Bevelander-Wisselbokaal voor Brabants team Bevelanden in’t kort WAT EEN STREEK..WAT EEN STREEK..WAT EEN STREEK. Cursus op Bevelanden voor mensen met Zeeuwse dag in Venlo op 13e Schinkemert spanningsklachten Sander van concerteert Marion in Kapelle Distriktskampioenschap 3e klas Driebanden klein De Inkel Kruiningen ’’Coopertest” sportpark ”het Schenge” te Goes Geslaagd zaalvoetbaltoernooi te Goes Paardensport te Kattendijke op 22 augustus Zwemvierdaagse te Wissenkerke 17 DE BEVELANDER kN Guide Schinkegilde Sfeer en gezelligheid Orgelconcert Klaas J. Mulder ^Woensdag 19 augustus 1987 Meer dan een braderie Jongerenkoor ’Happy Voices’ E.H.B.O.-cursus Schrijfavond Amnesty - ild Juke Joints in De Pompe Verband tussen spierspanning en j geestelijke spanning NATIONALE ZWEM Ypsilon Kinder-activiteiten L. (jj] uit. de die De ’’Schinkemert” wordt jaar lijks georganiseerd door het Gui de Schinkegilde. Dit gilde werd opgericht naar aanleiding van de feesten ter gelegenheid van het 625-jarige bestaan van de stad Venlo. Dat was in 1968. Tij dens die feesten zagen een aan tal actieve ondernemers van de Kwartelenmarkt en de directe omgeving daarvan, de kans schoon hun stadsdeel in de kij ker te zetten. Het accent ligt bij de ’’Schinke mert”, Limburgs grootste zo- meravondbraderie, op sfeer en gezelligheid. Het is dan ook niet verwonderlijk dat steeds meer bezoekers in de laatste week van de schoolvakantie de afslag naar Venlo weten te vinden. Het Gilde vormt een gemengd gezelschap dat tot ieders tevre denheid reeds 16 jaar bij elkaar is. In de loop der jaren deed het Guide Schinkegilde heel wat er varing op bij het organiseren van de jaarlijkse "Schinkemert” en andere activiteiten. Ze ziet de 13e editie van deze Noordlim- burgse festiviteit dan ook met vertrouwen tegemoet. Andere jaren trok de ’’Schinkemert” meer dan 100.000 bezoekers. Ook nu zullen we weer in grote getale komen opdagen. Het laatste concert van de zo- meravondserie, die onder auspi ciën van de Stichting Orgelcen- trum in de Nieuwe Kerk te Mid delburg wordt georganiseerd, zal plaats vinden op dinsdag 25 augustus a.s. en worden gege ven door de organist Klaas J. Mulder. De organisatie hoopt door het meedoen van sportieve vaders, moeders, eventueel opa’s of oma’s op een gezellige drukte. Tot ziens op 19 augustus, op sportpark ”het Schenge”. Voor inlichtingen kan men zich wenden tot: Helen Luitwieler, afd. Recreatie Sport AV’56, tel.: 01100-12588. Het comité wilde van de ’’Schin kemert” meer maken dan alleen een braderie. Het karakter van een feest moest behouden blij ven. Hoewel de kramen de hoofdmoot vormen, is er veel meer te doen, tijdens de "Schin kemert”. Bij de toewijzing van de plaatsen voor de handelaren en standwerkers is uiterst nauw keurig geselecteerd. Ze bieden alleen eerste klas waren aan en doubleures zijn zo goed als uit gesloten. Op de ’’Schinkemert” 1987 zijn ongeveer 150 brade- riekramen opgesteld met een grote variatie aan artikelen. De Als zelfs Zeeuwen hun gelief de provincie verlaten, om het binnenland in te trekken, moet er wel iets heel bijzonders aan de hand zijn. En dat is er woensdag 19 en donderdag 20 augustus dan ook. Dan wordt de dertiende ’’Schinkemert” in de bin nenstad van Venlo gehouden. Op deze "Schinkemert”, die ook ver buiten de regio be kendheid geniet, wordt als speciale attractie op donder dag 20 augustus een "Zeeuw se dag” gehouden. De num mer twee op de ranglijst van vakantieprovincies brengt een bezoek aan nummer een! En dat zal ze op een gepaste wijze doen. Twee folklore dansgroepen uit het land van de mosselen en de Deltawerken komen naar Venlo, om demonstraties te geven van traditionele dansen. Natuurlijk doen ze dat in bijpassende kle- gende spelers hebben zich ge plaatst: I. A. van Koeveringe, A.B.I.M., Oudelande, 0.433. 2. M.A.J. Vleugel, SCHELDEZICHT, We- meldinge, 0.410. 3. J. Schreurs, D.O.S., Ovezande, 0.401. 4. G. de Jonge, O.K.K., Kwadendamme, 0.386. 5. J. van Koeveringe, O.N.D.A., Krabbendijke, 0.384. 6. J. v.d. Waart, ONDER ONS, Goes, 0.382. 7. R. Simons, ’T RAEDTHUYS, Middelburg, 0.377. 8. J.L. Filius, DELTA, Co lijnsplaat, 0.352. Nu de vakantie er voor de meeste mensen weer op zit en het normale leven weer op gang komt, start Jongerenkoor ’Happy Voices’ zijn wekelijkse repetities met ingang van 1 september. We kunnen nog steeds nieuwe le den gebruiken. Eenieder is wel kom iedere dinsdagavond vanaf 19.30 uur in Verenigingsgebouw ’Vijverzicht”, Dorpsplein 3 te Borssele of bel voor inlichtingen tel. 01105-2009 of 01105-2432. Zowel maatschappelijk werk, artsen, fysiotherapeuten en ande re hulpverleners worden de laatste tijd in toenemende mate ge confronteerd met mensen die aan spanningsklachten leiden. Ook op de Bevelanden is dat het geval. Voor deze dienstverle ners is dat reden geweest om een cursus spanningsklachten op te zetten, ,,’t Is de eerste keer dat we dit doen”, zuitvertelde ons Bart Kok van het Sociaal Centrum in Goes. De kursus die vier avonden omvat, wordt gegeven in vier verschillende plaatsen op de Bevelanden en start komend najaar in Goes, Heinkenszand, Kapelle en Rilland. Waarom deze cursus voor mensen die lijden aan spanningen en spanningsklachten? Daarover zeggen de ini tiatiefnemers: De organist Sander van Marion uit Den Haag zal op zaterdag 22 augustus a.s. het Batz-Witte- orgel in de Ned. Herv. kerk te Ka pelle bespelen. Op het program ma staan werken van Hurlebusch (Sonata opus V, nr. 6 De Kon. Ned. Ver. E.H.B.O. afde ling Goes start maandag 21 sep tember a.s. met een nieuwe cursus. De kosten van de cursus bedragen f 125,--, inclusief ma teriaal en examengeld. Opgave vóór 6 september bij mw. Elenbaas, tel. 01100-13141. Elke vierde dinsdag van de maand, deze maand 25 augus tus a.s., organiseert de werk groep Goes van Amnesty International een schrijfavond. Hiervoor kan iedereen van 20.00 uur tot 22.00 uur terecht in het Informatie-centrum aan de Al bert Joachimkade 5 te Goes. Voorbeeldbrieven zijn aanwezig. Deze maand schrijven zijn er brieven voor: - een 37-jarige lite rair criticus, Abdelkader Chaoui uit Marokko; - een 38-jarige brandweerman, Ervin Motl uit Tsjechoslowakije. Ervin Motl is ondertekenaar van ’Charta 77’. Deze mannen zitten om hun po litieke overtuiging in de gevan genis. Voor inlichtingen over de schrijfavond: Betty Geene, tel. 01100-21482. Woensdagavond 19 augustus hedenavond, organiseert de Goese atletiekvereniging AV’56 een coopertest (12 minutentest). Deze coópertest is onderdeel van de trim-4-daagse. Men kan echter ook aan deze coopertest deelnemen als men geen deel nemer is van de trim-4-daagse. De coopertest wordt gehouden op sportpark ”het Schenge”. Er wordt gelopen in groepen van 25 personen tegelijk; om 19.00 uur is de eerste start op de sintel- baan. Inschrijven kan men tus sen 18.30 en 19.30 uur op het secretariaat aan de sintelbaan. Kosten van deelname bedragen f 2,—. Wie de coopertest (in ei- r in E), Bach (Variaties over ”Wer nur den lieben Gott lastt wal- ten”), Albinoni (Concerto in F), Seixas (Toccata), Soler (Sonata in A), Wesley (Prelude, air en ga votte), Dubois (Verset de proces sion en ’’Marches des Roi Mages”), alsmede eigen impro visaties. De aanvang van het concert is om 20.00 uur; de kerk is open vanaf 19.30 uur. -of. c üs De oplossing hiervan zou zijn de spieren los te laten, te ontspan nen. Maar vaak ben je je niet be wust van de houding die deze pijn veroorzaakt. In ons voor beeld: Je hebt niet in de gaten dat je konstant met opgetrokken schouders loopt. Wanneer die toestand blijft bestaan, kan het van kwaad tot erger worden. Op den duur kun nen aangespannen nekspieren een arm-zenuw doen inklemmen en tintelingen veroorzaken in een arm of hand. Je zou eigenlijk voortdurend op je houding moe ten letten. Maar dan moet je wel het verschil voelen tussen span ning en ontspanning van een spier. Dat zou je kunnen voelen door een spier flink te laten aan spannen en daarna de spier los te laten. Maak b.v. eens een vuist, hou dat even vast en pro beer na te gaan wat je voelt. Laat nu de hand los en wat voel je dan: een licht gevoel, prikkeling, moe gevoel, ontspanning? Wanneer je je bewust bent van je houding, met de bijbehorende spierspanningen, in het normale leven dan kunnen veranderingen in de spierspanning je iets zeg gen over hoe je je voelt. Dan kun je kiezen wat je doet: de situatie accepteren en laten voortduren met misschien de daarbij horen de pijn. Of je kunt wat aan de si tuatie veranderen door b.v. opgekropte gevoelens te uiten. Het team kwam reeds met voor sprong uit de voorronde, als eni ge met de maximale winst. Ze verloren in de finale ronde slechts één maal van Biezen- trappers/Gerka Sport met 3-0. Toen dat gebeurde, waren er nog 3 kanshebbers over voor de eerste stek: beide voornoemde teams en Autofit uit Goes dat via een beslissingswedstrijd tegen V.A.W. Koomen alsnog in de fi nale poule terecht was geko men. Biezentrappers-Gerka Sport liet het verder afweten te gen respectievelijk Autofit en Café de Landbouw uit Goes. In de allerlaatste wedstrijd van het toernooi besliste de Catharina Bar het tegen de enig overge bleven concurrent, Autofit Goes met 4-2 en won aldus de felbe geerde fraaie wisselbokaal. De ze werd, evenals alle andere be kers uitgereikt door de directeur van de Bevelander, de heer J.A. Kopmels. Hij benadrukte daarbij het belang van de sport in de re gionale media en dan zeker de streekbladen. Hij zegde toe, dat in de toekomst met name in de Bevelander de sport meer aan dacht zal krijgen. Voorafgaande aan de prijsuitreiking, werden door organisator Gerard Korsui- ze, de teams bedankt voor hun positieve instelling. De sportivi- teitsprijzen, beschikbaar gesteld door Gerka Sport, 7 shirts en 1 keeperstrui, waren voor de Brandweer Goes en Omstreken en Filibuster uit Lepelstraat. Verder waren er bloemen voor mevr. Kopmels, en de mede- organiatie bestaande uit Rita Hartman, Marian Beneden, Ar no Korsuize en de arbitrage: An toine Debbaut en Jan Mohan- singh. Namens de deelnemers bedankte de aanvoerder van de Catharina Bar voor de perfecte organisatie en voor de uitste kende consequente arbitrage van de heren Debbaut, Mohan- singh en Korsuize. "We zijn”, zo stelde hij, ”in West Brabant zowel op organisatorisch gebied als op arbitraal gebied duidelijk minder bedeeld; het was een topper en niet alleen omdat wij gewonnen hebben”, zo stelde hij vast. De Eindstand: Finale Poule: 1 Catharina Bar Bergen op Zoom, 14 punten: 2 Autofit Goes, 11 punten; 3. Café de Landbouw Goes, 10 punten; 4. Op maandag 24 augustus gaat in het zwembad De Inkel te Kruiningen voor de 13e keer de Nationale Zwemvierdaagse van start. Op die dag en op de daarop vol gende dagen tot en met 28 au gustus worden de deelne- mers(sters) vanaf 16.00 uur in de gelegenheid gesteld per dag 250 of 500 m. te zwemmen. De ze 13e Zwemvierdaagse staat dit jaar in het teken van Unicef het welbekende Kinderfonds van de Verenigde Naties. Dit steunt projecten in meer dan 120 landen en gebieden met een gezamenlijke kinderbevol- king (0-15 jr.) van bijna 1 miljard. Deelnemers(sters) aan de Zwemvierdaagse kunnen daar aan meehelpen door zich voor die prestatie te laten sponsoren door familieleden, vrienden, kennissen, enz. De opbrengst gaat dit jaar naar kleinschalige landbouwprojecten in Ghana en Mauretanië. Inlichtingen over de Vierdaagse en sponsoring van Unicef zijn dagelijks verkrijg baar aan de kassa van het zwembad. Tel.: 01130-1952. Op de foto: De heer J. Kop mels, directeur van De Beve lander, reikte de prijzen van het zaalvoetbaltoernooi Op de voorgrond Bevelander-wisselbokaal inzet was van het toernooi te Goes. In café ”De Pompe” te Goes spelen vrijdagavond 21 augus tus vanaf negen uur The Juke Joints, welbekend in ’t Zeeuw se. De band bestaat inmiddels twee jaar en het repertoire om vat veel eigen werk. Ze speel den door heel Nederland en Bel gië. In juli is er een elpee op de markt gebracht: ’’Dancing Shoes”. De reacties zijn erg po sitief”, zo laten The Juke Joints ons weten”. De eindstrijd 3e KI. Driebanden klein wordt verspeeld in 2 groe pen in de weekends van 29 au gustus en 6 september. Groep A wordt verspeeld bij B.V.A.B.I.M., Café ’t Centrum, Burg, van Lie- restraat 3, 4436 AL, Oudelande, tel. 01104-323. Wedstrijdleider is M.A. Burgel. De volgende spe lers hebben zich geplaatst: 1. H. Schipper, O.K.K., Kwaden damme, 0.430. 2. C.H. Verweij, ONDER ONS, Goes, 0.416. 3. A.L. van Liere, DE SMIDSE, 's Gravenpolder, 0.408. 4. A. Drie- dijk, L.B.V., Lewedorp, 0.408. 5. M. v.d. Hage, DE SMIDSE, 's Gravenpolder, 0.396. 6. A.C. Klaassen, DELTA, Colijnsplaat, 0.394. 7. LA. Helmstrijd, A.B.I.M., Oudelande, 0.388. 8. S. Nanuruw, 'T RAEDTHUYS, Mid delburg, 0.368. Groep B wordt verspeeld bij V.E.G.A.B.V, Sportzaal Duyven- voorde, Dongestr. 107, 4388 VL, Oost-Souburg, tel. 01184-64802. Wedstrijdleider onbek. De voL Veel mensen zitten met span ningsklachten en doen daardoor -soms veelvuldig- een beroep op hulpverleners. Spanningen heb ben is een heel normaal ver schijnsel, spanningen horen bij het leven, leder mens staat voor de opgave hiervoor oplossingen te zoeken. Hoe je echter met die spanningen het beste kunt om gaan is in het algemeen moeilijk te zeggen, leder heeft zijn eigen manier van leven, van keuze ma ken in zijn leven, van oplossingen zoeken voor problemen waar hij in zijn leven tegenaan loopt. Lichaam en geest zitten aan el kaar vast. Dingen die gebeuren in onze geest, onze ziel, onze ge moedstoestand, ons "bin- nenste" of hoe je dat ook wilt noemen, drukken zich uit in ons iijf. ■-•Hoe de geest precies inwerkt op het lichaam, is lang niet altijd be kend. Hoofdpijn bijvoorbeeld (de meest voorkomende spannings- klacht) is moeilijk te verklaren. Hoofdpijn vanuit je nek ontstaat l/vaarschijnlijk wanneer je je nekspieren aanspant, waardoor ze korter en dikker worden en zuitsterk op een bepaalde zenuw ^rukken dat pijn veroorzaakt wordt, die uitstraalt naar voren. Maar hoofdpijn boven op je of in (je voorhoofd of echte migraine is la/ veel moeilijker te verklaren. Waarschijnlijk gebeurt er dan iets met de bloedvaten in het hoofd. Bloedvaatvernauwing, maar ook Juist -verwijding zouden pijn kun nen veroorzaken. Maar hóe pre cies, dat weten medici (nog) niet. Gebukt door het leven gaan. 5 Niemand vindt het vreemd als je J na een lichamelijke inspanning 5 (b.v. een flinke afstand hardlo- pen) spierpijn hebt. De spierpijn zal overgaan als je het hardlopen daarna een tijdje laat. - Als je geestelijk onder spanning I sfaat kan ons lichaam als een 5 soort afweer-mechanisme de spanning in bepaalde spieren verhogen. Met name de hou- dingsspieren (dat zijn de spieren in de nek, onder in de rug, in de borstkas, achterzijde van de bo- venbenen en achter in de kuit) zorgen ervoor dat we rechtop staan en zij bepalen daarna in onze houding hoe wij erbij staan, zitten, lopen. Je kunt houdingsspieren aan spannen als je verdrietig bent en - je dat aan niemand wilt laten L merken; je houdt dan je kop op, of je bent kwaad en je verkrampt de spieren in je armen en schou- - ders waardoor je houding veran- dert. Dpt is op zich een normale I uitdrukkingsvorm. Van deze ver- g hoogde spierspanning kun je op den duur pijn krijgen, die pijn is te i vergelijken met spierpijn na i hardlopen. Pijn is een signaal van het li- chaam dat aangeeft, dat de ma- nier waarop het gebruikt wordt verkeerd is. Met andere woorden •als je niet wilt luisteren dan moet je maar voelen. De Nederlandse taal kent ook verschillende spreekwoorden die iets over houding en gevoel ver tellen. Bijvoorbeeld: - veel op de nek nemen - ergens een zwaar hoofd in hebben - kop in de wind gooien - koppig zijn of halsstarrig Iedereen kent wel de uitdrukking: "Hij gaat gebukt door het leven”. Deze uitdrukking beschrijft een li chaamshouding waarbij het hoofd naar voren gebogen is, de schouders opgetrokken zijn en er een kromme rug ontstaat. In de ze houding span je de nekspie ren aan door de schouders romhoog en het hoofd wat naar yoren te brengen. Wanneer de ^nekspieren aangespannen zijn ’.worden ze korter en dikker, wat je kunt voelen als een harde streng die vanaf het achterhoofd naar de schoudertop loopt. Als je nu een hele tijd in deze houding blijft rondlopen kost dat energie. De nekspieren moeten nu arbeid verrichten waarbij af valstoffen vrijkomen, die via de "bloedbaan afgevoerd moeten worden. Als de nekspieren aangespan nen zijn dan verloopt dit proces trager. Net als bij een tuinslang waar je in knijpt, het water gaat 'dan langzamer lopen. De af valstoffen die achterblijven gaan jrriteren en veroorzaken pijn. §óms kun je die afvalstoffen in spieren voelen als verhardingen. I UOAl I O en m i Met dit inzicht en begrip van je ei gen funktioneren, kun je de rela tie tussen geestelijke- en spierspanning voor jezelf uit leggen. Het maatschappelijk werk van P.M.D. en Sociaal Centrum te Goes organiseren in samenwer king met een aantal huisartsen en fysiotherapeuten een kursus spanningsklachten. De bedoe ling van deze kursus, die 4 avon den duurt, is informatie te geven hoe deze klachten kunnen ont staan en het leven kunnen bepa len. Als iemand weet waar zijn klachten vandaan komen en als hij ziet hoe hij ermee omgaat, dan is hij beter in staat om zich zelf te helpen of om er de juiste hulp voor te vragen. Met behulp van een videoband en een kur- susboek worden de deelnemers wegwijs gemaakt in het ver schijnsel spanningsklachten. De kursussen worden in het najaar georganiseerd in Goes, Heinkenszand, Kapelle en Ril land. De kursus wordt gegeven door: - in GOES: J. Deen (huisarts), R. Saat (fysiotherapeut), M. Remijn en M. van Lierop (maatschappelijk werkende). - in HEINKENSZAND: J. Harten (huisarts), H. van Rees (fysio therapeut), M. Franken en E. Qüack (maatschappelijk wer kenden). - in KAPELLE: M. Riemeijer (huisarts), F. Leeman (fysio therapeut), C. Laban (maat schappelijk werkenden). - in RILLAND: J. Kuyl (huis arts), A. Veerman (fysiothera- peut/maatschappelijk werkende). Kosten voor de kursus f 15,—. Informatie en aanmelding bij de P.M.D.: 01100-21270 en het SOCIAAL CENTRUM: 01100-13930. In de week van 25 tot en met 29 augustus wordt in Wissen kerke voor de tiende maal een zwemvierdaagse gehouden en wel in het plaatselijke zwembad. De zwemvierdaagse is een trim- gebeuren en heeft dus niets met wedstrijdzwemmen te maken. Deelnemen houdt in dat men gedurende vier dagen, afhanke lijk van de leeftijd, 250 meter of meer per dag zwemt. Voor de leeftijdsgroep t/m 10 jaar geldt een afstand van 250 meter per dag; 11 jaar en ouder zwemt 500 meter per dag. (Er mag uitgerust worden onderweg). Er kan tij dens de zwemvierdaagse-week gezwommen worden op dins dag, woensdag, donderdag en vrijdag van 18.30-20.00 uur en zaterdag van 13.00-15.00 uur. Aan de kassa van het zwembad zijn vanaf heden inschrijfformu lieren te verkrijgen. Voor f 5, ontvangt men vervolgens een deelnemerskaart. Om lang wachten bij de kassa te voorko men wordt aangeraden deze kaart af te halen vóór de zwemvierdaagse-week. De uit reiking van de medailles vindt plaats op zaterdagmiddag 29 augustus. sponsorbasis in Sportcentrum Schelde Internationaal-, daar voor kunnen zich nog teams aanmelden bij de organisatie. Bij het ter perse gaan van deze editie waren er een vijftal deel nemers. En men moet tot mini maal 8 komen om te kunnen starten. Alle informatie kunt U krijgen bij de organisatie: Ge rard Korsuize; 01102 - 1710. Ypsilon (is een vereniging voor ouders en andere familieleden van chronische psychotische of schizofrene mensen). Op woensdag 19 augustus a.s. heeft de afd.Zeeland een con- tactavond op het adres Vlasmarkt 6 te Goes. Aanvang: 19.45 uur. Op verzoek van de le den worden die avond groepjes gevormd, om samen eens te praten over ons ziek familielid. Maar ook nieuwe leden die een ziek familielid hebben zijn van harte welkom. Voor méér infor matie kunt U bellen naar: con tactpersoon Ypsilon Zeeland: 01100-12221; b.g.g. 01182-2006. Het eerste rekreatieve zaal voetbaltoernooi om de Bevelander-wisselbokaal in Sportcentrum Schelde Inter nationaal te Goes zit erop. Brabantse en Zeeuwse teams namen eraan deel. Het team van Catharina Bar uit Bergen op Zoom werd overtuigend winnaar en kwam daarmee in het bezit van de trofee. gen tempo) uitloopt, ontvangt een diploma met daarop ver meld de gelopen afstand. In principe kan iedereen aan deze test meedoen. Raak je overver moeid, buiten adem dan kun je rustig een stukje gaan wandelen of zachter gaan lopen. derdrachten. Verder zal een "mosselman” uit de thuishaven van de schelpdieren, Yerseke, de bezoekers laten proeven hoe overheerlijk de ’’Oosterschelde- vrucht” smaakt. Datzelfde doen een "oesterman”, en een ”Pa- lingman”. Verder zijn er vele specialiteiten uit Zeeland te zien en te kopen tijdens deze "Zeeuwse Dag”. De Provinciale VVV van Zeeland toont aan, dat het land aan de zee een vakantieplaats bij uit stek is. Velen weten het al, an deren moeten het nog ervaren. Ook de Zeeuwse kunst mag niet ontbreken op een ’’Zeeland” dag. Een zeventiental kunste naars uit deze provincie presen teren hun werk tijdens een ver- koopexpositie. Maar de ’’Zee land Dag” is slechts één van de vele activiteiten tijdens de Schinkemert. De reserves voor beide groepen zijn: 1. W. Jerimiasse, SCHELDE ZICHT, Wemeldinge, 0.341. 2. J. Moerland, DELTA, Colijnsplaat, 0.383. 3. J.G. Laarberg, V.E.G.A.B.V., Oost-Souburg, 0.377. Voor groep A is de heer Dies Meijaard en voor Groep B. de heer Kees Heijboer Distriktsaf- gevaardigde. Zaterdag 22 augustus a.s. wordt door de Landelijke Rij- vereniging en Ponyclub ”De Paardebloem” een groots concours hippique georgani seerd aan de Monnikendijk op terrein van familie Tim merman. Dressur alsmede springen van een klassiek parcours en pro gressief parcours in de klassen Beginners tot de klasse Zwaar zijn onderdelen van het dagpro gramma. Zowel paarden als po ny’s nemen aan dit evenement deel. Verenigingen uit geheel Zuid- en Noord-Beveland, als mede een aantal verenigingen uit Zeeuws-Vlaanderen nemen deel. Zo ook de kampioenclubs van de op 15 augustus verreden provinciale kampioenschappen en de individuele kampioenen, t.w. De Zwinruiters, de ponyclub Noord-Beveland en de kampi oen dressuur klasse Zwaar, de heer C. Steensdijk met zijn paard Boy; de kampioen dressur klasse midden, Nina de Leeuw met Sharrif, en de reserve kam pioen Simone Stahlie, met de pony Maby. Om 15.00 uur is de parade van alle deelnemers, ge presenteerd met wandeldra- gers. Tijdens dit onderdeel zal de prijsuitreiking plaatsvinden. De strijd zal spannend zijn. Te vens is het het laatste paar- densportevenement in Zuid- ^Beveland. bezoekers kunnen tussen 14.00 en 21.00 uur naar hartelust grasduinen, rondzwerven en na- tuurllijk kopen op de verschillen de pleinen en straten van Venlo. De ouders kunnen hun kinderen met een gerust hart meenemen want speciaal voor hen stelt de organisatie een kindercarrousel, schiettent en snoepkraam op bij het Vleesstraat-Plein. Op de 13e "Schinkemert” is ook de kinder boerderij ”ós Heem” uit Nieuw- hagen wederom aanwezig. Na het succes van deze boerderij in de afgelopen jaren heeft de or ganisatie besloten dit programma-onderdeel te prolon geren. Ze is te bezichtigen op de hoek Vleesstraat-Gr. Beekstraat. Ook vanuit de Bevelanden gaat er een flinke deputatie naar de Schinkemert in Venlo. Mevrouw Heiloo, voorheen werkzaam bij de VVV te Yerse ke en nog steeds nauw betrok ken bij activiteiten in Yerseke vertelde ons: ”Er rijden twee bussen naar Venlo. Daaronder de dansgroep Folklorite uit Heinkenszand, de Scaldis- dansers uit Hansweert en ver der garnalenpelsters, een pa- lingroker, bakker van bolus sen en boterbabbelaars. We zullen vanaf twee uur 's mid dags op de Schinkemert staan en blijven er tot twaalf uur 's nachts de aandacht op Zee land vestigen. Er gaat een kookploeg mee die 1000 kilo mosselen zal koken, verder worden typisch Zeeuwse pro- dukten onder de aandacht ge bracht en ook restaurant De Oesterbeurs uit Yerseke zal er aanwezig zijn. Dat alles via de provinciale VVV, die veel fol dermateriaal meeneemt naar Venlo”. Biezentrappers/Gerka Sport, 10 punten; 5. Den Buysch Kruis land, 6 punten. Verliezerspoule 1. V.A.W. Koo men, 11 punten; 2. Sloperij Mid den Zeeland Peter Otte, 8 pun ten; 3. Fanta Boys Roosendaal, 5 punten; 4. Filibuster Le pelstraat, 5 punten..; 5. Brand weer Goes en omstreken met 0 wedstrijdpunten 2 doelpunten en 31 tegen. Deze 2 doelpunten werden wel gescoord tegen de latere winnaar de Catharina Bar, die de ontmoeting nipt met 3-2 won in de laatste minuut, zodat het verschil tussen winst en ver lies niet ver uit elkaar ligt. Wat betreft de rekreatieve zaalvoetbal-kompetitie op

Bevelander | 1987 | | pagina 17