.WAT EEN STREEK..WAT EEN STREEK..WAT EEN STREEK. Spektakel verwacht bij Zeeuwse kampioenschappen paarden en pony’s Bevelanden in ’t kort Circus Holiday doet Noord-Beveland aan Kadefeesten liepen al vooruit op herfst.. l’Etoile Goes: maak je borst maar nat Vrijdagavond te Goes wandelen met Kasporgo Lii R Niettemin liep ’t weer storm in Goes f fc. x; 1 7 DE BEVELANDER Woensdag 5 augustus 1987 ii Poppentheater Zeskamp Orgelconcert Orgelconcert Orgelconcert 2 Zomerbiljart S.V. Robur Nieuws 20.000e Schip Roompotrit i smsiss! 1 sW V het Naam: Adres:... Plaats: Postcode: uur I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I We schreven ’t vorige week al in De Bevelander: de Kade- feesten in Goes kunnen niet stuk. Wéér of géén weer: de belangstelling is ieder jaar groot. En zo ook de gezellig- Wegens administratiekosten bedraagt de korting aan de voorverkoopadressen f 4,50. Per bon wordt per toegangsbewijs slechts één maal reduktie gegeven. i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i Bij recreatie in Zeeland hoort water, en om dit te symboliseren is een heuse waterpartij gegra ven van 20 meter lang en 4,5 meter breed, die zeker in het parcour van de marathonrijders zal worden opgenomen. Tweemaal zullen de vierspanrij ders ’s middags in de hoofdring verschijnen. In het eerste ge deelte zullen zij alle drie de on derdelen die in een originele wedstrijd verwerkt zijn aan het publiek tonen. Getoond zal worden de dres suur, het hindernisrijden of ook wel kegeltjesrijden genoemd en zullen de mogelijkheden ge toond worden die de marathon- hindernissen bieden. Deskundig commentaar komt met behulp van een draadloze microfoon daarbij, rechtstreeks van de bok. Het tweede deel van het optre den belooft een waar spektakel voor kenner en leek te worden. Deelnemers betreden dan om beurten de ring om in een wed- warm intermezzo aan. Tijdens de Kadefeesten werd er trou wens ook op het podium al enigszins getoond wat komen de herfst en winter te bieden hebben. Er werden door Hot In het poppentheater van het Ambachtscentrum te Goes wor den in de maand augustus een paar extra voorstellingen gege- Woensdag 5 augustus speelt Sim Bolus om 14.30 uur "Griezels”, een spel voor kinde ren vanaf 6 jaar. Op 12, 19 en 26 augustus speelt hij een sprookje van de gebr. Grimm getiteld ’’Timpetee en llsebil”, voor kin deren van 4jaar en ouder. Deze voorstellingen beginnen ook om 14.30 uur. Op zaterdag 8 augustus is er op het Haventerrein van Kamper land een Zeskamp. Deze Zes kamp belooft een groots sportief gebeuren te worden, waar ploe gen van verschillende dorpen en campings zullen strijden voor de eerste plaats. Om 10.00 uur ’s morgens is er een kinderzes- kamp; om 14 uur begint de grote zeskamp. Om 20.00 uur begint een feestavond in de kantine van camping De Molenhoek, waar de prijsuitreiking van de Zeskamp zal plaatsvinden. Bij inlevering van deze bon REDUKTIE van f 5,— PER PERSOON op alle Rangen, behalve de 3e rang Alleen volledig ingevulde bonnen worden geaccepteerd zich al kandidaten gemeld en ook vrijdagavond kan dat nog aan de kassa van L’Etoile. De avond is verdeeld in drie ronden. De eerste maal komt men op in badpak, daarna in bikini en tot slot in het natte T-shirt. Presenta tor van de avond is Harry Touw ofwel Fred Haché. Niet alleen mooie natte meiden komen op de bühne, maar er kan ook nog worden gelachen, aldus laat de organisatie ons weten. Wie mee wil doen of nadere informatie wil kan bellen naar 01100 - 32255 of 14888. van de rijdende artillerie. Het programma van 1987 is een non-stop programma dat 's mor gens begint om 09.00 uur en dat tot 12.30 uur dressuur, sprin gen, mennen en voltigeren biedt. Het middag-programma begint om 13.30 uur en biedt show-onderdelen van internatio naal niveau zoals een marathon- demonstratie gereden door on- Op de foto: Circus Holiday brengt in het programma veel dieren. Daaronder deze twee jaar jonge neushoorn die en kele tonnen weegt en die wordt gedresseerd door Ben ny Althoff. Disco-theater "L'Etoile" te Goes presenteert met grote regelmaat avonden waar wel wat te bele ven valt. Zo ook vrijdagavond a.s. Er wordt dan een grote Miss Natte T-shirt-verkiezing. 't Motto van de avond zou kunnen luiden: "Maak je borst maar nat’’. Der gelijke verkiezingen hebben de laatste tijd in Engeland voor heel wat sensatie gezorgd. En er wor den zelfs jaarlijks Europese kam pioenschappen gehouden onder de naam Miss Wet-T-Shirt. In Goes kan men er vrijdagavond mee kennis maken. Er hebben Circus Holiday maakt in de maand augustus een toernee door Zeeland en langs de kust. Daarbij wordt ook Noord- Beveland aangedaan. Het cir cus staat maandag 10 augus- uit. De tocht wordt gelopen aan de hand van een route-beschrijving en voert o.a. door Kloetinge. De 10 km.-gangers zullen Kloetinge gaan zien als een historisch en lopen, nu met een hele groep is fijn-wonen dorp en als een agra- het hartstikke gezellig. Je ont moet een heleboel mensen en als je elkaar op een volgende tocht weer ziet is dat heel leuk. Er ontstaat zo een soort hechte band”. Bij Kasporgo staat de gezelligheid, het recreatieve van het wandelen voorop. heid. Ook de editie 1987 van de Goese Kadefeesten be wees dat. Er was drie dagen lang veel drukte op en rond de Kaden. Hoewel de omstandig heden af en toe deden denken schouwden een en ander als welkome afwisseling voor de barre omstandigheden op het water. En ook de vele vakan tiegangers uit eigen streek of daarbuiten, hadden een Legs en Reflex enkele modes hows verzorgd, waarbij de in trui gestoken jongedames op het podium geen last onder vonden van overmatige tem peraturen. ven bij de Oude Landbouwha- ven, te Kortgene aan de Haven weg om één uur en te Kamper land aan de Sophiastraat om vier en om acht uur. Circus Al thoff brengt dit jaar een klassiek programma met veel dieren nummers. Eerder dit jaar was men op toernee in Frankrijk en Luxemburg. Naast nummers met dieren brengt Circus Holi day ook jongleer- trapeze- en andere sensationele onderdelen van internationale klasse. tus te Colijnsplaat, dinsdag 11 augustus in Kortgene en woensdag 12 augustus te Kamperland. Te Colijnsplaat wordt om vier en acht uur een voorstelling gege- bij het volksdansen, zijn we één grote familie aan het worden” vertelt Erik van Brakel, ook bestuurslid van Kasporgo”. ”Het gaat er niet om hoe hard je wandelt, je hoort ook niet vaak zeggen na een wandeltocht ’ik heb er maar zo-en-zolang over gelopen', nee, je hoort meer: 'Wat een leuke tocht, heel wat anders dan de meeste tochten”. ”Ja”, zegt Janny Remijn. ”We doen er erg veel aan om onze tochten anders te laten zijn dan bij de meeste verenigingen. Dat komt denk ik omdat wij geen van allen echt veel aan andere wan deltochten hebben meegedaan toen we ermee begonnen, en hebben zo nog een nieuwe kijk op wandeltochten. Als je veel wandeltochten heb meegedaan, en je moet dan voor je eigen ver eniging een tocht uitzetten, dan ga je gauw naapen, en dan is die tocht niet origineel meer”. De vorige zomeravondwandel- tocht, begin juli in Kattendijke, trok opvallend veel gezinnen die gezamenlijk, een avondje kwa men wandelen. Ook voor de ko mende tocht verwacht men dat weer, omdat de Hollandse Hoe ve natuurlijk ook veel jongeren trekt, en in de zomeravonden ga ten bestemd, voor hen die ’s je er gauw eens met je gezin op avonds nog wel eens een uurtje gaan lopen, maar nog nooit of niet vaak georganiseerd lopen. Lopen met een officiële wandel- die men krijgt uitgereikL tocht is heel gezellig. Janny Re mijn, secretaresse van Kaspor go: "Anders ging ik nooit alleen dermeer leden van het nationale team (Europese equipe), een optreden uit Hongarije door een Hongaars stuntteam, een veldslede-race, een dressuurde- monstratie en Arabische vol bloeds voor een Romeinse strijdwagen. Een complete para de met alle deelnemers zal eveneens een hoogtepunt vor men in het middagprogramma. In het attractieve middagpro gramma tijdens de Provinciale Zeeuwse Kampioenschappen voor paarden en pony’s die za terdag 15 augustus in Domburg worden gehouden, zorgt de or ganiserende landelijke rijvereni- ging ’’Oranjezon”, evenals 4 jaar geleden, voor een aantal toppers. Behalve een optreden van een stuntteam uit Hongarije, een veldslede-race met Belgische trekpaarden en diverse spring- rubrieken in de klasse zwaar po ny’s en paarden, wordt een uniek deel van het programma gevuld door de nationale deel nemers van de Europese equipe vierspanrijders. Ijsbrand Char don, en Theo Weusthof maak ten tijdens de laatste vierspan wedstrijden in augustus 1986 in Ascot nog furore door het vero veren van het goud. Van eigen bodem zal Wim Vos uit Gapinge tevens zijn steentje aan het ge heel bijdragen. In de hoofdring in Domburg zullen een aantal marathon-hindernissen ge bouwd worden welke ontworpen zijn door de bekende parcour- bouwer Arjan Brink. In deze hin dernissen, welke in het teken staan, hoe kan het ook anders, van de recreatieve mogelijkhe den van Noord-Walcheren, zul len de vierspanrijders laten zien wat wendbaarheid, gehoor zaamheid en snelheid betekent. Op zaterdagavond 9 augustus om 20.00 uur geeft de Utrechtse organist Piet van der Steen een concert op het Marcussenorgel in de Grote of Maria Magdalena- ven. kerk te Goes. Van der Steen stu deerde orgel bij Cor Kee en Nico van den Hooven. Van 1971 tot 1973 studeerde hij bij Marie Claire Alain in Parijs. Hij geeft talrijke concerten in binnen- en buitenland, maakte radio- opnamen en grammofoonpla ten. Hij had onlangs een actief aandeel in de Jan Zwartherden- king. Op het programma staan werken van Jacob Bijster, Cor Kee, Daan Manneke en Louis Vierne. In de serie zomeravondconcer- ten op het orgel van de Nieuwe Kerk te Middelburg, speelt dins dagavond 11 augustus de 18-jarige talentvolle organist Vincent de Vries. Het program ma dat hij in Middelburg zal uit voeren luidt: Orgelkoraal, Wil lem Mudde; Preludium en fuga in h, J.S. Bach; Trio in Es en Fantasia a giusto italiano, J.L. Krebs; Passacaglia uit Sonate 8, J. Rheinberger; Intermezzo uit Sonate 7, A. Guilmant; Allegro uit symph. 2 en Berceuse, L. Vierne; Transports de joie, Ol. Messiaen. Besloten wordt met Melodiebewerking "Komt als kind’ren van het licht”, Feike Asma. Aanvang 20.00 uur. Op zaterdag 15 augustus as. zal de Rotterdamse organist Geert Bierling een bespeling geven op het orgel in de Herv. Kerk te Grijpskerke; aanvang acht uur. Op het programma staan wer ken van Bach: oa. diens be roemde ’’Dorische Toccata en Fuga”, een transcriptie van het Divertimento in D voor strijk kwartet voor orgel-solo. Deze bewerking in 18e eeuwse stijl is door de concertgever vervaar digd. Ook zal er geïmproviseerd worden op een koraalthema dat door het publiek kan worden op gegeven. Geert Bierling stu deerde aan het Rotterdams Conservatorium en behaalde daar het einddiploma solospel voor zowel Orgel als Clavecim- bel. Als organist is hij verbonden aan de historische Oude- of Pel- grimvaderskerk te Rotterdam Delfshaven. In sociëteit "De Legerdiek” te Goes werden onlangs de laatste wedstrijden gespeeld van het zomertoernooi biljarten. Van de vier groepswinnaars kwam de heer F. van Hese als winnaar van het tournooi naar voren. Hij zal op maandag 10 augustus 's middags om 14.00 uur tijdens een feestelijke bijeenkomst in de soos in het bezit worden gesteld van de P.B.- wisselbeker. risch dorp. De 6 km.-lopers zul len veel natuurschoon te zien krijgen, en met een -voor veel mensen nieuw- verrassend wan delpad kennismaken. Voor in lichtingen kan men bellen naar 01100 - 23328, of naar de Net als Zeeuwse Wandeisportbond. aan een vervroegde herfst, vermaakte men zich duidelijk best. En dat is wel te begrij pen. Want de vele waterspor ters die Goes tijdens de Kade feesten "aandeden”, be- De voorbereiding voor het nieu we seizoen is weer in volle gang. De trainingen zijn hervat. In het weekend van 5 en 6 september start de competitie. Daaraan voorafgaande is het volgende oefenprogramma vastgesteld: 12-08 aanvang 19.00 uur Krui- ningen 1 - Robur 1 12-08 aanvang 19.00 uur Ro bur 3 - Kruiningen 5 16-08 aanvang 14.00 uur Noor mannen 1 - Robur 1 16-08 aanvang 12.30 uur Ro bur 2 - Zierikzee 3 20 - 08 aanvang 19.00 uur Ro bur 1 - Dauwendale 1 20 - 08 aanvang 19.00 uur Ro bur 2 - Nieuwland 2 25 - 08 aan vang 19.00 Wolf.dijk 4 - Robur 3 27 - 08 aanvang 19.00 uur Ro bur 1 - Wemeldinge 2 27 - 08 aanvang 19.00 uur We meldinge 3 - Robur 2 30 - 08 aanvang 12.30 uur Ro bur 1 - Middelburg 2 30 - 08 aanvang 12.30 uur Ro bur 2 - Domburg 2 01 - 09 aanvang 19.00 uur Ro bur 1 - Apollo 1 01 - 09 aanvang 19.00 uur Ro bur 2 - Apollo 2 Zoals bekend promoveerde Ro bur 1 naar de eerste klas van de afd. Zeeland. Bij de scholieren nemen wij aan de komende competitie met 4 teams deel. Bij de jeugd, waarvan A1 naar de hoofdklasse promoveerde, ne men we deel met 2 A-teams - 1 B-team -1 C-team -1 D-team en 2 E-teams. De vereniging staat open voor iedereen vanaf 6 jaar. Ook u bent van harte welkom in onze gezellige vereniging. Tot 18 jaar aanmelden bij F.G. Tibbe, tel. 14459, overigen bij J.J. Woord tel. 14654. Dezer dagen arriveerde 20.000e schip in de Aanloopha- ven van Goes. Dertien jaar gele den werd deze haven officieel in gebruik genomen. Aangezien de aanloophaven slechts een beperkt gedeelte van het jaar in gebruik is, wordt het bereiken van de 20.000e als een mijlpaal gezien. Een belangrijk jaar voor de Goe se aanloophaven was 1969. Toen nam de gemeenteraad het besluit om de aanloophaven met bijkomende voorzieningen te creëren. Daarvoor was eraan gedacht om tot demping over te gaan en hier een parkeerterrein in te richten. De totale kosten van het project waren in 1974 zevenhonderdduizend gulden. De Goese Motor- en Autoclub ”De Bevelanden” houdt woens dagavond 12 augustus vanaf camping ”De Roompot” bij Kamperland een puzzelrit voor automobilisten over Noord- Beveland. Deze rit wordt verreden in twee klassen: de A-klasse voor erva ren rijders en de B-klasse voor beginners. Het puzzelreglement Midden- Zeeland is van toepassing en de gemiddelde snelheid is 24 km per uur. De rit is uitgezet door Cees en Corry de Graaf uit Nieuwerkerk. Van 18.30 tot 19.30 uur kan wor den ingeschreven in het Golfslagbad te Kamperland. De vrije start is om 19.00 uur. De prijzen worden na afloop uitge reikt in het restaurant van de camping. De Goese wandel- en volks- *-==>--* -■■—■ xx_ dansgroep Kasporgo organi seert op vrijdagavond 7 augus tus a.s. haar tweede zomer- avondwandeltocht van dit sei zoen. Deze wandeltocht over 6 en over 10 km. start vanaf Pan- nekoekhuisje Likkepot, op de Hollandse Hoeve in Goes om 19.00 uur. Inschrijven vanaf 18.15 uur De tocht wordt ge houden onder auspiciën van de Zeeuwse Wandelsport Bond en deelname kost voor ZWB/Kasporgo-leden f 3,50; niet-leden f 4,—. Voor alle deel nemers is er een blijvende herin nering. Kasporgo startte haar wandelac- tiviteiten, na een groot aantal ja- ren uitsluitend te hebben ge volksdanst, in januari dit jaar. Met groot enthousiasme werd de eerste tocht georganiseerd en 70 wandelaars deden hier aan mee. Inmiddels is het aantal wandelaars flink uitgebreid. Iedere maand organiseert Kasporgo een wandeltocht, met steeds zo’n 100-150 wande laars. Daaronder veel wan- del’sporters’ maar tegenwoor dig steeds meer recreatie- wandelaars. Daarvoor zijn ook o.a. de zomeravondwandeltoch- strijd uit te maken wie het uitge zette parcours in de snelste tijd kan volbrengen. Om een dergelijk gigantisch evenement alleen al qua ruimte te kunnen plaatsen, heeft de or ganiserende vereniging 11 ha. grasland moeten verwerven. Zo nodig werden percelen reeds in 1986 ingezaaid. Alle percelen zullen door middel van bruggen aan elkaar verbonden worden. Op de genoemde 11 ha. zullen drie springringen verrijzen en 26 dressuurringen geprojecteerd worden. De hoofdring heeft maar liefst een oppervlakte van ruim 8.000 m2. Voor een goed overzicht is een 100 meter lange tribune gebouwd. Mede dankzij de sponsor-inbreng kon de toe gangsprijs voor het publiek op f 6,per persoon worden vast gesteld. Kinderen tot 5 jaar heb ben gratis toegang. De bedoeling van de organise rende vereniging is, naast een perfekt kampioenschap, dat zich hoofdzakelijk in de ochtend-uren zal afspelen, een lans te breken voor de paar- desport in zijn algemeenheid. Zo liet zij in 1977, als eerste in Nederland, de bezoekers kennis maken met een polo-wedstrijd. In 1983 was het fameuze 12-span van Chardon in de hoofdring en kon het publiek te vens genieten van een optreden V. V/. !M f

Bevelander | 1987 | | pagina 7