uur aan tegen Oisterwijk Oijsters 2. De toegang bij deze wedstrijd is gratis. Goes A2 12.45 uur beker Heinkenszand B2 - Goes B1 11.15 uur beker Bruse Boys C1 - Goes C111.15 uur beker Goes C2 - RCS C4 beker GPC D1 - Goes D1 10.00 uur Goes E1 - Kapelle E110.00 uur Goes E2 - Arnemuiden E210.00 uur Goes F - Apollo F 10.00 uur Nieuwe leden zijn van harte welkom: Senioren: Peter Bruggen, tel. 12872. Junioren: T. Hoezen, tel. 13921. Ook kunnen we voor diverse elf tallen nog leiders gebruiken. Wie wil er helpen om ook in de ze posities te voorzien? Geef U op in de kantine of bij één van de bestuursleden. vrouw Hoogesteger, Nieuker- kestraat 99, tel. 1989. Stichting Welzijn voor Ouderen te Krabbendijke - tel. 01134-1740. Leidsters Meer Bewegen Voor Ouderen In het kader van Alberto’s lan delijke wijnproefdagen organi seert het Alberto-filiaal in Goes op dinsdag 15 septem ber a.s. een grote wijnproeverij in hotel Terminus, Stati onsplein 1 te Goes. Woensdag 9 september houdt Women's Aglow Fellowship afd. Zeeland de eerste bijeenkomst van het nieuwe seizoen. Mies Kuiper uit Amsterdam komt spreken over het onderwerp "Eert uw vader en uw moeder”. Iedere vrouw, ongeacht kerk of kring, is welkom. De bijeen komst wordt gehouden in hotel Terminus, Fr. den Hollanderlaan 34 te Goes (bij station N.S.). Aanvang 9.45 uur. Vanaf 9.15 uur staat de koffie klaar. Inlich tingen: Mevr. H. Ekkebus, tel. 01180-29928, en mevr. R. Mul der, tel. 01100-20552. Op zaterdag 5 september a.s. organiseert de wijkvereniging Goes-Oost een fietstocht. Het vertrek is om 14.00 uur vanaf de Jan Ligthartschool aan de Berg weg. De lengte van de tocht is ca. 22 km en gaat hoofdzakelijk door het Poelbos en een deel van de Poel. Deelname voor iedereen is vrij. Het is niet de be doeling, dat het traject zo snel mogelijk wordt gereden. Prijzen- zijn er niet te winnen en er zijn ook geen vaantjes of medailles. Donderdagavond 10 september is er een voetbalwedstrijd tus sen bewoners van Huize Den Berg te Goes en De Rank. De aanvang is half zeven. Overi gens heeft de ontmoeting voor het elftal van Den Berg een feestelijk tintje. Want door de heer De Buck van de Rabobank te Goes worden dan shirts aan de ploeg overhandigd. De Rabo bank heeft zich namelijk bereid verklaard als sponsor voor Den Berg op te treden. -- - -X

Bevelander | 1987 | | pagina 19